Woningbouw in Velsen kwam dit jaar goed op dreef ZWIER Schepen, rederijen en werven DRIEHUIS WORDT AFGEBOUWD Eerste woningen in Zeewijk betrokken Gemeente Velsen in hoger beroep Kindertoneel op school Raadsvergadering in Heemskerk Bezwaren tegen uit breidingsplan voor Santpoort-Zuid Verpachting grond aan Biezenweg in Santpoort Grondverkoop in IJmuiden Havenberichten TAUNUS DICHTE BESTELAUTO'S WONINGINRICHTING IJmuiden - Marktplein 29 - Tel. 7541 Wilms Floets n.v. VRIJDAG 26 MAART 1965 5 ^VtaGazzetta In het Hazevlak Grote achterstand Meer systeembouw OFFICIAL FORD-DEALER Bloemstraat 34 - IJmuiden - Tel. 4208 Open-haard-romantiek? Of zoekt u het meer in de sfeer van Italiëzpweden, Nederland? Wat zeker is: Europa Meubel is een ander woord voor ij-Landen-keuze! Wij, één van de 275 detaillisten van Europa Meubel, presenteren u het mooiste uit de meubelprodukten van 15 Europese landen. U vindt de selectie exclusief in onze zaak! Voorbeeld. Op deze half-ronde 3-zits bank kunnen ook de buitenste personen met elkaar praten, f 1295," De Mah Jongg wand- combinatie in edel Siam-teak bergt bergen boeken, f1222," Bijpassende salontafelf235," EUROPA EUROPA MEUBEU WEEKABONNEMENTEN BUNGALOWTENTEN SPORTHU1S Advertentie Om enigermate aan de nog altijd grote woningbehoefte te kunnen vol doen moest de gemeente Velsen haar toevlucht wel nemen tot het duin gebied ten zuiden van IJmuiden. De duinen worden daar zoveel mogelijk gespaard. Het karakter van het nieu we stadsdeel Zeewijk kan dit alleen maar ten goede komen. In Driehuis is aan de oostzijde van de Van den Vondellaan een begin gemaakt met een bebouwing die uiteindelijk de af ronding zal vormen van het uitbreidings plan Driehuis. Deze nieuwe bouw omvat, naast een aantal eengezinshuizen in zoge noemde open en halfopen bebouwing, ook flatbouw. Met de realisering van deze wo ningbouw zal Driehuis aan de zuidzijde worden afgesloten. De voortzetting van het uitbreidingsplan houdt de bouw in van 18 eengezinshuizen in open bebouwing, 22 dubbele huizen, 6 blokken drie en meer woningen en 12 flats van drie woonlagen. Verder is in het plan opgenomen een aan tal woningen voor bejaarden. De woningbouw in de gemeente Velsen heeft zich mede door het gunstige weer gunstig kunnen ontwikkelen In februa ri kwamen 106 woningen gereed, dat is een van de hoogste maandtotalen van de laatste jaren. In de eerste twee maanden van dit jaar konden 143 nieuwe huizen aan het Velsense woningbezit worden toe gevoegd waarmee het totaal op 18.367 is gebracht. Begin maart waren in Velsen 378 woningen in aanbouw. Van de 104 in februari voltooide wonin gen zijn er 15 voor woningbouwverenigin gen, 54 voor de gemeente en 36 voor par ticuliere bouwers gebouwd. De 15 eerst genoemde woningen maken deel uit van een complex van 54 etagewoningen aan de Wilhelminakade bij de Oranjestraat in Oud-IJmuiden. Het algemene aspect van dit stadsgedeelte is door deze moderne bouw aanmerkelijk verfraaid. Maar er blijven in Oud-IJmuiden nog heel wat ge deelten over die dringend aan sanering toe zijn. De 54 gereedgekomen gemeentewonin gen staan in Velsen-Noord en in Zeewijk. In het bouwplan De Gilden (Velsen-Noord) worden totaal 171 flatwoningen uitgevoerd. In Zeewijk zijn dus de eerste woningen van het hier ontworpen grote uitbreidings plan betrokken. In het zogenoemde Haze vlak zijn drie blokken van 18 etagewonin gen in drie woonlagen temidden van het duinlandschap gesitueerd. In Santpoort nadert de nieuwbouw bij de Santpoortse Dreef zijn voltooiing. Op twee bouwblokken na is dit complex van totaal 120 woningen gereed. Het zijn rui me vier- en zeskamerflats die alle voor zien zijn van centrale verwarming. Ondanks de vlotte woningproduktie in de afgelopen twee maanden is er in de ge meente Velsen op bouwgebied nog een zeer grote achterstand in te halen. Het aanbod is in de verste verte niet toereikend om de behoefte te dekken. Met name is de woningwetbouw, die bedoeld is om min der kapitaalkrachtigen een betaalbare wo ning te verschaffen, danig in de verdruk king geraakt. Voor de door het rijk voor woningwetwoningen vastgestelde bouw som de zg. curveprijs is bijna geen bouwplan te verwezenlijken. Van het in 1964 aan de gemeente Velsen toegewezen bouwcontingent kon dan ook niets in uit voering worden genomen. Alle hoop is nu gevestigd op een moge lijke bouwproductie door middel van ar- Advertentie 12 M laadvermogen 500 kg ƒ5495.- T.T. 830 laadvermogen 950 kg ƒ5880.- T.T. 1250 laadverm. 1250 kg ƒ6480.- T.T. 1500 Chassis Cabine, bruto laadverm. 1855 kg ƒ7700.- Ter uitvoering van het raadsbesluit is een rechtsvordering ingesteld tegen de heer P. Schoorl, tot onteigening van de hem in eigendom toebehorende gronden, gelegen nabij de Hagelingerweg te Sant poort. Op 16 februari van dit jaar heeft de Arrondissementsrechtbank in deze zaak uitspraak gedaan en de gemeente Velsen in haar vordering niet-ontvankelijk ver klaard. Naar aanleiding van dit vonnis hebben B. en W. het advies ingewonnen van de rechtskundige raadsman van de gemeente. Het college stelt de raad voor te be iluiten tot het instellen van hoger beroep tegen dit vonnis en B. en W. te machtigen om, indien daar naar hun mening genoeg zame aanleiding toe is, beroep of verweer ln cassatie in te stellen. Ten zuiden van Driehuis is een be gin gemaakt met afsluitende bebou wing. Naast woningen in z.g. open en halfopen bouw zijn hier een aantal flats ontworpen. beidsbesparende systeembouw en de uit voering van zo groot mogelijke objecten om een haalbare bouwprijs te bereiken. Dit is vooral noodzakelijk in het uitbreidings plan Zeewijk. Het wachten is hier op de rijksgoedkeuring op de plannen. Voor de overige bouwsectoren de premie- en on gesubsidieerde bouw zijn de vooruitzich ten bepaald weinig rooskleurig. Zoals de zaken er nu voor staan zullen er dit jaar van dit type woningen slechts ongeveer 50 gebouwd kunnen worden. Door de leerlingen van alles zes klas sen van de Pleiadenschool in IJmuiden worden zaterdagmorgen 27 maart in het schoolgebouw aan het Pleiadenplantsoen twee „toneelvoorstellingen" verzorgd waarbij zij hun ouders gaarne als publiek zullen ontvangen. Onder de verzameltitel „Podium" spelen de klassen 1, 3 en 5 eerst „Roodkapje", „De Japanse steenhouwer" en „Televisiekijken" waarna het tweede programma de door de klassen 2 4 en 6 op te voeren stukjes „Klein Duimpje," „Het zingende dorp" en „Het slot in Oosten rijk" vermeldt. De aanvangstijden zijn respectievelijk negen uur en half elf. KERKELIJK NIEUWS Examens. Aan de VU slaagden voor het kand. examen theologie de heren R. H Boiten te Winschoten en P. Torenbeek te Dordrecht. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Hoogeveen H. W. Eerland te Amersfoort en J. Kievit te Noordeloos. ederland De motorkotter Ludi KW 61 die heeft toebehoord aan J. D. van Duijven- bode en J. A. H. de Best te Katwijk aan Zee, is verkocht aan C. Drijver J. de Vries te IJmuiden. Het vaartuig, dat enige tijd opgelegd geweest is, werd deze week weer in de vaart gebracht, en wel onder de naam Jannette IJM.17. Deze kot ter meet 50 bruto reg. ton, is gebouwd in 1930 en heeft een 120 pk Industrie-motor. In de laatste weken zijn wederom eni ge trawlloggers en kotters wegens de slechte bedrijfsresultaten opgelegd, name lijk: de logger Elizabeth KW.64, van M. A. de Jong Zoon, en de logger Noord ster KW.207, van Gebr. van Leeuwen; voorts de kotters Stern KW. 36 van de Rederij Tabula Rasa, Nico KW. 72 van Messemaker Ouwehand. Arie Drikje KW.118 van A. van Duijn N. Messema Wethouder H. J. M. Roozen leidde gis teravond de openbare gemeenteraadsver gadering te Heemskerk, daar burgemeester Nielen, wegens het overlijden van zijn schoonmoeder afwezig was. Namens de gehele raad werd het college dank betuigd voor de notulering der be grotingsvergadering. Aan G.S. zal een schrijven worden ge richt voor een herziening der wethouders salarissen, welke moeten worden aange past. De raad stond een crediet van f 3000 toe voor de herdenking van de bevrijding. Breedvoeriger werd van gedachten ge wisseld over het voorstel tot een krediet verlening voor de aanleg van noodsport- velden aan de Hoflaan. Wethouder Roozen lichte een en ander toe, hij deelde mee, dat de raad nog dit jaar een uitbredingsplan zal worden voor gelegd, waarbij een sportcomplex rond Assumburg. De heer Boeree (KVP) was eveneens van mening dat er spoed ge maakt moet worden met de aanleg van sportvelden. De bevolking breidt zich snel uit, maar men heeft slechts twee sport complexen, die de snelle groei niet kun nen verwerken. Zeventien voetbalelftal len en vijf handbalteams moeten aan de Hoogdorperweg maar zien dat zij kunnen spelen, terwijl men op de Vlotter, waar ADO speelt, ook al in moeilijkheden zit. De heer Husslage (P.v.d.A.) vroeg: „Waarom geen aanleg (meteen) van per manente velden?" Wethouder De Graaf wees er op, dat de huidige sportaccommo datie al vele problemen bij het college geschapen had en dat er steeds meer bij komen. Wethouder Roozen vertelde iets over het nieuwe uitbreidingsplan, waar voor de sportliefhebbers een tiental sportvel den komen. Om Assumburg komt een groenstrook van 200 meter. Er komt re creatiegebied en er worden wandelwegen via de Neksloot naar Maquette aangelegd. Aan de Vlotter kan men weinig verande ren, daar dit in het ruilverkavelingsblok is opgenomen. De raad keurde het gevraagde krediet voor het sportveld Hoflaan 24.500) goed. Het is wel jammer, dat het uitbreidings plan Zuidbroek in stukjes en brokjes moest gebeuren, aldus wethouder Roozen. De heer Nijdeken (P.v.d.A.) zag in dit uitbreidingsplan een grote fout schuilen. Want, zo vroeg hij zich af, wie gaat er nu in woonwijken met huizen van zes tot acht woonlagen, waar straks dus veel kin deren buitenshuis gaan spelen, zoveel waterpartijen aanleggen? Water brengt veel risico met zich mede, voor kleine kin deren in het bijzonder. Maar er komen toch ook speelweiden bij, merkte de voorzitter op. De heer Nij deken vond het ook niet juist, dat men de ijsbaan nog steeds niet leeg heeft laten lopen, want ook daar gebeuren ongeluk ken. De voorzitter verklaarde, dat op vriend schappelijke voet met Beverwijk over het in Meerestein gelegen uitbreidingsplan is gesproken. De raad stelde zich in zijn geheel achter het voorstel van B. en W. Ook een aanvullend agendapunt voor het aangaan van een geldlening, groot 120.000, werd door de raad goedgekeurd. Het ontwerp-uitbreidingsplan Santpoort (zuid) omvattende de samenvatting, c.q. herziening van de uit,breidingsplannen-in- onderdelen voor Santpoort (zuid) de Neet hof, Bosbeek (zuidelijk gedeelte) de Ruïne van Brederode en omgeving en Jan Gij- zenvaart, heeft, na voorafgaande openba re bekendmaking, van 11 december 1964 af, gedurende vier weken, voor een ieder ter inzage gelegen. Binnen drie maanden na afloop van die termijn in dit geval dus uiterlijk op 7 april 1965 moet een beslissing ten aanzien van het ontwerp- uitbreidingsplan worden genomen, tenzij de raad gebruik maakt van zijn bevoegd heid om deze beslissing éénmaal voor ten hoogste drie maanden te verdagen. Tegen de vaststelling van het plan zijn door diverse belanghebbenden bezwaar schriften ingediend. Aangezien het onderzoek omtrent de ge grondheid van de bezwaren nog niet zover is gevorderd, dat B. en W. hun standpunt ter zake thans reeds kunnen mededelen, stelt het college de raad voor te beslui ten de beslissing omtrent dit ontwerp-uit breidingsplan voor de tijd van drie maanden te verdagen. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De heer C. F. Dam, Hyacinthenstraat 2 te Santpoort, heeft verzocht van de ge meente Velsen te mogen pachten een per ceel grond ter oppervlakte van 1200 vier kante meter, gelegen aan de Biezenweg te Santpoort. Deze grond is bestemd om te dienen als vervangende grond voor tuin ders, die, wegens stedebouwkundige maat regelen, hun gronden moeten ontruimen. Tegen tijdelijke verpachting van deze grond hebben B. en W. echter geen be zwaar. De gegadigde heeft met de voor deze grond vastgestelde pachtprijs inge stemd. Het college stelt de raad voor deze grond te verpachten voor één jaar en ver volgens telkens voor één jaar aan een na der door B. en W. aan te wijzen gegadig de. De heer J. van Beelen te IJmuiden heeft verzocht om hem, ten behoeve van de bouw van een garage, te verkopen een perceel grond ter oppervlakte van onge veer 33,25 vierkante meter, gelegen naast het achtererf van het pand Linnaeusstraat 2 te IJmuiden. In het wederopbouwplan voor nieuw- IJmuiden is het perceel bestemd voor plantsoen, zodat voor de bouw van de ga rage een vergunning zal moeten worden aangevraagd. B. en W. zijn bereid hier aan hun medewerking te verlenen. De prijs moet worden gesteld op 30 per vierkante meter. ker en Magda IJ.272 van de Rederij Ne- vima. De motorkotters André KW.208 (ex-Mar- garetha Corrine) en Arie Jr. KW.209 (ex- Neeltje Maria), die eind vorig jaar naar Uruguay werden verkocht, voeren than» respectievelijk de naam Don Santiago C. en Elvirita C. en behoren toe aan de Or ganization Naviera Y Pesquera Uruguaya S.A. te Montevideo. Advertentie Kies niet zo maar een tent De Franse tenten van „Raclet" hebben uitgesproken en zicht bare pluspunten. Ontdek hoe veilig het is een „Raclet"-tent te kopen. Laat u vakkundig voorlichten. De ANWB schreef in de „Kam pioen": „Een kwaliteitsserie, een klassetent". Op aanvraag zenden wij u gratis een kleurenfolder of komt u eens kijken in onze show-room. Breestr. 158 - Beverwijk. Tel. 2510-23854 Donderdag aangekomen in IJmuiden: Moer dijk, van Poole; Mosel, Korsoer; Vliestroom, Londen; Peter Frese, Rotterdam; Ruegen, Cux- haven; Silvercrag, Pepel, voor IJmuiden; Blan- kenstein, Antwerpen; Jacco, Koge; Lingestroom, Liverpool; Mienam, Londen; Ella, Grangemouth; Bern, Par; Ljubija, Baltimore; Jean E., Londen; Barlby, Corpus Christi; Oranje, Londen; Ga zelle, Boston, Zaandam; Pinta, Noordzee, proef vaart; Berkelstroom, Rotterdam; Leonce, Viel- jeux, Le Havre; Audacia, Londen, IJmuiden; Picardie, Antwerpen; Skern, Goole: Verene A., Rouaan; Zeeburgh, Rotterdam; Raknes, Jossing- fjord. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Coracero, van Bremen; Castor, Rotterdam, voor Zaandam; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Oodenburg, Rot terdam; Edith Joerg, Dordrecht; Ulanga, Lagos: Norfolk Trader, Felixstowe. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Castor, naar Rotterdam; Ilse B., Hobro; Martje, Grange mouth; British Maple, Londen; Irbitles, Riga; Rijnsborg, Solvesborg, van IJmuiden; Bof fa, Hamburg; Anna Fem, Koege; Offshore 1, Har wich, IJmuiden; Bram, Dagenham; TUladoris, Rotterdam; Swift, Harlingen; Havelet, Birken head, IJmuiden; Texelstroom, Hull; Baden, Oslo; Aleetas, Rotterdam; Stylehurst, US Gulf; Audacia, Bremen, IJmuiden; Iron Barque, Vitoria, IJmuiden; Pinta, Rotterdam, proefvaart; Tekla, Bristol, Zaandam; Ruegen, Istanbul; Atlas, Bordeaux; Royal Wood, Gdynia; Arusa, Gothenburg; Vechtstroom, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Aleksander Matrosov, naar Gefle: Apollo, Aarhus; Ruth, Svendborg; Wedlooper, Rotterdam; Pallas, Rot terdam; Montferland, Hamburg; Fivelborg, Rochester, van IJmuiden. 'I IS SOMS MOEILIJK,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5