Den Hartog triomfeerde op prachtige wijze in Milaan-San Remo Nederlander in het spoor van Bartali en Coppi Ajax wil in Velsen revanche nemen tegen Telstar I Kurt Vyth heeft plan voor sportpaleis Na goede Nederlandse ronde krijgen profs nieuwe kansen Antilopen in moeilijkheden na nederlaag tegen Typhoons „KROONPRINS" VANANQUETIL Alleen TV van Köln-Liverpool bij vol stadion r r~ Anquetil kreeg een startverbod ERELIJST Imre Rietveld op dreef in Aberdeen Twee nederlagen Oosterhout van v. Amateurvoetballers oefenen in Zeist ZATERDAG 20 MAART 1965 11 Ir** Strijd om nationale zwemtitels in Emmen Alkmaar-draverijen op baan Hilversum Belgische leiding bij Liverpool-FC Köln De onderhandelingen betreffende een TV-uitzending van de woensdag 24 maart in Rotterdam te spelen beslissingswedstrijd FC Köln-FC Liverpool tussen de UEFA (Europese voetbalbond) en de EBU (Europese televisie-unie) zijn nog gaande. Evenwel is gisteren komen vast te staan dat Nederland alleen dan deze beslissings wedstrijd in de kwartfinales van het Euro pees bekertoernooi te zien krijgt, wanneer het Feijenoordstadion zal zijn uitverkocht. Arte den Hartog in triomf over de eindstreep. Achter hem Adorni en Balmanion. De jonge Nederlandse wielerprof Arie den Hartog heeft gisteren op schitterende wijze de grote openingsklassieker van het wielerseizoen, MilaanSan Remo gewon nen en zich daarmee gevoegd in de rij van beroemheden als Coppi, Bartali en Van Looy. Het zag er lang naar uit dat een Italiaan zou triomferen, want een tiental kilo meters voor de ook aan de Nederlandse renners zo bekende Rivièraplaats hadden Franco Balmanion en Vittorio Adorni gezamenlijk de leiding. Niets scheen een Ita liaanse triomf in de weg te staan. Elf jaar achtereen hadden Fransen, Belgen en Spanjaarden de eer in San Remo voor zich opgeëist en dat was de fanatieke „Tifosi" bepaald niet naar de zin. Maar kort voor het laatste obstakel van de „Primavera", de lastige Poggia di San Remo, voegde zich een kleine blonde coureur bij het tweetal. Het was de 23-jarige Zuidlander Arie den Hartog, een van de grootste beloften van de Nederlandse wielersport. De Italianen zagen onmiddellijk het gevaar in. Om beurten poogden zij de „Olandese" van het wiel te rijden. Den Hartog, die gemakke lijk klimt, verloor zijn tegenstrevers echter geen moment uit het oog. Toch leek hij bepaald geen sprinter-bij-uitstek, kansloos in de finale op de brede en snelle Via Roma. Op het laatste, 250 meter lange, gedeelte trokken de Italianen de spurt aan. Zy probeerden daarby Den Hartog tussen zich in te krygen. De slimme Zuidlander speelde het spel echter meesterlik. Op de laatste 50 meter kwam hy onweerstaanbaar buitenom. Vlak voor de duizenden enthousiaste toeschouwers haalde hy centimeter voor centimeter in. Tien meter voor de finish stond het resultaat vast. De 56ste MilaanSan Remo was voor de eerste maal door een Nederlander gewonnen. In zyn tweede seizoen als prof kwam Den Hartog, in zyn amateurtyd al een klasserenner en vorig jaar opmerkelijk in het profmilieu debuterend, tot zyn eerste grote over winning. ook Dancelli een geslaagde sprong naar de vluchters deed, achtte de onvermoeibare Den Hartog het opnieuw tijd om in te grij pen. Ditmaal vond hij de Spanjaard Pe rez Frances aan zijn zijde en dit duo her stelde de orde. De coureurs kregen geen tijd om uit te VWWWWWWWWWWWWVWWWWVWWWWV i/WVtAfWIA/WWWWt/VWtfWWVWWWWWIfWWWWWW Door zyn zege in MilaanSan Remo be zet Den Hartog meteen de eerste plaats in het klassement Super Prestige Pernod, de belangrijkste geldprijs van het seizoen. Zyn kopman Anquetil, is door diens zege in ParijsNice, tweede. 1. Den Hartog (Ned.) 60 punten, 2. An quetil (Fr.) 55, 3. Adorni (It.) 40, 4- Balma nion (It.) 30, 5. Altig (Did) 25. VAAAAAAAAIWWWVUWAAfWVAA/VAAAAAAAAAAfWWWV blazen. Topcrosser Rolf Wolfshohl, er al tijd op uit zich in een lange solo te la ten „zien", sprong na 200 kilometer weg en zou een tijd lang zonder gezelschap blijven. De favorieten in het peleton bewaakten elkaar. Vele valpartijen, waarvan o.a. Rik van Looy, Willy Altig, Motta en Pe rez Frances het slachtoffer werden, ^mjSÈü De internationale wielrenunie (UCI) heeft Jacques Anquetil vrijdag telegra fisch een startverbod opgelegd voor een wegwedstrijd in Spanje. De Italiaanse wielerbond had de UCI hierom gevraagd, omdat Anquetil weigerde in Milaan-San Remo uit te komen. Deze wedstrijd, die geldt als opening van het Italiaanse seizoen, telt mee voor de strijd om de wereldbeker. Volgens het reglement van de UCO mogen coureurs, die zijn ingedeeld in de eerste categorie, niet starten in andere wedstrijden, wan neer op dezelfde dag een wedstrijd voor de wereldbeker wordt gereden. Anquetil heeft zich kennelijk weinig van het startverbod aangetrokken. Hij ver scheen in Eibar normaal aan de start voor de „Cote d'Arrate", een bergklim over 7600 m. De wedstrijd leverde een zege op voor de Spanjaard Soler, die de afstand reed in 19 min 56 sec. „Bergko ning" Frederico Bahamontes legde met drie seconden achterstand beslag op een gedeelde vijfde plaats. Jacques Anquetil moest ook genoegen nemen met een gedeelde plaats. De tijd van de Fransman was 20.15.-. Hij eindig de als achtste. De strijd om de nationale kampioen schappen zwemmen en schoonspringen zal zich de komende zomer van 4 t.m. 8 augustus in Emmen afspelen. De ver eniging „De Kikker" is organisactrice. De wedstrijd Nederland B-Zwitserland zwem men en schoonspringen is vastgesteld op 20 en 21 juli in Rijssen, waar de vereni ging „De Mors" gastvrouwe is. De natio nale kampioenschappen op de 1500 meter die organisatorisch altijd los staan van de wedstrijden om de andere zwemtitels worden op 31 juli in Zwijndrecht gehou den. De erelijst van MilaanSan Remo ziet er na de oorlog als volgt uit: 1946: Coppi (It.); 1947 Bartali (It.); 1948: Cop pi; 1949: Coppi; 1950: Bartali; 1951: Bobet (Fr.); 1952: Petrueci (It.); 1953: P.etrucci (It.); 1954: Van Steenbergen (Belg); 1955: Derijcke (Belg.); 1956: De Bruyne (Belg.); 1957: Poblet (Sp.), 1958: Van Looy (Belg.); 1959 Poblet (Sp.); 1960: Privat (Fr.); 1961: Poulidor (Fr.); 1962: Daems (Belg.); 1963: Joseph Groussard (Fr.): 1964: Simpson (G.B.); 1965: Den Hartog (Ned.) De Nederlandse badmintonafvaardiging is het toernooi om de Noordschotse titels met wisselende resultaten begonnen. Henk Weijs verloor in de eerste ronde van de Nieuw-Zeelander Dick Purser in straight games: 15-5 15-7. Van de dames leverde Imre Rietveld de beste prestatie. Zij won in de tweede met 11-4 11-7 van de Schot se international Muriel Ferguson. Agnes Geene speelde een boeiend duel tegen Sharon Whittaker, de Canadese nummer twee. Na prachtig verzet verloor zij ten slotte met 12-11 11-12 12-9. In de halve fi nales bleek Imre Rietveld ook sterker dan de Westduitse Schuhmacher: 12-11 11-5. In het gemengd dubbel werd Imre verslagen. Samen met Purser verloor zij van de Duitse combinatie Bo- chow/Latz: 15-10 15-12. In de herendub- bels bleef Henk Weijs nog in de strijd. Hij vormde samen met de Schot Farqu- har een combinatie die geen moeite had met de Schotten Bell en Sutherland: 15-2 15-4. TENNIS. Gonzales is tot coach benoemd van de Amerikaanse tennisploeg voor de Davis Cup. De Primavera heeft overigens weer aangetoond, dat de uitblinkers uit Parijs- Nice, de eerste grote etappenkoers van het seizoen, de meeste kans op de over winning hebben. Den Hartog, die al in de ronde van Sardinië tot opvallende pres taties kwam, in Parijs-Nice vervolgens de aandacht van de kenners op zich vestigde met een zesde plaats en door velen al de „kroonprins" van Anquetil werd ge noemd, was als een van de favorieten ge tipt. De Italianen rekenden vooral op co ming men als Italo Zilioli en Gianni Mot ta om aan de al elf jaar durende reeks van nederlagen een eind te maken. Rik van Looy werd eens te meer een grote verliezer. De meervoudige wereld kampioen, die met zijn overwinning in de ronde van Sardinië al vroeg in vorm leek, wenste niet in Parijs-Nice te starten en trainde met zijn ploeg, aan het Garda- meer. Slachtoffer van een valpartij ein digde hij ontgoocheld in het grote pelo ton. Niet minder dan 153 renners startten voor de 287 kilometer zware rit. Hoewel het aanvankelijk droog was bleef het ge durende het eerste gedeelte mistig en koud. Onder de grote afwezigen bevonden zich Jacques Anquetil, kopman van Den Har tog, ex-wereldkampioen Benoni Beheyt, de juist donderdag ziek geworden Kudi Altig, onze eigen Amstelveense alleskunnende troef Peter Post en de winnaar van 1963, de Fransman Joseph Groussard. Dat nam niet weg dat.- alles bij elkaar een impo sant: rennersve.ld om half tien 's morgens op weg ging naar het grote avontuur, Daarbij waren alle Italiaanse favorieten. De Azzuri hadden om een overwinning gesmeekt. Was de opzet van Milaan-San Remo niet veranderd in het voordeel van hun landgenoten? Hadden zij in Dancelli Motta en Zilioli niet uitblinkers uit Parijs- Nice? En outsiders als de „herboren" Venturelli, de Giro-revelatie Bitossi, Tac- cone, De Rosso en jonge renners als Du rante, Vigna, Sambi en Zadegu waren op hun bekende wegen toch zeker in staat tot een verrassing? Het eerste gedeelte van de koers ken merkte zich uiteraard door vele ontsnap pingspogingen die echter terecht niet serieus werden genomen. Gevaar dreigde er pas, toen vlak voor de top van de eer ste col (col de Turchino na 124 km) Franco Bitossi demarreerde. In de snelle afdaling voerde de Italiaan zijn voorsprong voort durend op en enkele kilometers verder lag het peloton, dat Venturelli door een val partij was kwijtgeraakt, al op 50 secon den. Dat Arie den Hartog zijn latere zege verdiende blijkt wel uit het feit, dat juist de goedlachse Nederlander de tegenaanval organiseerde. Met de hulp van o.a. Dan celli, Hoevenaars en Gabica werd het ver schil steeds geringer en bij Varazze (154 km) gaf de viervoudige etappe-winnaar van de Giro-'64 zich gewonnen. Even la ter streek ook het door valpartijen het was lichtjes gaan regenen gedunde pelo ton op de kopgroep neer. Na deze opwin dende passage bleef het even rustig in de meute. Even maar. Want de dit jaar voor het eerst als prof rijdende Brabander Jos van der Vleuten was de promotor van de tweede belang rijke aanval. Samen met Stevens, Bonnen Sorgeloos, Stablisky en een handvol Italia nen, onder wie Sambi en Moser, bouwde de Mierlohouter een voorsprong op. Toen Telstar gaat proberen om opnieuw een overwinning op Ajax te behalen in Amsterdam werd het 0-2. Dat zal wel niet meevallen omdat de Amsterdammers iets hebben goed te maken. In het elftal van Telstar is een drastische verandering ge komen. Tjeerd Kort is gepasseerd hij speelt in het tweede en in zijn plaats ls Bakker in de halflinie gekomen. Van Wijk, die ook vorige week meespeelde, doet zyn rentree "»p Schoonenberg. Bij Ajax heeft men de jeugdige coming man Cruijff weer opgesteld in plaats van Keizer, die toch nog niet de oude is na zijn ernstige hoofdblessure. Deze Cruijff is een voortreffelijke speler, zoals hij al in verscheidene wedstrijden heeft laten zien. Maar men zet hem nog niet regel matig in het eerste om hem niet te ver knoeien. De voorhoede van Ajax is er verder een van louter bekende namen. Het team ziet er als volgt uit: Hooger- man, Zuurbier en v. Duivenbode, Schaap hok, Pronk en Soetekouw, Swart, Cruijff, Nuninga, Muller en Petersen. In Haarlem staat de voetballiefhebbers een interessante plaatselijke krachtmeting te wachten. Op het Haarlem-terrein komt RCH op bezoek. Vooral na de mislukte fusiebesprekingen is de rivaliteit, dachten we, iets toegenomen. Haarlem verzocht ons de kijkers te vragen zo vroeg moge lijk te komen om „spitsminuten-drukte" te voorkomen. Bij Haarlem heeft men Steur aan de kant gezet om Den Oude weer een kans te geven. Zoals men weet kan men dit tweetal op het veld niet naast elkaar zetten in verband met de rivaliteit. Aan gezien Duwel ziek is kwam Clavan op de backplaats terecht en werd Jonker rechts buiten. Bij RCH, dat zijn derde plaats verde digt, komt men met een wat vreemde voorhoede te voorschijn. Nanai is mid- voor en Dhars rechtsbuiten. Van Weerlee staat op de binnenplaats evenals Maslo. EDO gaat naar Tubantia en komt in Hen gelo practisch compleet in het veld. Alleen het meespelen van De Winter is nog on zeker. Wie eventueel invalt wordt zondag bezien. Tubantia is volledig en kan zijn aanval op RCH's derde plaats dus met Telstar (thuis tegen Ajax): Stuy, Lip- tak en Pirovano, Bakker, Althof en Brom, Van der Kuil, Van Wijk, De Vries, Van Egmond en Marijt. Haarlem (thuis tegen RCH)* Van Heeswijk, Wentink en Clavan, Boom, Kroon en Duister, Jonker, Peijs, Den Oude, Vreeken en Berendegt. RCH (uit tegen Haarlem): Van der Meeren, Blokker en Honout, Doesselaar, Mussche en Euwes, Dahrs, Maslo, Na nai, Van Weerlee en Meyer. EDO (uit tegen Tubantia): Amama, Disselköter en Berends, Van der Put ten, Koster en Krooder, Mul, Van Kam pen, De Winter, Koek en Peters. alle kracht inzetten. Het elftal ziet er als volgt uit: Baas, Kers, J. Olde Riekerink. Huiskes en Renssen, F. Olde Riekerink en Ten Brink, Verdriet, Rompelman, Stra- ting en Paskamp. kwam de kracht van de meute ook al niet ten goede. Onder impuls van Tacco ne en Balmanion werd Wolfshohl tenslot te pas na 50 kilometer teruggehaald. Al les was klaar voor de grote finale. In het heuvelachtige terrein van de „Capi" zag eerst Balmanion zijn kans schoon. Op de Capo Berta, de tweede van een serie van drie cols, sprong hij weg, weldra ge volgd door Adorni. Het achtervolgende groepje bevatte louter grote namen: Mot ta, Adorni, Dancelli, Jan Janssen, Perez Frances, Poulidor, Taccone, Durante, Mugnanni en natuurlijk Den Hartog. Al leen de laatste had nog reserves genoeg om de vluchters te bereiken. De uitslag luidt: 1. Den Hartog (Ned) de 287 kilometer in 6 uur 53 minuten en 32 seconden. 2. Adorni (It.). 3. Balmanion (It.), beiden z.t. 4. op 51 seconden: Wolfs hohl (Did). 5. Op 55 seconden: Vannitsen (Belg). 6. Jan Janssen (Ned). 7. Cribiori (It). 8. Reybroek (Belg). 9. Motta (It). 10. Vicentini (It). 11. Dancelli (It). 12 Vigna (It). 13. Stablinsky (Fr). 14. Zilioli (It). 15. Mugnanni (It), allen z.t. als Van nitsen. Ab Geldermans werd. eveneens in dezelfde tijd, als veertigste ex aequo ge klasseerd. Jos van de Vleuten en Cor Schuuring eindigden, met een achterstand van 6.54, respectievelijk als 80ste en 81 ste. ZAALHANDBAL. De Joegoslavische zaalhandbalkampioen Medvescak Zagreb heeft zich als eerste geplaatst in de finale van het toernooi om de Europese beker voor herenteams. In Belgrado boekten de Joegoslaviërs een duidelijke 21-11 zege op Ajax Kopenhagen. Bij de rust was de stand 11-6 :n het voordeel van Medvescak. Het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden in de Wiener Stadthal- le is vrijdag voortgezet met de partijen uit de derde en vierde ronde, waarin de leiders Ceulemans, Scherz en Hanoun al len overwinningen behaalden. Tot een van hun slachtoffers behoorde de Neder landse representant, Cees van Oosterhout, die verloor van titelverdediger Ceulemans en Scherz. 60 46 8 1.304 31 46 4 0.673 60 72 5 0.833 53 72 5 0-736 Ceulemans 60 53 5 1.132 Van Oosterhout 44 53 5 0.830 Vieira 60 65 6 0.923 Christensen 41 65 6 0.630 60 67 5 0.895 Christensen 49 67 4 0.731 60 76 6 0.789 47 76 5 0.613 60 58 6 1.037 Van Oosterhout 26 58 3 0.448 Ceulemans 60 52 7 1.153 46 52 7 0.768 De stand na de tweede dag luidt: m.p. car. brt h.s. gem. 1. Ceulemans (Belg.) 8 240 229 7 1.048 2. Scherz (Oost.) 8 240 231 8 1.038 3. Hanoun (Fr.) 8 240 256 10 0.937 4. Rudolph (Did) 2 175 215 7 0.813 5. Vieira (Port.) 2 203 276 6 0.735 6. v. Oosterhout (N.) 2 176 246 6 0.715 7. Munte (Sp.) 2 196 276 6 0.710 8. Christensen (Den.) 0 170 255 6 0.666 De baan te Alkmaar, die als regel het zomerseizoen voor de dravers opent, is met de totale vernieuwing van de kunstbaan niet gereed gekomen, waardoor het volle dige programma is verschoven naar de winterbaan Hilversum. Op de bezetting der draverijen heeft dit geen enkele na delige invloed gehad, want opnieuw was door het enorme aantal deelnemers split sing noodzakelijk en moeten tien koersen worden verwerkt. Onze verwachtingen voor Hilversum (zondag 21 maart) zijn: 1. Openings-prUs, 1.30 uur, 2000 meter: 1. Stal Marion; 2. Doortje Dartel; 3. Duranie Trances; outsider; De Princess. 2. Kaasstad-prUs, 2 uur, 2040 meter: 1. Diana R.; 2. Coby Kinley; 3. B. Roi Kinley; outsider: Barongale T. 3. Victrix-prOs, 3.30 uur, 2400 meter: 1. Caesar Julia H.: 2. Aafke Williams; 3. Arminius; out sider: Bingen Magowan. 4. Alcmaria-prUs (ie afd.), 3 uur, 2000 m: 1. Bosvink s.; 2. Antha Thelma; 3. Zadkine; out sider: Alida W. 5. Alcmaria-pr(]s (2e afd.), 3.30 uur, 2000 m: 1. Baron Harvester G.: 2. IJsbrandine; 3. Blanco Old Gold; outsider: Zeester. 6. Waag-prljs, 4 uur, 2020 meter: 1. Baronet; 2. Clementine Lee; 3. Bea; outsider; Calumet d'Aster D. T. Singel-prijs, 4.30 uur, 2020 meter: 1. Alice van Hagheweyde; 2. Athos the Saint; 3. Amigo; outsider: Yvonne Magowan. 8. Kaasmarkt-prijs, 5 uur, 2000 meter: 1. Zom- bro; 2. Jour de Java; 3. Xeres; outsider: Attila. 9. Den Hout-prijs, ie afd.. 5.30 uur, 2000 meter: 1. Caroline; 2. Chéri de Kinley: 3. Balero Prise; outsider: Boarnster. 10. Den Hout-prijs, 2e afd., 6 uur. 2000 meter: 1. Adua Sehotch B.; 2. Caracara S.; 3. Barrelina; outsider: Celia D. De aanleg van een onoverdekte kunstijs baan zal zulke grote investeringen vergen, dat het onverantwoord is de aanleg van een dergelijke baan voor te stellen. Dit is de mening van de commissie die de Utrechtse recreatienota 1964 heeft sa mengesteld. De Nederlandse dameshockegploeg is gisteren naar Glasgow gereisd om daar een wedstrijd te spelen tegen het Schotse team. (Van onze sportredacteur) „Wanneer deze ronde van Nederland voor beroepsrenners een succes wordt is het practisch wel zeker, dat enige grote Nederlandse ondernemingen volgend sei zoen met een permanente profploeg gaan starten". Dat vertelde gistermiddag Kurt Vyth, de grote man achter de komende ronde van Nederland Vyth aanvanke lijk de financiële manager van de voetbal vereniging De Zwarte Schapen, maar sinds enige tijd bezig met de wielrenne rij (na zijn vertrek bij De Zwarte Scha pen) kon vol trots over de komende ronde van Nederland vertellen. Nog nooit zijn er zoveel renners met klinkende na men in een Nederlandse wedstrijd bijeen geweest. Wat dit aangaat overtreft deze ronde van Nederland die van alle vorige. Maar niet alleen op het punt van het ren- nersveld, ook financieel is deze ronde een uitblinker in de tot nu toe vrij droeve rij Nederlandse rondes. Volgens de heer Vyth zijn de kosten van deze Tour d'Hol- lande twee maal zo groot als die van de vorige uitgave (onder andere directie), maar houdt men nu een batig saldo over. Van dat batig saldo maakt de Stichting Acifit Sport een flink deel over aan inva lide sportbeoefenaars. Kurth Vyth, een miljonair rijk gewor den door de verkoop van accu's wil graag in de publiciteit komen. Dat was dus eerst met de befaamde Zwarte Scha pen en nu met de ronde van Nederland. Het is natuurlijk een commerciële zaak, maar hij doet het ook zo zei hij voor de sport. En hij heeft nog meer op het oog, hoofdzakelijk in de wielrennerij. Hij is gaan kijken bij de zesdaagse van Antwerpen en is daar teruggekomen met andere financieel draagkrachtige zakenlie den. Kurt Vyth gaat nu werken aan de plannen voor een wieler-sportpaleis, waar bij hij Amsterdam en Breda als mogelijke plaatsen van vestiging noemde. Hij streeft er naar dat wielerpaleis in 1966-1967 te hebben gebouwd. Maar er zijn meer plannen voor een sportpaleis ge maakt en verdwenen. In ieder geval wil de heer Vyth met zijn sportstichting vol gend jaar al een zesdaagse in Nederland organiseren op een (in Duitsland) gehuur de baan. Vyth heeft het wat de ronde van Neder land betreft niet bij woorden gelaten. Hij heeft samen met de technische leiders Ton Vissers, Bram Koopmans en Joop Reuvecamp het Nederlandse bedrijfs leven warm gemaakt voor dit wielerevene- ment, dat heel anders, Veel spectaculair der van opzet is geworden dan de voor gaande uitgaven, die in feite alle misluk kingen zijn geworden. Men heeft nu de sterkste buitenlandse ploegen aangetrok ken, zoals Pelforth (Janssen, Anglade, Groussard, Mahé, Schuuring), Ford-Gitane (Anquetil, Elliot, Grazyck, Stablinski, Vannitsen, Lute en Milaan-San Remo- winnaar Arie den Hartog), Flandria-Ro- meo (Post, Bocklandt, Bouquet, Foré, Reybroeck), Mann (Luyten, Huysmans, Proost), Torpedo (Kemper, Renz). Pelle- naars Televizier's ploeg is er (met twee équipes waarin o.a. De Roo, Maliepaard, De Haan, Haast, Nijdam, Wouters, Zoet, Cornelisse), Acifit-Avaros heeft sterke Ne derlandse coureurs (van Flandria) als Zil verberg, Van der Vleuten en Pieterse, Ge rard Peters presenteert zijn Caballero-for- matie met o.a. de Haarlemmer Steenvoor den en de Sassenheimse coureur Piet van der Lans. De Amstelploeg heeft twee Marg- natrenners: Darrigade en Geldermans, aangevuld met Nederlanders. Kortom, er is een zeer sterk rennersveld. Voor de coureurs is er aan prijzengeld een bedrag van 40.000 beschikbaar. De ronde start op woensdag 12 mei in Amstelveen. De etappeplaatsen zijn Hoo- gezand, Doetinchem, Simpelveld en Hel mond. De finish is zondag 16 mei in het Olympisch Stadion in Amsterdam, waar een aantrekkelijk voorprogramma wordt geboden. De voor degradatie zo belangrijke bas ketbalwedstrijd Antilopen-Typhoons is op overtuigende wijze door Typhoons gewon nen. De grotere rust van de mannen van gelegenheidscoach Hooijvelder gaf in deze, uiteraard niet op hoog peil staande wed strijd, de doorslag. De H.O.C.-henen slaag den er na een duel met een grillig score verloop in de punten thuis te houden. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat HOC een zege zou gaan behalen. Slo- termeer ging overdonderend van start en nam zelfs een 1-10 voorsprong. De HOC- schutters die tot dan toe de mooiste kan sen om zeep hadden gebracht, gingen nu raak schieten. Na tien minuten was HOC tot 6-10 ingelopen en leidde zelfs vijf minu ten later met 15-14. De laatste minuten van de eerste helft waren geheel voor HOC hetgeen een 25-17 ruststand opleverde. Ook in de tweede helft was het eerste gewin voor Slotermeer dat zelfs met 30-31 voor kwam. Ook nu kwam HOC goed terug en bij 39-37 weer aan de leiding. In de storm achtige slotfase bleef HOC overeind en won met 52-47. Topscorers, HOC Hollander 4-8, Van Giffen 8-2 en Meulman 7-4. Voor Slotermeer Van den Berg 4-9. Na het gelijkopgaande begin in de zo belangrijke wedstrijd Antilopen-Typhoons, bleek Typhoons al spoedig de zenuwen het eerst in bedwang te hebben. Via 8-14, 13-18 en 15-28 leidde Typhoons bij rust met 21-38. In de tweede helft heeft een verbe ten vechtend Antilopen vergeefs getracht de stand een ander aanzien te geven. Wel werd bereikt dat de rust in de Typhoons gelederen steeds minder werd, het eigen gebrek aan produktiviteit stond Antilopen- successen in de weg. Via 25-38, 30-45 en 33-47 braken de laatste vijf minuten aan. Typhoons bleef overeind en won zeer ver diend met 37-51. De positie van Antilopen wordt nu met nog slechts één wedstrijd te spelen wel bijzonder precair. Topscorers Antilopen, Van der Meyden 8-7. Voor Typhoons, Van der Putten 12-2 en Van Tongeren 10-3. De overige uitslagen luiden: Dames: HCK 2-Odin 20-28, White Stars 2-HOC 3 20-51. Heren: Lisse-Sea Devils 45-41. De Belgische arbiter Schaut zal woens dag a.s. de beslissende derde wedstrijd tussen F.C. Köln en Liverpool voor da kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen lei den. Bondsoefenmeester George Kessler heeft een groep spelers uitgenodigd, waaruit hij woensdag in Zeist het voorlopig Neder lands amateurelftal zal samenstellen, dat op die dag op het KNVB-sportcentrum een oefenwedstrijd speelt tegen ESCA Vitesse. De uitgenodigde spelers zijn: Van Zan ten, Kraayec (beiden ZAC), Van Heerik- huizen (Rigtersbleek), Jaspers (Sneek), Van Turnhout (Helmond), Hogenhout (Ede), Huisman, Onsman (beiden AFC), Van Gus- senhoven (De Valk), v. d. Leur (RKC), Van Dijk, Vermeulen en Roggeveen (CVV), Van Beveren (Emmen), Pahlplatz (Quick '20) en Mulder (WW),

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11