5 dagen voordeel in pullovers vesten twinsets en sweaters 19 12 VROOM DREESMANN Grieks schip op wrak gelopen Zeven doden in het verkeer Indoheem neemt Van Niftrik over !Si"3gi,4ia"99s DONDERDAG 1 APRIL 1965 15 Voor de Oplichting Overstekend wild" Joyriding Ruzie onder Spanjaarden 3 turcLuoise A 90 'VA Vlj Voor de Haarlemse politierechter heeft woensdag een 19-jarige los-arbeider uit Heemstede wegens joyriding terechtgestaan. Verdachte had nauwelijks een gevangenisstraf wegens inbraak uitgezeten, of hij maakte zich aan een ander strafbaar feit schuldig. Op 9 augustus was hij in een auto bij het station Heem- stede-Aerdenhout gestapt en er mee gaan toeren. Eerst naar Amsterdam, toen naar Den Haag en Scheveningen en vervolgens naar Noordwijk waar hij de auto achterliet. De jongen werd gearresteerd en in voorarrest gezet op verdenking van dief stal subsidiair heling van de auto. De zaak wérd door de rechtbank behandeld, deze achtte het tenlastegelegde niet bewe zen en sprak hem vrij. Wel vond men Joyriding bewezen, doch hiervoor kon ver dachte niet worden veroordeeld, omdat dit niet tenlastegelegd was. Er volgde een appèl, maar ook het hot sprak de Heemstedenaar vrij. De zaak kwam uiteindelijk bij de politierechter; de tenlastelegging luidde: joyriding. De offi cier van Justitie achtte dit bewezen en eiste vier maanden gevangenisstraf. De politierechter maakte er twee maanden van. Zestien getuigen stapten woensdagmid dag de Haarlemse rechtszaal binnen. Een 40-jarige huisvrouw en een 36-jarige ver tegenwoordiger uit Oostknollendam moes ten zich voor de politierechter verantwoor den. Het tweetal was vorig jaar in augus tus op de kermis slaags geraakt. De vrouw beweerde dat de man haar meteen had geslagen. De man hield vol dat de vrouw hem eerst had geschopt. De aanlei ding tot de ruzie was een oude vete, voor al ook tussen de 40-jarige huisvrouw en de vrouw van de vertegenwoordiger. De eerste getuige, een groenteman uit Knollendam, zei met eigen ogen gezien te hebben hoe de huisvrouw de vertegenwoor diger had geschopt. Het vermoeden van meineed dat na het heftig ontkennen van de vrouw begon te rijzen werd direct te niet gedaan bij het horen van de andere getuigen. De ene helft van de Oostknollen- dammers trok partij voor de huisvrouw, de andere helft voor de vertegenwoordiger. Zo bleef de strijd onbeslist. Voor de ver tegenwoordiger, waarvan dan toch wel was bewezen dat hij had geslagen, kostte de „kermispret" een tientje boete. De schop van mevrouw kon niet worden bewezen; zij werd dus vrijgesproken. Brand in olieauto Een 29-jar.ige oliehandelaar uit Zaan dam zette vorig jaar op 23 december een elektrisch straalkacheltje voor zijn bevro ren oliepomp in zijn bestelauto. De olie raakte doorde verhitting in brand. Met de brandende auto reed de handelaar nog een eind uit de buurt van huizen. Zijn eigen fout kostte hem een nieuwe auto en een pompinstallatie. De politierechter vond dat de man ge vaar voor brand in zijn omgeving had veroorzaakt, maar bewonderde wel het feit dat de oliehandelaar nog met de bran dende auto was weggereden. Conform de eis werd de man veroor deeld tot een boete van f 75. „Een misselijke streek, waarbij het re gister van emotie werd opengetrokken", noemde de politierechter het gedrag van een 60-jarige topografisch tekenaar uit Am sterdam. Hij stond terecht wegens oplich ting van een weduwe in Zandvoort. Het ging om een bedrag van 50.- De man had tegen haar een verhaal opgehangen „om aan een hap eten te komen. Maar ze gaf geld". Hij vertelde dat hij met de overleden echtgenoot in een kamp in In- dië had gezeten. Daar zou de Zandvoorte- naar hebben gezegd, dat als hij ooit in moeilijkheden zou zitten, hij altijd op hem kon rekenen. Verdachte had echter nooit in een kamp gezeten. De oorzaak van dit gedrag, zo zei de man die al een straflijst heeft was de drank. De officier eiste drie maan den gevangenisstraf met aftrek. De politie rechter sprak geen vonnis uit: eerst zal psychiatrisch rapport over verdachte wor den uitgebracht. Een 46-jarige metselaar uit Uitgeest werd veroordeeld tot drie weken gevange nisstraf en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid wegens het rijden on der invloed. De officier had een maand en twee jaar ontzegging geëist. Een politie man had de metselaar, die een auto be stuurde, op de Bronsteeweg in Heemste de gesommeerd te stoppen. Verdachte zei geen „overstekend wild" te hebben gezien; toen het verkeerslicht op groen sprong, was hij doorgereden. De metselaar werd later aangehouden. De bloedproef wees uit dat het alcohol percentage 2.15 promille was. „Ik had drie cognac gedronken, maar misschien zat er nog iets van de vorige avond in. Toen ben ik wezen biljarten". „Dan hebt u toen zeker émmers gedronken", vond de poli tierechter. „In ieder geval hebt u meer dan drie cognac gedronken. Het moet drie keer zoveel zijn geweest." „Een dure feestdag", vond verdachte na het horen van de eis. Die dag was de „vlag gehesen" op het bouwwerk, waarna een feestje werd gehouden. Op het politiebureau „feestte" hij nog wat na. „Jongens, laten we het hier gezellig hou den", zei hij amicaal tegen de agenten die het verbaal opmaakten. Twee weken wegens joyriding, luidde het vonnis tegen een 18-jarige los arbei der uit Hillegom, die wegens diefstal van een bromfiets, joyriding en het rijden on der invloed terecht stond. Van het eerste en derde feit werd hij vrijgesproken we gens gebrek aan bewijs. De officier had voor de joyriding een maand gevangenis- •traf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Op 3 februari was verdachte na cafébe zoek, waar hij „een glas of tien bier" Op het terrein van Hoogovens heeft de politie woensdag een 24-jarige Spaanse fa brieksarbeider aangehouden, omdat deze «en 27-jarige landgenoot met een pan- schop op het hoofd zou hebben geslagen. Doordat de aangevallene een veiligheids helm droeg waren de gevolgen minder ernstig, ofschoon hier toch sprake is van een poging tot ernstige mishandeling. Vandaar dat de dader op het hoofdbureau van politie te Velsen is ingesloten. had gedronkeh, met een vriend op de brommer gestapt. Later merkte hij dat er iets niets in orde was. Hij „stalde" de bromfiets in park Groenendaal en deed aangifte van zijn daad bij de politie. Vanmorgen om half zes is de „Persia Cambeses", een Grieks vrachtschip van 7643 ton, in dichte mist 500 meter uit de kust van Vlissingen op een wrak geva ren. Het schip kreeg een lek bij de machi nekamer en maakte veel water. Het vrachtschip dat met een lading van 300 ton stukgoed op weg was van Rotterdam naar Antwerpen is waarschijnlijk door het slechte zicht uit de vaargeul geraakt en op het wrak van de „Spiros Armenikas" gelopen. Om kwart over zeven is het schip door de sleepboot „Scaldis" vlotgetrokken en naar de haven van Vlissingen gesleept, waar een onderzoek naar de bodemschade wordt ingesteld. Bij een verkeersongeluk nabij Drachten is de 32-jarige heer J. Werners uit Haren (gr.), adjunct-directeur van de n.v. Wier- sum Chemie in Groningen, om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto tegen een voor hem rijdende vrachtwagen, die plotseling moest stoppen voor een tegen ligger, die in de vrij dichte mist zonder licht naderde. Deze wagen is doorgereden. Vannacht is de 48-jarige meubelbekleder P. Enthoven niet ver van zijn woning in Osdorp (Amsterdam-West) in botsing geko men met een auto van de Wegenwacht. Hij was op slag dood. De wegenwachter werd licht gewond. In Ter Apel (gr.) kwam de 75-jarige J. Wester om het leven toen hij vanaf een rijwielpad met zijn fiets plotseling de weg overstak en door een bestelauto werd over reden. In Deventer kwam een 4-jarig zoontje van de familie Lammers onder een truck met oplegger. Het kind was op slag dood. In Utrecht kwam de 4-jarige Wim Staal vlakbij de ouderlijke woning onder een trein en werd overreden. Het kind was op de spoorbaan gaan spelen. In Dalen (Dr.) reed de 19-jarige H. Eisen met zijn bromfiets tegen een lantaarnpaal. Hij kreeg een schedelbreuk en overleed later in een ziekenhuis. In Amsterdam reed de 37-jarige D. Stof fers met zijn bromfiets tegen een gepar keerde auto. Ook hij werd zwaar gewond. In een ziekenhuis overleed hij. Indoheem N.V. in Den Haag heeft be sloten nagenoeg het hele geplaatste aan delenkapitaal van de N.V. Gebr. Van Nif trik te Putte in Noord-Brabant over te ne men tegen uitreiking van 1.5 miljoen no minaal aandelen Indoheem ex dividend 1964. Volgens de directie past dit sterk groeiende bedrijf in de kunststoffensector geheel in het kader van het concern. De winstcapaciteit van Van Niftrik is zodanig dat de directie meent te mogen verwachten dat het als gevolg van deze aandelenuitgifte uit te keren dividend ruimschoots zal worden gedekt. troeven d] te* ,/Qy F ully-fashioned twinset, van 100% dralon. Stijl vol model dat u overal op kunt dragen. Verrukkelijk warm. Kan tegen vele wasbeurten. In wit, bleu, rose, marine, lichtgrijs, bottle-groen, rood, goud en beige slechts I Leuke wollen pullover voor de vlotte teenager. Verrukkelijk warm... 50% ■wol en heel sterk... 50% katoen. Exclusief verkrijgbaar bij V D. Maten 38, 40, 42 en 44. Kleurenmarine/rood/wit, marine/bleu/wit, zwart/ turquoise/wit, zwart/goud/ wit. En de prijs is de grootste f190 verrassing: Fully-fashioned pullover van 100% wasechte dra lon. Met een heel bijzon der, modieus streepdessin, z.g. dégradé. Door V D exclusief geïmporteerd uit Italië. Maten: 38, 40, 42, en 44. Kleuren: rose, rood, bleu, groen, tur quoise, bruin -f Qf| en beige J Modem vest, van 100% dralon, met modieuze re- verskraag en leuke parel moeren knopen. Italiaanse mode voor grotere maten: 44,46 en 48. Fully-fashion- ed (geheel geminderd!). Kleuren wit, turquoise, rose, bleu, rood, ananas, marine, camel, goud en lichtgrijs. Groot 1^790 voordeel, slechts I J Klassiek model vest, van 100% prima wasbare dra lon. Fully-fashioned. Zeer mooi van afwerking. Ex clusieve import uit Italië. Maten 42, 44, 46. Kleuren wit, geel, rose, rood, beige, bruin, bleu, marine, tur quoise, lichtgrijs, goud. Nu slechts Heel chic en tóch prak tisch dralon pullover met modieuze reverskraag. Ook in grote maten verkrijg baar: 44, *46, 48, 50 en 52. Grote in vele modetinten: wit, marine, cognac, ker- ry, bordeaux, bleu, rose, turquoise, groen, beige en lichtgrijs. 3 Herenpullover, van ster ke Dralon, zó gewassen, zó droog. Gemaakt in de mooie Engelse steek met vlotte V-hals. Kleuren: cognac, beige, bordeaux; bleu, korenblauw, groen en grijs "11175 Herenpullover van war me en zachte lambswool. Met sportieve V-hals. Ful ly-fashioned, klassiek mo del met perfecte pasvorm. Kleuren: lichtgrijs, beige, lichtbleu, whisky, granat, wine red, donkergroen en navyblue. Opmerkelijk laag geprijsd -g 75 Pullovertje, van 100% dralon. Sportief, warm en sterk. Met V-hals en leuke aangebreide boord en manchetten. Snel gewas sen, snel droog, pilt niet. Grote keus in kleuren. Maten: 36 t/m 65. 16 jaar 11.90 4 jaar £115 Vlotte meisjes pullover, met moderne kabelgame- ring. Gemaakt van sterke dralon. Fully-Fashioned -^modeL Italiaanse import. .'Maten 35-60. Kleuren: in vele moderne pasteltinten o.a. rose, bleu, grijs, mêlé, en wit. 14 jaar 12.95 3 jaar Heel leuk en heerlijk warm meisjesvest. Gemaakt van dralon. Fully-fash ioned met kabels op voor- pand._ Door het soepele materiaal perfecte pas vorm. Exclusief voor V&D Maten 36 t/m 55. In vele kleuren, on. rose, bleu, Grappige baby-sweater, van heerlijk warm, onver slijtbaar en gemakkelijk te wassen nylon velours. Leu ke raglan mouwtjes. Opti- lon ritssluiting (kan niet roesten!). In vele vrolijke kleurtjes, w.o. wit, ciel, rose, geel, rood, koren en groen. Maat 3 18/24 mnd. 4.95; maat 2 - 9/18 mnd. 4.50; maat 1 - 1 QC 6/9 mnd. "75 ji

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15