Gemeenteraad van Beverwijk opnieuw in besloten zitting modehuis „Hélène" A WAAROM VERSTOOK 1 IK ZOVEEL J. v. KOOTEN Vier jaar geëist wegens poging tot doodslag Havenberichten altijd apart en exclusief Minister Spaak gaat weer trouwen Kort IJmondnieuws Het succes bij de opening van onze zaak in de ZEESTRAAT was grandioos! TAUNUS personen-automobielen VRIJDAG 9 APRIL 1965 5 Vriendjespolitiek „Toi-Toi" treedt in het openbaar A mbtswoning Lange Nieuwstraat 413 IJMUIDEN Centrum Galerij Tel. 6321 U MAG REKENEN OP HET VOORJAAR WIJ HEBBEN ER AL OP GEREKEND Onze Voorjaarscollectie in Heren- en Jongens- kleding is nu mooier dan ooit tevoren breestraat 17 breestraat 19 Medische verzorging tijdens het weekeinde 12 M vanaf ƒ5725- 17 M vanaf 7885- 20 M vanaf 8995.- ZWIER TEGEN MAN UIT ZANDVOORT Nadat de leden van de Beverwijkse gemeenteraad donderdagavond eerst ruim een half uur uitvoerig de antecedenten onder de loep hadden genomen van de beide kandidaten voor de functie van hoofd van de sociografische dienst de heren A. Zoetmulder en drs. W. Stokkink kwam een deel van hen plotseling tot de conclusie dat dergelijke debatten wegens hun persoonlijke sfeer toch eigen lijk in besloten kring dienden te worden gehouden. Tegen deze opvatting werd fel geprotesteerd door de heren Klomp (V.V.D.) en K o g e r (Prot. Chr.), die de benoeming geheel in het openbaar wensten te behandelen. Mevrouw S c h m o h 1-H e ij n e s (P.v.d.A.) van wie dit voorstel afkomstig was, kreeg echter de door het reglement van orde vastgestelde vijf leden met zich mee, zodat de vergadering inderdaad achter gesloten deuren moest worden voortgezet. De heren Klomp en Koger bleven evenwel consequent, zodat zij de raadzaal uit protest gelijk met publiek en pers verlieten. Zoals wij reeds eerder hebben bericht werd in de desbetreffende raadsvoordracht de kandidatuur van de heer Zoetmulder door de meerderheid van 't college onder steund, terwijl de minderheid de beide P.v.d.A.-wethouders aan drs. Stokkink de voorkeur gaf. Met als argument dat de heer Zoetmulder had geweigerd zich aan de voorgeschreven psycho-technische test te onderwerpen. Dit laatste was voor de heer Klomp (V.V.D.) aanleiding om op te merken, dat deze minderheid hierdoor heeft blijk gegeven de politiek boven het gemeente belang te stellen. Want de heer Zoetmul der heeft immers gedurende de periode dat hij in Beverwijk als technisch hoofd ambtenaar werkzaam is geweest overtui gend bewezen volledig voor de nieuwe functie capabel te zijn. In het belang van de gemeente verwachtte spreker dan ook dat de heer Zoetmulder door de raad met grote meerderheid zou worden benoemd. Ongeveer dezelfde mening werd door de heer De Ruiter (Prot. Chr.) verkon digd, die hier nog aan toevoegde dat men van de heer Zoetmulder geen test kon ver langen. Hij heeft immers niet naar deze functie gesolliciteerd, omdat de burge meester hem deze betrekking zelf heeft aangeboden. Mevrouw S c h m o h 1-H e i j n e s (PvdA) schaarde zich uiteraard achter de minder heid in het college, door te veronderstellen dat de heer Stokkink als de jongste van de beide kandidaten beter in staat zou zijn een frisse wind door de gemeente te laten waaien. Ook vreesde zij dat de verhoudin gen door een eventuele terugkeer van de heer Zoetmulder bij deze dienst zouden Advertentie Betaling in overleg. jowfeK LANGE NIEUWSTKAAT 435 - IJMUIDEN TELEFOON 4654 De leden van de r.-k. jongerentoneel- groep „Toi-Toi" uit Beverwijk, die hun vereniging in augustus 1963 hebben opge- richt, menen zich door diverse opvoerin gen in kleinere kring voldoende te hebben voorbereid öm thans in 'het openbaar te kunnen optreden. Dit geschiedt dan zater dag 10 april in het Hervormd Verenigings gebouw aan de Schans. Opgevoerd wordt „Kleine kinderen wor den groot", blijspel in drie bedrijven door Noel Langley, welk stuk mede werd ge kozen door de omstandigheid dat het zo veel jonge rollen bevat. Regisseur is de heer W. J. Seignette. worden vertroebeld. Haar fractiegenoot, de heer J o u s t r a, waagde het daarop zelfs te veronderstellen dat de meerderheid in het college voornemens was een soort „vriendjespolitiek" te bedrijven, welke uit drukking hem later door wethouder Ves- sies, die wegens vakantie van burgemees ter Bruinsma de vergadering als loco-bur gemeester leidde, hoogst kwalijk werd genomen. Nadat de heer B o 11 e (P.S.P.) nog te kennen had gegeven dat de heer Zoetmul der, door 't psycho-technisch onderzoek te weigeren voor hem als kandidaat had af gedaan, werd door wethouder Vessies het meerderheidsstandpunt verdedigd. Zijn verklaring luidde dat men dit uitsluitend in het belang van de gemeente heeft ingeno men, omdat de heer Zoetmulder immers blijk heeft gegeven over zoveel onvoorstel baar grote verdiensten te beschikken, dat de gehele gemeenschap met zijn benoe ming zal zijn gediend. Nogmaals stelde spreker nadrukkelijk vast, dat men zonder aanzien des persoons tot deze overtuiging is gekomen. Wethouder Gerritse legde op zijn beurt als vertegenwoordiger van de minderheid een korte verklaring af, waar in hij te kennen gaf dat men nu eenmaal wel eens van mening kan verschillen, zo dat hij en zijn collega Kaebisch zich vol komen gerechtigd achten de tweede kan didaat aan te bevelen. Tijdens de tweede sprekersronde kwam de raad toen plotseling tot het besluit de vergadering in besloten zitting voort te zetten, waarna drie kwartier later zonder meer tot stemming werd overgegaan. De uitslag hiervan leverde voor de heer Zoet mulder een overtuigende meerderheid op, namelijk veertien tegen acht. Nadat de raad daarvoor al een krediet van ƒ277.350,- had verleend voor de aan leg van een centrale antenne-installatie, werd ook nog uitvoerig van gedachten ge wisseld over het voorstel een grote keuken eetkamer in de ambtswoning van de bur gemeester in te richten, waarmee een be drag van 10.550,- zou zijn gemoeid. Dit bedrag was volgens de heer Klomp (V.V.D.) ontstellend hoog en hij infor meerde dan ook of dit niet wat minder kon. Bovendien was hem bij navraag ge bleken dat voor verbouwingen boven de tienduizend gulden een rijksgoedkeuring is vereist en hij zag niet in waarom in dit geval een uitzondering moet worden ge maakt. „Gelijke monniken, gelijke kap pen", luidde zijn devies. De heren De Ruiter en Koger (beiden Port.-Chr.) waren eveneens van oordeel dat bij het indienen van de begro- Donderdag kwamen in Ijmuiden aan: Magde burg, van Antwerpen: Libertas, Antwerpen: Bram, Dagenham; Lamara, Swansea; Pioneer, Grangemouth; Vliestroom, Londen; Swift, Lon den; Frieda Buss, Ipswich; Vechtstroom, Lon den; Gladonia, Londen; Satelith, Londen; Worcesterbrook, Londen; Skaumor, Pepel, voor Ijmuiden; Scantank, Noordzee; Vesta, Londen; Spaarnestroom, Huil; Hinde, Londen; Berkel- stroom, Rotterdam; Esso Emden, Hamburg; Laurenz, Londen; Lissabon, Le Havre; Res Nova, Londen; Karin Cords, Londen; Alfonso Terzero, Londen, Ijmuiden; Zeeburgh, Rotter dam; Nore, Rotterdam; Gazelle, Rochester, Zaandam; Mosel, Hoegenaes; Spoorsingel, Rot terdam, Ijmuiden. Donderdag vertrokken uit Ijmuiden: Scan tank, naar Londen; Stadersand, Londen, van Ijmuiden; Atlas, Rotterdam, Ijmuiden; Linge- borg, Berwick, Ijmuiden; Malbork, Tyne Docks; Aubada, Hampton Roads, Ijmuiden; Tempo D., Plymouth, Zaandam; Senesis (ex H. O. S. Tjok- roaminoto), gesleept door Praia da Adraga naar Piraeus; Britonia, Ostende, Ijmuiden; Nlsso Nykosos (ex Lingestroom), Lake Vaenern; Heinz Bernd, Emden, Zaandam; Willemstad, Sout hampton; Prinses Wilhelmina, Belfast; Monte Espedan, Bilbao, Ijmuiden; Helen, Colchester, Zaandam; Jonan, Avonmouth; Hoorneboeg, Kristinehamn; Batavier, Goole; Capella, Dagen ham; Magdeburg, Bremen; Frieda Buss, Ips wich; Draco, Duinkerken; Mario, Par; Gladonia, Little Hampton: Severdnaja Dvina, Archangel; Rosenort, Aarhus; Mare Liberum, Dagenham; Isgny. Bremen; Texelstroom, Bristol; Deborah, Bolnes; Satelith, Aalborg, Ijmuiden; Priozersk, Gefle. Vrijdag kwamen in Ijmuiden aan: Riet, van West Hartlepool, voor Ijmuiden; Naiada, Ham burg, Ijmuiden; Cieszyn, Stettin; Mithras, Rot terdam; Norfolk Trader, Felixstowe; Raben- felds, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit Ijmuiden: Corsica, naar Londen; Berkelstroom, Rotterdam; Blan- kenstein, Bremen; Swift, Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Wij gaan dóór zolang de voorraad strekt met het uitreiken van een leuke verrassing bij ELKE aankoop ZEESTRAAT 9 (bushalte) - BEVERWIJK - TEL. 25683 Damesconfectie - teenager-japonnen - grote maten De heer A. Klomp (V.V.D.): „Gelijke monniken, gelijke kappen". ting niet de vereiste soberheid is betracht en zij zouden bepaalde posten dan ook gaarne nog eens nader willen bezien. In zijn antwoord vestigde wethouder Vessies er de aandacht op dat men voor de ambtswoning van de burgemees ter moeilijk op een paar duizend gulden kan kijken. Hij vreesde dan ook dat er met minder geld weinig zou zijn „te ver sieren"^ Wel toonde hij begrip voor de opvatting van de heer Klomp, dat men in dit geval eveneens met de voorschriften met be trekking tot de rijksgoedkeuring rekening dient te houden, zodat hij beloofde de be groting in zover te herzien, dat de ver- bouwingskosten beneden de tienduizend gulden zullen blijven. Met deze oplossing werd door de meerderheid van de raad ge noegen genomen. Behalve door de heren Mulder (K.V.P.), De Ruiter en Koger (beiden Prot.-Chr.) en Klomp (V.V.D.) die het bedrag onverantwoordelijk hoog ble ven noemen en zich daardoor tegen het voorstel verklaarden. Advertentie KLOKKEN FA.A.R.DEB0ER (City). Otto Premingers verfilming van de in korte tijd beroemd geworden boekstaving van de terugkeer -der joden naar Israel „Exodus", heeft met deze roman de lengte gemeen. Daarnaast kunnen de film vele verdiensten worden toegezegd, omdat Preminger dikwijls tot een gespannen en harmonische con ceptie is gekomen. Hij is dan ook een te groot vakman om een produkt beneden niveau af te leveren. Tot de hoogtepunten van deze indrukwekkende film be horen dan onder meer de taferelen, waannee de bioscoopbezoeker zich gaarne zal laten meeslepen door de dramatische situatie der joodse vluchtelingen, die in het zicht van Israel stranden op politieke machinaties en de wereld aldus wakker schudden door hun droevig lot. Deze bekende film draait dinsdag, woensdag en donderdag opnieuw in City. EEN DER moei lijkste en gevaar lijkste opdrachten uit de tweede we reldoorlog moet het onderzoek zijn geweest dat door Noorse verzets strijders werd in gesteld naar de fa briek, waar door de Duitsers brand stof voor de V-1's werd vervaardigd. Geen wonder dat ook deze episode niet aan de atten tie van de produ cers is ontsnapt, zodat zij hier met de film „Het ge heime commando" een spannende en spectaculaire oor logshistorie aan ontleenden. Het verhaal wordt tot en met zondag vertoond, alleen zondagmiddag even onderbroken voor „De wet van het zwaard", een groots opgezette ridderhis torie uit de tijd van koning Arthur. Advertentie bender bender voor SPORTCOLBERTS, PANTALONS, HERENMODES enz. voor COSTUUMS, REGENJASSEN, HEREN MODES, JONGENSKLEDING (Natuurlijk óók tussen de middag geopend) Artsen: P. Brouwer, Kon. Wilhelmiria- kade 79, tel. 4507; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; A. J. van Leu- sen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardit, Moerbergplant- soen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat no. 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378; voor IJmuiden-oost, Velsen-zuid en Velsen-noord, zuster J. Markerink, Geel vinkstraat 27, Velsen-noord, tel. 2510- 23936; voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid, zuster C. Nap, Hofdijk laan 10, Driehuis, tel. 02550-6195. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: J. L. Henneman, Akerendam- laan 23, Beverwijk, tel. 2510-23830. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-dorp, tel. 2560-8310. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100, Haarlem-noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 02500-57903. BEVERWIJK, VELSEN-NOORD en HEEMSKERK Artsen: Voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510- 23553; zondag van 9 tot 24 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8. Velsen, telef. no. 02510-23745. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein no. 48, Beverwijk, tel. 02510-24169. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen- noord en Heemskerk, zaterdag en zondag van 17.00-17.30 uur (alleer voor spoed gevallen) J. L. Henneman, Akerendam- laan 23, Beverwijk, tel. 02510-23830. Apotheek: Van zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 17 april 12.30 urr, ook nacht dienst: Apotheek J. Kroonenberg, Wij- kerbaan 13, Beverwijk, tel. 02510-26815. BRUSSEL De 66-jarige socialistische Belgische minister van Buitenlandse Zaken en vice-premier, Paul Henri Spaak, treedt 15 april a.s. in Eze aan de Mid dellandse Zee in het huwelijk met me vrouw Dear. De minister is enige maan den weduwnaar. Mevrouw Dear is van Nederlandse af komst. Haar familie woont in Antwerpen. Zij is enige jaren geleden gescheiden. Zij is van huis uit protestant. Enkele maan den geleden is zij katholiek geworden. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Een der vele spectaculaire taferelen uit de vermaarde film „Exodus", die van dinsdag tot en met donderdag in City wordt vertoond. (Stadsschouwburg). De grootste en echte dwaas van het vroegere duo Lewis-Martin treedt al enige tijd op als solokomiek Jerry Lewis, waar de ene klucht na de andere reeds het gevolg van is geweest. Dat spijt ons allerminst, want „ergens" vinden wij Jerry toch wel grappig. Van vrijdag tot en met zondag laat hij zich weer eens in de Stadsschouwburg zien als een stuntelige marine-officier in Jerry, hou je roer recht!", die er zelfs in slaagt een complete torpedojager kwijt te raken. Men weet het dus: hier is „lachen, gieren en brullen" drie dagen lang het parool. (Luxor). Onder regie van de Spanjaard Jose Luis Monter beleeft Eddie Constan- tine voor de variatie nu eens een avontuur in Madrid. In „Eddie zet zich schrap" gaat het hem als romanschrijver in de Spaanse hoofdstad allesbehalve voor de wind, met als gevolg dat hij ingaat op het voorstel van een duistere heer, die zich Martinez noemt, om bij hem in dienst te komen voor het opknappen van allerlei zaakjes. Lang zamerhand ontdekt Eddie de ware aard van zijn opdrachtgever, maar hij blijft net zo lang meespelen tot hij de schurk kan ontmaskeren als de initiatiefnemer van een grote, handig opgezette bankroof. Er wor den uiteraard weer talloze vuistslagen uit gedeeld en schoten gewisseld, waarbij het liefdesaspect evenmin werd vergeten, met als resultaat een echte Constantine-film, waarmee de liefhebbers zich tot en met zaterdag volledig vertrouwd zullen voelen. DE VEELBESPROKEN FILM „Les Amants" dankt zijn opzien voornamelijk aan de Nederlandse filmkeuring, welke in stantie deze rolprent reeds zes jaar lang uit onze bioscopen heeft geweerd. Inmid dels zijn de bepalingen iets minder scherp geworden, zodat de film kort geleden ook voor ons land werd vrijgegeven. Van zon dag tot en met woensdag kan men thans in Luxor controleren of al deze angst voor het zedelijk weizin van het Nederlandse volk wel gerechtvaardigd is geweest. (Kennemer Theater). Het gevarieerde programma van dit theater begint voor deze week vrijdag, zaterdag en zondagmid dag met „Teenagers in de zon", welke film met de vakanties in het vooruitzicht hier van al een klein voorproefje geeft. Het zijn immers de vrolijke belevenissen van een groepje jongelui op het romantische Itali aanse Ischia, dat zijn tijd doorbrengt met zang en twist. Als speciale attractie kan worden vermeld dat een der vrouwelijke hoofdrollen wordt vervuld door Catherina Spaak, het charmante familielid van een Belgische minister. Onderwijl wordt in de voorstelling van zaterdagnacht met „S.S.- sadisme" een massa narigheid vertoond, welk verhaal wel schril afsteekt tegen de Italiaanse zon en de vreugde uit de eerste film. DAN HOUDEN WIJ het toch liever op „De dief van Damascus" met Tony Russel, welke film voor de rest van de week tot woensdag wordt vertoond. Of anders de sensationele wild-west „Vogelvrij" met Jack Palance en Anthony Perkins voor zondagmiddag. (W.B. Theater). „De vernietiging van Herculaneum in het jaar 79" is een lange titel voor de film die hier vrijdag en za terdag draait en waarmee tevens de in houd duidelijk genoeg wordt aangekondigd om het vermelden van nadere bijzonder heden overbodig te maken. Vervolgens zondag en maandag de harde politiefilm „De valstrik", het verhaal over een dap pere advocaat die zijn leven voortdurend op het spel moet zetten om een bende ge vaarlijke gangsters onschadelijk te kunnen maken. Volgens het bekende recept ver vaardigd dus. Met als kluchtig intermezzo voor zondagmiddag „De duurste man van het leger", met Kenneth Connor als een soort brokken-soldaat, die zijn superieu ren tot permanente wanhoop stimuleert en door zijn voortdurende stommiteiten in een sneller tempo diverse rampen onder het militaire materieel kan veroorzaken, dan de belastingbetaler in staat is te vergoeden. Advertentie Spaarzaamheid is wijs beleid Stichting Nutsspaarbank in de gemeënte Velsen Huis verkocht. Door notaris J. F. L. Engelhard te Beverwijk is donderdagmid dag in het Kennemer Theater publiek ver kocht het woonhuis Dierluststraat 14. Voor deze verkoop, die een uur te laat begon, was heel weinig belangstelling; een en an der werd toegeschreven aan onzekerheid omtrent medewerking van gemeentezijde met betrekking tot het betrekken van de woning door een nieuwe eigenaar. Het huis werd ingezet op 3000, daarna werd opge boden tot 9000, en ten slotte werd gemijnd door het makelaarskantoor van P. en H. Jaapies te Beverwijk op 9000, zodat de opbrengst 18.000 was. Papier jaren. Achttien gepensioneerden en 23 jubilarissen kregen van de directie der Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. een feestavond aangeboden in Concordia te Velsen-Noord. Deze men sen hebben in totaal 1500 „manjaren" aan het bedrijf gewerkt. Als ze elkaar hadden opgevolgd, dan zou de eerste 465 jaar na Christus begonnen moeten zijn. De papier fabriek in Velsen-Noord stond er toen echt- ter nog niet. Palmpaasoptocht. De r.-k. schooljeugd in Velsen-Noord houdt op Palmzondag, 11 april, de traditionele palmpaasoptocht, met medewerking van de drumband „Schulpen-Meerweiden". De route is: Stra- tingsplantsoen, Meerweidenlaan, Geel- vinckstraat, Melklaan, Wardenaarstraat, Bornstraat, Van Kalkarstraat, Van Saelen- plantsoen, Doelmanstraat en Van Diepen straat; daarna terug naar het tegelplateau aan het Stratingplantsoen. De zieken in Velsen-Noord krijgen fruit aangeboden. Bloemen I. De leden van de Bever wijkse bloemenveiling „Het Centrum" hou- den zaterdag 10 april hun jaarvergadering. Anjers, rozen en chrysanten zijn de voor naamste produkten op deze veiling; in 1964 werden er aangevoerd: 3.349.809 anjers, 81.994 bossen rozen en 264.571 bossen chry santen; in 1962 waren dit respectievelijk 653.135, 47.244 en 199.800. De groeikracht van deze veiling mag er dus zijn. Bloemen II. Bijna zestig cursisten, die de zo genoemde „schakelcursus bloem bollen- en bloementeelt" in Beverwijk had den gevolgd, hebben uit handen van de landbouwconsulent P. Smit een diploma mogen ontvangen. De oudste onder de ge slaagden, de 63-jarige heer Th. Floris uit Santpoort, bood een der leraren, „meester" S. P. van der Peet, het boek „Drie eeuwen bloembollenteelt en -handel" aan. Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Vier jaar gevangenisstraf en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering heeft de officier van Justitie gis teren geëist tegen een 32-jarige koop man uit Zandvoort, wegens poging tot doodslag. De verdachte had op 6 december van het vorig jaar zyn vrouw een zware marme ren presse-papier naar het hoofd gegooid met de woorden „Ik vermoord je". De vrouw had met haar arm de presse-papier kunnen afweren. Zfj werd toch nog bloe dend aan haar gezicht verwond. In het gezin waren al jaren moeilijkhe den, ook met de wederzijdse familie. De verdachte gaf niet toe dat hij zijn vrouw had willen vermoorden, wel dat hij ge gooid had. Als getuigen waren aanwezig de vrouw en schoonmoeder van verdachte en dokter F. Hartsuiker. Dokter Hartsuiker vond verdachte verminderd toerekeningsvat baar. Verdachte is verslaafd aan alcohol en narcotica. Het leek dokter Hartsuiker gewenst hem klinisch te behandelen. De raadsman, mr. M. Brons, zag alleen bedreiging met zware mishandeling be wezen. (Het echtpaar is bezig te scheiden). De raadsman vroeg de straf te beperken tot de vier maanden voorarrest en een voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Dan zou de koopman zo snel mogelijk in een kliniek opgenomen kunnen worden. Uitspraak op donderdag 22 april.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5