UISKER Beverwijk heeft bezwaren tegen het uitbreidingsplan Meerestein Vooruitlopen op een wegen- structuur in IJmond-Noord Betaling abonnementsgeld per giro Jonge schol van Oosterschelde naar het Veerse Meer Havenberichten LAN SS SLUIZEN EN HAVENS Pier-plezier Het motorschip Wester-Eems99 IJmuiden" maakt ankerlieren voor booreiland 4 Boeiend toneel bij Vetsense Kunstkring Neem nu een kwartaal-abonnement Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 april a.s. gratis IJmuider Courant WOENSDAG 24 MAART 1965 COÖP. BOERENLEENBANK Oe (spaar)barik voor iedereen AL UW BANKZAKEN Mm Damclub Santpoort speelt voor promotie OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ON'-Y WASAUTOMATEN Gevangenisstraf voor ex-gemeentesecretaris Arie van der Veer W egenstructuur Bezwaar Proef met overbrenging lijkt veelbelovend Havenverkeer Amsterdam Ko van Dijk in V oerman Henschel" GERHART HAUPTMANN (1862-1946) heeft, net als bij ons Herman Heijermans in verschillende genres voor het toneel geschreven: naturalistisch, neoroman tisch en fantastisch. Maar vooral zijn stukken behorende tot de eerstgenoem de litteratuurstroming, sociaal bewogen en vol van het door een noodlotsidee beheerst pessimisme, hebben hem ook in ons land een grote faam bezorgd tot men teleurgesteld door zijn passieve houding tijdens het nazi-regime, na 1945 op één volksvoorstelling na eigenlijk niets meer van hem heeft gespeeld, zo dat zelfs zijn eeuwfeest onopgemerkt is voorbijgegaan. DE TONEELGROEP „ENSEMBLE" heeft nu gemeend dat de tijd rijp was voor 'n Hauptmann-renaissance, vooral nu ander naturalistisch werk uit dezelfde pe riode, hechtgebouwd en sober als het is (met name dat van Heijermans en Strind- berg) in deze tijd zo goed bleek aan te slaan. Dinsdagavond is dit stuk ook in de Velsense Stadsschouwburg voor de leden van de kunstkring „Voor Allen" opgevoerd, waarbij men heeft kunnen constateren dat onder leiding van de jonge Duitse regis seur Hans Bauer een bij vlagen indruk wekkende voorstelling tot stand is geko men. Toch inspireerde deze niet altijd tot werkelijk medeleven met de ten ondergang gedoemde vrachtrijder, die zijn vrouw op haar sterfbed beloofde niet met de meid Hanne te zullen hertrouwen, deze gelofte na haar dood vrijwel onmiddellijk breekt en daarvoor zwaar moet boeten. Hanne blijkt alleen op zijn geld uit te zijn ge weest en bedriegt hem. terwijl Henschel's goede relatie met zijn omgeving wordt verstoord door haar optreden. Zijn eigen wroeging, welke hem wantrouwig en som ber maakt, drijft hem tenslotte tot zelf moord. DE KRACHT VAN HET STUK schuilt ook voor deze tijd in de geserreerdheid van de dialogen, die zijn ontdaan van iede re overbodigheid en in de lijnrechte ont wikkeling van de intrige, welke met on ontkoombare logica afgaat op de fatale ontknoping. Toch moet een opvoering, wil het stuk overtuigen, worden gevuld met warmbloedige mensen, omdat anders de planmatigheid in de bouw van deze vijf bedrijven te duidelijk aan de dag treedt. DE ENSEMBLE-VOORSTELLING nu leek juist op een soort stilering en ver- stildheid te hebben aangestuurd, die dik wijls het leven aan de toch zeer realis tisch bedoelde scènes ontnam. Alleen wan neer Ko van Dijk wiens lievelingswens het altijd is geweest deze rol nog eens te mogen spelen met zijn enorme moge lijkheden het toneel kwam vullen, werd de steriliteit van de opvoering telkens door broken. De sombere en grauwe decors van Lou Steenbergen kwamen die sfeer van levenloosheid nog versterken. NAAST KO VAN DIJK, formidabel ac terend in de titelrol, waarvan hij zowel de ongecompliceerde goedhartigheid als de langzaam groeiende verbijstering uitne mend gestalte gaf, zag men nog ettelijke goede prestaties in andere rollen, speciaal Ina van Faassen als de diabolische Hanne Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg t>9, tel. 8173 Bijk IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4. tel. 2556 bankgiro 1 Spaarreiite tot 41/* Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor Als kampioen van Kennemerland zal de damclub Santpoort deelnemen aan de pro motiewedstrijden. De andere kandidaten zijn: ODV (Amsterdam), Damclub Alk maar en Damclub Schagen. In de eerste ronde speelt Santpoort uit tegen ODV. Schagen ontmoet Alkmaar. Tweede ronde: AlkmaarODV, SantpoortSchagen. Der de ronde: ODVSchagen, SantpoortAlk maar. Nu Gezellig Samenzijn en Jozeph Blan kenaar in de landelijke ereklasse uitkomen en damclub 't Oosten degradeert naar de eerste klasse Kennemerland zullen de drie hoogst geplaatsten van deze promotie competitie in de Noord-Hollandse hoofd klasse-competitie uitkomen. Een uitste kende kans voor damclub Santpoort om te promoveren. Dinsdag kwamen ln IJmulden aan: Dubhe, van Delfzijl: Theano, Le Havre; Jonan, Rotter dam; Bjoern Lohse, Sundsval; Batavier, Londen, voor IJmulden; Eastwood, Immingham, IJmul den; Hllle Oldendorff, Casablanca; Irbitles, Riga; Atlas, Bordeaux; Ruth, Shoreham; Roden- bek, Bremen; Gloria, Bremen, IJmulden; Mont- ferland, Hamburg; Hebe, Bremen; Apollo, Bre men; British Maple, Isle of Grain; Deborah, Londen; Nordholm, Bremen; Lauriergracht, Mantyluoto; Philetas, Hamburg; Brlnda, Lon den; Pergo, Boston, IJmulden; Mentor, Rotter dam; Sont, Rotterdam; Baltic, Londen; Texel- itroom, Rotterdam; Arusa, Grimsby. Woensdag kwamen ln IJmulden aan; Meike, van Oxelosund; Mynlas, Rotterdam; Batavier J, Koeplng; Metropole, Goole; Amasus, Hull, voor Zaandam; Bennekom, Antwerpen; Maas, Rot terdam. Dinsdag vertrokken uit IJmulden; Athene, naar Esbjerg; Hoegh Belle, Bremen; Skum, Mistley; Prinses Wilhelmina, Limerick; Midas, Aarhus; Novel, Karlsham, van IJmulden; Daph- nis, Kopenhagen; Deo Gratlas, Londen; Hangard, Wlsmar; Vega, Felixstowe; Gerhard Jacobs, Goteborg; Vanda, Leith; Europa, Rochester, Wormerveer; Batavier, Rotterdam, IJmulden; Graveland, Hamburg; Gouweborg, Belfast, IJl muiden; Nordstern, Goole; Francesca, Mon rovia; Jans, Londen; Herlot, Leith; Hoe Vinces, Londen; Hinde, Londen; Bleberstein, Hamburg; Worms, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmulden; Wlllemljn, naar Rotterdam; Amstelstroom, Vllssingen; Hllle Oldendorff, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van •f naar Amsterdam is gegaan). gelukkig enigszins getemperd gespeeld van Guus Verstraete als de onfortuin lijke hoteleigenaar en van Jos Knipscheer als Henschels openhartige zwager. Caro van Eijck als vrouw Henschel, slechts één bedrijf in leven en dan nog bedlegerig, wist deze bleke schim dan ook maar nauwe lijks geloofwaardig te maken. Verscheide ne kleinere rollen werden daarbij naar be horen vervuld. In ieder geval heeft Heijer mans deze vergelijking met zijn litteraire collega, vooral" op het punt van levensvat baarheid, glansrijk doorstaan. Ko van Dijk en Ina van Faassen in „Voerman Henschel" bij „Ensemble", dinsdagavond in de Velsense Stads schouwburg voor leden van de kunst kring „Voor allen". Advertentie KONINGSPLEIN 16 - TELEFOON 4880 DE COASTERS Eems, Eemsmond en Wester-Eems behoren toe aan C. Bos te Schiedam, maar worden bevracht door het kantoor in Rotterdam van Wagen- borg's Scheepvaart en Expeditiebedrijf te Delfzijl. Het zijn drie nieuwe schepen: de Eems is van 1956, de Eemsmond van 1957 en de Wester-Eems is de nieuwste aanwinst, die in 1960 in dienst werd gesteld. Alle zijn afkomstig van de werf E. J. Smit Zn te Westerbroek. Advertentie I AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie kl MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 De rechtbank in Rotterdam heeft de 35- jarige gemeentesecretaris van Stellendam wegens valsheid in geschrifte en verduiste ring veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. De gewezen secretaris moest terecht staan omdat hij door ver valsing van giroformulieren ongeveer 3.200 in eigen zak had gestoken ten kos te van de Ned. Hervormde school in Stel lendam, waarvan hij penningmeester was. De kinderspeelplaats op de Schevening- se pier gaat verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt het Flintstonedorp, dat om streeks Pasen zal worden geopend. Het zonneterras wordt openluchttheater, waar zowel voor kinderen als voor volwassenen voorstellingen zullen worden gegeven. Het Flintstone-dorpje Bedrock zal uit onge veer een dozijn gebouwtjes bestaan, waar in zich bewegende en sprekende Flint- stone-figuren zullen bevinden. Bij de in gang komt een douanekantoor, waar het „visum" van de bezoekers wordt afge stempeld. In het dorpje komen de huizen van Fred Flinstone en van Bamey, een benzinestation, een bar met jukebox, een t.v.-studio, een hoofdbureau van politie, er een schoollokaal met zingende kinderen. Fred Flintstone, een robot d'e met zijn bedieningsapparatuur mee 300 kilo weegt, zal op de pier, op het strand en op de boulevard reclame gaan maken voor het dorp. Er zullen op de pier een Afrikaanse, een Friese, een Deense, een Haagse, een Zuidhollandse, een Utrechtse, een Euro pese, een Turkse, een Gelderse, een Tsje chische, een Poolse, een Brabantse, een Indiase, een Indonesische en een Zuid- afrikaanse week worden gehouden. De reeks zal waarschijnlijk worden afgesloten met een Russische week in september. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: T. van Leeuwen-van der Paard, z., Pleiadenplantsoen 34, IJmuiden; J. Roest-Zeeuw, z., Adriaan Loosjesstraat 44, Haarlem; M. Duineveld-Bouma. d., Wijkerstraatweg 47a, Velsen-Noord; D. C. E. Boerhorst-Boekhoff, d., Orionweg 61, Haarlem; L. H. C. Dreijer-Nierop, z., IJs- selstraat 27, IJmuiden; M. A. Hof-van der Meij, z., Spaarnestraat 9, IJmuiden; G. J. K. v. d. Ketterij-Apelt, z., Mercuriusstr. 8, IJmuiden; A. Dekker-Schol, z., Vecht- straat 56, IJmuiden; M. de Goede-Mulder, z., Meervlietstraat 60, Velsen-Zuid; S. M. van Vastenhoven-Kok, z., Broekbergen- laan 22, Santpoort; E. van Mierlo-Booman, z., Pres. Steijnstraat 28, IJmuiden; S. Zijl- de Vrij, z., Orionweg 227, IJmuiden; G van Aalsburg-Heruer, d., Kortenaerstraat 14, IJmuiden-Oost; E. C. Burghouwt-Ouden- dijk, z., van den Vondellaan 72, Driehuis; A. M. S. Stern-Belle, d., Orionweg 70, Haarlem; E. M. de Goede-Duijn, z„ Mer- wedestraat 14, IJmuiden; T. Brünott-Oort- huis, d., Willebrordstraat 58, IJmuiden- Oost. OVERLEDEN: E. C. de Jong, 66 j., e. van A. A. Zuijdervliet, Willebrordstraat 13, IJmuiden-Oost; R. Veenstra, 57 j., e. van S. van Hulst, Burg. Weertsplantsoen 24, Santpoort; A. C. Kaan, 54 j., e. van J. Kip- persluis, Kluijskenslaan 8, Santpoort. Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft ingaande 5 maart 1965 gedurende vier weken het ontwerp van het herzien uitbreidingsplan in onderdelen „Meerestein" met bijbehorende bebouwingsvoorschriften en toelichting ter inzage gelegd. Zoals in de toelichting op dit plan Is vermeld, onthielden Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan het voorgaande plan „Meerestein" de goedkeuring, waarbij Ae voornaamste hinderpaal was gelegen in het ontbreken van een in gezamenlijk overleg tussen de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk opgesteld wegenstructuurplan. Van tevoren is omtrent het onderhavige plan tussen beide gemeentebesturen over leg gevoerd, waarbij overeenstemming werd verkregen over het te volgen tracé van de verlengde Plesmanweg. Voorts werd overeengekomen, dat omtrent de oppervlakten voor openbare voorzieningen en de spreiding daarvan nog nader over leg zal worden gepleegd, aangezien hier omtrent zonder nadere studie op korte ter mijn geen uitspraak valt te doen. Ten aanzien van de overige wegen in het plan stelt het gemeentebestuur van Heemskerk: „dat thans meer duidelijk heid in de structuur van het geheel is ge komen en dat het overleg tussen de ge meentebesturen van Velsen, Beverwijk en Heemskerk heeft geleid tot het verstrek ken van een gezamenlijke opdracht aan prof. ir, J. Voimuller tot het instellen van een verkeersonderzoek in het IJmondge- Een coaster onder de naam Eems tref fen we aan in 1929, die toen nieuw werd afgeleverd door de Scheepswerf Gideon v.h. J. Koster Hz. te Groningen. Een mo torschip van 212 bruto reg. ton en 245 ton draagvermogen. Dit vaartuig werd in 1935 verkocht en 'kreeg de naam Alcyon. Een jaar later ging het wederom in andere handen over en tegenwoordig behoort het zelfde schip thuis in Lancaster, heet Calyx en is eigendom van P. M. Herbert. De verkoop ln 1935 van de in 1929 ge bouwde Eems hield verband met de be stelling van een nieuw schip, ook weer bij de werf Gideon. Deze coaster, die de naam Eems kreeg, was van een nieuw type, dat direct opviel omdat het brugcomplex en de machinekamer in de midscheeps waren opgesteld. Volgens de werf leverde dit aanzienlijke voordelen op, zoals grotere «fi O kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.7S, post- abonnees f 11. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De motorcoaster „Wester Eems" in volle zee. ruiminhoud, lagere netto inhoud en grote re ballast-capaciteit. De Eems was de eerste coaster die vol gens dit model werd gebouwd. In enkele jaren voor de tweede wereldoorlog werd er nog een aantal door genoemde Groning se werf afgeleverd, ook voor buitenlandse rekening. In 1938 kwamen de Kingfisher en de Alouette gereed voor de General Steam Navigation Company, welke maatschappij later nog in het bezit kwam van de Drake. Voor Zuidafrikaanse rekening liep de Fron tier van stapel. Nederlandse reders brach ten in de vaart de Hada en de Karanan. Eerstgenoemd schip kreeg later de naam Casana. De Karanan werd kort voor de oorlog naar Zweden verkocht, waarvoor een nieuwe coaster van een ander type in de plaats kwam. Schepen van het zo genoemde „Koster"- type zijn na de oorlog niet meer gebouwd. De Rederij Bos gaf enige jaren na de bevrijding opdracht voor de bouw van een motorvrachtschip bij E. J. Smit en Zoons Scheepswerven te Westerbroek, dat bij de 11 De n.v. machinefabriek IJmuiden te IJmuiden heeft opdracht gekregen voor het leveren van acht hydraulisch gedre ven en op afstand te bedienen ankerlieren voor 2)<4" hoogwaardig stalen ankerketting van negentig ton. Deze ankerlieren, die in IJmuiden zullen worden vervaardigd en die bestemd zijn voor het booreiland Ker- mac Rig-58, vertegenwoordigen een waar de van ruim 750.000. Het booreiland Kermac Rig-58 wordt door drie Nederlandse werven gebouwd. tewaterlating op 18 augustus 1948, de naam Wester-Eems kreeg. Dit schip (zie foto) heeft het brugcomplex wel in de mid scheeps maar de machinekamer in het achterschip, zoals gebruikelijk is bij de motorkustvaartuigen. De inhoud bedraagt 489 bruto reg. ton, het draagvermogen 670 ton, de lengte over alles 56,65 m., de breedte 8,88 m., de holte 2,60 m., de diep gang 3,31 m. De Werkspoor motor van 500 pk. geeft het schip een vaart van ruim 10 knoop. Tot 1959 heeft dit schip voor de Rederij Bos gevaren; daarna werd het verkocht aan M. Smits in Groningen. De naam werd toen gewijzigd in Dita Smits. .In 1962 veranderde deze coaster al weer van eigenaar en van die tijd af is de coas ter in de vaart onder de naam Seabreeze, toebehorende aan de N.V. Triandia te Delf zijl. bied, hetgeen mag doen verwachten, dat een doelmatige wegenstructuur binnen de agglomeratie zal worden verkregen. Ech ter zal de opstelling van een wegenstruc tuurplan, zoals door Gedeputeerde Staten gesteld, eerst mogelijk zijn nadat de be slissing van de Kroon omtrent de herzie ning 1962 van het streekplan voor de IJmond-Noord bekend zal zijn". Burgemeester en wethouders van Be verwijk ontkennen niet, dat de Plesman weg in dit plan een structuurbepalende weg is en zij zijn verheugd, dat omtrent het tracé van deze weg overeenstemming kon worden verkregen. Het plan legt ech ter tevens enige andere bestemmingen vast, die met de wegenstructuur in de IJmond-Noord mede ten nauwste verband houden. Met name zijn de geprojecteerde belangrijke wegverbindingen tussen de Jan van Kuikweg en de Plesmanweg en tussen de Plesmanweg en de Hoogdor- perweg alsmede de naar het noorden lo pende verbindingsweg tussen Meerestein en Heemskerk-Dorp niet in overeenstem ming noch met de aan Heemskerk toege zonden door Beverwijk opgestelde wegen structuurschets noch met de wegenstruc tuurschets die Beverwijk van Heemskerk mocht ontvangen. Bovendien is in de noordwesthoek van het plan blijkbaar re kening gehouden met het door Heemskerk gewenste, doch nog geenszins vaststaande tracé van de verlangde Coentunnelweg, gezien de afkromming van de bebouwing in dit plangedeelte. Vastlegging van de bedoelde wegtracé's c.q. de gelegde be stemmingen blijft, naar B. en W. van Be verwijk menen, betekenen een vooruitlopen op een wegenstructuur voor de IJmond- Noord waaromtrent nog geen overeen stemming werd verkregen. Nauw samenhangend met het wegenbe loop staat de geprojecteerde bebouwing in het plan tussen de Plesmanweg en d« Hoogdorperweg; de Maerten van Heems- kerckstraat/Jan van Kuikweg en de Ples manweg en de geprojecteerde bebouwing in de noordwestelijke hoek van het plan. Het Beverwijkse college verheelt zich niet, dat ook het gemeentebestuur van Heemskerk voor een moeilijke opgave werd gesteld en in tijdnood is geraakt omdat op 5 mei 1965 een nieuw plan Mee restein aan Gedeputeerde Staten ter goed keuring moet worden voorgelegd. Het hier na volgend voorstel van Beverwijk dient daarom op geen andere wijze te worden geïnterpreteerd, dan een reservering van rechten en het openhouden van de moge lijkheid tot wijziging van het plan bij ver kregen overeenstemming omtrent de we genstructuur in de IJmond-Noord. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. van Beverwijk de raad voor bij de raad van de gemeente Heemskerk bezwaar in te dienen tegen het ter visie gelegd ontwerp van het herzien uitbrei dingsplan in onderdelen „Meerestein" voor wat betreft de daarin opgenomen hoofdver bindingswegen (met uitzondering van de verlengde Plesmanweg) en de daarmede verband houdende geprojecteerde bebou wing in de noord-westhoek van het plan; die tussen de Maerten van Heemskerck- straalZJan van Kuikweg en de Plesman weg en die tussen de Plesmanweg en de Hoogdorperweg, aangezien een beoorde ling van de stedebouwkundige opzet van het plan moeilijk kan geschieden zonder dat vooraf voldoende zekerheid bestaat omtrent een door de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk in gezamen lijk overleg, in overeenstemming met de bedoelingen van het geldende en herziene (voor wat betreft dit laatste thans ook door de Kroon goedgekeurdë) streekplan voor de IJmond-Noord op te stellen wegen structuurplan, waarbij niet alleen reke ning zal dienen te worden gehouden met de eisen van het belangrijke doorgaande verkeer, doch ook met een doelmatige we genstructuur binnen de agglomeratie, ge richt op een aaneengesloten bebouwing van de woonkernen van Heemskerk en Bever wijk. Een zodanig wegenstructuurplan im mers is mede bepalend voor de stede- bouwkundige vormgeving, ook in het on derhavige plan. De omstandigheid, dat het overleg in zake de openbare voorzieningen nog niet is afgesloten, is mede een motief voor dit voorstel. In overleg met de Dienst der Domeinen en met medewerking van de Organisatie ter verbetering van de Binnenvisserij is de Visserij-Inspectie van het Ministerie van Landbouw en Visserij met de uitvoe ring van een proef ter bestudering van de mogelijkheid van overbrenging van jonge schol uit de Oosterschelde naar het Veer se Meer begonnen. De eerste dag eindigde veelbelovend met het overbrengen van bij na 600 kg. De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 april a.s. een abonnement op per kwartaal 9.75 Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. Uit proefvisserijen in de jaren 1962 t.m. 1964 is gebleken, dat zich in het sedert 1961 afgesloten Veerse Meer een goede scholstand heeft ontwikkeld, die van bij zondere betekenis voor zowel sport- als be roepsvisserij bleek te zijn. Aangetoond werd ook, dat in de goed groeiende schol stand geen aanvullingen met jonge vis, hetzij door intrek via sluizen, hetzij door voortplanting, plaatshebben. De vis zal in verband met te verwachten lange periode dat nog een hoog zoutgehalte gehand haafd blijft, echter nog vele jaren een be langrijke plaats in het Veerse Meer blij ven innemen. Dat is des te meer van be lang, daar de op dit moment nog behoor lijke scholstand als gevolg van de inten sieve visserij binnen afzienbare tijd uitge put zou raken, indien niet tot bijzondere maatregelen t.a.v. de bezetting Wordt overgegaan. Het doel van de proefneming is te trach ten in de tijd van ongeveer drie weken een half miljoen stuks kleine schol (10 ton) naar het Veerse Meer over te bren gen. Hierbij worden drie beroepsvissers in geschakeld. De ontwikkeling van deze uit zetting zal door proefvisserij en het mer ken van een groot aantal van deze visje» op de voet worden gevolgd. Slaagt deze opzet dan ligt het in de bedoeling regelma tig jonge schol uit te zetten. Een tweede voor sport- en beroepsvisse rij belangrijke vissoort is aal, die in het Veerse Meer eveneens goed groeit. De noodzaak van aanvullende bezetting zal worden bezien, nadat dit voorjaar de na tuurlijke intrek van glasaal is bestudeerd. In de sluizen te Kats werd reeds de eer ste glasaal-intrek gesignaleerd. Getracht wordt thans een indruk te krijgen van de hoeveelheden glasaal die binnentrekken. In de week van 14 tot en met 20 maart zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 152 zeeschepen (354.606 brt) en vertrokken 158 zeeschepen (338.805 brt).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4