Belangrijke plannen voor be jaar den werk in Velsen A. R. de Boer VELO K. Barten - chef van de afdeling machinezetterij - nam afscheid Mijnongeluk in Japan District Haarlem NKGB turnt in Heemskerk tegen Antwerpen CHR YSLER Tweede „W.F.-Visser- huis" in studie Arbeidsreserve in IJmond daalde in maart Erler niet zonder hoop voor Spanje Tweede gouden plaat voor Willeke Alberti In de Vishal en op zee Kleindierfokkers in IJmond willen eigen terrein voor hobby Binnenbrand in IJmuiden door oververhitte olie Vuurwerk in Nederland vrijwel uitverkocht UIT THUIS FRIESE EN ZAANSE KLOKKEN Ra del bungalowtenten WILMS FL0ET N.Y. „KENNEMER GARAGE" BELIJDENIS- GESCHENKEN BOEKHANDEL ILA ZATERDAG 10 APRIL 1965 7 CONSTANT - verlovingsringen L JLiXJULU. .3 en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden JUWELIER R. DE BOER Speciaal adres voor Kort nieuws Telstar 2 naar NAG 2 Ruim 45 jaar bij onze bladen werkzaam Dealer: KENNEMERLAAN 222 - 226 Telef. 4324 en 6238 - IJmuiden GROTE SORTERING dagboeken bijbeltjes psalm- en gezangenboeken houten kruisjes Kennemerlaan 59 telefoon 5326 Naast de reeds in aanbouw zijnde 101 flatwoningen te Santpoort(noord) vanwe ge de stichting tot huisvesting en verzor ging van bejaarden en alleenstaanden, zijn in de gemeente Velsen in voorbereiding een aantal plannen voor bejaardenwonin gen, namelijk 24 bejaardenwoningen te Santpoort(zuid); 100-150 flatwoningen van een flatgebouw van de stichting Humani- tas in Zeewijk; 190 woningen in de plan nen voor Zeewijk kunnen voor bejaarden ter beschikking worden gesteld. Voorts is een comité doende met de op richting van een stichting, die beoogt om streeks 80 iets ruimere verzorgingsflats te doen bouwen en te exploiteren in Driehuis en/of Santpoort. Overigens zullen B. en W. van Velsen aan al deze plannen en projecten zo ruim mogelijke medewerking verlenen. Uiter aard zullen deze plannen slechts dan tot uitvoering en verwerkelijking kunnen ko men, indien ook door de centrale overheid en de andere initiatiefnemers daartoe de nodige bouwvolumina worden toegewezen B. en W. zullen daarop ten zeerste aan dringen. Ook in de toekomst zal de bouw van bejaardenwoningen in nieuwe projec ten de bijzondere aandacht hebben van het college. De aanvankelijk wat moeizaam verlo pende voorbereidingen voor plannen tot de bouw van bejaardentehuizen van protes tant-christelijke en rooms-katholieke sig natuur en respectievelijk groot 160 bedden en 142 bedden, hebben thans een vlotter voortgang. Bij het college is thans ook in onderzoek de stichting van een tweede gemeentelijk bejaardentehuis, ongeveer ter grootte van het bestaande W. F. Visserhuis. In een vergevorderd stadium van voor bereiding is de uitbreiding van het be- «taande tehuis voor chronisch zieken „Kennemergaarde". Beoogd wordt een uitbreiding tot 100 bedden, waarbij dan een vermeerdering tot stand zal komen zowel van het aantal bedden voor gebrek kige bejaarden ook in eigen gezinsver band als voor de overige chronische zieken. De plannen zijn ter beoordeling aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid voorgelegd. Omtrent een tehuis voor geestelijk ge stoorde bejaarden is overleg gaande met de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en de commissie voor sociaal-hygiënische vraagstukken in het IJmondgebied, zulks teneinde te komen tot een vorm van sa Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 De arbeidsreserve in de IJmond bedroeg ln maart van dit jaar 135 tegen 157 in februari 1964. Voor Alkmaar, Haarlem en Zaandam waren de cijfers respectievelijk 176 (234), 245 (33) en 115 (152). In IJmond waren daarenboven nog 48 mannen ingeschreven wegens positiever betering. In vergelijking met verleden jaar heeft de arbeidsreserve een niet onbelangrijke stijging te zien, namelijk van 84, hetgeen 0,2 percent van de mannelijke beroepsbe volking was, tot 135, 0,4 percent van de annelijke beroepsbevolking. Vrijwel alle beroepsgroepen delen in deze stijging mee, hoewel sterk de indruk bestaat, dat de minder-geschikte krachten door het be drijfsleven moeilijker worden opgenomen dan verleden jaar en met name in de sec tor administratief personeel door de werk gevers een zekere terughoudendheid aan de dag wordt gelegd, hetgeen ook provin ciaal door de daling van het aantal aan vragen tot uitdrukking komt. Het aantal aanvragen om mannelijk per soneel gaf ook in IJmond een stijging te zien tot 1336, hetgeen 100 meer is dan eind februari van dit jaar en 200 meer dan vorig jaar. In dit getal is inbegrepen de vraag naar 220 personen jonger dan 19 Jaar. Het aantal ingeschreven vrouwen be droeg aan het eind van de verslagmaand 58, waarvan 31 niet-werkloos. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg enigszins, tot 383, waarvan 95 voor personen jonger dan 19 jaar. Gedurende de maand maart werden 279 mannen en 54 vrouwen ingeschreven. Door middel van het arbeidsbureau von den 216 mannen en 43 vrouwen een pas sende werkkring. Het aantal ontvangen nieuwe aanvragen van werkgeverszijde bedroeg 447, waarvan 72 voor vrouwen. Aan 124 aanvragen voor mannen en 31 voor vrouwen kon worden voldaan. De maand maart stond overigens in het teken van de voorbereiding voor de be middeling van de scholieren die dit jaar de lagere technische school met een diploma hopen te verlaten. Verwacht wordt, dat meer dan 400 jon gelui hun diploma zullen behalen. De komende maanden zal aan de bemiddeling van deze jongelui veel aandacht worden gegeven. Het bedrijfsleven werd reeds benaderd met de vraag in hoeverre er plaats is voor lts-scholieren. De metaalsector reageert zeer positief, maar de bouwsector is zeer terughoudend en meerdere bedrijven maken bij de be antwoording van de vraag, hoeveel Lts- leerlingen geplaatst kunnen worden, de restrictie, mits er een bouwvergunning wordt gegeven. Mede gezien de belangrijke terugval in bouwactiviteiten in IJmond, met name in de woningbouw, lijkt het gerechtvaardigd, dat aan de jeugd, die een plaats zoekt in het bouwbedrijf, meer dan normale aan dacht gegeven zal moeten worden, opdat zij een passende werkkring vindt. menwerking voor een medisch, sociaal en financieel verantwoorde inrichting, die dan 150 bedden zal moeten bevatten. In het overleg tussen de gemeenten en de com missie zijn ook Gedeputeerde Staten be trokken, die bereid bleken voor een tehuis ter grootte van ongeveer 150 bedden medewerking te verlenen. Een werkgroep uit de genoemde commissie bestudeert thans de mogelijkheden. B. en W. van Vel sen zullen hierbij alle medewerking ver lenen. Naast dit alles streeft het college er naar op korte termijn te geraken tot de aanstelling van een arts, die naast de werkzaamheden voor Kennemergaarde in G.G.D.-verband mede belast zal wor den met onderzoek van en assistentie bij de medische vraagstukken betrekking heb bende op de bejaarden. Reeds eerder on dernomen pogingen tot aanstelling hebben geen resultaat geboekt. B. en W. zullen echter alle hun ten dienste staande mid delen te baat nemen om ook voor dit deel van de gemeentetaak een behoorlijke oplossing te vinden. Als richtlijn voor het beleid zullen B. en W. er in het belang van de bejaarde mens, zowel als van de gehele gemeenschap, naar streven de zelfstandigheid in eigen leefmilieu van het bejaarde gezin en van de enkeling zoveel mogelijk in stand te houden en te doen houden. De overgang naar een andere woon-, verzorgings- of sociaal niet meer verantwoorde situatie dreigt te ontstaan. In elk van de stadia zal de hulp moeten zijn aangepast aan de situatie, waarbij duidelijk voor ogen dient te staan, dat elk volgend stadium met een verdergaande inperking van de zelfstandigheid en met een groter beroep op gemeenschapshulp ook financieel gepaard zal gaan. B. en W. zijn bereid deze consequenties te aanvaarden en in deze geest ons be jaardenbeleid verder te voeren. Advertentie Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 MADRID (AP) Fritz Erler, de frac tievoorzitter van de SPD in de Bondsdag, die een bezoek aan Spanje heeft gebracht en nu in New York is, heeft in een pers conferentie op het vliegveld van Madrid gezegd, dat hij ontmoetingen heeft gehad met enkele leden van de Spaanse opposi tie. Hij verklaarde diep onder de ihdruk te zijn gekomen van de humanitaire opvat tingen van professor Enrique Galvan, een uitgesproken tegenstander van het regime Franco. De Westduitse socialist verklaarde te hopen, dat de opvattingen van de Spaanse oppositie en haar geestelijke doelstellin gen in het buitenland meer bekendheid zullen krijgen door lezingen die Galvan binnenkort in Italië gaat houden. Op de vraag, hoe hij Spanje had gevon den, antwoordde Erler; „door mijn ge sprekken heb ik kunnen vaststellen, dat Spanje nog ver verwijderd is van de nor men die gelden in democratische landen". Hij voegde hieraan toe: „maar ik heb het gevoel, dat er onder de oppervlakte cultu rele en geestelijke stromingen bestaan, die ons veroorloven de toekomst hoopvol tegemoet te zien. Ik kan u niet zeggen hoe ver die stromingen zouden gaan als er in Spanje een legale oppositie was". Advertentie KENNEMERLAAN 60-62 - IJMUIDEN BEZOEKT ONZE SHOWROOM Willeke Alberti nu het troetelkind van platenmaatschappij Phonogram na An neke Grönloh heeft woensdag in „Tres long" in Hillegom voor de tweede maal goud gekregen. Vorig jaar was het voor de „100.000" van „De winter was lang"; nu voor „Mijn dagboek". Willeke in een beeldig, wit complet en met haar allerlief ste glimlach vierde feest. Niet alleen voor de gouden aanwinst, maar ook om dat haar verloofde Joop Oonk (een van de Jumping Jewels) jarig was. Ook vertelde het hoofd van de afdeling Pers en Public Relations van de maatschappij dat er een tournee van twee weken door de Verenigde Staten in voor bereiding is en dat een optreden in de Perry Como-show zal worden georgani seerd. Want, zo werd verteld, haar in het Engels vertaalde „Dagboek" („My diary of love") doet het in Amerika en in Engeland goed. Willeke was perplex en zei alleen maar „Ahh!" De gouden plaat werd Willeke op verzoek van de directeur van de maatschappij, de heer J. Hasling- huis, door haar vader uitgereikt. „Erg graag" zei Willeke Alberti en bezegelde de uitreiking met een kus. Nog meer cadeaus: een paar hoedjes van de firma die veel aan artiesten levert, en een attentie uit de bollenstreek: de Willeke Alberti-tulp, een bosje prachtige grote, rode tulpen die kwe ker Frans Roozen voor Willeke heeft ge kweekt. Corrie miss rund 1965. Corrie, een twee jarige koe van 610 kilo met twee tanden, is vanochtend op de paasveetentoonstel- ling „De grote nationale" te Amsterdam uitgeroepen tot miss rund 1965. Zij is eigendom van de gebroeders A. en M. de Lint uit Zevenbergen. Aanvoer van vrjjdag Vrijdagmorgen werden in IJmuiden, door 36 vaartuigen, aangevoerd: 3630 kis ten vis, 16.000 kilogram tong en 210 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 110 kisten schelvis, 60 wijting, 90 gul en kabel jauw, 180 torregullen, 370 koolvis, 1020 haring, 130 makreel, 1120 schol, 20 tarbot, 210 varia. Prjjzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.80' 2.70, tarbot 6.70-5.80, grote tong 5.94-5.47, grootmiddel tong 6.15-5.99, kleinmiddel tong 6.84-6.30, tong I 7.96-7.58, tong II 8.36-7.88. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 94, middel kabeljauw 130-92, grote koolvis 76-72, middel koolvis 74-71, grote leng 77-68. Per tién stuks: grote kabeljauw 122-70, middel kabeljauw 60-36. Per hoop: vleet 194, rog 120-35. Per 50 kilogram: grote schelvis 28, mid del schelvis 33-31, kleinmiddel schelvis 36, schelvis I 41, schelvis II 28-16, gul I 51-38, gul II 31-26, gul III 25-15, koolvis I 32-28, koolvis II 23-20, grote en middel tong 42- 30, kleinmiddel en schol I 40-36, schol II 50-22, schol III 15, schar 26-12, bot 11-7.50, gestripte wijting 27-15, dichte wijting 22- 13.50, haring 20.80-17, makreel 36-31, tar bot 324-190, griet 160-112, leng I 36-30, kuit 41. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 1000 kisten schelvis, 500 radio, 220 wijting, 450 gul en kabeljauw, 300 koolvis, 40 torregullen, 40 leng, 900 haring, 500 kleine kistjes haring, 130 ma kreel, 900 schol, 200 varia, 500 stijve kabel jauwen, 8000 kilogram tong. Donderdag In IJmuiden werden donderdag 6.850 kis ten vis aangevoerd, waarvan: 77 kisten tong en tarbot, 10 heilbot, 10 tongschar en schartong, 475 schol, 25 schar, 2 bot, 805 haring, 132 makreel, 2.250 schelvis, 280 wij ting, 845 kabeljauw en gul, 30 leng, 2 haai, 5 ham, 15 hake, 8 wolf, 24 poon, 1.555 kool vis en 300 diversen. Voorts waren er 206 kilogram handels- en 623 kilogram export garnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 54,10, grote tong 5,835,79, grootmiddel tong 6,085,97, kleinmiddel tong 6,906,56, kleine tong I 8,177,97, kleine tong II 8,017,77, tarbot I 6,605,80, export-garnalen 2,542,40, handelsgar nalen 2,452,32. Per 50 kilogram: schartong 4434, klein middel schol 39, kleine schol I 5743, kleine schol II 42—12, schar 27—8, bot 10—5,20, verse haring 2416, makreel 4927, lom men 28, kleine koolvis zwart 3317, kleine koolvis wit 37, kleine leng 3025, kleine haai 31, ham 142122, kleinmiddel hake 150, kleine hake I 122, kleine hake II 57, kleine wolf 46, poontjes 3323, grote schel vis 3328, grootmiddel schelvis 3115, kleinmiddel schelvis 3115, kleine schel vis I 2815. kleine schelvis II 2010, wij ting 2210, grote gul 5635, middel gul 4525, kleine gul 4021. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 260 86, grote koolvis zwart 7662, grote kool vis wit 13096, grote leng 7771, grote hake 408, grote wolf 92. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 171—29.210, KW 159—24.320, KW 109— 410, KW 15—48.770, KW 42—15.510, KW 44—19.660, KW 85—22.370, VL 34—21.290. TOKIO (Reuter) In een mijn op het kleine zuidelijke Japanse eiland Iwo Jima sloot vrijdagochtend een ontploffing 45 mijnwerkers van de buitenwereld af. La ter werd gemeld dat reddingsploegen twaalf lijken hadden geborgen. Zeven kompels stierven later aan hun verwon dingen. De plaats van de explosie lag 4300 meter van de hoofdschacht. Vijftien mijnwerkers zijn er, na een tocht van bijna drie kilometer door met rook gevulde mijnschachten, in geslaagd de oppervlakte te bereiken. Iwo Jima, dat dezelfde naam draagt als het veel verder in de Grote Oceaan gele gen eiland, dat in de oorlog het toneel is geweest van hevige gevechten tussen Amerikaanse en Japanse soldaten, ligt dichtbij de marinebasis Nagasaki, bij het meest zuidelijke Japanse eiland Kioesjoe. Op het moment van de ontploffing werk ten ongeveer 175 mijnwerkers in de mijn. 130 wisten zich onmiddellijk in veiligheid te brengen. Twee mijnwerkers zijn ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Advertentie „Kwaliteit en vormgeving een klasse apart", schreef de ANWB in de Kam- peerkampioen. Ontdek hoe veilig het is met een RACLET-tent te kamperen. Uw RACLET-tent doorstaat weer en wind door de speciale luifel-constructie. RACLET-tenten zijn het produkt van tientallen jaren speurwerk van de be kende en internationaal befaamde Franse fabriek. Slaap- en woonruimte zijn uitgekiend en uw vakantiegenoegen stijgt met de dag als u met RACLET kampeert. Komt u eens kijken in onze showroom Op aanvraag zenden wij u gratis een fraaie kleurenfolder. SPORTHUIS BREESTRAAT 158 - BEVERWIJK Telefoon 02510 - 23854 Zaterdag en zondag organiseert het dis trict Haarlem van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiek Bond een tweedaagse in ternationale turnontmoeting in de Dr. Prinsensporthal te Heemskerk. Het wordt een ontmoeting tussen de ver tegenwoordigende ploegen van de Konink lijke Antwerpse Turngouw alsmede de Ka tholieke Antwerpse Juffersturngouw en een ploeg van het district Haarlem van de NKGB. Er zal zaterdagavond en zondagmiddag Telstar 2 speelt dit weekeinde een uit wedstrijd tegen NAC 2. Door de nederlaag tegen Ajax 2 en de zege van Feijenoord 2 zijn de kansen van de Velsenaren prak tisch tot nul gereduceerd. NAC 2 neemt met 21 punten uit 25 wedstrijden een be scheiden plaats in. Thuis spelen de Bra banders het sterkst: 14 punten uit 12 wed strijden. De opstelling van Telstar 2 is: Jense; Van Kampen (Jager) en Rijnders; Hen- drikse, André en Dikstaal; Glas, Van Woo ning, Boekestein, Versluis en Seegers. De heer K. Barten, chef van de machi- nezetterij van onze krant, is gisteren „afgezwaaid". Die dag bereikte hij de pensioengerechtigde leeftijd en heeft hy ruim 45 jaar de krant gediend. By zyn 40-jarig dienstverband werd hli onder scheiden met de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Tijdens een afscheidsbijeenkomst heeft men hem hulde gebracht. De directeur van de Grafische Bedrijven Damiate N.V., uitgeefstser van Haarlems Dagblad/O.H.C. en de IJmuider Courant mr. H. C. van der Mije, noemde de heer Barten iemand die op voortreffelijke wijze zijn werk heeft gedaan. „Dat zullen we pas goed merken als u hier wegbent". Hij memo reerde de talrijke werkzaamheden waar onder de zorg voor de machines, de af deling teletype, de ventilatie en de kopij die tijdig op de zetterij moet worden ver deeld. Ook de voormalige directeur, de heer P. W. Peereboom, was tijdens dit afscheid aanwezig. „U heeft veel voor het bedrijf betekend. We hebben u bijzonder gewaar deerd voor de kundigheid in het vak. Dit afscheid is een ernstig verlies. Het is jammer dat we u niet meer zullen heb ben als een van de sterkste steunpilaren". Na een afscheidswoord van mevrouw P. B. Pitka-Hoogkamer namens de afdeling teletype, sprak de adjunct-hoofdredacteur van Haarlems Dagblad de heer Jos. L. Lodewijks. Vervolgens spraken de heren J. Levij namens de redaktie, A. Keur namens het technische personeel, A. Verdoom namens de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Grafische Bond, waarvan de heer Barten 46 jaar lid is geweest, W. J. Oversteege, bedrijfsleider van de zetterij en drukkerij. Alle sprekers lieten hun toe spraak vergezeld gaan van cadeaus. De directeur, mr. H. C. van der Mije, neemt afscheid van de heer Barten en overhandigt hem daarna een ge schenk onder couvert. De fokkersverenigingen „IJmuiden en omstreken" en „IJmond en omstreken", waarvan de leden zich bezighouden met het fokken van konijnen, hoenders, cavias en sierduiven, hebben zich tot de gemeen tebesturen van Velsen, Beverwijk en Heemskerk gewend. De bedoeling is, dat de fokkers, die door him huisvesting niet in de gelegenheid zijn hun hobby uit te oefenen, een terrein tot hun beschikking krijgen, waar dit wel mogelijk is, zoals de houders van volkstuintjes dit kunnen. De Kennemer pluimveevereniging, die aan het overleg heeft deelgenomen, heeft zich, voorlopig althans, gedistantieerd van het verzoek aan de genoemde gemeente besturen. sunca Advertentie G. INIA BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Maarten, z. v. G. Wilmink en T. A. Huckriede; John P. L„ z v. A. K. Chesters en M. C. E. van Emden; Richard H. M., z. v. C. Aardenburg en A. M. Bol; Margaretha A. M., d. v. J. S. Schelvis en A. C. M. de Ruyter; Alexander F., z. v. J. Westra en R. Mendel; Cecilia M., d. v. P. M. A. van der Wielen en E. M. A. Jonker; Franciscus J. M., z. v. A. J. M. van Eerden en M. M. A. Kleij; Walter, z. v. C. J. Baijense en C. van Doorne; René J„ z. v. A. G. F. Leussink en G. B. M. Obdeijn; Mirjam, d. v. P. H. Vennik en C. van Aalst; Geertruida M., d. v. C. J. van Lies hout en M. Komen; Alexander N„ z. v. J. N. Spruit en R. de Nooij; Johannes H. M., z. v. P. J. van der Zon en H. M. Gouds blom; Astrid G. M„ d. v. J. P. Aardenburg en K. J. Westerhoven; Wilhelmus F., z. v. W. F. Krom en A. E. M. Kanne; Hans, z. v. B. Schelvi* en L. van Zijp; Nancy, d. v. M. J. W. Kaptijn en E. M. Evers; Ronaldus J., z. v. W. J. Meijer en A. Hopman; Johannes A. M„ z. v. N. M. van Son en M. A. Ruiter. ONDERTROUWD: G. J. M. Bos en E. C. Nolten; L. van der Schans en T. W. M. C. Bakker; J. van d.er Does en M. C. Vessies; J. J. Winkelaar en G. A. Hoogeland; R. P. C. van Hooff en T. E. Duijn; C. J. M. Boots en G. Bouthoorn; G. H. R. Cleeren en A. Huiberts; P. J. Smits en M. H. Hofstra; C. B. Kuijt en A. C. Boer; P. A. van Lierop en J. M Half; N. Dekker en J. Bras; E. Suckut en M. W. Kottelaar. GETROUWD: H. M. Janssen en C. B. M. Roemen; L. Eenkhoom en J H. Blom; J. Boom en J. R. Binkhorst. OVERLEDEN: C. G. Gillissen, geh. gew. m. J. A. Seholtz, oud 87 jaren; J. Baltes, oud 89 jaren; M. M. C. Buderman, oud 71 jaren, geh. m. A. E. Hörchner; J. Spier, oud 41 jaren, geh. m. H. J. Treffers; B. G. Kasteel oud 67 jaren; J. C. Aardenburg, oud 75 jaren; B. J. M. Delissen, oud 40 jaren; B. Visscher, oud 64 jaren; N. Mudde, oud 87 jaren; J. H. Pirovano, oud 70 jaren, geh. m. M. Hoeks; P. van Noord, oud 38 jaren; B. J. Striker, oud 64 jaren; F. C. Verhoeven, oud 75 jaren, geh. gew. m. P. van der Kolk; E. Zijp, oud 70 jaren. geturnd worden tussen de vertegenwoor digende ploegen. Verwacht mag worden dat men hier twee spannende turndagen tegemoet gaat. In de Antwerpse ploegen zitten enkele turners die reeds meermalen in de Belgisceh bondsploeg werden opge steld. Ook het Haarlemse team is sterk. In de herenploeg ziet men o.a. Henk Lam- mers van ADO Heemskerk en Jan Bleeker van USV Uitgeest. Zij werden jl. zondag resp. 7e en 12e bij de bondsfinales die in Hengelo gehouden werden. Bij de dames komt o.m. uit de bondskampioene Ange- lien Verkerk (FIT Amstelveen) en Anne- lies Tervoort (Klimop Heiloo). De jongens- ploeg -wordt aangevoerd door Leon Schel vis (USV Uitgeest), die de grootste kans hebber is voor de bondsjeugdkampioen- schappen die zondag 2 mei in Tilburg ge houden worden. Dan is er de complete meisjesploeg, die tot dusverre door geen enkel Nederlands team verslagen is. Za terdag zijn de wedstrijden van 1922 uur en zondag van 13.3017 uur. Na afloop wordt er een verbroederingsdiner aange boden aan de Antwerpse en Haarlemse deelnemers. Hierbij zullen ook aanzitten burgemeester H. Nielen en wethouder P. de Graaf. De algemene organisatie van dit tumevenement is in handen van de dames- gymnastiekafdeling van ADO. De Velser brandweer heeft gisteravond een binnenbrand aan de Amstelstraat 2 in IJmuiden-West geblust met twee stra len van de hogedrukspuit. De brand ont stond door oververhitting van bakolie in de patatbakkerij van Van Egmond. De brandweer, die te 18.10 uur werd gealar meerd, constateerde een dichte rookont wikkeling, welke de brandweermannen noodzaakte de persluchtmaskers voor te zetten. De schade bleef beperkt tot enkele potten olie, verbrande gordijnen en ge schroeide kozijnen en plafond. Naar schat ting is voor tweeduizend gulden schade aangericht, welke schade door verzekering wordt gedekt. Na 'n uur keerde de brand weer naar de brandweerkazerne terug. KERKELIJK NIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Doetinchem (2e pred.pl.) P. H. Steenhuis te Gent (België) te Marum J. v. Loo te Munnekeburen te Leeuw arden J. C. van Loon te IJlst. Aangenomen naar Brussel (vac. E. H. Nagel) P. Noomen te Wormerveer naar 's-Gravenhage-Oost (wijkgem. II) J. van Leeuwen te Zeist. Bedankt voor Barneveld (vac. J. W. Vlaanderen) R. Ypma te Amersfoort. EXAMENS Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen zijn H. J. de Wit en P. J. van den Tempel. De heer De Wit promoveerde op een proefschrift getiteld „Recovery of magnetic, electrical and mechanical pro perties of nickel and iron after plastic de formation". Zijn promotor was prof. dr. G. W. Rathenau. De heer Van den Tempel (Amsterdam) verwierf de bul op een proef schrift getiteld „Synthese van enkele des- methyl homologen van retinol en beta- caroteen". Diens promotor was prof. dr. H. O. Huisman. Amsterdam (V.U.). Doctoraal notariaat F. E. van Beek (Zwolle), C. Henemans (Arnhem) en mr. H. J. Keetell (Amersfoort). Nijmegen. Doctoraal biologie: W. M. C. Eling, A. B. Ederveen (beiden Nijmegen), G. F. J. M. Vrensen (Vught). Doctoraal rechten: mej. F. M. J. Albert (Roosendaal). P. C. de Graauw (Goirle). Doctoraal ge schiedenis; mej. D. C. E. A. M. Damen (Oudenbosch), G. C. J. van der Velde (St. Jansteen). Arts: Th. J. J. Heurhorst (Doe tinchem), J. A. J. Stevens (Enschede). Leiden. Doctoraal fiscaal recht J. Th. Si mons (Rotterdam). Het ziet ernaar uit dat de nationale 5 mei-viering in een groot deel van ons land een lichtend en knallend slotakkoord krijgt. Bij alle vuurwerkfabrikanten doet men thans een vergeefs beroep om nog een order in draaiende zonnen, lichtende waterpartijen om maar niet te spreken van grote pirotechnische wonderen ge plaatst te krijgen. Bevriende vuurwerkfa brieken in België werken thans reeds op hoogspanning om aan de vraag naar vuur werk in ons land te kunnen voldoen. Ze zijn daartoe ingeschakeld door hun Neder landse collega's, waar de telefoon rood gloeiend staat om toch maar vooral aan een levering voor 30 april of 5 mei te kun nen voldoen. Utrecht. Doctoraal wiskunde: F. J. M. Salzborn (Utrecht). Doctoraal natuurkun de: P. J. J. Lamoré (Zeist). Doctoraal bio logie: M. J. van Logten (Helvoirt). Docto raal aardkunde :Th. J. Slot (Utrecht) en K. A. de Jong (Utrecht). Doctoraal scheikunde: H. A. Bonte (Zutphen), W. L. W. Jacobs (Zut- phen)), H. M. Mulder (Rijswijk), M. W. Roo sewij (Utrecht), J. H. Vis (Zwolle). Docto raal sociologie: mevrouw E. W. Veldhuizen Hiltjesdam (Pijnacker). Doctoraal mu ziekwetenschappen J Boeijsma (Hilver sum). Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal Fran» mej. C. L. van Wersch (Utrecht). Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7