Uitbreiding Vel sens zwembad nog dit seizoen in gebruik Arbeidsbureau in de IJmond propageert vakopleiding liTHHtrerf Stormvogels krijgt laatste kans in thuiswedstrijd tegen ETO r 1 Aanvoer van voorjaarsgroente te gering om wintergroente te vervangen J. Menzel jubileert bij Van Gelder ederland Havenberichten voor RIJLES UIT DE ZAKENWERELD U hoort niets u ziet niets op Balatred 'vinyl-op-vilt' ZATERDAG 27 MAART 1965 lil Geen verontreiniging is „5 U C C E S" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 -NIEUWS. A - er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Van de nieuwbouw voor het Velsense zwembad ,,De Heerenduinen", dat zo als bekend geheel wordt verbouwd, zal het aanstaande zwemseizoen weer een belangrijk gedeelte in gebruik kun nen worden genomen. Als bet zwembad dan half mei wordt opengesteld, zullen de bezoekers door de nieuwe ingang bet gereed gekomen kleedgebouw binnen gaan en gebruik kunnen maken van deze ruime en doeltreffend ingerichte voorziening. Het gebouw bevat af delingen voor dames en heren met elk 29 cabines, twee gemeenschappelijke kleedkamers voor jeugdgroepen, centrale garderoberuimte, douches, toiletten en bergruimten. In het midden van het ge bouw is de ingang van bet zwembad met de kassa. Via een ruim terras bereikt men dan de zonneweide ,de bassins voorlopig nog de oude en de speel plaats voor de kleuters. Dit speelterrein met een ronde betonnen piasvijver en een zandbak, kan dit seizoen eveneens in gebruik worden genomen. In het hoofdgebouw, grenzend aan het terras, vindt men verder nog de consumptie gelegenheid. De komende weken gaan de gebouwen en omheining van het. oude zwembad te gen de grond Voor het seizoen begint moet dit sloopwerk voltooid zijn. Dan moet ook het werk gereed zijn, waaraan de Plantsoenendienst binnenkort gaat begin nen, nl. het aanbrengen van de grasmat voor de grote zonneweide. Bij deze weide, die 9000 m2 groot wordt, zullen afzonder lijke verharde terreintjes gelegenheid bie den tot balspelen, zoals volleybal en bas ketbal. Tussen de zonneweide en de nog aan te leggen nieuwe zwembassins zal een beplan ting worden aangebracht, die de zwem mers zal noodzaken tot het gebruik van waadgoten en douches, waardoor de ver ontreiniging van het water in de bassins zoveel mogelijk wordt tegengegaan. Met de bouw van de nieuwe bassins hoopt men ook binnen afzienbare tijd te kunnen beginnen. Voor deze bouw zullen de huidige bassins moeten worden gesloopt. Op dezelfde plaats zal dan een aan vang kunnen worden gemaakt met de aanleg van twee geheel nieuwe bassins, een diep en een ondiep bad, die elk 22 m x 50 m groot worden. Door deze af metingen zul'en in het diepe bad 8 wed- strijdbanen kunnen worden uitgezet. Er kunnen dan in IJmuiden zwemwedstrijden worden georganiseerd en records worden gebroken, die internationale erkenning kunnen krijgen. Het bad zal ook van een speciale springkuil worden voorzien. Dit jaar zuilen evenwel de oude bassins nog moeten worden gebruikt. Het water daarin heeft echter al de kwaliteit, die het in het nieuwe zwembad zal krijgen. Vo rig jaar is immers reeds het geperfec tioneerde Zwitserse filtersysteem gereed gekomen, waardoor de totale watermassa circuleert en wordt gereinigd. Bovendien kan het water door een gasdompelbran- der op temperatuur worden gehouden, waardoor ook op kille dagen kan worden gezwommen. Van 't voortreffelijke nieuwe openluoht- bad, dat voor Velsen in aanbouw is zul len in het komende zwemseizoen dus al zeer belangrijke voorzieningen aan de zwemliefhebbers ten goede komen. Doorkijkje naar de kleedhokjes. r 'm 'ar - 1 r 1 'f 1 Bjj de groenteveiling „Kennemerland" in Beverwijk is zo langzamerhand met de aanvoer van de wintergroente het diepte punt bereikt. Hier kunnen nog niet vol doende voorjaarsprodukten tegenover wor den gesteld, omdat de aanvoer van spina zie geringer is geweest en de sla zich bijna In het geheel niet heeft laten zien. Daarom werd de radijs deze week het belangrijkste produkt, waarbij tevens de eerste rabar ber van buiten werd aangevoerd. De kasspinazie is ook nog even in de verdrukking geweest, diverse kassen ge raakten leeg en daarmee in verhouding zijn de prijzen aan de hoge kant geweest, zo dat voor de goede kwaliteiten grif tussen 70 en 95 cent per kilo werd betaald. De rabarber van de koude grond noteerde van 75 tot 100 cent per bos, terwijl de kas- rabarber gemakkelijk tot 1,50 kwam. De aanvoer van radijs heeft vrijdag alle ver wachtingen overtroffen, zodat de markt met ruim vijftienduizend bosjes werd overstroomd. De prijzen lagen tussen 24 en 38 cent, waarvan achtduizend bosjes voor de export werden bestemd. Nu diverse koolsoorten thans geheel zijn verdwenen, noteerden de rode en gele kool respectievelijk 19 en 13 cent per kilo. Wel komen er nog regelmatig spruiten aan de markt, waarvan voor de geschoonde tot f 1.52 per kilo werd betaald en voor de ongeschoonde van 80 cent tot 1,05. Was- peen varieerde van 14 tot 24 cent, terwijl de breekpeen nauwelijks 8 cent per kilo haalde. Uien zijn de gehele winter prijs houdend gebleven, zodat de opbrengst hier ook nu nog van 42 tot 58 cent per kilo is geweest. Daarentegen zijn de sjalotten weer goedkoop. De noteringen waren als volgt: Spinazie 7195, rabarber kas 125-150, rabarber koude grond 75100, radijs 2438, witlof 5275, prei 2265, selderijknollen 4—9, rodekool 819, uien 4258, waspeen 14 34, gele kool 813, spruiten 79152, breek peen 48. Voor de bloemenveiling is het een week van grote verrassingen geweest. Begonnen werd met een schier enorme kooplust, die daalde met het verstrijken van de dagen, om tenslotte weer merkbaar op te leven. De oorzaak hiervan is de export geweest, waar aan het begin van de week grote partijen voor werden opgekocht. Later daalde de animo en omdat men toen vrij wel geheel op de binnenlandse markt was aangewezen zijn grote partijen bloemen weggeworpen. Voorts werden mooie partijen rozen aan gevoerd, die van 22 tot 60 cent per tak hebben opgebracht. Het aanbod van ane monen is weer gestegen, evenals die van potplanten. Dit laatste is vooral woensdag het geval geweest, toen de inhoud van der tig karren vlot kon worden verkocht. De nieuwbouw van het zwembad, van de Heerenduinwea ai gezien. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN De heer J. Menzel, wonende Van Wasse naarstraat 7 te IJmuiden, zal op dinsdag 30 maart veertig jaar in dienst zijn bij de Koninklijke Papierfabriek Van Gelder Zo nen N.V. te Velsen, ter gelegenheid waar van hij deze dag namens de hoofddirectie in het gebouw Concordia zal worden ge huldigd. De heer Menzel is zijn loopbaan bij Van Gelder begonnen als wikkelaar bij de voor malige cellulosemachines, om kort daar na al tot proevennemer-weger in de cellu- losefabrieken te promoveren, welke taak hij tot het einde van de oorlog verrichtte. Toen promoveerde hij opnieuw tot reserve- onderkookmeester in het kookhuis om in 1957 kookmeester te worden. Deze functie bekleedde de jubilaris tot mei 1958, op welk tijdstip de cellulosefabrieken werden gelikwideerd en hij een overgang naar het Centraal Laboratorium meemaakte als be diende in de voor hem niet geheel onbe kende materie, waarmede hij door zijn laatste functie in de cellulosefabrieken was geconfronteerd. Thans is hij als eer ste bediende bij het research-laboratorium werkzaam. De heer Menzel is in IJmuiden-oost geen onbekende en vooral niet in kerkelijke kringen. Van zijn tiende jaar af is hij ver bonden aan de kinderkerk van de Ned. Hervormde Kerk, waarvan hij de laatste tien jaar leider is. Voorts is hij leider van de Ned. Hervormde jeugdraad en behal ve ouderling ook voorzitter van de Chr. Jongemannen vereniging. Tevens is hij ruim 37 jaar lid van de Christelijke Be drijfsgroepen Centrale en aan het bedrijf niet minder dan twintig jaar van de ver eniging „Weduwensteun", die door en voor het personeel is opgericht. Wegens zijn vele verdiensten op kerke lijk terrein is hij in april 1957 koninklijk onderscheiden met de zilveren eremedail le van de Oranje Nassau-orde. Ongetwij feld ook zal bij deze jubileumviering veel belangstelling bestaan. VAN DE IJMOND NIEUWE ROTANZAAK De laatste van de drie nieuwe winkel panden aan de Willebrordstraat in IJmui den is thans in gebruik genomen door de heer G. H. Löke, die hier maandag 29 maart een zaak in rotanmeubelen opent. Hij heeft het interieur hiervoor van een ruime voor raad voofzien, zodat men zich voortaan voor de aankoop van deze meubelsoort niet meer naar andere plaatsen behoeft te be geven. Teneinde meer bekendheid te geven aan de bestaande mogelijkheid tot her- of omscholing, heeft het gewestelijk ar beidsbureau voor de IJmond in zijn kan toorgebouw aan de Prins Bernhardlaan te Beverwijk een kleine tentoonstelling ingericht, waar de bezoekers zich een oordeel kunnen vormen over de cur sussen, die op de centra voor vakoplei ding worden gegeven. Deze tentoon stelling is aldus bestemd voor hen, die zich op de een of andere manier in een nieuw vak moeten bekwamen, terwijl op deze centra ook de jongelui worden op geleid, die na hun contact met de maat schappij tot de overtuiging zijn gekomen, dat hun positie door vakbekwaamheid - kan worden verbeterd. Vandaar dat voor deze cursussen nauwelijks een leeftijds limiet geldt en er zowel jongelui van zeventien jaar als ouderen boven de vijf tig aan kunnen deelnemen. Sedert de instelling van deze centra voor vakopleiding hebben hier reeds ongeveer zestigduizend cursisten aan deelgenomen, die hier werden opgeleid voor de bouw- en de metaalvakken. Het aantrekkelijke van deze cursussen is niet alleen dat de oplei ding geheel gratis is, maar de deelnemers ontvangen bovendien een geldelijke belo ning, welke afhankelijk is van leeftijd, ge meenteklasse en sociale omstandigheden. Komen zij hiervoor in aanmerking dan wor den ook kinderbijslag, rijwiel- en andere reisgeldvergoeding, prestatie toeslag en kostgeldvergoeding uitgekeerd, zodat alle cursisten op een redelijke beloning kun nen rekenen. De duur van de opleiding is uiteraard af hankelijk van het gekozen beroep en loopt van zeventien weken voor een electrisch lasser, tot zesenvijftig weken voor een timmerman en tweeëntachtig weken voor een preeisie-bankwerker. Men is geheel vrij in de keuze van het beroep, alleen wordt door middel van een test bepaald of deze wel de juiste is. Is dit niet het ge val dan wordt, om teleurstelling te voor- Advertentie Balatred is de nieuwe Europese vloerbedek king. Praktisch als harde vloerbedekking. Behaag lijk als zacht tapijt. Bestand tegen naald hakken en dartele kin dervoetjes. De slijtlaag is van sterke vinyl. Zó schoon. Geen onder houd. Onderlaag van gewapend, verend vilt. Geluiddempend. Prak tisch en gezellig. Vele gezellige kleuren slechts 11. per vierkante meter Kom Balatred bewonderen bij: WONINGINRICHTING Miusic IJMUIDEN, MARKTPLEIN 29 TEL. 75 41 Voor zondag is een bjjzonder aantrek kelijk amateurprogramma vastgesteld, waarin alle elf IJmond-vertegenwoordi- gers in het veld komen. De voetbalcom petitie loopt ten einde en tal van beslis singen staan voor de deur. Wedstrijden als De Kennemers-Ultrajectum, Storm- vogels-ETO, Wijk aan Zee-Vliegende Hol landers en Always Forward-ADO'20 bezor gen de supporters van alle acht clubs de gehele week reeds rusteloze nachten. Voor de supporters van VVB staan de zaken anders. De Breesaper fans weten dat hun club kansloos is en de thuiswed strijd tegen JOS is dan ook alleen maar van belang voor de Amsterdamse club, die samen met Hillegom aan de leiding gaat. De üitwedstrijd leverde VVB een kanslo ze 2-0 nederlaag op. maar indien VVB met hetzelfde elan strijdt als zondag jl. tegen OSV, dan zit er wel een gelijkspel in. In de tweede klasse kan zondag al een VVB (thuis tegen JOS): Van de Bo gaard; Hoogendijk en De Jong; Kers bergen, Both en Stet; Koimans, De Bruin, Luitjes, Doornbos en De Greef. Velsen (thuis tegen HFC): Tromp; Van der Poll en Ruygrok; Hijnenf?), Nijssen en Rekveld; Böhm Weber, Hogzaad, Koks en Blum De Kennemers (thuis tegen Ultrajec- tum): Dijks; Van de Graaff en Huis man; Verhagen, Van Gerven en Ter voort; Noordermeer. Jonker, Van Duyvenboden, Beeldman en Aarden burg. DEM (thuis tegen Celeritudo); W. Aardenburg; Nooy en Rijk; Willems, J. Aardenburg en Welp; Van de Bos, Vessies, Six, Welp en Th. Schram. ADO '20 (uit tegen Always Forward): Burger; De Wit en Duyn; Bruins, Wei- boren en Duin; Henneman, Stiekema, Beentjes, Putter en Van de Berghe. Beverwijk (uit tegen VIOS): Van de Does; Niesten en Bruineberg; Minne- boo, A. Hoogewerf en L. Hoogewerf; Driessen. Riteco, Ketting, Schelvis en Vrenegoor. Stormvogels (thuis tegen ETO): Degen; Vlot en Kloosterman; Plug, Luppens en Haverkamp; Maarleveld, Spruit, Cleeren, Tol en Zwart. Waterloo (uit tegen Hoofddorp Boys): Kok; Bruisschaart en Dekker; Van de Voorde, Van Eden en Olden burg; Boekhout, Van de Zwan, Dem- mers, Broek en Thijms. IEV (thuis tegen NAS): B. Vink; Bakker en Vendel; Harsveld, H. de Reus en Van Tunen; Kaandorp, Been tjes; J. de Reus, Korver en J. Vink. VSV (thuis tegen Renova): Van Veen; Van Essen en Minks; Graven maker, Rol en Kramer; Nat, Huider, Langbroek, Demmers en Voet. Wijk aan Zee (thuis tegen Vliegende Hollanders): De Blok; J. de Blok en Aardenburg; De Boer, Scholten en Gorter; Alders, J. Schellevis, Snijders, Van de Wel en G. Schellevis. VrMdag kwamen in IJmuiden aan: Westmin- sterbrook, van Londen; St. Abbs Head, Ips wich; Gaist, Odda; Chiron, Hamburg; Ubbergen, Klaipeda; Spiekeroog, Hamburg; Fenja, Londen; Ganymedes, Bremen; Norrland, Las Palmas; Calvijn, Stockholm; Spaarnestroom, Hull; Achilles, Rotterdam; Socrates, Hamburg; Hoog land, Stettin, voor IJmuiden; Frieda Busch, Rotterdam, voor IJmuiden; Harnis, Yersey, voor IJmuiden. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Leonidas, van Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Mentor, naar Rotterdam; Christine, Esbjerg; Tasman, Yersey; Confid, Londen; Axel. Kopenhagen; Hora, Nor folk; Drittura, Kopenhagen; Silvercrag, Narvik, van IJmuiden; Harm, Terneuzen; Moerdijk, Leith; Brinda, Dublin; Oranje Nassau, Sout hampton; Salvinia, Waterford: Werratal, Porto Cabello; Verena, Oslofjord; Blankenstein, Le Havre; Bjoern Lohse, Antwerpen, van Velsen; Baltic, Gent; Dependence, Londen; Amasus, Rochester, van Wormerveer; Eemland, Las Palmas; Buka, Londen; Nerlandia, Gothenburg; Norfolk Trader, Felixtowe; Roelof Buisman, Goole; Angolakust, Rouaan; Peter Frese, Stock holm; Dubhe, Southampton; Averdijk, Kaap stad; Bern, Rotterdam; Jacco, Esbjerg; Narwal, Felixtowe, van Wormerveer; Maas, Abendra; Meinam, Djakarta; Edith Jorg, Esbjerg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Laurier gracht, Karlstad: Bennekom, Barbedos; Olden burg. Londen; Kuutsalo, Helsinki. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een kijkje op de tentoonstelling voor vakopleiding in Beverwijk. komen, tot de keuze van een ander beroep geadviseerd, Na voltooiing van de oplei ding, welke in vele gevallen niet in klasse- verband, doch individueel wordt gegeven, bemiddelt het arbeidsbureau voor een pas sende werkkring, waarvoor reeds tijdens de opleiding de nodige contacten worden gelegd. De tentoonstelling wordt gehouden in de week van maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 april. Zij is geopend van twee tot vijf en van zeven tot negen uur, waar bij steeds voor rondleiding en de gewen ste voorlichting zal worden gezorgd. Advertentie sunart de kunst nijverheids- afdeling van woninginrichting BEVERWIJK Advertentie li GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT KORT IJMONDNIEUWS Feest bjj V.G.Z. Getrouw aan de tra ditie van de laatste jaren heeft de directie van Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen de jubilarissen van vorig jaar en hen, die in 1964 zijn ge pensioneerd met hun dames uitgenodigd voor een feestavond op woensdag, 7 april in gebouw „Concordia". Voor deze avond is een vrolijk programma samengesteld dat wordt uitgevoerd door een kieinkunst- combinatie met een revue onder de titel „Even anders en Avontuur in Italië". De artistieke leiding is in handen van Rudi West, de muzikale leiding heeft Just Jesayes. Met pensioen. Maandag 29 maart zal de heer C. J D. Versteeg uit Beverwijk na ruim 40 jaar bij Hoogovens werkzaam te zijn geweest met pensioen gaan. De heer Versteeg heeft, alvorens hij bode bij het archief van de walserij voor dunne plaat werd. geruime tijd bij de afdeling kooks- ovens gewerkt. beslissing vallen HFC komt op bezoek bij Velsen en dat wordt een moeilijke wed strijd voor de Haarlemse ploeg. Verliest HFC en komt UW tot een overwinning dan is UW kampioen en eersteklasser. De Kennemers krijgt een van de laatsta kansen op twee winstpunten nu Ultrajec- tum op bezoek komt. Bij een zege is de Beverwijkse ploeg uit de degradatiezor- gen. Ook DEM kan zich veilig stellen, maar zal daarvoor de thuiswedstrijd tegen Cele ritudo moeten winnen. In de derde klasse A is de wedstrijd Always Forward-ADO'20 de belangrijkste wedstrijd en waarschijnlijk beslissend over het kampioenschap en de daaraan verbonden promotie. Beide ploegen be haalden 27 punten uit 18 wedstrijden en staan een straatlengte voor op de concur rentie. Always Forward speelt iets beter voetbal, maar de mentale kracht van de Heemskerkers die dit seizoen slechts eenmaal verloren weegt hier ruim schoots tegenop. Beverwijk kan zijn der de plaats behouden door een zege op VIOS dat op eigen terrein echter een moeilijke tegenstander is. Stormvogels-ETO is een uiterst belangrijke wedstrijd in de derde klasse C Stormvogels krijgt zijn laatste kans in deze wedstrijd tegen koploper ETO dat de laatste weken enigszins uit vorm is. De concurrentie is echter zeer groot, want behalve Stormvogels en ETO hebben ook TOG, Donar en Ripperda nog goede kansen. Ook in de vierde klasse staan enkele be langrijke wedstrijden op het programma. Zo ontmoet staartclub Wijk aan Zee con current Vliegende Hollanders. Op eigen terrein moeten de kustbewoners winnen om zich in de KNVB te kunnen handha ven. Kanshebber IEV heeft een thuiswed strijd tegen NAS en kampioenskandidaat Waterloo speelt uit tegen Hoofddorp Boys. VSV tenslotte krijgt bezoek van koploper Renova en de Velsenaren zouden Water loo en IEV een goede dienst bewijzen met een overwinning. KORT IJMONDNIEUWS Met verlof. Burgemeester J. (5. S, Bruinsma van Beverwijk is van 29 maart tot en met 16 april met verlof.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4