„Verbetering in Zuid-Afrika is alleen van binnenuit mogelijk" AGENDA „Spaanse arbeiders worden als koelies behandeld" GRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Prof. Donner wil ander parlementair stelsel Geen toelatingsexamen bij Nijmeegs lyceum België en Nederland combineren opleiding mijnenbestrijding Dr. Jef Last voor studenten Boek over huwelijk prinses Margriet Boerderij afgebrand Vrij zacht i< vue<& om ho 06 en van6 Her ten,, De HOUT EN STEENWERF N.V. ZATERDAG 27 MAART 196 2 z Prof. Patijn op rassenprobleemconferentie Haarlem ]relsen-lJ muiden Beverwijk lilllll! Shirley Temple enkele dagen in ons land 6oeo dat teeftoe aan de zeilen DACHT 1 het beste zau iun, om een haak er. ua DE PRIJS EEN VERRASSING it Prof. mr A. M. Donner, lid van het hof van justitie van de Europese gemeenschap pen, die sprak over „het Nederlandse par lementaire stelsel in discussie" op een vergadering van het Amsterdams juri disch genootschap „Notariële vereniging", heeft gezegd dat er iets te zeggen is voor het aanbrengen van een organisch ele ment in onze volksvertegenwoordiging, an ders dreigen de Stgten-Generaal te ontpo- litiseren of gaat hun invloed achteruit, ten voordele van lichamen als de SER en an dere adviserende en semi-besturende li chamen waarmede de regering een zake lijker vruchtbaarder gesprek kan voeren dan met het eigenlijke parlement. De Tweede Kamer zou moeten worden teruggebracht tot honderd leden, omdat Nederland geen honderdvijftig echte poli tici heeft. De Eerste Kamer zou 150 leden krijgen. Daarvan zouden er 75 gekozen worden door de elf Provinciale Staten zoals thans ook geschiedt en van de andere 75 zouden vijftig worden benoemd op onge veer dezelfde manier als geschiedt voor de niet door de kroon aangewezen leden van de SER. De overblijvende vijentwin- tig zetels zouden dan bestemd zijn voor vertegenwoordigers van de wetenschap en dé cultuur. Het Nijmeegse lyceum zal dit jaar geen toelatingsexamens meer afnemen. Hiertoe Is besloten na een intensief vooroverleg tussen de rector, drs. J. L. Struyk, en de hoofden van bijna dertig lagere scholen in Nijmegen. De bereidheid om medewerking te ver lenen was in kringen van het lager on derwijs bijzonder groot. Bij het overleg is men er van uitgegaan dat het wenselijk is In de zesde klasse af te stappen van het traditionele „klaarstomen voor het toela tingsexamen". De school moet er naar streven zo vlug mogelijk het eigen pro gramma af te werken, zonder dat het exa men te grote druk op dat onderwijs gaat uitoefenen. Bij het toelaten van leerlingen zal men afgaan op het advies van het hoofd van de lagere school. Deze zal beoordelen al dan niet na het afleggen van een ten tamen of het kind voortgezet onderwijs kan volgen. Bij twijfelgevallen wordt als nog een toelatingsexamen afgenomen. Prof. dr. C. L. Patijn heeft op een twee daagse conferentie van het Koos Vorrink- instituut in Amsterdam over het rassen probleem in de wereld, de rassenpolitiek van Zuid-Afrika principieel volkomen on aanvaardbaar en in de huidige wereld on houdbaar genoemd. „Wat er in Zuid-Afrika gebeurt is een tragedie. Veroordeling van de rassenpolitiek van buitenaf is echter even juist als onvruchtbaar," zei hij. Internationale maatregelen tegen Zuid- Afrika achtte de heer Patijn slechts in beperkte mate mogelijk. Verbetering is naar zijn mening alieen te bereiken door verandering van Zuid-Afrika van binnen uit. Drdk op Zuid-Afrika zal gepaard moe ten gaan met een perspectief van inter nationale garanties voor de blanke min derheid. Het probleem is niet alleen recht te krijgen voor de meerderheid, maar ook zekerheid te krijgen voor de minderheid, aldus de heer Patijn. Professor Patijn wees erop dat de Zuid- afrikaanse blanke in het huidige beleid voor een onoplosbaar dilemma staat. Zijn wereld en de economische positie van zijn land zijn alleen te handhaven door het be trekken van de Bantoes in het economi sche proces. Tegelijk weigert hij echter de neger politiek en sociaal te integjeren. Een mogelijke oplossing zag de heer Pa tijn in de totstandkoming van een fede raal systeem voor geheel Zuid-Afrika. Een andere inleider, de heer P. Dan- kert, zei onder meer dat een oplossing van de problemen in Zuid-Afrika zonder inter nationaal ingrijpen niet denkbaar is. Hij wees op de mogelijkheid van het binnen niet al te lange tijd uitbreken van een rassenoorlog. Wanneer het westen niet be reid is actief mee te werken aan een col lectieve actie via de Verenigde Naties zal het alternatief van een dergelijk ingrijpen, interventie buiten de V N. om, onder ogen gezien moeten worden, zei hij. De heer Dankert voegde hieraan toe dat dit een oplossing voor de blanke minderheid bin nen de toekomstige Zuidafrikaanse sa menleving uitsluit. Een dergelijk ingrijpen zal ook afbreuk doen aan het prestige van zowel de V.N. als het westen, aldus de heer Dankert. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Ne derlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Re gie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. Van zondag af 20 u.: „Een avond met Wim Sonneveld". Bakenesserkerk (Bakenesserstraat), zon dag 19.30 u.: Het Haarlems Bach Ensemble o.l.v. George Robert. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Carpet baggers", 18 Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Krankzinnige begeerte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Geen alibi voor moord", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Internationaal hotel", 18 j. Zondag 11 u.: „Op het altaar der lief de", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Okinawa", 14 j. Minerva, 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Jongensranch", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ontsnapping uit de Oriënt", 14 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De een ogige Indiaan", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „In de greep der Casbah- bandieten", 14 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. Zondag 11 u.: „Jungle-cat", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis .Tacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stellii J van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Waag (Spaarne-Damstraat): Ex positie van werken van Kunst Zij Ons Doel: „Van 1 tot 100 gulden". Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 5 april. DIVERSEN Minervatheater, (Heemstede): vandaag 14.30 u.: Aerdenhouts Kindertoneel met „De betoverde prinses". Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag van 2001 u.: Cobi Schreijer. Gaste: Connie Renoir. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. ZATERDAG 27 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Commando's in de vuurlinie". Stadsschouwburg. 20 u.: „De terugkeer van Frankenstein". ZONDAG 28 MAART City, 14.30 u.: „De Prairieduivel met het litteken"; 19 en 21.15 u.: „Commando's in de vuurlinie". Stadsschouwburg, 15 u-: „Het Koninkrijk van de Humor"; 20 u.: „De terugkeer van Frankenstein". Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, van 19 tot 21 uur: Tentoonstelling van houtsnijwerk uit Nieuw-Guinea. MAANDAG 29 MAART City, geen voorstelling. Stadsschouwburg, geen voorstelling. Zaal Bethlehemkerk, Radarstr., NIVON, 20 u.: Cabaret Henk Elsink. Petrazaal, Spaamestraat, 20 u.: Lezing met dia's over Corsica, door Kees Hanna, voor Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bi bliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het bloed kruipt"; 23.30 uur: „Fellini 8'/t". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van niemandsland". W.B. Theater, 20 u.: „Greep naar de macht". Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit Frans Hals Museum te Haarlem. Ge opend van maandag tot vrijdag van 9.00 12.00 uur en van 14.0017.00 uur, tot 16 april. Galerie Boumans, Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Bisschoppelijke Kweekschool: expositie ontwikkelingsgebieden tot en met 2 april, dagelijks geopend van 2022 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.) r.-k. leeszaal geopend van 19-21 u. ZONDAG 28 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „Pijn en gijn in de kazerne"; 16.30 u.: „Het bloed kruipt"; 19 en 21.15 u.: „Het meisje van de zolderkamer". Luxor Theater. 14.15 u.: „De hel van Ca- lifornië"; 16.30 u.: „De hel van niemands land"; 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli". W.B. Theater, 14 30 u.: ,.De schrik der Sioux"; 16 u.: „Greep naar de macht"; 20 u.: „De onzichtbare wreker". MAANDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het meisje van de zolderkamer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli". W.B. Theater, 20 u.: „De onzichtbare wreker". Stadskantoor, 19.30 u.: Vergadering ge meenteraad. Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit het Frans Hals Museum te Haarlem, geopend van 9.0012.00 uur en van 14.00 17 uur. Bisehopelijke Kweekschool, expostie ont wikkelingsgebieden, dagelijks van 2022 uur, tot en met 2 april. Drs. Fenna van den Burg zei in een be schouwing over de situatie van de Ban toes dat het zeer de vraag is of de 264 reservaten die bestemd zijn voor deze Afri kanen ontwikkeld kunnen worden tot eco nomisch levensvatbare gebjeden. Op het ogenblik is de toestand bovendien zo dat men zelfs niet naar deze ontwikkeling streeft. Men blijft deze gebieden beschou wen als plaatsen waar goedkope arbeids krachten te vinden zijn, merkte zij verder op. De Nederlandse en de Belgische marine zullen hun mijnenbestrijdingsopleidingen gaan combineren. Met ingang van 1 april zal de gecombineerde opleiding beginnen aan de Belgische mijnenbestrijdingsschool in Oostende, welke school een Belgisch- Nederlandse staf zal krijgen. Tot de'~samenwerking is besloten tijdens een van de periodieke overlegbijeenkom sten van de Nederlandse minister van Ma rine en de Belgische minister van Lands verdediging. Op het gebied van de mij- nenbestrijdingsopleiding bestond al een be paalde samenwerking tussen de twee lan den. Zo werden bijvoorbeeld hogere spe cialistische opleidingen in Nederland ge geven terwijl het „opwerken" van mij- nenbestrijdingssquadrons grotendeels in België plaatsvond. De schrijver-journalist dr. Jef Last, is van mening dat de Spaanse arbeiders in Nederland als koelies worden behandeld. „Ze knappen het vuile werk op waarvoor wij te fijn zijn gebouwd, ze mogen hun vrouwen niet meebrengen en als ze het toch doen worden ze uitgewezen. Ze moe ten dertig gulden per week betalen voor een bed niet eens een kamer en ze moeten onze welvaart opbouwen, maar ze worden hier nog slechter behandeld dan de paupers in Spanje. Als ze in hun va- Reeds nu is een boek in voorbereiding over het toekomstige huwelijk van prinses Margriet met de heer P. van Vollenhoven. Het wordt een genummerde oplage van ongeveer duizend exemplaren- Het boek wordt uitgegeven door de Europese Bibliotheek in Zaltbommel, wel ke zich vooral op het gebied van de Euro pese cultuurgeschiedenis beweegt. Het boek zal voornamelijk door mr. dr. J. P. D. van Banning worden samengesteld. Het boek zal uitgebreide genealogische en staatsrechtelijke beschouwingen bevat ten. De familiestambomen zullen op uit slaande pagina's worden opgenomen. Het zal ook foto's bevatten van de huwelijks voltrekking. Een paar weken daarna zal het verschijnen. derland terugkeren passen ze voor zo'n democratie." De heer Last zei dit op een bijeenkomst, die het bestuur van de Utrechtse studen tenfaculteiten in samenwerking met de vereniging „Democratie in Spanje" had belegd in verband met de internationale solidariteitsverklaring met de studenten in Spanje en Portugal. In Kriterion in Amsterdam namen stu denten de volgende motie aan, die telegra fisch ter kennis van de minister van Jus titie werd gebracht: „Vijfhonderd Amster damse studenten bijeen in protestvergade ring. georganiseerd door de studentenraad Vrije Universiteit en de ASVA. in solidari teit met zich .tegen, hun regimes verzet tende Spaanse en Portugese studenten, eisen dat de Portugees Da Silya Franco niet naar Portugal gezonden wordt. Zij- eisen dat een Portugees sprekende psy chiater zijn toestand onderzoekt en zij eisen dat Nederlands naam als gastvrij land voor politieke vervolgden gehandhaafd blijft." De kuikenboerderij van de heer J. Meu- lendijk te Nuenen (N. Br.) is vrijdagavond tot de grond toe afgebrand. De vijf kinde ren van het echtpaar Meulendijk konden bijtijds in veiligheid worden gebracht. De gehele inventaris ging verloren. De schade wordt geschat op 100.900 gulden. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. De voormalige Shirley Temple, sinds lang mevrouw Black, werd gisteren op Schiphol met bloemen in Neder land verwelkomd. (Van onze correspondent) AMSTERDAM In het Amstei-hotel te Amsterdam logeren sinds gistermiddag de heer en mevrouw Black uit San Francis co. Mevrouw Black, een charmante vrouw met een kuiltje in haar wang, wordt over enkele weken 37 jaar en men moet zich moeite geven in haar het kind-sterretje te ontdekken dat ruim dertig jaar geleden massa's mensen naar de bioscopen trok. Want zij was beroemd, Shirley Temple. Gistermiddag is de ex-filmster met haar man op Schiphol aangekomen na een be zoek aan Moskou. Zij zijn met vakantie in Europa, maar maken hiervan tevens gebruik om zich in de diverse landen op de hoogte te stellen van de eventuele vor deringen op het gebied van de bestrijding van de multiplesclerose; een broer van Shirley Temple is in 1952 door deze ziekte getroffen. Shirley Temple en haar man zullen zes dagen in Nederland blijven. Dit besluit is deels een gevolg van de Nederlandse af komst van mevrouw Black, maar vooral van de enthousiaste verhalen die haar oud ste dochter deed, nadat deze vorig jaar met enkele vriendinnen met vakantie in Nederland en Europa was. Shirley Temple heeft haar laatste film gemaakt in 1949. „Die was bedoeld als een come-back, maar werd geen succes". Te genwoordig maakt ze eens in de maand een televisieshow. Haar man bekleedt een functie bij een electronische industrie. Zij hebben drie kinderen: Susan (17), Lory (10) en Charles (12). 199. Nog steeds wisten Tutu, de pape gaai, en Karo de Scheepskat niet, wat Brammetje van plan was. Wél had Bram hun verteld, dat hij de fluit van de rat tenvanger van Hameln in zijn bezit had, maar hoe ze daarmee al die schepelingen moesten reddenwas hun een raadsel. Bram vertelde het niet, want Bram had het veel te druk met het in orde maken van de fluit, zodat deze niet vals meer zou zijn. Met behulp van de piano lukte het hem ten slotte, al was hij er niet he lemaal zeker van of de fluit wel net zo klonk als vroeger, toen alle kinderen van Hameln door het fluitspel van de ratten vanger werden weggelokt. Bovendien was Bram ditmaal niet van plan om kinderen weg te lokken, maar. muziekinstrumenten. En het was de vraag, of dat hem zou lukken! Brammetje was er de man niet naar zich bang te maken over dingen, die nog niet gebeurd waren. Vrolijk speelde hij een wijsje op de fluit van Hameln.en in het stadion werden die klanken ook ge hoord door de Afgedankte Muziekinstru menten. In hun groepje ontstond een vreemde onrust. IN TE SI/AANOM DE ZAAK AAN) 09 TE HANSEN JA, HU 15 EEN PRIMA ZEEMAN 1710 b C.H.U. De Kamerkring Haarlem van de C-H.U. heeft in de vacature-mr. Bühr- mann tot lid van het hoofdbestuur ge kozen de heer K. C. van der Mije Pzn, gerechtsdeurwaarder te Haarlem, wo nende te Zandvoort. Dertien personen dakloos door brand. Dertien personen zijn dakloos geworden toen een felle brand een boerderij met landbouwschuur in Dalerveen volledig in de as legde. De boerderij werd be woond door de familie D. Bazuin. Een grote hoeveelheid hooi en stro werd door het vuur verteerd. Het vee kon worden gered. Alleen wat meubilair kon uit het met riet bedekte gebouw worden ge haald. Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau it benoemd prof. ir. T. Tromp uit Nijmegen. Diefstal van legerpistolen. De krijgsraad te Arnhem heeft een 22-jarige dienst plichtige soldaat uit Den Bosch voor diefstal van dertien legerpistolen ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst. Rechterlijke macht. Tot rechter in de ar rondissementsrechtbank te Amsterdam zijn benoemd mr. P. M. Witteman, advo caat en procureur te Amsterdam, tevens rechter-plaatsvervanger in de arrondis sementsrechtbank aldaar en mr. M. R. Wijnholt, substituut-griffier bij die rechtbank. Advertentie brengt nieuw voor Haarlem en omg. FLEXAROL 'n fantastisch sterke, soepele vloer bedekking (plastic op viltlaag). Rolbreedte 2.00 m'. 12 fraaie dessins voorradig. Toonkamer, afd. De Houtwerf Haarlem Kampersingel 22 - tel. 11932 afd. De Steenwerf Haarlem Spaarndamseweg 48 - tel. 53750 Terwijl de luchtdruk in onze omgeving sterk opliep naderde van het westen uit een warm front, dat vergezeld van een smalle regenzone zaterdagochtend ons land bereikte Het front veroorzaakte niet veel regen. Achter het front stroomt mor gen met wind tussen zuid en zuidwest zachte lucht ons land binnen, maar deze is ook nogal vochtig zodat er geruime tijd bewolking blijft. Er is wel kans dat mor genmiddag de zon er in slaagt door de bewolking te komen en dat de tempera turen waarden in het binnenland bereiken van 10 tot 15 graden. Een hogedrukgebied dat zich vanmorgen bij de voet van de Pyreneën bevond verplaatst zich naar het Alpengebied en dit heeft tot gevolg dat het weer op wat langere termijn gezien war mer wordt, waarbij de regenkansen gering zijn. WEERRAPFORTEN MBtaum- en minimum temperaturen Ntnnen- en buitenland .5 3 C 83 Den Helder geheel bew. z 8 2 Ypenburg zwaar bew. z 9 6 Vlissingen geheel bew. z 8 4 Eelde mist z 9 3 De Bilt geheel bew. z 10 3 Twente geheel bew. zzw 9 3 Eindhoven zwaar bew. zzw 11 4 Z.-Limburg zwaar bew. z 10 3 Helsinki onbewolkt wzw -10 Stockholm onbewolkt w.stil 4 -7 Oslo onbewolkt w 5 -9 Kopenhagen mist z 5 0 Aberdeen onbewolkt wzw 5 3 Londen half bew. wzw 14 10 Amsterdam geheel bew. z 9 3 Brussel motregen z 10 2 Luxemburg mist w 9 4 Parijs motregen w 15 10 Bordeaux mist w.stil 15 3 Grenoble regen nno 12 7 Nice licht bew. nnw 17 7 Berlijn mist no 5 1 Frankfort zwaar bew. nw 12 5 München geheel bew. w 6 4 Ziirich zwaar bew. zzo 7 3 Genève zwaar bew. nnw 9 6 Locarno zwaar bew. ozo 12 4 Wenen regen nw 11 5 Innsbruck zwaar bew. zo 6 2 Belgrado zwaar bew. w.stil 4 Athene onbewolkt w.stil 11 Rome onbewolkt w.stil 15 6 Barcelona onbewolkt n 19 S Madrid onbewolkt n 22 4 Mallorca onbewolkt w.stil 19 5 Lissabon onbewolkt no 25 14 Zondag 28 maart Zon op 6.25 uur, onder 19.07 uur. Maan op 5.19 uur, onder 13.40 uur. Maandag 29 maart Zon op 6.23 uur, onder 19 08 uur. Maan op 5.44 uur, onder 14.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 27 maart Hoog water 11.54 uur en uur. Laag water 6.41 uur en 19.44 uur. Zondag 28 maart Hoog water 0.44 uur en 13.19 uur. Laag water 8.15 uur en 21.06 uur. Maandag 29 maart Hoog water 1.53 uur en 14.14 uur. Laag water 9.26 uur en 22.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort lg 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2