Vrijspraak gevraagd voor Haarlemse chauffeur AGENDA 3 Autobotsing bij Roosendaal eist drie slachtoffers BRAMMETJE FOK FOLLE, PELLI EN FINGO T ids Kort en bondig Helena Rubinstein Hamburg-Amsterdam te voet in een week TRESLONG-HILLEGOM Maand geëist tegen een bromfietser Geen spooktrein Prof. J. C. Hoekendijk naar New York „Vivat" in Shoreham Tweede slachtoffer na brand overleden Doden in het verkeer Kans op regen ll 2 I-JÊÊm.J y R IJ D A G 9 APRIL 1965 Getuige in eerste instantie niet gehoord Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HET GESPREK van de dag Twee woorden die u wat beloven en hun belofte houden Skin life V V we pnoMaew net uo6 eeus,het schip) Stichting voor gehandicapten verdeelt Veronica-geld WEERRAPPORTEN n a a a Op gropd van de verklaring van een getuige, die bij de behandeling van de zaak door de rechtbank niet was gehoord, hoewel hij zich bij de politie had gemeld, heeft thans de procureur-generaal bjj het gerechtshof te Arnhem tot vrijspraak ge concludeerd tegen de 27-jarige H. G. J. H. uit Haarlem. Deze was in hoger beroep gegaan van het vonnis van de Arnhem se rechtbank, die hem tot drie weken ge vangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid had veroordeeld, omdat het aan zijn schuld te wijten zou zijn geweest dat op 24 februari 1964 de Arnhemse agent K. J. Timmers op de Europaweg bij Arnhem het leven verloor. Deze agent assisteerde bij het geleiden van het verkeer langs een obstakel op de weg, een defecte vrachtauto, waaruit goederen werden overgeladen in een an dere auto. Het werk was tegen het vallen van de avond bijna gebeurd, toen de Haarlemmer de op de weg staande poli tieman met dodelijk gevolg aanreed. De chauffeur ging van het vonnis van de rechtbank in hoger beroep en herhaal de voor het hof zijn al eerder afgelegde verklaring, dat hij de voor de beide vrachtauto's ter waarschuwing opgestelde politieauto te laat had gezien en de poli- De 21-jarige sergeant-sportinstructeur D. A. Hansen uit Amsterdam en zijn 26- jarige collega A. Th. de Jong uit Gouda worden morgen in Amsterdam verwacht na een voettocht van 420 kilometer van Hamburg naar de hoofdstad. Het tweetal is vorige week vrijdag uit de legerplaats Seedorf bij Hamburg vertrokken. Zij beho ren tot de 41ste geneeskundige compagnie. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 Paas-diner-dansant met Milly Scott 1 tieman niet meer kon ontwijken. Uit de stukken bleek dat het blauwe zwaailicht van de politieauto niet functioneerde' en dat de markeerhoedjes reeds waren inge nomen. Ditmaal kreeg de Haarlemse chauffeur steun van een getuige a decharge, het lid van Gedeputeerde Staten H. M. Ol- denhof, oud-burgemeester van Ede. Deze was kort voor het ongeluk de onheilsplek gepasseerd en verklaarde dat hij pas op het nippertje een botsing had kunnen ver mijden. Toen hij later van het ongeluk vernam gaf hij zich bij de politie als ge tuige op, maar hij vernam en hij meen de dat dezaak was geseponeerd. Toen hij in de krant las dat de chauffeur was veroordeeld, wendde hij zich onmiddellijk tot de justitie. Voor het gerechtshof kreeg hij nu gele genheid zijn ontlastende verklaring af te leggen. Op grond van de getuigenis van de heer Oldenhof concludeerde de procu reur-generaal mr. G. W. C. Bijvoet tot vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Wegens dood door schuld Een maand gevangenisstraf en drie jaar ontzegging der rijbevoegdheid om motor rijtuigen te besturen heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam geëist tegen een achttienjarige kantoor bediende uit de hoofdstad wegens diens grove schuld aan een verkeersongeluk met dodelijke afloop. De jongeman was op een januarimor- gen met zijn bromfiets tijdens het spits uur tegen een 41-jarige dame opgereden, die met haar fiets op een brug voor een stopstreep stond te wachten. Bij haar val had zij ernstige verwondingen opgelopen waaraan zij was overleden. Het spooktrein-raadsel van Helvoirt is vermoedelijk opgelost. Een paar elektrische verbindingen tussen de rails van de spoorbaan Den Bosch Tilburg zijn waarschijnlijk de oorzaak van het feit, dat de AHOB's in Hel voirt de afgelopen weken regelmatig dicht gingen zonder dat er een trein in aantocht was. De NS hopen, dat het „spoken" in Helvoirt nu definitief tot het verleden behoort. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Pasen" en „De sterk ste" van August Strindberg. Regie: Elise Homans. M.m.v. Loudi Nijhoff, Hans Croi- set e.a. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Het tweede schot" van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Ann Hasekamp, Peter Aryans e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O- o.l.v. Marinus Adam. Solist: Daniël Wayenberg (piano). Zater dag 20 u.: Concert door het Haarlems P.T.T. Mannenkoor en Spoorwegmannen koor. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo caldo di notte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Onstuimi ge driften", 18 j. Luxor. 14, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bed- gezellen", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Zaterdag 14 30 u.: „Tom en Jerry fes tival", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Zoeloe", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kasteel ln Zweden", 18 j. Roxy. 14.30, 19 en 21.15 u.: „Huurlingen van de dood", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „De kardinaal", 14 3. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyen. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van te keningen van o.a. Kees Verwey. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- itelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): vandaag en zaterdag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gasten: Het Labberdoedas Ca baret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 9 APRIL City, 20 u.: „Het geheime commando". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jerry, hou je roer recht". ZATERDAG 10 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Het geheime com mando". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jerry, hou je roer recht". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 1 4tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. VRIJDAG 9 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Teen agers in de zon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie zet zich schrap". W.B. Theater, 20 u.: „Het jaar '79, de vernietiging van Herculanum". Regina Caeli Kerk, 19.30 u.: Jongeren- conferentie door de Dekenale Jeugdraad. Hervormd Verenigingsgebouw, 20 u.: Zanguitvoering ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de gemengde zangver eniging „Animo". Kennemer Theater, 20 u.: Feestavond voor personeel Openbare Werken. Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9 tot 12 u., van 14 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, geopend van 15 tot 21 u., Hendrik Burgerstraat 70. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oos ter wijk, r -k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. ZATERDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Teen agers in de zon"; 23.30 u.: „S.S. Sadisme". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie zet zich schrap". W.B. Theater, 20 u.: „Het jaar '78. de vernietiging van Herculanum". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Toneelavond door toneelvereniging „Toi-Toi". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. Prof. dr. J. C. Hoekendijk, hoogleraar in de kerkgeschiedenis van de 20ste eeuw aan de rijksuniversiteit te Utrecht, heeft een benoeming aanvaard tot hoogleraar aan het Union Theological Seminary te New York. Het ligt in de bedoeling dat prof. Hoekendijk onmiddellijk na beëindi ging van het academisch jaar naar New York zal vertrekken om daar in septem ber 1965 zijn werkzaamheden te beginnen Prof. Hoekendijk is 52 jaar. Hij is van begin 1953 af aan de theologische facul teit te Utrecht verbonden: eerst als ker kelijk hoogleraar tot 1959, daarna als ge woon hoogleraar op de toen gevestigde leerstoel voor kerkgeschiedenis van de 20ste eeuw. Voordien was hij werkzaam bij de Wereldraad van Kerken in Genève (1949-1952) als secretaris voor evangelisa tie, bij de Nederlandse Zendingsraad in Amsterdam (1946-1949) en, onmiddellijk na de tweede wereldoorlog, in Djakarta als zendingsconsul en docent aan de theo logische hogeschool (1945-1946). In de laatste jaren is hij herhaaldelijk door een onderwijsinstelling in het buiten land uitgenodigd een hoogleraarschap te aanvaarden. Zo bedankte hij onlangs voor een benoeming aan de Harvard Divinity- school. De 438 ton metende Nederlandse kust vaarder „Vivat" uit Delfzijl, die in het Kanaal in aanvaring is geweest met het Franse schip „Moyne d'Iberville", is don derdagavond op eigen kracht de haven van Shoreham aan de Engelse zuidkust binnengevaren. Het schip is ernstig aan de boeg be schadigd. In het St. Andreasziekenhuis in Tiel is de negenjarige Henk van Leusden uit Kes- teren overleden. Het kind liep op zondag 28 maart ernstige brandwonden op, toen het met zijn broertje in Ochten een vuur tje had gestookt. De beide kinderen had den het vuurtje namelijk aangelegd op een leeg benzinevat, waar vermoedelijk nog wat olie in heeft gezeten. De beide broertjes liepen zeer ernstige brandwon den op. Drie dagen na het ongeval is het ene broertje aan zijn verwondingen bezwe ken. Advertentie Dat onze uitgebreide kollektie kostuums, vooral met het oog op de komende feestdagen, „het gesprek van de dag" is, willen we ons echt niet aanmeten. Maar dat (zeer) velen er zich zo gunstig over uitlaten, stemt ons bijzonder aangenaam. Het zal ons een genoegen zijn ook u de totale kollektie te tonen. mr Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Alg. Bank Ned.) Haarlem Advertentie Letterlijk betekent Skin Life: leven van de huid. Wetenschappe lijk bezien wil Skin Life zeggen: regeneratie van de cellen. Skin Life is samengesteld uit 5 biologische formules, die ieder afzonderlijk specifieke eigenschappen hebben en die allen samen, bij- u thuis, een volledige schoonheidsbehandeling betekenen, die uw huid herstelt. (Dezelfde behandeling als die in de Schoon heidssalons van Helena Rubinstein), SKIN LIFE CREAM Deze in de juiste verhoudingen samengestelde, voedende nachtcrème, die zich zeer gemakkelijk verspreidt, wordt volkomen door de huidcellen opgenomen. Zij bevordert daardoor in zeer hoge mate haar activerende en versterkende uitwer king op de huid. Haar universele en heilzame dieptewerking maakt Skin Life Cream geschikt voor elk huid-type. SKIN LIFE EMULSION Samengesteld om overdag te gebruiken, ver diept en vervolmaakt Skin Life Emulsion de herstellende werking van de nachtcrème. Doordat zij snel, maar toch diep in de huid trekt, kan men haar herhaalde malen opbrengen. Nimmer tevoren deed een biologische crème de frisheid van uw make-up zo goed uitkomen. Skifl Lil* Cf#mi uxHS:<t Op rijksweg 56 bij Roosendaal is gister middag een personenauto met drie inzit tenden in botsing gekomen met een vrachtwagen met aanhanger, geladen met 24 ton klei. Twee inzittenden van de personenauto waren op slag dood, de derde overleed omstreeks kwart over zeven. De slacht offers zijn de zeventienjarige C. van der Ven, de 27-jarige J. de Visser, gehuwd en vader van twee kinderen, beiden af komstig uit het woonwagenkamp Utte (N.-Br.) en de in Boom (België) woonach tige Nederlandse woonwagenbewoner F. van Poppel, 27 jaar, gehuwd. Het ongeluk gebeurde toen de personen auto zonder voorrang te verlenen de rijks weg opreed juist toen de vrachtwagen na derde. Bij de botsing die volgde werd de personenauto in stukken gereten. De vrachtwagen schoof nog circa vijftig me ter door en is daarna gekanteld. De vrachtwagenchauffeur kwam er met lich te verwondingen af. Het verkeer is op deze rijksweg ongeveer twee uur ge stremd geweest. De 58-jarige heer K. J. Valberda uit Heerenveen is in het ziekenhuis aldaar -overleden aan de verwondingen, opgelo pen bij een verkeersongeval op zondag 28 maart op de rijksweg te Drachten. De dochter van de heer Valberda kwam, toen zij met de auto een wachtende file auto's passeerde, in botsing met een te genligger. Zowel de dochter als de echt genote van de heer Valberda worden nog steeds in het ziekenhuis te Heerenveen verpleegd. Gisterochtend is op de Basisweg te Amsterdam de 25-jarige timmerman C W. van der Broek uit Scherpenzeel, toen hij met zijn bromfiets aan de hand onver wacht overstak, door een personenauto aangereden en in de sloot geworpen. De autobestuurder haalde de man er nog uit, maar geneeskundige hulp mocht niet meer baten. 'hV.jvv;IfZ 4 jJ" vil v 210. Wat Bram Karo en Tutu zagen, was de vreemdste wolk, die ze ooit aan de hemel hadden aanschouwd. De wolk was zuiver vierkant, en er kwamen er spoedig meer. Dikwijls kon Bram uren kijken naar de wolken die allerlei prachtige figuren voor stelden: steigerende paarden, paleizen, oli fanten, reuzen of toverfeeën. Maar deze wolken hadden een heel andere vorm: zij waren vierkant, of rond of driehoekig of ovaal of net zo langwerpig als een thee beschuitje. Karo dook angstig weg. „D-dat is n-niet normaal m-meer", zei hij stotterend. En zoals hij dachten vele anderen er over. Want zij waren natuur lijk niet de enigen, die het vreemde ver schijnsel hadden opgemerkt. Ver voor hen uit, in een land van man? nen met snorren en puntmutsen, waren de wolken ook al gezien. Bang en bijgelovig vielen de mensen ter aarde, en zij dek ten zich de ogen uit vrees voor wat zij niet verklaren konden. Slechts één man behield zijn kalmte, al was het ook met moeite. „Er is er tnaar één, die ons dat ver klaren kan", zei hij luid. „Professor Li- koko zal het weten, want hij weet im mers alles." „Jaja, professor Liko-ko weet alles. óp naar de professor," riepen allen en zij stormden naar zijn woning. MOET TE WATÊR.I S MOET T6 WAT6B.1 K.- WONDERLIJK, H6T 66 W666T N06 sieeos N16T we moeten Her üiT6RAveN JA, H6T IS VAST GEGROEID J WAT Wit, MICHEL Y MET DIE LUN Parkeergarage. Amsterdam krijgt een eer ste parkeergarage. Het wordt een auto berging met een capaciteit van honderd vijftig wagens in een nieuwe vleugel van Grand Hotel Krasnapolsky op de plaats van het privé-parkeerterreintje aan de achterzijde van het hotel. Brand in kleuterschool. In Nieuwenhagen is een vierklassige kleuterschool afge brand. Slechts een gedeelte van een les lokaal kon behouden worden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een olie- haard. De schade wordt op ruim 60.000 geschat. Hoogleraren. Aan de katholieke hoge school in Tilburg is benoemd tot gewoon hoogleraar in het recht der internatio nale en supranationale organisaties jhr. dr. F. A. M. Alting von Geusau, tot dus ver lector aan de katholieke hogeschool. Prof. dr. E. de Boer uit Bussum is be noemd tot gewoon hoogleraar aan de katholieke universiteit in Nijmegen in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen voor het geven van on derwijs in de fysische chemie, een nieuw ingestelde leerstoel in deze faculteit. Oplichting. De recherche in Emmen heeft op verzoek van de groepscommandant der rijkspolitie te Beilen drie inwoners van Emmen aangehouden, die een land bouwer in Beilen voor 3.500 zouden hebben opgelicht. Aluminium bungalow. De Rosmalense ar chitect Jac. Verstappen heeft een alu minium bungalow met een inhoud var» 240 kubieke meter ontwikkeld, die 35 40 mille gaat kosten. De bungalows, waarvan de eerste in Den Bosch komt te staan, zijn in vijf types te leveren en kunnen in vijf dagen op hun fundering worden opgebouwd. De stichting Geestelijk en Lichamelijk Gehandicapten heeft de schenking van 40 000 verdeeld, die zij van de stichting „Vrienden van Veronica" had gekregen. De stichting heeft meer dan twintig televisietoestellen met antenne toegewe zen, voorts nog zes radio's, zes platen spelers en drie bandrecorders. Daarnaast zijn in totaal ruim 18.000 uitgekeerd in baar geld, onder meer voor een padvin- dersgroep voor gehandicapte kinderen uit Amsterdam, die in staat is gesteld kam- peermateriaal aan te kopen. Verder werd een bedrag uitgetrokken voor de aanschaf van een elektrische schrijfmachine met elektrische papierschuifapparatuur ten behoeve van een lichamelijk zwaar-ge- handicapte. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Finland bevindt zich een belang rijk gebied van hoge luchtdruk, gevuld met polaire lucht. Het veroorzaakt ddar op tal van plaatsen tussen 10 en 20 gra den vorst. Een deel van de polaire lucht stroomt door Polen en Noord-Duitsland in de richting van de Noordzee. Waar deze lucht de zachtere lucht ontmoet, komt het tot regen. Dit is reeds het geval in Noord- west-Duitsland en het zuiden van Jutland. Op enkele plaatsen is het zelfs tot lichte sneeuwval gekomen. In onze omgeving komt het weer echter onder invloed van een depressie, die zich met een snelheid van ongeveer 40 km per uur in oostnoordoostelijke richting over de oceaan verplaatst. Deze depressie zal mor gen Ierland bereiken en het warmtefront ervan zal dan tot Nederland doordringen. In verband hiermee neemt de bewolking weer toe en moet enige regen worden ver wacht. De wind wordt overwegend matig zuidwestelijk en gaat zachtere lucht aan voeren. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Madrid Lissabon geheel bew. geheel bew. geheel bew. mist zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. sneeuw sneeuw mist mist zwaar bew. half bew. regen licht bew. mist zwaar bew. regen regen regen geheel bew. licht bew. licht bew. regen regen regen zwaar bew. half bew. zwaar bew. wind richting «S £2 ,4 6 5 w.stil 8 0 nno 7 5 w.stil 10 3 w 9 5 w.stil 11 4 n 11 4 w.stil 11 3 no -1 -11 zo 1 -4 ono 5 -3 0 3 -0 w.stil 1 w 12 2 nw 9 3 wstil 8 4 n 11 3 w 14 6 w.stil 15 nnw 12 9 ono 14 4 w.stil 13 2 wnw 12 w 9 w.stil 11 4 ozo 15 1 n 10 ono 5 zo 14 w.stil 8 w.stil 18 7 n 18 13 Zaterdag 10 april Zon op 5.55 uur, onder 19.29 uur. Maan op 12.16 uur, onder 4.09 uur. Maanstanden 9 april 140 uur eerste kwartier. 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 9 april Hoog water 9.00 uur en 21.45 uur. Laag water 4.09 uur en 16.50 uur. Zaterdag 10 april Hoog water 10.24 uur en 23.23 uur. Laag water 5.21 uur en 18.25 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2