ƒ99.- WIN BORST Grote Collectie REGENMANTELS C. Wijmer nam afscheid van „zijn" station IJmuiden „Weet je nog wel, oudje?" s CENTRIFUGES Bi „Zuisterhuis" voor Kennemergaarde in Santpoort Kapitein en stuurman van Duitse coaster ontslagen „J. Henry Dunant" komt vrijdag naar IJmuiden Fotorit van „De Rijmonders" Veiling Kennemerland hield jaarvergadering 9 die 2-persoons droomreis naar Londen of..een geldprijs MODEHUIS letsvanubij? Garage „Uniek" leverde 1100 ste auto af jSgfjf N 11 y«| DONDERDAG 1 APRIL 1965 Na muiterij GROTE KEUZE vanaf WONINGINRICHTING Planetenweg 38 - 42 Telefoon 5991 o.a. Terlenka - in vele modekleuren, zoals bleu, beige, camel, marine, bor deaux en groen. PLEIN 1945 IJMUIDEN TELEFOON 7325 Meisje verdwenen Voor huishouden en gezin Diplomazwemmen Voor de goede gang van zaken in het tehuis Voor chronisch zieken Kennemer gaarde te Santpoort is het noodzakelijk, dat het verplegend en huishoudelijk per- loneel van deze inrichting zoveel mogelijk centraal wordt gehuisvest. Aan deze gedachte is reeds enige vorm gegeven door de huisvesting van een aan tal personeelsleden in een zestal woningen aan het Burg Weertsplantsoen te Sant poort. Tot dusverre was een verdere rea lisering van dit streven niet mogelijk, zo dat noodgedwongen reeds het plan be stond een flat aan de De Noostraat te IJmuiden voor de huisvesting van dat per soneel in te richten. De omstandigheid heeft zich evenwel voorgedaan, dat vrijwel gelijktijdig met het gereed komen van deze flatwoning, het perceel Duin en Kruidbergerweg no. 75 te Santpoort, welk pand gelegen is op het terrein van Kennemergaarde, ter be schikking is gekomen. Deze woning is uitermate gunstig gelegen, zowel ten op zichte van het tehuis als van het station Santpoort-noord van de Nederlandse Spoorwegen, terwijl de accommodatie van dit pand voor een doelmatige inrichting en gebruik, gunstige perspectieven biedt. Om het perceel in te richten als woon- en slaapgelegenheid voor vijf verpleeg sters dienen aan de woning nog wel enige De muiterij aan boord van de 298 ton metende Duitse kustvaarder „Carl Lehn- kering", waaraan voor de Nederlandse kust een ruzie tussen de beschonken ka pitein en zijn bemanning voorafgegaan was, heeft tot gevolg gehad dat de rederij in Duisburg de 24-jarige stuurman en de 85-jarige kapitein op staande voet heeft ontslagen. De stuurman had op 24 maart een ra diobericht uitgezonden dat de kapitein dronken was en niet meer in staat was de leiding op zich te nemen. Nadat de kapi tein geweigerd had het gezag uit handen te geven, had de bemanning de Neder landse kruiser „De Zeven Provinciën" om hulp gevraagd en de kapitein in een kajuit opgesloten. Ook toen de kapitein zijn roes had uitgeslapen, bleef hij agressief tegen over de stuurman. Een officier en twee mariniers van „De Zeven Provinciën" gin gen aan boord van de Duitse kustvaarder, die bij Texel lag, en bleven tot Rotterdam op het schip. Vandaar bracht de kapitein het schip naar Duisburg. De stuurman moest met de trein terug. Vrijdag 2 april zal het Roode Kruis hos pitaalschip de J. Henry Dunant weer te IJmuiden afmeren. Aan boord bevinden zich 80 chronisch Invaliden uit Amsterdam. Om het bezoek aan IJmuiden te veraan genamen zal de r.-k. Harmonie Soli Deo Gloria een taptoe verzorgen van 19.30 tot 20.00 uur. Leden van de Christen Vrouwen bond uit Velsen-noord zullen de opvaren den een presentje aanbieden. Ds. J. A. Tiemens verzorgt de dagslui ting. De automobielclub „De Rijmonders" te IJmuiden organiseert op zondag 11 april een bijzondere fotorit. De deelnemers moe ten de tocht aan de hand van foto's van A.N.W.B.-wegwijzers maken, een route van circa 125 kilometer, plus een aan- en af- loopweg van ongeveer 35 kilometer. De starttafel is in Paviljoen Schoonenberg. De eerste deelnemer in de A-klasse start om 13.30 uur, in de B-klasse wordt een half uur eerder gestart. voorzieningen te worden getroffen, welke naar raming een uitgaaf van f 8.150 vra gen. B. en W. van Velsen achten het voorts gewenst, dat, evenals destijds is geschied ten aan zien van de eerder genoemde wo ningen aan het Burg. Weertsplantsoen, ook de zij het eerste inrichting van deze woning van gemeentewege wordt ver zorgd. De woonruimte toch zal dezelfde functie gaan vervullen als het zo genoem de zusterhuis bij vele ziekenhuizen, te we ten het dienen voor de huisvesting van het interne personeel. De totale kosten verbonden aan deze in richting worden geraamd op een bedrag van 6.500. Van het door de raad voor de inrichting van de woningen aan het Burg. Weertsplantsoen verleende krediet is nog een bedrag van 2.500 beschikbaar, zodat voor dit geval met een krediet van 4.000 kan worden volstaan. Het college stelt de raad voor tot een be drag van 12.150 krediet te verlenen voor dit doel. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: spinazie 72-84, sla 20-24, radijs 20-36, rabarber 70-125, witlof 45-65, prei 45-75, rodekool 8-22, groenekool 27-34, waspeen 20-37, uien 42-52, selderij 10-20 (per bosje). Advertentie viKmouiNwn ir».iMuioeN m ««oa KORT IJMONDNIEUWS N.V.V.-vrouwen. In de woensdagavond gehouden jaarvergadering van de N.V.V. Vrouwengroep Beverwijk zijn de aftreden de bestuursleden, de dames J. HonigMeij er, D. de RuiterHamer, W. Kootstra Haak en M. DijkRaske herkozen. Een aantal leden zal deelnemen aan de op 15 juni in „Treslong" te Hillegom te houden landdag. Voortbestaan. Het bestuur van het Humanistisch Verbond, gemeenschap Be verwijk, heeft prof. dr. ir. J. P. Mazure bereid gevonden om zondagmorgen te 10.30 uur in de recreatiezaal van de Humanis tische Torenflat een lezing te houden over het onderwerp: Persoonlijk voortbestaan. Advertentie Advertentie •en unieke akcie voor ieder een... kopers van LUXAFLEX |aloezieën of niet! Kom bij ons in de winkel Informeren In de restauratie van station IJmuiden, tussen aankomst en vertrek van de trei nen van drie en vier uur, in welke sfeer de heer C. Wijmer zich gedurende meer dan vijfenveertig jaar voor spoorwegen, handel en industrie als comptabel amb tenaar en plaatsvervangend stationschef buitengewoon verdienstelijk maakte, heeft hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd woensdag middag van deze werkkring afscheid ge nomen. Althans gedeeltelijk, want men heeft de heer Wijmer bereid gevonden in verband met de personeelsschaarste zijn functie nog tijdelijk waar te nemen. Voor dit afscheid bestond een grote be langstelling, hetgeen tot uitdrukking kwam in de aanwezigheid van vrijwel het voltallige stationspersoneel en talrijke vertegenwoordigers van die takken van handel en Industrie, die hun produkten geregeld met de spoorwegen verzenden. Ook de voetbalvereniging „Stormvogels", waar de heer Wijmer tientallen jaren de Woensdagavond heeft in Heemskerk de jaarvergadering plaats gehad van de Vei ling Kennemerland te Beverwijk. De balans sluit met een bedrag van 2.294.703,57, waaronder een batig saldo van 24.742,04. De exploitatierekening geeft aan lasten en baten een bedrag van 503.927,10 te zien. De vergadering sloot zich aan bij het bestuursvoorstel om het batig saldo op ledenrekening te boeken, waardoor ieder lid een half percent op zijn rekening krijgt bijgeschreven. Men ging ook akkoord met de gebruikelijke vaststellingen voor contributie en de voor lopige provisie. Voorzitter A. N. Aardenburg werd her kozen, evenals de bestuursleden de heren H. Kuiper, Jac. Meyland, M. Nijssen en G. Verduin; ook het lid van de Raad van Toezicht de heer P. Termes werd herko- secretaris van is geweest, had een fraai bloemstuk gezonden. De heer Wijmer werd hier toegesproken door de stationschef van IJmuiden, de heer J. Koperdraat, die tot de conclusie kwam dat station IJmuiden en de heer Wijmer in de loop der jaren één begrip waren geworden. Hij kan dan ook op een bijna unieke loopbaan terugzien, want het behoort tot de grote zeldzaamheden wan neer een N.S.-employé zo lang op een zelfde post wordt gehandhaafd. „Maar de heer Wijmer kwam, zag en IJmuiden overwon", meende de heer IJzerdraat, die de scheidende functionaris prees om zijn werklust en goede humeur, waar door hij altijd een populair en gezien col lega is geweest. Vandaar dat de stations chef er zich bijzonder over verheugde, dat de heer Wijmer bereid is gevonden voorlopig nog even aan te blijven. Na mens het stationspersoneel overhandigde spreker de heer Wijmer een postzegelal bum en een boekenbon, waarbij hij hem nog vele mooie jaren toewenste. Hierna hebben nog verschillende andere sprekers het woord gevoerd, waaronder de heer P. Visser, die hem namens de IJmuidense steenkolenhandelaren een en veloppe met inhoud ter hand stelde, om dat hij „altijd zo soepel is geweest en on danks voorschriften en bepalingen steeds weer een oplossing wist te vinden". De an- ddere sprekers bepaalden zich meer tot oude er persoonlijke herinneringen, welke speeches voor het grootste deel met het aanbieden van een geschenk vergezeld gingen. Na een hartelijk dankwoord van de heer Wijmer bleef men daarop nog enige tijd gezellig bijeen. De 16-jarige kapster Jurina Kata Rand wijk uit Utrecht is sinds 24 maart zoek. Zij is toen van haar werk niet thuisgeko men. De politie verzoekt thans te worden bekendgemaakt met haar verblijfplaats. Het meisje is 1,73 meter lang, heeft een ovaal gezicht, donkere bruine ogen en don kerblond haar. Zij was gekleed in een korenblauwe regenmantel, zwarte rok en zwarte schoénen met hoge hakken. Zij had een zwarte handtas bij zich. Mevrouw Van Nieuwkoop uit de Eenhoomstraat in IJmui den verraste ons met een foto, die ongeveer vijftig jaar ge leden op de „Velserduinerbuurtweg" werd genomen. Hier valt nog duidelijk de huidige Veiserduinweg van de tweede foto uit te herkennen, al is er sinds die tijd dan ook wel weer het een en ander gewijzigd. Een halve eeuw geleden was deze grintweg de grens van de bebouwde kom en lagen rechts uitgestrekte tuinderijen, waar later de Goede Herder- Door de stichting „Huis houdelijke en Gezinsvoor lichting" te Velsen zjjn weer diverse demonstraties met een tentoonstelling gecom bineerd, waar men belang stellenden gaarne zal ont vangen. De gelegenheid hier voor bestaat maandag 5 april van 14.30 tot 17 en van 19 tot 21.30 uur in gebouw „Cusa" aan de Hoofdstraat in Santpoort en dinsdag 6 april op dezelfde openings uren in het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen- Noord. De tentoonstelling bestaat uit ingezonden resultaten van de cursussen naaien on der leiding, houtbewerking, handenarbeid en hoedjes maken. Voorts wordt door enige cursisten een demon stratie in bloemschikken ge- Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: auto ped, handf ietspompje, étui met twee sleutels, paar kin derwanten, sierrand van autowiel, twee metalen aan sluitingstukken, dameshor loge, paar dameshandschoe nen, damesschoen, sjaal, vulpen en balpen, bedel armband je, autosleutel, bankbiljet, kinderringetje, herenportemonnee, ring met vier sleutels, herenpolshor loge, rechter herenhand schoen, ring met vijf sleu tels, damesarmbandhorloge, ring met vier sleutels, da meshandschoenen, kinder- want, twee bankbiljetten, donkerblauwe jas, bal, kin- derschep, étui met kleurpot loden en vulpen, bivakmuts, kinderjasje, rechter dames schoen, passer in étui, drie- wielig kinderfietsje, regen cape, stropdas in zakje, ring, schooltas, paraplu, porte monnee met foto's. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dage lijks worden verkregen aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij eventueel elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 zullen worden afgegeven. geven en vindt men hier verschillende lekkernijen uit de fijne keuken, waar ook de recepten voor ver krijgbaar zijn. Bovendien wordt dinsdag om 20 uur in Velsen-Noord een show van zelfgemaakte kleding ge houden. Uiteraard ontbreekt een stand met de bekende voorlichtingsbladen evenmin en worden tenslotte alle in lichtingen verstrekt over de verschillende cursussen, die geregeld door de stichting worden georganiseerd. De toegang tot de tentoonstel ling is gratis. kerk en de nieuwe wijken zouden worden gebouwd. De Zandersstraat (links) met omgeving hebben zich vrijwel kun nen handhaven, ook de beide boekwinkels zijn nog altijd in gebruik, al waren hier destijds het filiaal van een bakkerij en de bekende sigarenwinkel van Boot gevestigd. Als aardige bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de dame links op de oude foto in de winkeldeur thans in goede ge zondheid in het „W. F. Visserhuis" verblijft. Ook de verleden week ge plaatste foto van café „Bloemoord" heeft verschei dene lezers geïnspireerd tot verdieping in hun jeugdher inneringen, welke door de heer H. Oostindie uit de De Genestetlaan in Driehuis het aardigst werden omschre ven. Het uitgeloofde boek zal hem dus worden toege zonden. De heer Oostindie wist zich nog heel goed te herin neren dat het café „Bloem oord" en de speeltuin daar van zich op de hoek van de Wijkerstraatweg en de Cor- verslaan hebben bevonden in het voormalige Wijkeroog, thans Velsen-Noord. Het was een behoorlijke zaak, die vooral in voorjaar en zo mer druk werd bezocht door Amsterdamse dagjesmensen, welke gezelschappen met de salonboten van Goedkoop en de Alkmaar Packet werden aangevoerd. Deze schepen konden ongeveer tweedui zend passagiers vervoeren tegen een retourprijs van zestig cent. Deze „potver- teerders" benutten dan „Bloemoord" als eerste pleisterplaats om zich ver volgens te voet naar Wijk aan Zee te begeven. Ook werd hiervoor wel gebruik gemaakt van de gezellige „Jan Pleziers" of kleinere voertuigen. De heer Oostindie heeft deze prachtige wandeling vroeger ook wel gemaakt. Het was een uur lopen over de Koningsweg, door het park „Rooswijk", langs de fraaie buitenplaats van de familie Del Court van Krim pen en vervolgens via de Bosweg en de onvolprezen Breesaap naar Wijk aan Zee. De natuur was hier schitte rend en er werden dikwijls nog onbekende plantjes ge- vonden, die met behulp van naslagwerken moesten wor den herkend. Wat dit natuurschoon be treft betreurt de briefschrij ver het, dat hier sindsdien de Hoogovens zijn „neerge streken" en hij herinnert eraan dat de bekende letter kundige Frans Netscher zich destijds als lid van de Vel sense gemeenteraad met klem tegen grondverkoop aan Hoogovens heeft verzet, omdat hij dit als een aanslag op het natuurschoon be schouwde. De jaren hebben Frans Netscher wel in het gelijk gesteld Woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 april zullen de leerlingen van de lagere scholen uit Velsen en Heemskerk in het Velserbad voor hun diploma kunnen zwemmen. Er is hiervoor een nauwkeurig programma opgesteld, zodat de honder den deelnemers hun zwem- proeven volgens schema kunnen afleggen. Voor het vervoer van de leerlingen uit Santpoort en Heemskerk zal ook de schoolbus worden ingeschakeld. Zelfs in deze tijd blijkt het voor energieke onderne mers nog mogeljik in enkele jaren een groot bedrijf uit de grond te stampen, dat in betrekkelijk korte tijd tot een der grootste uit de om geving is uitgegroeid. Tot hen mag ongetwijfeld de heer Klaas de Boer uit Be verwijk worden gerang schikt, die in 1960 aan de Plantage een bescheiden ga rage opende. Reeds 2t/t jaar later bleek het noodzakelijk deze te vervangen door een bedrijf aan 't Kuenenplein, compleet met kantoren. showroom en werkplaats, welk complex nu in totaal een oppervlakte van 1400 m2 beslaat. Deze aarage be schikt over niet minder dan elf hefbruggen, een was plaats, 'n aparte doorsmeer- ruimte, een opslagplaats met een groot magazijn voor onderdelen en accessoires, waarbij de heer De Boer thans over een staf van me dewerkers beschikt die uit 30 personen bestaat. Hij noemde zijn garage „Uniek", hetgeen onder deze omstan digheden wel een juiste be naming is gebleken. Dezer dagen vierde dit bedrijf zijn eerste lustrum, hetgeen toevallig samenviel met de verkoop van de 1100- ste Volkswagen, waarvan de heer De Boer zich inmiddels het dealerschap wist te ver werven. Voor hem was dit voldoende aanleiding eniae extra aandacht aan de over dracht van deze ..jubileum auto" te besteden, zodat ook wethouder W. Vessies aan wezig was. De nieuwe eige nares, mejuffrouw C. H. Goedhart uit Beverwijk, ontving voordat zij 't stuur wiel in handen nam een fraai bloemstuk, waarbij haar zowel door wethouder Vessies als door de heer De Boer veel geluk met haar aankoop werd gewenst.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9