Mr. Beernink: C.H.U. zal een eigen oppositiepolitiek voeren AGENDA Pu rol K2r Publiek mag komen kijken in Nijmeegs dierenlaboratorium Kort en bondig BRAMMET JE FOK 3 POLLE, PELLI EN PINGO Zware straffen voor narcoticadieven Verzending van zeepost Drie jaar voor vader die baby doodsloeg Ook in Nederland een Europese Federalistische Partij opgericht dient heel de huid Tegen het couperen van hondenoren morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist. Team met 6 Nederlanders via Israel naar Perzië Steen door voorruit; meisje dood De proefdieren lijden geen pijn verzekert de directeur Trouwen in een bejaardenhuis Overdag iets warmer ii èi CZlEZD DONDERDAG 1 APRIL 1965 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON badzeep En tegen vlekken: Minister De Jong niet naar de V.S. Congres van studenten over stakingsrecht Kerkelijk nieuws Europese Werkgroep M;# Vee m4-f. BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN Twee aan verdovende middelen ver slaafde jongelui uit de hoofdstad, 23 en 25 jaar, zijn wegens diefstal van een gro te hoeveelheid narcotica uit een apotheek waar zij hadden ingebroken, ieder veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. De rechtbank achtte het wegens de toestand waarin beiden verkeren, noodzakelijk de zeer ingrijpende maatregel van de terbe schikkingstelling tegen hen te nemen. De 24-jarige verloofde van een der jon gemannen, die in het bezit was geweest van opium, kreeg twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. De 24-jarige vriendin van de andere jongeman werd wegens heling van narcotica tot een maand voorwaardelijk veroordeeld. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Aldabi" (4 april); Australië: ms „Riederstein" (7-april); Bra zilië: ms „Aldabi" (4 april), ms „Aragon" (8 april) en ms „Argentina Star" (10 april); Canada: ms „Rudgefjell" (7 april); Chili: ms „Weimar" (4 april) en ms ..Montfer- land" (7 april); Indonesië: ms „Polydorus" (7 april); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „La Bourdonnais" (4 april); Ned. Antillen: ms „Parthenon" (7 april); Nieuw-Zeeland: ms „Cumulus" (5 april); Suriname: ms „Willemstad" (6 april); Verenigde Staten: ms „Prinses Margriet" (8 april); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Transvaal Castle" (4 april) en ms „Jagersfontein" (6 april). Inlichtingen betreffende de verzendings data van poststukken geven de postkan toren. De rechtbank in Rotterdam heeft een 20-jarige loswerkman uit Rotterdam ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Hij had zijn zoontje van drie maanden zo ernstig geslagen en getrapt dat het is ge •torven. Huiselijke moeilijkheden, ontstaan door een te jong aangegane echtverbintenis waren de belangrijkste oorzaak van het misdrijf. De C.H.-fractie in de Tweede Kamer zal, als formateur Cals slaagt, haar eigen oppositie-politiek voeren en de te behan delen vraagstukken vanuit eigen visie be oordelen. Dat zei mr. Beernink, voorzitter van de Christelijk-Historische Unie en voorzitter van de C.H.-fractie in de Twee de Kamer op een bijeenkomst van de C.H.- kiesvereniging in Leiden. Hij verklaarde dat de C.H.U. op het standpunt staat, dat de omroepverenigin gen bij een eventuele uitbreiding van de In Amsterdam is opgericht de Europese Federalistische Partij Nederland. De E.F.P. Nederland wil met een eigen lijst uitkomen bij de op 2 juni te houden ver kiezingen voor de raad van het nieuwe publiekrechtelijke lichaam Rijnmond. In het voorlopige bestuur hebben o.m. zitting mr. H. F. Heierman en M. Lewin. Volgens het bestuur is de oprichting van de E.F.P. ook in Nederland noodzakelijk gebleken, omdat de nationale partijen niet voldoende voor de eenwording van Europa kunnen doen. Deze partijen moe ten te veel rekening houden met hun eigen partijbelangen. Slechts door een in- ter-Europese partij kan de Europagedach te politiek worden bevorderd. De kracht van de E.F.P. ligt in haar inter-Europese samenwerking, aldus het bestuur. De E.F.P. Nederland is, na Oostenrijk en West-Duitsland, de derde tak van de inter-Europese Partij. De leiding van de Federalistische Internationale, de over koepelende organisatie van de Europese Federalistische Partijen, berust bij de Oostenrijkse politicus Otto Molden. De heer Lewin richtte in 1962 de Nieuw- Democratische Partij op, waarvan hij voorzitter is. Ook nam hij het initiatief voor de oprichting in 1958 van de Neder landse Volksbeweging, die bij de stichting der Nieuw-Democratische Partij daarin op ging. Verder is hij oprichter en voorzitter van de Bond van Belastingbetalers. Indertijd is hij een der drie oprichters geweest van Radio Veronica. De Amsterdamse advo caat mr. Heierman is secretaris van de Nieuw-Democratische Partij en van de Bond van Belastingbetalers. zendtijd voor radio en televisie daarin een evenredig deel moeten hebben. Daar naast is er een grote groep van ons volk, die behoefte heeft aan een open bestel, waartoe nieuwe zendgemachtigden moe ten worden toegelaten. Mr. Beernink stelde uitdrukkelijk, dat zijn fractie zich bij het formatieoverleg niet wilde vastleggen op een bepaalde vorm voor oplossing van het radio- en te- levisievraagstuk, maar dat de fractie ook alle andere aspecten bij het te voeren be leid en ook de zetelverdeling onder de loep wilde nemen. De fractie wilde vooraf weten wat er zou gaan gebeuren met de belastingen, de landbouw, de woningbouw, de middenstand en de lonen en prijzen. Hij noemde het „een droeve en vreemde zaak" zoals formateur Cals en de overige drie fractieleiders de C.H.-fractie en ook de CH. Unie hebben behandeld. „Men heeft van ons het uiterste willen vergen," i hij. Mr. Beernink, die, zoals bekend is, geen voorstander is van een fusie met de A.R. op korte termijn, zei te vrezen, dat het meedoen van de A.R. bij de kabinetsfor matie de bestaande verhoudingen niet ten goede zal komen. Het betrekken van de P.v.d.A. in deze formatie achtte hij in strijd met de stembusuitslag van 1963. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Nieuw Operette Gezelschap met „Fr„u Luna" van Paul Linke. Vrijdag 20 u.: To neelgroep Studio met „Dagboek van een gek" van Gogol. Regie: Kees van Iersel. Solo-toneel van Henk van Ulsen. Geref. Kerk (Bloemendaal), vandaag 20 u.: Johannes Passion van Bach door het Haarlems Kamerkoor o.l.v. Piet Halse- ma. M.m.v. Haarlems Kamer-orkest. Concertgebouw, vrijdag en zaterdag 20 u.: Cabaret „De lachende kerk" door Fons Jansen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Carpet baggers", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes in ver keerde handen", 18 j. Luxor 14, 19 en 21.15 u.: „Onderwereld Pigalle", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Vrijdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen van morgen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De haai van Londen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stellii van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u De Waag (Spaarne-Damstraat)Ex positie van werken van Kunst Zij Ons Doel: „Van 1 tot 100 gulden". Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 5 april. Vishal (Grote Markt): Expositie van te keningen van o.a. Kees Verwey. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- stelling van voorj aars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Museum Het Huis van Looy (Kleine Houtweg 103): Handwerktentoonstelling „Alles voor de bruid", tevens antieke handwerken (Stichting Goed Handwerk) Vandaag geopend van 10-17 u., vrijdag van 10-17 u. en van 19-21 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 maart). DONDERDAG 1 APRIL City, 20 u.: „U spreekt met uw moorde naar". Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel voert op voor Velser Kunst kring: „Obsessie". Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmui' den, 19.30 u.: „Matthaus Passion", door Chr. Oratoriumver. „Looft den Heer". VRIJDAG 2 APRIL City, 20 u.: „De rode lampjes". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling, Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, van 19 tot 21 uur: Tentoonstelling van houtsnijwerk uit Nieuw-Guinea. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 1 APRIL Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli". Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9-12 uur en van 14-17 uur. Gewest. Arbeidsbureau, Tentoonstelling Centra voor Vakopleiding. Bisschoppelijke Kweekschool, Baanstraat Expositie ontwikkelingsgebieden, geopend van 20-22 uur, tot en met 2 april. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwyk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 21 u. Advertentie De kynologenclub „Almere" in Den Haag heeft de Raad van Beheer op Ky- nologisch Gebied in Nederland voorge steld, van keuringen op tentoonstellingen en clubmatches alle honden met gecou peerde oren uit te sluiten, die zijn gebo ren na 31 mei 1965, ook uit landen waar een wettelijk verbod tot het couperen van hondenoren van kracht is. Het verkleinen van de oorschelpen van een hond wordt op grond van artikel 455 van het Wetboek van Strafrecht als over treding beschouwd. Als wordt overschre den hetgeen ter bereiking van het doel verkleining der oorschelpen toelaatbaar is kan de handeling vallen onder artikel 254 Wet boek van Strafrecht en wordt dan als misdrijf beschouwd. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft zijn instemming betuigd met het l voorstel van „Almere", Advertentie KIES<Z mreMP Blend-ï-med Y°°rkomt en geneest bloedend tandvlees. f1.9tf En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. 11.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.65 Bloemenzeep v.a. f0. 85 (ook in geschenkverpakking) de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Zolang de regering tlemissionair is zal de minister van Defensie, de heer De Jong, voorlopig moeten afzien van zijn voorgenomen bezoek aan de Verenigde Staten. Hij zou begin april vertrekken en met zijn Amerikaanse ambtgenoot Mcna- mara, die hem hiertoe had uitgenodigd, besprekingen voeren over defensieaange legenheden die de belangen van beide lan den raken. Ook zou de minister een aantal Amerikaanse militaire installaties bezoe ken. De Nederlandse studenten in de rech ten houden ieder jaar een landelijk juri disch studentencongres. Als onderwerp kiezen zij gewoonlijk een of andere kwes tie, die zich in verschillende delen van het recht voordoet of waarvan verwacht mag worden dat zij alle studenten zal in teresseren. In 1963 werd gesproken over „Recht en Wereldvrede", in 1964 over „Rechtsbe scherming tegen de Overheid". Dit jaar zal het congres gehouden worden van 20 23 april in Leiden. Het zal gewijd zijn aan het stakingsrecht, een onderwerp dat verbindingen heeft met alle onderdelen van het recht; het civiele, het administra tieve en het strafrecht. Aangenomen naar Blokzijl J. Jellema, kand. te Achterveld, die bedankte voor Dinteloord, 's-Gravenmoer, Hasselt, Krui- ningèn, Onnen, Sleen en voor Visvliet; naar Leidschendam (2e pred.pl.) W. v. d. Meulen te Slikkerveer. Bedankt voor de benoeming tot hulp prediker te Oostzaan P. Veenhuizen, em. pred. te Huizen (N.H.). Geref. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Z., P. v. d. Bijl te Genemuiden en H. Ligtenberg te Oudemir- dum. De Europese Werkgroep, waarvan prin ses Beatrix presidente is, zendt een team voor 21 maanden naar Israel als voorbe reiding voor het werk in diverse projec ten in Perzië. Dit team, dat uit 10 land bouwkundigen, 8 verpleegsters, 3 maat schappelijk werk(st)ers, een huishoudkun dige en een constructiewerker bestaat wordt gevormd door 7 Britten, 6 Neder landers, 6 Belgen en 4 Noren. De Neder landers zijn Aleid Kleinsmit uit Rotter dam, een 24-jarige huishoudkundige, die naar Dousadj gaat, drie verpleegsters, de 26-jarige Francis Heere uit Cuyk, die gaat werken in 'n psychiatrisch hospitaal in Te- hereh, de 38-jarige Janny Woestenburg uit Zaandam en de 22-jarige Lucie Bakker uit Heiloo, die beiden in een ziekenhuis in Teheran komen. De 23-jarige maatschap pelijk werkster Ina Schade van Westrum uit Den Haag gaat in Dousadj of in een project voor genezen melaatsen aan de Kaspische Zee werken. De enige man van het zestal is de 25-jarige landbouwkundige Gerard Hoogendoorn uit Leidschendam, die gaat werken in een project van het Perzische ministerie van Landbouw. De Nederlandse groep ontmoet de ande^ re teamgenoten in Marseille vanwaar men op 4 april per schip naar Haifa vertrekt. Na een trainingsperiode in Israel ver trekt het team op 3 juni naar Perzië. In Utrecht is een 20-jarig meisje over leden nadat zij in een auto aan het hoofd was getroffen door een grote steen, die door de voorruit vloog. Het meisje zat naast haar vader in diens auto toen de steen uit de laadbak van een passerende met puin geladen vrachtauto viel. Het Centraal Dierenlaboratorium van de katholieke universiteit in Nijmegen, dat vorige week per advertentie honden en katten te koop vroeg voor dierproeven en daarvoor fel is aangevallen, wil probe ren meer begrip bij het publiek te wekken. Onder meer is besloten voortaan iedere woensdagavond dertig belangstellenden, die zich daarvoor tevoren hebben opgege ven, in de gelegenheid te stellen het labo ratorium te bezoeken. De directeur van het laboratorium, de dierenarts M. J. Dobbelaar, heeft ontkend, dat dieren worden gepijnigd. Bij elk nieuw experiment is het dier onder narcose ge bracht. Het overlijdt direct na de proef en heeft geen pijn gevoeld. Als bepaalde ge neesmiddelen moeten worden onderzocht op dieren ontstaan soms in het ongunstig ste geval afwijkingen, waarvan het dier nauwelijks hinder heeft. Deze afwijkingen worden pas bestudeerd als het dier ter dood is gebracht. De enige ernstige hinder die voor een dier kan ontstaan is het gene zen van een wond van een experimentele operatieve ingreep. Deze operaties gebeu ren uitsluitend onder narcose. De heer Dobbelaar ontkende met stellig heid, dat veei dierproeven onnodig worden genomen. Met evenveel nadruk verwierp de heer Dobbelaar de klacht dat meer proefdieren worden gebruikt dan nodig is. Hij zei dat een rat per week 65 cent aan verzorgingskosten vergt. Het zou onzinnig zijn om voor een proef die een half jaar 1 duurt, duizend ratten te gebruiken als dat Geen toelatingsexamen. Na overleg tussen de rector van het Nijmeegs Lyceum en de hoofden van bijna 30 lagere scholen in Nijmegen is besloten het toelatings examen voor het lyceum te laten ver vallen De hoofden van de lagere scho len zullen beoordelen, welke leerlingen geschikt zijn voor middelbaar onderwijs. Als afwijzend geadviseerd wordt zal als nog een toelatingsexamen de beslissing brengen. Over naar PTT. De PTT zal op 1 april de werkzaamheden van de Amerikaanse kabelkantoren in Amsterdam en Rotter dam overnemen. Destijds is reeds be richt dat de Commercial Cable Cy en de Western Union International met het staatsbedrijf der PTT overleg pleegden omtrent wijziging van de bestaande vorm van samenwerking bij de uitvoe ring van de telegraafdienst en de telex- dienst. Per 1 april zullen de kantoren van de maatschappijen in Rotterdam en Amsterdam worden opgeheven. De rijkstelegraafkantoren zullen hun werk zaamheden overnemen. De telexabonnees in Nederland krijgen nu ook toegang tot de technische systemen waarover beide maatschappijen in de V.S. beschikken. Havenfraude. De rechtbank in Rotterdam heeft vier hoofdverdachten in de zaak van de Rotterdamse havenfraude ver oordeeld tot gevangenisstraffen varië rend van zes maanden met aftrek tot twee jaar en zes maanden. De zwaarste straf, die van twee en een half jaar, kreeg de 32-jarige Osto-directeur we gens het uitlokken van valsheid in ge» schrifte. De rechtbank zag in deze Osto- directeur één van de aanstichters van de laatste jaren In de Rotterdamse haven gepleegde malversaties. Fatale val. In Tollebeek (N.O.-polder) is een moeder met haar dochtertje van vijf maanden in haar woning van de trap gevallen. Daarbij kwam de baby om het leven. Advertentie niet strikt noodzakelijk is, aldus de direc teur van het laboratorium. Eveneens om financiële redenen wor den niet door het laboratorium zelf hon den of katten gefokt. De verzorging van een hond kost het laboratorium f 10 per week, terwijl het dier pas kan worden ge bruikt als het acht maanden oud is. Veel voordeliger is het dan om honden of kat ten te kopen tegen een prijs die varieert van 7.50 tot f 25 per stuk. Het aanbod van proefdieren in Nijmegen werd groot genoemd. In het Drentse dorp Vries zijn in de af gelopen tien jaren paartjes in de echt ver bonden in het weinig sfeervolle clubge bouw van de plaatselijke sportstichting, omdat men niet over een beter onderko men beschikte dat als trouwzaal kon wor den gebruikt. Voortaan kunnen de bruids paren voor de huwelijkssluiting in het be jaardenhuis „Kornoeljehof" terecht. De directrice van dit tehuis heeft de re creatiezolder belangeloos hiervoor be schikbaar gesteld. De gemeenteraad houdt op dezelfde zolder zijn maandelijkse ver gadering totdat het nieuwe gemeentehuis gereed is. De bewoners van het bejaar denhuis beschouwen de huwelijkssluitin gen als een welkome afwisseling. J.v.t 203. Alleen achtergebleven in het land van de Afgedankte Muziekinstrumenten bleef Brammetje op de fluit van Hameln spelen, totdat zijn lippen kurkdroog waren en zijn hart in zijn lichaam bonsde. Hij hoopte eigenlijk, dat de muziekin strumenten zo moe zouden worden, dat zij in de dut zouden raken. Maar telkens als hij even ophield met spelen, bewogen de muziekinstrumenten zich. Vooral de eerste viool was erg waaks. En de enige, die doodmoe leek te worden, was Brammetje zelf. Het leek er op, dat de sombere voor spelling van Orak in vervulling zou gaan. Eéns zou Bram te moe zijn om te spelen en dan zouden alle muziekinstrumenten merken, dat hun gevangenen verdwenen waren. Hun woede zou dan geheel gericht worden op Bram... de enige, die was ach tergebleven. Plotseling kreeg Bram een idee. Als hij nu tóch aan het spelen was, waarom dan geen slaapliedjes? Weldra deinden de klan ken van „Suja, suja, oogjes toe" en „Slaap kindje, slaap" langs de muur... en dat hielp. Weldra lagen alle afgedankte mu ziekinstrumenten, óók de eerste viool van nieuwe concerten te dromen. Zelfs hun snurken klonk vals. Vlug stapte Bram door de opening in de muur. JA, DAN KOMT EEN WAG AlTIJD HET BESTE UIT». WORDT DE VIA6 IN EUCAAR. GENAAID? HA, EEN FIJN BRIESJE' DAT IS TOCH OUDERWETS - TEGENWOORDIG tiJMTf" TOCH HADDEN WE HEM BETER RUNNEN NAAIEN MEN AUES COPtHHHlN RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg 200 - Overveen Zoekt n een goede Volvo-occasion Belt n ons even: Tel. 55602 —IIMWWMWWWIMWWIIMIMIIIWIIIIMMWMMMMMI Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van het hogedrukgebied op de Noordzee, dat het weer in onze omge ving beheerst, trekt langzaam in de rich ting van ons land. Rondom het hogedruk gebied bewegen storingen van kleine om vang, die vrijwel geen invloed op het weer in onze streken uitoefenen. In de afgelopen nacht ontstond in vrijwel het gehele land mist of laaghangende bewolking, die van ochtend echter vrijwel verdween. In de ko mende nacht kan er tengevolge van een sterke temperatuurdaling tot om het vries punt opnieuw mist of lage bewolking ont staan, maar deze zal overdag vrijwel overal weer verdwijnen, waarna op zonnig weer kan worden gerekend. De tempera tuur zal morgen in het algemeen tot iets hogere waarden oplopen dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum «0 i.S temperaturen t! a binnen- en buitenland O it ËS ES Den Helder zwaar bew. O 6 2 Ypenburg geheel bew. ono 13 1 Vlissingen mist ono 13 2 Eelde mist ozo 7 1 De Bilt mist O 13 2 Twente mist O 13 1 Eindhoven mist ono 15 2 Z.-Limburg mist ono 14 -0 Helsinki half bew. w 2 -8 Stockholm zwaar bew. w 7 -4 Oslo onbewolkt wnw 3 -3 Kopenhagen onbewolkt w 10 -1 Aberdeen mist z 9 2 Londen geheel bew. ono 15 3 Amsterdam geheel bew. o 12 2 Brussel onbewolkt ono 16 2 Luxemburg onbewolkt no 14 3 Parijs onbewolkt 0 17 3 Bordeaux geheel bew. wzw 25 8 Grenoble licht bew. w.stil 18 4 Nice onbewolkt n 17 9 Berlijn onbewolkt n 13 -0 Frankfort onbewolkt ono 15 2 München onbewolkt zzw 11 -1 Zürich onbewolkt nw 13 0 Genève onbewolkt w.stil 13 1 Locamo onbewolkt O 16 1 Wenen onbewolkt nnw 13 3 Innsbruck onbewolkt w 13 -1 Belgrado zwaar bew. nw 13 3 Athene licht bew. w.stil 15 8 Rome onbewolkt w.stil 20 6 Barcelona licht bew. nnw 18 9 Madrid licht bew. w.stil 21 8 Mallorca onbewolkt ono 20 11 Lissabon onbewolkt w 20 10 Vrijdag 2 april Zon op 6.13 uur, onder 19.15 uur. Maan op 6.52 uur, onder 19.50 uur. Maanstanden 2 april 1.21 uur nieuwe maan. 9 april 1-40 uur eerste kwartier. 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 1 april Hoog water 3.43 uur en 15.56 uur. Laag water 11.35 uur en 23.55 uur. Vrijdag 2 april Hoog water 4.14 uur en 16.30 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2