De wet op de uitverkopen - een derde wijziging Uitgevaren visserijvaartuigen Burgerlijke stand van Velsen TIJDSSTROOM Strijd om de tafeltennistitels gaat volgens nieuw systeem i „America, America" van Elia Kazan DE MIDDENSTAND IN DE TAXI Bronnenstudie over geschiedenis der Joden in Nederland jé BEDRIJFS- REKLAME A. JONGELING A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst Fa. v. d. Outenaar Raave ZATERDAG 3 APRIL 1965 7 Sterke, documentair te noemen, authenticiteit C. Boost Opdracht aan dr. J. Meijer en dr. Lea Dasberg door jhr dr. J. C. Mollerus oud-secr. K. v. K. Kennemerland C. J. Rademakers „Zwarte Zee" gaat Griekse tanker helpen TELEVISIE 898.- RADIO BECKER Achtkampen tafeltennis 4 april in Heemskerk IN ENGELAND heet de nieuwste film van Elia Kazan „The anatolian smile", maar de Nederlandse importeur heeft vastgehouden aan de oorspronke lijke titel die tegelijk de titel is van het boek dat Kazan aan zijn film heeft doen voorafgaan, „America, America". In zo verre is die titel misleidend dat hij zou kunnen wijzen op een film over Ameri ka en, gezien de extatische herhaling van het woord Amerika, zou zelfs een loflied op de Verenigde Staten niet tot de onmogelijkheden behoren. Toch krij gen we van de nieuwe wereld niet meer te zien dan het havenfront en het Vrij heidsstandbeeld en de immigratiekan toren op Ellis-eiland. „America, America" is, in het kort, minder een ode aan God's own country" dan wel een lof lied op de drijvende kracht die van een illusie, in dit geval van het droombeeld „Amerika", kan uitgaan. Voor de arme bevolking, vooral van de Oosteuropese landen, maar ook van Italië en Ierland, was Noord-Amerika rond de eeuwwisseling een ver- verwijderd, maar bereikbaar ideaal, een land van vrijheid en onbeperkte mo gelijkheden, de grote kans om te ont snappen aan armoede en uitzichtsloze ellende. Ontelbaren zijn in die tijd ge- emigreerd, met achterlating van de kleine zekerheden die Europa nog te bieden had, maar een volstrekt onzekere toekomst die meestal droeviger en ellen diger was dan men zich vóór de reis kon voorstellen. Naast de tientallen succesverhalen van hen die slaagden en met hun fabelachtige carrière in de openbaarheid traden, staan de tien duizenden tragedies van al de narae- lozen die de achterbuurten van Amerika's grote steden kwamen bevolken en het in hun leven niet veel verder brachten dan de vernederende baantjes, waarmee zij bij aankomst de eerste stap dachten te zetten op het snel stijgende pad naar het Amerikaanse succes. Niettemin bleef Amerika een magische kracht uitoefenen op Europa en Elia Kazans film wil een beeld geven van onvoorstelbare inspan ningen en ontberingen die de aspirant emigrant zich destijds wilde getroosten om het benodigde geld voor een over tocht bijeen te krijgen. KAZAN IS DAARBIJ uitgegaan van verhalen die hij over zijn oom. Stravos Topouzoglou heeft verzameld en die be trekking hebben op diens jeugd om streeks 1896 in Anatolië, een Turkse provincie, waar Griekse en Armeense minderheden te lijden hadden van de Turkse overheersing. Beter dan de Ar meniërs die wreed vervolgd werden en tot allerlei gewelddaden tegen de Tur ken overgingen, wisten de Grieken zich te handhaven door bij hun onderdruk kers in het gevlij te komen en zich „Turks" te kleden, onder andere door de fez als hoofddeksel te dragen. Stravos die dan omstreeks twintig jaar is en een Armeense vriend heeft, ergert zich aan het laffe optreden der Grieken, waaraan zich ook zijn vader schuldig maakt en het is vooral uit angst voor onbeheerste uitlatingen en daden van zijn opstandige zoon dat vader Topouzoglou de jongen naar Constantinopel stuurt met een aan beveling voor een daar wonende oom die in de tapijthandel is. Stavros krijgt tegelijk de opdracht de overkomst van de hele (zeer talrijke) familie naar Con stantinopel voor te bereiden. Daartoe krijgt hij het gehele familiebezit mee, maar onderweg, tijdens een barre voet tocht door het Turkse hoogland, wordt hij van al zijn bezittingen beroofd en volkomen uitgeput en zonder een cent bereikt Stavros het huis van zijn oom WAT DAN VOLGT is het gevecht van een onverzettelijke jongeman om geld bij elkaar te krijgen voor een overtocht naar Amerika. In de winkel van zijn oom zit geen toekomst, dat heeft Avros met één blik gezien en hij kijkt uit naar andere baantjes. Hij wordt tenslotte sjouwer aan de haven, waar hij voor de zwaarste vrachten niet terugdeinst, omdat die naar verhouding meer betalen. Na maanden van zwoegen wordt hem echter zijn hard ver diend kapitaaltje afhandig gemaakt bij zijn eerste bezoek aan een prostituée. En als hij dan nog levensgevaarlijk gewond raakt bij een politie-overval op een bijeenkomst van anarchisten, waarbij hij zich uit dépit heeft aangesloten, besluit Stavros het spel letje anders te spelen. Hij keert terug naar zijn oom en weet door diens bemiddeling in aanraking te komen met een rijk koop man die veel onhuwbare dochters heeft. Maar juist als hij op het punt staat in het huwelijk uit berekening te stappen, doet zich een andere mogelijkheid voor om de overtocht te verdienen, nl. door zich te verplichten twee jaar lang gratis in dienst te blijven bij een New Yorkse groothandel in schoenpoetsers. De kracht van deze ongewone film ligt in Kazans vermogen om door het hele verhaal een sterke sfeer van authentici teit te handhaven die zijn werk een bijna documentair karakter verleent. Maar ook het verhaal mist de gladheid en de logi ca van de bedachte intrige en bezit die chaotische verwikkelingen en onwaar schijnlijke complicaties die er het gevoel van echtheid aan verlenen. KAZAN DIE ZELF op jonge leeftijd uit Turkije naar de V.S. emigreerde, heeft in de Amerikaanse toneel- en filmwereld een belangrijke rol gespeeld. Eerst als acteur, later ook als regisseur is hij bij het pro gressieve en linkse „Group Theatre" op getreden, was mede-oprichter (met o.a. Lee Strasberg) van de befaamde Actor's Studio" en regisseerde op Broad way moderne stukken als „Death of a salesman" „Cat on a hot tin roof", „Sweet bird of youth" en nog onlangs Arthur Mil ler's .After the fall" Van '44 af heeft hij zich ook met film bemoeid met „Boome rang" als hoogtepunt in zijn begintijd, la ter opvallend met „Viva Zapata", „Ön the waterfront", „East of Eden" en Splen dor in the grass". Zijn films zijn typische acteursfilms min of meer afhankelijk van sterke speelrollen die hun al te theatrale uitbundigheid echter meestal verloren on der een regie die naar het naturalisme van Stanislawski en zijn school neigde. IN „AMERICA, AMERICA", die deze week in het Amsterdamse Kriterion te zien is, draaiit alles natuurlijk om de hoofdper soon die door de 23-jarige Griekse acteur Stathis Giallelis gespeeld wordt, hier en daar wat erg onbeheerst, maar over het Stathis Giallelis als Stavros temidden van eerste klas passagiers die uit nieuwsgierigheid naar 't emigranten- dek zijn afgedaald („America, Ame rica" van Elia Kazan). algemeen wel geloofwaardig in zijn bijna ziekelijke bezetenheid van het droomland Amerika. Maar Kazans bijdrage, het teke nen van een oosterse samenleving en het oproepen van een historische sfeer, de materiële en geestelijke achtergronden van het drama, is zo veel belangrijker en is met zo'n onverwachte kracht en over tuiging ter hand genomen dat een van de merkwaardigste films van dit seizoen er het resultaat van is. Advertentie Wij verzorgen uw op auto's en borden. SCHILDERSBEDRIJF Evertsenstraat 1 IJmuiden Telefoon 4866 In 1935 kwam de wettelijke regeling van de uitverkopen tot stand. Niet min der dan 21 jaar heeft deze wet het uitge houden. Weinigen hebben daarover ge treurd. In het oog van de middenstand was deze wet zeker geen succes. Na on geveer een drietal jaren was de positie der Nederlandse middenstandsbonden versterkt en verscheen de toenmaals be kende Middenstandsnota. Een nieuwe wet op het terrein der uitverkopen zag het levenslicht. Men dokterde lang, maar tenslotte kwam er wat uit de bus. En hoe zag deze nieuwe regeling er uit? In het kort komt het hierop neer, dat deze wet ten doel had te voorkomen, dat men elkander een vlieg zou afvangen door op elk willekeurig ogenblik goe deren tegen te lage prijzen via het etiket van verbouwing dan wel liquidatie op de markt te brengen. In theorie een vorm van bestrijding van ongeoorloofde con currentie. In de ogen van velen zou deze regeling potdicht zijn. Men had echter geen reke ning gehouden met de slimheid en vinding rijkheid van de mens. Men zag kans door de gaatjes van het net heen te kruipen. In ieder geval bleek de toenmalige staats secretaris van Economische Zaken, dr. Veldkamp, achteraf er naast geweest te zijn, toen deze de onderhavige wet zag als een „prima deksel op de bus". De konink lijke Nederlandse Middenstandsbond acht te het onbegonnen werk om via partiële regelingen van bepaalde onderdelen der economische mededinging tot een ordelijk economisch verkeer te komen. Natuurlijk klemt dat des te meer, als de wetgever in het streven om normale handelsactivi teiten niet nodeloos te belemmeren, zijn toevlucht neemt tot taalkundig en juridisch bijzonder ingewikkelde zinconstructies bij het formuleren van gebod en verbod. Trouwens, het was een feit dat men in de loop der jaren de regeling voortdurend ging aanvullen, omdat de bestaande voor meer dan één uitleg vatbaar was. Dat be tekende voorts, dat de jurist zich in deze materie ging inwerken, en het reclame bureau een rol ging spelen. Kortgeleden is de Wet op de Uitverko pen weer op de helling gezet. Daarbij dient bedacht te worden, dat bij de snelle veranderingen in onze huidige maatschap pij juist die oude wetten, die het eerst verouderen, aangepast moeten worden aan het heden. Begint men te ordenen en te regelen dan ondervinden bepaalde groepen daarvan nadeel en trachten de wet in voor hen gunstige zin gewijzigd te krij gen. Het blijft intussen uiterst moeilijk de betrokken wettelijke voorziening op to date te houden. Hoe meer men de economie regelt des te meer krijgt de wetgever de neiging nog meer te regelen. Het is in ieder geval te hopen dat de „algemene wettelijke regeling van het economisch verkeer", die blijkbaar in voorbereiding is ook aan de oneerlijke concurrentie de nodige aandacht zal besteden. In dat ver band dient gewezen te worden op het feit, dat de oneerlijke concurrentie in deze sa menvattende regeling zal worden begrepen, omdat uit de memorie van antwoord op de Uitverkoopwet 1956, de minister een suggestie van enkele Kamerleden be spreekt om dat onderwerp in een alge mene Wet op te nemen. De Uitverkoopwet 1935 is vervangen door de wet van 1956 en is nu voor de derde maal gewijzigd. De zogenaamde algemeen toegelaten uitverkopen, die tweemaal per jaar mogen worden gehouden voor elk van ten hoogste negentien dagen, worden elk jaar door de betrokken minister vastge steld, nadat verschillende instanties zijn gehoord. De wijziging bestaat daarin, dat nu door een kennisgeving de data aan het publiek kenbaar moeten worden gemaakt vó' de aanvang van die twee jaarlijkse uitverkopen. Het kwam natuurlijk voor De permanente commissie tot de Alge mene zaken van het Nederlands-Israëlie- tisch Kerkgenootschap heeft dr. Jaap Meijer in Heemstede en dr. Lea Dasberg in Amsterdam een opdracht verleend om zo spoedig mogelijk te onderzoeken op welke wijze een bronnenstudie kan wor den samengesteld over de geschiedenis van de Joden in Nederland gedurende het tijdvak 1795-1940. Beide historici zijn reeds zo ver met hun werkzaamheden gevor derd, dat hun definitief rapport gedurende deze maand tegemoet kan worden gezien. Dr. Jaap Meijer, docent aan het Coom- hertlyceum in Haarlem, kan beschouwd worden als kenner bij uitnemendheid van de geschiedenis der Joden in Nederland. Hij heeft diverse publicaties op zijn naam staan. Dr. Lea Dasberg, lerares aan het Joods Lyceum Maimonides in Amster dam, promoveerde onlangs aan de Ge meente Universiteit aldaar bij professor dr. J. F. Niermeyer op een proefschrift getiteld „Untersuchungen über die Ent- wertung des Judenstatus im 11. Jahrhun- dert," welke dissertatie binnenkort in de serie „Etudes Juives"' van de „Ecole pra tique des hautes études" in Parijs zal verschijnen. Advertentie Wij tonen u een grote kollektia kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6083 Woensdag 17 maart: hektrawler Rijnmond I KW. 15. Donderdag 18 maart: mt. Sakina Martlne KW. 32. Zaterdag 20 maart: hektrawler Rijnmond II KW. 43, mt. Elizabeth VL. 105. Maandag 22 maart: hektrawler Maria Elizabeth IJM. 5, Holland KW. 123, mt. Anita VL. 34, ml. Cornells KW. 24, Concordia KW. 26 (1 april binnen), De Vrouw Anna KW. 52, Nestor KW. 101, Jacoba Catharina KW. 132, mk. Dageraad IJM. 4, De Hoop IV IJM. 46, Tiny KW. 34, Arle KW. 67, Vrouw Immetje KW. 88, Mare Liberum KW. 117, Jeannette KW. 140, De Vrouw Bregtje KW. 156, Aquarius KW. 173, Solea KW. 180, Aagje Adrlana KW. 196, Anna Hendrika KW. 215, Azi muth KW. 225, Tiny WR. 33. Dinsdag 23 maart: hektrawler Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, mt. Wilhelmina Johanna KW. 39, Maria Theresia KW. 99, Jan Maria KW. 171, ml. Vier Gebroeders KW. 116, Leuntje KW. 128, mk. Jacoba KW. 107, Cornelia KW. 174, Jana KW. 213. Woensdag 24 maart: mt. Nicolaas Senior KW. 42, ml. Astra KW. 115, mk. Yvonne Yolanda KW. 206. Donderdag 25 maart: mt. Bellatrix KW. 139, ml. Michiel KW. 167. Vrijdag 26 maart: mt. Koraalbank KW. 3, Franeina KW. 153, Elly VL. 73. Zaterdag 27 maart: mt. Johanna Lydia KW. 55, Jan Maria KW. 80. Maandag 29 maart: st. Utrecht IJM. 24, hek trawler Vooraan VL. 115, mt. Ora et Labora KW. 51, Brittenburg KW. 121, Soli Deo Gloria KW. 152, Maria Ellen KW. 159, Ada VL. 7, ml. André KW. 12, Zephyr KW. 14, Cornells Judith KW. 17, Floris KW. 59, Hette Margaretha KW. 74, Doggersbank KW. 75, Alpha KW. 100 (31 maart binnen), Alida KW. 108, Avontuur KW. 114. Sursum Corda KW. 124, Vertrouwen KW. 166, Anna Jacob KW. 186, Samenwerking KW. 216, mk. Neeltje IJM. 2, Adriana IJM. 6, Zuider kruis IJM. 7, Maartje IJM. 8, Jannette IJM. 17 (1 april binnen), Gelria IJM. 18, De Hoop I IJM. 45, Nora IJM, 51, Swift IJM. 54, Klaas Junior IJM. 60, Jaap IJM. 62, De Hoop III IJM. 73. Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron I IJM. 210, Wiron III IJM. 221, Arendje Jacoba KW. 21, Anne Marie KW. 27, Ada KW. 29. Ermine KW. 30, Limanda KW. 33, Wilhelmina KW. 46, Willem Henry KW. 53, Dinemarie KW. 57, Margriet Jozien KW. 63, Arend Cornells KW. 68, Zeearend KW. 79, Neeltje Johanna KW. 84, Alnllam KW. 90, Adriana Catharina KW. Jeannette KW. 93, Willem KW. 94, Cornells KW. 97, Arendje KW. 98, Wim KW. 103, Jacoba KW. 105, Gijsbert Dirk KW. 109, Wilma KW. 113, Fla mingo KW. 120, Maarten Senior KW. 125, Agatha Arie KW. 126, Adriana KW. 131, Dirk Taat KW 134, Maartje Jacoba KW. 137, Gijsberta KW. 143, Cornells van Beelen KW. 146, Fiducia KW. 155, Agatha KW. 157, De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Alida Jacoba KW. 165, Cornelis Schaap KW. 172, Dirkje KW. 178, Hoop op Wel vaart KW 179, Aleida KW. 183, Elly KW. 187, Platessa KW. 189, Margaretha Christina KW. 190, Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijna KW. 193, Eben Haëzer KW. 194, Antje KW. 200, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211, Marlena KW. 212, Jacob Senior KW. 226, Prinses Margriet SCH. 51, Okko Bosker WR. 25, Petra WR. 32, Kapitein Molenaar WR. 36, Sagitta WR. 37, Internos WR. 49, Flevo WR. 50, Stella Maris WR. 51, Spes Nostra WR. 56, Johanna Cornelia WR. 57, Sijtje Bevallen: G. Koomen-de Zeeuw, z„ Ber kenstraat 7, IJmuiden(oost)R. Chr. Bo- deving-van der Heijde, d.. Reggestraat 7, IJmuiden; R. L. Menet-Hamalanen, d„ Bruno Klauwersstraat 3, Santpoort; C. J. Warnaar-Drenth, d„ Grhamstraat 174, IJmuiden; M. Bankert-de Vries, z., Vin- kenkrogtlaan 25, Velsen(noord)G. Pot- harst-Zwarteveen, z„ Laan van Blois 139, Beverwijk; E. Meijer-Heijboer, zElzen- pelin 24, Haarlem; E. M. Wiegman-van Hellemond, d. Wijk aan Zeeërweg 188, IJmuiden. Ondertrouwd: A. Wijers, Rijksweg 408, Santpoort, en A. M. Scheenstr, Wüstelaan 89, Santpoort, t.a. Heemskerk, Poststraat nr. 8; F. H. Buschman, Beukenkamp straat 66, Den Helder, en M. van der Oord, Lange Nieuwstraat 68, IJmuiden, t.a. Den Helder, Schoenerstraat 344; L. I. M Holt, Narcissenstraat 23, Santpoort, en A. M. Huijbens, van Nieuwkoopstraat 13, IJmuiden(oost), t.a. IJmuiden(oost), van Nieuwkoopstraat 13; C. J. Vogel, Pieter Wantellaan 38, Haarlem, en M. G. Leen- knegt, Dolfijnstraat 18, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dolfijnstraat 18; D. H. de Munk, Alkmaarseweg 11, Beverwijk, en G. J. Postma, Elzenstraat 31, IJmuiden- (oost); R. J. Oudendijk, Hertzogstraat 4 rd., Haarlem, en C. M S. van der Laan, Da Costalaan 18, Driehuis. Gehuwd: H. Doeksen-A. A. Alders, IJmuiden, Edisonstraat 21; E. H. F. Kalf- A. Gerrits, Landsmeer, Stoombootweg 35 P. Halma-M. J. Oldenburg, IJmuiden, Wil- lebrordstraat 26; C. J. A. Morsman- K. H A. G. van de Ketterij, IJmuiden, Tasman straat 5; A. Rust-W. E. van der Meer, Driehuis, Da Costalaan 51; P. C. Jonker- I. A. Micklitz, IJmuiden, Dolfijnstraat 244 C. Schaap-C A. Slui, IJmuiden, Pleiaden- plantsoen 134. Overleden: A. Kempe, 45 jr., echtgenoot van: H. Post, Scheldestraat 186, IJmui den; J. Schoon, 71 jr., echtgenoot van: J. de Boer, Cura^aostraat 15, Santpoort. WR. 58, Alle WR. 59, Bastiaan WR. 61, Quo Vadis WR. 62. Dinsdag 30 maart: st. Amsterdam IJM. 28 naar Amsterdam, mt. Jan Senior VL. 84, Willem VL 121, ml. Maria Jacoba KW. 73, Jan KW. 91, Willy KW. 141, De Vier Gezusters KW. 162, Drie Gebroeders HD. 79, mk. Frank IJM. 65, Paul IJM. 66, Hans IJM. 67, Urania KW. 136, Anna Lydia KW. 145, Willem Senior KW. 197, Cornelia KW. 217, Jaco-Mina KW. 219, Arie Jacob KW 221, Dieuwina WR. 45. Woensdag 31 maart: hektrawler Elisabet Christina KW. 41, mt. Antje KW. 49, Albatros KW. 87, Cornelis den Duik KW. 144, Voorloper VL. 16, Voorbode VL. 103, Voorwaarts VL. 142 Donderdag 1 april: mt. Bets en Gerda VL. 112 ml. Concordia KW. 26 naar Bolnes. Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 bepalingen zijn de verkopen, waarvoor vergunningen verleend worden bijv. ver bouwing, staking van het bedrijf en ver schillende andere omstandigheden, zulks ter beoordeling van de betrokken Kamer van Koophandel en Fabrieken. Niet openbare aankondigingen zoals de voorkeursdagen mogen zes dagen van tevoren worden gehouden De zaken, die iedere week koopjesaankondigingen hebben, dienen, t.w. reclameaanbiedingen, zes dagen voor de uitverkoop met deze verlokkende aanbiedingen te stoppen. Wanneer men dit geheel van wijzigingen critisch onder de loep legt dan is er veel dat aanleiding geeft om de schouders even op te trekken. Natuurlijk heeft de wet gever naar beste weten getracht verbete ringen aan te brengen. Bij vorige gelegen heden was dit ook het geval. De prakrijk heeft overduidelijk aangetoond, dat men na verloop van een zekere tijd diende te erkennen, dat men niet geslaagd was. Deze vrees is er naar mijn gevoelen nog. De vele schakeringen in het winkelbedrijf en de sterk divergerende verkoopmetho den zullen de oorzaak zijn, dat er weer leemten zullen optreden. Dan zal men weer moeten aanpassen. Advertentie 6200 dag en nacht - b.g.g. telefoon 55 61 v/h Taxi Brandwijk - RIJNSTRAAT 91 en daar speelde de handigheid der winke liers een rol bij dat zij onopvallend de uitverkoop aankondigden zonder de juiste wettelijk toegelaten eind- en begindatum te noemen. Het gevolg daarvan was, dat het publiek de indruk kreeg, dat de uit verkoop al was begonnen en ook wel, dat hij na die officiële tijd nog voortduurde. Bij een staking van een bedrijf was vóór de wijziging van de wet de uitver kooptermijn op ten hoogste drie maanden gesteld. In het nieuwe voorstel heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken het recht die termijn uit te breiden tot ten hoogste 5 maanden. Dat geldt evenzeer bij verkoop in verband met andere bijzondere omstandigheden. Dit speelt o.a. bij ver bouwing of bij brand. Deze beide moge lijkheden zijn inderdaad van praktische betekenis. Een nieuw voorstel is ongetwij feld, dat aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken vergunning is verleend boek inzage te verlangen. Dezerzijds wordt ver ondersteld, dat deze regeling gebaseerd is op praktische ervaring De regeling der zogenoemde voorkeurs- dagen, reeds opgenomen in de wet, blijft behouden. Ook aan niet vaste klanten mag in verband daarmede kennis gegeven wor den van de opruiming. Dat mag evenwel niet in het openbaar geschieden. Dat be tekent, dat niet willekeurig uitnodigingen verzonden mogen worden voor zulke voor keursdagen. Theoretisch potdicht, in de praktijk zullen wel de nodige gaatjes ge vonden worden. Art. 17 van de wet wordt zeer aanzien lijk gewijzigd. De huidige tekst verbiedt een verkoop aan te kondigen onder een aanduiding, waardoor redelijkerwijze de indruk kan worden gewekt, dat de ver koop vooruitloopt op een uitverkoop, een z.g. toegelaten seizoenverkoop. En hoe was het in de praktijk? Er waren tal van re clame-aanduidingen en ook advertenties, op en aan de winkels, die meer dan eens, wel, doch somtijds zeker niet geacht kon den worden vooruit te lopen op die sei zoenopruimingen. Er zijn nml. allerhande mogelijkheden om een voor-verkoop aan te duiden, waarbij gedacht kan worden aan onordelijke uitstallingen, doorgestreep te prijzen enz. Het bewuste artikel is hard- grondig gewijzigd en de wijziging komt hierop neer, dat het ook verboden is zes weken, voorafgaande aan een aangewezen seizoenuitverkoop „de aandacht te vesti gen" op te koop aangeboden waren, op de wijze als in de uitoefening van dat bedrijf gebruikelijk is met betrekking tot verko pen, welke gehouden worden in de tijd van de seizoenuitverkopen. Er dient daarnaast ook aandacht be steed te worden aan een ander punt. Zes werkdagen voor de seizoenverkopen mag in het geheel geen aankondiging van welke aard ook worden gedaan van een bijzonde re aanbieding. Doch uitgezonderd van die De Griekse tanker „Taurus" (20.332 brt) eigendom van de Trans Continental Oil Transportation Corporation in Pana ma, is op 27 maart aan de grond gelo pen in het kanaal van Maracaibo. Het schip heeft een lading van 30.000 ton ru we olie aan boord. Pogingen van plaatse lijke sleepboten om de zwaar beladen tanker los te trekken, zijn mislukt. Daar om is de hulp van de 9.000 pk sleepboot „Zwarte Zee van L. Smit en Co's In ternationale Sleepdienst ingeroepen, die van de Bahamaeilanden naar Maracaibo is vertrokken. De sleper zal op 5 april een poging doen de „Taurus" vlot te krijgen. De De „Zwarte Zee" lag op de Bahama's, vanwaar de sleepboot naar New Orleans zou vertrekken om een groot booreiland op te halen en naar Europa te slepen. Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie: Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter, UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 Op zondag 4 april worden in de Dr. Prinsen hal in Heemskerk de jaarlijkse achtkampen tafeltennis gehouden. Wellicht sterker nog dan bij de afdelingskampioenschappen komt hier tot uiting wie werkelijk de sterkste speelster en speler van de afdeling is. De faktor „loting" immers speelt hier geen rol en elke deelnemer dient zeven partijen in zijn allerbeste vorm te spelen om de titel te behalen. Sinds een aantal jaren worden deze achtkampen voor alle klassen gehouden, waardoor deze krachtmeting aan be langstelling zeer heeft gewonnen. De volgende spelers en speelsters werden uit genodigd: heren 8 sterren: J. Luining, W. v. d. Berg, R. Hart, C. Bakker (allen Togido), P. v. Neste, C. Schoof (TYBB), Ph. Visser (Prowano), F. Jacobs (Bloemendaal). Junioren 8 sterren: E. Wijnands, R. Koekenheim, A. Kauling (allen Togido), S. Stoffel en P. Hoogewerf (VTC), J. de Ridder (Meertreffers), J. Booms (HBC), A. v. Neste (TYBB). 2e klasse: A. Winder (GTTC), R. Wijnands en J. Huybens, H. v. Zwol (Togido), C. Bitter (Oranje Zwart), Th. en J. Vermolen (DSB), G. Deibei (Bloemendaal). 2e klasse: A. Reijn (Spweb), S. Swart (Prowano), H. Amand (Spweb), J. Peperkamp (RKTV), Th. v. Hon- schoten (DSS-Winfried), H. Scharroo (Prowano), H. v. Eijk en Th. Hart (Togido). 3e klasse: J. Kerssens, J. Velzeboer (Meertreffers), R. Jacobs, P. Simon (Bloemendaal), Y. Bruin (Meertreffers), M. v. Duin (HTC), L. de Bonte (HBC), R. Anje- wierden (TOG). 4e klasse: Th. Hesp, C. Polak (HBC), G. Kosters, P. Stolker (TCD), Th. Zent veld (CTTC), A. Spaans (Spweb), R. Edam (CSV), J. Dijkstra (Sido). Dames 2e klasse: M. v Tol (RKTV), R. Gras (CSV), A. Dijkhuizen (VTC), W. Alles (Doko), R. Top (Bloemendaal), M. Visser-Krab (Prowano), J. Emmerik (TOG), N. Tunzi (HBC). 3e klasse: A. Floors, M. Vertraten (TCD), A. Thijssen, A. de Waal (VTC), E. v Velsen, N. v. Westerlaak (GTTC), R. Hoogland (Spweb), Y. Kroon-v. Diest (Bloemendaal. 4e klasse: M. Koster (Johez), P. Borst (CTTC), J Sibeyn (GTTC), T. Jansen, A. Veerkamp, M. v. Veen (VTC), A. Chong (PVFS), S. Sieswerda (PVFS). Burgemeester. Aan de heer C. B. Kent ie is eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeenten Cothen en Wijk bij Duurstede. De Nederlandse tafeltenniskampioen schappen zullen zondag a.s. in Alphen aan de Rijn voor het eerst volgens een geheel nieuwe formule worden betwist. Tot dus verre was het steeds.zo, dat vrijwel iedere speler of speelster met enige reputatie zonder meer tot de kampioenschappen werd toegelaten, hetgeen resulteerde in on hanteerbare monstertoernooien, waarbij de uiteindelijke finalisten van de vroege morgen tot de late avond achter de tafel stonden. Ditmaal is de inschrijving beperkt tot zestien heren en zestien dames. Daar van werden er twaalf (acht heren en vier dames) direct door de NTTB aangewezen, terwijl de overige kanshebbers zich kon den kwalificeren via voorwedstrijden. Uiteraard werden de kampioenen van het vorig jaar: Frans Schoofs en Ursula Stule- meyerArtz zonder meer geplaatst De deelnemers zijn: heren: Frans Schoofs (Amsterdam), Piet Luteyn (Utrecht), Harry Vaessen (Maasbree), Gé Bakker (Leiden), Wim Schoonemeyer (Amsterdam), Bert Schoofs (Amsterdam). Bert van der Helm (Zoeterwoude), Bert Onnes (Amsterdam). Wim Geersheuvels (Maastricht), Carel De ken (Amsterdam), Paul Gimbel (Amster dam), Jan Suiskens (Eindhoven), Mauri Coltof (Amsterdam), Bertus Swart (Utr.), Douwe de Vries (Amsterdam) en Jan Scheffer (Amsterdam). Dames: Ursula StulemeyerArtz (Den Haag), Ria Bogmans (Rotterdam), Anne- marie Wijnants (Den Haag), Ilse Hameete- manTessensohn (Huizen), Jet Pince Van de Aa (Nijmegen), mevr. De Waal Venema (Amsterdam), Nel Landstra Groot (Baarn), Ellen Kort (Leiden), Ria Klaver (Castricum), Truus BakkerHam (Leiden), Wil Pastoors (Houten), Lucette RemmenMarijnissen (Tilburg), Rie Bos (Castricum), Maria Nielen (Helmond), Bep van Diessen (Hilversum) en Marijke Kus- ters (Rotterdam). Advertentie GARAGE: L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT TAFELTENNIS. Het Nederlandse jeugd- team tafeltennis, dat op 10 en 11 april a.s. in het Belgische plaatsje Aiwayle (bij Luik) deelneemt aan de Benelux-jeugdkampioen- schappen, bestaat uit Bert van der Helm (Leiden), Henny Stolk (Den Haag). Cees Mertens (Breda), Peter Joels (Den Haag), Lian Rodenburg (Leiden) en Mieke ten Broek (Hilversum).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7