Chris Enthoven, borduurster rozen y§ Libelle SSüÉr Haarlem verrijkt met Batz-orgel in Sionskerk aan de Eksterstraat stretch-kantslip mm CH RYSAL Vijf Europese academies in Madurodam Regionale en lokale geschiedbeoefening Haarlem koopt werken van Couzijn en Jan Sluyters „Ieder doek is opnieuw een experiment" mm DONDERDAG 1 APRIL 1965 21 E. J. Kalf KZOD-expositie IMMRI WM II éf: li ill; li» WW #ip i«pii mfumMHls liilfiiisi van knop tot bloem in uw huis POKON-CHRYSAL - NAARDEN A W nabeschouwingen Decalostaat Hedenavond officiële ingebruikneming De radio geeft vrijdag T elevisie programma Kop van Cruys Voorbergh in het Kostuummuseum Franse impressionisten in Londen geveild Utrillo gestolen HET RUIME UITZICHT van haar flat vergoedt veel van het gemis aan het buitenhuis dat Chris Enthoven drie jaar geleden verlaten moest omdat het, onroerend verkeersslacht- °ffer> gesloopt werd voor een nieuwe weg. Helemaal ver zoend met de stad is zij niet, maar geconcentreerd werken in haar hooggelegen flat wisselt zij af met tochten naar het Gooi. In de kamer is ruimte; zij kan er afstand nemen van grote wandkleden. Voorlopig zie ik er maar één, de lap, die zij bij mijn komst op de grond heeft laten glijden naast haar werkmand. Tussen de borduurster en het werk dat zij onder handen heeft is een nauw contact; het intense bewerken van de stof geschiedt zó, dat een nieuwe stof ontstaat die, los gelaten, een vorm blijkt te hebben gekregen, een nieuwe een- HAAR ATELIER is vierkant, vrijwel zon der meubelen en, in verband met een ten toonstelling, vol werk, een indrukwekken de stoet. Zie eens naar haar wand kleed „Jacob en Ezau": met de dromen de Jacob en de ladder, waarlangs enge len naar hem afdalen als middelpunt; in de hoge rechthoek zijn nog vier andere scènes uit dit bijbelverhaal weergegeven. Alle in dezelfde techniek: draadopnaaien. Wollen draden, die meer lijken te zijn gaan liggen dan gelegd te zijn, werden vastge zet met een heel simpele steek er recht- overheen in een lichtere kleur. Hoe helder van tekening werkt dit op een afstand èn dichtbij, waar men ziet, dat kleine ver schillen in de afstand der gelegde draden onderling meer of minder diepte van kleur geven, daar de ondergrond luider of zach ter meespreekt. Deze techniek geeft ste vige, gesloten groepen van figuren, waar door het verhaal ernstig voortschrijdt. Het gebruik van festonsteken over de contour draden werkt als de loodbanden in ge brandschilderd glas. HEEL EIGEN zijn ook de kleine pane len, waarvan de stof geheel bedekt is door halve kruisjes, het z.g. petit point. Men moet daar niet te gauw langs lopen al schreeuwen ze u niet toe met hun stille tinten en zelfs al liggen sommige kleuren gamma's u niet. Er staan en hangen er een twintigtal aan de muur en op de grond. Een „Laatste Avondmaal" treft mij bij zonder, het is helderder van kleur en van een grote innigheid door de groepering om een ronde tafel. Ik zie nu hoe mooi ook déze techniek gesloten figuren en groepen kan geven. De wat gedrongen gestalten, die Chris Enthoven zo liggen, geven mij heid, die niet meer weet van de middelen, maar een eigen leven heeft als beeld. Wij spreken eerst over het schijnbaar tegenstrijdige van de noodzaak te kunnen tekenen, vorm geven en tegelijkertijd het tekenen los te laten en te beelden met textiele middelen. Alleen beeldend vermogen kan van een handwerk een kunstwerk maken. En aan de andere kant moet er zo veel met naald en draad gespeeld en getraind zijn, dat de hand telkens de middelen vindt om een bepaald beeld op te roepen. In het werk van Chris Enthoven is een rijke gedachten- en gevoelswereld. Haar beeldend vermogen lijkt voorbeschikt voor de technieken van naald en draad. Maar ook lijkt het soms alsof textiele technieken zelf het beeld hebben doen ontstaan. „Deucalion en Pyrrha" uit het eerste boek van Ovidius' Metamorfosen. Afm. 2 x 1 m. Dit wandkleed werd in 1958 door het Rijk aangekocht in de tentoonstelling van het werk van Chris Enthoven bij Santee Landweer te Amsterdam. de indruk van kracht en verborgen bewo genheid, die bij koningen, profeten en aartsvaders past. Ik merk op, dat dit alle maal bijbelse scènes zijn. „Deze techniek wil bij mij voor bijbelse onderwerpen ge bruikt worden" zegt zij. „Een tijdlang was ik zo onder de indruk van de petits points van de beeldhouwer Moissi Kogan, kleine naakten, dat ik zijn manier van smalle uitsparingen toepaste, maar dat werd bij mij niet mooi. Ook technisch kun je alleen maar goed doen, wat uit jezelf komt". (Het was ook de kunsthandel Santee Land weer, die deze petits points ongeveer 1930 exposeerde). Haar voorliefde voor bijbelse en mythologische onderwerpen, speciaal voor de Metamorphosen, vormde zich reeds in haar prille jeugd. HET ZOU TE VER voeren diep in te gaan op de verschillende werkwijzen en wat de kunstenares ermee realiseert, over de verscheidenheid van steken, die zoveel tinten mogelijk maakt in grote mytholO' gische scènes van witwerk op donkere stof. Bijzonder krachtig en helder werken die aan de muur, ik vind dat hoogtepunten. (Zie foto) Ook in witte naaldkant-variaties staan scènes, b.v. „Apollo en Daphne" op een onregelmatig stramien van gespannen draden. Een enkel tafereel daarvan kwam nog niet helemaal „uit de draad". Ver melden we nog de vrije borduursels van kegelende en hardlopende figuren op een fond van aan elkaar gezette stoffen, tafe relen als „De Tijding" „Muzikanten", „Carnaval", waarbij kleurige lapjes en wit te draden met de naaimachine werden op gestikt en overstikt (het is niet toevallig, dat uit dit nieuwe medium enkele abstrac te doeken voortkwamen); „naaldweefsels", die spelend de hindernis der gebondenheid aan de stof nemen. Ze lijken met veel vreugde gemaakt, ook door de bijzonder mooie kleuren. Telkens vraag je je af, wat eerst was, de drang tot het spel met naald en draad of de lust om een oude mythe, een bijbelverhaal of zomaar-een- stemming tot leven te brengen. Maar wat doet het ertoe, de kip of het ei, waar de zuiverheid van intentie, het zó moeten, duidelijk zijn. Al legt zij de grondgedachte vast op pa pier ik vergelijk de schets voor „Apollo en Daphne" met het naaldkantpaneel deze borduurster concipieert in lap en draad, aan het borduurraam. Er is nooit sprake van een vertaalde tekening. „Ieder doek is een experiment" zegt Chris Ent hoven. Gaat u zelf zien, hoe vaak het slaagde, wanneer zij exposeert te Amster dam bij de kunsthandel Santee Landweer, Prinsegracht 608 van 5 tot 28 april. Het wordt een boeiende ontmoeting! De expositie die thans gehouden wordt in „De Waag" (hoek SpaarneDamstraat) van het genootschap „Kunst zij ons Doel", en waar o.a. schetsen en studies voor het publiek verkrijgbaar zijn voor prijzen van 1 tot 100 gulden, mag zich verheugen in een bijzonder grote belangstelling van be zoekers. Vooral stelt men het zeer op prijs dat het aangekochte werk direct kan wor den meegenomen. De tentoonstelling die nog slechts enkele dagen geopend blijft, tot en met zondag 4 april, is dagelijks van 105 uur, 's zondags van 25 uur, gratis toegankelijk. Bij aan koop van een kunstwerk geldt de rijks subsidieregeling. '9': ft ft ft5 -'.'.v.- V' Advertentie Nu kweker en bloemist rozen niet meer in kaal water laten optrekken, doch ze nu ook in Chrysal zetten KUNT U ERVAN OP AAN dat, als u ze ook in Chrysal- water zet van de juiste samen stelling, Rozen in knop ge kocht bij u thuis tot volle bloei komen, zowel in warme als koele vertrekken. VOEDSEL VOOR SNIJBLOEMEN AVRÓ's „Sportpanorama" bevatte een tweetal boeiende miniatuur-documentai res: een over de wereldkampioen-wielren ner Jan Janssen, de ander over het be faamde renpaard Koh I Noor. Tegenover het goed verzorgde beeld trof ons weder om de wat slordige wijze, waarop Koen Verhoeff, duidelijk afkomstig uit Den Haag, zijn Nederlands uitspreekt. Terecht geeft men bij de televisie misschien de voorkeur aan bezielde commentatoren en verslaggevers siersprekers zijn vaak saai maar dat behoeft toch niet uit te sluiten, dat men wat meer op de uit spraak van onze taal let. Voornamelijk met steun van de zeer be gaafde en vriendelijke musical-ster Gwen Verdon maakte Danny Kaye voor zijn showserie een aflevering, die zeer veel weg had van een zeer vrolijk kinderuur een kinderuur echter met zulke briljante onderdelen, dat het ook voor de groten een ontspanningsprogramma van de beste soort werd. De afdeling documentaire programma's van genoemde omroep lanceerde op gede gen wijze ook bezwaren en afwijzingen kregen genoeg de aandacht de decalo- staat, een fraai apparaat, dat spijzen en DE NEDERLANDS HERVORMDE GEMEENTE van Haarlem-Noord be sloot verleden jaar februari, op voorstel van het college van kerkvoogden van de Sionskerk aan de Eksterstraat, tot het aankopen van het orgel van de Willems kerk te 's-Gravenhage. Het orgel, dat in 1842 door de oude orgelbouwer Jonathan Batz voor koning Willem II werd gebouwd en geplaatst werd in de Gothische Zaal van het Koninklijk Paleis te Den Haag, was na een avontuurlijk bestaan in het bezit gekomen van de Haagse Koninklijke Zangvereniging „Excelsior". Van deze vereniging werd het orgel overgenomen en aan de orgelbouwersfirma Willem van Leeuwen Gzn. te Leiderdorp werd opdracht gegeven het orgel te restaureren en over te plaatsen naar de Sionskerk. DEZE WEEK is de restauratie voltooid en hedenavond zal het orgel officieel in gebruik genomen worden tijdens een plechtig-feestelijke dienst in de kerk, wel ke door de predikanten ds. J. Kroon en ds. G. H. v. d. Woord geleid zal worden en waarbij de organist van de kerk Teke Bijlsma het orgel zal bespelen bij de uit voering van werken van Bach, Reger en Zwart. Begeleid door de organist Leen Nij- dam zullen het Sions kerkkoor en het Sions Jongerenkoor, beide onder leiding van Te ke Bijlsma enkele koorcomposities ver tolken. TIJDENS EEN informatieve bijeen komst voor de pers en organisten hebben Teke Bijlsma, onder wiens advies het or gel werd gerestaureerd, en enkele uitvoer ders van de herstelwerkzaamheden, be langwekkende mededelingen daarover ge daan. Terwille van een grotere bruikbaar heid en voor intensiveren van het specifie ke klankkarakter van dit typische mecha nische Batz-orgel werden enkele registers vervangen door andere of verplaatst naar een der twee manualen. Daartoe werden ook de intonaties door de bekwame into- nateur J. Schellingerhoudt met uiterste zorg herzien in de zin van de klankprin cipes, waarvan de oude firma Batz al in 1763 met de bouw van een orgel in de Lutherse kerk te Den Haag had getuigd. De dispositie van het orgel telt thans achttien registers, waarvan de klankentim bres aan het hoofdmanuaal een verras sende klankschoonheid hebben verleend, glanzend en fris. Het tweede manuaal heeft een enigszins „romantisch" accent verkregen en de pedaaltoon is sonoor en bezit een opvallende draagkracht. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. Aansluitend: och tendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. (7.25 Van de voorpagina, praatje). 8.13 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water: in formatief programma voor weg- en wa terweggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmu ziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de vrouw. 11.55 Klassieke grammofoonmuziek. 12.17 Tentoonstel lingsagenda. 12.22 Actualiteiten. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel. 12.55 Actuali teiten. 13.00 Nieuws. AVRO: 13.10 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereo: Pianoduo: moderne muziek. 13.55 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. 15.30 Lichte orkestmuziek (opn.). VPRO: 16.00 Nieuws. Aansluitend: Als ik in gedachten stalezing over de Kruiswoorden. 16.15 Klassieke kamermu- zièk (gr.). 16.30 Nieuwsdienst voor nieuws gierige kinderen. 16.34 Voor de jeugd. 17.00 Muziekkalender. 17.30 Voor de rijpe re jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instru mentaal kwartet. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz rondo: Nederlandse jazz. 19.00 Kiosk: artikelen uit de weekbladen. 19.10 Nieuwe grammofoonplaten. 19.30 Lezen en schrijven: literair programma. 19.50 Welke koers: serie verkenningen in de maatschappij van vandaag. 20.00 Nieuws. 20.05 Analfabetisme in eigen land, klank beeld. 20.20 Over de schreef, cabaretpro gramma. 20.50 Het nieuwe Afrika, le zing. VARA: 21.00 Dansmuziek. 21.45 Tijd van werken, documentair klankbeeld. 2215 Stereo: Liedjes 22.30 Nieuws. 22.40 Weerklank: muziekrevue. 23.10 Lich te grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Oude ka mermuziek (gr.). 7.30 Nieuws en herha ling SOS-berichten. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte or kestmuziek en zangsoliste. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Moderne orkestwerken (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke gram mofoonmuziek. 11.15 Voor de oudere luis teraars. 12.00 Populair orgelconcert. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: lichte mu ziek en reportages. 13.30 Stereo: Lichte orkestmuziek en instrumentaal trio (opn.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Licht pianospel (opn.). 14.40 Voordracht. 15.00 Cello en piano: klassieke muziek (opn.). 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Musiciana: muzikale her inneringen. 16.30 Duizendschoon, lezing. 16.45 Radiokoor: Oude liederen. 17.00 Ver zoekprogramma voor de middelbare school. 18.00 Halte: programma voor de twintigers. 18.30 Fanfare-ork. 18.50 Klas sieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. ,19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Stereo: Nederlandse folkloristische muziek. 19.50 Klassieke grammofoonmuziek. 20.05 Pris ma: gevarieerd programma. 20.50 Geeste lijke liederen (opn.). 21.20 Toonkamer: veertiendaags muziektijdschrift in klank. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: Internationale oriën tatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Viool en harp: moderne muziek (opn.).. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. (Om 12.25 Weerbericht). 12.50 Beursberichten en pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (Om 15.00 Nieuws). 15.45 Grammofoonmuziek. (Vanaf 16.00 evt. on derbreking met berichten voor de automo bilisten). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Klassieke en moderne muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Duitse les. 17.30 Engel se les. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Kroniek voor de automobilisten. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I VARA: 15.00-15.45 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de beer. 19.06 De Verrekijker: Internationaal jeugdjournaal. 19.15 Van Gewest tot Ge west, regionaal weekjournaal. VARA: 19.35 De Mickey Roony-show: De Kleptomaan. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit, amusementspro gramma. 21.10 Het uur der waarheid, t.v.- spel. 22.10 Contrast: programma over ak- tuele politieke vraagstukken. NTS: 22.40- 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 De Lucy Show Lucy kraakt noten, T.V.- film. 20.25 Vrijspraak of doodstraf T.V.- spel. (Produktie van Associated Rediffu- sion). NCRV: 21.50 Het werk onzer han den wetenschappelijke documentaire. 21.55-22.10 Attentie. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NOT/NTS: 11.05-12.50 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. KRO: 19.05 Porkey. teken film. 19.13 Dwars door Afrika, filmver slag. 19.35 De Flintstones, tekenfilm.NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Duel, wedstrijdpro gramma. 21.30 De V van vandaag, docu mentaire over de bisschoppe.ijke vasten actie. 21.55 De Marinierskapel der Ko ninklijke Marine. 22.20 Vastenepiloog. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Zonder formules: populair weten schappelijk magazine. 20.30 The Saint, TV-film. 21.20 BIM-BAM, reportage over een bezoek aan een klokkengieterij. 21.50- 22.10 Parlementaire spiegel. MET IMPROVISATIES en het spelen van muziek van Bach en Reger heeft Te ke Bijlsma de vele klankmogelijkheden van het orgel gedemonstreerd en daarme de bewezen, dat de gehele litteratuur van orgelwerken uit een ver verleden en uit het heden, waarbij de orgelmuziek uit de 19e eeuw niet behoeft te ontbreken, op dit orgel uitgevoerd kan worden. Met dit ook in architectonisch opzicht fraaie instrument kan de Nederlands her vormde gemeente van Haarlem-Noord ze ker gelukgewenst worden en eveneens Haarlem, dat als orgelstad weer kan wij zen op een bijzonder orgel binnen zijn grenzen. P. Zwaanswijk Woensdagmiddag 7 april zal prinses Be nedikte van Denemarken niet alleen het nieuwe seizoen voor Madurodam ontslui ten, maar eveneens de opening verrichten van de interacademiale tentoonstelling van klem-plastiek „vijf academies ontmoeten elkaar op Madurodam", waaraan deelne men de academies voor beeldende kunsten van Amsterdam, Helsinki, Kopenhagen Milaan en Warschau. Onder voorzitterschap van de Britse beeldhouwer Bemhard Meadows, hoogle raar aan het Royal College of Art te Lon den, zullen de volgende juryleden uit de 110 ingezonden beelden hiervoor een keuze maken: de beeldhouwers P. d'Hont, N. Jonk, A. Rietbroek, A. Termote, J. Wolkers en de heer G. G. Jungerius, directeur van Madurodam. De tentoonstelling is inge richt door de beeldhouwer E. Claus uit Amsterdam. In het Nederlands Kostuummuseum in Den Haag is door mr. M. Vrolijk, wet houder van Onderwijs, Kunsten en Sport zaken van de gemeente Den Haag, een bronzen portret van de toneelspeleren regisseur Cruys Voorbergh (pseudoniem voor E. P. C. van Vrijberghe de Coningh) onthuld, dat de beeldhouwster Charlotte Jolles-Gyr heeft vervaardigd in opdracht van het Haagse gemeentebestuur. De beeltenis van Cruys Voorbergh is aan gebracht in de hal van het gebouw aan de Haagse Lange Vijverberg, waarin het Kos tuummuseum is ondergebracht. De ont hulling geschiedde in tegenwoordigheid van vele familieleden en kennissen van de in september 1963 overleden kunstenaar, onder meer van zijn twee kinderen, de 17- jarige Emmy en de 14-jarige Coen. Cruys Voorbergh heeft zijn kostuumverzameling uitgebreid tot een unieke collectie kleder drachten, die hij in 1951 aan de gemeente Den Haag schonk, waardoor hij de grond legger werd van het Nederlands Kostuum museum. De verkoop van 133 schilderwerken van Franse impressionisten en moderne mees ters in de kunstveiling van Sotheby in Londen heeft woensdag 622.720 pond op geleverd. De hoogste prijs werd betaald voor een portret van Modigliani, namelijk 31.500 pond. Een werk van Renoir fruit in schaal bracht 28.000 pond op. Hetzelfde bedrag werd betaald voor een werk van Gauguin van 1890. Claude Monets „Lente in Argenteuil", van 1872, bracht 24.000 pond op. Dieven zijn in Philadelphia (V.S.) een kunsthandel in de binnenstad tijdens de bezoekuren binnengewandeld, hebben een schilderij ter waarde van 20.000 dollar van Utrillo onder de arm genomen en zijn rus tig weggegaan. Het doek, een landschap in olieverf, is een werk uit 1923. dranken in een ommezien van calorieën ontdoet. Gelet op het revolutionaire karak ter van deze uitvinding zij zou dikma kende eet- en drinkcultuur wel eens ge heel kunnen wijzigen, stellen wij onze me ning nog één dag uit, wij willen er name lijk graag nog één nachtje over slapen. J. Damshuizer Op 5 april aanstaande is er in de „Zwarte Schuur" bij de volkshogeschool Het Oude Hof te Bergen een bijeen komst, gewijd aan de regionale en lokale geschiedbeoefening. De bijeenkomst, die van 16.30-21.30 uur duurt (onder broken door een maaltijd) is belegd door de sectie regionale geschiedbeoefening van de Culturele Raad Noord-Holland, ter versterking van de onderlinge con tacten tussen allen die geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van gewest, streek en lokale gemeenschap. Men hoopt dat de regionale geschiedbeoefening, die zich in grote veelzijdigheid manifesteert, aldus een krachtiger basis krijgt; dat reeds her en der levende plannen onder steund worden, dat nieuwe initiatieven genomen zullen worden. Bovendien wil de sectie van gedachten wisselen over de verruimde publikatiemo- gelijkheden voor studies die er in Noord- Holland gekomen zijn. Prof. dr W. Jappe Alberts uit Voors+ (Gld.), buitengewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor de interregionale geschiede nis, zal een inleiding houden, waarop de discussie over de Noordhollandse verhou dingen kan worden afgestemd. Na de maaltijd zal een werkstuk van dia's en ge luidsband, gewijd aan de lokale geschie denis van Warmond worden vertoond, als voorbeeld ervan hoe een kleine groep vrienden de geschiedenis van hun dorp, bijvoorbeeld tijdens avondbijeenkomsten van volksontwikkebagsorganisaties, toe gankelijk kunnen maken door een montage van beelden uit het verleden en teksten. Dit is een vorm van dokumentatie, waar van wellicht ook in ander verband ge bruik gemaakt zou kunnen worden. Iedereen is welkom, ook zij die geen speciale uitnodiging ontvingen. De kosten zijn f 2,50 (voor de broodmaaltijd). Aan meldingen dienen gezonden aan het bu reau van de Culturele Raad Noordholland, Advertentie elegant en praktisch, past als een tweede huid, super elas tisch, koel in de zomer, ge maakt van zeer snel drogende 100% HELANCA kantstof Ook grafiekcollectie verrijkt In de Dépendance De Vishal te Haar lem zal ter gelegenheid van de 65st« verjaardag van de Haarlemse kunstschil der Kees Verwey een aantal van zijn werken worden getoond, waarbij de tekeningen het ruimst vertegenwoordigd zullen zijn. Tevens zullen werken te zien zijn van onder meer, Mari Andriessen, H. F. Boot, Jan van Borssum Buisman, Johan Buning, Anneke Höfte, Theo Mul der, Charlotte van Pallandt en Coba Ritsema (van 31 maart tot 29 april). Voor de Haarlemse collectie zijn aange kocht een brons, „Strandstoel" (1947) van Wessel Couz(jn; het schilderij „Oktober- zon. Laren" (1911) van Jan Sluyters en grafiek door Corneille, Martin Engelman, Hbndertwasser, Ton van Os, Picasso, Han nes Postma en Gustave de Smet. In het onlangs gereedgekomen Stadskan toor van Beverwijk is een keuze uit de Haarlemse verzameling hedendaagse kunst te zien, bestaande uit werken van Karei Appel, Corneille, Lucebert, Kruyder. Jan Sluyters, Thorn Prikker, Jan Toorop, Mari Andriessen, Erik Claus, Wessel Couzijn, Esser, Nic. Jonk, Lipchitz, Charlotte van Pallandt, Arthur Spronken en O. Zadkine. Tot 18 april, dagelijks van 9-12 en van 2-5 uur, behalve zaterdag en zondag;

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 21