Als minister Luns eens niet zo vaak op reis was gegaan... AGENDA KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGG Kort en bondig H00fP Nederlanders zeggen het met bloemen Stakende chauffeurs sneden banden van invalide-auto door IRESLONG-HILLEGOM Echtpaar omgekomen door kolendamp Protestbijeenkomst PSP tegen Vietnam-oorlog Duitse taxidief na achtervolging gepakt Nederlander verdacht van doodslag m Rijdt er in Helvoirt een spooktrein? Langzaamaan tussen Amsterdam en Utrecht Theo van Eijck vrijgelaten TV-verhuur met recht van koop toch wetsontduiking? Wisselvallig SPALT DINSDAG 6 APRIL 1965 2 De brief van de 38 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk werkt binnen 10 minuten 40c Motten? Muggen? WEERRAPPORTEN s Na Duitsland en Zweden komt Nederland op de derde plaats van de Europese lan den, waarvan de bevolkingen elkaar veel te zeggen hebben met bloemen. Vorig jaar zonden de Nederlanders 628.000 bloe- mengroeten naar elkaar. Dit aantal was in één jaar met vijftien percent gestegen. Bovendien wisselde Fleurop-Nederland in 1964 ook weer meer orders met buitenland se bloemisten uit, namelijk 64.333, terwijl het aantal orders, dat door het buitenland in ons land werd geplaatst, met 3544 daal de. Het Europese hoofdkantoor heeft Fleur op-Nederland laten weten, dat ons land vo rig jaar percentueel de hoogste stijging boekte een aantallen orders, die in het buitenland waren geplaatst. Dit heeft de voorzitter van Fleurop-Nederland, de heer A. de Zoeten, meegedeeld ter gelegenheid van het in gebruik nemen van het nieu we gebouw van Fleuro-Interflora in Den Haag. Het gebouw is vandaag door me vrouw W. G. M. Marijnen-Schreurs, echt genote van de demissionaire minister-pre sident, officieel in gebruik gesteld. Blijkens mededelingen van de Rotter damse politie hebben stakende taxichauf feurs in Rotterdam het ook bezitters van particuliere auto's als deze wagens op ta xi's leken, lastig gemaakt. Auto's werden gevolgd en soms tot stoppen gedwongen om „gecontroleerd" te worden. In één ge val, zover de politie bekend is, heeft men zelfs de banden stuk gesneden, waartegen de invalide bestuurder zich niet kon ver zetten. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 Paas-drner-dansant met Milly Scott Minister %,uns heeft de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer geant woord op cfk; vraag naar het praktisch- politieke nub van zijn vele reizen. De mi nister verwijst naar de officiële communi qués, welke na afloop van zijn bespre kingen in het buitenland veelal worden uitgegeven, voorts naar zijn uiteenzettin gen in de Tweede en Eerste Kamer en naar de inlichtingen, welke hij pleegt te verstrekken in de commissie voor de bui tenlandse polStiek. Mr. Luns zeigt verder dat men slechts kan gissen naair de reacties in binnen- en buitenland als hij zich niet had begeven naar de vergaderingen van ministers van Buitenlandse Zlaken, naar de algemene vergadering der Verenigde Naties, de Noord-Atlantisdhe Verdrags-Organisatie, de Organisatie voor Europese Samenwer king en Ontwikkeling, de Raad van Euro pa, de West-Europese Unie, de Europese Economische Gemeenschap, Euratom en de Benelux, en als hij zich niet had be geven naar de rijksdelen in het westelijk halfrond voor het houden van zijn jaar lijkse bijeenkomst met de minister-presi denten van Suriname en de Nederlandse Antillen, en als hij ten slotte zonder aan nemelijke redenen de uitnodigingen van zijn Belgische, Luxemburgse, Sovjet-Rus sische en Indonesische ambtgenoot om hen te bezoeken voor het bespreken van een aantal buitenlandse politieke vraag stukken niet had aanvaard. Minister Luns is er stellig van over tuigd, dat hij dan schromelijk zou zijn te kort geschoten in de uitvoering van een in deze tijd uit praktisch en politiek oog punt essentiële taak van een minister van Buitenlandse Zaken. Naar aanleiding van opmerkingen over de open brief van 38 vooraanstaande Ne- In Vlaardingen zagen buren van het echtpaar Horsboom, dat er 's morgens licht brandde in de woning en dat de 68- jarige heer Hors boom onbeweeglijk in zijn stoel voor het raam zat. Het bleek dat het echtpaar was overleden door ko- lemdampvergiftiging. De schoorsteen was verstopt. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. Woensdag 20 u.: „Het Zwanenmeer" door het Natio nale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Carpet baggers", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes in ver keerde handen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Onderwereld Pigalle", 18 j. Minerva, vandaag en woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen van morgen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloed in de arena", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord aan boord", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon- stellii van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van te keningen van o.a. Kees Verwey. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorj aars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Museum Het Huis van Looy (Kleine Houtweg 103): Handwerktentoonstelling „Alles voor de bruid", tevens antieke handwerken (Stichting Goed Handwerk). Vandaag geopend van 10-16 u. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede): vandaag 20.15 u.: Haarlems Amateur Toneel. Raadhuis Halfweg, woensdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Advertentie f3.65- f 4.95 EEN ORGANON PRODUKT DINSDAG 6 APRIL City, 20 uur: „De rode lampjes". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Sant poort, van 14.30 tot 17 u. en van 19 tot 21.30 u.: Tentoonstelling en demonstraties stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting". WOENSDAG 7 APRIL City, 20 uur: „De rode lampjes". Stadsschouwburg, 14 uur: „De Kikkers", toneel voor leerlingen van de bovenbouw. Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wiistelaan Sant poort (ook voor r.k.-bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 14.30 tot 17.30 uur; fiiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste in het stenen tijdperk". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mensen van morgen". Verenigingsgebouw, Plesmanweg, Stich ting huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, spreekuur 1011 u. Stadskantoor, expositie moderne kunst uit het Frans Hals Museum te Haarlem, geopend van 9-18 uur. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Naaicursus door de Stichting Huishoude lijke en Gezinsverzorging. Galerie Boumans, Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Mater Amabilisscholen, Modeshow van 10—22 u. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Gymnastiekuit- voering S.S.S. Gebouw „De Opgang", 20 uur: Bijeen komst Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht. Garage van Lent, Marktplein, Opel- Chevrolet en orgelshow, 10-22 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stump- hiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 u. Oosterwyk, r.-k. leeszaal geopend van 1421 u; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 u.; r.k. leeszaal geopend van 1921 u. WOENSDAG 7 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste in het stenen tijdperk". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mensen van morgen". Stadskantoor, Expositie moderne kunst uit het Frans Hals museum te Haarlem, geopend van 8.3012.30 u. en van 13.30 17.30 u. Galerie Boumans, expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep" geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stump- hiusstraat, geopend van 1921.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, R.-k. leeszaal geopend van 1421 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19—21 u. derlanders merkt de minister op, dat de opstellers van deze brief daarin te kennen hebben gegeven, dat zij de doelstellingen van het Nederlandse beleid ten volle on dersteunen. Ook de crtische commentaren, welke in sommige persorganen op de in deze brief gekozen formuleringen zijn ge leverd, rechtvaardigen niet te veronder stellen, dat aan de brief een andere be doeling zou zijn toe te kennen dan er bij de regering op aan te dringen het beleid op dezelfde grondslagen voort te zetten en te waarschuwen voor de gevaren, welke de verwezenlijking daarvan bedreigen, al dus mr. Luns. Toen deze brief op 26 februari aan de minister werd aangeboden, heeft hij te kennen gegeven, dat hij de brief in die zin opvatte en daarbij zijn erkentelijkheid uitgesproken voor de waardevolle steun van deze groep vooraanstaande Neder landers aan het beleid, dat de regering in overeenstemming met het parlement tot dusverre heeft gevolgd. „Voor een volk is er niets ongelukkiger dan te worden uitverkoren als bastion van de vrijheid", aldus prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de ethiek aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Hij sprak tijdens een protestbijeenkomst tegen de oorlog in Noord- en Zuid-Vietnam, die maandag avond door de afdeling Den Haag van de Pacifistisch Socialistische Partij in de Haagse dierentuin werd gehouden. Zijns inziens bestaat nog steeds de kans, dat een verenigd Vietnam een soort Zuid- Slavië in het Verre Oosten wordt. Bij de huidige Amerikaanse politiek, die er naar streeft een sterke positie bij de onderhan delingen te kunnen innemen, treedt iedere dag een verdere morele verzwakking op, zo zei hij. Hij hoopte, dat de PSP „als eni ge politieke partij in Nederland, die in de kwestie-Vietnam geen partij hoeft te trek ken", voldoende gebruik zal maken van haar vrijheid objectieve informatie door te geven. Advertentie 1.05 - 1.90 bij apoth. en drogisten Na een wilde achtervolging, waarbij acht auto's van de Amsterdamse politie waren betrokken, is dinsdag tegen één uur in de Saenredamstraat een 26-jarige Duitse koopman uit Duelmen klem gereden, die kort tevoren een taxi had gestolen. De Duitser had de wagen gestolen op het Rembrandtplein, toen de 21-jarige chauffeur van deze wagen, die met hem langs een drietal cafés was gereden, was uitgestapt en het sleuteltje in het contact had laten zitten. De gestolen taxi werd la ter door inmiddels gealarmeerde agenten opgemerkt in de omgeving van de Jacob van Lennepkade en in de Saenredamstraat tot staan gebracht. Bij de botsing raakte de Duitser licht gewond. Hij kon echter, na in een ziekenhuis te zijn behandeld, in een cel op het hoofdbureau van politie on dergebracht worden. Een te Leuven woonachtige 28 jaar oude Valkenswaarder is gisteren gearresteerd, omdat hij de negentienjarige Belgische student Alain Meier met een schroeven draaier dodelijke steken zou hebben toege bracht. De steekpartij was het gevolg van een woordenwisseling in een café. De Valkens waarder meldde zich onmiddellijk. Hij is in het huis van bewaring te Leuven in gesloten. Op 17 mei verschijnen zowel in Ne derland als op de Nederlandse Antil len postzegels ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Internationale Unie van Tele-verbindinaen. Hier af gebeeld zijn: de zegel van 20 cent (grijsbruin en blauw) van Nederland, naar een ontwerp van de Amster damse kunstenaar G. Wernars (de zegel van 40 cent - blauw en bruin - heeft dezelfde tekening) en de zegel van de Antillen, ontworpen door de kunstenaar E. N. Ayubi. Beide ont werpen vertonen een wereldbol met de letters I.T.U. met symbolen van televerbindingen. Advertentie OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Sinds vorige week dinsdag houdt een mysterie de gemoederen in het Brabant se dorpje Heivoort bezig: hoe is het mo gelijk dat de automatische overwegbevei liging zonder dat er een trein in aankomst is in werking treedt? Verscheidene inwoners zeggen te hebben geconstateerd dat een „onzichtbare trein" passeerde: de bellen gingen rinkelen, het rode licht gloeide aan en tenslotte zakten de halve overwegbomen over de weg. Na dat het (onzichtbare) gevaarte voorbij was gegaan, werd het sein veilig gegeven. Technici van de spoorwegen hebben de overgang tot een kilometer afstand nauw keurig onderzocht. Alle seinen, leidingen en contactdozen zijn echter in orde bevon den. Wanneer een uitgebreid technisch on derzoek ook de overwegbevloering wordt nu onderzocht niets oplevert, zal de zaak in handen van de spoorwegrecher che worden gegeven. De verkeerscentrale van de rijkspolitie maakt bekend dat op de autosnelweg Amsterdam-Utrecht werkzaamheden wor den uitgevoerd, verband houdende met het aanbrengen van middenbermbeveiliging. De werkzaamheden verplaatsen zich van Abcoude in de richting Utrecht en zullen ongeveer zes weken duren. Op verschil lende plaatsen zijn de inhaalstroken van beide rijbanen voor het verkeer afgeslo ten. Op die plaatsen zijn een inhaalverbod en een snelheidsbeperking ingesteld. Ge werkt wordt op maandagen tot en met de vrijdagen van half acht 's morgens tot vijf uur 's middags. De 22-jarige ex-marineman Theo van Eijck, die op 7 maart 1964 zijn superieu ren opschrikte door geheel alleen met een Grumman-Tracker van het eiland Malta op te stijgen is gisteren na een straf van elf maanden vrijgelaten. Hij heeft een baan aangeboden gekre gen bij een groothandelaar in Brabant als elektricien, piloot en onderhoudsmonteur van de Fokker S-ll van dit bedrijf. De procureur-generaal bij de economi sche strafkamer van het Haagse gerechts hof heeft in een zaak die verband houdt met de Wet op het Afbetalingsstelsel 200 boete geeist tegen een radiohandel in Den Haag. De procureur-generaal was van oor deel, dat de manier, waarop deze firma televisie-apparaten verhuurt met recht op koop, een ontduiking inhoudt van de Wet op het Afbetalingsstelsel. Volgens deze wet mag een televisie-ap paraat voor niet langer dan zes maanden worden verhuurd en mag de huurprijs in die zes maanden het bedrag van 250 niet overschrijden. Er zijn echter handelaren, aldus de pro cureur-generaal die met hun klanten een huurcontract sluiten voor zes maanden f 33 per maand, met de mondelinge toe zegging dat de klant na elk half jaar een nieuw huurcontract kan sluiten met een maximum van twee jaar en dat hij daar na recht heeft op koop, waarbij 70 per cent van het betaalde huurbedrag in min dering zal worden gebracht op de koop som. De handelaren verplichten zich mon deling een nieuwe huurovereenkomst aan te gaan. Voor de klant geldt deze verplich ting niet. Er worden alleen nieuwe toestel len verhuurd. De bijbehorende antennes worden aan de klanten verkocht. Het huurcontract en de mondelinge overeenkomst moeten gezien worden als een geheel volgens de procureur-generaal. Daarom is volgens hem deze „verhuur"- methode een onderduiking van de Wet op het Afbetalingsstelsel. Namens de radiohandelaar betoogde mr. J. F. Warnaar dat het verhuursysteem niet bedoeld is als wetsontduiking en dat 60 tot 70 percent van de klanten al leen maar huurt, zonder te kopen. Het hof zal op 14 april arrest wijzen. 'f.;:..,:', -K-V ...2ö7 y.'.' 207. Snikheet was de dag. Over een spiegelgladde zee dreef het goede schip Kokanje met slap hangende zeilen onder een gloeiende zon. Het was zó warm, dat zelfs de vissen af en toe boven water uitsprongen, omdat ze bijna gekookt werden. Zelfs een geharde zeeman als Bramme- tje Fok, die met een wollen jas in de tro pen en in overhemd aan de Noordpool had gelopen, kon deze warmte bijna niet ver dragen. Onophoudelijk wiste hij zich het voorhoofd af. Karo en Tutu keken hem medelijdend aan. „Waarom ga je niet wat rusten?" vroeg scheepskat Karo, wiens ogen bijna dicht vielen van de slaap. „Mijn plaats is aan het roer," zei Bram- metje. „Maar er is niets te sturen," zei Karo en daar had hij eigenlijk groot gelijk in. Toch bleef Bram nog even zitten, maar dat was meer omdat hij de kracht niet had op te staan. De zon klom hoger en hogerde hitte werd onverdraaglijk. „Ach, waarom zou ik niet even naar kooi gaan?" dacht Brammetje sufferig. „Er kan immers niets gebeuren?" r DRAAI HET STUURRAD EENS, PIN60, DAM RUK IR OF HET ROER HEEM EN \WEER6AAT, NEEN, DAN WORDT HET ROER TOCH MAT, AIS HET R66EUT 0,0A, HET fcAAT 1 DAAR RUN 06 DIE PtANR. STAAT CEIUR. - DIE MOET WEöl METEEN VUE6EN MEE VERJAGEN «i Lo°° °o 9 Feestweek te Los Angeles. In Los Angeles is de Nederlandse feestweek begonnen. De stedelijke harmonie speelde de volks liederen van Nederland en de Verenigde Staten en een twaalftal gecostumeerde mannen en vrouwen op klompen danste tijdens de plechtigheid op de voorhof van het stadhuis. De stad is met fraaie tulpenbedden versierd. Eeervol ontslag. Aan de heer J Posch is op zijn verzoek in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd met ingang van 1 mei 1965 eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Oterleek. Twee miljoen voor Rotterdam. B. en W. van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor twee onderhandse geldleningen aan te gaan van een miljoen gulden voor financiering van kapitaalsuitgaven. Meer ambulances. In Rotterdam zal het aantal ambulances van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst van zestien op tweeëntwintig worden ge bracht, waardoor het mogelijk is het aan tal ambulances uitsluitend voor hulpver lening bij ongelukken uit te breiden en decentralisatie van de standplaatsen te realiseren. Canadese reportage. De „Canadian Broad cast" zal in een uitzending „from coast to coast" een reportage geven van het bezoek van 140 nabestaanden van Cana dese militairen, gesneuveld in Nederland in de tweede wereldoorlog en in ons land ter aarde besteld. De helft van de Ca nadese bezoekersgroep gaat naar Holten en de andere helft gaat naar Bergen op Zoom. Deze „pilgrimages" duren acht dagen en worden georganiseerd door het Nederlands Oorlogsgraven Comité in sa menwerking met de „Royal Canadian Le gion". Hoogleraar. Prof. M. R. W. M. E. Noach is aan de universiteit van Utrecht be noemd tot gewoon lector in de faculteit der rechtsgeleerdheid om onderwijs te gieven in de criminologie. Diefstal uit sacristie. Gistermiddag heeft een dief uit de sacristie van de Sint Mar- tinuskerk te Venlo twee zilveren schaal tjes en vier zilveren kannetjes gestolen. Kwart miljoen. De actie „3 x 35" heeft reeds meer dan een kwart miljoen gul den opgeleverd Dit geld is bestemd voor het nieuwe Diaconessenhuis in Su riname om armlastige patiënten uit de stad of het bosland te kunnen opnemen. Voor elke tien gulden kan één patiënt één dag worden verpleegd. Advertentie OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een hogedrukgebied boven West- Rusland en een rug van hoge druk boven de Britse eilanden is in de afgelopen nacht boven ons land een vore van lage druk ontstaan, hetgeen tot gevolg had dat er zich een regengebied vormde dat vooral in het noordoosten van het land veel regen bracht. De rug van hoge druk uit het wes ten komt vannacht over ons land. Bij zwakke wind zal dan plaatselijk mist ont staan. Ten zuiden van IJsland is een oce aanstoring aangekomen, waarvan het fron tensysteem vanmorgen bij de westkust van Ierland lag. Dit front komt morgen nader bij, maar zal in betekenis afnemen, zodat weinig of geen regen wordt verwacht. In de temperatuur zal weinig verandering komen. Maximum- en minimum en temperaturen TJ- Sé Ó- 2 e a E E binnen- en buitenland 0 «J G ES ES Den Helder geheel bew. ono 11 7 Ypenburg regen w.stil 15 8 Vlissingen zwaar bew. nw 13 7 Eelde regen nno 17 8 De Bilt regen nno 16 5 Twente regen w.stil 18 6 Eindhoven mist w.stil 18 8 Z.-Limburg mist zw 18 8 Helsinki zwaar bew. zzw 6 -1 Stockholm zwaar bew. zw 9 -1 Oslo motregen w.stil 8 1 Kopenhagen half bew. ozo 10 2 Aberdeen zwaar bew. w.stil 12 1 Londen onbewolkt w.stil 15 3 Amsterdam regen n 16 8 Brussel mist wnw 18 8 Luxemburg zwaar bew. wnw 18 8 Parijs zwaar bew. wnw 15 7 Bordeaux zwaar bew. w.stil 11 7 Grenoble geheel bew. w.stil 17 8 Nice zwaar bew. n 19 11 Berlijn onbewolkt 0 15 4 Frankfort zwaar bew. w.stil 20 6 München zwaar bew. z 19 4 Zürich zwaar bew. w.stil 19 2 Genève zwaar bew. w.stil 17 5 Locamo zwaar bew. zzw 15 6 Wenen onbewolkt ozo 18 5 Innsbruck licht bew. wzw 21 2 Athene zwaar bew. w.stil 19 11 Rome half bew. ono 18 10 Barcelona regen no 13 9 Madrid zwaar bew. nno 12 7 Mallorca zwaar bew. w.stil 16 7 Lissabon onbewolkt nnw 14 9 Woensdag 7 april Zon op 6.02 uur, onder 19.24 uur. Maan op 8.58 uur, onder 1.14 uur. Maanstanden 9 april 16 april 23 april 1.40 uur 0.02 uur 22.07 uur eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmulden Dinsdag 6 april Hoog water 6.25 uur en 18.49 uur. Laag water 2.05 uur en 14.31 uur. Woensdag 7 april Hoog water 7.07 uur en 19.34 uur. Laag water 2.44 uur en 15.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2