Uitgevaren visserijvaartuigen WIN de ruyter Burgerlijke stand van Velsen Vier maanden gevangenisstraf geëist tegen directeur Gulle Jean Luc Godard liet Nederland met zijn laatste film kennis maken Grote drukte verwacht op Reukenhof Prof. F. A. Veiling Meinesz kreeg zeldzame onderscheiding Oud kanon opgevist Zeewering bij Petten wordt 3 m hoger ISVG-IJmond 5 die 2-persoons droomreis naar Londen of..een geldprijs A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst HAARLEMSE RECHTBANK 0500 Blacks. Decker ZATERDAG 27 MAART 1963 Charles Boost woninginrichting marktplein Wij tonen u een grote kollekti» kleurendia's van bruidsboeketten Wegens geknoei met koopakte van huizen C. J. Rademakers De meest verkochte 8 mm boormachine Met ZILVER-zegels FILMLIEFHEBBEND NEDERLAND - althans Amster dam heeft kennis kunnen maken met Jean-Luc Godard, klein, nerveus, beweeglijk, intelligent. In een bliksembezoek aan de hoofdstad heeft hij twee van zijn films „Une femme mariée" en „Bande a part" gepresenteerd en later in levendige debatten van kanttekeningen voorzien. Hij heeft het kleinste bioscooptheater van Nederland (Studio K. boven Kriterion) geopend en een derde film „Le mépris" achter gelaten in het Leidseplein Theater, zodat de Nederlandse bioscoopwereld met drie nieuwe Godards ineens „bij" is. In vergelijking met zijn vriend Truffaut die vorige week hier te gast was, is Godard een meer extrovert levend iemand, wat trouwens ook uit zijn films blijkt. De uiterlijke ver- TOT DE „MÉPRIS", de verachting komt de film, gebaseerd op een roman van Al berto Moravia, nauwelijks toe. Trouwens de hele verhouding tussen het echtpaar Javal dat zijn huwelijk bedreigd ziet door het Italiaanse film-avontuur, is zo sche matisch aangegeven dat een verwijdering op grond van een bij de vrouw opkomend gevoel van verachting, slechts op hoger ge zag in dit geval bekleed door scenario- schrijver-regissdur Godard moet worden geaccepteerd. Wat is n.l. het geval. Paul Javal, een Parijs schrijver, is naar Rome geroepen door de Amerikaanse pro ducent Prokosch (Jack Palance) om her stelwerkzaamheden te verrichten aan een scenario voor 'n groots-opgezette kleuren film naar de Odyssee van Homerus, waar van de lste opnamen al gemaakt zijn. Om veel geld te verdienen, nodig om straks' ongestoord zijn toneelstuk te kunnen af maken, heeft Paul het aanbod geaccep teerd en met zijn vrouw Camille (Brigit te Bardot) heeft hij een flatje in de bui tenwijken van Rome betrokken. In de stu dio's van Cinecitta ontmoet het echtpaar de cholerische Prokosch die in een voort durend conflict met regisseur Fritz Lang ligt, veroorzaakt door hun uiteenlopende opvattingen omtrent Homerus' bedoelingen Voor de onzekere Paul die voortdurend Camille's twijfel aan zijn capaciteiten meent op te merken, wordt dit een moei lijke situatie, waarin hij, tegen zijn over tuiging, de zijde van Prokosch kiest. Is het uit vrees voor deze onberekenbare gewel denaar die bovendien zijn geldheer is? Ca mille gelooft zelfs dat hij haar om soort gelijke redenen in Prokosch' armen drijft. IN DEZE SFEER VAN spanningen en emotionele uitbarstingen worden de werk zaamheden aan de Odyssee hervat, eerst in Rome, later op Capri, waar Godard zich weer een bijzonder aantrekkelijke plaats van handeling heeft uigezocht met onbe perkte mogelijkheden voor visuele hoog standjes. En daarvoor heeft hij al geprofi teerd van de vergane glorie en de trieste verlatenheid in en om Cinecitta, van Pro kosch' barokke Romeinse woning en van de moderne flat der Javal's, waarin een beslissend echtelijk gesprek via algemeen heden 'in een monotone camera-beweging wordt opgenomen. Het einde komt abrupt en is gewelddadig als in meer films van Godard. Prokosch en Camille komen om bij een auto-ongeluk als ze Capri ontvluch ten op weg naar Rome, een nog gemak- zuchtigere oplossing van opgeroepen pro blemen dan Truffaut vond voor de echte lijke moeilijkheden in „Peau douce". Maar wie kan dat iets schelen na het virtuoze vuurwerk van beelden, quasi-diepzinnighe- den, cinegrafische grapjes, toespelingen en sous-entendus voor meergevorderden dat Godard voor hem ontstoken heeft. Hij is "ziggehouden en geamuseerd op 'n bijna onweerstaanbare wijze en zoals maar wei nig meer gebeurt in de bioscoop. Wie heeft er dus te klagen? Dat God; rd zjjn formule voor de „Ciné ma d'attracl ;ons" ook in zwart-wit weet toe te passen, blijkt uit „Bande a part", De danscène in het café van Bande a part" met Claude Brasseur, Anna Karina en Sammi Frev. torging van zijn werk met de behoefte tot amuseren, de toe schouwer voortdurend visueel bezig te houden, wijzen daar op. „Le mépris" is daar een uitnemend voorbeeld van. On danks zijn wat chaotische filosofie en zijn pogingen om de relatie filmkunstenaar-filmproducent critisch aan de orde te stellen, is de film vóór alles een kijkspel van boeiende si- :uaties, intrigerende gebeurtenissen en adembenemend mooie opnamen (na de kleuren-camera van Raoul Coutard). En tot de visuele attracties, waarmee Godard ditmaal kwistiger is dan ooit tevoren, mogen dan ook gerekend worden de en kele, losse „naakten" van Bardot die in het geheel een func tie hebben, vergelijkbaar met de uitvouwbare fotopagina van „Playboy": even onmisbaar als overbodig. een heel wat minder spectaculair filmwerk dan „Le mépris", maar niet minder on derhoudend en door het ontbreken van al lerlei onnodige intellectuele complicaties eigenlijk van een heel wat zorgelozer amu sementsgehalte dan het toch altijd preten tieuze, een jaar vroeger gemaakte „Mé pris". HIJ IS DAN OOK NIET uitgegaan van Moravia, maar van een Engels sensatie romannetje van Dolores Hitchens dat hem alle vrijheid gaf tot improvisaties en iro nische trekjes, waardoor tenslotte een fraaie parodie op de gangsterfilm ontstond. Het verhaal van twee Parijse jongens (Sa- mi Frey en Claude Brasseur) die een on nozel meisje (Anna Karina) opvrijen, om dat zij als verzorgster van een rijke, oude dame, hun toegang kan verschaffen tot een grote buit, kan men nergens ernstig nemen. Maar als aanleiding tot kostelijke intermezzi (de talenschool, de café-scène) talrijke improviserende sketches en toe passing van allerlei stijlvormen is het uit stekend bruikbaar en als zodanig maakt Godard er een dankbaar gebruik van. Een voortreffelijke inzei dus van de nieuwe Studio K het super-avantgarde theatertje dat bij zijn opening een boeiend program ma voor de komende weken en maanden openbaar maakte, waarnaar iedere film liefhebber ongetwijfeld met belangstelling en gepaste bewondering voor het moe dige initiatief zal uitzien. Brigitte Bardot en Michel Piccoli in „Le Mépris" van J. L. Godard. Donderdag 4 maart: st. Utrecht IJM. 24 (25 maart binnen). Vrijdag 5 maart: st. Amsterdam IJM. 28, mt. Dirkje KW. 54. Maandag 8 maart: mt. Nooit Gedacht IJM. 239. Dinsdag 9 maart: hektrawler Elisabeth Chris tina KW. 41. Vrijdag 12 maart: mt. Rotterdam IJM. 82. Zaterdag 13 maart: hektrawler Vooraan VL. 115, mt. Egmont IJM. 99, Jan Senior VL. 84, Willem VL. 121. Maandag 15 maart: mt. Protinus IJM. 154 (25 maart binnen), Ora et Labora KW. 51, Soli Deo Gloria KW. 152, Cornelia Maria SCH. 135, Voor bode VL. 103, Voorwaarts VL. 142, ml. André KW. 12, Floris KW. 59, Maria Jacoba KW. 73, Doggersbank KW. 75, Gijsbert Bastiaan KW. 161 (25 maart binnen), mk. Ermine KW. 30, Alnilam KW. 90, IJsbrand KW. 119, Catharina Josephine KW. 127, Cornelis van Beelen KW. 146, Platessa KW. 189, Johanna Cornelia WR. 57, Bastiaan WR. 61. Dinsdag 16 maart: hektrawler Julie Streiff IJM. 25, mt. Meyert Menno IJM. 209, Britten burg KW. 121, Margaretha VL. 14, Bets en Gerda VL. 112, Petronella VL. 131, ml. Willem Cor nelis KW. 16, Hette Margaretha KW. 74, Alpha KW. 100, Sursum Corda KW. 124, mk. Adriana IJM. 6, De Hoop I IJM. 45, Frank IJM. 65, Limanda KW. 33, Dinemarie KW. 57, Margriet Jozien KW. 63 (25 maart binnen), Neeltje Johanna KW. 84, Willem KW. 94, Gijsberta KW. 143 (25 maart binnen), Anna Lydia KW. 145, Marga retha Christina KW. 190, Antje KW. 200, Mar- lena KW. 212, Arie Jacob KW. 221, Sijtje WR. 58. Woensdag 17 maart: hektrawler Rijnmond I KW. 15, mt. Albatros KW. 87, Cornelis den Duik KW. 144, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171, Voor loper VL. 16, mk. Gelria IJM. 18, Wiron IH IJM. 221, Wilhelmina KW. 46,' Willem Henry KW. 53, Alida Jacoba KW. 165, Eben Haëzer KW. 194. Welvaart KW. 179, Solea KW. 180, Aleida KW. 183, Elly KW. 187, Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijna KW. 193, Aagje Adriana KW. 196, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211, Jana KW. 213, Klaas Dubbelaar KW. 214, Anna Hendrika KW. 215, Jaco-Mina KW. 219, Azimuth KW. 225 Jacob Senior KW. 226, Prinses Margriet SCH. 51, Maryanne WR. 7, Okko Bosker WR. 25, Petra WR. 32, Tiny WR. 33, Kapitein Molenaar WR 36, Flevo WR. 50, Stella Maris WR. 51, Spes Nostra WR. 56, Quo Vadis WR. 62. Dinsdag 23 maart: hektrawler Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, mt. Wiron II IJM. 211, Maria Theresia KW. 99, ml. Vier Ge broeders KW. 116, Leuntje KW. 128, mk. Zee arend KW. 79, Jacoba KW. 105, Jacoba KW. 107, Cornelia KW. 174, Willem Senior KW. 197, Sa- gitta WR. 37, Dieuwina WR. 45, Internos WR. 49. Woensdag 24 maart: mt. Nicolaas Senior KW. 42, ml. Astra KW. 115, mk. Yvonne Yolanda KW. 206. Advertentie een unieke aktie voor ieder een... kopers van LUXAFLEX jaloezieën of niet Kom bij ons in de winkel informeren Het bestuur van de Stichting Keukenhof te Lisse is optimistisch gestemd ten aan zien van de verwachtingen van het seizoen, dat op 30 maart wordt ingezet. Dan zal de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. H. Bot, de jaar lijkse tentoonstelling officieel openen. Er zijn reeds boekingen van reisbureaus uit Engeland en die leveren ongeveer 35.000 bezoekers voor Keukenhof op. Het aanbod zou groter zijn geweest, als men over een grotere hotelruimte kon beschikken. Uit Duitsland worden per vliegtuig, trein en auto's vele toeristen voor de bollen streek verwacht en met de paasdagen, als de bloei der bollen haar hoogtepunt heeft bereikt, wordt een drukte tegemoet gezien, die nog nooit zo groot is geweest. Op een persconferentie van de Provin ciale vereniging voor Vreemdelingenver keer te Zuid-Holland, is gebleken, dat de plaatselijke verenigingen voor Vreemdelin genverkeer in de bollenstreek in de" ko mende weken vele plannen zullen uitwer ken. In het middelpunt staat natuurlijk het jaarlijkse bloemencorso op zaterdag 24 april, een week na Pasen. Ook die dag worden duizenden Nederlanders en buiten' landers verwacht, om het jaarlijkse schouwspel gade te slaan. In de afgelopen weken is reeds hard gewerkt aan de voor bereidingen. De wagens staan reeds in de schuren en werkplaatsen, maar aan het afwerken met de bloemen, wordt pas op woensdag voor het corso begonnen. Even als vorige jaren zullen de versierde wa gens in Lisse ten toon worden gesteld. De route is gelijk aan vorige jaren en wel: Sassenheim, Lisse, Hillegom en Ben- nebroek. Om halfelf vertrekt de stoet uit Sassenheim en om drie uur wordt de te rugtocht in Bennebroek aanvaard. Op het programma staan weer de mozaiek-wed strijden. Als binnenkort de Keukenhof wordt geopend, zal het publiek behalve tal van bloemen en planten ook een aan tal beeldhouwwerken van de Amster damse beeldhouwer Ben Guntenaar kunnen bewonderen. Donderdag zijn de beelden onder toezicht van de schepper (in regenjas) geplaatst. Bevallen: G. Seinen-Busman, z., Kanaal straat 67, IJmuiden; S. E. Meijer-Stijger, d., Celsiusstraat 56, IJmuiden; W. A. de Pagter-Wijker, d., Zwaanstraat 6, IJmui den; M. J. Bruijns-Nicolaij, d., Da Costa- laan 54, Driehuis; C. A. Droogh-de Vries, z., Buitenhuizeruitweg 2, post Spaarndam; N. Gomes-Volkers, d., Geleenstraat 19, IJmuiden; M. R. Pronin-Kneulman, z., Ko ningsplein 1 rd., IJmuiden; E. Wijtman van Slooten, d., Stephensonplein 23, IJmui den; W. O. E. Hartog-Driebergen, d., Trompstraat 14, IJmuiden(oost); J. G. Borst-Peters, z., Kromme Mijdrechtstraat 9, IJmuiden; C. A. M. Verhoeven-van Kes- sel, z., Boslaan 34, Bloemendaal; G. Bu- rek-Menzel, z., Rijnstraat 53, IJmuiden; K. Reekers-Kaspers, z., Gijzenveltplant- soen 135, IJmuiden; A. L. Mouthaan-Hage- De koningin heeft de gouden ere-medail- le voor Voortvarendheid en Vernuft van de Huisorde van Oranje toegekend aan prof. dr. ir. F.A. Vening Meinesz, die vijf tig jaar geleden aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde op het proef schrift: „Bijdrage tot de theorie der slin gerwaarnemingen". De koningin heeft deze zeldzame onder scheiding verleend voor de zeer veelzijdi ge en vruchtbare wetenschappelijke ar beid, die prof. Vening Meinesz gedurende 50 jaren heeft verricht. De gouden medail le voor Voortvarendheid en Vernuft van de Huisorde van Oranje is in zestig jaar slechts vijf keer uitgereikt. De eerste medaille kreeg Antonie Fok ker in 1924, de tweede Anton Philips in 1927, de derde mr. Fentener van Vlissin- gen in 1951 en de vierde prof. Thysse in 1963. Prof. Vening Meinesz is thans 77 jaar. Prof. Vening Meinesz is op wetenschap pelijk terrein nog steeds actief. Hij is pre sident-curator van het K.N.M.I. in De Bilt en lid van de Rijkscommissie voor de Geo desie. Hij verwierf destijds grote bekend heid door zijn onderzoek naar de zeebo dem aan boord van de onderzeeboot K18. In de Noordzee ter hoogte van Petten en dertien mijl uit de kust heeft de Texelse kotter TX 8 een oud scheepskanon opge vist. Het kanon is van klein formaat en zozeer door schaaldieren overwoekerd, dat het eerst grondig schoongemaakt moet worden om te kunnen nagaan van welke makelij het is, in welk jaar het is gegoten, enzovoort. Men hoopt de naam te ontdek ken van het oorlogsschip, waartoe het heeft behoord. Van de zijde van de musea op het gebied van geschiedenis en scheepvaart bestaat voor deze vondst veel belangstelling. man, d., Biallosterskilaan 53, Santpoort; A. M. P. Vrolijk-Hendriks, d., Maasstraat 93, IJmuiden; J. Krab-van Laar, d., Kei zer Wilhelmstraat 18, IJmuiden. Ondertrouwd: C. W. Rus, Hofdijklaan 11, Driehuis, en L. A. Verhagen, Hofdijklaan 11, Driehuis; G. J. M. de Jong, Heyer- mansstraat 85, Zaandam, en M. H. van Schooten, Kennemerlaan 176, IJmuiden; J. G. Vermolen, Kievitstraat 36, Haar lem, en C. P. Braam, Anemonenstraat 25, Santpoort; t.a. Haarlem, Louis Pasteur straat 12; G. J". Bakker, Zinneveltlaan 8, Santpoort, en A. Kruger, Velserbroek- straat 1, Santpoort, t.a. IJmuiden(oost), Wijk aan Zeeërweg 4; G. Noordhof, Haar lemmerweg 651 hs., Amsterdam, en M. Dreckmeier, Duin- en Kruidbergerweg 60, Santpoort; K. J. Reinigert, Binnenweg 47 A, Rotterdam, en N. Nobel, Nicolaas Beetslaan 12, Driehuis; H. Zandwijk, Tuin dersstraat 13, IJmuiden(oost), en D. Por tengen, Tuindersstraat 46, IJmuiden(oost), t.a. IJmuiden(oost), Tuindersstraat 46; H. L. Verzijlenberg, Bornstraat 1. Velsen- (noord), en C. P. M. Witteman, Overbilt- weg 21, Santpoort, t.a. Velsen(noord), Bornstraat 1; C. van Nobelen, W. de Rij kelaan 3, Hillegom, en J. Smit, de Wet straat 26, IJmuiden. Gehuwd: P. W. v.d. Steen-C. A. Laan, Velsen(noord), van Valkenburgstraat 1; J. Koster-C. J. G. Verkooijen, Beverwijk, Marijkestraat 35; J. Blom-Z. Bekkering, Velsen(noord), Melklaan 16; C. A. den Dunnen en V. W. Koelen, Velsen(noord), Geelvinckstraat 16; I. G. A. M. le Che- vallier-E. Soeters, Velsen(noord), Wencke- bachstraat 138. 4 Overleden: W. Blok, 78 jr.; L. D. den Duik, 82 jr.; P. Krijger, 84 jr. Advertentie KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 608» De Hondsbossche Zeewering bij Petten zal drie meter worden verhoogd, een werk dat 13 miljoen gaat kosten. De thans langs de binnenberm gelegen weg van Camperduin naar Petten zal verdwijnen. Er komt een nieuwe weg die halverwege de dijk in noordoostelijke richting af buigt naar het dorp Petten. Langs deze weg komt een fietspad, dat geschikt gemaakt zal worden voor vrachtauto's, teneinde bij calamiteiten met transportmiddelen achter de dijk te kunnen komen. Vier maanden gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdag geëist tegen een 55-jarige di recteur van een n.v. uit Haarlem. Het was een zaak die nogal onduidelijk bleef Het enige vaste punt was het feit dat een koopakte voor huizen van een ver keerde datum was voorzien. De officier van justitie vroeg zich af of het alleen ging om het ontduiken van vennoot schapsbelasting of dat er ook sprake van was geweest schuldeisers in de nog steeds lopende faillissementszaak om de tuin te leiden. De valsheid in geschrifte zou gepleegd zijn op 16 januari 1961 op een kantoor in Bloemendaal. Daar was een koopakte van panden in de Grote Houtstraat en het Klein Heiligland in Haarlem, gedateerd op 2 januari. Het had 16 januari moeten zijn. De boekwaarde van de panden was 45.000. Op de akte stond als verkoopsom f 90.000. In werkelijkheid bleek de koper er 137.000 voor te hebben betaald. Een getuige-deskundige, hoofdinspecteur van de belastingen verklaarde gistermiddag dat er zo tienduizend gulden aan vennootschaps belasting was ontdoken. Het was volgens getuige de bedoeling van verdachte ge weest een tussenpersoon, die hem relaties aanbracht, het verschil in de bedragen in handen te spelen. Deze tussenpersoon die ook de akte had ondertekend, is juridisch „ongrijpbaar". Verdachte had de opdracht tot anti-datering gegeven. Een boete van 150 eiste de officier van justitie tegen een 50-jarige Haarlemse chauffeur. Deze man maakt er een gewoon te van op de straat voor 'zijn huis auto'g te repareren als bijverdienste. Een terrein naast zijn huis heeft hij, volgens de ver balisant die als getuige werd gehoord, vol- gezet met autowrakken. Het is verboden bij de wet de openbare weg als „werkplaats" te gebruiken. Iemand die bij autopech zijn auto staat te repareren zal niet gauw worden bekeurd, maar in dit geval zag de officier van justitie wel reden om een boete te eisen Uitspraken op donderdagmorgen 8 april 9.30 uur. Advertentie Advertentie taxi6200 dag en nacht - b.g.g. telefoon 5 5 6 3 v/h Taxi Brandwijk - RIJNSTRAAT 91 Interkerkelijke Stichting ter bevordering Van Verantwoorde Gezinsvorming ISVG- iJmond. Spreekuren: voor Beverwijk, Heemskerk en omgeving in Roode Kruis Ziekenhuis (Polikliniek Beecksanghlaan) elke 3de woensdag van de maand van 1^.30-20.30 uur. Voor IJmuiden, Santpoort en omgeving in Antonius Ziekenhuis, elke 4de donderdag van de maand van 19.30- 30.30 uur. Donderdag 18 maart: mt. Sakina Martine KW. 32, Antje KW. 49, Liesje en Rutger VL. 153, ml. Onderneming III SCH. 117. Vrijdag 19 maart: mt. Delft IJM. 37, Onder neming I SCH. 261, mk. Cornelia KW. 217. Zaterdag 20 maart: hektrawler Rijnmond II KW. 43, mt. Elizabeth VL. 105. Maandag 22 maart: hektrawler Maria Eliza beth IJM. 5, Holland KW. 123, mt. Anita VL. 34, ml. Adeodatus IJM, 30, Willem Robert IJM. 56, Jan IJM. 81, Verwachting IJM. 204, Zephyr KW. 14, Cornelis Judith KW. 17, Cornelis KW. 24, Concordia KW. 26, De Vrouw Anna KW. 52, Willem van Beelen KW. 62, Jan KW. 91, Nestor KW. 101, Alida KW. 108, Avontuur KW. 114, Jacoba Catharina KW. 132, De Vier Gezusters KW. 162, Vertrouwen KW. 166, Anna Jacob KW. 186, Dirkje KW. 205, Samenwerking KW. 216, mk. Neeltje IJM. 2, Dageraad IJM. 4, Maartje IJM. 8, Jannette IJM. 17 (ex Ludi KW. 61, 24 maart binnen), Guurtje IJM. 41 (24 maart bin nen), De Hoop IV IJM. 46, Nora IJM. 51 (25 maart binnen), Swift IJM. 54, Klaas Junior IJM. 60, Jaap IJM. 62, Paul IJM. 66, Hans IJM. 67, De Hoop III IJM. 73, Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron I IJM. 210, Arendje Jacoba KW. 21, Anne Marie KW. 27, Ada KW. 29, Tiny KW. 34, Arie KW. 67, Arend Cornelis KW. 68, Vrouw Immetje KW. 88, Adriana Catharina KW. 92, Jeannette KW. 93, Cornelis KW. 97, Arendje KW. 98, Wim KW. 103, Gijsbert Dirk KW. 109, Wilma KW. 113, Mare Liberum KW. 117, Fla mingo KW. 120, Maarten Senior KW. 125, Agatha Arie KW. 126, Adriana KW. 131, Dirk Taat KW. 134, Urania KW. 136, Maartje Jacoba KW. 137, Jeannette KW. 140, Dirk van Beelen KW. 148, Fiducia KW. 155, De Vrouw Bregtje KW. 156, Agatha KW. 157, De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Cornelis Schaap KW. 172, Aquarius KW. 173, Dirkje KW, 178, Hoop op

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5