Hechtenis voor vervoeren van kadavervlees HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Da Silva Franco in Lissabon terstond ingerekend AGENDA BRAMMETJE FOK m POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Kohier Regina Fa. B. ENGELENBERG "STENOTYP In psychiatrische inrichting opgesloten Koningin komt woensdag terug Nekkramp in kazerne te Apeldoorn Ambonezen betoogden in Gouda Drie doden bij autobotsing Moeilijkheden op tanker Taxichauffeurs in Amsterdam hielden protestmars Protest tegen stropen van levende zeehondjes Twee kinderen ernstig gewond Zonnig en warm MAANDAG 29 MAART 1965 2 Haarlem OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN V el sen-lJmuiden Beverwijk vrm-c. In vuurtje gegooid olievat ontplofte WEERRAPPORTEN 1-1 Advertentie De economische politierechter in Haarlem heeft vanmorgen uitspraak ge daan in de zaak tegen twee vee- en vleeshandelaren uit Oudewater, die een partij ongekeurd vlees hadden willen leveren aan een Haarlemse vleeswaren- fabriek, in welk vlees stukken van ka davers en allerlei afval zat verwerkt. De oudste van het tweetal werd wegens het doen vervoeren van ongekeurd vlees veroordeeld tot zes maanden hechtenis, waarvan twee voorwaardelijk. De ander, een broer van de eerste die bij deze dienst deed als chauffeur, tot vier maanden hech tenis, waarvan twee voorwaardelijk, we gens het vervoeren van dat vlees. De politierechter overwoog in zijn vonnis, dat het hier een ernstige zaak betreft om dat de volksgezondheid er bij in het ge ding is. Tegen de verdachten was vorige week zes en drie maanden hechtenis ge- eist. Zij hadden het vlees betrokken van een leverancier in Willeskop bij Montfoort, in wiens bedrijf de politie vorig jaar een il legale kadaverslachterij heeft ondekt waar onbeschrijfelijk smerige toestanden heersten. De eigenaar van deze geheime slachterij is onlangs veroordeeld tot een jaar en negen maanden gevangenisstraf. De handelaren uit Oudewater hadden zich verweerd met de mededeling, dat zij niet op de hoogte waren geweest van de inferieure kwaliteit van het vlees dat zij naar Haarlem leverden. Hun raadsman had vrijspraak bepleit. Hij had er op ge wezen dat het vlees werd geleverd en vervoerd in diepbevroren toestand, verpakt in plastic. Herhaalde malen waren derge lijke pakken vlees, die er van buiten be- driegelijk mooi uitzagen, de keuring in Haarlem gepasseerd. Pas nadat men in Haarlem een tip had gekregen, was men zo'n partij vlees gaan ontdooien; toen was het bedrog uit Willeskop aan het licht ge komen. Advertentie voor 'V tijdelijke steno-typistes HAARLEM, Klnderhulssingel 44 Telefoon (02500)-1 8342 HmUJiWiE 5Et£crfo DRUM (Van onze correspondent) DEN HAAG De Portugees E. da Sil va Franco, die op last van de demissio naire minister van Justitie, mr. Scholten, donderdag uit ons land werd gezet en naar zijn vaderland teruggebracht, is op het vliegveld van Lissabon gearresteerd en geboeid weggevoerd. Het Nederlandse mi- nistereie van Buitenlandse Zaken heeft hierover op verzoek van het ministerie van Justitie bij de Portugese regering ophel dering gevraagd. Het Portugese consulaat- generaal in Amsterdam had namelijk te voren laten weten, dat de politie in Portu gal geen enkele belangstelling voor Da Sil va Franco koesterde. Tegen diens uitwijzing was herhaaldelijk geprotesteerd, onder meer door Amster damse studenten en door het Tweede-Ka merlid Scheps. Nadat een eerste poging om hem per K.L.M.-vliegtuig naar Portugal te brengen onlangs was mislukt, omdat Da Silva Fran co te vroeg bijkwam uit een verdoving, kwam de Portugese ambassade in Neder land met het plan om hem per schip te rug te brengen. Minister Scholten heeft het echter beter geoordeeld een vliegtuig te huren en de man in stilte uit Nederland te verwijderen. Dat minister Scholten al te lichtvaardig is heengestapt over de waarschuwingen van vele zijden, dat Da Silva Franco gevaar dreigde in Portugal, is intussen bewezen. Vrijdagmorgen moest c Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u.: „Een avond met Wim Sonneveld". Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Xngrid Haebler (piano). b BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Carpet baggers", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Krankzinnige begeerte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geen alibi voor moord", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Okinawa", 14 j. Minerva, 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 U.: „Ontsnap ping uit de Oriënt", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In de greep van de Casbah-bandieten", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stellii 0 van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Waag (Spaarne-Damstraat): Ex positie van werken van Kunst Zij Ons Doel: „Van 1 tot 100 gulden". Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 5 april. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.i Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 maart). Advertentie Ooclitrs.il 39 Haarlem - lel 13231 .CATALOY" METAALPASTA MAANDAG 29 MAART City, geen voorstelling. Stadsschouwburg, geen voorstelling. Zaal Bethlehemkerk, Radarstr., NIVON, 20 u.: Cabaret Henk Elsink. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Lezing met dia's over Corsica, door Kees Hana, voor Maatschappij tot-Nut van 't Algemeen. DINSDAG 30 MAART City, 20 u.: „De grote stilte". Stadsschouwburg, 13.30 en 15 u.: „Een duivelse uitvinding", film voor leerlingen VGLO, ULO, Nijverheids- en Middelbaar Onderwijs. Tabernal, Hagelingerweg, Santpoort- Noord, 14.30 u.: Receptie bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, van 19 tot 21 u. :Tentoonstelling van hout snijwerk uit Nieuw-Guinea. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het meisje van de zolderkamer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli". W.B. Theater, 20 u.: „De onzichtbare wreker". Avondvierdaagse voor 14-, 15- en 16- jarigen in de parochies Regina Coeli, St. Agatha, Goede Raad en Wijk aan Zee tot en met 3 april. Stadskantoor, 19.30 u.: Vergadering ge meenteraad. Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9.00 tot 12.00 u. en van 14.00- 17.00 u. Bisschoppelijke Kweekschool: Expositie ontwikkelingsgebieden, dagelijks van 20- 22 u., tot en met 2 april. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19- 21 u. DINSDAG 30 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het meisje van de zolderkamer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli". Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u, Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Naaicursus Stichting Huishoudelijke en Gezinsverzorging. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 u. „Hoedjescursus" door de Stichting Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Cursus „tuinieren" doo rde Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Modeshow door de N.K.V. Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9-12 u. en van 14-17 u. op het ministerie van Buitenlandse Zaken uit een mededeling van de Nederlandse ambassade in Lissabon worden geconclu deerd, dat Da Silva Franco op Portugese bodem geen stap als vrij man heeft kun nen zetten. Da SilvaïFranco had in Nederland vier jaar gevangenisstraf gekregen, omdat hij een K.L.M.-piloot onder bedreiging met een pistool had willen dwingen hem naar Oost-Duitsland te brengen. Hij vertoonde duidelijke tekenen van geestelijke ge stoordheid. In Portugal had hij zich noöit aan enig misdrijf schuldig gemaakt en uit dat oogpunt kon de Portugese politie dus onmogelijk belangstelling voor hem heb ben gekoesterd. Volgens een woordvoerder van het Por tugese ministerie van Buitenlandse Zaken is Da Silva niét gearresteerd bij zijn on vrijwillige terugkeer in Lissabon, maar opgenomen in een psychiatrische inrièh- ting. LECH Koningin Juliana en prinses Beatrix keren woensdag naar Nederland terug. De vorstin zal nog enkele weken een been in het gipsverband moeten hou den Zjj kan echter lopen met behulp van een stok. Prins Bern hard keerde zondagavond uit Lech in Soestdijk terug. De kabinetsformateur, mr. Cals, die zaterdag in Bludenz de koningin een tus sentijds rapport had uitgebracht over de stand van zaken met de kabinetsformatie, keerde zondagmiddag terug naar Neder land. ,Hij arriveerde om half vijf op het vliegveld Ypenburg in een regeringsvlieg tuig, bestuurd door luchtmachtofficieren. De koningin was zaterdagmiddag mr. Cals tegemoet gereisd naar Bludenz. niet ver van Lech. Het onderhoud, dat ruim drie uren duurde, had plaats in kasteel Gayenhofen, de ambtswoning van het Oostenrijkse districtshoofd dr. Lang. Toen mr. Cals per auto van Bludenz naar Zürich terugreed, heeft aan de Oos tenrijks-Zwitserse grens een Zwitserse douane-beambte alle documenten over de kabinetsformatie doorgekeken. Mr. Cals reisde namelijk niet op een diplomatiek paspoort. Een dienstplichtige militair van het eer ste legerkorps in Apeldoorn is in ernstige toestand met nekkramp in het centraal mi litair hospitaal in Utrecht opgenomen. De militair was reeds enige dagen ziek. Vrijdag werd vastgesteld dat hij nekkramp had. Vijftig Ambonezen hebben zondagmid dag in Gouda een betoging gehouden, die eindigde op het bordes van het stadhuis, waar één van hen de samengestroomde in woners van Gouda vertelde dat Neder land Ambon in de steek laat. „Jullie heu len liever met Soekarno," riep de man uit. De groep, afkomstig uit de woonwijk voor Ambonese gezinnen in Moordrecht, had een betoging door Gouda willen hou den. De politie verhinderde dit en nam spandoeken in beslag. In de nacht hadden Ambonezen op schut tingen en muren in Gouda leuzen geschil derd, waarin zij hun verlangen uitdrukten naar een zelfstandig Ambon terug te ke ren. De Goudse reinigingsdienst is de ge hele dag bezig geweest deze opschriften te verwijderen. Bij een autobotsing op de weg Terneu- zen-Ter Hole zijn vanmorgen drie perso nen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde tijdens dichte mist. Een busje met vier inzittenden bot ste tijdens het inhalen van een vrachtwa gen frontaal tegen een tegemoetkomende vrachtauto. Drie van de vier inzittenden van het busje waren op slag dood. Zij zijn de 22-jarlge metselaar P. van Kerkhoven, de 35-jarige timmerman J. L. de Waal, vader van vier kinderen, en de 32-jarige timmerman W. Steijns allen uit Klooster- zand. Bij een botsing tussen twee personen auto's in IJsselmonde is vannacht de 35- jarige mevrouw H. M. Vermeulen-ÏJssel- stein uit Ridderkerk om het leven geko men. Zij zat naast de bestuurder van de wagen, een 31-jarige timmerman uit Rid derkerk, die volgens de politie onder in vloed van sterke drank verkeerde en plot seling naar de linkerkant van de weg zwenkte. De bestuurder zelf werd licht ge wond. In Wijckel (Fr.) is zondagavond de ze venjarige Tineke Veltman onder een auto gekomen en vrijwel op slag gedood. Het kind stak, nadat het met enkele vriendin netjes had staan praten, plotseling de weg over. Zondagavond overleed in een ziekenhuis in Amersfoort de 18-jarige mej. M. M. C. Hoekstra, die ernstig was gewond bij een auto-ongeluk. De personenauto waarin zij zat botste tegen een lichtmast. In Dalfsen is zaterdagmiddag de 54-ja- rige mevrouw W. Boerdijk-Nijenhuis, moe der van negen kinderen, om het leven ge komen toen de door haar zoon bestuurde auto in een bocht slipte en tegen een boom botste. In Valkenswaard stak zaterdag de 63- jarige heer H. van Horst plotseling een drukke weg over. Hij werd aangereden door een auto en is kort daarna overleden. In het Antonius-ziekenhuis in IJmuiden overleed de 51-jarige heer S. Steijn uit Krommenie die vorige week zondag met zijn scooter in de Velsertunnel tijdens gro te drukte tegen een vcor hem rijdende auto was gebotst. Hij liep daarbij ernstig schedelletsel op. Een Nederlands tankschip is zaterdag uit Port Elizabeth in Zuid-Afrika vertrok ken op weg naar Abadan en heeft een 18- jarige Spaanse matroos m de havenstad achtergelaten, omdat de man bang was dat hij vermoord zou worden als hij aan boord bleef. Het schip is de 12.144 ton me tende „Kosmatella", eigendom van Shell- tankers. De Spaanse leden van de bemanning be weerden dat de Nederlanders aan boord hen lastig vielen en dat zij geen gage meer hadden ontvangen sinds het schip uit Nederland was vertrokken. Dat is acht maanden geleden. De kapitein van het schip zou gezegd hebben dat hij de baas was en dat hij kon doen wat hij wilde. Functionarissen van het Zuidafrikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken meng den zich in het geschil tussen de beman ning en de kapitein en de bemanning keerde terug aan boord. De matroos, die achtergebleven is, zal door de regering van Zuid-Afrika naar Spanje worden terugge zonden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het taxiverkeer in de hoofdstad lag zaterdagmiddag ruim een uur lam, toen ruim 300 taxichauffeurs een protestdemonstratie hielden om uiting te geven aan hun ontevredenheid over de lo nen. De aangekondigde protestrit met taxi's kon geen doorgang vinden, omdat de po litie daarvoor vergunning had geweigerd In plaats daarvan verzamelden de chauf feurs zich bij de Westertoren. Een stoet van 300 mannen, van wie de meesten leu zen meedroegen als „Geen hoger tarief, maar hoger loon", trok van de Wester- markt door de drukke binnenstad om weer op de Westermarkt terug te keren. Tot slot van de demonstratie werden de chauffeurs toegesproken door de voorzit ter van het actiecomité, die zei dat men niet langer genoegen kan nemen met een weekloon van 60 gulden. Er waren tele grammen van taxichauffeurs uit Rotterdam en Den Haag, die adhesie betuigden met de actie van hun Amsterdamse collega's. Het centraal Confederatief Orgaan Die renbescherming (C.C.O.D.) heeft bij de Canadese overheid geprotesteerd tegen de excessen bij het vangen van zeehonden in de delta van de St. Lawrence-rivier in Ca nada, waarbij zeer jonge dieren levend worden gestroopt. Het C.C.O.D. spreekt in zijn protest van ontsteltenis en diepe afschuw over de vang- methoden en op de wijze, waarop zeehon denbont wordt verkregen. Het verlangt, dat maatregelen worden genomen om aan deze afzichtelijke vormen van dierenmis handeling in Canada een einde te maken. 200. Karo en Tutu wisten niet wat ze zagen. „Kijk nou eens!" giechelde Karo. „Voorrrwaarrrts marrs" riep Tutu en hij kon niet meer fladderen van de lach, toen hij zag hoe al die Afgedankte Mu ziekinstrumenten achter Brammetje aan liepen, zoals indertijd de kinderen achter de rattenvanger van Hameln. De bas en de mandoline, de gitaar en de trompet ,en zelfs de valse eerste viool liepen achter Bram aan. En zij niet alleen. Want op de tribunes waren alle gevan gen schipbeukelingen in beweging geko men en ook zij volgden Brammetje, als of zij door onzichtbare draadjes aan hem verbonden waren. Het was een enorme op tocht en Tutu kon er maar niet over uit geschaterd raken. „Links, rrechts, links, rrechts" riep hij tussen het fluitspel door en het leek wel, alsof ze hem gehoorzaamden, want ze lie pen precies in de maat. Alleen Karo werd wat zorgelijk, want hij vroeg zich opeens af wat Brammetje nu verder moest doen. Hij kon toch niet altijd, met al die mensen en muziekin strumenten achter zich aan blijven door lopen? - Ti-, t - r-,r^ DIT 15 HET GROTE OGEN8LIK,.. DEJ ZEILEN WORDEN GEHESEN ALLES .KLAAR VOOR HET VOLGENDE ZEI Li 60ED DAT DIE PARAPLU NOG HANGT... r ...DAN KAN ticHET ZEIL AAN HCT) HANDVAT VASTMAKEN I J Actie Antwoord '64. Van de toegezegde bijdragen voor de actie Antwoord '64, die zoals bekend is ruim 22.000.000 belie pen, is reeds het overgrote deel ontvan gen. Omstreeks half maart werd het be drag van twintig miljoen (91 percent) aan ontvangen bijdragen overschreden. Het resterende deel van ruim twee mil joen betreft termijntoezeggingen, die in de loop van 1965 zullen binnenkomen. Intussen is de subsidiëring van kerken, wijken en jeugdcentra reeds geruime tijd aan de gang. In ruim tachtig gevallen werd reeds een subsidie toegekend. Onder muur bedolven. Bij slopingswerk- zaamheden van restaurant Zomerzorg in Alphen aan de Rijn is het twaalfjarige zoontje van de sloper Tuis uit Linschoten door een omvallende muur dodelijk ge troffen. De arbeider A. Hubrechts, even eens uit Linschoten. werd onder puin be dolven, maar liep slechts lichte kwet suren op. Het jongetje bevond zich op zolder toen de muur omviel. Veilig verkeer. De wisselbeker van het Verbond voor Veilig Verkeer is dit jaar uitgereikt aan de r.-k. ulo te Lobith. Tijdens de finale van de schoolverkeers- competitie 1965, die te Hilversum gehou den werd, behaalden de scholieren uit Lobith van de maximaal te behalen 450 punten er 417. De uloschool in Fra- neker eindigde als tweede met 375 pun ten en de jongens-mulo St. Petrus uit Boxtel behaalde de derde plaats met 361 punten. Smokkelaar ontvlucht. Een Belgische per sonenauto, geladen met 220 kg boter be stemd voor België, is zondagmorgen dooi douane-ambtenaren op de weg Oostburg- St. Margriet in beslag genomen. De be stuurder ontvluchtte. In Ochten (Betuwe) zijn zondag twee kinderen ernstig gewond doordat zij een olievat in een vuurtje gooiden. Het vat sprong uit elkaar. Met ernstige verwondin gen zijn de kinderen naar het ziekenhuis in Tiel gebracht. Voor het leven van één van hen wordt gevreesd. Het ongeluk gebeurde op het terrein van een steenfa briek in Ochten. Het zwaar gewonde kind is vanmorgen overleden. Advertentie De werkelijke Konin gin der Naaimachines 100% Zwitsers fa brikaat gegarandeerd vrij van Japanse on derdelen. Het KN.M.I. deelt mee: Een krachtig hogedrukgebied, dat ook in de hogere luchtlagen aanwezig is, verplaatste zich van zaterdag op zondag naar de omgeving van Parijs en van zondag op maandag naar Luxemburg. Het weer verbeterde daardoor gedurende het weekeinde aan zienlijk. Gisteren werden in 't binnenland temperaturen van 14 tot 18 graden Celsius bereikt. In de nacht van zondag op maan dag daalde het kwik plaatselijk tot het vriespunt en er ontstond op enkele plaat sen mist. Ook he' komende etmaal blijft het bijzonder fraai lenteweer. Het hoge drukgebied verplaatst zich maar langzaam en zal morgen vermoedelijk boven Midden- Duitsland komen. Maximum- en minimum temperaturen binnen- ea buitenland M l-S Den Helder onbewolkt zzw 10 4 Ypenburg mist w.stil 13 3 Vlissingen onbewolkt zw 11 5 Eelde mist w 15 1 De Bilt mist w.stil 16 -0 Twente onbewolkt zzw 16 3 Eindhoven mist w.stil 17 1 Z.-Limburg onbewolkt zzw 18 3 Helsinki sneeuw z -3 Stockholm zwaar bew. zzw 5 1 Oslo mist w.stil 3 1 Kopenhagen mist w 9 4 Aberdeen zwaar bew wzw 9 Londen onbewolkt w.stil 21 2 Amsterdam onbewolkt zzw 15 3 Brussel onbewolkt w.stil 18 6 Luxemburg onbewolkt zzw 18 5 Parijs onbewolkt O 20 2 Bordeaux onbewolkt O 23 8 Grenoble half bew. w.stil 18 6 Nice onbewolkt nnw 17 10 Berlijn geheel bew. wnw 14 6 Frankfort mist z 14 0 München zwaar bew. zzw 9 6 Zürich mist w.stil 14 1 Genève half bew. wzw 16 3 Locarno licht bew. w.stil 19 -1 Wenen zwaar bew. nw 12 9 Innsbruck zwaar bew. w.stil 10 6 Belgrado onbewolkt z 14 1 Athene zwaar bew. n 9 Rome half bew. w.stil 21 4 Barcelona onbewolkt nnw 19 8 Madrid onbewolkt n 23 5 Mallorca mist w.stil 22 5 Lissabon onbewolkt no 26 13 Dinsdag 30 maart Zon op 6.20 uur, onder 19.10 uur. Maan op 6.04 uur, onder 16.04 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 29 maart Hoog water 1.53 uur en 14.14 uur. Laag water 9.26 uur en 22.01 uur. Dinsdag 30 maart Hoog water 2.37 uur en 14.52 uur. Laag water 10.16 uur en 22.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2