m Limburger Evers wielerklassieker van Twente - snelste - in de eerste dit jaar amateur HPC slaagde er niet in DWR eerste nederlaag te bezorgen HVB-protestcommissie beslist over Halfwegs kampioenschap Slagvaardig zich fris in Liverpool speelde finale F.A.-cup Animo Ready zegevierde in de spannende strijd tegen Hespa Geldermans tweede in Frans criterium Derkens coacht baanploeg weer Ben Pon zesde in twaalf uurs race in Florida Sportiviteit liet wat te wensen over Manchester - Leeds bleef nog onbeslist Frankrijk dwong Nederland tot grote inspanning MAANDAG 29 MAART 1965 De 23-jarige Frans Evers uit Linne in Limburg is de eerste wieieramateur, die in het seizoen 1965 een klassieker op zijn naam heeft geschreven. In de openings koers voor de amateurs, de Ronde van Twmte, een wedstrijd over 159 km van Enter naar Oldenzaal, won hij zaterdag met een indrukwekkende sprint de eind strijd, die hij uitvocht met drie concur renten. Tegenstanders, die met hem de laatste vijf kilometer de overige coureurs, verzameld in het peloton, op afstand hadden gehouden. Hun voorsprong was klein geweest, maar animator Evers en mede-uitvoerenden Van Pierre, Holst en Boode, hadden de voorsprong met succes verdedigd. Hugens sterk Bickers won in Spanje - in basketbalinterland - Valpartijen vormden jammer genoeg de voornaamste gebeurtenissen in de zater dag verreden ronde van Twente, de ope- ningsklassieker voor de Nederlandse ama teurs. Rond 200 gretige liefhebbers ont wikkelden, ondanks de kou en ondanks de regen, op de 159 km tussen Enter en Ol denzaal een zo hoog tempo, dat ongeluk ken bijna niet uit konden blijven. Een klapband, die een voorin rijdende coureur kreeg, richtte de eerste slachting aan, la ter ging nog eens een groot aantal deel nemers onderuit in een gemene bocht. De meesten konden de strijd weer hervat ten, maar enkelen, zoals Jan Fransen en Gerrie Bruin, moesten met vrij ernstig letsel opgeven. Het waren de enige meldingen, die de karavaan schokten, want voorin gebeurde er door het hoge tempo nauwelijks iets, dat de moeite van het vermelden waard was. Zeker, uitlooppogingen waren er ge noeg. De vluchters waren echter al blij, als zij de hoofdmacht een kilometer voor konden blijven. Drie man, Adri van Mid delkoop, talentvolle Harry van Pierre en Guus Leliaert, hielden het zelfs een tien tal minuten vol, doch zagen toen ook het nutteloze van hun poging in. Ondanks al deze minder inspirerende voorbeelden bleef de animo om het toch maar weer eens te proberen groot. Voorbij Enschede scheen niettemin een beslissende slag op handen. Nationaal kampioen Eef Dolman trotseerde hoogst persoonlijk enkele kilometers het peloton, zag echter geen steun opdagen en capitu leerde daarop evenals al zijn voorgangers Toen zelfs deze man niet in staat was ge bleken een scheiding teweeg te brengen leek een massasprint onafwendbaar. Het slot van de koers werd echter een ver rassing, want vijf km voor de finish kwam er toch nog een kopgroep. De man, die daarvoor verantwoordelijk was, heette Frans Evers. De 23-jarige bankwerker uit Linne sleepte in zijn spoor nog drie man mee: Van Pierre, de Amsterdammer (lid van De Bataaf) Daan Holst en tot vreugde van geheel Twente Jantje Boode uit Nijverdal. Het viertal hield in de laatste vijf km de concurrentie op af stand en in de sprint zegevierde Evers, de man die het sein tot de vlucht had ge geven, ruim. Waarna hij, de huldiging kon ondergaan. De uitslag van de ronde van Twente voor amateurs is: 1 Frans Evers (Linne) de 159 km in 3.40.55; 2 Harry van Pierre (Uithoorn); 3 Daan Holst (Amsterdam); 4 Jan Boode (Nijverdal) allen in dezelf de tijd als de winnaar. 5 Van Rooy (Zeelst) 3.41.07; 6 Van Katwijk (Oplo); 7 Broeren (Sprundel); 8 Kosten (Kapelle); 9 Gruyters (Stiphout); 10 Motke (Roer mond) allen in 3.41.07. In afwachting van de aankomst van de amateurs reden profs in Oldenzaal een criterium over 92 km. Zelfs een geladen Jan Hugens kon de oppermachtige Pelle- naars-ploeg daarin niet stuiten. Tot twee Ab Geldermans is zondag in het (Franse) wielercriterium van Tredion tweede ge worden achter zijn Duitse ploeggenoot Willy Altig. Deze renners hadden een voor sprong van 1,50 op de als derde binnen komende Ier Seamus Elliott. Het peleton, onder aanvoering van de Duitser Rolf Wolfshohl, had een achterstand van 3,40. Jan Janssen werd in de sprint achtste. Ook voor het komende seizoen is Jan Derksen door de sportcommissie van de KNWU aangewezen als trainer voor de baanrenners. Het ligt in de bedoeling dat er in het vervolg een nauwer contact zal bestaan tussen de baan- en de wegcoach. Zoals bekend had men voor deze laatste functie enige tijd geleden reeds Joop Mid- delink aangetrokken. Het is nog niet bekend wanneer de baan- training zal kunnen beginnen. Dat hangt onder meer samen met het einde van de voetbalcompetitie. De Brit Dave Bickers heeft zondag in Barcelona op een Greeves de Grote prijs van Spanje motorcross gewonnen. De Engelsman zegevierde in beide man ches van deze eerste wedstrijd van de competitie om het wereldkampioenschap 1965 in de 250 cc-klasse. Van Espen gaat triomfantelijk over de streep in Oldenzaal bij de profs. ronden (3 km) voor het eindé van dit cri terium had de Limburger stand gehouden tegen de gebundelde krachten van Neer- lands vooraanstaande extra-sportieve groepering. In een dappere, ongeveer 35 km lange vlucht, ondernomen in gezel schap van Cees van Espen, had hij na veel inspanning een veilige voorsprong op gebouwd. Toen Jan Hugens zich dan voor het eerst kon gaan wijden aan de strijd tegen zijn laatste tegenstander, bleek hij teveel van zijn reserves te hebben geëist Van Espen, tot dan toe hoofdzakelijk be waker, werd ineens aanvaller en schudde in een machtige demarrage zijn begelei der van zich af. De Arnhemmer bewees daarmee, dat baas Kees Pellenaars hem terecht als cipier had meegestuurd. Toch verdient Jan Hugens die dit jaar van Pellenaars geen kans kreeg op een plaats in zijn ploeg en slechts voor een contract in aanmerking kwam bij de Duit se Torpedofabriek, de grootste hulde: Hu gens had immers het in hoog tempo ja gende peloton weerstaan en was voorge bleven, alle tegenacties ten spijt. Dat was daarvoor niet gelukt aan Peter Post, die zich in gezelschap van Cees Lute waagde aan wat „Gallery Play", en aan de enke le ronden op premies jagende Duitser Klaus May. Ook een agressieve Piet Rent meester was teruggehaald, Hugens had bij zijn tweede attaque Van Espen meege kregen. Van Dongen was paraat toen Swa- nefeld en Breure de jacht openden, en Nijdam wipte gemakkelijk mee toen Rent meester het nog maar eens probeerde. Deze acties, uiteindelijk leidend tot het ontstaan van een vijf man sterke jacht- groep, konden echter de strijd om de eer ste twee plaatsen niet meer beïnvloeden. De uitslag van de „o" van Oldenzaal luidt: 1 Cees van Espen (Arnhem) de 92,3 km in 2.12.17; 2 Jan Hugens (Amsten- rade) 2.12.24; 3 Henk Nijdam (Zundert) 2.12.29; 4 Piet Rentmeester (Ierseke); 5 Leo van Dongen (Made); 6 Maarten Breu re (Rotterdam); 7 Werner Swaneveld (Dordrecht) allen in 2.12.33; Jo de Haan (Huibergen); 9 Jo de Roo (Schore); 10 Jan Schroder (Koningsbosch); 11 Rik Wouters (Baarle Hertog); 12 Jos van der Vleuten (Mierlohout) allen in 2.12.38; 13 Henk Comelisse (Amsterdam); 14 Cees Lute (Beverwijk); 15 Dick Groeneweg (Numansdorp) allen in 2.12 45. De Amerikanen Jim Heal en Hap Sharp zegevierden zaterdag met een Chaparral, een wagen met een Chevroletmotor als krachtbron, in de 12 uurs race van Sebring in Florida. De Nederlander Ben Pon be haalde met de Amerikaan Joe Buzetta in een Porsche een eervolle zesde plaats. De winnaars Hall en Sharp kwamen in 12 uur tot een totaal van 196 ronden (8400) en maakten een gemiddelde van 136.348 km per uur. Slechts de Ferrari van Pedro Rodriquez en Graham Hill heeft geruime tijd strijd met de Chapparral kunnen leveren. Na acht uur kwam echter het einde voor de Mexicaans-Britse combinatie, toen een defecte koppeling de Ferrari uitschakelde. Tijdens de race, die telde voor het we reldkampioenschap merken, gebeurden zes ongelukken. Vier coureurs en twee toe schouwers moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Hun verwondingen waren alle van lichte aard. De uitslag luidt: 1. Jim Hall en Hap Sharp (V.S.) met Chaparral 196 ronden; 2. Ken Miles en Bruce Mclaren (Nw Zeeland) met Ford 192 ronden; 3. David Piper en Tonny Maggs (G.B. en Zd Afrika) met Fer rari 109 ronden; 4. J. Schlesser en Bob Bundurant (Fr.-V.S.) met Ford Cobra 187 ronden; 5. Lake Underwood en Gunther Klaus (V.S.-Dld) 185 ronden; 6. Ben Pon en Joe Buzetta (Ned.-V-S.) 185 ronden. In de waterpolowedstrijden die zater dagavond voor de kringcompetitie werden gespeeld hebben de DWT-dames met nog één wedstrijd te spelen reeds beslag op de kampioenstitel van de eerste klasse ge legd. De heren van DWR gaven wat meer kleur aan hun kampioensallure van de eerste klasse heren. Met de meisjes wedstrijd HPCNVA a werd het wekelijks programma in het Haarlemse Sportfondsenbad geopend. On der aanvoering van Hetty Bakker werd re gelmatig het NVA-doel belaagd, hetgeen resulteerde in een 41 overwinning voor de Heemstedenaren waarmee zijn met 13 punten uit 7 wedstrijden ongeslagen aan de kop van de ranglijst gaan. In de dameswedstrijd Haarlem 1-DWT 1 verscheen DWT zonder Marjolein Bemink, maar het gemis van de DWT-goalgetter speelde geen rol, daar het toch een gaan en komen bleef voor het Haarlem-doel waar in reeds zesmaal de bal terecht gekomen was aleer gepauzeerd werd. Bij de stand 08 kwam er wat meer activiteit in de Haarlem-aanval en scoorde midvoor Nel Goedhart tweemaal waartegenover Ste- fanie Bernink nog een DWT-doelpunt stelde. Bij de stand 29 bleef het. De beslissing over de vraag wie in het afdelingsvoetbal kampioen van de eerste klasse zal zijn en wie met Halfweg naar de KNVB promoveert, is nog niet geval len. De zo belangrijke wedstrijd DSS Halfweg eindigde met 2-2. Er deden zich onverkwikkelijke tonelen voor toen de Halfwegspeler Jan Franken de achterstand van zijn club wegwerkte en de stand op 2-2 bracht. Twintig minuten lang is het toen rumoerig gebleven want de scheids rechter kende het doelpunt aanvankelijk toe, keurde het later weer af om ten slot te het doelpunt toch weer toe te kennen. Dat was bepaald jammer omdat de wed strijd overigens in de beste verstandhou ding werd gespeeld. Van de HVB verna men we dat het protest, dat DSS officieel heeft ingediend, zaterdagochtend behan deld zal worden. Halfweg moet dus ge duld hebben om het kampioenschap offi cieel te kunnen vieren. En tot datzelfde moment zullen DCO, Kinheim en DSS in het onzekere blijven verkeren of er tus sen hen een kans bestaat voor een extra halve competitie om uit te maken wie Halfweg naar de KNVB mag vergezellen. Die kans op een extra halve competitie is er inderdaad. Kinheim en DCO moeten hun laatste wedstrijd (beide thuis tegen „Lucky" Liverpool, woensdag door het lot geplaatst in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, heeft zaterdagmiddag in Bir mingham de eindstrijd van het toernooi om de Engelse F.A.-cup bereikt. In de halve finale versloeg Liverpool het team van Chelsea met 2-0. Welke ploeg zaterdag 1 mei in het Lon- dense Wembley stadion tegenstander zal zijn van het elftal van Liverpool is nog niet bekend. De halve finale waarin Man chester United en Leeds United uitkwa men eindigde namelijk in Sheffield in een doelpuntloos gelijkspel, zodat deze ontmoe ting volgende week zal moeten worden overgespeeld. Liverpool toonde, tot grote vreugde van zijn supporters, geen spoor van ver moeidheid na de slopende voetbalwedstrijd van woensdagavond in het Rotterdamse stadion. Toch duurde het tot in de tweede helft voordat de eerste treffer viel. Links buiten Peter Thompson bracht in de 17de minuut na de hervatting de stand op 1-0 en een kwartier later benutte linkshalf Willie Stevenson een strafschop. Keihard was het duel tussen Manchester United en Leeds, twee teams die ook nog goede kansen hebben op het landskam pioenschap. Zo fel werd er gestreden dat Denis Law en Nobby Stiles een offi ciële waarschuwing opliepen, wat Man chester nog wel eens in moeilijkheden zal kunnen brengen. De wedstrijd zal woens dag op het terrein van Nottingham Forest worden overgespeeld. Het league-programma was weinig inte ressant. Tottenham Hotspur verkleinde zijn achterstand iets door in een opvallend doelpuntrijke wedstrijd Wolverhampton Wanderers met 7-4 te kloppen. Chelsea en Leeds United delen de eerste plaats nog steeds met 50 punten uit 34 wedstrijden. Manchester United staat met 49 punten derde. Uitslagen eerste divisie: Burnley-Sunder- land 0-0, Fulham-Sheffield Wednesday 2-0, Stoke City-Aston Villa 2-1, Tottenham Hotspur-Wolverhampton Wanderers 7-4, West Ham United-Arsenal 2-1. In de Duitse Bundesliga heeft Werder Bremen zich op de eerste plaats kunnen handhaven, hoewel de club niet verder kwam dan de 0-0 van het begin. München 1860 kreeg op de tweede plaats gezel schap van Borussia Dortmund en FC Köln. Uit 25 wedstrijden heeft Werder Bremen 34 punten, de andere clubs 31. De uitslagen waren: Hertha BSCWer der Bremen 0-0, VFB Stuttgart-1860 Mün chen 3-0, Borussia Neunkirchen-Schalke 04 3-2, Hannover 96-Meidericher SPV 2-0, FC Nuemberg-Eintracht Frankfurt 0-0, Borus sia Dortmund-Karlsruher SC 5-1, FC Köln- FC Kaiserslautern 3-0, Hamburger SV-Ein- tracht Braunschweig 0-6. In de Franse competitie is Valenciennes nu verder teruggevallen. Ditmaal werd van Nantes verloren en omdat ook Bor deaux verlies leed, heeft Nantes nu de lei ding met 33 punten uit 27 wedstrijden. Bor deaux staat tweede met 32 punten en Straatsburg derde met 31 punten. Angers sluit met 21 punten de rij. De uitslagen waren: Nantes-Valencien- nes 1-0, Lille-Nimes 2-1, Stade Frangais- Toulouse 2-0, Bordeaux-Lyon 0-2, Rouaan- Straatsburg 1-3, Sochaux-Lens 2-3, Toulon Sedan 1-0, Monaco-Angers 3-1, St. Etien- ne-Rennes 3-1. Het topduel in de Italiaanse competitie tussen Inter en AC Milaan heeft het ver rassende aantal van zeven doelpunten op geleverd. Inter nam daarvan vijf voor zijn rekening en was dus winnaar. Door deze uitslag is het verschil op de rang lijst tussen beide ploegen nu vrekleind tot één punt. AC Milaan leidt weliswaar nog met 41 punten, maar Inter volgt met 40 punten op de voet. Dan volgt er een hele tijd niets. Juventus en AC Torino delen met 33 punten de derde plaats. De uitslagen waren: AtalantaCagliari 0-1, Bologna-Fiorentina 3-1, Catania-Lane- rossi 2-0, Foggia-Varese 3-0, Intemaziona- le-AC Milan 5-2, Mantua-Genua 2-0, Sampdoria-Juventus 1-0, Torino-Messina 1-0, Roma-Lazio 0-0. De plaatselijke ontmoeting tussen Stan dard Luik en FC Luik heeft de voetbal liefhebbers in België een aantrekkelijke partij te zien gegeven, die eindigde in een gelijk spel. Interessant voor het competi tieverloop was de uitslag echter niet, nu Anderlecht reeds zeker is van de titel. Standard Luik staat met 34 punten op de tweede plaats. De uitslagen waren: Anderlecht-Union St Gillis 3-0, Berchem Sport-Antwerp FC 3-1, Tilleur-Daring 4-1, Standard Luik-FC Luik 1-1, CS Brugge-Gantoise 2-1, Diest-Lierse 3-1, Beerschot-Beringen 2-1, St. Truiden- FC Brugge 3-0. In de Portugese competitie staat Benfi- ca met 37 punten uit 23 wedstrijden bo venaan. Porto, dat deze week niet speel de, volgt met 31 punten op de tweede plaats, De uitslagen waren: Benfica-Varzim 5-0, Braga-Seixal 6-0, Guimaraes-Academica 2- 1, Lusitano-CUF 1-0, Leixoes-Sporting 3-3. Real Madrid en Atletico Madrid staan met elk 41 punten weer eens samen bo venaan. De eerste club door een ruime ze ge op Murcia, de laatste door een klein verlies tegen Elche. De uitslagen waren: Oviedo-FC Barcelo na 2-0, Cordova-La Coruna 6-0, Espanol- Levante 2-1, Sevilla-Atletico Bilbao 1-2, Valencia-Betis 2-0, Elche-Atletico Madrid 1-0, Real Madrid-Murcia 4-1, Palmas-Sa- ragossa 1-3. In de eerste klasse van de korfbalcom petitie verloor Watervliet met 6-3 van DDV. Tweede klasser Animo Ready be haalde twee kostbare winstpunten in de enerverende strijd tegen Hespa (6-4). Oosterkwartier verloor met 4-2 van degradatiekandidaat Olympia. Neptunus liet in zijn wedstrijd tegen Amersfoort deze ploeg kampioen worden, want het verloor met 8-2. De Tovers versloeg Nieuw Flora met 6-2 Tovers was veel sterker dan Nieuw Flora, dat met een 6-2 nederlaag uit Zeist terugkeerde. Oosterkwartier nam in de wedstrijd tegen Olympia door v. Bakkum de leiding, maar de gasten liepen daarna tot 2-1 uit. Na de rust herleefde de Ooster kwartier-aanhang heel even, toen M. Bui tendijk voor 2-2 zorgde Olympia kwam terug en won nog met 4-2. Animo ReadyHespa was zeer enerve rend: voor beide ploegen stond er veel op het spel. De thuisclub startte overdonde rend en kwam door W. Wintering (2 x) en S. Engel met 3-0 voor. Hespa gaf zich niet gewonnen en haalde tot 3-3 op. Toch stond de thuisclub bij de rust op winst door een goed doelpunt van N. Meunier. Na de rust liep Hespa deze achterstand in, maar ge lukkig waren M. Sterk en C. v. Baaren schotvaardig, waardoor de Haarlemmers met 6-4 de verdiende zege behaalden. Haarlem had een goede dag. Zelf speelde het niet, maar zijn naaste concurrenten verloren alleVictoria verloor met 4-3 van DVD en Meo versloeg KCN met 7-5. Uit de resterende twee wedstrijden moet Haarlem (uit tegen DVD en thuis tegen Vogel) twee winstpunten behalen om zich kampioen te kunnen noemen. HA IIB Haarlem 14 20 K V D 12 19 Victoria 13 15 Altius 11 17 KCN 13 14 K C O 12 16 MEO 12 13 B F C 10 13 Landlust 12 13 Tovers 12 13 Vogel 13 12 Animo Ready 13 8 Oosterkwart. 12 12 Nieuw Flora 11 6 DVD 14 9 O K V 10 6 Olympia 13 8 Hespa 11 5 VOETBAL De Zweedse club Aik Stockholm, dié momenteel een trainings- toernooi door Nederland maakt, heeft don derdag in Doetinchem met 4-2 verloren van De Graafschap. Spaarndam) winnen om gelijk te eindigen met DSS indien de 2-2 uitslag van DSS Halfweg gehandhaafd blijft. Voor THB be gint de toekomst er nu vrij somber uit te zien, want tegen EHS werd met 4-1 ver loren terwijl DSK met 2-0 over Spaarndam zegevierde. Tichelaar gaf DSK voor rust de leiding en na de rust stelde Warlé de zege veilig. EHS had met THB weinig medelijden en deed zijn sportieve plicht Het nam door Van Ommeren de leiding maar Swets liet de rust ingaan met 1-1. Van Dusschoten, Barten en doelman Hoff (uit een penalty) bezorgden EHS een 4-1 zege. DIO bracht zich in veiligheid door een 2-2 gelijkspel tegen Terrasvogels. Halfweg 22 33 Terrasvogels 21 20 DSS 22 31 BSM 21 16 DCO 21 29 Spaarndam 20 15 Kinheim 21 29 DIO 21 13 DSOV 20 23 DSK 21 11 EHS 21 22 THB 21 10 In de tweede klasse hebben WH, Geel Wit en DIOS ditmaal niets aan het toeval overgelaten. Alle drie wonnen de wedstrij den waarbij WH met een 7-0 zege tegen Alliance weer eens ouderwets voor de dag kwam. Geel Wit en DIOS wonnen beide met 3-1 resp. van Heemstede en Vogelenzang. Spaarnevogels verraste met een 2-1 zege bij Nieuw-Vennep en TZB kon in de laat' ste minuten met 2-0 winnen van DSB door doelpunten van Vader. WH 22 38 VI. Vogels 22 22 Geel Wit 22 35 Nw-Vennep 21 16 DIOS 22 33 Sp.vogels 23 15 TZB 21 26 Vogelenzang 20 14 SVIJ 20 25 Alliance 21 13 Heemstede 22 23 Spaarnestad 21 12 SHS 22 22 DSB 21 6 Een aanval van de Nederlandse da mes op de basket van de Franse ploeg. Het Nederlandse team won met 62—54. De stand van de eerste klasse dames luidt: DWT 7 6 0 1 12 41—10 DWR 6 3 1 2 7 22—20 HPC 5 3 0 2 6 19—12 NVA 5 2 1 2 6 12—13 Haarlem 7 0 0 7 0 12—51 Hillegom kwam in het strijdperk tegqn de reserves van DWT. De Ruiter bracht Hillegom op 10: Fons Roozekrans diende voor DWT van repliek. Uit een straf worp door De Ruiter werd de ruststand 21. In de tweede helft speelde Jos van Schooten de ploegen naast elkaar. DWT nam het initiatief in handen na een schot van Fons Roozekrans. Ook nu bleef de gelijkmaker niet uit. Het was Verbrugge die de balans in evenwicht bracht, zodat met de stand 33 het laatste fluitsignaal klonk. Het sluitstuk van de avond was de eer ste klasse wedstrijd HPCDWR. HPC heeft hierbij wel alles ingezet om DWR de eerste nederlaag toe te brengen. Zij slaagde hierin niet, maar wel werd een 14 achterstand verkleind tot 34. Zowel in het water als op de kant liet sportiviteit bij DWR wat te wensen over. Het grootste gedeelte van de tijd was de DWR-helft het strijdtoneel. In de eerste periode schoot Sint éénmaal raak. Na het wisselen werd Kluiskens bij DWR het wa ter uitgezonden, waarop Rob Kabel de ge lijkmaker scoorde. Sint maakte er 12 van. Nog voor het wisselen werd door Sint een vrije worp genomen door Beere, in een doelpunt omgezet. In de laatste periode was het wederom Sint die scoorde. Toen kwamen de moei lijkheden met het nemen van de strafworp door Wiers die uiteindelijk toch ingescho ten werd. DWR was na een afgekeurde treffer van Sint nog niet van de verbazing bekomen, toen de HPC-midvoor Wiers de eindstand op 34 bracht. De stand van de eerste klasse heren is: DWR HPC HVGB DWT Njord 12 31—17 8 34—19 8 37—21 2 14—31 0 12—40 Het Nederlandse damesbasketbalteam ia er door een goede tweede helft in ge slaagd de interland tegen Frankrijk te win nen. De goede conditie en schotvaardig heid van de Nederlandse meisjes gaven in de slotfase van dit wat rommelige, maar niet onaantrekkelijke treffen, in da slotfase de doorslag. Het inzetten van Jet ty Siebenlist en Hilda Draak in de laat ste minuten bracht oranje de zege. Het duel Nederland-Frankrijk toonde aanvankelijk een beter Frans team dat over meer inhoud beschikte dan de Neder landse meisjes. De Frangaises wisten dit ook in de score tot uitdrukking te bren gen en kenden daardoor steeds een kleine voorsprong, welke halverwege de eerste helft 8-10 bedroeg. Bij 10-10 kwamen de ploegen voor het eerste gelijk en dankzij Greet Wink en de beste speelster van het veld Els de Groot ging Nederland meteen door. Het werd 20-16 wn 24-18, voordat een Franse time-out de ploegen bij de 27-24 ruststand weer dichter bij elkaar bracht. In de tweede helft leek Nederland de strijd snel te gaan beslissen, via 34-29 werd het 42-34. Toen liet de Franse coach haar meisjes op man-to-man overschake len. En met succes. In het hierdoor rom melig wprdende spelbeeld zakte Neder land weg en het was Marlise Gravas dia haar ploeg tot 47-45 terug bracht. Toen bracht coach Jan Burgert Hilda Draak en Jetty Siebenlist weer binnen de lijnen en zij waren het die samen met Els van der Heijden, Nederland in veilige haven lood sten en de eindstand 62-54 tot stand brach ten. Voor Nederland scoorden: Els de Groot: 6-5; Greet Wink: 9-4; Hilda Draak: 2-8 en Jetty Siebenlist: 0-10. Voor Frankrijk: Pierette Vignot: 8-4; Marlise Gravas: 2-10 en Jacq. Chazalon: 6-2.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11