Anti-conceptiemiddelen dienen algemeen verkrijgbaar te zijn AGENDA HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Grevelingendam begin april open voor het verkeer Mr. Cals voelt kennelijk niet veel voor het premierschap KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Commissie rapporteert ministers: TRESL0NG-H1LLEG0M Getuige verdacht van meineed Paul van Tienen veroordeeld Nieuwe wethouder in Den Haag Inwonertal van Den Haag beneden 600.000 gedaald Deventernaar liet telefoondraden doorknippen Wisselvallig 2 SPALT DINSDAG 16 MAART 1965 Kohier naaimachines Haarlem dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws DEN HAAG. De kabinetsformateur, mr. Cals, wilde gisteravond tijdens een persconferentie niet zeggen of hij bij voltooiing van zijn opdracht zelf pre mier zal worden. Hij wees er op dat er wel meer formateurs zijn geweest die geen premier werden. Staatsrecht is dikwijls gewoonterecht, voegde hij er veel betekenend aan toe. Hij vond de vraag overigens wel optimistisch. „U weet het, de eerste formateur mislukt altijd', zei hij. „Ik moet formeren, niet regeren". Hij wees erop dat hij in 1963, voordat hij zich wegens overwerktheid terugtrok, al eens had gezegd dat hij in een volgend kabinet geen zitting wilde nemen. „Het is goed om een tijdlang eens wat anders te doen". werkt binnen 10 minuten in de politici die een ministerschap waard zijn. In de K.V.P. is de situatie wat moei lijker. Een vorige formateur moest inder tijd stad en land af om aspirant-ministers te zoeken. ,A fv aller s' [ach, 06 V&Rf 6AAT ER NIET AF ij) (IK H68 WATERN CAU, t/AAT DAT.7T) IN MUM 066NJ WERKRAPPORTEN In een rapport van de commissie ter bestudering van de wettelijke bepalingen ten aanzien van de anti-conceptie aan de ministers van Justitie en van Sociale Zaken wordt gepleit voor afschaffing van de strafrechtelijke bepalingen op het punt van de verkoop van middelen ter voorkoming van zwangerschap. De commissie was ingesteld door de her vormde raad voor kerk en gezin, de Ne derlandse vereniging voor sexuele hervor ming en de protestantse stichting voor ver antwoorde gezinsvorming. Zij is bij haar studie tot de conclusie gekomen, dat de problemen, die grotendeels geconcen treerd zijn om de vraag in hoeverre de overheid regelend mag en moet optreden bij het verkrijgbaar stellen van anti-con- ceptionele middelen, veeleer op het gebied der volksgezondheid dan op dat van het strafrecht liggen. De commissie stelt dat de middelen al gemeen verkrijgbaar moeten zijn, al moe ten er wel zekere beperkingen zijn ter wil le van de bescherming van de jeugd en garanties dat de (volks) gezondheid door de middelen niet wordt geschaad. Zij is voorts van mening, dat de wet geving van 1911 op dit punt als gevolg van de veranderingen, die zich in de sinds dien verlopen halve eeuw hebben voltrok ken, geheel verouderd is. Zo worden, aldus de commissie, in art. 240 bis van het wet boek van strafrecht in één zin anti-con- ceptionele en abortieve middelen naast el kaar genoemd. Doordat bovendien het be grip anti-conceptie met een sfeer van clan destiniteit wordt omgeven, wordt ongewen ste sluikhandel met alle gevolgen van gebrek aan voorlichting in de hand ge werkt. De commissie acht de vraag of de over heid op dit terrein een voorlichtende taak heeft buiten het kader van dit rapport val len. Wel acht zij het een taak van de overheid te voorkomen dat door de aard der wetgeving op dit gebied een onmisken bare ontwikkeling van het ethische besef inzake de gezinsvorming wordt tegengehou den. De commissie komt tot de conclusie, dat de beschermende taak van de over heid naast de haar vanzelfsprekend op gelegde taak de openbare orde te handha ven en aanstoot te voorkomen zich zal hebben te beperken tot die groep van de jeugd, die alsnog niet huwbaar moet wor den beschouwd. Dringend noodzakelijk acht zij bepalin gen inzake de verkoop van anti-concep- tionele middelen en daarbij te geven voor lichting, enerzijds om de verkoop ervan in bevoegde handen te stellen, anderzijds om het clandestiene karakter van deze handel weg te nemen. De commissie stelt voor in een afzonder lijke wet te regelen op welke wijze mid delen ter voorkoming van zwangerschap mogen worden verkocht. Daarin dienen aflevering aan personen beneden acht tien jaar, behalve door ouders en artsen, en het openlijk ten toon stellen te worden verboden. Bonafide voorlichting, mits zon der commercieel doel, moet worden toe gelaten, aldus de commissie, die meent dat excessen wettelijk voldoende kunnen worden voorkomen. Zij meent onder meer ook, dat bij aanvaarding van haar voor stellen de „pil" praktisch met geneesmid delen wordt gelijkgesteld. De commissie bestond uit jhr. mr. P. J, W. de Brauw (Den Haag), de arts P. J, F. Dupuis (Rotterdam), mr. J. F. Hart suiker (Amsterdam), ds. R. Kaptein (Den Haag), de arts B. J. Looy (Rotterdam), prof. dr. E. L. Smelik (Amsterdam) en mr. Th. Sprey (Amsterdam). Advertentie zijn in de Duitse Köhlerfabrieken uit 100 Duitse onder delen samengesteld, zonder gebruik van Japanse onderdelen. c Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: De Haagse Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt" van Hans Keuls. M.m.v. Paul Steenbergen, Ida Wasserman e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het Gelders Orkest o.l.v. Frances co Mander. M.m.v. Paul Tortelier (cello). Woensdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Minervatheater (Heemstede), woensdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Jacques Meijer (viool) en Pieter Odé (fluit). (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Anna", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Voor wie de klok luidt", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „II bell' An tonio", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „De leeu- wendoders", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sluiers van Bagdad", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Freud", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Woensdag van 10-12, 14-15 en 19-21 u. en donderdag van 10-12, 14-17 en 19-21 u.: Expositie van nieuwe paramenten voor nieuwe kerken in Haarlem e.o. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Advertentie DINSDAG 16 MAART City, 20 u.: „De man van Rio", Stadsschouwburg, 19.30 u.: jaarlijkse gymnastiekuitvoering van de Chr. Gym nastiekvereniging IJmuiden. Zaal Petra, NCVB-afdeling IJmuiden- oost, 20 uur: Causerie door majoor Bos- schaart, van het Goodwill Centrum Leger des Heils, Amsterdam. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45,' van 19 tot 21 uur: Tentoonstelling van houtsnijwerk uit Nieqw-Guinea. WOENSDAG 17 MAART City, 20 uur: „De man van Rio". Stadsschouwburg, 19.30 uur: Jaarlijkse gymnastiekuitvoering van de Chr. Gym nastiekvereniging IJmuiden. De Rank, 20 uur: Jeugdtoneel door de toneelvereniging „Het Voetlicht". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan, Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek)14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Velsen, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zondebok". Luxor Theater, 19.30 u.: „Exodus". Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: Han Rensenbrink over dierenleven voor afd. Natuurvrienden. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 u.: Stichting voor Huish.- en Gezinsvoorlich ting. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Stichting voor Huish- en Gezinsvoorlich ting, naaicursus. Agathakerk, 20 u.: Johannes Passion door het Beverwijks Kath. Gemengd Koor. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwij k, r.k. leeszaal geopend v. 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. WOENSDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21 u.: „De Zondebok". Luxor Theater, 19.30 uur: „Exodus". Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: Lezing over „Het land van Tigris en Eufraat". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Uitvoering door Gymnastiekvereniging S.S.S. Hotel „Parkzicht", 20 u.: Klaverjasavond voor de K.M.A.C. Galerie Boumans: Expositie werken van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwfjk, r.k. leeszaal geope id van 14 tot 21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 uur; r.k. leeszaal geopend van 19 tot 21 uur. Advertentie «ill DXD.hJiWE MWOI755 Volgens de deltadienst van Rijkswater staat is het vrijwel zeker dat op 1 april of anders in de week waarin de eerste april valt de Grevelingendam voor het verkeer wordt opengesteld. De A.N.W.B. is op het ogenblik bezig om ongeveer vijf' tig wegwijzers te plaatsen voor het ver keer naar en van de dam. De eerste tijd zal het verkeer nog ge bruik moeten maken van een parallelweg, omdat de hoofdweg over de dam nog niet gereed is. Die parallelweg wordt door de Deltadienst overigens een zeer behoorlijke weg genoemd. Het heeft de Deltadienst met het aanleggen van deze weg meege' zeten. Dat is te danken aan drie facto ren. Ten eerste is het zandspuiten vlugger gegaan dan berekend was, de aannemers hebben veel materieel ingezet en boven' dien heeft de zachte winter weinig stag natie gegeven. De openstelling van de weg over de Gre velingendam is van grote betekenis. Voor het eerst in de geschiedenis zal het nu mogelijk zijn dat verkeer uit de randstad Holland via de Haringvlietbrug en de Grevelingendam Schouwen-Duiveland be reikt. Vooral in de vakantietijd zal de nieuwe verbinding haar nut bewijzen. Schouwen-Duiveland is namelijk zeer in trek bij toeristen, die tot dusverre voor namelijk op het veer Anna Jacoba-Zijpe Tijdens de behandeling van een zaak tegen een 49-jarige handelaar uit Den Haag door de Rotterdamse politierechter is een 24-jarige monteur uit Den Haag, die als getuige a décharge optrad, onder verdenking van meineed op de zitting ge arresteerd en in arrest gesteld. Op 21 no vember werd de handelaar met een door hem bestuurde auto in Rotterdam aange houden. Bij onderzoek door de politie bleek dat hi] onder invloed van sterke drank verkeerde. Ter zitting verklaarde de monteur die ook in de auto had gezeten, dat niet de handelaar maar hij de auto had bestuurd. Maar twee agenten hadden gezien dat het tweetal pas op het allerlaatste ogen blik van plaats gewisseld had. De monteur hield voor de politierechter toch zijn verklaring vol met het gevolg dat hij verdacht van meineed werd aan gehouden en opgesloten. De handelaar kreeg 14 dagen gevangenis straf. Zijn rijbewijs wordt voor de tijd van een jaar ingetrokken. waren aangewezen. In het zomerseizoen waren vooral in de weekends wacht tijden van zes tot acht uur en langer bij dit veer geen uitzondering. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoogleraar bij de faculteit der sociale wetenschap pen van de katholieke universiteit in Nijmegen is benoemd prof. dr. L. H. Janssen S. J. Hij zal les geven in de economie der ontwikkelingsgebieden. De Utrechtse rechtbank heeft de 43-ja rige boekhandelaar Paul van Tienen te Utrecht conform de eis veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Hij moest zich des tijds verantwoorden voor de verspreiding van het boek „Adolf Hitier, sein Kampf gegen die Minusseele" in een Nederlandse vertaling, waarin voor de joodse bevol kingsgroep in Nederland beledigende pas sages voorkwamen. De rechtbank achtte de strekking en de inhoud van dit geschrift beledigend voor de Joodse bevolkingsgroep en verwierp het verweer van de raadsman van de verdachte dat hier geen sprake zou zijn van belediging. (Vervolg van pagina 1). De formateur wist gisteravond niet wanneer hij zijn eerste ontmoeting met de fractievoorzitters zal hebben. „Ik kijk niet verder dan de dag van morgen", was gisteren zijn stelregel. Hij liet daar bij wel doorschemeren dat het spreken met fractievoorzitters geen dagwerk zal worden. Optimisten in Den Haag geven mr. Cals een week of drie, pessimisten een week of zes. De formateur zal deze week wel kwijt zijn aan de bestudering van de materie niet alleen het omroepvraag- stuk maar ook alle andere vraagstukken waar een kabinet mee te maken krijgt. Hij moet daarna de wensen van de ver schillende partijen aanhoren en zich een oordeel vormen over de politieke samen stelling van het kabinet. Is deze barrière genomen dan komt het moeilijke probleem van de zetelverdeling en het zoeken van ministeriabele figuren. Als de socialisten dan nog meedoen in het formatieproces zullen zij zonder al te veel moeite de for mateur een aardig lijstje kunnen overleg gen. De partij zit van oudsher niet slecht Advertentie 1.05 - 1.90 bij apoth en drogisten Nu zal de situatie niet gemakkelijker zijn. Daar komt bij dat zeker twee minis ters in het kabinet-Marijnen voor de so cialisten niet acceptabel zijn: de minister van Onderwijs, mr. Bot, en premier Marij- nen zelf. Op beiden had dr. Vondeling on langs ongezouten critiek. Als de Anti-revo lutionairen in de ploeg van mr. Cals ko men, zal zeker minister Van Aartsen (Vér keer) het veld moeten ruimen. Ook hij is voor de socialisten niet aanvaardbaar. Hij wordt nu al genoemd als kandidaat voor de post van commissaris der koningin in Zee land. Hij is goed op de hoogte met een van de belangrijkste aspecten van Zee land: de strijd tegen het water. Maar dit is allemaal niet meer dan pure speculatie. Wie zo het rijtje bewindslieden afgaat komt al snel tot heel wat afvallers: Ma- rijnen, Bot, Van Aartsen, de liberalen Wit- teveen, Toxopeus en mevrouw Schouwe- naar-Franssen. wellicht de christelijk his torischen Andriessen en Scholten. Er zijn geruchten dat de Partij van de Arbeid ook niets meer in mr. Luns ziet. Dan blijven nog over: de ministers Biesheuvel, Bo- gaers, De Jong en Veldkamp, vier van de dertien ministers die nu in het kabinet- Marijnen zitting hebben... 189. Het was geen wonder, dat Bram, Karo en Tutu geen woord konden uitbren gen van verbazing. Ze zouden zich trou wens tóch niet verstaanbaar hebben kun nen maken, want het lawaai was ontzag lijk. Midden in het stadion, waar de men sen op de tribune de vingers diep in de oren stopten, stond een wonderlijk orkest. Bram hield veel van muziek en hij her kende de instrumenten wel: een bas, een viool, een trompet of een triangel maar het vreemde was, dat deze instru menten zichzelf bespeelden. En het ene instrument was nog valser dan het andere! Zelfs de kleine triangel gaf een roestig geluid af, dat Bram de rillingen over de rug liet lopen. De trom bonkte precies, wanneer hij daar zin in had. En de tuba stootte geluiden uit als een locomotief met blafhoest. „Dat is te gek!" zei Bram. „Daar ga ik onmiddellijk een eind aan maken". Iedereen op de tribunes kwam overeind, toen Brammetje met stevige pas het gras van het stadion opliep. MIJ MAAR 1730-D. ZO SCHOON ZUN TA N06 NOOIT 6SW66ST,1 AirSiuBueFt", poi/i/f, Twee 8166ET46S VAN MARSEPEIN De heer B. Bol (CHU) is met meerder heid van stemmen tot wethouder van Den Haag benoemd. De heer Bol volgt mr. R. M. van Rheenen (AR) op, die burgemees ter van Gouda is geworden. De heer Bol was tot eind vorig jaar directeur van de Nieuwe Haagsche Courant in Den Haag. Hij werkte daarna bij de uitgeverij Sam- som in Alphen aan de Rijn. De plaats van de heer Van Rheenen als lid van de ge meenteraad is ingenomen door mr. C. Pijl Hogeweg (AR) Sinds begin 1959 toen een top werd be reikt met 606.825 inwoners is het inwoner tal van Den Haag voortdurend gedaald. In het afgelopen jaar daalde het aantal in woners met bijna vierduizend tot beneden de 600.000. Aan het begin van 1964 had Den Haag 602.449 inwoners. Dit aantal is nu gedaald tot 598.710, hetzelfde aantal als in de eer ste maanden van 1955. In de afgelopen zes jaar is het aantal inwoners voortdu rend teruggelopen, omdat er veel meer mensen vertrokken dan er door vestiging en geboorten bijkwamen. De politierechter in Zutphen heeft een 34-jarige grappenmaker uit Deventer te verstaan gegeven dat deze net iets te ver is gegaan toen hij in september van het vorig jaar verschillende Deventenaren zo ver kreeg dat zij op zijn aandringen de draden van hun telefoontoestel doorknip ten. Tachtig gulden boete was de honore ring voor deze practical joke. De man, die bij verstek veroordeeld werd, had zich telefonisch uitgegeven voor PTT-ambtenaar. Hij belde een aantal De ventenaren op met de mededeling dat er een storing was opgetreden en dat men de telefoondraden moest doorknippen. De PTT was volgens hem al onderweg met nieuwe draden. Na aangifte van verschil lende gedupeerden heeft de politie nog eni ge tijd moeten zoeken naar de dader. •JWtAAAWWlAAAJWlAAJWWWlAfWWWWWMlAA/t/tiWWWUlAAIWy Het K.N.M.I. deelt mede: Bij Schotland bevindt zich het centrum van een diepe oceaandepressie die lang zaam in oostelijke richting trekt. Het bij behorende front trok in de afgelopen nacht met regen en krachtige tot harde wind over ons land. Daarna stroomde iets drogere lucht Nederland binnen. Hier in kwamen vanochtend flinke opklaringen voor. Nabij de Azoren ontwikkelde zich een nieuwe depressie, die vermoedelijk snel naar de Britse eilanden zal trekken. Het is daardoor mogelijk dat het weer later slechter wordt. Eerst zullen er echter pe rioden zijn met weinig bewolking. De tem peratuur verandert slechts weinig. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland I i> Den Helder licht bew. zw 9 5 Ypenburg onbewolkt zw 10 8 Vlissingen onbewolkt wzw 10 6 Eelde zwaar bew. wzw 12 8 De Bilt licht bew. ZW 12 6 Twente geheel bew. w 13 9 Eindhoven zwaar bew. wzw 13 8 Z.-Limburg geheel bew. zw 13 9 Helsinki zwaar bew. z 6 -4 Stockholm mist zzw 8 3 Oslo regen no 0 -0 Kopenhagen geheel bew. z 3 2 Aberdeen onbewolkt z 11 3 Londen zwaar bew. zzw 12 6 Amsterdam licht bew. wzw 11 6 Brussel geheel bew. zw 14 7 Luxemburg regen w 11 7 Parijs half bew. w 15 8 Bordeaux mist nw 18 10 Grenoble regen zzo 19 9 Nice zwaar bew. nnw 14 8 Berlijn geheel bew. z 10 5 Frankfort regen zzw 12 8 München geheel bew. z 13 4 Zürich regen zw 13 4 Genève regen zzw 14 6 Locarno geheel bew. w.stil 11 4 Wenen mist w.stil 10 -1 Innsbruck zwaar bew. wzw 18 Belgrado onbewolkt zo 17 4 Athene geheel bew. nnw 9 Rome mist w.stil 15 8 Barcelona geheel bew. w.stil 16 10 Madrid regen w 14 12 Mallorca zwaar bew. w.stil 20 10 Lissabon motregen wzw 16 14 Woensdag 17 maart Zon op 6.50 uur, onder 18.48 uur. Maan op 18.49 uur, onder 7.22 uur. Maanstanden 17 maart 12.24 uur volle maan. 25 maart 2.37 uur laatste kwartier. Iloog en laag water in IJmuiden Dinsdag 16 maart Hoog water 2.57 uur en 15.16 uur. Laag water 10.53 uur en 23.20 uur. Woensdag 17 maart Hoog water 3.42 uur en 15.59 uur. Laag water 11.40 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2