Vernieuwde nationale hockeyt ormatie - ondanks 3-1 overwinning op België - speelde een matige hockey interland Hard schot van Carel Dekker leverde BMHC twee punten op Jaarvergadering Softbal Bond gaat akkoord met nieuwe naam Jonge turnsters uit Halfweg naar nationaal kampioenschap Nederland verdedigt honkbal- titel eind augustus in Madrid Nationale B-ploeg ook sterker dan Belgisch team Dames hockeyteam versloeg Schotten Zandvoort-reserves eerste kampioenen Frankrijk zal geen ploeg meer sturen De Geuzen steviger aan de leiding MAANDAG 22 MAART 1965 11 Beter gehalte 6 V olleybalprogr amma Het gezegde „nieuwe lente, nieuw geluid" is in liet Wagener hockeystadion in Amstelveen zondagmiddag slechts ten dele bewaarheid. Want nog afgezien van het feit, dat men in de kille nattigheid nauwelijks in de eerste lentedag kon geloven, heeft de vernieuwde nationale hockeyformatie de 3—1 overwinning op de Belgen niet erg overtuigend behaald. Pas in de tweede helft van de strijd, die door ongeveer 3.000 toeschouwers werd bijgewoond, was er van enige samenhang in de acties (vooral in de aanval) sprake en werd het peil van het interlandhockey soms bereikt. Dat zeer matige spel van voor rust lag beslist niet alleen in het nog wat aarzelende optreden van de drie nieuwelingen Hylke- ma, Frans Spits en Van Duyvenbode Varkevisser. Merkwaardig genoeg hadden de Neder landers meer last van het zachte trage veld dan de Belgen, die over het alge meen een hetere stick- en lichaamstech niek lieten zien. Vooral in de Nederlandse defensie rammelde het geducht. De Bel gische aanvalskracht was echter niet groot genoeg om met uitzondering van de situatie waaruit het doelpunt ontstond doelman Boks erg in verlegenheid te bren gen. Dat was maar goed ook, want aan voerder Leemhuis was onzeker en vaak te traag. Terlingen wisselde missers met sterke momenten af en in de midden linie, die als geheel overigens het beste deel van de ploeg was, bleek alleen de constante en onverwoestbare Jan Piet Fok ker geen last meer van de „Tokio-kater" te hebben. Spil Fiolet moest het midden veld in sommige periodes geheel aan zijn Belgische collega Leclercq laten en Elf- fers had het tegen de rappe Ravinet aan vankelijk zo moeilijk, dat hij voor rust niet aan zijn stuwende taak toekwam. De Belgen namen in de elfde minuut geheel volgens de veldverhouding de leiding nadat de bal bij een strafcorner op het doel van Boks onvoldoende wegge werkt werd en Ravinet helemaal links in de cirkel met een simpel rollertje van een paniek-situatie gebruik kon maken. Dit ta melijk vroege doelpunt had Oranje tot een scherp antwoord moeten prikkelen. In plaats daarvan kroop de verdediging steeds verder terug, de Belgen alle ruimte gevend die een schotvaardiger voorhoede dan het kwintet Ravinet-Bernaert-Gilles- Roersch-Muschs op vernietigende wijze zou hebben uitgebuit. De vrije slagen wer den slecht genomen, de passes waren on zuiver en mede door het grote gat, dat De Nederlandse heren-B-ploeg heeft de zaterdag in Brasschaat gespeelde hockey wedstrijd tegen België B na een 2-0 rust stand met 4-1 gewonnen. Een betere stick techniek bezorgde de Oranjereserves al meteen een overwicht, maar het duurde lang alvorens dit door de Hagenaar Dal- huysen in de score tot uitdrukking werd gebracht. Dalhuysen, aanvankelijk reserve voor deze ploeg, passeerde fraai enkele tegenstanders en scoorde vervolgens be heerst. Vier minuten later bracht midden voor Westdijk uit een lange corner de stand op 2-0. De Belgen speelden na de hervatting veel beter en in het eerste kwartier van de tweede helft waren zij bijzonder gevaar lijk. Maar in de 58e minuut werd het 3-1 toen een vleugelschot van Dalhuysen via de Belgische doelman in het veld terugsprong en de attente Westdijk hard in sloeg. Vier minuten later bepaalde linksbuiten Eikel boom de eindstand op 4-1. De Nederlandse dames-hockeyploeg heeft zaterdag in het Schotse stadje Ayr een 3-0 zege behaald op Schotland. Bij de rust was de stand 2-0. Onze landgenotes vielen vanaf het begin fel aan en namen reeds in de tiende minuut een voorsprong toen rechtshalf Fuus Verloop uit een korte corner scoorde. Voordat de Schotse dames zich van de schok hadden hersteld bracht linksbinnen Helen van Rooy de stand op 2-0. Daarna trachtten de Schotse dames wel de achterstand te verkleinen, maar gebrek aan snelheid en doorzettingsvermogen stond succes in de weg. Vooral de afwerking liet veel te wensen over en de Oranje-defensie kwam dan ook nooit in groot gevaar. De tweede helft gaf een Schots over wicht te zien, dat echter niet tot doelpun ten leidde. De sterke Nederlandse defensie hield goed stand en zelfs werd het in de laatste minuut van de wedstrijd nog 3-0 door een tweede treffer van Helen van Rooy. vaak tussen verdediging en aanval viel (ook al veroorzaakt door het onvoldoende verbindingsspel van Nico Spits en Jaap Voigt) werd het onmogelijk de nodige aanvoerlijnen te leggen. Frans Spits, de debuterende middenvoor had het in die periode erg moeilijk. Hij kreeg te weinig steun van zijn clubgeno ten, broer Nico en Voigt. Van Duivenboo- de kon zijn club-vorm op de linker vleu gel niet benaderen, maar Hylkema, die rechtsbuiten speelde, doch in feite inval ler was voor de wegens familie-omstan digheden afwezige Arie de Keyzer, speel de fris en onbevangen en zijn acties wa ren soms snel en onstuitbaar, hoe grof de Belgische linksback André Muschs zich ook verweerde. Enkele minuten voor rust misten de Bel gen de kans, die hun niet alleen het twee de doelpunt, maar daarmee waarschijnlijk ook de zege zou hebben gebracht. Midden voor Gilles passeerde Leemhuis en vervol gens de vallende Terlingen. Hij kwam al leen voor Boks, maar in plaats van te schieten plaatste hij naar Bernaert, die prompt kon worden geblokkeerd. De tweede helft gaf dan wel geen won- derteam te zien, maar het spel van de Oranjeploeg in de tweede 35 minuten was toch wel van veel beter gehalte dan daar voor. Het begon in de voorhoede, die met betere combinaties aan de aanval bouw de. Voigt kwam beter in zijn spel en mid denvoor Spits werd vanuit het midden veld, waar Fiolet het heft weer in handen nam, van goede dieptepasses voorzien. Dat was het gevaarlijkste wapen en twee maal achtereen volgde er een doelpunt uit. In de achtste minuut kon Frans Spits de bal in volle ren meenemen. Hjj kwam de cirkel binnen, zwenkte even naar rechts en schoot. Doelman Buisseret stopte de bal, maar werkte niet goed weg. De toe stormende Hylkema pikte de bal op en sloeg toen raak om de glorie van de sco rende debutant te beleven. Drie minuten later was België versla gen. Weer bereikte een pass door het mid den de nu ineens vol zelfvertrouwen spe lende Amsterdamse middenvoor. Een cen timeter binnen de cirkelrand kwam in vol le ren een flitsend klimmend schot, dat zich boven het hoofd van de verbouwe' Door de hockey-interland Nederland België werd in de westelijke eerste klasse maar één (inhaal)-wedstrijd gespeeld. BMHC ontving in Bloemendaal reeds vóór het middaguur de rode-lantaarndrager Delftse Studenten. Ofscnoon er geen fraai hockey werd ver toond en beide elftallen kansen op doelpun ten hadden was dit keer het geluk aan de zijde van de thuisclub. De Bloemendaalse hockeyers wonnen met gering verschil, 1-0, door een keihard schot uit een korte hoekslag. Dat schot kwam van de stick van de ais midvoor spelende Carel Dekker, die met de zuiver door Berkman aangege ven hoekslag geen moeite had. Het doel punt ontstond halverwege de tweede speel- helft. Ondanks de hevige regenval van za terdag bleek het veld uitstekend bespeel baar. De stand is: Amsterdam 13 12 1 0 25 304 SCHC 13 8 2 3 18 23—15 Laren 14 6 4 4 16 20—20 Kampong 15 7 2 6 16 2021 HDW 14 6 2 6 14 20—16 Leiden 14 4 6 4 14 24—23 HHIJC 13 5 2 6 12 10—16 BMHC 13 4 3 6 11 11—16 Hilversum 13 3 1 9 7 11—19 DSHC 14 1 1 12 3 3—22 Het was de bedoeling, dat bij de weste lijke dames zondag twee inhaalwedstrijden De Belgische doelman Buissort ligt verslagen op de grond. Frans Spits (links) heeft het tweede Nederlandse doelpunt gemaakt na een zeer fraaie solo. reerde Buisseret als een kogel in het doel boorde. De Belgen kwamen nog maar zelden over de middenlijn. De rol van de mid denlinie der geelhemden was nu een puur verdedigende en nu het in de aanval be ter ging, ging het in de gehele ploeg beter. Terlingen maakte geen fouten meer, Leemhuis kreeg zijn zekerheid gedeelte lijk terug en Fiolet kon passes de juiste lengte geven. De eerst kansloos geachte ploeg was nu heer en meester en 3 minuten voor het einde maakte Jaap Voigt er zelfs nog 3-1 van na een combinatie met Frans Spits. De Belgen werkten de bal weer uit het doel, maar de Duitse arbiter Hoechst be duidde dat de bal zeker 20 cm achter de doellijn was geweest. Het was ook wel een teleurstellend slot voor de Belgen. De op stelling van Nederland was: Boks, Leem huis en Terlingen, Fokker, Fiolet en Elf fers, Hylkema, N Spits, Fr. Spits, Voigt en Van Duyvenboode Vakevisser. België: Buisseret, Mussixaux en A. Muschs, Van der Ulst, Leclercq en Y. Bernaert, Ravinet, M. Bernaert, Gilles, Roersch en M. Muschs. De zaterdag jl. in Parijs gehouden ver gadering der Fédération Européenne de Baseball heeft voor de Nederlandse dele gatie bestaande uit de heren Posthuma en Boer geen succes opgeleverd. Inte gendeel, het werd een grote nederlaag. De voorstellen die België, Italië en Neder land hadden ingediend om tot een betere organisatie van de Europese kampioen schappen te komen, werden weggewuifd en ze zullen van 28 augustus tot en met 5 september in Madrid worden gespeeld vol gens hetzelfde patroon dat het vorig jaar in Milaan tot een klucht leidde. Ook de data waarop in Madrid zal worden ge speeld, betekende een nederlaag voor de KNHB die op eind september had aan gedrongen. Het enige positieve wat de Nederlanders wisten te bereiken was de reorganisatie van de competitie om de Europa Cup. In Rotterdam zal een toer nooi worden gehouden tussen de kampioe nen van Nederland, België, West-Duits- land en Engeland. De winnaar van dit toernooi heeft de finale bereikt. Zaterdag jl. heeft de FEB in Parijs ver gaderd en zoals dat al vele jaren het ge val is, belangrijke veranderingen in het tot nu toe zeer zwakke FEB-beleid zijn weer niet aangebracht. Eén uitzondering moet gemaakt worden en wel voor de Europa Cup-competitie. Het nut van deze competitie ontgaat ons nog steeds, maar de splitsing in een noorde lijke en een zuidelijke poule is ver standig. De noordelijke poule bestaande uit Nederland, België, West-Duitsland en Engeland gaat op voorstel van de Neder landse kampioen Sparta tijdens de pink sterdagen in Rotterdam in een toernooi beslissen welke ploeg in de finale komt. De zuidelijke landen (Frankrijk, Spanje en Itëlië) mogen zelf beslissen hoë ze tot een finalist komen. Goede berichten dus van de Europa Cup, bepaald slecht nieuws over de ko mende Europese kampioenschappen die van 28 augustus tot en met 5 september in Madrid zullen worden gehouden. On danks een drietal voorstellen om tot een het grote publiek meer aansprekend toernooi te komen, bleef alles bij het ou de, zodat er een gehele competitie zal worden gespeeld als er vier landen deel nemen, een halve competitie met vijf deelnemers en zo er meer liefhebbers zijn, wordt gespeeld volgens het systeem van dubbele eliminatie d.w.z. de ploeg die twee wedstrijden heeft verloren, is uitge schakeld. In Madrid wordt de werkelijke strijd om de titel meerdere wedstrij den tussen Italië en Nederland waar schijnlijk niet gehouden, want op dit mo ment zijn er reeds vier deelnemers Spanje, Italië, Nederland en Zweden. Waarschijnlijk doen echter ook België, West-Duitsland en Engeland mee, zodat de dubbele competitie komt te vervallen Frankrijk heeft overigens bedankt voor de eer en zal niet meer deelnemen. Dat de titelstrijd eind augustus het is dan snikheet in Madrid wordt ge houden is geheel tegen de wens van de KNHB. Landskampioen Sparta werd het vorig seizoen in de strijd om de Europa Cup verrassend uitgeschakeld door de Spaanse kampioen Piratas, die met 8-7 won. Behalve het sterke spel van een Amerikaan die deel uitmaakte van de Piratas, speelde de hitte die toen in Ma drid heerste om en nabij de 42° C een grote rol bij de collapse van de Rot terdammers die 6-3 voorsprong zagen ver anderen in een 8-7 nederlaag. Daarom zouden worden gespeeld. Het veld van Amsterdam nóch dat van Kieviten liet blijkbaar toe, dat er tegen de resp. tegen standers Gooi en Be Fair werd gespeeld. Daarmee vervielen beide inhaalwedstrij den. Zondag werden in de bekertoernooien enkele kwartfinales gespeeld. FIT leverde een goede prestatie, door met 0-1 de uit wedstrijd tegen Amsterdam te winnen en zich daarmee in de halve finale te plaat sen. Of in deze halve finale Groen Geel dan wel BDHC uitkomt is nog niet bekend, want de uitwedstrijd voor de Bloemendaal se speelsters werd ook al afgelast. Bij de heren werd de kwart eindstrijd ge speeld om de HTCC-beker. Alliance speel de in het Heemsteedse sportpark gelijk (2-2) tegen de studenten uit Groningen. Hiermee werden de studenten voor de be kerdeelname uitgeschakeld, omdat een van de bepalingen bij een bekerwedstrijd is, dat bij een gelijk spel (na de verlenging) de lager geplaatste club naar de volgende ronde gaat. Groningen is eerste-, Alliance overgangsklasser. Met de intrede van de lente heeft zich in Kennemeriand ook de eerste hockey- kampioen aangekondigd. Kampioen van de vierde klasse D heren werden zaterdag middag de reserves van de Zandvoortse hockeyclub. Zij klopten in Zandvoort Alk maar 4 met 4-1. Uit twaalf wedstrijden be haalden de Zandvoortse spelers 23 punten. Elf wedstrijden werden gewonnen, één gelijk gespeeld, geen verloren. Voorzitter J. A. B. van Pagee bood de „jongens" van aanvoerder-doelverdediaer Bertus Balle- dux bloemen aan. Alkraaar kwam met een kaas aandragen. De Algemene Ledenvergadering van de NDSB heeft zich in tegenstelling tot voor gaande jaren gekenmerkt door een vlot en prettig verloop. Nu herensoftball defi nitief in de organisatie zal worden opge nomen wordt in de gewijzigde statuten de naam NDSB vervangen door NASB-Neder- landse Amateur Softball Bond. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. Oosterhof, de be langrijke zaken uit het afgelopen seizoen. Het internationaal contact, waaraan veel aandacht is besteed, was vooral mogelijk geworden door de steun, die de Bond van NSF, OK en W. en het bedrijfsleven had ontvangen. Vooral de problematiek rond de recreatie in verband met de voortschrij dende werktijdverkorting zal een punt zijn, waar ook de softballbond niet stilzwijgend aan voorbij mag gaan Zonder enige opmerking werden alle jaarverslagen goedgekeurd. Bij de uitrei king van de kampioensbeker was de voor zitter bijzonder verheugd, ditmaal de be ker te mogen uitreiken aan de vereni ging VODO SC uit Den Haag, die voor het eerst in de geschiedenis van de NDSB de hegemonie van het district West I had doorbroken. De heer C. Jonker, die overigens veel waardering voor het werk van het bestuur had, maakte bij het punt bestuursbeleid gebruik om te wijzen op de punten pro paganda, officieel orgaan en scheidsrech- terswezen, die naar zijn mening het afge lopen seizoen te weinig aandacht hadden gehad. Van de aftredende bestuursleden was slechts mej. J. Nijdam niet herkies baar. In haar plaats werd gekozen de heer G. M. Hogenbirk uit Den Haag. Ook de voorgestelde contributieverho gingen ondervonden geen al te grote be zwaren. Spontaan kwam zelfs een voorstel tot extra bijdrage in de kosten van de Noordelijke verenigingen uit de vergade ring naar voren. Het was bijzonder ver heugend te ervaren, dat de westelijke ver enigingen op deze wijze het verspreiden van softball in de buitengewesten stimule ren. Naast de gebruikelijke competities zal dit jaar voor het eerst ook een competitie in Groningen en 't Gooi worden verspeeld. Unaniem was de vergadering het eens over het verplicht stellen van de medi sche sportkeuring. Slechts de datum van ingang gaf aanleiding tot meningsverschil. Zeker kan echter aangenomen worden, dat iedere softballster voor het seizoen 1966 gekeurd moet worden. De rondvraag bracht onverwachts nog discussie toen het punt instelling hoofd klasse aan de orde kwam. Enkele vereni gingen vonden het niet juist, dat bij de instelling van deze hoofdklasse het aantal ploegen teruggebracht werd van tien naar acht. Een definitieve beslissing werd niet verkregen, doch indien de voorgestelde promotie-degradatie regeling gewijzigd wordt, zal dit zeker voor 1 mei bekend gemaakt worden. Het jonge elftal van De Geuzen heeft z(jn leidende positie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal aanmerkelijk verste vigd door een ruime 5-0 overwinning op IJmuiden. Kennemeriand bracht het in de uitwedstrijd tegen het eveneens in degra datiegevaar verkerende ADM niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De vierdeklassers waren allemaal vrijaf. Over alle linies was het jeugdige en en thousiast voetballende De Geuzen de meerdere van IJmuiden. De koplopers na men reeds in de eerste helft een 3-0 voor sprong en toen zij meteen na de hervatting de winst tot 4-0 verhoogden, was IJmui den een geslagen ploeg. Het werd tenslotte nog 5-0. Van goed voetbal was in de strijd tussen ADM en Kennemeriand niet zo bar veel sprake. Het veld bleek bovendien zwaar bespeelbaar. De gastheren namen in de eerste helft een 1-0 voorsprong en pas vijftien minuten voor het eindsignaal kon Bijvoet het evenwicht herstellen: 1-1. ADM zette daarna alles op de aanval, maar keeper De Graaf bleek weer goed op dreef en wist de halve winst voor Kennemer iand te behouden. De stand is nu: De Geuzen 17 28 VRC 17 13 DVS '33 16 23 IJmuiden 18 16 BI. Wit W. 17 21 K'land 18 12 CJVV 18 20 Nedloyd 18 12 SSVU 17 19 ADM 17 10 Desto 17 19 KMVZ 18 10 gaf de KNHB de voorkeur aan eind sep tember, maar de Spanjaarden wezen dit om organisatorische redenen van de hand. Er waren ook nog een paar gebeurte nissen tijdens de vergadering voor de Nederlandse vertegenwoordigers. Zo kreeg de KNHB een zilveren beker van het Italiaanse Olympische Comité (waar om werd niet geheel duidelijk) en boven dien reikte de FEB mouw-emblemen uit voor de Europese kampioenen. Toch ver lieten de heren Posthuma en Boer Parijs met een vieze smaak in de mond, want België in 1967 kandidaat voor de or ganisatie van de Europese kampioen schappen met West-Duitsland en Neder land als reserves stelde voor de FEB- leden contributie te laten betalen naar het aantal leden dat de landelijke bonden tel len, hetgeen zou betekenen dat Nederland voor het grootste deel van de FEB-in- komsten zou moeten gaan zorgen. Hier over wordt op het volgende FEB-congres op 2 september in Madrid beslist. In de eerste klasse van de afdeling Haarlem wist SMS door een 5-1 zege op Kinheim 2 de leiding te behouden. Alleen IJmuiden 3 met 3-1 de baas over Tele- fonia bleef in het spoor van de leiders. De stand is nu: VVB 16 18 SM'S 17 25 ET O 17 18 IJmuiden 3 17 24 Energie 16 11 SIZO 3 16 21 Kinheim 2 16 9 Telefonia 18 20 VVSV 16 .9 SAC 15 19 RCH 17 Het volleybalprogramma voor heden avond luidt: Heren: HSVC 5WIK 2, Die Raeckse 2—FES, De Blinkert—US 2, OVRA 5Alliance 4, Die Raeckse 4Gios 3, Ra- piditasPWN 2, HVS 4—Brandweer, OVRA 7Triumph, Gios 2De Blinkert 2, Dames: AllianceVC Wormer (8 uur), Alliance 2HBC 2, Die Raeckse 7Gios 3, TopscoreVesmia, Alliance 3Die Raeck se 5, De Blinkert 3Die Raeckse 6, HSVC 2 Allance 4. Jeugd: JBS bAlliance a, Alliance b— DSS a en OVRA a—Alliance c. De laatste selectie in het district Noord- Holland voor de Nederlandse turnkam- pioenschappen voor meisjes tot zestien jaar, is een groot succes geweest voor de vereniging SSS uit Halfweg. Drie jonge turnsters van deze vereniging bezetten de eerste drie plaatsen, respectievelijk Elly Schouten, Joke Stam en Ineke Hummelen. Alle drie vertegenwoordigsters van de De veertien-jarige Joke Stam van SSS (Halfweg) in een fraaie zweef- houding tijdens haar vrije oefening, waarmee zij het hoogste puntenaan- tal behaalde. In het eindklassement werd zij tweede, achter haar club genote Elly Schouten. Turnkring Noord-Hollands Zuiderkwartier. Zij zullen met Roselinde v. d. Leygraaf (Turnlust, Alkmaar) en Miny Los (Hercu les, Amsterdam), het district Noord-Hol land vertegenwoordigen op de Nederland se turnkampioenschappen voor meisjes, 2 mei in Groningen. Zeven turnkringen waren zondagmorgen in de gymnastiekzaal van de P. H. van der Leyschool in Haarlem, elk met vijf turnsters aanwezig. Het waren de turn kringen Hollands Noorderkwartier, West- Friese Turnkring, Zaanse Turnkring, Am sterdamse Turnbond, Kennemer Turnkring Noord-Hollands Zuiderkwartier en Pur- merend en Omstreken. Niet alle turnsters bleken na de selec tie in hun eigen turnkring opgewassen te zijn tegen deze moeilijke vóórwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. Hun aantal was nogal belangrijk, omdat ten slotte slechts iets minder dan de helft van het aantal deelneemsters vrij behoorlijk werk te zien gaf. Vooral de evenwichts- balk leverde voor een aantal meisjes te grote moeilijkheden op. Een duidelijk te kort aan geoefendheid speelde velen par ten op dit onderdeel, waardoor menigeen ontijdig moest afspringen en punten verspeelde. De kopgroep bracht er bij de vrije oefe ningen op muziek, nog wel het beste af. Duidelijk was te zien, dat een aantal meisjes de ritmische bewegingsvormen goed aanvoelde en tot een aannemelijke uitvoering kwam. De keuze van de mu ziek is bij dit onderdeel van groot belang en juist daarin bleken enkele verenigings leiders niet al te gelukkig te zijn geweest. De veertienjarige Joke Stam van SSS be haalde met de vrije oefeningen het hoog ste cijfer, namelijk 8.95 p. Haar clubge note en eerste prijswinnares, Elly Schou ten bracht het op dit onderdeel tot 8,55 p., evenals Ineke Hummelen van SSS. De wedstrijden hadden een geanimeerd verloop. De organisatie berustte bij de Kennemer Turnkring en wedstrijdleider H. van Wijnen had de zaken goed in de hand. Het vijftal turnsters dat aan de finale in Groningen zal deelnemen, boekte op deze selectie de volgende resultaten. 1. Elly Schouten, 34,35 p.; 2. Joke Stam 33,70 p.; 3. Ineke Hummelen (allen SSS, Halfweg); 4. Roselinde v. d. Leygraaf (Turnlust, Alkmaar) 32,45 p.; 5. Miny Los (Hercules, Amsterdam) 31,95 p.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11