„Early Bird gelanceerd Sigaretten en drank Engeland opnieuw Geen angst meer, Neo-Sllvlkrin worden in duurder Fransen weren Amerikanen uit Polynesië Herzlich willkommen in Österreich OOSTENRIJKS Premier Tsjoe En-Lai doet Oe Thant oplossing aan de hand voor kwestie-Vietnam f -. IN DE GREEPfv^ VAN DE GRIEP? V WERELDNIEUWS Van dag tot dag Maanshelters staan op papier al klaar Britse begroting 1965-'66: minder luxe Wegenbelasting gaat 25 gulden omhoog Ku Khix Rian kastijdt neger in gevangenis Neger lid van raad van San Antonio Terroristen-proces in Zuid-Tirol Relletjes in Lima over vervoersprijs WITTE KRUIS r WOENSDAG 7 APRIL 1965 3 want er is Neo-Silvikrin! Eerst komt roos... dan volgt haaruitval... daarna verhoornt de hoofdhuid... en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwach ten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoeding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook uw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! de biologische haarvoeding Onderscheid De grens... en omhoog gaat de slag boomvoor een onvergetelijke vakantie. In rijk Oostenrijk! Of U nu natuurliefheb ber bent.of kultuurminnaar.vertierzoeker of rustgenieter,Oostenrijk ishetvakan- tieoord naar Uw hart. En naar Uw porte monnee, want Uw gulden is er nog steeds heel wat waard! Kom ook naar Oostenrijk! maar win eerst alle inlichtingen in bij Uw reisbureau of bij het TOERISTENVERKEERSBUREAU Attentie: het nieuwe adres is Herengracht 437, Amsterdam. Telefoon: 62188. Bezorgdheid groeit Geen salarisverhoging voor rassenstrijders Op de ^Praatótoel M. Mok poeders helpen u eruit! De kans dat met de huidige kabinets formatie de loopbaan van minister Luns voorlopig tot een einde komt, wordt alleen in de conservatieve kringen van diverse bevolkingsgroepen als een betreurens waardig risico gevoeld. Zonder iets af te doen aan de verdiensten van deze be windsman, kan redelijkerwijs worden ge steld dat zijn praktijk als minister van Buitenlandse Zaken weinig krachtige, op zienbarende initiatieven te zien heeft ge geven in situaties, die toch allerlei moge lijkheden daartoe hebben geboden. De ontwikkelingen op het gebied van de inter nationale verhoudingen hebben in betrek kelijk kort tijdsverloop grote veranderin gen teweeg gebracht, waarbij Nederland zelden of nooit een inspirerende rol heeft gespeeld. Vergeleken bij wat bijvoorbeeld in de laatste jaren is uitgegaan van een figuur als Paul Henri Spaak, die toch ook een klein land vertegenwoordigt, is de be tekenis van het beleid des heren Luns vrij wel nergens terug te vinden in de hoogte punten van de recente Europese en we reldgeschiedenis. Misschien is dat op zich een verdienste, maar al te grote bescheidenheid is op dit terrein vaak identiek met al te grote volg zaamheid en traditioneel opportunisme. Een actiever buitenlands beleid, geba seerd op het feit dat Nederland een geres pecteerde eigen meningsvorming over in ternationale vraagstukken dient te behou den, zou geen overdaad betekenen. Of een eventuele socialistische minister in dit opzicht krachtiger en oorspronke lijker tewerk zou gaan, is natuurlijk nog een open vraag. Er komt bij dat onze volksvertegenwoordiging helaas maar al te vaak bang blijkt, zich aan koud water te branden, en daarom weinig stimulansen pleegt te leveren tot een opvallender rol van Nederland op het internationale fo rum. En toch is vooral de Europese situatie op het ogenblik duidelijk latent en onstabiel, waarbij niet de grootte van een land maar de mate van vooruitziend heid en karaktervastheid zijner politici zeer belangrijke factoren zouden kunnen zijn tot het vinden van nieuwe, betere en veiliger wegen. VWWWWWWWWWWftWWMWtWWWWWWWMWVWWWWWW BALTIMORE (Maryland) (AP) Inge nieurs van het Westinghouse ruimte-labo ratorium hebben tenten voor de maan ontworpen, waarin maanonderzoekers zul len kunnen leven en werken. Zij zullen alles bevatten, wat twee of drie man voor perioden van 30 tot 45 dagen nodig hebben. Ze zullen in een enkele vlucht van een raket van het type Saturn V naar de maan worden vervoerd. Er zijn twee modellen van de shelters een van 3.150 en een van 4.050 kilo. CAPE KENNEDY (AFP) Van de ba sis Cape Kennedy af is dinsdagavond de communicatiesatelliet „Early Bird" gelan ceerd. De nieuwe communicatiesatelliet zal worden gebruik voor het transatlantische telefoonverkeer, het zenden van boodschap pen per telex, en het overbrengen van te levisiebeelden. Verwacht wordt dat de sa telliet begin juni zal gaan werken. De 38 kilogram wegende satelliet be schrijft een elliptische baan, waarvan het hoogste punt ongeveer 32.310 kilometer en het laagste omstreeks 1.250 kilometer van de aarde is verwijderd. Met een verlegen lachje krabt de Britse minister van Financiën James Callaghan op zijn hoofd. Had hij zo veel fotografen en filmmensen niet verwacht, of is hij wat timide nu hij de Britten opnieuw prijsverhogingen moet aankondigen in zijn begroting 1965—'66? Telefoto LONDEN (Reuter. De eerste begroting van de Britse minister van Finan ciën, Jim Callaghan, is met een harde klap aangekomen: het leven in Groot- Brittannië wordt aanzienlijk duurder. Gezien de slechte Britse economische situatie was dit trouwens te verwachten. Zo wordt bijvoorbeeld de bijdrage die automobilisten moeten betalen aan het wegenfonds van 150 gulden tot 175 gulden per jaar verhoogd. Sigaretten die nu voor twee gulden zestig per pakje van 20 stuks worden verkocht zullen 30 cent duurder worden. De prijs van goedkopere sigaretten gaat met 20 cent omhoog. De prijs van een fles whisky of jenever wordt met 2 gulden verhoogd. De belasting op wijn waaraan extra alcohol is toegevoegd wordt drie kwartjes per fles duurder. Tafelwijn stijgt vijftig cent in prijs. De grens waarbij zowel vrijgezellen als gehuwden voor inkomstenbelasting in aanmerking komen wordt met 200 gulden per jaar verhoogd. Voor een vrijgezel is nu de eerste 2200 gulden van zijn inkomen vrij van belasting, voor gehuwden de eerste 3400 gulden. De minister maakte ook een aantal maatregelen bekend die ten doel hebben gaten in het belastingstelsel te dichten. In de eerste plaats kunnen zakenlunches en diners behalve voor buitenlandse kopers voortaan niet meer worden afgetrokken. Ook de fiscale tegemoetkoming in de afschrijving van bedrijfsauto's wordt verminderd. Er zal een eind worden gemaakt aan de fiscale tegemoetkomingen voor particu lieren die in de hoogste inkomensgroepen vallen. Samen met nog een aantal belasting maatregelen zal dit in 1966'67 ongeveer 300 miljoen gulden gaan opleveren. Minister Callaghan zei: „Ons land heeft vele jaren lang met een zwakke betalings balans te kampen gehad. De laatste tien jaar konden wij slechts solvent blijven door periodiek terugkerende perioden van deflatie". Hij is van plan de afvloeiing van kapi taal met een lange looptijd uit Groot-Brit- tannië met „minstens 1000 miljoen gulden per jaar" te verminderen. Verder wil hij de druk op de middelen verminderen door lagere overheidsuitgaven en verhoging van de belastingen met 2500 miljoen. Er zal een kapitaalaanwasbelasting worden geheven op winsten die op alle activa werden gerealiseerd, echter met een beperkt aantal uitzonderingen. De be langrijkste daarvan zijn door de eigenaar Advertentie Voor dagelijkse haarverzorging is m er Silvikrin Lotion (met of zonder vet). Houdt het haar gezond en 2 Iaat het gemakkelijk kappen. bewoonde huizen en goederen en onroerend goed dat verkocht wordt waarop niet meer dan 10.000 gulden winst wordt ge maakt. Ook zullen er vrijstellingen zijn voor liefdadige instellingen. Winsten van levensverzekeringsmaatschappijen zowel op korte als op lange termijn, zullen on der de kapitaalaanwasbelasting vallen, pensioenfondsen daarentegen niet. Er wordt onderscheid gemaakt tussen winst op korte en op lange termijn. Win sten die gemaakt worden op een belast baar bezit dat na vandaag verworven wordt en waarvan men zich binnen 12 maanden ontdoet zullen als gewone in komsten worden beschouwd en belast wor den tegen het geldende inkomstenbelas tingtarief. Belasting op activa, die men langer dan twaalf maanden' aanhoudt zal voor 1965- 66 geschieden tegen een tarief van 30 percent. De uiteindelijke opbrengst van deze kapitaalaanwasbelasting wordt ge raamd op 1250 miljoen gulden per jaar. Ten behoeve van kleine spaarders bij de postspaarbank zal een nieuw systeem worden ingevoerd dat waarschijnlijk een rente van ongeveer vijf percent zal ople veren. De meest dramatische maatregel aldus onze correspondent in Londen was de reeds verwachte aankondiging dat de rege ring het Britse militaire vliegtuig de super sonische TSR-2 waarvoor geen buitenland se markt kon worden gevonden, heeft ge schrapt. De conservatieven raakten hier over in grote opwinding, omdat zij het op geven van dit technologische en electroni- ssche wonderprodukt als een nationale schande beschouwen. Door hun ge schreeuw en getier veranderde het Lager huis gisteravond meer dan een uur lang in een vulgaire marktplaats. Men was verbolgen. Het opgeven van de TSR-2 betekent, dat 20.000 arbeiders en technici uit de vliegtuigindustrie ander werk zul len moeten zoeken. Meer dan 1000 firma's, die aan het project meewerken, worden er door getroffen. Het zal een totale be sparing van 3000 miljoen gulden opleveren, maar dit jaar is het voordeel slechts 350 miljoen gulden. De regering heeft in verband met haar besluit om 't TSR-2 program te annuleren een overeenkomst met de Amerikaanse regering gesloten, waarbij Groot-Brittan- nië optie krijgt voor de aankoop van Ame rikaanse toestellen van het type F-lll. De beslissing over de aanschaffing van deze goedkopere toestellen de prijs ervan komt neer op minder dan de helft van de kosten die voor het onderzoek en de fa bricage van de TSR-2 nodig zijn wordt pas in de toekomst genomen. (Van onze correspondent) PARIJS Met de afwijzing door Pa rijs van het Amerikaans verzoek om in de Franse archipel van Polynesië posten voor experimenten in de kosmos te mo gen installeren, is er weer een nieuwe kink in de militaire kabel tussen de bei de landen gekomen. De Amerikanen haddën Parijs het ver langen kenbaar gemaakt om zo in de toe komst onmiddellijk maatregelen te kun nen nemen, indien tengevolge van een technische fout of een storing, tijdens proeven met satellieten, in de Stille Oce aan delen van ruimtevaartuigen zouden vallen. De Fransen zijn wel bereid in die ge vallen de Amerikanen hun eigen installa ties in bruikleen af te staan. Van Ame rikaanse posten kan op Frans grondgebied echter niets komen. Ook het Amerikaans verzoek het consulaat op Tahiti, het ei land waarheen de Fransen hin basis voor kernexplosies uit de Sahara overbrengen, te mogen heropenen, is door Parijs afge wezen. De Fransen wensen geen Ameri kaans pottenkijkers in hun nucleaire keu ken. In Franse wetenschappelijke kringen vreest men intussen, dat de samenwer king op het gebied van de kernphysica met de Amerikanen nu nog stroever dan tevoren zal worden. Niettemin moet wor den opgemerkt dat de beide Franse wei geringen toch geen specifiek gaullistisch stempel dragen. Ook onder de vierde republiek, die zich niettemin altijd veel servieler tegen Wash ington toonde, is Frankrijk in die gebie den, welke tot de directe invloedssfeer van Amerika behoren, steeds bijzonder gereserveerd in haar militaire samenwer king met de Amerikanen geweest. Zo wa ren toen al de bezoeken van Amerikaanse oorlogsbodems aan Franse havens in Po lynesië streng gereglementeerd. PROSPERITY (Zuid-Carolina) (AFP) In Prosperity in de Amerikaan se staat Zuid-Carolina zijn mannen, van wie men vermoedt dat zij leden van de Ku Klux Klan zijn, de gevangenis binnen gedrongen en hebben een neger uit zijn cel gehaald. Nadat de mannen de neger hadden geslagen, sloten ze hem weer op en namen de vlucht. De neger zit sedert zaterdag gevanggn voor het gebruik van geweld tegen een po litieagent. De bewaker die het incident meldde, zei dat de mannen die mantels met kappen droegen, de neger hadden gezegd, dat elk nieuw geweld tegen politieagenten door ne gers zwaar zou worden gestraft. S^N ANTONIO (Texas) (AP) De kie zers van San Antonio in de Amerikaanse staat Texas hebben voor het eerst in de geschiedenis van de plaats een neger tot lid van de gemeenteraad gekozen. Het is de 46-jarige dominee S. H. James, een bap tist. James werd verkozen boven drie an dere kandidaten. Advertentie österreich NEW YORK (Reuter en AP). De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft een boodschap ontvangen van de premier van China, Tsjoe En-Lai, waarin gesuggereerd wordt dat een oplossing voor het conflict in Vietnam gevonden moet worden door de partijen die er rechtstreeks bij be trokken zijn. Tsjoe zou zich op het standpunt stel len, dat een oplossing voor de gevechten gevonden moet worden door hen die er aan deelnemen: de Vietcong aan de ene kant en de Verenigde Staten en Zuid- Vietnam aan de andere kant. Tsjoe achtte China niet bij de zaak betrokken, omdat China niet aan de ge vechten deelneemt. Ook Noord-Vietnam is er volgens hem niet bij betrokken. De Verenigde Staten willen proberen de Zuidvietnamezen voor zich te winnen door de uitreiking van 200.000 kleine transistor radio's. Krachtige radiozenders zullen wor den gebruikt voor deze campagne om de 50 percent van de bevolking te winnen, die geer partij kiest in het conflict tus sen de regering in Saigon en de Vietcong. De radio's zijn in Japan gemaakt. In het huidige begrotingsjaar kost het Amerikaanse programma voor psychologi sche oorlogvoering en propagande twee miljoen dollar. Het volgende begrotings jaar zal voor dit programma 3,5 miljoen dollar worden uitgetrokken. Washington wacht gespannen, wat de rede van president Johnson die vanavond in de John Hopkins-universiteit in Balti more wordt gehouden, zal brengen, zo meldt onze correspondent in de Ameri kaanse hoofdstad. Zal er eindelijk ophel dering komen over de Amerikaanse doel einden in Vietnam, waar nu reeds weken lang wordt gebombardeerd op Noordviet- namese doelen zonder dat bekend is, waarop Washington precies uit is? Als dat het geval is zou president John son feitelijk antwoord geven op vragen van de zeventien neutrale landen die vori ge week bij de minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk aandrongen op een nieuwe Indochina-conferentie en die te vens vroegen naar een bekendmaking van de Amerikaanse wensen in verband met Vietnam. Wellicht zal Johnson in Baltimore dui delijk maken,welke voorwaarden Washing ton aan een vreedzaam gesprek over Viet nam zou willen verbinden. Het is name lijk opgevallen dat de nationale veilig heidsexpert van de president Mc George Bundy zondag tijdens een televisievraag- sprek nadrukkelijk zei, dat hij geen speci fieke voorwaarden kon of wilde noemen. Verder zal Johnson Zeker opnieuw nadruk kelijk stellen, dat de Amerikanen in Viet nam uitsluitend de bedreigde Zuidvietna mezen willen helpen tegen de communis tische agressie, dat voor een dergelijke agressie niet geweken kan worden, en dat Amerika's innigste wens luidt: een vreed zaam Indochina. De bezorgdheid in Washington groeit over rigens niet alleen na de berichten dat een pro-Chinese groep communisten in Noord- Vietnam het heft in handen zou hebben ge nomen en de tamelijk onafhankelijke ve teraan Ho Tsji Minh in een hoek zou heb ben gedreven, maar ook door rapporten uit Moskou, dat de ontspanning tussen Rus land en de VS definitief voorbij "lijkt, dooi* de agressieve Amerikaanse politie in Vietnam. Volgens waarnemers uit Moskou vinden de Russen dat Amerika slechts bewijst een agressieve imperialistische natie te zijn, waarvoor de Chinezen de VS steeds heb ben uitgekreten. De oost-west-dooi is vol gens vele vooraanstaande journalisten en politici ernstig in gevaar. Aangezien pre sident Johnson door zijn Vietnam-beleid zijn eigen prestige als vreedzame, realis tische opvolger van president Kennedy le lijk heeft besmeurd. BOLZANO (ITALIë) (AP) Dinsdag is in Bolzano een vervolging ingesteld te gen dertien Oostenrijkers, negen Duitsers en 37 Italianen uit het Duits sprekende Zuid-Tirol. Ze worden verdacht van terro risme. Slechts tien van de 59 verdachten, ge noemd in de akte van beschuldiging zitten in Italiaanse gevangenissen, 33 verdach ten zullen bij verstek terecht staan. Het is niet bekend waar en wanneer het mas saproces gehouden zal worden. LIMA (PERU) (AFP) De hevige wanordelijkheden, die zich sinds twee da gen in Lima voordoen als gevolg van het verhogen van de tarieven van het open baar vervoer, hebben dinsdag twee doden geëist. Ongeveer honderd mensen werden gewond. Er zijn ruim honderd demonstran ten gearresteerd. De betogers tegen de tariefsverhogin gen hebben achttien autobussen in brand gestoken en er vijftig beschadigd. De Peruaanse autoriteiten hebben een aantal grondwettelijke waarborgen tijde lijk buiten werking gesteld, zoals het recht van vergadering en de onbelemmer de bewegingsvrijheid van de burgers. MONTGOMERY (Alabama) (AP) De volksvertegenwoordiging van de Ameri kaanse staat Alabama heeft een salaris verhoging van tien percent toegekend aan alle onderwijzers en leraren in de staat, behalve aan hen die aan demonstraties hebben meegedaan die tot doel hadden te ijveren voor burgerrechten voor negers. Kogelvrij Tot de stukken die tot nu toe aan mijn garderobe ontbroken hebben, behoort een kogelvrij vest. Dit gemis heeft mij nooit gehinderd, maar indien dit al het geval mocht zijn geweest, dan zou ik nu alle reden hebben om die hinder van mij af te zetten. Er heeft zich namelijk een ver heugende ontwikkeling voorgedaan. Het kogelvrije vest, dat in zijn lichtste uitvoe ring nog altijd zo'n 13 kilo woog, heeft een opvolger gevonden in het kogelvrije hemdje, dat van titaanstaai en nylon is vervaardigd en gemiddeld maar 7200 gram weegt. Een aanmerkelijke verlichting dus. Verlichting ook voor de beurs waaruit het hemdje bekostigd wordt, want de prijs kan tot duizend gulden oplopen. Men moet er wel iets voor over hebben om kogelvrij te worden. De kosten vormen echter voor de liefhebbers geen bezwaar, want de Con dense firma die de hemdjes exploiteert, heeft er al vijftigduizend bestellingen op gekregen, natuurlijk uit „kringen waar veel kogelvrije vesten gedragen worden," zoals het bericht vermeldt. Wie behoren er tot die kringen, heb ik mij afgevraagd. Krijgslieden vermoede lijk. Ofschoon generaals hebben altijd de eigenaardigheid aan de dag gelegd oor logen te kunnen overleven. Voor hen lijkt het hemdje dus een overbodige dracht. Dat men Jan Fuselier met het kogelvrije kle dingstuk wil uitrusten, is een gewaagde veronderstelling. De geschiedenis leert dat zijn leven steeds op geringere waarde is geschat dan de prijs van zo'n hemdje. En aangezien oorlogvoeren al duur genoeg is, zal hij straks niet eenvoudig het kogelvrije ding bij de fourier kunnen gaan halen. Er bestaan blijkbaar andere, kostbaarder lie den die door hun riskante levenswandel ge dwongen zijn zich het lijf op deze wijze te beschermen. Het spijt mij wel dat ik ze niet nader kan aanduiden. In onze gestandaardiseer de samenleving is het meer dan ooit de moeite waarde de interessante figuren te kennen. Werd het hemdje over de nor male kleding gedragen, dan zou men op slag tal van boeiende ontdekkingen kun nen doen. Maar ik vrees dat de kogel vrijen hun beschermend instrument ge heel onzichtbaar met zich omdragen. Toch kivelt mij de vraag of ze in ons atomaire tijdperk niet ietwat ouderwets zijn. Wat heeft tegenwoordig een kogel nog te betekenen? Geheel bij de tijd zijn diegenen die atoomdichte schuilkelders voor zich reserveren, van het type dat onlangs in Rotterdam is onthuld. Er kun nen niet veel mensen in; ik geloof een stuk of tachtig, maar het kunnen er ook wel honderdvijftig zijn. Hoe dan ook, zij die op het beslissende moment deze kelder in bezit nemen, zijn de ware helden van onze tijd. Onverschrokken zullen zij in hun van alle gemakken voorziene onder komen wachten op het tijdstip waarop ze naar buiten kunnen om de onafzienbare scharen hunner geatomiseerde medebur gers de laatste eer te bewijzen. Zonder kogelvrij hemdje, maar met onversaagd hart zullen ze zich.aan hun taak van-pië teit overgeven. En als ze een slachtoffer vinden dat zich met zoi'n hemdje had uit gedost, zullen ze'whllicht meewarig glim lachen. Ik ben niet van plan het hemdje te kopen, al was het maar om te zijner tijd van die glimlach verschoond te blij ven. Advertentie J Kranten. Twee van de oudste kranten ter wereld zullen door de universiteit van Missouri in de VS met bronzen medailles worden onderscheiden voor bijzondere diensten bewezen aan de journalistiek. Het zijn de Stamford Mercury, 't oudste Engelse dagblad dat steeds onder dezelf de naam is uitgekomen, en de Hartford Connecticutt Newpaper, de oudste Ame rikaanse courant. Ergerlijk. Toen koning Frederik van Dene marken dinsdagmiddag een krans legde op het graf van de onbekende soldaat in Parijs, schreef een reclamevliegtuig in de lucht de naam van een bekend Deens biermerk. Om een eventueel misverstand te voorkomen voegde de piloot er het Franse woord „bière" aan toe. De Fran se en Deense autoriteiten waren niet in genomen met deze reclamestunt. Staking. In Uruguay is dinsdag een 24- uursstaking gehouden, waaraan onder an deren de werkers in het openbaar ver voer, de restaurants, de dagbladen en de meeste' radiostations deelnamen. De sta king was bedoeld als protest tegen de snel stijgende kosten van levensonder houd. Bibliothecarissencongres. De raadgevende commissie van de UNESCO voor biblio grafie en documentatie bijeengekomen. Aan de gedachtenwisseling die vier da gen zal duren, nemen onder meer bi bliothecarissen en archivarissen uit Ne derland deel. Taak. Vitaly Titov, die lid is van het uit tien man bestaande secretariaat van het Centrale Comité van de Russische com munistische partij, is benoemd tot twee de secretaris van het Centrale Comité in Kazakstan. Vermoedelijk wordt Titov die vroeger een van de naaste me dewerkers van Kroesjtsjev was naar Kazakstan gezonden voor de vervulling van een bijzondere taak. Ambassadeur. Tot ambassadeur van Groot- Brittannië bij de Europese Economische Gemeenschap in Brussel is James Alexander Milne Marjoribanks benoemd. Hij volgt Sir Con O'Neil op, die naar Londen terugkeert. Klooster. De benedictijn pater Andreas Rask, rector bij de zusters van Birgitta in Vadstena in midden-Zweden, zoekt naar een geschikt terrein in het oosten van het lhnd voor de stichting van het eerste katholieke klooster in Zwed-n se dert de middeleeuwen. Onderzoek. Met het duiktoestel August* Piccard, dat een attractie was op de na tionale Zwitserse tentoonstelling van vo rig jaar, zijn onderzoekingen gedaan in het meer van Genève in opdracht van de internationale commissie voor de be scherming van dit meer en de Rhcne te gen vervuiling. (SDA). Doodstraf. In Havana is dinsdag bekend gemaakt, dat een hoge Cubaanse douane ambtenaar is doodgeschoten, omdat hij economische gegevens zou hebben ver strekt aan de Amerikaanse geheime dienst. De man was hoofd van de afde ling algemene zaken van de havendouane van Havana. Hij zou inlichtingen hebben gegeven over de schepen die Havana aan doen en de Cubaanse suikerleveranties aan de verschillende landen. Vlooien. Op een advertentie in een West duits blad dat de volkswagepfabrieken een „Tor" de bijnaam voor het bekende model 1200, wilden leveren tegen betaling met 4290 „vlooien" kwamen twee gega digden een dergelijk aantal watervlooien aanbieden. Hun hoop vervloog, toen de fa brikant twee redenen aanvoerde, waar om hij de koop niet kon laten doorgaan. Ten eerste omdat in de volksmond de naam „vlo" ook voor een Duitse mark wordt gebruikt en ten tweede omdat de advertentie was geplaatst op 1 apriL

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3