0 Bloemencorso op 24 april WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL J. v. K00TEN BORST Gemeentebestuur Velsen laat zijn bejaarden niet in de steek Vijftienjarig bestaan van bond opgewekt gevierd A. R. de Boer VELO Medische verzorging tijdens het weekeinde Betaling abonnementsgeld per giro Iets van u bij? Feestavond „IJmuidens Roem" „Oceaan" komt Brits vrachtschip te hulp Verzending van zeepost FILM EN FILMWERELD slaap als 'n marmot op KAPOK, maar... UIT THUIS Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK FRIESE EN ZAANSE KLOKKEN VRIJDAG 26 MAART 1965 7 Krokussen overal volop in bloei Zesduizend bejaarden en tóch JUWELIER R. DE BOER Speciaal adres voor Kerkelijk nieuws (City). De directie van dit theater heeft een moedige daad gesteld door voor dinsdag en woensdag Ingmar Bergman's veelbesproken filmwerk „De grote stilte" op het programma te plaatsen. Want deze film is allerminst gemakkelijk en dus lang niet voor iedereen toegankelijk. Het verhaal speelt zich namelijk af in de denkbeeldige stad Timuka, waar een onbegrijpelijke taal wordt gesproken en oorlogsdreiging een onheilspellende sfeer veroorzaakt. De hoofdpersonen zijn twee gestrande reizigsters, die onderdak hebben gevonden in een luxueus en nagenoeg geheel verlaten hotel en daardoor geheel op elkaar zijn aangewezen. Toch gaat in de gegeven omstandigheden ieder haar eigen gang. De zieke Esther blijft op haar kamer, meestentijds in bed, waar vreemde benauwdheden haar overvallen en zij wordt verpleegd door een oude kelner, aan wie zij haar wensen in gebarentaal moet kenbaar maken. Anna trekt de stad in en begint een avontuur met een man die zij naar haar kamer haalt en haar zoontje, alleen gelaten, is soms getuige van verwarrende taferelen. Toch probeert hij zich op overigens kinderlijke wijze bezig te houden in de verlaten corridors van het immense hotel. MEEDOGENLOOS TEKENT Bergman deze beklemmende situatie, welke soms herinneringen oproept aan Sartre's „Huis clos". Maar sterker nog dan bij deze Fran se toneelschrijver wordt hier een sfeer op geroepen van volstrekte uitzichtloosheid, welke tegelijk gruwelijk en fascinerend is. Hierdoor vormt „De grote stilte" een hoog tepunt in het werk van deze Zweedse fil mer, die met uiterst sobere middelen ster ke emoties en spanningen weet op te roe pen. HET DRAMA VAN DE MENS die zich van God heeft vervreemd en niet tot on derling contact in staat is, waardoor het leven voor hem onleefbaar is geworden, vindt in deze film een aangrijpende vorm. Bergman komt niet tot een oplossing van het probleem, al laat hij tenslotte de moe der en het zoontje verder reizen, waarbij ze Esther in 't vreemde land ziek achterla ten; als een laatste en wanhopige poging om te redden, wat er nog te redden valt. Meer weet hij niet als hoop en troost te bieden, maar meer was er van hem ook niet te verwachten. ZOALS GEZEGD is dit geen gemakke lijke film, maar wie het werk van Berg man kent en deze unieke figuur in de hui dige filmerij bij zijn ontwikkeling wil vol gen, zal dankbaar zijn voor deze gelegen- Advertentie Betaling in overleg. LANGE NIEUWSTRAAT 435 - IJMUIDEN TELEFOON 4654 Het staat vast dat het bloemencorso Bollenstreek „Lenteparade 1965" zaterdag 24 april van Sassenheim naar Bennebroek en terug zal trekken. Dit werd vanmorgen medegedeeld tijdens de persconferentie van de acht burgemeesters van de Bollen- gemeenten die in Sassenheim werd ge houden. De groei van de planten heeft, ondanks enige nachtvorsten, een normaal verloop gehad. Overal in de Bollenstreek zijn de velden thans getooid met witte, gele en paarse krokussen. Een voorproefje van de immense kleurenpracht die men over enige weken zal kunnen aanschouwen in de Bol lenstreek en speciaal in de Linnaeushof en op Keukenhof, dat 30 maart geopend zal worden. Rekening houdende met het normale voorjaarsweer kan globaal de volgende bloeiperiode worden aangehouden. Kro kussen eind maart-begin april; narcissen tweede en derde week van april; hyacin ten en vroege tulpen vanaf half april en late tulpen eind april tot half mei. Aan de opbouw van het bloemencorso wordt al sedert weken met man en macht gewerkt door smeden en strobinders ten einde de praalwagenreuzen (tot 15 meter lang) en alle overige karossen gereed te hebben als vanaf woensdag 21 april de versieringen met hyacintbloemen worden aangebracht. In de Bollenstreek worden talrijke eve nementen georganiseerd. In Hillegom, Lis ie, Sassenheim, Voorhout en Warmond zullen in de week voor het corso bloemen- mozaïeken worden uitgelegd. Voorts zal in Lisse, Hillegom en Warmond op koningin nedag een kindercorso worden gehouden. Van woensdag 21 april tot en met maan dag 3 mei zullen in Lisse vele amusements avonden de revue passeren, waaraan een groot aantal bekende radio- en televisie artiesten zal meewerken. heid om een compleet inzicht te krijgen in het werk van een authentiek en bezeten kunstenaar. BEHALVE de wedervertoning op don derdag van de bijna klassiek geworden thriller (Hitchcock!) „U spreekt met uw moordenaar", is het overige programma van meer traditionele aard. Zo wordt van vrijdag tot en met zondag „Commando's in de vuurlinie" vertoond, een zich in Ko rea afspelende oorlogsfilm met Robert Mit- chum en Ann Blyth. Zondagmiddag „De prairieduivel met het litteken", waarbij het niet moeilijk zal zijn te raden dat het hier weer schurken, scalpen jagers en be laagde maagden betreft. (Stadsschouwburg). Hoewel bijna elke film over het monster van Frankenstein eindigt met de dood van deze griezel, slaagt men er dank zijde fantasie van de scenarioschrijvers telkens weer in een nieuw verhaal over dit huiveringwekkende bedenksel in elkaar te draaien. De titel „De terugkeer van Frankenstein" vormt een bevestiging van deze stelling, zodat de liefhebbers van dit genre zich van vrij dag tot en met zondag weer naar hartelust kunnen bezighouden met dit sinistere en onwezenlijke wezen, dat na opnieuw een gehele streek te hebben geterroriseerd, in het laboratorium van en met zijn schepper op gruwelijke wijze wordt vernietigd. Daarna zullen wij ongetwijfeld weer van hem horen. EVEN EEN indrukwekkend lijstje met beroemde namen van historische komie ken, wier kluchtwerk is verzameld om het publiek met „Het koninkrijk der humor" nog eens aan deze vergane glorie te herin neren. Wat dacht u van Charlie Chaplin, Buster Keaton, Laurel en Hardy, Ben Tur- pin, Fatty Arbuckle, Wallace Berry, Gloria Swanson, Charlie Chase, The Sennet Girls en vele anderen. Naar wij aannemen is dit voldoende om vooral de oudere generatie te stimuleren, zich nog eens met dierbare jeugdherinneringen te amuseren. Men wordt hier zondagmiddag toe in de gele genheid gesteld. Beverwijk (Luxor). Het programma voor dit thea ter wordt deze week tweemaal door de hel beheerst. Dit zou althans moeten wor den afgeleid uit de titels „De hel van Niemandsland" (tot en met zondagmid dag) en „De hel van Californië", welke film voor de eerste zondagsmatinee is be stemd. Het verhaal van eerstgenoemde film heeft weer betrekking op de oorlog in Korea, terwijl de andere het conflict tussen Mexico en Californië (omstreeks 1840) behandelt. Voor de rest van de week kan men zich dan desgewenst verzadigen aan Freddy Quinn's smeltende stem, die de hoofdrol vervult in de musical „Heim- weh nach St. Pauli", waardoor de schla ger „Junge, komm bald wieder" bekend is geworden. Verdere attracties Jayne Mansfield, Bill Ramsey en taferelen uit Broadway en de Hamburgse Reeperbahn. (Kennemer theater). In „Het bloed kruipt", tot en met zaterdag in dit thea ter, speelt het rassenprobleem weer een belangrijke rol. Het verhaal is gesitueerd op een der eilanden van de Hawaii-archi- pel, waar de invloedrijke planter Richard Howland (Charles Heston) de scepter zwaait en daarbij het huwelijk wil belet ten van zijn zuster Sloan met een der eilandbewoners. Wel houdt hij er zelf een Chinees vriendinnetje op na en beide kwesties moeten dus zo discreet mogelijk worden behandeld, omdat Howard zich ook nog voor de Senaat kandidaat wil stellen. Deze moeilijkheden in de familie kunnen echter niet geheim worden gehou den, het ene conflict wordt door het ande re opgevolgd en eerst nadat Howard's vriendin, met wie hij niet heeft willen trouwen, in het kraambed is gestorven na hem met een kind te hebben verblijd, komt de machtige planter tot meer huma ne inzichten. Eind goed, al goed, dus. VERVOLGENS DRAAIT tot en met woensdag „Het meisje van de zolderka mer", welk verhaal handelt over de be levenissen van een jong Frans meisje (Leslie Caron), dat in Londen een kamer zoekt om hier de geboorte van haar kind te kunnen afwachten. Zij komt terecht op een zolderkamer in een goedkoop pension, waarin allerlei uiteenlopende figuren on derdak hebben gevonden, zodat de film zich verder kan bezighouden met de on derscheidene relaties, waarin het meisje komt te verkeren met de overige bewo ners van het pension. Zij heeft een kort stondige verhouding met een „angry Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN young" schrijver, raakt bevriend met de zachtmoedige neger-trompettist die naast haar woont, leert een oude variété-ster uit lang vervlogen tijden kennen, komt in contact met een tweetal prostitués dat het souterrain bewoont en heeft de ge bruikelijke onenigheid met haar hospita. Maar uit al die contacten houdt zij geen blijvende banden over en als haar kind is geboren verlaat zij Londen, na nog een weemoedige blik te hebben geslagen in de L-vormige kamer, waar zij zoveel lief en leed heeft meegemaakt. ZO'N „HUIS VOL MENSEN" is na tuurlijk een dankbaar uitgangspunt voor een film en ook regisseur Forbes is er dikwijls in geslaagd het publiek te boeien met zijn portretten van de zonderlinge pension-bewoners. Vandaar dat deze bij de rubriek „onderhoudend amusement" kan worden ingedeeld. De rest van dit programma bestaat uit de veelbesproken Italiaanse film „Fellini 8voor de voor stelling van zaterdagnacht en de Zweeds- Deense soldatenklucht „Pijn en gijn in de kazerne" voor zondagmiddag. (W.B.-theater). De Amerikaanse burger oorlog is ditmaal ook het onderwerp voor „Greep naar de macht", welke film vrij dag en zaterdag in dit theater draait. Vervolgens wordt zondag en maandag met „De onzichtbare wreker" enig in zicht gegeven in hetgeen zich allemaal afspeelt achter de fagaden van een stad als Chicago, waarbij zondagmiddag „De schrik der Sioux" het genre wildwest komt vertegenwoordigen. Advertentie let op de beroemde kwaliteitsmerken Keur-Kapokmatrassen Woninginrichting PLANETENWEG 38-42 Telefoon 5991 x De zesduizend bejaarde inwoners van Velsen zullen te allen tijde op de sym pathie en daadwerkelijke steun van het gemeentebestuur kunnen rekenen; vandaar dat hier onlangs de federatie „Bejaardenzorg" is gesticht, waarvan na de gebruikelijke periode van inwerken door de oprichters goede resultaten worden verwacht. Ook is het Velsense gemeentebestuur zich ervan bewust dat de drieënnegentig beschikbare plaatsen van het bejaardencentrum „W. F. Visser huis" nog lang niet aan de bestaande behoefte beantwoorden er wordt immers zelfs gesproken van zeshonderd gegadigden zodat ook dit probleem op het raadhuis de volle aandacht heeft. Dit werd donderdagavond in de Velsen se Stadsschouwburg onder meer te ken nen gegeven door de heer J. van Leeuwen, die als wethouder van sociale zaken be hoorde tot de bezoekers van de feestavond van de afdeling IJmuiden van de Algeme ne Bond van Bejaarden, waarmee het vijf tienjarig bestaan van deze afdeling werd gevierd. Wethouder H. de Boer was hier eveneens aanwezig. Wethouder Van Leeuwen verklaarde voorts gaarne van deze uitnodiging gebruik te hebben gemaakt, omdat het gemeente bestuur bijzonder sympathiek staat tegen over deze organisatie van bejaarden, die op hun leeftijd nog actief genoeg zijn ge bleken om een ideaal te willen nastreven. Spreker wist, dat hun verlangens ook uit gaan naar een zodanige A.O.W.-uitkering, dat verdere bijsteun overbodig zal zijn en hij wenste hun van ganser harte toe, dat deze binnen afzienbare tijd in vervulling Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bruine kinderschoentjes, rood handtasje, VW-wieldop, herenbril, Lipssleutel, liniaal en gradenmeter, autoped, truitje, rechter herenhandschoen, herdershond, bankbiljet kinderportemonnee, kinderkruiwagen, ring met sleutels, damestas inhoudende zakdoeken en speelgoedauto, scooterwiel met band, damesarmbandhorloge, porte monnee met inhoud, vulpen, ring met ne gen sleutels, rechter dameshandschoen linker herenhandschoen, nylon jack, da meshorloge, ring met zes sleutels, ring met twee sleutels, oorbel, jongenscoat, autopechlamp, damestas met inhoud, bal pen. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks verkrijgbaar aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dins dag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. gaat. -Het gemeentebestuur van Velsen doet daarnaast eveneens zoveel als het kan en zal de bejaarden dus zo lang dit nood zakelijk is naar zijn vermogen de noodza kelijke bijsteun verlenen. De wethouder be sloot zijn toespraak met een tot bestuur en leden gerichte felicitatie met het afde lingsjubileum, waarbij hij namens het ge meentebestuur als feestgeschenk nog een enveloppe met inhoud overhandigde. Daarvoor had de heer L. van der Wal deze bijeenkomst reeds als plaatsvervan gend voorzitter geopend, waarbij hij eraan herinnerde dat de afdeling vijftien jaar ge leden bij haar oprichting nog slechts acht entwintig leden telde. Dit betekent bij het huidige ledental van veertienhonderd on getwijfeld een belangrijke vooruitgang, of schoon spreker hier toch weer niet geheel tevreden over kon zijn, omdat Velsen thans ruim zesduizend bejaarden telt, waarvan dus nauwelijks twee-derde is georgani seerd. De accordeonvereniging „IJmuidens Roem" geeft zaterdag 3 april in het Pa tronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg een gecombineerde feest- en concertavond. Voor de pauze treedt het jeugdorkest van de vereniging op, waarbij het programma na de pauze door het „grote" orkest wordt voortgezet. Dirigent is de heer D. Wij ker. Voorts wordt medewerking verleend door Henk Bouman, die zichzelf als „paede goochelaar" annonceert, het komische duo „The Movers" en de acrobaten „The Ha> dory's". Na afloop is er bal in café Kraak op het Marktplein, waarvoor de dansmu ziek wordt verzorgd door het duo Stein- voor-Vrijhoef. Vervolgens inviteerde hij de 90-jarige heer J. Geiteman op het toneel, die enige vriendelijke woorden mocht beluisteren, omdat hij nog tot de oprichters van de afdeling behoort. Hem werd als bewijs van erkentelijkheid een kist sigaren overhan digd, waarbij de wegens ziekte afwezige heer Besse, die de afdeling eveneens heeft helpen oprichten, een gelijke hulde in het vooruitzicht gesteld. De laatste spreker was de heer J. Raven, die zowel de afde ling Santpoort, als het rayon Noord-Hol land vertegenwoordigde. Namens beide or ganisaties wenste hij de jubilerende afde ling eveneens van harte geluk, welke fe licitatie door het overhandigen van twee gevulde couverts werd vergezeld. Na dit officiële gedeelte maakte men het toneel vrij voor het bekende ensemble „Musicorda" uit Haarlem, dat al meerma len voor dit publiek is opgetreden. Zodat hierover kan volstaan met te vermelden, dat ook deze avond voor ensemble en pu bliek een groot succes is geworden. Advertentie Sparen in je jeugd geeft je later vreugd I Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Het Britse stoomschip „Aijrshire" (9424 brt) is op een zich onder water bevin dend stuk rots gestoten ten zuiden van het eiland Abd-al-Kure in de Golf van Aden. Het schip maakte in drie ruimen water en is door de kapitein aan de grond gezet, ongeveer 400 kilometer van Aden. De sleepboot „Oceaan" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst, die op weg was met twee lege bakken van Pyreus naar de Perzische Golf, zal trachten de „Aijr shire" vlot te slepen. De sleepboot „Thames", eveneens van Smit, zal de le ge bakken overnemen en de sleep verder uitvoeren. Een derde sleepboot van de zelfde maatschappij, de „Poolzee", is van Port Said naar Aden onderweg met een bergingsinspecteur, die de bergingsop dracht zal leiden. De „Aijrshire" is in 1957 gebouwd en eigendom van de Scottish Shire Line Ltd., in Londen. Het schip was onderweg van Liverpool naar Brisbane met een lading van 4700 ton stukgoed waaronder auto's en stalen platen. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden voor laatste sportnieuws 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Een 38-jarige vertaler uit Haarlem is vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Er was tegen hem vijf jaar gevangenisstraf en voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering geëist wegens poging tot moord. De vertaler had op 12 oktober 1964 voor een kantoor in Zwanenburg een twintig jarige ex-vriendin uit Haarlem steken toe gebracht met een stiletto. Een collega van het meisje kon op tijd ingrijpen. De steek wonden die zij in haar arm, hoofd en rug had opgelopen, bleken niet ernstig te zijn. Het meisje had de relatie met de verta ler verbroken en wilde op al zijn pogin gen tot verzoening niet meer ingaan. Op de morgen van 12 oktober gaf zij hem weer te verstaan dat het definitief afge- Advertentie KENNEMERLAAN 60 - 62 - IJMUIDEN BEZOEKT ONZE SHOWROOM IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegassusstraat 25, tel. 8085; J. H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 4058; R. J. Hauer, Genestet- laan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. KuijkEngelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster A. N. Enklaar, Bo nekampstraat 6, IJmuiden, tel. 02550- 8163; voor IJmuiden-Oost, Velsen-Zuid en Velsen-Noord, zuster I. C. Bovenkerk, Stationsweg 5, Velsen-Zuid; voor Drie huis, Santpoort-Noord en Santpoort-Z., zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: C. M. Scherpenhuysen, Prin- sessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510-24244. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK, VELSEN-NOORD EN HEEMSKERK Artsen: Voor de artsen Fierstra jr., Fier- stra sr., Melchior, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Vis ser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234; zondag van 9 tot 24 uur: A. Verburg, Prinsessen- laan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: J. A. Hommes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510-26050. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoed gevallen) zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. M. Scherpenhuysen, Prin- sessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 3 april 12.30 uur, alleen voor spoedgevallen: Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510- 23820. lopen was. De vertaler ging toen naar Amsterdam en kocht een stiletto waar mee hij in de middag terugkwam en het meisje voor het kantoor waar zij werkte aanviel. De officier van Justitie en de raadsman, mr. R. B. Mitrasing, wezen er bij de behandeling op dat de uit Surina me afkomstige vertaler het niet had kun nen verdragen dat een vrouw hem afwees. Een 37-jarige dakdekker uit Haarlem is veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf met aftrek, wegens verduistering. De dakdekker stond veertien dagen gele den voor vier feiten terecht: bedrieglijke bankbreuk terwijl hij in staat van faillis sement verkeerde, subsidiair heling. Ver der had hij zich zes of zeven auto's met een totale waarde van 70.000 toegeëigend die hij in bruikleen had en tenslotte had hij valsheid in geschrifte gepleegd. De rechtbank achtte alleen de verduistering van de auto's bewezen. De ingewikkelde zaak vergde veertien dagen geleden bij de behandeling twee en een half uur. De of ficier van Justitie eiste anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek. Drie Tilburgers, een 29-jarige metselaar een 21-jarige los-arbeider en een 18-jari- ge bouwvakker zijn veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een jaar proeftijd en een boete van 75. Zij hadden in september in een conser- venfabriek in Beverwijk 850 blikken met groente gestolen. Er was een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en f 250 boete tegen hen ge- eist. Dat een 29-jarige Haarlemse construc tiebouwer een inbraak in een directiekeet van een bedrijf aan de Oude Weg zou heb ben gepleegd, achtte de rechtbank niet bewezen. De man werd vrijgesproken, na een eis van zeven maanden. Wel werd be wezen geacht dat een 30-jarige Haar lemmer in het bedrijf aan de Oude Weg ingebroken had. Hij werd tot drie maan den met aftrek van voorarrest veroordeeld. Een 21-jarige los-werkman die met een 19-jarige monteur uit Haarlem had inge broken in een kiosk is veroordeeld voor diefstal met braak en inklimming tot zes maanden waarvan twee maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. De mon teur is veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. Voor diefstal met inklimming zijn een 20-jarige kantoorbediende en een 19-jarige timmerman uit Haarlem veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en aftrek van voorarrest. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstel- land" (31 maart); Australië: ms „Canberra" (1 april); Brazilië: ms „Graveland" (31 maart); Canada; ss „Rijndam" (31 maart); Chili: ms „Isarstein" (28 maart); Indone sië: ms „Braunschweig" (31 maart); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Africa" (3 april); Ned. Antillen: ms „Chiron" (31 maart); Suriname; ms „Sonny" (31 maart); Verenigde Staten: ms „Kamperdijk" (31 maart); Rep. Z.-Afrika m.i.v. Z.W.-Afrika: ms „Pretoria Castle" (28 maart) en ms „Zaankerk" (31 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-Oost (wijk- gemeente II) J. v. Leeuwen te Zeist. Aangenomen naar Pijnacker-Nootdorp D. N. Wouters te Hoorn; naar Monster P. C. Koster te Roodeschool. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de Umuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees f 11. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7