Nieuwe voorzieningen voor sportpark „Adrichem" ^óojwaA,ng- KW&LIMBIT riTrSkpiNG- Oud-Katholieke parochie huldigde geestelijke leider koop nu Neveda METEOR THE INDIANA TENTENFABRIEKEN de melkchotolade smelt in uw mond, niet in uw hand lederland Havenberichten Diverse aanhoudingen In de Vishal en op zee Scholier aangereden I Ernstig ongeval in Velsertunnel Uitslaande brand 'tart van de'^„odellenl vm 200° tent?" oduktie, ver gaan vu seriepro°u slens Elke tent van deze speciale aanbieding wordt geleverd met 10 jaar schriftelijke fa-§ brieksgarantie en is voorzien van een origineel ga rantie-certificaat van "The Indiana".! Let wel: dit is ongekend! Vlug profiteren, I snel reageren want dit voor-/ jaars-voordeel kunnen wij slechts ten goede laten komen aan 2000 kopers! Daarna stoppen wij onherroepelijk! i npldt uitsluitend voor kopers jj Dit aanbod geld Haarlem gg>, 1 I KAMPEERDERS: START DE 3V Hoofdkantoor voor Nederland: Haarlem-Zijlweg 111 -Tel. 02500-17877* MAANDAG 22 MAART 1965 Treets, pinda's in melkchocolade, zacht en croquant tegelijk. Treets zijn bedekt door een fijn beschermend suikerlaagje. Daardoor smelt de chocolade in uw mond, niet in uw hand De HAARLEMSE BLOEMEN MEISJES lopen met ROELOF- SEN-schoentjes de Lente tege moet Heren schoenen schoenen 95 ct per bol Verkrijgbaar in modieuze kleuren. Met gratis Neveda speldje bij aankoop van 500 gram Neveda wol. Neveda wol superieur in kwaliteit en kleur. de nieuwe breiwol van Neveda die enorm uitbreit. De Haarlemse Bloemenmeisjes hebben vanmorgen voor de Waag in Haarlem hun nieuwe toiletjes laten zien. Voor de eerste keer zijn zij gekleed in een ont werp dat niet van gebloemde stof, of stof met bloemmotieven, is gemaakt. De jonge ontwerper Doede van Duyl ont wierp voor hen effen turquoise mouw loze japonnetjes met een jas van dezelfde stof. De Bloemenmeisjes kunnen er een licht sisal hoedje of een sjaal-capuchon bij dragen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Oranje Nassau, Southampton; Emsland, Felixstowe; Antje, Great Yarmouth, voor IJmuiden; Gazelle, Boston, voor Zaandam; Anna Lovisa, Gothen burg; Geira, Hamburg; Hawkwood, New Castle; Clearton, Rotterdam; Hada-2, Par, voor Velsen; Tor, Londen; Francesca, Narvik; Hoegh Bellej Monrovia; Hontestroom, Huil; Jagersfontein, Rotterdam: Amstels^room, Portsmouth; Jans, Londen; Hinde, Londen; Bram, Dagenham; Nordstern, Goole; Deo Gratias, Londen; Kari- mun. Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Menje, Truro; Gloria Maris, Tunis; Ella, Leith; Sylt, Wismar; Frieda Busch, Londen, van IJmuiden; Start, Boston, van Zaandam; Berkelstroom, Goole; Jean E., Londen; Oostenburgh, Stock holm; Ilse Fritzen, Port Etiënne, van IJmuiden; Kronoborg, Madeira; Ibis, Helsinki; Daje Boeh- mer, Napels; Philetas, Hamburg; Dollard, Udde- valla, van Zaandam; Edith Christensen, Porto Cabello. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hoe Vinces, Londen; Ludwigshafen, Antwerpen; Athene, Esbjerg; Magas, Lissabon; Heriot, Grangemouth; Waverstroom, Teignemouth; Minos, Kotka; Castor, Hamburg; Strabo, Aarhus; Seefalke, Swansea; Daphnis, Kopenhagen; Worms, Bre men; Hoorneboeg, Helsinki; Mariekerk, Ham burg; Juno, Kotka; Hildegard Peters, La Coruna; Willemijn, Par; Boffa, Le Havre; Netherlands Coast, New Castle; Norfolk Trader, Felixstowe; Chiron, Paramaribo; Fermia, Bor deaux; Reint, Uddevalla. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Spaarne- kerk, Bremerhaven; Vliestroom, Shoreham; Lingestroom, Londen; Spaarnestroom, Hull; Loosdrecht, Tenerife; Braunschweig, Bremen; Windhuk, Hamburg; Louise Buck, Solvesborg, met walsmateriaal van IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Merwe- stad, van Par; Prinses Wilhelmina, Londen; Nora, Grangemouth; Lovesteyn, Helsingborg; Ardetta, Swansea; Hangard, Oxelosund; Blis- worth, Londen, voor IJmuiden; Mutua Fides, Connah S. Quay, voor IJmuiden; Tubo, Par. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Frans van Seumeren, bijlegger naar Rotterdam, gesleept door sleepboot Hector van Wijsmuller. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Door de gemeenteraad van Beverwijk werd in oktober 1963 een krediet van 50.000 verleend voor het stichten 1 een kleedgebouw by het hoofdveld 1 het sportpark Adrichem. By dit bedrag waren de kosten van het aanbrengen van verlichting en van een warmwatervoor ziening inbegrepen. De betrokken vereni gingen zouden zelf voor meubilering en vloerbedekking moeten zorgen. Overleg met de atletiekvereniging DEM, die de bestuurskamer, het wedstrijdsecre tariaat en de ruimte voor de microfoon bediening voor het overgrote deel van de tijd in gebruik zal gaan nemen, heeft er inmiddels toe geleid, dat deze vereniging bereid is de afwerking en inrichting van de hierbovenbedoelde ruimten op eigen kosten en in zelfwerkzaamheid te ver zorgen. Dit houdt onder meer in het aan brengen van plafonds, het binnenschilder- werk, de vloerbedekking en de meubi lering. Deze voorzieningen vergen een be drag van ongeveer 2.000. Daarnaast die nen ook de kleedkamers nog te worden af gewerkt, te weten het aanbrengen van pla fonds en het verzorgen van binnen- en buitenverfwerk. Aangezien de kleedkamers in afwijking De Velsense politie heeft van die uit Beverwijk een 17-jarige leerling elektri- ciën en een 15-jarige leerling van de vis serij school overgenomen, die zich reeds in augustus hadden schuldig gemaakt aan diefstal van diverse scheepsbenodigdheden uit een jacht in de haringhaven, terwijl verder bleek dat zij zich gezamenlijk nog schuldig hadden gemaakt aan diefstal van radio-onderdelen uit een schuurtje in Vel- sen-noord. Ook werden op verzoek van de Velser politie in Krommenie aangehouden een chauffeur uit Haarlemmerliede en een bij rijder uit Haarlem, terzake van een in Vel sen gepleegde diefstal van tegels. Voorts werd een 11-jarige jongen uit Santpoort gearresteerd, die uit een win kel aan de Bloemendaalsestraatweg een zakradio had ontvreemd. Op het politiebu reau bekende hij tevens nog diverse an dere winkeldiefstallen te hebben gepleegd. Tijdens het afgelopen weekeind werd ook nog een 13-jarige jongen betrapt op joyrijden met een bromfiets, waarna hij bij ontdekking de vlucht nam en het voertuig bij het Cultureel Centrum achter liet. Later vervoegde hij zich in gezelschap van zijn vader op het hoofdbureau van politie, waar hij tijdens het verhoor be kende met een 14-jarig vriendje ook nog bromfietsen te hebben weggenomen op het sluiseiland en in Beverwijk. Aanvoer van maandag Maandagmorgen werden in IJmuiden door 80 vaartuigen aangevoerd: 1200 kis ten schelvis, 450 kisten radio, 850 wijting, 200 gul en kabeljauw, 480 koolvis, 2250 ha ring, 220 spanharing, 750 makreel, 1620 schol, 70 tarbot en 420 kisten varia, voorts 3250 stuks stijve kabeljauw en 24.000 kg tong. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 5.50 5,10, heilbot 4,903,60, grote tong 6,20 6,10, grootmiddel tong 6,216.08, kleinmid- del tong 6,546,39, tong I 8,977,99, tong II 8,807,99. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120 76, middel kabeljauw 112—82, grote kool- vis 7160, middel koolvis 7264, grote leng 6764, grote wolf 102100. Per 50 kilogram 5644, middel schelvis 5442, kleinmiddel schelvis 4839, schel vis 1 5240, schelvis 2 3815, schelvis 3 13—10, gul 1 55—39, gul 2 43—32, gul 3 30- 16, koolvis 1 31-26, koolvis 2 2923, grote schol 3126, middel schol 31-26, kleinmid del schol 31-25, schol 1 4025, schol 2 35- 28. schol 3 31—25, schar 22—16, bot 6,40— 20, poon 4427, haai 3644, wijting ge stript 3115, wijting dicht 1510, haring 22.6017.20, makreel 3012.20, tarbot 220- 196, griet 144, tongschar 98, schartong 68 37, kuit 5241, kleine heilbot 164, wolf 2 50. Scheveningen Maandagmorgen werden in Schevenin gen aangevoerd: 400 kisten schelvis. 600 kisten radio, 200 gul en kabeljauw, 160 koolvis, 1300 haring, 1400 makreel, 450 schol, 150 varia, 300 stuks stijve kabel jauw en 4500 kg. tong. van de overige ruimten door een groot aantal verenigingen zullen worden ge bruikt, en dus een algemeen karakter heb ben, wordt het niet wenselijk geacht, de voorzieningen aan de kleedkamers door de verenigingen in zelfwerkzaamheid te doen uitvoeren. Dit kan beter door de gemeente zelf geschieden. Voorts zullen de kosten van terreinleiding van elektriciteit en water hoger zijn dan aanvankelijk ge raamd. De totale meerkosten van het kleedgebouw worden in verband met het bovenstaande geraamd op 9.300. Vandaar dat thans door B. en W. aan de raad wordt voorgesteld ten behoeve van de afwerking van het kleedgebouw bij het hoofdveld op het sportpark Adrichem een aanvullend krediet ad 9.300 te verlenen. Zaterdagmiddag is een 13-jarige scho lier uit IJmuiden-Oost op de Stationsweg door een personenauto aangereden, omdat hij na het viaduct op zijn fiets te zijn ge passeerd onmiddellijk links af is geslagen. Hij werd daardoor aangereden door de voorkant van een personenauto, bestuurd door een 33-jarige inkoper uit IJmuiden- oost. De jongen werd door de ongevallen- dienst met een bloedende vleeswond naar het Antoniusziekenhuis overgebracht, waar hij moest worden opgenomen. Door nog onbekende oorzaak is in de nacht van zondag op maandag een 17-jari- ge matroos, opvarende van een in het Spuikanaal gelegen binnenvaartuig, bij de kolenopslagplaats tewater geraakt. Hij wist zichzelf te redden en werd in de ce mentfabriek tot het nemen van een war me douche in de gelegenheid gesteld. Na dat hij hier ook nog van droge kleren was voorzien kon hij aan boord van zijn schip terugkeren. zf&ss*- 2 eni: bec ton eni; gev jeu; wei jon; ons O van blijs nooi gerc wer een vrol lijk je liaa: deze harl stor nocl is z ten ven mee al s sprs El fant spel hun leid De lijk na wor nog gedi heel drs. groe suit feit van waa wer wor ook spel zien Dor de c don 2 nisc rich dat mui mee dat en II imp kla; de kosi hiei nen A Fok rich is b voo D aan opd ond van ruii het logi Noc D indi heb ver opd ESI ond conr D de eer: B wei ond Foh se Frii Hili E zici nat VOO nen F por N.\ der Gr< Vei hee een jaa vei kaï een der I vai var op; Hiervan gewaagde als eerste de heer W. Bunte, die er namens de beide kerkbe sturen aan herinnerde, hoe hij de familie Keman ongeveer twintig jaar geleden van meer nabij heeft leren kennen en speciaal pastoor Keman als leider van de kamp commissie van de Bond van Jonge Oud- Katholieken. Opnieuw wordt deze tijd ge kenmerkt door de grote ontwikkelingen op kerkelijk gebied en in het bijzonder in de IJmond, waarin door pastoor en mevr. Ke man, geholpen door vele anderen nog veel werk zal moeten worden gedaan en waar van de pastoor een zeer goede motor is, ook op oecumenisch terrein. De heer Bun- te hoopte dan ook, dat het pastoor Keman gegeven zal zijn nog een belangrijk stuk werk ie kunnen doen, waarvan het ideaal zal zijn het definitief stichten van de pa rochie van de H. Adelbertus (de tweede parochie) met de realisering van de plan nen tot kerkbouw. Mevrouw Keman werd wegens haar activiteiten eveneens in de hulde betrokken met het aanbieden van een enveloppe met inhoud. Namens de kerkbesturen van de paro chies sprak mevrouw A. Gravemaker-Wij- ker, presidente van de vrouwenvereniging Sint Engelmundus, haar waardering en hartelijke genegenheid uit jegens mevrouw Keman, die juist als pastoorsvrouw vele zorgen deelt en haar belangstelling en me dewerking desondanks doet uitgaan naar het algemeen welzijn van de parochianen. Een fraaie set tafellinnen vormde het ge schenk bij deze dank. De gezamenlijke Oud-katholieke vereni gingen bleven niet achter, waarbij de heer J. van Riessen blijk gaf van de voldoening dit huwelijksfeest van pastoor en mevrouw Keman als gemeenten te mogen meevie ren. Een enveloppe met inhoud onder streepte ook hierbij de erkentelijkheid voor het vele werk van het bruidspaar in de bei de parochies. Een verheugde pastoor Keman zag de ze receptie, die door zovelen was bezocht Sedert de opheffing van het priesterlijk celibaat in de Oud-katholieke kerk van Ne derland zal het dinsdag 30 maart voor pas toor J. C. M. Keman en mevrouw E. M. Keman-Maan vijfentwintigjaar zijn gele den, dat zij zich door de huwelijksband verenigden, wolk feit zondagmiddag in het Oud-katholiek verenigingsgebouw aanlei ding was tot een zeer druk bezochte recep tie. Deze werd bijgewoond door zeer vele parochianen van de H. Engelmundus en de H. Adelbertus, de nieuwe parochie in de IJmond. Dit was een prachtige gele genheid om hoewel pastoor Keman sa men met zijn collega pastoor A. J. Glaze- maker nog slechts drieëneenhalf jaar de IJmond tot standplaats heeft hem en zijn vrouw hartelijk dank en erkentelijk heid te betuigen voor de vele goede ver diensten in deze korte tijd. als een gezellige familiedag, die vooral zo prettig was omdat men elkaar in de afgelopen vrij korte periode goed heeft le ren kennen en waarderen. Hij betuigde zijn hartelijke dank voor de vele geschen ken en bloemen, maar stelde dat alle wer ken van hem niets zou hebben kunnen be tekenen als hij alle voorbije jaren niet de steun van zijn vrouw zou hebben gehad, wat heel hartelijk door de kinderen Ke man werd onderstreept. De kerkelijke viering van dit huwelijks jubileum geschiedt zondag, 28 maart, de zondag „Ieatare" (vierde zondag van de vasten) in de kerk aan de Wilhelminaka- de. Het bruidspaar zal echter in de week vanaf 29 maart tot dinsdag 6 april afwe zig zijn om in intieme kring zijn feest te kunnen vieren. Tzeets Advertentie Advertentie Tijdens de verkeersdrukte in de west buis van de Velsertunnel is zondagmiddag om twee uur een 51-jarige inwoner van Krommenie met zijn scooter op een volks wagen gereden. Hij moest met ernstig her senletsel naar het Antoniusziekenhuis wor den overgebracht. Ten gevolge van dit ongeluk moest het verkeer in deze tunnelbuis tijdelijk wor den stilgelegd en waren de overige wegge bruikers geheel op de andere tunnelbuis aangewezen. Hierdoor vond telkens een fillevorming plaats, waarbij het niet alle autobestuurders gelukte hun wagen tijdig tot stilstand te brengen. Diverse ketting botsingen waren hiervan het gevolg, echter alleen met materiële schade. Zaterdagavond is tegen tien uur een uit slaande brand uitgebroken in een onbe woond perceel aan de Frogerstraat te IJmuiden. De oorzaak moet vermoedelijk worden toegeschreven aan het spelen met vuur door de jeugd. De brand liet zich vrij ernstig aanzien en uit vrees dat het vuur op het aangrenzende perceel zou overslaan hebben omwonenden het meu bilair hiervan in veiligheid gebracht. Specialiteit in kleine en grote damesmaten BARTELJORISSTRAAT 31, HAARLEM Telefoon 20661 Textielspeciaalzaak Marktplein 21

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4