Maxwell Taylor: conferentie voor Nog te vroeg Vietnam" om Belangrijke beslissingen staan voor de deur KROM TAPIJT REINIGING KROM Geruchten over raketten voor Cyprus Jonge neger te knap voor Zuid-Af rika Gehele Franse politiemacht speurt naar gestolen radium Kinder mmril WERELDNIEUWS j 2,75 per m2 Wilson waarschuwt House of Lords Kerkelijk gesprek in Genève Vijftien jaar voor Oostenrijkse beul Automobilist in Keulen gelyncht Adenauer zwijgt over echec in Nabije Oosten Mislukt gesprek in Rome over Europa's politieke eenheid Prinses Mary van Engeland overleden CDU'er Weber volgt Ewald Bucher op Gunstig jaar voor Oost-Europa ^Praatótoel KINDERTABLETTEF NU OOK AAN DE TOP IN MET r~ MAANDAG 29 MAART 1965 3 Onvermijdelijk Economische hulp 1 Relletjes in Brussel na anti-kernbommars Op dt Elias Hangerig Niet lekker? Een pijntje? Haal op tijd de dokter en geef gauw een paar verantwoorde, pret tige Sinaspril zuigtabletjes. Verantwoord: dank zij d®, voorzichtige, speciale kinder dosering. Sinaspril bevat bo vendien een stof die de gevoeli ge kindermaag beschermt. Prettig: frisse limonadesmaak - een oranje Sinasprilletje gaat er zonder mokken in en helpt dan snel. (Van onze correspondent) WASHINGTON „Het is nog te vroeg voor onderhandelingen", zei de Ameri kaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam Maxwell Taylor, bij zijn aankomst in Washington, waar hij deze week met pre sident Johnson, minister Rusk en enige anderen uitgebreid de situatie in Vietnam zal bespreken. Taylor zei verder dat er een sfeer van optimisme in Saigon hangt, vol gens hem veroorzaakt door de stabiliteit van het huidige Zuidvietnamese regime. Zijn bezoek aan Washington noemde de ambassadeur een routine-aangelegenheid. Routine of niet, vast staat dat de Ame rikaanse regering de komende week een paar harde noten zal moeten kraken. Het is immers duidelijk geworden dat de poli tiek van rigoreuze bombardementen op Noord-Vietnam niet heeft geleid tot inbin den van de communisten, maar wel het ge vaar vergroot heeft voor het uitbreken van de oorlog. Als de Amerikaanse aanvallen op Noord- Vietnam voortgaan lijkt het onvermij delijk dat de Russen en de Chinezen en het sterke Noordvietnamese landleger op een of andere manier aan de strijd zullen gaan deelnemen en dan zal er voor de Ameri kanen niets anders opzitten dan een twee de grootscheepse Koreaanse oorlog te gaan voeren, precies wat de presidenten Eisen hower en Kennedy ondanks hun steun aan Zuid-Vietnam steeds hebben geprobeerd te vermijden. Voor deze consequentie lijkt men in Washington ook nu nog enigszins terug te schrikken. Maar aan de andere kant geeft men toe dat de Verenigde Staten zich in een situatie gemanoeuvreerd hebben, waarin bijna geen uitwegen meer bestaan. Onderhandelen kan Washington op dit moment ook niet zonder meer, omdat de communistische tegenstanders er alleen voor blijken te voelen als de bombar dementen op Noord-Vietnam worden stop gezet en Washington zich in principe bereid toont Indo-China te verlaten. En daarvoor voelt men niets, niet alleen omdat daarmee het prestige van machtig Amerika geschaad zou worden, maar ook omdat de communisten dan openlijk suc ces zouden hebben geboekt met hun poli tiek van infiltratie, ondermijning en gewa pend bedreigen van een op Amerika's hulp steunend regime. Het ziet er dus naar uit dat Amerika's hoogste leiders de ko mende dagen heel wat denk- en puzzel werk zullen doen wat betreft Vietnam en niemand weet nog wat de uitkomst zijn zal II I I I nr m... Tot een grote landoorlog op het Indo- chinese schiereiland zal men niet al te vlug besluiten, want de herinnering aan de enorme Franse nederlaag met zijn ruim 170.000 slachtoffers aan Franse kant is nog Advertentie VFRENIGDE CHEMISCHE WASSERIJEN NV europa's meest perfecte tapijtreiniging introductieprijs VEHENIGDc CHEMISCHE WASSERIJEN NV levend, en men schrikt, naar iedereen hoopt, er nog voor terug kernwapens in te zetten. Waarschijnlijker is dan ook dat Washington zal proberen, wellicht via Moskou, Noord-Vietnam onder druk te zet ten met allerlei verleidelijke aanbiedingen voor het geval Hanoi instemt met een vreedzame regeling van het geschil. Zoals president Johnson vorige week al in ietwat duistere termen aanduidde lijkt het mogelijk dat de Amerikanen de Indo Chinese staten economisch drastisch zou den willen helpen als er eenmaal een vre de getekend is. Hoe Washington daarbij het communis tische Noord-Vietnam zou kunnen insluiten is op dit moment, gezien de tegenstand in het Amerikaanse parlement tegen hulp aan communistische staten, nog onduide lijk, maar een weg zal wellicht te vinden zijn. En als de Amerikanen zouden afzien van allerlei politieke voorwaarden voor hun dollarhulp is het verder mogelijk dat een dergelijk aanbod bij Noord-Vietnam niet op dovemansoren zal stuiten, omdat het Hanoi in staat zou stellen zijn onaf hankelijkheid van China te bewaren. Om dezelfde reden zou een dergelijke suggestie ook voor Rusland aanvaardbaar kunnen zijn, want in één opzicht lopen de Amerikaanse en Russische belangen in ieder geval parallel: een Indo-China onder invloed van Peking is zowel voor Moskou als voor Washington een gruwel. Een ont wikkeling naar, zoals dat al genoemd is, „een Marshall-plan voor Indo-China" zou echter pas een hoogst belangrijke omme keer betekenen in de Amerikaanse buiten landse politiek als men ook zou aanvaar den dat een dergelijk plan geen trouwe Amerikaanse vrienden zou kweken, maar hoogstens neutrale staten en in sommige gevallen nationaal communistische zoals bijvoorbeeld Joegoslavië. Belangrijke beslissingen staan voor de deur. James Reston, een van de onder hoofdredacteurs van de New York Times, schreef gisteren zelfs: „Zij zullen wellicht behoren tot de belangrijkste politieke en militaire beslissingen sinds de laatste we reldoorlog." ATHENE (AP en Reuter) Enkele luchtafweerraketten van Russische make lij zijn aan Cyprus geleverd en reeds op het eiland geïnstalleerd. Dat werd zondag in Athene meegedeeld Meer voor Cyprus bestemde raketten liggen nog in een an der land opgeslagen. „Cyprus is herhaaldelijk met luchtaan vallen en invasie bedreigd. Niemand kan de verantwoording op zich nemen de re gering van dit land te adviseren haar strijdkrachten een wapen te onthouden dat de defensie kan verstevigen" zo werd van deze zijde verklaard. In kringen van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken is zaterdag gezegd dat de Amerikaanse regering geen enkele reden heeft aan te nemen dat er reeds Russische raketten op Cyprus zijn geïnstalleerd. Volgens het Grieks-Cyprische dagblad „Tharros" is de Amerikaanse zesde vloot begonnen met een blokkade van Cyprus om te voorkomen, dat Russische luchtdoelra- kétten het eiland bereiken. Volgens „Tharros" is het eerste teken van de Amerikaanse blokkade zaterdag avond waargenomen, toen een Grieks vrachtschip met een lading Russische ra ketten uit Egypte in volle zee aangehou den werd door eenheden van de zesde vloot. Het schip zou zijn gedwongen naar de Egyptische haven terug te keren. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse marine in Londen heeft vandaag het be richt van de Cyprische krant ontkend. JOHANNESBURG (AP) De 23-jarige Zuidafrikaanse negerstudent Reginald Bo- leu, die een genie wordt genoemd, heeft van de Zuidafrikaanse regering een een malig uitreisvisum gekregen, nadat hij een beurs voor een studie van drie jaar aan de universiteit van Uppsala in Zweden had gekregen. Het uitreiken van een dergelijk visum houdt in dat Boleu wellicht nooit naar zijn land zal mogen terugkeren. Het wordt in de regel verstrekt aan politiek onge wenste personen. Boleu had een normaal paspoort aangevraagd, maar een jaar na de aanvrage werd hem dit zonder opgave van redenen geweigerd. De jongeman heeft een briljante studie achter de rug in de kernfysica en heeft nu een punt bereikt waarop hem in Zuid- Afrika geen studiefaciliteiten meer ter be schikking staan. De Zuidafrikaanse re gering stelt zich op het standpunt dat aan Afrikaanse kerngeleerden geen behoefte bestaat. Alleen blanken kunnen in Zuid- Afrika kernfysicus worden. Boleu heeft een beroep gedaan op een Zweeds bureau voor internationale hulp verlening. Het bureau besloot hem te hel pen door hem een beurs voor voortgezette studie te geven. Eventueel kan de beurs worden verlengd om Boleu in staat te stellen af te studeren. Boleu zal uit Zuid- Afrika naar Zweden vertrekken. BLACKPOOL (Reuter) Premier Wil son van Groot-Brittannië heeft in een rede te Blackpool gezegd, dat als het Hoger huis de regering dwars blijft zitten door wetsvoorstellen te blokkeren die reeds door het Lagerhuis zijn goedgekeurd, hij bij de volgende algemene verkiezingen vol macht van de kiezers zal vragen om een einde te maken aan de bevoegdheid van het Hogerhuis in dit opzicht. Volgens Wilson is de socialistische par tij niet van plan vroegtijdig verkiezingen uit te schrijven. De regering zal echter niet aarzelen de kiezers om een uitspraak te vragen als het onmogelijk zou worden het regeringsprogramma erdoor te krijgen door „partijzuchtige oppositie." GENEVE (Reuter) R.K.-priesters en protestantse geestelijken zijn zondagavond in Genève besprekingen begonnen over he dendaagse maatschappelijke vraagstukken, zoals de betrekkingen tussen rijke en ar me landen. De conferentie draagt een be sloten karakter. Aan het overleg, dat vier dagen zal du ren, wordt deelgenomen door ongeveer 25 theologen, economen en politici. De bij eenkomst wordt gehouden op initiatief van de „Wereldraad van Kerken". GRAZ (Oostenrijk) (AFP/DPA.) De rechtbank van Graz, in Oostenrijk, heeft de voormalige onderbevelhebber van de S.S. in de Poolse stsad Tamopol, Friedrich Lex, die later ook S.S.-leider in Lemberg is geweest, tot vijftien jaar verzwaarde kerkerstraf veroordeeld. De 63-jarige „bloedhond van Tarnopol heeft 65.000 joden ter dood laten brengen. Voorts heeft hij zelf dertien joden ver moord. Hij is verder beschuldigd van het samen stellen van jodentransporten, die naar het Poolse concentratiekamp Belzec verden overgebracht. x f, - 3 - *•-*** KEULEN (DPA) In de nacht van zaterdag op zondag is een 26-jarige auto mobilist, die een jongen van zestien jaar had aangereden door een aantal jongelui uit zijn auto gesleurd en zwaar mishan deld. De jongen werd zwaar gewond. Toen de automobilist er tenslotte in slaagde te vluchten werd hij door drie jongens achtervolgd. Een hunner bracht hem met een aantal messteken in de borst om het leven. De dader is voort vluchtig. Van onze correspondent) BONN De christen-democraten begon nen zondag in Düsseldorf aan een tot 31 maart durende partijconferentie. Het is de laatste voor de algemene verkiezingen van september. Eerder kwamen de vrije de mocraten bijeen in Frankfurt. Binnen kor te afstanden volgen de Christelijk-Sociale Unie van Franz Josef Straus en de socia listen van Willy Brandt. Oud-kanselier Adenauer had zijn drei gement niet waargemaakt op de partijda gen in Düsseldorf een absoluut stilzwijgen te bewaren. Hij had verklaard dat hij al leen zou spreken over de buitenlandse po litiek. Hij zou dan onvermijdelijk kanse lier Erhard en minister van Buitenlandse Zaken Schroder moeten kritiseren. Hoewel hij nooit voor moeilijkheden uit de weg is gegaan, leek het Adenauer verstandiger zo kort voor de verkiezingen de kloof in zijn partij niet al te zichtbaar te maken. Tijdens de openingszitting van zondag, waarbij Adenauer tot grote opluchting van de organisatoren toch naar het spreekge stoelte ging, zweeg de oud-kanselier in al le talen over de moeilijkheden in het Na bije Oosten. Hij sprak hoofdzakelijk over Duitslands relatie met Frankrijk. Beide naties heb ben er schuld aan dat het Frans-Duitse vriendschapsverdrag nog niet aan de ver wachtingen had voldaan, verklaarde Ade nauer. Hij sprak er ook zijn teleurstelling over uit, dat de gunstige voortekenen na het bezoek van kanselier Ehrard aan Ram- bouillet in januari van dit jaar nog niet vervullen waren gegaan. De medede lingen van Adenauer werden met storm achtig gejuich begroet. Ook kanselier Erhard beperkte zich in zijn uiteenzetting hoofdzakelijk tot de Europese politiek. Hij sprak snel en krach tig en keek minder dan men van hem ge wend is op de geschreven tekst. Nadat Erhard dit weekeinde het dreigende ge vaar van een breuk met de vrije demo cratische coalitiegenoten had afgewend, heeft hij weer iets aan aanzien gewonnen Vandaag staan beraadslagingen over bui tenlandse politiek op het programma. Men ziet ook met beslangstelling de redevoe ring van bondsdagvoorzitter Eugen Ger stenmaier tegemoet. Hij is een van de weinige aanvaardbare kandidaten voor het kanselierschap. Zij worden de „ruggegraat van de Chinese militaire macht" genoemd, deze schoolkinderen uit de omgeving van Peking. Ook dit klasje is tijde lijk bij het Chinese volksleger in gelijfd. (Telefoto) i ROME (DPA'- Zowel in politieke krin gen als door de pers in Rome wordt het begin van het bezoek van de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, aan Rome uiterst 'teleurstellend genoemd. Minister Couve de Murville arriveerde vrijdagavond in Rome en voerde zaterdag politieke besprekingen met zijn Italiaanse ambtgenoot Fanfani. Reeds zondag bestond er geen hoop meer, dat de door Italië voorgestelde con ferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de E.E.G.-landen in Venetië, tien mei door zal kunnen gaan. Van een bijeenkomst van de premiers van de E.E.G.-landen is zelfs in het geheel geen sprake meer. Minister Couve de Murville zou een gron dige voorbereiding van de voorgenomen mi nistersconferentie hebben geëist, alsmede klaarheid over de te verwachten resulta ten. Hij zou uitstel van deze conferentie, waarin de Europese politieke eenwording het agendapunt zou zijn, hebben verlangd tot na I juli, en wellicht zelfs tot de herfst. LEEDS (Reuter) Prinses Mary, de enige dochter van koning George V en ko ningin Mary en een tante van koningin Elisabeth, is zondag op de leeftijd van 67 jaar, in haar woning Harewood House, aan een hartaanval overleden. De prinses, die als oudste dochter van de Britse koning, sinds 33 jaar de titel van Princess Royal droeg, liep met haar kinderen en kleinkinderen in het park te wandelen, toen zij over duizeligheid klaagde en vervolgens het bewustzijn ver loor. Zij werd met spoed naar haar woning gebracht. Zij was reeds overleden, toen de dokter arriveerde. BONN (Reuter) Bondskanselier Lud- wig Erhard heeft zaterdag president Lüb ke verzocht Karl Weber te benoemen tot minister van Justitie als opvolger van de afgetreden Ewald Bucher. Politieke waarnemers in Bonn menen dat de benoeming van Weber kan leiden tot moeilijkheden met de F.D.P., waarvan Bucher lid is. Karl Weber is lid van de C.D.U. Dr. Karl Weber is in 1898 in Arenberg bij Koblenz geboren en heeft in beide we reldoorlogen gediend. Na de eerste wereld oorlog studeerde hij in Hamburg en Bonn rechten. In 1925 vestigde hij zich als ad vocaat in Koblenz. In 1947 stichtte hij daar de orde van advocaten waarvan hij voor zitter werd. (Van onze correspondent) PARIJS Honderden Franse politie- inspecteurs en agenten hadden zich zon dag tussen de duizenden Parijzenaars ge mengd, die van de eerste lentedag profi teerden om in de bossen van Fontaine- bleau zestig kilometers ten zuiden van Parijs een wandeling te maken of sneeuwklokjes te plukken. Een onschuldig tijdverdrijf waaraan gisteren niettemin gevaar verbonden was. Want de politie had reden te geloven, dat de twee dieven die zaterdagnacht een metalen kistje met zestig miligram ra dium uit het stedelijke ziekenhuis van Fon- tainebleau ontvreemdden, hun even kost bare als gevaarlijke buit, die hun echter NEW YORK (AFP) Het secretariaat van de Economische Commissie voor Europa (ECE) van de Verenigde Naties heeft een „Studie over de Europese eco nomie in 1964" gepubliceerd, waaruit blijkt dat dit iaar gunstiger voor de econo mie van de socialistische landen was dan het vorige. De groei van het nationale inkomen van de Sovjet-Unie werd in 1964 gekenmerkt door een sterk herstel, hoofdzakelijk door de verbetering van de landbouwsituatie. De industriële groei ging in 1964 in alle landen van Oost-Europa, met uitzondering van de Sovjet-Unie, sneller. Bulgarije, Hongarije, Polen, Oost-Duits- land gaven, dank zij de verbetering in de grondstoffen- en brandstoffenvoorziening, een snellere industriële groei te zien. In Oost-Duitsland en in Tsjechoslowakije be stond nog steeds een tekort aan industrie arbeiders. De groeipercentages voor het nationale inkomen, welke in de nationale plannen voor 1965 worden genoemd, zijn voor Hon garije, Polen en Tsjechoslowakije matig Daarentegen verwacht Bulgarije een dui delijke toeneming, evenals Oost-Duitsland en Roemenië. Deze toeneming zal meer kwalitatief dan kwantitatief zijn. (Van onze correspondent) BRUSSEL Ongeveer 10.000 mensen meest jongeren hebben zondag in Brus sel een anti-kernbom-mars gehouden. De optocht zelf, die over de boulevards van de binnenstad trok, had een ordelijk ver loop. Na de ontbinding van de stoet zijn echter enige duizenden betogers naar het gebouw van de Amerikaanse ambassade getrokken. Een aantal hunner trachtte het gebouw binnen te dringen. Daarbij ont stond een handgemeen met de politie. Ze ven agenten en een betoger werden daar bij gewond. Drie agenten zo ernstig, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. toch niets kon opleveren, ergens in het bos hadden verstopt of weggeworpen. Via de televisie, de radio en de pers werden van zaterdag af direct na de verdwijning van het kistje de Fransen dan ook regelmatig en met klem gewaar schuwd tegen de grote gevaren waarmee het radium de eventuele vinders kon be dreigen. Het publiek werd aangeraden zich zo snel mogelijk uit de voeten te maken en de naastbijliggende politie- of gendar- mepost te waarschuwen als het kistje ont dekt werd. Tot gisteravond was echter nog geen enkele aangifte gedaan. Zomin als trouwens enig spoor van de dieven was gevonden. De diefstal gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Door een verpleeg ster van het ziekenhuis zijn toen twee mannen gezien, die in een auto naar de administratie-afdeling reden. De auto werd later in de nacht voor de deur terug gevonden, omdat de dieven in de vette modder niet weg hadden kunnen rijden Even verderop waren ze in een andere auto gestapt, die aan een Amerikaanse officier van de SHAPE toebehoorde. In het kantoor hadden ze vergeefs hun krach ten eerst op twee kluizen beproefd, waarin zich de kas en dokumenten van het zieken huis bevonden. Na die mislukking hadden ze zich, om toch niet met lege handen te hoeven ver dwijnen, van een klein metalen kistje meester gemaakt, waarvan ze de inhoud een aantal naalden en de volledige voorraad radium van het ziekenhuis ter behandeling van kankerpatiënten ver moedelijk buiten pas hebben ontdekt. De energie, die het radium bij opening van het kistje kan uitstralen, is, volgens de directie van het ziekenhuis, voldoende krachtig om diepe en zelfs dodelijke brandwonden te veroorzaken. Zo gaat dat maar door De geschiedenis leert dat alles vloeit en dat alles verder gaat en daarom vraag ik mij wel eens af, hoe dat moet met de letterkunde, althans met dat deel ervan dat ons even geschokt heeft door zijn open hartigheid betreffende de beddepret der hoofdfiguren. Wij zijn nu bevrijd van de taboes onzer grootouders en wij mogen een kat een kat noemen, voluit, dapper en onversaagd. Jan gaat naar bed. met Mien. En Piet met Corretje. En nu weten wij het alweer zo'n beetje en er is, dunkt mij, niet veel nieuws meer over te vertellen, terwijl de typische woordenschat nu ook al wel weer is uit geput. Bovendien hebben wij, per pocket boek, van die befaamde snoepgoed-cata logus de Kamasoetra kunnen kennis ne men en door Irma en Fanny en het stoute meisje van de film van Brusse zijn wij kind aan huis bij de zonde, zodat wij nu weer hoog nodig wat nieuws nodig hebben en ik vraag mij af, of het nu niet tijd wordt dat wij ons weer in Courts Mahler gaan verdiepen, die ten slotte met haar vele werkjes heel wat grotere oplagen heeft bereikt dan Ikjan. Als zij nóg zou leven zou zij smadelijk en smakelijk la chen om die paar schamele 'tonnen die hij in de wacht heeft gesleept. Zij zou een hele Hilton hebben kunnen afhuren, in plaats van zo'n paar kamertjes met bad. Maar ik bedoel maar, dat alles op een gegeven moment verouderd raakt, om plaats te maken voor iets nieuws en dat ik reuze-nieuwsgierig ben naar hoe zich deze ijzeren natuurwet in de letterkunde zal gaan openbaren, wanneer het gemum- mel van d'oude Ikjan bij meneer De Slegte ligt voor de bejaarden, die nog wel eris zo'n gezellig ouderwets boek willen lezen in plaats van de „vuiligheid-van-tegen- woordig, die alle beddepret vermijdt en daardoor een geheel-vertrokken beeld biedt van het reële familieleven." Misschien dat de hogere letterkunde de richting zal gaan volgen van de journalis tiek, die (let u maar eens op; de tekenen wijzen deze opmerkelijke tendens duidelijk aan) van het alfabet naar het beeld gaat. Er komen steeds meer plaatjes in de kranten. De beeldjournalistiek is haar op mars begonnen. Plaatjesbladen worden bij miljoenen en tientallen miljoen gedrukt en gekocht en op de beeldbuis zien wij het nieuws dat wij nog maar een paar jaar geleden alleen maar konden lezen. U moet dit stukje van mij maar uit knippen en het over een jaar of honderd eens overlezen. Ik vermoed dat u dan zult zeggen: die gekke vent had in 1965 de zaak al dóór, want ik denk dat, na de tij delijke opleving van Courts Mahler, ook in de letterkunde het beeld het schrift zal gaan vervangen en dat alle litteratuur dan in stripvorm tot u zal komen. Dan gaan wij weer helemaal van voren af aan beginnen. De Odyssee in plaatjes, gestripte Dickens, totdat wij dan Jan, Mien, Piet en Corretje in bed zien liggen. Dan gaan wij weer diep discussiëren of dat al dan niet pornografie is en zo maar voort en voort en voort. Er komt geen eind aan. Totdat de aarde met een geweldige knal uit elkaar spat. Maar daar moet u zich vooralsnog maar geen zorg over maken. Dat zal uw tijd wel duren. Advertentie Moord. In een koelinstallatie op de vlees markt in Brooklyn zijn zondagmorgen de lijken gevonden van twee vleeshande laren en een slager. Vermoedelijk waren zij doodgeschoten. Oud. In het Tsjechoslowaakse district Os trava zijn twaalf miljoen jaar oude fos sielen gevonden. Vluchtelingen. 94 Cubanen mannen, vrouwen en kinderen zijn in twee bo ten uitgeweken naar Florida. Het was de grootste groep mensen die het eiland verliet sinds premier Castro aan de macht kwam. Oudste. In Iquitos aan de Amazone is de oudste man van Peru, Eduardo Huan- cho Pizango, op 146-jarige leeftijd over leden. Hij laat een weduwe van 96 jaar na. Zij traden in 1896 in het huwelijk toen zij vijftien en hij 65 jaar was. Zon. Zondag was de warmste dag in Lon den sinds 1961. De temperatuur om twaalf uur 's middags was achttien gra den. Het prachtige weer verlokte duizen den automobilisten naar de kust te trek ken Zakgeld. Te Bochum in West-Duitsland heeft een 20-jarige jongeman, wiens ver standelijke vermogens zwak worden ge noemd, zijn 69-jarige grootmoeder met een stiletto doodgestoken. Directe aan leiding daartoe was het feit dat de vrouw weigerde het door haar beheerde spaargeld aan haar kleinzoon terug te geven. Onderwijswet. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een door president Johnson ingediend wetsontwerp tot steun aan het onderwijs aangenomen. Het wetsontwerp beoogt voornamelijk be hoeftige leerlingen bij het lager- en het voortgezet onderwijs hulp te verlenen, opdat iedere Amerikaan ten volle zijn intelligentie en zijn aanleg kan ontwik kelen. Verzamelaar. Voor het geweer, dat door Lee Harvey Oswald is gebruikt om pre sident John F. Kennedy neer te schieten, en het pistool waarmede de politie-amb- tenaar J. D. Tippit is doodgeschoten, is 10.000 dollar geboden door een wapen verzamelaar in Chicago.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3