Nieuwe uitverkopenwet op 1 april van kracht GIEBELS Baby aangevallen door ratten AGENDA Jongen gedood bij exploderen van granaat Senoritas Special BRAMMET JE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig^) r •e A w ff 10 stuks f I,80 TRESLONG-HILLEGOM Acht vonnissen in Rotterdams havenschandaal Doden in het verkeer Luchtvaartschool naar Hoeven? Uoop Vos gevangen met negen jongen Weer koude nacht h GRASPERK- SCHEERDERS Spaarne 11 VAN DUIVENB0DEN N.V. Uitsluitend tabak VRIJDAG 26 MAART 1965 TUINGEREEDSCHAP IJZERHANDEL Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk De weg zult u wel weten De stap kost u wat moeite Maar het'zien wordt beslist rijkelijk beloond De Permanente Meubelshow De weg naar beter wonen Wanneer is een man nu werkelijk goed gekleed .x WÊlmm ■zeilen ontbreken mos J OC=C|Ue! BARTELJORISSTRAAT 5 WEERRAPPORTEN dl as wriw De uitverkopenwet 1964 zal op 1 april in werking treden. De belangrijkste bepaling beeft betrekking op de periode, die onmid dellijk aan een seizoenopruiming vooraf gaat. Gehandhaafd is de bepaling, dat het verboden is een verkoop zodanig aan te kondigen, dat men op de seizoenopruiming vooruitloopt. Nieuw is dat het thans uit drukkelijk verboden is een verkoop, die ge houden wordt in de zes weken onmiddel lijk voorafgaande aan de seizoenoprui ming, aan te kondigen op de wijze als in dat bedrijf of die bedrijfstak gebruikelijk is met betrekking tot de seizoenopruimin gen, bijvoorbeeld door onordelijk uitstal len van artikelen, doorschrapping van voorheen geldende prijzen e.d. Elke aankondiging van een bijzondere aanbieding met betrekking tot verkopen die gehouden worden in de periode van zes werkdagen vóór de seizoenopruiming Is verboden. Omdat deze maatregel ingrij pend is, is deze periode tot zes werkdagen beperkt. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel kan voor bedrijfstakken die geen belang heb ben bij een seizoenopruiming, de bepalin gen inzake jde seizoenopruimingsperioden buiten werking stellen. Dit heeft tot gevolg dat voor die bedrijfstakken dan ook de zesweken- en de zesdagenregeling niet geldt. De aankondiging van de seizoenoprui ming zal voortaan het begin en het einde daarvan op in het oog vallende wijze moe ten vermelden. Advertentie Vraagt onze uitgebreide folder: GED. OUDE GRACHT 5 - HAARLEM t.o. Postkantoor Telefoon 17438 Tot nu toe waren de Kamers van Koop handel vrijwel verplicht op een aanvraag om vergunning tot het houden van een uit verkoop wegens staking van de bedrijfs uitoefening gunstig te beslissen, indien slechts aannemelijk gemaakt werd dat de bedrijfsuitoefening werd gestaakt. Voor taan kunnen de Kamers bij alle aanvra gen, o.a. ook bij verbouwingsuitverkopen, oordelen of er een bijzóndere omstandig heid aanwezig is en deze het houden van een uitverkoop in het betrokken geval wet tigt. Ook de aankondiging van een verkoop, waarvoor door de Kamer van Koophandel vergunning is verleend, moet op een in het oog vallende wijze het begin en het einde van deze verkoop vermelden. Een horde ratten heeft de acht maanden oude Chrisje Arends uit de Weltertuin- straat in Heerlen aangevallen. Het kindje wordt met vrij ernstige verwondingen ver pleegd in het ziekenhuis te Heerlen. De familie Arends woont in een oud bouwvallig boerderijtje, waar het vooral de laatste tijd wemelde van het ongedier te. De oorzaak daarvan is vermoedelijk de sloop van een aantal eveneens bouwvalli ge woningen in de buurt, waardoor de rat ten zijn opgejaagd. Moeder Arends hoorde Chrisje schreeuwen. Toen zij de kamer, waar het kind in een kinderwagen lag te slapen, binnenkwam sprongen uit die wa gen vier grote ratten. Een buurman heeft het kind met zijn auto in allerijl naar het ziekenhuis gebracht. De toestand van het kind is redelijk, zeggen de behandelende geneesheren. De moeder van Chrisje is zelf ook al meermalen door een rat gebeten. Haar handen dragen er duidelijke sporen van. Vader Arends, een betonwerker, heeft alle moeite gedaan de dieren uit zijn huis te houden en ook de dienst publieke werken heeft tot nu toe een lange maar vergeef se strijd gevoerd tegen de ratten in de Weltertuinstraat. Het gezin zal zo spoedig mogelijk aan andere huisvesting worden geholpen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Eva Bonheur" van Herman Heijermans. Regie: Wim Kouwen- hoven. M.m.v. Enny Mols-de Leeuwe, Eric van der Donk e.v.a. Zaterdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Regie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van dén Berg e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Rhea Jackson (sopraan). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The carpet baggers", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag 14, 19 en 21.15 u.: „Krankzinnige begeerte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geen alibi voor moord", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Interna tionaal hotel", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Okinawa", 14 j. Minerva, 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit de Oriënt", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De eenogige Indiaan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5. april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stellii j van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Amsterdamstraat 40-44: Expositie van werken van „De Groep". Dagelijks ge opend van 9-21 uur. Tot 27 maart. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Ex positie van werken van Kunst Zij Ons Doel: „Van 1 tot 100 gulden". Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 5 april. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstr.): Van daag en zaterdag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gasten: Vandaag Boudewijn de Groot. Zaterdag: Connie Renoir. Minervatheater (Heemstede): Zaterdag 14.30 u.: Aerdenhouts Kindertoneel met „De betoverde prinses". (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 26 MAART City, 20 u.: „Commando's in de vuur linie". Stadsschouwburg, 20 u.: „De terugkeer van Frankenstein". Hotel Royal, 20 u.: forum-bijeenkomst P.v.d.A. Federatie Velsen. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, van 19 tot 21 uur: Tentoonstelling van houtsnijwerk uit Nieuw-Guinea. ZATERDAG 27 MAART City, 19 en 21.15 uur: „Commando's in de vuurlinie". Stadsschouwburg, 20 uur: „De terug keer van Frankenstein". Expositielokaal Heidestraat 45, van 14 tot 17 u.: Tentoonstelling van werken ver vaardigd door houtsnijders in Nieuw- Guinea. Gem. openbare leesaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. VRIJDAG 26 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het bloed kruipt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De hel van niemandsland!". W.B. Theater, 20 uur: „Greep naar de macht". Bisschoppelijke Kweekschool, Tentoon stelling over ontwikkelingsgebieden. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Algemene leden vergadering K.V.P. Regina Coeli, 19.30 uur: Jongeren- conferentie. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70. geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oost er wijk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 u. ZATERDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het bloed kruipt"; 23.30 uur: „Fellini 8'/«". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van niemandsland". W.B. Theater, 20 u.: „Greep naar de macht". Bisschoppelijke Kweekschool, Tentoon stelling over ontwikkelingsgebieden. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwljk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 u. Advertentie t/o. DAMSTRAAT en TEYLERMUSEUM voor KLASSIEK en MODERN GED. OUDE GRACHT 108 - 110 - HAARLEM Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten De vijftienjarige Amsterdamse ULO- scholier Niels de Gooyer is gistermiddag om het leven gekomen toen een twee-cen- timeter-granaat, waarmee hij speelde, plotseling explodeerde. Zijn dertienjarige vriendje Hendrik Arends is met lichte verwondingen in het Weesperpleinzieken- huis opgenomen. De politie heeft in de speelkamer van het huis aan de Johannes van der Waals straat een verzameling kogels, granaten en soortgelijk oorlogstuig aangetroffen, waarbij in een deel ervan de slaghoedjes en ontstekingsinrichtingen nog intact wa ren. Niels zat omstreeks kwart voor drie op zijn slaapkamer aan de achterkant van het huis in de ontstekingskop van een vliegtuigmitrailleur - brisantgranaat te peuteren. Toen het projectiel ontplofte werd hij door de in het rond vliegende scherven in armen, borst en hoofd getrof fen. Hij was op slag dood. Zijn vriendje zat achter hem op een bed een boekje te lezen. Advertentie Alleen als hij zijn persoonlijkheid ac centueert I Dat is slechts mogelijk door middel van een internationale collectie. Loopt u eens binnen en past u eens wat aan You are welcome HAARLEM AMSTERDAM Advertentie De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft besloten geen vervol ging meer in te stellen tegen nog op vrije voeten zijnde personeelsleden van het Rot terdamse scheepvaartbedrijf Osto, het be drijf dat sinds jaren verschillende em ployés van Rotterdamse cargadoorsbedrij- ven aanzette tot vervalsing van inladings- documenten. Dit complex van misdrijven leidde uiteindelijk tot het grootste haven schandaal dat Rotterdam ooit heeft ge kend. De beslissing van de officier betekent niet dat het onderzoek van de Rotterdam se politie naar nog meer mogelijke daders in deze fraudezaak is geëindigd. De officier van Justitie heeft nu gelast een onderzoek in te stellen bij een han delsonderneming in Rotterdam. De re cherche zal met dit onderzoek beginnen zodra zij de „Osto"-affaire geheel heeft af gehandeld. Reeds heeft de fiscale recher che een onderzoek ingesteld en het resul taat daarvan ter beschikking gesteld van de justitie. Na bestudering van deze be scheiden heeft de officier van Justitie het noodzakelijk geacht de politie opdracht te geven het bedrijf „door te lichten" op niet- fiscale aangelegenheden. Uiteraard staat in dit stadium nog niet vast of er inderdaad buiten de belastingaangelegenheden straf bare feiten zijn gepleegd. Gisteren heeft de rechtbank in Rotterdam acht verdachten in deze havenfraudezaak veroordeeld tot gevangenisstraffen varië rend van zes maanden tot een jaar en drie maanden. De rechtbank achtte bewezen dat de acht zich gedurende de afgelopen jaren meermalen schuldig hebben ge maakt aan valsheid in geschrifte ten bate van het Rotterdamse scheep vaartbedrijf „Osto". Zij verkleinden de maten van te verschepen goederen op in- ladingsmanifesten, waardoor „Osto" aan scheepvaartmaatschappijen veel minder behoefde te betalen dan aan de verladers in rekening werd gebracht. Op de provinciale weg te Koog aan de Zaan is de zestienjarige scholiere M. Bank uit Wormerveer aangereden door een auto en zo ernstig gewond dat zij in de loop van de ochtend in het ziekenhuis te Zaandam is overleden. Op de Rademakerstraat te Soesterberg zijn twee auto's frontaal met elkaar in bot sing gekomen. De bestuurder van een der auto's, de 47-jarige sergeant-majoor van de Koninklijke Luchtmacht J. Korte, gele gerd te Soestduinen, is daarbij om het le ven gekomen. De 39-jarige mevrouw B. M. J. van Doornik uit De Bilt. is om het leven geko men toen zij na een slip met haar auto op de rijksweg Zwölle-Amersfoort bij Nun speet uit de kantelende wagen werd ge slingerd. Bij een verkeersongeluk op de Botlek- weg onder Spijkenisse is de 51-jarige ijker J. Kuipers uit Rotterdam om het leven ge komen. De sportwagen, waarmee de heer Kuipers van het Botlekgebied naar de Maasstad reed, raakte in een slip en bot ste tegen een lichtmast. In Haarle (gemeente Hellendoorn) is de 53-jarige H. G. M. Holterman uit Ensche de bij een ongeluk om het leven gekomen. Doordat de' 74-.iarige weduWe Snatersé Uit Alphen a/d Rijn gisteravond bij het oversteken van rijksweg 11 onvoldoende, op het snelverkeer lette, werd zij door een passerende personenauto aangereden. Zij was op slag dood. Er bestaan plannen om de nationale luchtvaartschool, nu gevestigd te Zestien hoven, geheel of gedeeltelijk over te plaat sen naar het Westbrabantse vliegveld Hoe ven, als dit opengesteld is voor de burger luchtvaart. Het vliegveld Hoeven, dat tot voor kort particulier bezit was, zal geëx ploiteerd worden door een N.V. waarin verschillende Westbrabantse gemeenten deelnemen. EE23 198. Het spreekt vanzelf, dat onze drie vrienden in jubelende stemming waren, nu zij door Karo zo op het laatste nippertje gered waren. „Goed gedaan," juichte Brammetje. „Prrrrachtig...!" krijste Tutu opgetogen. Voorzichtig tilden ze de klap van de pia no op. Over hobbelige keien reden ze weer het verlaten stadje binnen, waar zij ééns door het geheimzinnige draaiorgel ge vangen waren genomen. Zij voelden zich, alsof zij alles al gewonnen hadden, maar zó gemakkelijk zou het toch niet gaan. Onmogelijk konden ze weten, dat in het stadion hun vlucht inmiddels was ontdekt. De eerste viool had de lege plaats op de tribune gezien en woedend streek hij de schipbreukelingen toe: „Waar zijn ze? Wie weet het? 'k Ben boos, hoor!" Niemand gaf antwoord, want niemand had iets van de vlucht gemérkt. Maar het was wel zeker, dat de eerste viool het hier bij niet laten zou. De ongelukkigen op de tribunes zouden worden bestraft... en het werd dus hoog tijd, dat Brammetje iets zou doen hen te redden. WAT DOEM 4UW/I6 NU HET IS TOCH NOe LAN6 N16T Kl-AAR, DE LEEN ME BEN PAAR LAKENS, PELL1E, DIE HANSEN WE DAN ER6ENS OP OEF,DIE HEB BEN W6 VER6ETEN WE DUWEN HET SCHIP IN HET WATER WAAR HALEN WE DIE VANDAAN. ■PIB| ^CflPENHAGEN 1739-A Met koninklijk jacht. Prinses Margaret van Engeland, die op 14 mei in aanwe zigheid van koningin Juliana in het RAI-gebouw te Amsterdam de Britse week, die van 14 tot en met 23 mei wordt gehouden, zal openen, zal in de ochtend uren van die dag met haar echtgenoot, lord Snowdon, met het Britse koninklijke jacht „Britannia" in de hoofdstad arri veren. Gedurende de tijd, dat prinses Margaret en lord Snowdon in ons land vertoeven zal het jacht gepavoiseerd in de Amsterdamse haven liggen. Verlovingsfeest. Het dorp Ulvenhout zal zondag als enige in ons land de verlo ving van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven vieren. Ulvenhout bij Breda heeft een speciale band met het Neder landse vorstenhuis, die dateert van de jaren na de oorlog, toen koningin Wil- helmina en later koningin Juliana hun tijdelijke residentie hadden op het grote landgoed Anneville. Vrije huursector. In Den Haag is de grens voor het huren van een woning in de vrije sector verhoogd van 125 tot 170. De ingebruikneming van een woning met een huur van 170 of meer per maand kan echter alleen worden gegarandeerd als de aanvrager economisch gebonden is aan de Haagse agglomeratie en als dn woning niet te groot is voor zijn gezin. Nieuwe adjudant. Luitenant-ter-zee-vlie ger der eerste klasse G. Pauli is eervol ontheven van zijn functie van adjudant van prins Bernhard. In zijn plaats is be noemd luiternant-ter-zee der eerst* klasse H. E. Rambonnet. Advertentie ADVISEUR VOOR HERENKLEDING Jachtopziener H. S. Roding heeft op het landgoed Rechteren bij Dalfsen een vos met negen jongen gevangen. Reeds enke le dagen had hij de vos gesignaleerd. Ten slotte ontdekte hij het hol. Met een klem werd de oude vos gevangen. Bij het uit graven van het hol vond hij op een diepte van ongeveer twee meter een nest met ne gen jongen, die slechts enkele dagen oud waren. Een nest met negen jongen is voor een vos een grote uitzondering, normaal werpt de vos vier tot zes jongen. De vos sen op het landgoed Rechteren zijn ver- moedelifk afkomstig van de Lemelerberg. AMAMMUMAAAAAAAAAMAMUIAIUUMMWUUMMVUWWUW tiWWWUMWWUMMlAIUUUMUIJUWIAIMMWIAAflJMUUUMyiiWMMMMW» Het K.N.M.I. deelt mee: De afgelopen nacht passeerde het front van een over Noord-Engeland naar het oosten trekkende _dpressie ons land. De regenhoeveelheden varieerden van 4 tot 6 millimeter in het noorden en oosten van het land tot 12 millimeter plaatselijk op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden. Aan de achterkant van de depressie komt een rug van hoge luchtdruk tot ontwikke ling, die morgen het weer in onze om geving zal beheersen. Er komen dan flin ke opklaringen. De kans op buien neemt af. Doordat vandaag weer polaire lucht binnenstroomt wordt de komende nacht kouder dan de afgelopen nacht. Morgen overdag zijn ongeveer dezelfde tempera turen te verwachten als vandaag. Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland C Den Helder half bew. wzw 7 4 Ypenburg zwaar bew. wzw 9 5 Vlissingen hagelbui wzw 7 6 Eelde regen z 8 2 De Bilt zwaar bew. wzw 10 4 Twente regen w 8 3 Eindhoven regenbui w 9 4 Z.-Limburg half bew. wzw 8 4 Helsinki sneeuw n 1 -5 Stockholm onbewolkt w.stil 2 -9 Oslo onbewolkt wnw 4 -10 Kopenhagen zwaar bew. zzo 4 1 Aberdeen regen ono 4 2 Londen licht bew. w 11 6 Amsterdam licht bew. w 8 4 Brussel zwaar bew. w 8 6 Luxemburg regen zw 9 4 Parijs regen wzw 13 9 Bordeaux licht bew. zw 15 4 Grenoble geheel bew. w.stil 11 2 Nice onbewolkt nnw 15 9 Berlijn zwaar bew. zzo 9 2 Frankfort regen zw 13 4 München geheel bew. wzw 8 3 Zürich zwaar bew. zzw 8 5 Genève geheel bew. wzw 10 4 Locamo half bew. O 16 2 Wenen onbewolkt 13 4 Innsbruck zwaar bew. w 10 0 Belgrado zwaar bew. nnw 15 6 Athene zwaar bew. n 19 11 Rome onbewolkt nnw 20 6 Barcelona onbewolkt n 19 8 Madrid onbewolkt w.stil 18 3 Mallorca onbewolkt w.stil 20 5 Lissabon onbewolkt n 21 li Zaterdag 27 maart Zon op 6.27 uur, onder 19.05 uur. Maan op 4.48 uur, onder 12-33 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 26 maart Hoog water 10.19 uur en 23.09 uur. Laag water 5.15 uur en 18.05 uur. Zaterdag 27 maart Hoog water 11.54 uur en uur. Laag water 6.41 uur en 19.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden, 4

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2