Harde strijd te verwachten tussen oranje en N.-Ierland ilky ■p»> 1 m m Nederland schaakte weer goed in Clare Benedict-toernooi Georges van Coningsloo maakte cracks in één dag kansloos >jk i ijJills TOTO-PROGNOSE Ook belangrijke dag voor nerveuze Neville Portugal maakt bezwaar tegen finale in Milaan Data voor duels van Europa-cup 9K Zaak Beltman komt voor Liverpool mag na seizoenslot spelen Hockey-elftal tegen Spanje Maliepaard kanshebber in de ronde van België Van Looy ontluisterd Leen Otte: Teun Luikel: Winst en verlies voor Henk Scholte WOENSDAG 7 APRIL 1965 13 is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Europa-cup-voetbal SUSWIS Go Ahead bood Fadhronc weer nieuw contract aan Reg Harris wil weer wielrennen Strijd om het nationale jeugdkampioenschap - schoen op dienblad sportief restaurateur Koersen in Hilversum (Van onze sportredacteur) Vanavond zal voor een groot deel be slist worden over de vraag of Nederland zich een plaats zal veroveren in het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal in Engeland. Nederland was uit stekend gestart tegen Albanië, maar de zegeroes werd in Belfast weggevaagd. Want het Noordierse elftal, geformeerd uit harde krijgers van het Engelse league-voetbal, bezorgde het Nederlands elftal een nederlaag. De Ieren speelden bikkelhard en dat was iets te veel voor de oranje-formatie. Er is nu vooral op het punt van die hardheid het een en ander veranderd in het oranje-team. Het is nu maar te hopen, dat er niet alleen stevig, maar ook fair wordt gespeeld. Als daarnaast dan ook nog aantrekkelijk voetbal zou worden geboden, mag nie mand mopperen. Het wordt niet alleen een belangrijke wedstrijd voor het Nederlandse en Noord ierse voetbal, maar ook voor de tijdelijke bondscoach Denis Neville. Hij heeft al la ten doorschemeren, wat hij verwacht. Als Nederland zou winnen zou iedereen hem op de schouder slaan, zo van: „Well done, boy". Maar als zijn opzet mislukt het naar Nederland halen van Prins en Kerk- hoffs om de aanval meer kracht te geven zou men hem toeroepen: „kruisig hem, hij is een coach van niets". Geen wonder, dat de Engelsman nerveus is. Met de Noordieren is het overigens ook niet zo best meer. Waren ze na de zege op Nederland vol zelfvertrouwen, enkele Advertentie Moderne mensen houden zichzelf niet voer de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor "7 r maar f 'Ct De Portugese voetbalbond zal op korte termijn een protest indienen bij de Euro pese voetbalunie tegen de aanwijzing van Milaan als plaats voor de eerstvolgende fi nale van de Europese beker voor lands kampioenen. De Portugese bond heeft in principe tot deze stap besloten onder druk van de open bare mening in eigen land. Indien Interna, zionale Milaan inderdaad, zoals de ver wachting is, de finale zal bereiken, staat de andere finalist in Portugal rekent men op Benfica voor wel een zeer zwa re opgave de Italianen in eigen huis de titel afhandig te maken. De Europese voetbalunie heeft Intema- zlonale (Milaan) en Liverpool opgedragen de beide wedstrijden van de halve finales van het toernooi om de Europacup te spe len op 21 april en 5 mei. De eerste ont moeting tussen de ploegen zal in Liverpool plaatsvinden. Liverpool zou bezwaar maken tegen 21 april. Liverpool moet namelijk op 17, 19 en 24 april in de Engelse competitie spelen Maar ook Internationals heeft geprO' testeerd, want zeven spelers van Inter komen op 18 april uit in het Italiaan se elftal dat dan tegen Polen speelt. fw.tm Op woensdag, 26 mei, zullen voor de Almelose rechtbank de pleidooien worden gehouden in de rechtszaak, die de voor- alige menager van Go-Ahead, de heer W. Beltman, aanhangig heeft gemaakt te gen Sportclub Enschede en twee van zijn bestuursleden, de heren P. Bakkenes en H. Olijve. Het zal dan voor het eerst zijn sedert deze procedure een aanvang nam, dat de zaak mondeling in een openbare zitting wordt behandeld. Tot nu toe was slechts sprake van een formele aange legenheid. Voor Sportclub Enschede treedt mr. J. van der Sijs te Enschede treedt pleiter op, voor de heer Beltman mr. H. Keune te Amsterdam. Na de pleidooien zullen wederom stukken worden overge legd, het kan daarna nog verscheidene weken duren voordat de rechter tot ver oordeling overgaat. Go Ahead heeft zijn trainers dr. Franz Fadhronc en Joop Brand opnieuw een jaar contract aangeboden. Fadhronc heeft na de schorsing van manager Wim Beltman, die op dit ogenblik met verschillende clubs in onderhandeling is, diens zeggenschap over de elftalsamenstelling overgenomen. Liverpool en Manchester United hebben toestemming gekregen hun wedstrijden voor de verschillende Europese bekers te spelen na het einde van het officiële En gelse voetbalseizoen op 2 mei. De Britse bond stemde toe, wegens het grote aantal wedstrijden dat beide clubs in de komende periode nog voor de league moeten spelen. Het besluit zal het voor Liverpool en Internazionale Milaan gemak kelijker maken de data voor de halve fi nales van de Europese beker voor lands kampioenen vast te stellen. Het is niet di rect van belang voor Manchester United, dat de wedstrijd voor de Jaarbeurssteden tegen Strassburg is bepaald op 28 april, maar het kan belangrijk worden, indien Manchester de halve finales bereikt. Noord-Ierland's troej nr. 1, Georges Best trainde gisteren stevig met zijn ploeggenoten. dagen later was het Hosannah-geroep weer uit de Ierse lucht verdwenen. Want het elftal van Wales bezorgde Crossan en zijn makkers een beschamende neder laag van 0-5. En zoiets knaagt aan het mo reel. Onmiddellijk werden vier spelers aan de kant gezet. En nu moet men in het groene kamp" maar afwachten of deze veranderingen de ploeg zullen opkrikken. Er is bovendien nog iets. De Noordieren missen de steun van hun fervente aanhan gers. Ze moeten nu optreden in het Feije- noord-stadion. En dat het publiek oranje zal steunen is geen loze veronderstelling. Sinds de dagen, dat Oostenrijk voor de voorronde van het wereldkampioenschap naar Nederland kwam na de beruchte gooi- en smijtpartij, waarbij Wiersma via de sintelbaan in het ziekenhuis belandde - is er niet meer zo'n belangstelling voor een duel van de oranjeploeg geweest. Men verwacht iets. Men verwacht sportieve wraak. Men verwacht een zege van het Nederlands elftal. NEDERLAND Kerkhoffs Braithwaite Pleters Graafland - Flinkevleugel Veldhoen Israel Schrijvers Lazeroms Haak Prine Groot Nicholson Parke Irvine Neill Elder Magill Jennings Crossan Hervey Moulijn Best NOORD-IERLAND Nederland, dat tegen Zwitserland uit kwam in het Clare Benedict schaaktoer nooi behaalde in de eerste zitting twee punten en uit de twee afgebroken partijen komt nog minstens een punt. De partij van Donner tegen Walther was echt een demonstratie van zijn strategisch kunnen. Met ruimtelijk overwicht in het centrum zette hij een koningsaanval op met behulp van een tactische finesse hetgeen in een onwrikbaar mat op de onderste lijn cul mineerde. Kuypers heeft de gehele partij tegen Bhend beter gestaan, maar de Zwitser verdedigde zich kundig. De afgebroken stelling biedt Kuypers winstkansen. Van der Berg maakte van een provocerende partij, die Nievergelt op het bord toverde, gebruik door met een pion een wig in de vijandelijke stelling te drijven. De Zwitser trachtte zich te bevrijden door enkele pionnen te offeren doch door nauwkeurig de druk te handhaven kon Van der Berg deze pogingen afslaan. Reeds na negen tien zetten moest Nievergelt opgeven. Zuidema, die niet in vorm is, kreeg een gelijke stelling, maar speelde verder erg bevangen en passief. Zijn tegenstander maakte hiervan geen gebruik, kreeg wel een pluspion, maar de afgebroken partij zal hem niet de volle winst opleveren. Overige uitslagen: West-Duitsland-Oos- tenrijk lVi-l'/t en 1 afgebroken partij; Spanje-Groot-Brittannië l'/s-'/i en 2 afge broken partijen. De stand ziet er als volgt uit: 1. West-Duitsland 6 punten en 3 afgebro ken partijen; 2. Nederland 5Vt en 2; 3. Spanje 5 en 4; 4. Groot-Brittannië 4 en 4; 5. Oostenrijk 4 en 2; 6. Zwitserland 2'/« en 3. Reg Harris, de vroegere veelvoudig wie- ler-wereldkampioen op de sprint, is ernstig van plan op vijfenveertigjarige leeftijd aan een comeback te beginnen. Hij heeft een aanvraag ingediend voor een licentie. Daarover zal op 24 april a.s. beslist wor den. Het Nederlands hockey-elftal, dat zon dag 11 april in het Wagener-stadion te Amstelveen tegen Spanje speelt, is als volgt samengesteld: doel: Joost Boks (Am sterdam); achter: Jaap Leemhuis (SCHC), aanvoerder en Theo Terlingen (Amster dam); midden: Jan Piet Fokker (Laren), Frans Fiolet (HDM) en John Elffers (HGC), voor: Gerard Hylkema (SCHC), Nico Spits (Amsterdam), Frans Spits (Amsterdam), Jaap Voigt (Amsterdam) en Arie de Key- zer (Breda). Reserves: Brederode (HHIJC), De Muinck Keyzer (SCHC), Westdijk (Kam pong), Van Duyvenbode Varkevisser (HDM). Op 17 april zullen twaalf provinciale jeugdkampioenen in Utrecht de eerste ron de spelen om de nationale damtitel. De eerste ronde luidt als volgt: Van Beek Weerheyen, De BoerWerner, De Heus v. d. Heuvel, BraamPalmer, Dekker— v. d. Kolk en DorstJurg. Op tweede paasdag wordt de tweede ronde in Apeldoorn gespeeld. WIELRENNEN. Prins Bernhard zal de finale van de Ronde van Nederland in het Olympisch Stadion in Amsterdam bij wonen. In de eerste etappe van de ronde van België heeft de Belg Georges van Co ningsloo, de vluchter van het eerste uur, loon naar werken gekregen. Samen met enkele renners, die zich successievelijk bij hem aansloten, bouwde hij een voorsprong op, die aan de finish tenslot te bijna een kwartier bedroeg op het pe loton en zeventien minuten op de ontluis terde Van Looy, die als 90ste over de eindstreep ging. De ploeg van Pellenaars ging goed mee in de slag. Maliepaard werd derde. Van der Vleuten, ploeggenoot van Peter Post, werd zesde. Dat zijn ster ke uitgangsposities, nu op de eerste dag gedoodverfde favorieten reeds een bijna fatale achterstand opliepen. Van Coningsloo zocht direct na de start op de brug van Woluwe de vrije ruimte. Hij was in gezelschap van Nedellec en Pamart. Laatstgenoemde offerde zich op. Hij liet zich afzakken om een vlucht van de Belg Van Aerde te beletten. Nauwe lijks was dit tweetal teruggekeerd in het peloton of Van der Vleuten, Wolfshohl, De Haan en De Breucker zetten de achter volging in. Dit viertal forceerde bij Vos- sem (na 13 km) de aansluiting met de beide koplopers, Een nieuwe reactie bracht Stablinski, Pamart, Maliepaard, Foré en Gilbert Desmet 1 in het voorste gelid. Daarmee had de kopgroep vol doende aan kwaliteit gewonnen om de rit te beslissen. Elkaar goed aflossend voer den de elf vluchtelingen het tempo op. Bij Nodebais (na 32 km) had het peloton reeds een achterstand van 2l/t minuut. Foré viel terug door eén kettingbreuk, maar de overigen gingen door. Na 88 km was het verschil reeds 8,05 en bij Har- gimont 9.25. Inmiddels had Van der Vleu ten een achterstand, opgelopen door een lekke band, in zijn eentje goedgemaakt en waren Pamart en De Haan terugge vallen op het eerste groepje achtervolgers. Bij Rochefort (na 190 km) demarreerde Van Coningsloo opnieuw. Stablinski, Maliepaard en Gilbert Desmet 1 konden meespringen, maar vormden in de sprint geen bedreiging meer voor de oppermachtige Belg. De uitslag was: 1. Van Coningsloo (Belg) 209 km in 5.05.22 met bon. 5.04.52; 2 Sta blinski (Fr.) 5.05.22 met bon 5.05.07; 3 Maliepaard (Ned.) 5.05.22; 4 Gilbert Des met 1 (Belg) z.t.; 5 Dehreucker (Belg) 5.06.45; 6 Van der Vleuten (Ned) z.t.; 7 Wolfshohl (Did.) 5.06.53; 8 Pamart (Fr) 5.09.14; 9 Verbeek (Belg) 5.17.09; 10 Sor- geloos (Belg) 5.17.10; 12 De Haan (Ned.) 5.17.15; 18 De Roo (Ned) 5.18.41; 19 Haast (Ned) z.t.; 24 Van Espen (Ned.) z.t. 43 Zilverberg (Ned.) z.t. 45 Lute (Ned) z.t.; 50 Harings (Ned) 5.20.05; 52 Zoet (Ned) z.t.; 68 Wouters (Ned) 5.22.20; 72 Van Dongen (Ned) z.t.; 74 Kersten (Ned) z.t. 90 Van Looy (Belg) z.t. 1822321211233182232121123X12331322321211233132232121 123 1838321211233133232121123112331322321 2 11233132232121123 (Van onze sportredacteur) Deze week hebben wij de totoprognoses nu eens niet gevraagd aan actieve voet ballers, maar aan mensen, die voortdurend met voetballers, officials en supporters te maken hebben: de restaurateurs van het sportpark Schoonenberg in Velsen en het EDO-terrein in Haarlem. Leen Otte in Velsen zowel als Teun Luikel in Haar lem beschikken over „achtergrond-nieuws" betreffende het voetbal door de ge sprekken,' die zij voeren en die zij te horen krijgen. Kortom, ze zitten midden in de voetballerij. Leen Otte is de man, die op Schoo nenberg restaurant-eigenaar is. Hij zit al vanaf 1938 in het Horeca-vak. Toen hij bij de junioren van VSV voetbalde kreeg hij een trap tegen de maag. Hij hield er een perforatie aan over en stopte natuurlijk direct met spelen. Hij bleef bij VSV: als kantine-beheerder. Hij was toen zeventien jaar (er moest een speciale vergunning bij de Kamer van Koophandel worden aangevraagd). Vanaf die tijd heeft hij het lief en leed van VSV en later ook van Stormvogels meegemaakt. Het oude VSV-terrein aan de Frans Halsstraat bij de watertoren had een prachtige kantine, groter dan het huidige paviljoen Schoonenberg. Al les werd in 1943 door de Duitsers af gebroken en meegenomen. Geen glas mocht Otte houden. „Ik stond machte loos. Ik stond er bij met tranen in de ogen, dat kan ik u verzekeren". In 1948 kwam Leen Otte naar 't nieu we sportpark Schoonenberg. Het werd direct een prachtig seizoen, want VSV werd kampioen. „Ik herinner me nog, dat het sportpark voor de wedstrijd te gen Heerenveen was uitverkocht. En het gekke was, dat dat ook met het Rex- theater voor die zondagmiddag in IJmuiden het geval was. Wat bleek nu? De kaartjes van Rex bleken practisch hetzelfde als die van Schoonenberg. Kunt u nagaan hoe druk het was. En ik moet zeggen: het was de slechtste dag wat mijn omzet betreft. Niemand durfde tijdens de rust van zijn plaats af, bang, dat hij dan niets meer zou zien. Nee, voor mij hoeft het niet uit verkocht te zijn." Leen Otte heeft wel het een en ander meegemaakt. Het was tijdens de rust van 'n wedstrijd tegen Heerenveen, dat hij met een tableau theekoppen bin nenkwam in de kleedkamer van de Friezen. Het ging er daar zo heet aan toe, dat een voetbalschoen op het dien blad belandde. Een andere keer tegen EDO werd Otte, die nu lid is van zo wel Stormvogels als VSV, hardhandig door de trainer van de Haarlemmers uit de kleedkamer gezet. Hij mocht de tactiek (gericht op het afdekken van Zijp Sterk) eens horen en overbrengen naar VSV. Otte, die een vurige voor stander van de Telstar-fusie was en is, heeft graag Rotterdamse en Amster damse supporters. „Die geven graag wat uit. Vooral de Rotterdammers we ten er raad mee". Teun Luikel heeft nog niet zo lang ervaringen op het gebied van de res tauratie van hongerige en dorstige voet balliefhebbers. Hij is sinds vijf weken eigenaar van 't Noorder Sportpark-pa viljoen op het EDO-terrein. Luikel zit wel al geruime tijd in het Horeca-be- drijf. Hij was gastheer in het café „Het Wapen van Bloemendaal" aan de Zijl vest, „Groenewoud" aan de Kleine Hout weg en het strandpaviljoen De Bran ding aan de kop van de Zeeweg. De eerste twee etablissementen heeft hij overgedaan. De Branding exploiteert hij nog steeds naast het Noorder Sport park-paviljoen. Teun Luikel zit graag in het sportieve milieu. Dat is niet zo vreemd, want hij heeft zelf lang intensief aan sport ge daan. Zo speelde hij zestien jaar in het eerste team van de korfbalclub Ooster kwartier. Dat was de periode van de „gouden ploeg" van Oosterkwartier. Zondags was hij dus aan het korfbal len. Maar zaterdags verdedigde hij het doel van het eerste elftal van de zater dagvoetbalvereniging Telefonia. „Dat was best te combineren", aldus de sportieve restaurateur, die nu nog (to to-) lid is van Telefonia. Het gaat Luikel uitstekend in het nieuwe paviljoen. „Ik zie het steeds weer", vertelde hij, „als ze ^buiten staan denken ze: nou ja, een houten gebouw. En els ze dan binnenkomen zie je hun verbaasde gezicht." Dat is niet verwonderlijk, want het paviljoen op het EDO-terrein heeft een fraai en gezellig interieur. Van de zomer komt er bij de zaak een terras, zodat het dan helemaal een pleisterplaats is voor sportslieden, maar ook voor wande laars. Want het restaurant is de gehe le dag voor iedereen geopend. Het paviljoen is natuurlijk het home van EDO, maar daarnaast vindt men er bijv. ook de honkbalvereniging Haar lem Nicols. Het is de bedoeling, dat de gasten van de Nicols hier ontvan gen worden, waarna men gezamenlijk naar het honkbalstadion trekt. Het is dus al een sportief centrum aan het worden, waar men elkaar treffen kan. Over de omzet is Teun Luikel best te spreken. „Als er een 3000 mensen naar een wedstrijd komen kijken heb ik altijd wel een 2000 klanten. Tja, zo'n sportpaviljoen geeft meer dan een nor maal, goed café". Hij is er dan ook tevreden. De prognoses van Otte treft men in het eerste, die van Teun Luikel in het tweede rijtje aan. PSV— Ajax I 3 DWS—MW 1 1 ADOSparta 1 3 Go Ahead—NAC3 3 EnschedeHeracles 3 1 FortunaSittardia2 1 FeijenoordTelstar 3 1 GVAV—DOS 1 1 VW-DHC 3 2 RBCVolendam 2 2 NECHolland Sport 3 1 ElinkwijkBlauw Wit1 2 VeloxEindhoven 1 1 De Eindhovenaar Scholte verspeelde door een nederlaag tegen Schrauwen in het 71/2 de kans om in te lopen op Ceule- mans verloor nl. in het libre van Spiel- pioenschap penthathlon biljarten. Ceule- mans verloor nl in het libre van Spiel- mann (500174). De uitslagen van de partijen van Scholte waren: Kader 71/2: Schrauwen 300 4 196 75.00 Scholte 138 4 64 34.50 Driebanden: Scholte Girvez Libre: Scholte Scherz 60 80 37 80 6 0.750 5 0462 500 1 500 500.- 4 14 4.- VOETBAL. De tweede divisieclub Hee renveen heeft het contract met trainer Mur niet verlengd. Het contract loopt tot 15 juli. De uitslagen van de draverijen, die dinsdag avond in Hilversum werden gehouden, luiden: Mascari-prijs: 1. Bloemsaat; 2. Double Six Junior; 3. Burnley Quick. Tot.: win. 5,—, pi. 1,40, 1,30, 1,50, cov. 4,90, koppel f 9.90. Ficus-prijs: 1. Chatiago; 2. Zamora; 3. Zephyr Magowan. Tot.: win. 2,40, pl. 1,60, f 4,10, 3,20, cov. f 17,—, koppel 4,30, trio 335,50. Anemoon-prijs: 1. C. H. van Rood en Noot; I. Coby Kinley; 3. Bellamia. Tot.: win. f 9.30, pl. 1,80, f 2,—, f 1,40, cov. f 8,30, koppel 22,70. Eranthis-prijs: 1. Bentopriie; I. Alarik; 3. Ar- miniua. Tot.: win. 3,40, pl. 1,50, 1,90, f 2,90, cov. 5,20, koppel 5,30. Hertshoorn-prijs: 1. Amigo; 2. A Reine Kinley; 3. Anna Scotch. Tot,: win. 2,10, pl. 1,40, 1,40, 2,10. cov. 3,50, koppel 4,10, trio 22,10. Tearose-prijs: 1. Z. the Saint; 2. Xeres; 8. Xanthos Narciso. Tot.: Win. 3,10, pl. 2,10, 6,50, 2.60, cov. 21,90, koppel 9,10. Artist-prijs: 1. Celia; 2. Bento; 3. Atlas. Tot.: win. f 7,10, pl. 2,50, 3,20, f 2,30, cov. 16,90, koppel 18,20. Totalisator-omzet f 143.439,50. VOETBAL. Voor de Engelse league wer den dinsdag de volgende wedstrijden ge speeld: ArsenalBirmingham 3-0, Liver poolWestbronwich Albion 0-3.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13