priam „Weet je nog wel, oudje?" ederland KORT IJMONDNIEUWS Corsica en Edam VELDHUIS COR OLY Lederkleding - Suède jasjes - Lederwaren BROMFIETSEN Shell-booreiland naar RDM gesleept Gemeentebibliotheek V eisen Landelijke wisselprijs voor IJmuider banketbakker Schol gedijt goed in Veer se Meer Havenberichten Ons jaarlijks kousenfeest Textielspeciaalzaak Marktplein 21 - Tel. 7541 Pater Heribertus jubileert Aandacht voor het spastische kind! alle fopmerken BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK voor iedereen gedurende de periode van 26 maart t/m 3 april a.s. onze zo bekende en vertrouwde P RI A M NYLONS HF.T 2e PAAR MET GROTE REDUCTIE 4- LEDERBEDRIJF BREESTRAAT12 - BEVERWIJK TELEFOON 25629 Examens NIVON besluit winterseizoen Visserijinspectie zet er 10 ton kleine vis uit Faillissementen Van wie is deze fok .giisiiiii; J DONDERDAG 25 MAART 1965 f 2.50 2 pr. voor f 3.50 2 pr. voor f 3.75 2 pr. voor f 3.90 Woensdag is het 6.000 tons booreiland „Orient Explorer", gesleept door de „Hud- ion" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst door de Nieuwe Waterweg naar de Rotterdamse Dok Maatschappij ge sleept. Het booreiland zal daar gereviseerd en gerepareerd worden. Het heeft tijdens de reis van Borneo naar de Noordzee in de Middellandse Zee tijdens een zware storm flinke schade, opgelopen. De „Oriënt Explorer" werd tot eind vorig jaar door de Koninklijke/Shellgroep ge bruikt voor exploratiewerkzaamheden aan de kust van Noordwest-Borneo. Daarna werd het voor werkzaamheden bestemd in het Britse deel van het continentale plat Noordzee. Tijdens de sleepreis van Borneo naar Engeland liep het booreiland in een storm in de Middellandse Zee schade op. Na een voorlopig herstel van deze schade in Malta, zal het booreiland in Rotterdam worden gekalefaterd. Het zal in Rotter dam blijven totdat een nadere beslissing omtrent de bestemming zal zijn genomen. De afstand is ruim 9.000 zeemijlen. In 1959 toen het eiland naar het Verre Oosten werd gebracht, gebeurde dit met de sleep boot „Thames", van L. Smit, die inmiddels verloren is gegaan. Nieuwe aanwinsten van de gemeentebiblio theek; Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Auwera, De weddenschap. Bulthuis, Het maag denspel. Kasman, Morgen komt het geluk. Robbertz, De grote wende. Terborgh, De Tur kenoorlog. De Vries, Moergrobben. Gilbert, Het tweede lijk. Holesch, Urian. Lofts, Huis in de stad. Simenon, Maigret en de clochard. Smith, Als de leeuw zijn prooi slaat. Söderholm, Caro line. Uris, Armageddon. Campert, Alle dagen leest. Koch, De zaak van Bernard-von Luttltz, Mijn dochter de teenager. Traven, Ver halen van de man die niemand kent. Buitenlandse romans en novellen: Hartung, Stern unter Sternen. Kades, Mit melnen Augen. Andres, Das Goldene Gitter. Böll, Entfernung von der Truppe. Hall, The volcanoes ol San Domingo. Johnston, My brother Jack. Laurence, The stone angel. Leslie, This lor Caroline. Chonez, L'ascenseur. Jullian, Café-society. Moinot, Le sable vil. Paysan, Histoire d'un satamandre. Zumthor, Les contrabandiers. Studieboeken: Duynstee, Verspreide opstellen. Bak, Volk in veelvoud. Slotemaker, Waarheen KLM. Ettinger, De diepvriesmens. Berggren, Simba. Slob, Prisma-ponyboek. Amateur, De jacht en al haar vreugden. De transistor-tester voor zelfbouw. Wollmann, De elektro-amateur aan het werk. Dirksen, Televisie service. Pat- loort, Injekteren van plastics. Busch en Reuther, Welke stijl is dit? Pijper, De quintencirkel. Vijl eeuwen Faust. Geyl, Van Bllderdijk tot Huizinga. Presser, Orpheus en Ahasverus. Jansen, Kent U Zuid-Holland ook zo? Van der Steen, Ja knikken tegen Drente. Pleisteren en piere waaien. Riemens, Mexico. GEBOREN: Alfonsus M., z. v. W. H. Hil- bers en H. M. Duivestein; Robertus J., z. v. A. Lute en G. M. Oudhuis; Anna M., d. v. F. M. I. Mulder en M. A. de Munk; Adrianus J. G., z. v. A. J. Burger en J. E. van Rooden; Maria C. C., d. v. J. Th. M. van der Park en C. C. M. van Assema; Geertje A., d. v. F. van Dam en P. D. Knol; Erwinus H. J., z. v. K. J. H. Boddeke en A. M. E. Heeremans; Simon G., z. v. S. G. Hoedjens en J. M. van der Waal; Rudi, z. v. J. Pul en J W. Cl. Kloot; Arnold G., z. v. G. Holtkamp en S. Schuilenburg; Dirk, z. v. C. Honing en B. H. Vergunst; Roy, z. v. G. Steenbergen en C. Raven; Hermanus H. R., z. v. Th. G. Dullemans en A. M Martens; Renatus A. A., z. v. G. van Gee- nen en W. M. van der Aar; Bettina, d. v. F. Saba en E. Cogodi; Elisabeth, d. v. W. Boersma en J Smit; Jacqueline A., d. v. J. L. A. H. Haverman en I J. G. Scholte; Jakob, z. v. J. Deelstra en J. Duis; Johan nes C., z. v. J. C. Bakker en C. de Ruijter; Margot, d. v. G. C. Ris en G. G. Wijker; Eric, z. v. J. Meiring en L. ter Horst; Maria A. C., d. v. J. C. Brakenhoff en A. M. Swart; Saskia M., d. v. A. P. Koks en E. M. M Olivier; Paulus L., z. v. P. van der Post en J. M. Heijne; Ronald, z. v. J. Boëkling en G. Cl. Kooij; Ilona A. A., d. v. L. A. Huismans en A. J. Wolterman; Arnoldus B. J. M., z. v. C. B. M. Geels en E. Th. M Hillen; Karin, d. v. W. J. Oosterling en C E. van Wort; Reinder, z. v. P. J van der Heide en P. C. de Ruiter; Johannes C. M„ z. v. C. J. W. Kuijs en C. M. Gouweleeuw; Ronald J. J., z. v. A. J. Numan en C. C. Kerssens; Comelis H. P-, z. v. P. J. de Wildt en W. C. Duin ONDERTROUWD: B. van Meurs en J. M. Niesten; J. G. Veenboer en K. W. M. Duin. GETROUWD: E. C. Kater en T. J. M. Hoek. OVERLEDEN: Th. J. de Goede, 71 jr.; H. H. Steenken, 22 jr. Advertentie a -i - - V» *r.\; v: Nieuwe voo rjaa rs k I e u re 11 alleen onze „vasie" en vertrouwde PRIAM soorten. Gemaakt van f3.50 f 1.20 per 2 pr. f 1.50 per 2 pr. f 1.75 per 2 pr. f2.50 per 2 pr. Op de verleden week in deze rubriek gestelde vraag zijn zoveel antwoorden binnengekomen, dat wij het aardig willen houden en de door de lezers genomen moeite dus (op bescheiden wijze) met het uitreiken van een tweede boek zullen honoreren. Tevens hebben wij in deze betoon de belangstelling voldoende aanleiding gezien nogmaals op dergelijke jeugdherinneringen een beroep te doen. Dus: waar heeft het hierbij afgebeelde café „Bloemoord precies gestaan en wat is hiervan na al die jaren in de herinnering overgeblevenVoor de aardigste omschrijving wordt op nieuw een boek beschikbaar gesteld. Helaas hebben lang niet alle inzenders de foto van verleden week herkend als een afbeelding van het voormalige café „Rozen- stein", dat zich bevond op de hoek van de oude Rijks weg en de Biezenweg. Wie zou dit trouwens beter we ten dan de nu 87-jarige heer D. van den Outenaar, Woonwagenjeugd. Het bestuur van de woonwagenkampklassen aan de Oude Pont weg in Velsen (oost) heeft aan de gemeen te Velsen medewerking verzocht voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leer middelen. De kampklassen zijn ingericht voor 40 leerlingen. Regelmatig wordt de school echter door meer leerlingen bezocht, zodat het gewenst is de inrichting te ba seren op 46 leerlingen. B. en W. hebben de raad voorgesteld de gevraagde mede werking te verlenen. Carillon I. De actie voor het carillon in Velsens nieuwe raadhuis duurt nog steeds voort, al is het misschien wat te stil op dit front. Toch zijn er van de af gelopen vier weken weer diverse giften te vermelden, tot een totaal van dik tweedui zend gulden. Men kan z'n bijdrage storten bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in de Kennemerlaan en bij de Middenstandsbank aan het Plein 1945 kunt u steeds terecht. En ook bij de Velser Gemeenschap, Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, postgiro 270475 t.n.v. de penning meester. Graag op het strookje vermelden „Carillon-actie". Carillon II. De verkoop van speldjes ten bate van het carillon heeft een ware stormloop tot gevolg gehad. Er zijn er bijna 3.000 rechtstreeks verkocht en er cir culeren nog zo'n 1.600 bij verenigingen. Er waren 2.500 speldjes met carillonklokken en 2.500 speldjes met het nieuwe stadhuis. De voorraad is dus bijna uitgeput. Voor verzamelaars een reden te meer om zich te haasten. Want als ruilbeurzen elders in het land er de lucht van krijgen, dan zijn ze zo weg. Zang. In oktober van dit jaar bestaat de Christelijke oratorium vereniging „Looft Advertentie den Heer" 50 jaar. De verjaardag zal dit jaar in hoofdzaak op muzikale wijze wor den gevierd met een drietal belangrijke uitvoeringen. De eerste daarvan is de tra- ditionele vertolking van de Matthaus Pas sion van J. S. Bach op 31 maart en 1 april. Het Velser Operakoor „Bel Canto" maakt zich nu reeds op volgend jaar het eerste kroonjaar te gaan vieren, waarvoor grootse plannen, ook al op het muzikale vlak, in voorbereiding zijn. Zoals bij vrij- wel alle gemengde koren kunnen de heren partijen nog wel wat versterking hebben. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. C. J. Bührmann, houdt op maandag 29 maart 1965 geen spreekuur. De wethouder van openbare werken, de heer R. Verbeek en de wethouder van fi- woensdag 31 maart 1965 geen spreekuur. Gistermiddag werd in het Jaarbeursge- bouw, Vreeburg te Utrecht tijdens een feestelijke vergadering van de Landelijke Vereniging van Banketbakkers de wissel- prijs over het jaar 1964 uitgereikt aan de heer G. H. Hazenberg te IJmuiden. Deze wisselprijs bestaat uit een zilveren schaal met oorkonde en wordt uitgereikt aan het bedrijf, dat het meest heeft bij gedragen tot kwaliteitsverbetering en ef ficiency. Ook in 1959 viel de wisselprijs aan de heer Hazenberg ten deel. Amsterdam. Gepromoveerd tot doctor in de letteren de heer A. A. van Wijnkoop te Amsterdam op een proefschrift: „Verder leren: een sociologisch onderzoek naar de differentiële deelneming van sociale mi lieus aan de diverse schoolsoorten van voortgezet onderwijs". GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: spinazie 70-98, sla 12-16, rabarber 125-140, radijs 23-34. witlof 54- 74, prei 15-74, selderijknollen 4-9, boeren kool 7-24, rodekool 8-19, groenekool 22-35, uien 40-1)9, waspeen 15-42, spruiten 36-118. breekpeen 4-8, gelekool 8-12. Publicist Kees Hana komt maandag 29 maart naar de Petrazaal aan de Spaame- straat in IJmuiden, waar hij voor de leden van het depar tement Velsen-IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Alge meen een lezing houdt over het onderwerp „Corsica, de parel van de Middellandse Zee". Ter Illustratie van dit reisverhaal zal hij tevens een serie fraaie kleurendia's vertonen. Zaterdag 15 mei blijven de leden weer wat dichter bij huis, al ondernemen zij dan ook nu persoonlijk een excursie naar Edam en om geving. Gedurende dit uit stapje zullen in Edam het stadhuis en het museum met de drijvende kelder worden bezocht, waarna men zich via Graft en Jisp naar het woonhuis van Betje Wolff in de Beemster begeeft. Liefhebbers voor deze excursie kunnen zich melden bij de heer G. Duin- ker, Hofdijklaan 7, Drie huis, telefoon 4154. die zich met zijn echtgenote in het rusthuis „Buiten zorg" in Santpoort-Zuid be vindt en wiens ouders het omstreeks 1895 zelf nog heben laten bouwen. Hij schreef ons dat de daarbij behorende speeltuin in de eerste jaren bijzonder druk door gezinnen en in vereni gingsverband werd bezocht. Er stond ook een muziek tent, waar meemalen voor concerten gebruik van werd gemaakt en voorts bestond er des zomers gelegenheid tot dansen in de openlucht, waarvoor later echter geen vergunning meer werd ge geven. Door de toenemende trek naar de badplaatsenen de opkomst van de flets werd de belangstelling even wel geleidelijk minder en in 1912 werd het café van de Tot de eerste verenigin gen welke voor dit winter seizoen haar laatste activi teit aankondigt behoort de afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk. Het betreft hier het optreden van de cabaretier Henk El- sink, met medewerking van het dansensemble „Folklori- que". Deze sluitingsavond wordt maandag 29 maart gegeven in de zaal bij de Bethlehemkerk aan de Ra darstraat in IJmuiden. hand gedaan, waarna het tenslotte omstreeks 1943 in vervallen toestand is ge sloopt. Wij menen dat de heer Den Outenaar als zoon van de oprichter het recht op een boek moeilijk kan worden betwist, zodat hem dit zal worden toegezonden. Het tweede boek komt naar onze mening ruim schoots toe aan de heer C. J. H. van Kampen uit de Iepenstraat in IJmuiden- Oost, die eveneens uitvoerig op de gestelde vraag heeft gereageerd. Ook by hem riep de foto dierbare jeugd herinneringen wakker, om dat hij als kind nog in deze omgeving heeft gewoond en zelfs bij de tweede eigenaar (de heer De Jong) in dienst is geweest. Zijn weekloon bedroeg ongeveer een rijks daalder, hetgeen voor die tijd allerminst als een slechte betaling gold. Het behoorde tot zijn taken de speeltuin met ta feltjes en stoelen te onder houden en ook was hij be last met de verzorging van het paard van de eigenaar, dat de wagen moest trekken waarmee twee keer in de week eieren werden ver voerd naar Amsterdamseen Haarlemse hotels. De heer Van Kampen zat dan als een soort palfrenier achterop de wagen en hij betreurde het dat deze vreugde zo kort heeft geduurd, want kort daarop brak de oorlog uit en werd het paard gevor derd. Dit betekende een groot verlies, want het was een mooi zwart paard dat luisterde naar de naam „Prins". De briefschrijver ziet hem nog voor zich, het hoofd fier en trots in de hoogte, wanneer hij voor de wagen met gummibanden was ingespannen. De heer Van Kampen be sluit zijn herinneringen met een terugblik op de gezel lige sfeer van „Rozenstein", want het etablissement stond aan een viersprong, waar zich een halte bevond voor de stoomtram Haar lem-Alkmaar. Tenslotte ontvingen wy een briefkaart van de heer J. Remmers uit Velsen- Noord, die ons berichtte dat hij een verzameling bezit van30.000 oude en nieuwe prentbriefkaarten. Meneer Remmers, wy ko men spoedig uw verzame ling eens bewonderen! Enige tijd geleden circuleerde er een getekend mopje waar twee kannibalen in vol ornaat op stonden afgebeeld, in gezelschap van een zwaar geboeide en kennelijk ge vangen genomen pater-capucijn. Zij brachten hun buit naar de dorpskok, die het kleine gezelschap bij de in der gelijke mopjes traditionele kookpot op het vuur stond af te wachten. Bij het ontwaren van de meegevoerde pater roept de kok dan met duidelijk getekend afgrijzen uit: „Jasses, alweer capucijners!" welkom. Het nummer is 13 2 2 van de Dr. Phelps- Stichting te Amsterdam. De Visserij-inspectie zal in ongeveer drie weken een half miljoen stuks kleine schol, (tien ton), uit de Oosterschelde naar het Veerse Meer brengen. De ontwikkeling van deze jonge schol zal door proefvissen en door het merken van een groot aantal van deze visjes op de voet worden gevolgd. Gebleken is dat zich in het sedert 1961 afgesloten Veerse Meer een goede schol- itand heeft ontwikkeld, die van bijzondere betekenis voor de sport- en beroepsvisse rij bleek te zijn. De vis zal in verband met te verwach ten lange periode dat nog een hoog zout gehalte gehandhaalfd blijft, nog vele jaren in stand gehouden kunnen worden. De be hoorlijke scholstand zou echter als gevolg van de intensieve visserij binnen afzien bare tijd uitgeput raken. Daarom zal steeds jonge schol worden uitgezet. Een tweede voor sport- en beroepsvisse rij belangrijke vissoort is aal, die in het Veerse Meer eveneens goed groeit. In de sluizen te Kats is reeds de eer ste glasaal-intrek gesignaleerd. Mocht de ze onvoldoende zijn dan zal ook voor aan vulling worden gezorgd. Aangekomen op woensdag In IJmuiden: Sal- vinia, van Botterdam; Prudentia, Skarrehage: Angolakust, Antwerpen; Martje, Gravelines; Thekla, Great Yarmouth, voor Wormerveer; Emsland, Felixtowe: Spaarnestroom, Huil; Helga Witt, Rotterdam; Wieabank, Antwerpen; Alby, Antwerpen; Swift, Londen; Ilse-B., Londen; Tasman, Norwich; Dependance, Londen; Aleksander MatrosoV, Londen; Viscount, Dagen ham; Drittura, Londen; Buka, Londen; Kuut- salo, Mantyluoto: Narwal Huil, Zaandam; Iron Barque, Pepel, IJmuiden; Bram, Dagenham; Jan Kluver, Porsgrunn; Anna Fren, Rotterdam; Nerlandia, Gothenburg; Rijnborg, Great Yar mouth, IJmuiden; Roelof Buisman, Goole; Tilla Doris, Hamburg. Aangekomen op donderdag in IJmuiden Havelet, van Guernsney, voor IJmuiden; Eem land, Bremen; Antje, Great Yarmouth, IJmui den; Seine Lloyd, Rotterdam; Warma, Kotka Velsen; Moerdijk, Poole; Mosel, Korsor. Vertrokken op donderdag uit IJmuiden: Gloria, naar Simonsvik, van IJmuiden; Hoorne boeg, Karlshamn: Philetas, Rotterdam; Mynias, Hamburg; Egret, Rotterdam; Rodenbek, Rotter dam. Vertrokken op woensdag uit IJmuiden: Mar garita, naar Zwarte Zee; Monte Espedan, Bilbao, van IJmuiden; Nordholm, Hamburg; Jonan, Waterford; Hebe, Londen; Spartak, Ventsplls; River Afton, Pepel, IJmuiden; Batavier-3, Ant werpen; Deborah, Londen; Sarsfield, Cork; Almdijk, Marseille: Emsland, Felixtowe; Spaarnestroom, Hull; Barllnd, Antwerpen; Sont, Le Havre; Strabo, Le Havre; Lutetia, Boston, Koog a. d. Zaan; Pergo, Scarborough, IJmuiden; Weirbank, Hull; Juno, Rotterdam; Blisworth, Salerno; Theano, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Breestraat 108 - Beverwijk De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 23 maart geen faillissementen uitge sproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 20 maart 1965 geëindigd het faillissement van: Harm de Jonge, voorheen wonende te Krommenie. Populierenlaan 35, thans wonende te Delft, Vlouw 10A, uitgesproken 10 september 1963. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. J. A. M. Thijs- sen te Zaandam. Dit jaar herdenkt de Dr. Phelps-Stichting haar twee de lustrum, gedurende welke periode deze organisatie zich steeds heeft beijverd voor verzorging van en hulp aan spastische kinderen van alle gezindten. Hoewel er op deze wyze al veel tot stand kon worden gebracht, is er op dit gebied nog altyd zo veel te doen dat de stichting zich thans beijvert voor de bouw van een aantal pavil joens in verschillende pro vincies, waar spastische kin deren in een soort gezinsver band kunnen worden opge vangen. Want wat werd er tot voor kort gedaan voor deze kinderen wanneer zij achttien jaar waren gewor den? Wel, in het geheel niets! Om te trachten deze jonge, zwaar getroffen mensen wat meer levensvreugde te ver schaffen, wordt ook dit jaar in Velsen weer van 29 maart tot 3 april de bekende col lecte gehouden. Verleden jaar is deze inzameling met een opbrengst van negendui zend gulden een formidabel succes geworden. Het Vel- sense comité, dat zich ook nu weer met de organisatie heeft belast, steunt het stre ven van de Dr. Phelps-Stich ting volledig en men heeft zich thans opnieuw kunnen verzekeren van de medewer king van vele collectanten. Het hoopt en vertrouwt dat de ingezetenen zich nogmaals het lot van het spastische kind zullen aantrekken en hiervan met een royale bij drage zullen getuigen. Uiteraard zijn ook giro overschrijvingen van harte juuumnnnnnnnnnnnimm— Om dit mopje is waar schijnlijk het hardst ge lachen door Pater Heriber tus, de tegenwoordige direc teur van het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeek- weg, die zelf tot deze orde behoort en met deze vrolijke reactie blijk gaf over een groot gevoel voor humor te beschikken. Hij staat trou wens in IJmuiden bekend als een beminnelijk persoon, geestig en scherpzinnig en een groot liefhebber van de De Velsense politie zoekt de eigenaar van een drie kantig en oranjekleurig fok zeil, dat vermoedelijk be hoort by een pleizier-zeil- bootje, waar het omstreeks september 1964 van is weg genomen toen het by de Ha ringhaven hing te drogen. De eigenaar kan zich in ver binding stellen met de afd. recherche op het hoofdbu reau van politie. ÜSi; sport. Pater Heribertdus is dan ook een bijna fanatieke supporter van „Telstar", zo dat het niemand verwonder de dat hij onlangs voor deze club een bestuursfunctie ac cepteerde. Wij willen even aan dit alles herinneren omdat het zondag 28 maart veertig jaar zal zijn geleden dat pater Heribertus geboren 9 ok tober 1897 te Breda tot priester werd gewijd. Deze plechtigheid geschiedt in de kapel van de Bisschop pelijke Kweekschool in 's Hertogenbosch door mgr. A. F. Diepen. Op 14 augustus 1925 werd de nog betrekke lijk jonge priester reeds be noemd tot professor aan het Serafijns seminarie in Lan- geweg, waar hij onder meer Engels en Latijn doceerde. Bijna alle paters van de IJmuidens communiteit zijn dan ook door hem in deze talen onderwezen. Na een negentienjarig professoraat, waarbij pater Heribertus als leraar en als mens door zijn joviale om gang bij de leerlingen bijzon der gezien en populair is geweest, werd hij 31 juli 1941 overgeplaatst naar de capucijnenparochie in Rot terdam (Charlois), om hier zijn priesterlijke taak als ka pelaan voort te zetten. Ver- volgings ging hij in 1952 nog voor korte tijd naar het seminarie in Voorschoten, om daarna 5 maart 1954 te worden benoemd itot admini strator van het klooster en de parochiekerk in IJmuiden en later tot directeur van het Patronaatsgebouw. Voorts heeft pater Heribertus zich in zijn kringen nog een zekere vermaardheid ver worven door een voortreffe lijke vertaling uit het Engels van pater Cuthbert van Brighton's biografie over Sint Franciscus van Assisi. Ook de nummers 277 en 378 van de GGG->serie zijn van de hand van pater Heriber tus. Het ligt niet in de bedoe ling dit priesterfeest officieel te vieren; het zal alleen in intieme kring worden her dacht. Er is dus geen recep tie, maar het zou ons aller minst verwonderen wanneer pater Heribertus zondag ook van „wereldlijke" zijde de nodige belangstelling bij zijn jubileum ondervindt. De manier waarop hij de functie van directeur van het Pa tronaatsgebouw vervult en zijn omgang als zodanig met alle kringen van de bevol king hebben hem hiervoor ook in IJmuiden voldoende populariteit bezorgd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5