Jongerenorganisaties vragen een eigen status voor jeugdige werknemers AGENDA ga9t eens *goed bekijkenf HUISHOUDBEURS 9 BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en Staking bij Van den Bergh en Jurgens Vakbonden niet akkoord met aantal zetels Brief aan kabinets formateur en fractieleiders Zes Pakistani uitgewezen Nieuw CH-weekblad „De Nederlander" Psychologisch rapport over Tilburgse honden Duitser wilde Rotter dammer beroven f Kans op wolken ét KATERDAG 3 APRIL 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk op de 20e internationale Vergeten trommel met 5000 Nieuw behendigheids spel in Vaals iii WEERRAPPORTEN zzw n 9 19 Enige honderden werknemers bij Van den Bergh en Jurgens N.V. in Rotterdam hebben gistermiddag het werk neergelegd. Zij zijn ontstemd over het uitblijven van reacties op de begin maart door hen ge stelde looneisen voor de nieuwe CAO. De directie van het bedrijf deelde mee dat over de arbeidsvoorwaarden die aan de CAO ten grondslag liggen, volledige over eenstemming is bereikt met de erkende vakbonden. Deze distanciëren zich dan ook van de staking. Begin maart kwam het bij Van den Bergh en Jurgens ook al tot een staking. De drie vakcentrales hebben het depar tement van Economische Zaken laten we ten dat zij niet akkoord gaan met in totaal slechts twee zetels, die het departement hen heeft toegedacht in het in te stellen S.E.R.-orgaan voor consumenten aangele genheden (O.C.A.). De andere aangezochte organisaties heb ben inmiddels hun zetels in principe ge accepteerd. Dit zijn: de Consumenten Bond (2), Huishoudraad (1), Contact Commissie Gezinsbelangen (1), Co-Op (1), Industrie (2), Importeurs en Groothandel (1), Groot winkelbedrijf (1), Middenstand (2). De jongerenorganisaties van de drie vakcentralen „Jonge Strijd" (N.V.V.) het Nationaal Verbond der K.A.J. en V.K.A.J. (N.K.V.) en de Christelijk Socia le Jongerenorganisatie „Werkende Jeugd" (C.N.Vj, hebben een brief gezonden aan de kabinetsformateur, mr. Cals, en aan de voorzitters van de fracties van de Par tij van de Arbeid, de K.V.P. en de Anti revolutionaire Partij. In deze brief leggen zij informateur en fractievoorzitters enke le zaken voor, die volgens hen dringend om een oplossing vragen. Het gaat daar bij om de eigen status van de jeugdige werknemer in het Nederlandse maat schappelijke leven. De jongeren vragen om een principiële erkenning en een wet telijke vaststelling van deze eigen sta tus, zoals onder meer ook wordt bepleit in het rapport van de door de minister van Sociale Zaken ingestelde staatscom missie „Persoonsvorming Bedrijfsjeugd". De jongerenorganisaties menen, dat binnen afzienbare tijd concrete maatrege len moeten worden genomen op het ter rein van de overheid, de vakbeweging en c D Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Poker" van Hugh Leonard. Regie: Jim Fitzgerald en Alex van Royen. M.m.v. Magda Janssens, Ton van Duinhoven e.a. Zondag 20 u.: De Nieuwe Komedie met „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni. Regie: Erik Vos. M.m.v. Willeke van Ammelrooy, Paul van Gorcum e.v.a. Maandag 20.30 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Incident in Vichy" van Arthur Miller. Regie: Jan Teulings. M.m.v. Richard Flink, Johan Schmitz e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Cabaret „De lachende kerk" door Fons Jansen. Zondag 14 u.: Leerlingenuitvoering door de K.N.T.V.; 20 u.: Jazzconcert door Het Nieuwe Kwartet Carl Schulze met Johnny Griffin (tenor-sax), Art Taylor (drums), Cees Slinger (piano), Jacques (bas). Aula Teylers Museum, zondag 15 u.: Orgelbespeling door Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Carpet baggers", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Meisjes in verkeerde handen", 18 j. Zondag 11 u.: „Op het altaar der liefde", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Onderwereld Pigalle", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Tarza, de wolfshond", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mensen van morgen", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De haai van Londen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloed in de arena", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. Zondag 11 u.: „The jungle-cat", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stelli van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Waag (Spaarne-Damstraat): Ex positie van werken van Kunst Zij Ons Doel: „Van 1 tot 100 gulden". Dagelijks ge- opdfcd van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 5 april. Vishal (Grote Markt): Expositie van te keningen van o.a. Kees Verwey. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- «telling van voorj aars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Museum Het Huis van Looy (Kleine Houtweg 103)Handwerktentoonstelling „Alles voor de bruid", tevens antieke handwerken (Stichting Goed Handwerk). Vandaag geopend van 10-16 u. DIVERSEN Waag taveerne (Spaarne/Damstraat): van daag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gast: Boudewijn de Groot. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 2 april). ZATERDAG 3 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes". Stadsschouwburg, 20 u,: „De on temba ren". Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 u.: Con cert en cabaret, accordeonvereniging IJmuidens Roem. Gymnasium „Felisenum", 20 u.: Mejuf frouw F. Heidema, piano en zang voor Ver. Vrijz. Hervormden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 4 APRIL City, 14.30 u.: „The Young Ones" (met Cliff Richard); 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes". Stadsschouwburg, 15 u.: „De clown van circus Krone"; 20 u.: „De on tembaren". MAANDAG 5 APRIL City, geen voorstelling. Stadsschouwburg, 20 u.: Kunstkring „Voor Allen", concert door Noordhollands Philharmonisch Orkest. Cultureel Centrum, 14 u.: Modeshow Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. Gebouw „Cusa", Santpoort: 14.30 tot 17 en 19 tot 21 uur: Tentoonstelling en de monstraties stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting". Gem. Wijkcentrum, Velsen-Noord, 20 u.: Ledenvergadering N.C.V B. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; fi liaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Duel in de woestijn"; 23.30 u.: Schwarze Nylons, heisse Nachte". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mensen van morgen". W.B. Theater, 20 u.: „Geweld in Arizo na". Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit het Frans Hals museum te Haarlem, t.e.m. 8 april. Galerie Boumans, Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 u. Huize Adrichem, Hoflanderweg 104, elke zaterdagmiddag om 14 uur Schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. De Opgang, 20.15 u.: Lezing voor jonge- rensociëteit „De Opgang". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1521. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 1421 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.k. leeszaal geopend van 1921 uur. ZONDAG 4 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: Stan Laurel en Olivier Hardy als dansmeesters; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste in het stenen tijd perk". Luxor Theater, 14.15 u.: „Cimarron, stormloop naar het westen"; 16.15, 19 en 21.30 u.: „Mensen van morgen". W.B. Theater, 14.30 u.: „De volmaakte bankroof', 16.30 en 20 u.: „De wreker". Garage van Lent, Marktplein, 12-22 u.: autoshow. Garage van Lent, Marktplein, 19.45 u.: Modeshow Mater Amabilisschool. MAANDAG 5 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma ciste in het stenen tijdperk". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mensen van morgen". W.B. Theater, 20 u.: „De wreker". Promenade, 20 u.: Demonstratie T.O.C.- kappers. Kennemer Theater, 20 u.: „Libelle mode show. Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit het Frans Hals museum te Haarlem, tot en met 8 april. Galerie Boumans, Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 uur. het bedrijfsleven, waarbij onder meer de ministeries van Sociale Zaken en Volks gezondheid en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen betrokken zijn. In de brief wordt herinnerd aan de uitspraak in het rapport van de staats commissie, dat er nog zeer veel ontbreekt aan de optimale ontplooiingskansen en vormingsmogelijkheden van de bedrijfs jeugd. Volgens de jongerenorganisaties zullen er op korte termijn voorzieningen moeten komen met betrekking tot de ken nis van de leef- en werkomstandigheden van werkende jongeren, de leeftijd waar op de jonge mensen gaan werken, de voorbereiding op de werksituatie, de over gangsperiode van school naar werk, de psychologische en fysieke werkomstandig- hefen, de uitbreiding en de aard van het „part-time"-beroepsonderwijs, de erken ning van een gelijkwaardige persoonsvor ming en de noodzakelijkheid van bunde ling en stimulering op interdepartemen taal niveau ten behoeve van de vorming der werkende jongeren. De drie jongerenorganisaties herinneren er aan, dat reeds bijna vijftig jaar gele den de staatscommissie-Van Wijnbergen heeft gevraagd om „part-time"-onderwijs tot achttien jaar. De algemene invoering is echter nog steeds niet in zicht. Een commissie uit de Stichting van de Arbeid pleitte al in 1948 voor verdergaande maat regelen betreffende de vakantieregeling Advertentie Van 2 t/m 11 april in het R.A.I.-gebouw, Amsterdam Feestelijke Jubileumbeurs. Ruim 300 stands met de monstraties. In één woord... fantastisch! Dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22.30 uur. Op zondagen uitsluitend van 10-17 uur Toegangsprijs f 2.50^ iCincl. bef.). Voor bezoeksters van buiten Amster-, dam gereduceerde reisbiljetten. Inlich tingen stations N.S. voor jongeren. Maar van een wettelijke regeling is nog geen sprake. De jongerenorganisaties menen dat de ze voorbeelden duidelijk de noodzaak aan tonen van snelle realisering van noodza kelijke maatregelen. Tot nu toe, zo zeg gen zij, ajn er te weinig afdoende maat regelen getroffen om de jongeren in staat te stellen een dusdanige vorm van volwas senheid te bereiken, dat zij hun plaats in de maatschappij kunnen innemen. De jon gerenorganisaties merkten tenslotte op, dat een einde maken aan deze onbevredi gende situatie de taak dient te zijn van iedere ministerraad en elk parlement. In de Lutherse kerk in Amsterdam heeft prof. dr. G. M. Verrijn Stuart zijn afscheidscollege gehouden. Na afloop kwamen velen hem de hand drukken. Namens vrienden, col lega's en oud-leerlingen bood zijn opvolger, prof. dr. C. D. Jongman (links) de scheidende professor een zilveren inktstel aan. Ook mevrouw Verrijn (midden) vond het kennelijk een fraai geschenk. De vreemdelingenpolitie heeft zes Paki stani, die werkzaam waren bij een machi nefabriek in Den Haag, uitgewezen. Zij bleken op valse paspoorten en onder val se naam ons land te zijn binnengekomen. De directeur van de fabriek heeft ver klaard, dat de Pakistani ongeveer zes weken geleden bij hem in dienst waren gekomen via de ambassade van Pakistan. Zij waren in de praktijk zeer bruikbaar, Volgens de directeur zijn de zes mannen het slachtoffer geworden van enkele Pa kistani, die een levendige handel drijven in paspoorten. De mannen zijn met een vliegtuig naar Karachi gebracht. Er is een nieuw opinieblad verschenen, het christelijk-historisch weekblad „De Nederlander", resultaat van een fusie tus sen het „Christelijk-Historisch Weekblad" en ,,De Christelijk-Historische Nederlan- Üèr". Deze verschijning is mogelijk gemaakt door een nieuwe stichting: de „Christe lijk-Historische Pers". In eerste aanleg wordt gerekend op een oplage van onge veer zevenduizend exemplaren. Hiermee e n met het maandblad „Binding", het Vrouwenblad, „De Jonge Nederlander" en „Gemeentebeleid" denkt men het to taal der vijftigduizend leden van de unie te bereiken. De redactie wordt gevormd door de he ren E. Kamphuis, A. J. van Duist, mr. J. W. van Gelder, mr. K. de Vries en H. Kikkert. Redactiesecretaris is drs. A. M. de Boo. In het eerste nummer wijdt mr. Van Gelder een artikel aan de reeds bekende oorzaken van de bij de kabinetsformatie gerezen verwijdering tussen A.R. en C.H.U., daarbij stellend, dat het niet de C.H.U. was, die wegliep. De kynoloog F. Heerkens Thijssen uit Aerdenhout heeft een psychologisch rap port uitgebracht over de drie honden, die in november 1964 de driejarige Anita van Delft uit Tilburg hebben aangevallen ten> gevolge waarvan het meisje ernstig werd germinkt. Dit unieke rapport in de histo rie van het Nederlandse recht zal straks beslissen over leven of dood van de drie dieren. Als blijkt, dat zij voortdurend ge vaarlijk zijn, dan moeten ze worden af gemaakt. Hebben de honden „in een drift bui gehandeld" dan komen zij waarschijn lijk er levend af. De drie honden zijn mo menteel „in voorlopige hechtenis" in een dierenasiel in Riel. In Emmen deden twee monteurs van het gasbedrijf een verrassende ontdekking. Ze hadden opdracht de gasleiding te ver wijderen uit een huisje dat al twee jaar leeg stond. De eigenaar was onlangs naar een bejaardentehuis gegaan. De monteurs vonden een geldtrommel met ongeveer vijfduizend gulden, maar een aantal bankbiljetten ter waarde van tweeduizend gulden bleek allang uit de roulatie te zijn. De eigenaar van een hotel in Vaals heeft een nieuw behendigheidsspel geïn troduceerd. Het is van Duitse herkomst en draagt de naam „Toptella". Het ver schil met roulette is, dat de schijf stil staat en de kogel erin wordt geworpen. Door bestudering van het verloop van het spel zou het voor een speler mogelijk zijn het plaatsen van de kogel met enige ze kerheid vooruit te berekenen. De officier van Justitie in Maastricht heeft reeds een pnderzoek gelast- De,hotelhouder heeft voor het spel geen vergunning. De Rotterdamse politie heeft een 25-ja- rige Duitse kantoorbediende uit Remscheid aangehouden, die een 25-jarige Rotter dammer van achteren had aangevallen en gepoogd neer te slaan. De Rotterdam mer was de Duitser echter te vlug af en zette met twee broers een achtervolging in. Tezamen met inmiddels gewaarschuw de politieagenten konden zij de Duitser aanhouden. De man verklaarde, dat hij na onenigheid met zijn familie zonder geld op zak naar Nederland was gekomen. Om aan geld te komen had hij toen maar ge probeerd iemand te beroven. 205. Langs een touwladder kwam Bram uit de hoorn van de fonograaf omlaag. De Afgedankte Muziekinstrumenten sliepen gelukkig nog en hadden hem niet achter volgd. Natuurlijk was Bram erg nieuwsgie rig, of de anderen er ook allemaal goed af waren gekomen.en daarom schrok hij vreselijk toen hij alleen Orak zag staan. „Waar zijn ze allemaal? Was is er ge beurd?" riep hij bevend. Orak lachte. „Kijk maar op zeestelde hij voor. Bram kéék.maar hij moest zich de ogen uitwrijven en nóg eens staren, voordat hij geloofde, dat dit werkelijkheid was. Op de woelige baren dobberden tien tallen zeeschildpadden en op de rug van iedere schildpad zaten de schipbreukelin gen, die op deze manier aan land werden gebracht. „De zeemeermin heeft ons geholpen," zei Orak. „Ze heeft alle schildpadden ge vraagd om de mensen aan wal te bren gen. Wij zelf kunnen met het goede schip Kokanje verder varen.het is trouw in de buurt blijven varen." „Dat is prachtig," juichte Brammetje. „Maar waar is de zeemeermin? En waar om heeft ze ons willen helpen?" ZO, NU KAM net RAD OOK 60ED DRAAIEN, DAT J VOORZICHTIG, ZEEROB, 4E MAAKT DE STUUR uco liz mul tl.lv* Z.cn&fiM I I lNOItHTIMft IM OF VUAP J HEB IVC EVEM F UN 6E0AAN 1 _^^^JINRICHTIN6 IN DE WAR P-Ooö, 1746-H. Waarom niet vrtf? Het Tweede Kamerlid de heer Walburg (A.R.) heeft er bij de minister van Defensie op aangedrongen de in Duitsland gelegerde Nederlandse militairen op koninginnedag en bevrij dingsdag zoveel mogelijk vrijaf te geven. Het heeft hem verwonderd, dat hun com mandant heeft bepaald, dat op beide da gen de dienst normaal is, maar dat de militairen op 1 mei een Duitse feest dag vrij zullen zijn. Moerasgas. Er is een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ex plosie op 2 januari onder de Foeliebrug in Amsterdam, waarbij een 13-jarige jongen ernstig werd gewond en twee andere jongens lichte verwondingen op liepen. De jongen had in de ruimte on der de brug een lucifer aangestoken, waarna een hevige ontploffing ontstond. Vastgesteld is dat zich in de oprit van de brug een gasbuis bevond met een lek, maar het uit het lek ontsnappende gas kon zich niet onder de brug verzamelen. De explosie wordt toegeschreven aan een concentratie van moerasgas onder het brugdek. Grootste bodencentrum. Utrecht heeft een nieuw bodencentrum, dat het grootste is in West-Europa. Het gebouwencom plex ligt aan de Rondweg om Utrecht en heeft anderhalf miljoen gulden gekost. Het omvat een overslaggebouw met twee 75 meter lange vleugels voor goederen overslag met 56 boxen. De overdekte laadperrons variëren in hoogte in ver band met de verschillende laadvloer hoogten van de vrachtauto's. Er zijn voorts een douaneloods met kantoor en een kantine voor 70 personen. Officieren die weg willen. Het gewestelijk Arbeidsbureau in Den Haag heeft een lijst uitgegeven van officieren die vrij willig de dienst willen verlaten. De lijst is opgesteld met medewerking van het ministerie van Defensie. Zij bevat namen van 21 officieren, waarvan de rang va rieert van kapitein tot en met kolonel en de leeftijd van 33 tot en met 58 jaar. Vijftien van hen zijn 50 jaar of ouder. Giftige kleurpotloden. De Amsterdamse Keuringsdienst van Wafen heeft 6619 kleurpotloden afgekeurd die giftig lood bevatten, waardoor ze voor kinderen gevaarlijk waren. Varkenspest. Op een varkensfokkerij in de burtschap Lintelo, gemeente Aalten, is varkenspest uitgebroken. Driehonderd varkens moesten worden opgeruimd. In drie maanden tijd is dit het vijfde geval van varkenspest in deze omgeving. JWUUUMIIIIUIAIIIUUIIIIUIIIIIAIIIWMUIIUIIIIMUWWA****** Het KNMI deelt mee: Boven West- en Midden-Europa waren de winden vanmorgen zwak door de aan wezigheid van een groot hogedrukgebied. Er bevonden zich mistgebieden boven West-Frankrijk, West-Engeland en boven Ijet noorden van ons land. Op het vlieg veld Eeïdê was de afkoeling nog zo groot geweest dat er 4 graden vorst werd ge meten. Het hogedrukgebied boven Europa neemt nu echter geleidelijk in betekenis af, mede onder invloed van het front van een actieve depressie midden op de oceaan. Dit front dringt door naar West- Europa, waardoor met de mogelijkheid moet worden gerekend, dat zondag later op de dag de bewolking zal toenemen. De zuidelijke wind, die vóór het front op steekt, zal iets vochtiger lucht uit Frank rijk aanvoeren. Maximum- en minimum 00 15 J temperaturen binnen- en buitenland u Sh BH Den Helder onbewolkt zzw 10 1 Ypenburg onbewolkt w.stil 18 4 Vlissingen onbewolkt w 16 7 Eelde mist w.stil 17 -4 De Bilt onbewolkt w.stil 19 0 Twente onbewolkt w.stil 19 0 Eindhoven onbewolkt w.stil 20 0 Z.-Limburg onbewolkt 19 4 Helsinki geheel bew. z -2 -11 Stockholm geheel bew. zw 4 -0 Oslo geheel bew. w 6 -1 Kopenhagen zwaar bew. wnw 4 2 Aberdeen zwaar bew. w.stil 17 2 Londen onbewolkt w.stil 18 3 Amsterdam mist w.stil 18 2 Brussel onbewolkt verand.19 4 Luxemburg onbewolkt w.stil 18 5 Parijs onbewolkt w.stil 20 3 Bordeaux onbewolkt zo 17 5 Grenoble onbewolkt w.stil 22 5 Nice onbewolkt 17 7 Berlijn onbewolkt wnw 13 2 Frankfort onbewolkt w.stil 19 -2 München onbewolkt zzw 15 3 Zürich mist w.stil 17 0 Genève onbewolkt wzw 17 1 Locamo onbewolkt w.stil 18 0 Wenen licht bew. wnw 16 4 Innsbrück onbewolkt w.stil 18 -1 Belgrado onbewolkt nw 12 2 Athene onbewolkt no Rome onbewolkt w.stil 17 3 Barcelona onbewolkt nnw 7 Madrid onbewolkt w.stil 16 6 Mallorca licht bew. ono 21 - 9 Lissabon onbewolkt nnw 20 11 Zondag 4 april Zon op 6.09 uur, onder 19.19 uur. Maan op 7.27 uur, onder 22.31 uur. Maandag 5 april Zon op 6.06 uur, onder 19.20 uur. Maan op 7.49 uur, onder 23-54 uur. Maanstanden 9 april 1.40 uur eerste kwartier. 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 3 april Hoog water 4-47 uur en 17.00 uur. Laag water 0.29 uur en 12.50 uur. Zondag 4 april Hoog water 5.18 uur en 17.32 uur. Laag water 1.02 uur en 13.24 uur. Maandag 5 april Hoog water 5.49 uur en 18.08 uur. Laag water 1.31 uur en 13.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2