Zinloos getrek van Bondsdag naar Berlijns Rijksdaggebouw De Gaulle zou ziek zijn Het wordt dringen om de voedselpotten in Azië moe van maagzuur? In Londen gedokterd en Belgrado wordt aan Zuid-Vietnam Luchtaanval krachtigste van maandag tot nu toe" (*Pr WERELDNIEUWS Van dag tot dag Veiligheidsraad wil Gambia in de VN Verenigde Naties ECAFE-rapport neem natuur-grijze Nasser herkozen als president Peronisten winnen in Argentinië €)p de raatótoel Door weer en wind? HERO TOMATENSAP Haarlems matrassenhuis 2 DINSDAG 16 MAART 196 5 3 Geen gevaar Zestien passen Wees goed voor uzelf en uw maag) Zorg voor weerstandmet een glas „gezondheid": „Tweede Korea" Waarschuwing V eiligheidsmaatregelen Hygiëne M. Mok uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant 5 6 6 8 6 9 8 9 -4 3 -O 2 3 6 8 7 7 8 10 9 8 5 8 4 4 8 4 -1 Onder voorzitterschap van jhr. mr. P. J. W. de Brauw heeft een commissie van deskundigen op maatschappelijk en me disch gebied zowel als op dat van de wet geving (waarbij de katholieken afzijdig bleven) rapport uitgebracht over „de wet telijke bepalingen ten aanzien van de anti conceptie", welk rapport aan de ministers van Justitie en Sociale Zaken is aangebo den. De commissie is ten aanzien van de wet telijke bepalingen over dit onderwerp tot de conclusie gekomen, dat de wet sterk verouderd is en dat zij dringend herzie ning behoeft. De wet van -1911 acht het verkrijgbaar -stellen van anti-conceptie middelen „misdadig", omdat het gebruik ervan zedeloos zou zijn; de commissie wil de strafbepaling geschrapt zien en op deze wijze de bestaande clandestiene handel een openbaar geoorloofd karakter geven, zij het dan met de nodige voorzorgen ten aanzien van de leeftijdsgroep beneden de achttien jaar. De commissie wil in een aparte wet de verkoop en voorlichting ge regeld zien, zodat zou kunnen worden be reikt dat ondeugdelijke middelen worden gesignaleerd, deugdelijke middelen vrij verkocht kunnen worden, prijsopdrijvin gen door sluikhandel worden voorkomen, de „pil" praktisch met geneesmiddelen op recept wordt gelijkgesteld, en zelfs de ver strekking van anticonceptiemiddelen aan minderjarigen via de ouders in bepaalde gevallen niet meer strafbaar zou zijn. Dat een dergelijke wetswijziging met grote voorzorgen tegen excessen zal moe ten worden omgeven, heeft de commissie nadrukkelijk kenbaar gemaakt. Deson danks zal deze tamelijk revolutionaire zienswijze toch enige moeilijkheid onder vinden in onze volksvertegenwoordiging, die nu eenmaal een zeer belangrijke groep leden telt wier mening niet in dit rapport is verwerkt. Belangrijk in dit verband is een zinsnede in het rapport, die veron derstelt dat slechts een minderheid in ons volk de anticonceptie als onzedelijk in engere zin afwijst, maar dat „een grotere groep bezwaren heeft uit religieuze over wegingen". Die grotere groep is ongetwij feld voornamelijk afkomstig uit het katho lieke volksdeel, maar wanneer men uitla tingen uit dat volksdeel van hooggeplaat ste hiërarchici verneemt, zou men tot de conclusie moeten komen dat ook daar een snelle kentering gaande is. Het verschenen rapport is daarom uitermate belangrijk als studiedocumentatie voor de nog niet gedecideerd denkende groepen. Het is na melijk zowel medisch als ethisch en maat schappelijk met grote voorzichtigheid en verantwoordelijkheid samengesteld en in zijn progressiviteit geenszins zó hervor mend, dat de aanvaarding van de hoofd zaken ervan schokkend zou moeten wor den geacht. W*WWWWVWVWVWWV%A»V*VVWVWVWWW*VWW% «VWVWWWVVWWWWWWWWWWWVWWWW NEW YORK (AP) Het Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" heeft gemeld dat er in Parijs weer hardnekkige geruchten de ronde doen over de gezondheid van president de Gaulle. „Volgens de huidige geruchten lijdt hij aan een ziekte, welke hem geleidelijk aan verzwakt en waarvoor hij dagelijks twee injecties krijgt". De Franse pers zwijgt erover, maar er doen talrijke geruchten de ronde in politie ke en medische kringen. „De gezondheids toestand van De Gaulle is sedert 1958 een belangrijke vraag in de Franse politiek een vraag zonder antwoord", aldus „News week". CV an onze correspondent) BONN De Westduitse Bondsdag zal zeven april voor het eerst sinds 6'/z jaar weer in het Rijksdaggebouw in West-Ber- lijn bijeenkomen. Dit verklaarde de voor zitter van de Bondsdag, Eugen Gersten maier in Bonn. De laatste jaren hadden in West-Berlijn alleen commissies uit de Bondsdag, de Westduitse „tweede kamer vergaderd. De beslissing om de bondsdag in zijn geheel naar Berlijn te laten komen is een politieke beslissing. Voor ze kon worden genomen pleegde voorzitter Gerstenmaier in Bonn eerst uitvoerig overleg met de ambassadeurs van de Verenigde-Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk. Juridisch zijn deze drie mogendheden nog steeds de bezetters in het westelijk deel van de vroegere Duitse hoofdstad. Toen vijf mei 1955 de Bondsrepubliek haar volle souve- reiniteit verwierf, gold dit niet voor Ber lijn. Het was de enige mogelijkheid om tegenover Oost-Duitsland en de Russische autoriteiten de toegangen tot en het voort bestaan van West-Berlijn te verzekeren. In januari van dit jaar, toen bondsdag commissies in Berlijn bijeenwaren, deed de voorzitter van de Vrije Democratische Partij en vicde-kanselier, Erich Mende, plotseling het voorstel een plenaire zitting in het gerestaureerde Rijksdaggebouw bij een te roepen. Hij stuitte toen op de ver ontwaardigde protesten van de andere par tijen en van de bondsdagvoorzitter Ger stenmaier. De bezettingsautoriteiten waren toen niet geconsulteerd en zouden bij het doorgaan van Mende's plan in een delicate situatie zijn geraakt. Evenals in januari juichen de drie westelijke bondgenoten een Bonds dagdemonstratie in Berlijn niet toe, maar ze weerstreven de plannen van de parle mentariërs niet, omdat zij er op het ogen blik op het gebied van de internationale politiek geen gevaar in zien. Op de klas sieke reacties uit Oost-Berlijn is men voorbereid. Meestal bestaan ze uit heftige protesten en uit „onthullingen" over het naziverleden van naar West-Berlijn geko men bondsdagprominenten. Het reële nut van plenaire zittingen in Berlijn is hoogst twijfelachtig. Ze dragen niet bij tot de hereniging en als Westber lijnse verslaggevers voor de beeldbuis ver klaren dat een dergelijke demonstratie de Oostduitse „broeders en zusters" hoop zal verschaffen, betekent dit dat de West Duitsers er nog steeds niet achter zijn dat de Oost-Duitsers deze demonstraties alleen maar infantiel vinden. Ze hebben met heel wat ernstiger problemen te worstelen. Men heeft uitgerekend dat de reiskosten van de afgevaardigen en het benodigde personeel per week rond 750.000 mark vergt. Daar komt nog 400.000 mark bij voor hotelkosten en daggelden. Niet inbegrepen zijn dan nog alle andere uitgaven, zoals het huren van bureaumateriaal en van auto's. De afgevaardigden kunnen alleen per vliegtuig naar Berlijn reizen. Een steeds grote wordend probleem bij de vergaderingen in het oude Rijksdagge bouw is, dat het op zestien passen van de Berlijnse muur gelegen is, zodat voort durend hele batterijen telelenzen en afluis- terapparaten vanuit Oostberlijnse kantoren het doen en laten van de Westduitse af gevaardigden volgen. Intussen is al komen vast te staan dat het werkvertrek van president Eugen Gerstenmaier voor be langrijke conferenties totaal onbruikbaar is Hier geldt het oude parool „Feind hort mit". Uit zijn raam kijkt Gerstenmaier pal op de Oostberlijnse Brandenburger Tor. NEW YORK (AFP) De Veiligheids raad van de VN heeft maandag unaniem de toelating van Gambia tot de volken organisatie aanbevolen. Gambia is een kleine staat aan de West kust van Afrika, die kort geleden onaf hankelijk is geworden. Voor Nederland, dat nu deel uitmaakt van de raad, was aan wezig dr. J. G. de Beus, hoofd van de permanente Nederlandse missie bij de VN. Het is voor de derde maal, dat Neder land een zetel in de Veiligheidsraad bezet. WELLINGTON (AP) Meer dan de helft van de wereldbevolking heeft tegen woordig gemiddeld minder te eten dan voor de Tweede Wereldoorlog. Dit ondanks het feit dat er meer voedsel wordt ver bouwd en ingevoerd. De bevolking is ech ter sneller toegenomen dan de aanwezige voedselvoorraden. Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. m Norac is 'n NORIT produkt Dit staat te lezen in een economisch overzicht dat is opgesteld door de econo mische commissie voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE) van de Verenigde Naties dat zal worden voorgelegd aan de 21ste vergadering van deze commissie, die van daag in Wellington, Nieuw Zeeland, begint. Het overzicht heeft betrekking op Afgha nistan, Australië, Brunei, Birma, Cambod ja, Ceylon, de beide China's, Hongkong, India, Indonesië, Iran, Japan, Korea, Laos, Maleisië, Mongolië, Nepal, Nieuw Zeeland, Pakistan, de Philippijnen, Thailand, Viet nam en westelijk Samoa. Frankrijk, Ne derland, de Sovjet-Unie, Engeland en de Verenigde Staten zijn ook lid van de ECAFE. Enigszins hoopgevend in het rapport is dat de voedselproduktie in 1964 in het ECAFE-gebied in totaal met 4,2 percent is toegenomen. De produktie van granen, het belangrijkste voedingsmiddel voor de Aziaten, steeg met 5,2 percent, van suiker met 9,3 percent. De produktie van wor telsoorten daalde echter met 6,5 percent. In het overzicht wordt opgemerkt dat 1964 het eerste jaar sinds 1961 is geweest waarin de voedselproduktie een belangrijk herstel heeft getoond. Maar ook werd ge zegd dat de winst bij de voedselproduktie in de eerste vier jaar van de zestiger ja ren slechts elf percent was, wat niet veel meer is dan de groei van de bevolking en slechts de helft van het productie-cijfer, waarnaar gestreefd was. Het „recht" dat de Westduitse parlemen tariërs zich toeëigenen om op geallieerd bezet gebied bijeen te komen is niet meer dan een gewoonterecht. Officieel maakt West-Berlijn niet eens deel uit van de Bondsrepubliek. In 1950 accepteerden afge vaardigden van Berlijn een constitutie die veel overeenstemming vertoont met die van de „stadstaaten" Hamburg en Bre men. Daarnaast nam West-Berlijn een groot deel van de Westduitse wetgeving over. Het parlement van West-Berlijn is ook verte genwoordigd in Bondsraad en Bondsdag, maar de Westberlijnse afgevaardigden hebben in Bonn geen stemrecht. De Bondsregering en de regering van West-Berlijn doen inmiddels al het moge lijke om de kloof tussen het „land" Ber lijn en de „Lander" van de Bondsrepu bliek in de praktijk zo definitief mogelijk te overbruggen. Het blijft echter te bezien of Berlijn ooit volledig in de Bondsrepu bliek geïntregeerd zal worden. Nog daar gelaten of het zijn status van hoofdstad van een Duitsland zal terugkrijgen. De weinig verantwoordingsbewuste mas saverplaatsingen van parlementariërs kun nen daar niets toe bijdragen. Zij zijn hoog stens te verontschuldigen als een collec tieve poging de Westduitse stemgerechtig den gunstig te stemmen, die in septem ber de nieuwe volksvertegenwoordiging gaan kiezen. Advertentie Jljs de TOMATp tomatensap Een favoriete drank uit de Hero Speciaal serie. Verkrijgbaar: Naturel en Cocktail (licht gekruid). Rijk aan vitaminen, zuiver en heerlijk van smaak. Maak er een gewoonte van. 99' LONDEN (Reuter, AP en AFP). In Londen wordt een nieuwe poging ge daan om over Vietnam tot vredesbespre kingen te komen. Vandaag is de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko voor besprekingen, onder meer over Vietnam in Groot-Brit tannië aangekomen. Volgens hoogge plaatste zegslieden zullen hem de vol gende Britse plannen voor het probleem worden voorgelegd: 1. Een gemeenschappelijke Brits-Rus sische actie om een staakt-het-vuren te bereiken, eventueel via een infor mele bestandsovereenkomst. 2. Onderhandelingen voor een regeling, zodra de strijd gestaakt is. 3. In Belgrado worden soortgelijke po gingen ondernomen. Vertegenwoor digers van veertien niet-gebonden landen hebben gisteren in de Joego slavische hoofdstad besloten een op roep voor onderhandelingen over Vietnam te ontwerpen. Het besluit in Belgrado werd na twee dagen van overleg genomen door de ver tegenwoordigers van Afghanistan, Alge rije, Ceylon Ethiopië, Ghana, Guinea, Irak, India, Cyprus, Cuba, Mali, Tunesië, de VAR, en Joegoslavië. Syrië had een waarnemer gezonden. Welingelichte zegslieden hebben ver klaard, dat er tijdens de tweedaagse con ferentie pogingen zijn gedaan de Verenig de Staten ter zake van hun optreden in Vietnam te veroordelen. De vertegenwoor digers van enkele niet-gebonden landen hebben echter geweigerd deze Joegoslavi sche verklaring over te nemen. gens Amerikaanse functionarissen wel licht de krachtigste aanval op Noord-Viet- nam is geweest die tot nu toe is onderno men. Kolonel Price, chef operaties voor de tweede luchtmachtdivisie, verklaarde dat het doel Foe Kwi is geweest waar naar zijn zeggen dertig gebouwen voor de op slag voor wapens en munitie zijn getroffen. Hij zei dat er een schroefvliegtuig van de Amerikaanse marine is neergestort vlak bij een vliegkampschip toen het na de aanval terugkeerde. Het is volgens hem niet bekend of het toestel is neerge stort als gevolg van bij de aktie opgelopen schade. Hij voegde daaraan toe dat dit het enige bekende verlies voor de VS is. Het Noordvietnamese luchtafweervuur zou ge ring zijn geweest. Volgens Hanoi zijn zes Amerikaanse vliegtuigen bij de laat ste aanval neergeschoten. De Zuidvietnamese ambassadeur in Washington Tran Thien Khiem heeft gis teren voorspeld dat China op de nieuwe Amerikaans-Vietnamese bombardementen die op nog geen 160 kilometer van Hanoi werden uitgevoerd, zal reageren met het inzetten van eenheden „vrijwilligers", zo als ook in de Koreaanse oorlog het geval was. Khiem, gewezen opperbevelhebber van de Zuidvietnamese strijdkrachten en oud minister van Defensie, zei dat de Verenig de Staten Peking een stap voor moeten Noord-Vietnam heeft vandaag de Ver enigde Staten gewaarschuwd, dat „het de volle verantwoordelijkheid moet dragen voor alle gevolgen voortkomend uit de agressieve daden". Dit werd verklaart in een protest bij de Internationale Commissie die toezicht uit oefent op het bestand in verband met de Amerikaanse luchtaanvallen van afgelo pen zondag en maandag boven de 19-de breedtegraad in Noord-Vietnam. Meer dan honderd vliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht en marine hebben gis teren een groot munitiedepot op slechts 160 km van Hanoi vernietigd bij wat vol- CAIRO (AFP) Met 99,999 percent van de stemmen is Gamal Abdel Nasser her kozen als president van de Verenigde Arabische Republiek. Dit meldt het Egyp tische persbureau. Er waren 7,06 miljoen stemgerechtigden bij deze volksstemming; 6,95 miljoen men sen hebben een stem uitgebracht. Voor Nasser, de enige kandidaat stemden 6.950.098, tegen 65 en blanco 489. Tienduizenden mensen stroomden gisteren tezamen in de straten van de Amerikaanse stad Boston. Ze brachten daarmee een laatste hulde aan dominee Reeb, die vorige week in Selma werd vermoord door racisten. Dominee Reeb was predikant in Boston. (Telefoto). blijven en het Vietnamese leger en de Amerikaanse strijdkrachten in het betrok ken gebied moeten versterken. Amerikaanse functionarissen verklaar den na de voorspelling van Khiem, dat zij geen berichten hebben ontvangen die op leger-manoeuvres in het zuiden van China duiden. De Chinese communisten hebben naar schatting 200.000 tot 300.000 militairen in het gebied van Zuid-China, dat aan Noord- Vietnam grenst. De Amerikaanse autoriteiten hebben de berichtgeving over de activiteiten van de luchtmacht in Vietnam uit veiligheids overwegingen beperkt. Dit geldt in het bij zonder voor de berichten over lucht aanvallen op Noord-Vietnam en Loas. Men zal voortaan een nieuwe politiek toepassen waardoor bekendmakingen over een aantal onderwerpen die betrekking hebben op luchtaanvallen uitgesloten wor den. Ook de veiligheidsmaatregelen in en rondom de Zuidvietnamese basis Da Nang zijn drastisch verscherpt. De Zuidkoreaanse minister van Buiten landse Zaken Lee-Wong-Ton heeft gisteren verklaard, dat zijn regering een eventueel verzoek van de Verenigde Staten en Zuid- Vietnam voor meer bijstand in de vorm van troepen ernstig in overweging zou ne men. Tevoren deden geruchten de ronde dat de Zuidkoreanen zouden overwegen een divisie van hun strijdkrachten naar Zuid- Vietnam te zenden, als de autoriteiten in Saigon en Washington dit noodzakelijk zouden achten. BUENOS ARES (AFP) De Peronisti- sche Volksunie heeft bij de zondag gehou den verkiezingen in Argentinië voor de helft van de kamerzetels 329.084 stemmen meer behaald dan de regeringspartij, de Radicale Volksunie. Op de Peronisten zijn 2.655.457 stemmen uitgebracht. Omdat de Peronisten nog niet in de Kamer vertegenwoordigd waren en het slechts om de helft van de zetels ging, be houdt de Radicale Volksunie de volstrekte meerderheid. De verdeling van de zetels in de Kamer wordt als volgt: Radicale Volksunie 66. Peronisten 35, Verenigde Centrumpartijen 12, Onafhankelijken 3 en Socialisten 4. Uit een nog niet zo lang vervlogen pe riode van mijn leven herinner ik me een tandarts die me herhaaldelijk te kennen gaf dat hij de Nederlanders vieze mensen vond. Het was een verschijnsel dat hem dagelijks hinderde en misschien heeft hij wel om aan die hinder te ontkomen zijn heil in het buitenland gezocht. Of hij het daar inderdaad gevonden heeft, zal zeker in belangrijke mate afhangen van het peil der zindelijkheid in zijn nieuwe vader land. Nu kan men ter verdediging van die man aanvoeren dat hij de hele dag over een zeer onsmakelijk aspect van zijn me demensen gebogen stond: een mondholte met daarin kiezen die indien ze niet to taal verrot waren, toch in zodanige staat van ontbinding verkeerden dat ze tand heelkundige zorg behoefden, een zorg die de preutse tandarts niet zonder weerzin kon verlenen. Wie van oordeel is dat deze man een verkeerd beroep had gekozen, kan ik geen ongelijk geven. Hij stelde zichzelf aan een voortdurende marteling bloot, terwijl het toch zo behoort te zijn dat de eventuele marteling aan de pa tiënt ten deel valt. Bij dit alles is het natuurlijk de vraag of die tandarts niet aan waanvoorstellin gen leed. Is het peil der Nederlandse zin delijkheid inderdaad zo bedroevend? Dt traditionele opvatting leert het tegendeel, maar traditionele opvattingen zijn niet al tijd betrouwbaar. Meer vertrouwen ver dient een keurig statistisch overzicht dat ik dezer dagen in handen kreeg en dat in exacte percentages weergeeft hoe het in een aantal Europese landen gesteld is op het gebied van voorziening met water, elektriciteit, gas, badgelegenheid, huishou delijke toestellen enzovoort. In deze stati stiek treden Engeland, Frankrijk, Duits land, Italië, België en Luxemburg als me dedingers van ons land op. Wat betreft voorziening met warm wa ter, met geisers, met gastoestellen, met stofzuigers en mettelevisietoestellen ligt Nederland aan de kop. Ons aantal aansluitingen op de openbare waterleiding wordt alleen door Luxemburg overtroffen en op het stuk van w.c's delen wij met het groothertogdom de eerste plaats. In deze internationale zindelijkheids- en com- fortwedstrijd verwerft Nederland het kam- pioenspercenttrge van 719, op ruime af stand door Engeland met 676 gevolgd. Italië bengelt met 285 onderaan en ook België komt met 432 niet zo heel schoon te voorschijn. Mijn door de zorgen van medemensen snel opgewekt medelijden heeft mij er in dertijd. toe gebracht, die tandarts te be klagen. Naar ik nu inzie, ten onrechte. Of misschien verdiende hij wel beklag, maar dan niet om wat zijn patiënten hem aandeden, doch uitsluitend om wat zijn verbeelding uit de geopende monden bij- eendroomde. Hij verblijft nu in een ver overzees land en aangezien ik zijn adres niet heb, kan ik hem niet melden dat de Nederlandse hygiëne zwart op wit tot de meest hoogstaande van West-Europa is verklaard. Het spijt me wel dat ik het hem niet kan laten weten, want na het lezen van deze cijfers kan ik me niet voorstellen dat hij het daarginds beter heeft getroffen dan hier. Maar wellicht is het zijn lot levenslang aan onzindelijkheid te worden blootgesteld. Advertentie h. de graaff Oud. Een boer in de buurt van Napels, die vergeefs met een stok had ingesla gen op een grote groep ratten die zijn huis waren binnengedrongen en zijn ee katten hadden doodgebeten en aan t oppeuzelen waren, greep tenslotte zijn oude geweer. Maar dit sprong bij het afschieten uit elkaar waardoor de boer zo ernstig werd gewond dat hij in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Eendracht. Twee zusters uit Layton in de Amerikaanse staat Utah hebben op de zelfde dag een tweeling het leven ge schonken. Beiden een zoon en een doch ter. Merkwaardige bijzonderheid is ook nog dat de zusters zelf tweeling zijn. Tweedracht. Bij de gemeenteraadsverkie zingen in Frankrijk stonden leden van drie gezinnen in het Oostfranse dorpje Chamarandes wat hun politieke ambities betreft tegenover elkaar. Een vader en een zoon, een man en zijn echtgenote en twee broers kwamen voor op de kiezers lijsten van verschillende politieke par tijen. Het resultaat: de vader verloor van zijn zoon, de man werd gekozen in plaats van zijn vrouw, een derde won het van beide broers. GRAZ (DPA) In Graz (Oostenrijk) is gisteren een proces begonnen tegen de Oostenrijkse justitieambtenaar Friedrich Lex. Hij zou als plaatsvervangend leider en later als chef van een Gestapo-afde- ling en van de Duitse „sicherheitsdienst" in Lemberg verantwoordelijk zijn geweest voor de dood van verscheidene tienduizen den joden. Deze werden tussen januari 1942 en juni 1943 vermoord. Brandhout. Zes antieke Romeinse boten uit de derde en vierde eeuw die bij werkzaamheden aan het vliegveld Fiu- micino waren opgegraven en in een han gar waren ondergebracht zijn gedeelte lijk vernield, waarschijnlijk door mensen die er in de afgelopen dagen van zware sneeuwval, stukken vanaf hebben ge hakt om als brandhout te gebruiken. Redding. Het Russische stoomschip Se- vernaya Dvina heeft een viertal Deense vissers gered die in twee kleine bootjes in het pakijs vast waren geraakt in dichte mist in het Kattegat. Aardbeving. Het Russische blad Izvestia meldt, dat een aardbeving van twee uur op zondagavond grote verwoestingen heeft aangericht in de hoofdstad van de Sovjet-Republiek Tadjikistan, Doesjam be. De muren van talrijke gebouwen zijn gescheurd. Slachtoffers zijn er echter niet te betreuren. Vrij. Nikolas Khoklov, correspondent van de Izvestia in Leopoldstad, is door de Kongolese politie in vrijheid gesteld. Khoklov werd einde janiari om bekende redenen gearresteerd door de regering- Tsjombe. Hij werd zonder proces in voor arrest gehouden. Fabrieksbrand. Bij een brand in een gro te weverij in de Westduitse stad Kassei is voor 7,5 miljoen gulden schade aan gericht. De oorzaak van de brand is niet bekend. Tandbederf. De Zwitserse bakkers hebben een nieuw soort brood met rozijnen en hazelnoot uitgebracht, speciaal ten be hoeve van de schoolkinderen, in het ka der van de door de autoriteiten ge steunde campagne tegen tandbederf.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3