Auto rijdt het water in, twee slachtoffers AGENDA 3 KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Bronchi letten V Fa B, ENGELENBERG Commerciële TV door mr. Cals afgewezen Doden in het verkeer Vermiste jongen dood gevonden in Heusden Nederlandse bus botst tegen tankwagen Natuurmonumenten kocht in één jaar voor drie miljoen Miljoen schade bij brand in Veghel Surinaamse minister is afgetreden Jonge tassenrovers aangehouden Ir. F. J. Appelman overleden Nieuwe storing MAANDAG 22 MAART 1965 2 Amsterdam mag plannen maken voor West-Weesperkarspel Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk OFFiCIëiLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HOGE DRUK LUCHTSLANG Se es „Voor radio en televisie geldt dat zij tot de mensen moeten spreken, niet tot de klant. De gevaren der verbijzondering vor men voor mij de diepste grond om de commerciële televisie af te wijzen en een reclame die harmonisch in het geheel is opgenomen en niet domineert aanvaard baar te achten". Dit staat in de rede, die de heer Cals zaterdagmiddag over „De zin der vrij heid" zou hebben behouden, indien hij geen kabinetsformateur zou zijn geweest, op de jaarlijkse bijeenkomst der stichting „Kunstenaarsverzet 1942-1945" te Amster dam. Deze rede was, zoals gebruikelijk is, bij de stichting reeds op de bijeenkomst in brochurevorm verkrijgbaar en het was de voorzitter van de stichting, de heer R. F. van Heusden, die er enkele passages uit in zijn toespraak citeerde. „Het zich richten tot de gehele mens dreigt steeds meer in het gedrang te ko men, ook bij de moderne massamedia, die zich dag in dag uit op zulk een indringen de en niet zelden opdringerige wijze tot steeds meer mensen richten en die daarmede in onze cultuur zulk een ingrij pende rol spelen. De moderne mens wordt voortdurend aangesproken als klant, dat wil zeggen, in één van zijn verschijnings vormen, die niet zelden ver boven zijn pro porties wordt uitgetild, waardoor elk ge voel voor verhoudingen verloren gaat. Dit gevoel voor verhoudingen kan alleen ver kregen worden door iemand die meer dan één aspect ziet en die dus kan afwegen," aldus citeerde de heer Van Heusden uit de rede van mr Cals. Na besprekingen in besloten kring heeft de gemeenteraad van Weesperkarspel be sloten Amsterdam te machtigen tot het ontwerpen van uitbreidingsplannen voor west-Weesperkarspel, het gebied, dat na aanneming van het nu weer ingediende wetsontwerp-Bijlmermeer Amsterdam nog zal worden toegewezen. Het zullen uit breidingsplannen mogen zijn voor west- Weesperkarspel met uitzondering van het gebied, dat Weesperkarspel zelfstandig tracht te houden, Driemond en 't Gein. Met 16 extra treinen en ruim twee honderd autobussen zijn zaterdaa- nacht circa 20.000 mannen uit alle delen van het land naar Amster dam gekomen om met enige duizen den hoofdstedelingen wederom door het oudste gedeelte van de binnen stad de stille omgang te maken ter ere van het sacrament van mirakel- Bij het 450 man tellende gezelschap uit Klazienaveen, dat voor de 25ste maal aan de stille omgang deelnam, had zich de bisschop van Groningen, mgr. P. A. Nierman, aangesloten. Na afloop heeft hij in de Jezuïetenkerk „De Krijtberg" de mis gecelebreerd. De mannen van de eerste uren, dat zijn veruit de meesten, hebben de bedetocht in de stromende lenteregen gemaakt. De omgang is zonder enig incident of wanklank verlopen. De foto toont de stoet in de Kalverstraat c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Voerman Hen schel" van Gerhart Hauptmann. Regie: Hans Bauer. M.m.v. Ko van Dijk, Caro van Eijck e.v.a. Dinsdag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Hans Boswinkel, e.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Allegri String Quartet, (Haar lems Comité vqqr .Kamermuziek). Dinsdag 20 u.: Concert door Vereniging Vrienden van het N.Ph,0- m.m,.v. Aart Smit (klari net), Henri Gouder de Bèaurega'rd (hobo), Kaya Ilery (altviool) en Ans Bouter (piano). Hervormde Kerk (Wilhelminaplein, Heemstede): vandaag 20.15 u.: Concert door Gonne Poirrié (sopraan), Edo Wilod Ver sprille (fluit), Hans Knijff (hobo), Wim Straesser (cello) en Louk Nelissen (clave- cimbel). (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: en dinsdag 20 u.: „Helden van de rode rivier", 14 j- Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Rio Bravo", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „La Franqaise et l'amour", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Dinsdag geen film voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit de Oriënt", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Helden ster ven jong", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De minna res", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootza-al: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon' stellii J van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u Zon- en feestdagen van 14-17 u, Amsterdamstraat 40-44: Expositie van werken van „De Groep". Dagelijks ge opend van 9-21 uur. Tot 27 maart. DIVERSEN Café-restaurant Brinkmann, dinsdag en woensdag 14, 16, 19, 21 u.: „Years of Light ning, Day of Drums", a.l. Raadhuis Hillegom, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 19 maart). MAANDAG 22 MAART City en Stadsschouwburg: Geen bio scoopvoorstellingen. Cusa, Santpoort, 20 u.: Jaarvergadering oranjevereniging „Santpoort-Noord". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 23 MAART City, 20 u.: „De klokkenluider van .de Noti-e Dame". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble" met „Voerman Henschel" voor kunstkring „Voor Allen". Cultureel Centrum, 14 u.: Kienmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. Willem de Zwijgerschool, Platanenstraat. 16-30 uur: wethouder H. de Boer opent tenstoonstelling „Waarvan moet Neder land bestaan?" Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 uur- R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Spelende kinderen hebben in een ondie pe sloot, even buiten de bebouwde kom van het Brabantse stadje Heusden, het stoffelijk overschot gevonden van de ne gentienjarige J. Rademaker uit Alblasser- dam. Deze had op 14 januari zijn ouderlijk huis verlaten voor een bezoek aan de tandarts, bij wie hij echter nooit is ge weest. Diezelfde dag werden Alblasser- dam en omgeving vergeefs afgezocht naar de negentienjarige werknemer van Verol- me's scheepswerf. Het is nog onbekend hoe de jongen in Heusden terecht is gekomen en hoe hij te water is geraakt. Er zijn geen uiterlijke verwondingen gevonden, zodat een aanrijding uitgesloten moet worden geacht. Een Nederlandse autobus is zondagmid dag in Brasschaat op de weg van Antwer pen naar Breda in botsing gekomen met een tankauto. Van de veertig inzittenden liepen er 27 lichte verwondingen op. Elf van hen moesten in een ziekenhuis wor den behandeld. De uit Amsterdam afkomstige bus, die bejaarden vervoerde, raakte de tankwa gen aan de achterkant toen deze de weg kruiste. De bus werd ernstig beschadigd. De vereniging tot behoud van natuur monumenten in Nederland heeft in één jaar tijds haar bezit met 631 hectare uitge breid. Het benodigde geld, f 2.860.000. is het grootste bedrag dat de vereniging ooit in één jaar aan aankopen heeft besteed. De vereniging heeft in al de jaren van haar bestaan in totaal ruim vijftien mil joen gulden voor aankopen uitgegeven. De vereniging, die met een aanwas van ruim drieduizend leden de vijftigduizend heeft overschreden, bezit thans 84 natuur monumenten, verspreid over het gehele land. Zij omvatten een oppervlakte van meer dan negentienduizend hectare. Hier toe behoren onder meer het Naardermeer, het nationaal park Veluwezoom, vogel broedplaatsen op Texel, Voorne's duin, de Oisterwijkse vennen en de Dwingelose heide. MAANDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „Hatarl (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blanke Venus in het oerwoud". W.B. Theater, 20 u.: „De vloek van het Egyptische graf". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Klaverjasavond voor de K.A.B. „Promenade", 20 u.: Feestavond heren kappers, T.O.C. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 u. DINSDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19.30 u.: „Hatari" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blanke Venus in het oerwoud". Verenigingsgebouw, Plesmanweg. 14.30 u.: Stichting v. Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Hoedjescursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Stichting v. Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Cursus tuinieren. Gemeentelijke Huishoudschool, Moens straat, naaicursus van de Stichting v. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. De Opgang, 20 u.: Filmcursus, Smalfilm club „IJmond Dubbel Acht". Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger' straat 70. geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 u. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Zondagmiddag rond twee uur is op de Delftweg onder Overschie een auto, die in een slip raakte, over een taluud geschoten en in het water van de Schie beland. Van de vier inzittenden, de familie M. P. J. HagemanRamakers uit Delft, konden de vader en de oudste zoon, de elfjarige Pieter, zich redden. De moeder en haar achtjarige zoon Ronald verloren bij dit on geluk het leven. Op het Haarlemmerplein te Amsterdam werd de 69-jarige voetganger C. J. Eei- man, die binnen dertig meter afstand van een voetgangersoversteekplaats van ach ter een verkeerszuil de rijweg overstak, door een auto geschept. De man is zondag middag in het Wilhelminagasthuis overle den. In het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Til burg is zondagmorgen overleden de 58- jarige M. W. C. Brouwer uit die gemeente. De man was vrijdagmiddag, terwijl hij even omkeek, met zijn bromfiets frontaal tegen een tegemoetkomende auto gebotst en daarbij met het hoofd door de voorruit geslagen. Zaterdagnacht omstreeks half drie heeft zich op het viaduct in de ringbaan-west te Tilburg een frontale botsing voorgedaan, waarbij de 27-jarige chauffeur L. M. J. Verdaasdonk het leven verloor. In de afgelopen nacht is in het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam de 41-jarige jour nalist F. Reedijk, verbonden aan het ge meentelijk bureau voorlichting van Rotter dam, overleden aan verwondingen bij een ongeluk opgelopen. De heer Reedijk was de Witte de Withstraat overgestoken en tegen een passerende tram opgelopen. In het academisch ziekenhuis in Utrecht is de 23-jarige J. C. H. de Jager, een magazijnbediende uit Nijmegen, overle den. Hij bezweek aan de ernstige verwon- Een brand die heeft gewoed bij de coöperatieve handelsvereniging van de NCB in Veghel, heeft voor meer dan een miljoen gulden schade aangericht. In de ongeveer zesduizend vierkante meter grote en circa twintig meter hoge loods lag on geveer tweeduizend ton kunstmest opge slagen. Zeker de helft daarvan is verloren gegaan. De raad van ministers van Suriname heeft geconstateerd, dat verdere samen werking met de minister van Economische Zaken, de heer S. A Soeperman, niet mo gelijk is. Minister-president Pengel heeft de gouverneur van Surname hiervan op de hoogte gesteld. Minister Soeperman is gestruikeld, om dat hij niet kon samenwerken met de di recteur van zijn ministerie. De raad had een commissie ingesteld om op het mi nisterie van Economische Zaken een on derzoek in te stellen naar de gezagsver houdingen. Daarop had minister Soeperman aan enige ambtenaren van zijn ministerie op dracht gegeven aan deze „commissie van goede diensten" geen inlichtingen te ver strekken. De 35-jarige heer Soeperman was minis ter sedert 1 december 1964. Hij behoort tot de Indonesische partij, de K.T.P.I. Bij de Koninklijke Marine werd hij opgeleid tot telegrafist en in de laatste elf jaar voor zijn benoeming tot minister was hij telegrafist op het vliegveld Zanderij. dingen, die hij dinsdag 16 maart had op gelopen toen hij op een zebrapad in de Bleekstraat in Utrecht werd aangereden door een onbekend gebleven bromfietser. Op de Peyerstraat te Echt is zaterdag avond de 22-iarige ongehuwde jongeman P. Lauman uit Echt met zijn bromfiets gevallen. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de grond en werd zwaar gewond overge bracht naar het ziekenhuis te Roermond, waar hij enkele uren later aan de opge lopen verwondingen is overleden. De 23-jarige Arnold van Deursen uit Stiphout is afgelopen nacht op de Luiker- weg te Valkenswaard bij een frontale autobotsing om het leven gekomen. In de nacht van zaterdag op zondag is de twintigjarige militair G. Gerritsen uit de buurtschap Kilder gemeente Berg met zijn bromfiets op het natte wegdek ge slipt. Ernstig gewond werd hij naar het r.k. ziekenhuis in Doetinchem overge bracht, waar hij in de loop van zondag is overleden. In Rottevalle (gem Tietjerksteradeel, Fr), is de driejarige Alie Sijdsma, toen zij op haar stepje het Muldersplein over stak, door een pérsonenauto aangereden en omgekomen. Met de arrestatie van een achttien- en een negentienjarige jongen, die zondag ochtend vroeg in een auto op de Groen burgwal te Amsterdam werden aangetrof fen, vermoedt de politie de hand te heb ben gelegd op twee knapen, die zich de laatste tijd schuldig hebben gemaakt aan het roven van damestasjes. Zij rijden dan op een bromfiets langs een dame en grissen op het moment van passeren het tasje weg. Bij een van de jongens, die inmiddels tegenover de re- recherche heeft toegegeven zoch met zijn vriend hieraan schuldig te hebben ge maakt, trof de politie bij huiszoeking da mestasjes aan. ■ïSssJss. Sis. Ter gelegenheid van de herdenking van de honderdste sterfdag van Abraham Lincoln zal de Surinaamse postadministratie op 14 april een bij zondere frankeerzegel ter waarde van 25 cent (Surinaamse courant), zonder toeslag, uitgegeven. De prijs bedraagt in Nederlandse munt f 0.50. De zegel zal verkrijgbaar zijn tot en met 14 juni. De ontwerper is de Haarlemse kunstenaar S. L. Hartz. Witte Volkswagen. In de nacht van 22 op 23 juli is in een pension in de IJsclub- dwarsstraat in Rotterdam de onderwij zeres Elly Hagers vermoord. De recher che, die nog steeds met het onderzoek bezig is, heeft vernomen dat in de nacht van de moord bij het huis een witte volkswagen heeft gestaan. Dit is voor de recherche aanleiding geweest aan 47.000 Nederlanders, die in juli 1964 een witte volkswagen bezaten, een vragen formulier toe te zenden. Reeds hebben vele duizenden VW-rijders het formulier ingevuld en teruggezonden. Zeventig jaar getrouwd. In Holte, gemeen te Onstwedde is op 30 maart het echt paar Wubbo Smid en Harmke Scheper 70 jaar getrouwd. De oudjes zijn respec tievelijk 93 en 95 jaar. Hij verzorgt nog steeds zijn kippen en konijnen en zij heeft nog veel plezier in licht huishoude lijk werk. Op 9-jarige leeftijd ging zij als dienstbode werken. Haar hoogste loon is geweest f 78.per jaar. Hij werkte als arbeider in het veen. Het echtpaar heeft 70 jaar lang in hetzelfde huis gewoond. 194. Eindelijk kwam er een ogenblik, dat ook de andere afgedankte muziekinstru menten het spelen moe werden. Het werd vreemd stil in het stadion. Het uitgeputte publiek, dat al die afschuwelijke klanken had moeten aanhoren, kon eindelijk ook even indutten. Maar Bram sliep niet'. Op de tenen sloop hij langs de rusten de muziekinstrumenten. De tuba blies uit van het blazen, de trom verzon hoe hij zijn slag zou slaan en de viool droomde van nieuwe streken. Er was maar één instrument, waar Bram belangstelling voor had, en dat was de fluit. Van iemand op de tribune had hij gehoord, dat deze fluit ééns was ge bruikt door de Rattenvanger van Hameln, maar toen het instrument vals werd had men er geen kind of rat meer mee kun- nen lokken. Daarom was hij afgedankt. Nu speelde de fluit een belangrijke rol in het slimme plan van onze Bram. Zon der door iemand gestoord te worden w-st hij de Fluit van Hameln te bemachtigen. Dat was dus allemaal goed geslaagd. Maar het moeilijkste en gevaarlijkste moest nog komen. ZO, HET Detc \S OOK KtAAR, NU kAAö SR N16MAMD OP, VOOR HST DR006 IS 1 T6R.WUV HeiDROOÖT, &A IKTHUIS PANNÊkOÊKÊM 8AKK6M l 8RAVO 1735-1. Advertentie Doelste lt 39 Haarlem - Tel. V573* Op zeventigjarige leeftijd is ir. F. J. Appelman, een nationaal en internationaal bekend natuurbeschermer, in het Rode Kruisziekenhuis te Den Haag overleden. De heer Appelman is algemeen inspecteur van het boswezen in het voormalige Ne derlands Indië geweest. Na 1945 keerde hij in Nederland terug, waar hij vooral be kendheid verwierf als directeur van de diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Hij was voorzitter van de Nederlandse commissie voor internationale natuurbescherming en bestuurslid van „De Hoge Veluwe". De begrafenis is bepaald op woensdagmiddag 24 maart om 14 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag. téWUUMUUMMMUMMMUMUMUmmUUmOAAmmJUMIAmUMlPIMm Het K.N.M.I. deelt mee: Zaterdag en zondag passeerde een uitgebreid storings- gebied met veel neerslag ons land. Op sommige plaatsen kwam daarbij tijdelijk ook sneeuw voor. Na het wegtrekken er van volgde een rug van hoge luchtdruk waarbij tijdens opklaringen in de nacht van zondag op maandag op de meeste plaatsen lichte vorst voorkwam. Inmiddels verplaatst een nieuw storingsgebied zich over de golf van Biscaje naar het noord oosten. Verwacht moet worden dat dit het komende etmaal dicht langs of over ons land zal trekken met veel bewolking en tijdelijk regen. Het is niet onmogelijk dat in het noorden van het land de regen plaatselijk voorafgegaan wordt door sneeuw. De storing voert nieuwe hoeveel heden zachte en vochtige lucht naar West- Europa waarbij de kans dat het hele land ditmaal tijdelijk in de zachtere lucht komt groter is dan bij het passeren van de vo rige storing, toen alleen de zuidelijke pro vincies gedurende enige tijd in de zachte lucht kwamen. WEERRAPPORTEV Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland T>! 4. a si O .4 .SS S3 Den Helder licht bew. zzo 4 -1 Ypenburg onbewolkt ono 4 -3 Vlissingen onbewolkt 0 5 0 Eelde onbewolkt z 5 -5 De Bilt half bew. O 4 -3 Twente zwaar bew. w.stil 5 -5 Eindhoven onbewolkt 0 7 -1 Z.-Limburg onbewolkt O 9 -1 Helsinki half bew. wzw 1 -7 Stockholm zwaar bew. wnw 2 -3 Oslo onbewolkt w 6 -3 Kopenhagen onbewolkt w 4 -3 Aberdeen geheel bew. n 0 Londen geheel bew. ozo 6 4 Amsterdam licht bew. O 5 -1 Brussel onbewolkt 0 8 1 Luxemburg zwaar bew. n 10 2 Parijs mist ozo 14 3 Bordeaux geheel bew. ozo 16 10 Grenoble regen w.stil 13 8 Nice licht bew. nnw 16 8 Berlijn onbewolkt nw 2 -3 Frankfort geheel bew. nno 12 3 München regen wzw 13 5 Zürich regen zzo 11 8 Genève zwaar bew. n 12 8 Locamo licht bew. ono 16 4 Wenen regen nw 13 7 Innsbruck regen w.stil 12 5 Belgrado zwaar bew. zzw 17 8 Rome zwaar bew. z 18 8 Barcelona licht bew. w.stil 20 9 Madrid licht bew. w.stil 21 10 Mallorca half bew. w.stil 19 8 Lissabon geheel bew. zw 18 14 Dinsdag 23 maart Zon op 6 36 uur, onder 18.58 uur. Maan op 1.12 uur, onder 9.21 uur. Maanstanden 25 maart 2.37 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 maart Hoog water 6.57 uur en 19.18 uur. Laag water 2.33 uur en 14.56 uur. Dinsdag 23 maart Hoog water 7.34 uur en 19.57 uur. Laag water 3.06 uur en 15.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuidea.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2