Rehabilitatie voor dr. A. Terruwe AGENDA MORGEN DE LAATSTE DAG HUISHOUDBEURS* KRAMMETJE FOK POULE, PELLI EN PINGO en bondig^ Man sloeg fietsend meisje op het hoofd Trouw nu geheel ochtendblad Gezonde en juiste beginselen zegt het H. Officie nu Londense dubbeldekkers naar Amsterdam Nieuwe burgemeester vliegt naar Rotterdam Doden in het verkeer Critiek op Teleac-Ies mond-op-mond „Vliegende Hollander" ten bate van reddingmaatschappij Brit lichtte banken en reisbureaus op Prinsessen bij huwelijk Gevangene ontsnapt Iets kouder si ZATERDAG 10 APRIL 1965 Haarlem V elseri'lJ muiden Beverwijk Nog één dag kunt u het goed gaan bekijken op de 20e internationale WEERRAPPORTEN De Rijswijkse politie speurt naar een man, die dinsdagavond omstreeks negen uur op het Jaagpad nabij de bebouwde kom van Rijswijk, een fietsend zeventien jarig meisje met een hard voorwerp op het hoofd heeft geslagen. De man stond langs de weg aan zijn bromfiets te morrelen, toen een meisje voorbijreed. Hij stapte op zijn brommer, reed het meisje achterna en diende haar in het voorbijrijden met een hard voor werp een klap op het hoofd toe, waarna hij omkeerde en in de richting van Delft wegreed. Het meisje kreeg een gapende hoofdwond, die in een ziekenhuis is ge hecht en een lichte hersenschudding. Zij zette de reis naar huis, dan weer op de fiets dan weer lopend, voort. Het is de politie niet duidelijk, waarom het de man te doen is geweest. Het dagblad Trouw, dat sinds de bevrij ding in 1945 zowel ochtend- als avond edities heeft uitgegeven, is vanaf vandaag volledig ochtendblad. De laatste middag editie van deze krant, voor Amsterdam en omgeving, is gistermiddag van de persen gekomen. De omschakeling naar volledig ochtend blad, al in september vorig jaar aange kondigd, is geleidelijk verlopen tussen be gin januari van dit jaar en vandaag. De lezers in Amsterdam, 't Gooi en Haarlem, die nog het langst een avondeditie hebben ontvangen, krijgen vanmorgen voor het eerst een ochtendblad. Als argument voor de omschakeling heeft de directie van Trouw in de eerste plaats aangegeven, dat de toenemende be langstelling voor de televisie 's avonds de tijd die het publiek heeft voor het lezen van avondbladen aanzienlijk doet vermin deren. H 9f Naar aanleiding van het „Geval Terru we", waarbij de vrouwelijke Nijmeegse zenuwarts dr. A. Terruwe sinds 1956 door het Heilig Officie van de r.k. kerk ver oordeeld werd wegens ontoelaatbare me thoden, heeft kardinaal Alfrink de volgen de verklaring uitgegeven: „De besprekin gen, die tussen het Heilig Officie en kar dinaal Alfrink hebben plaatsgevonden over de zaak dr. Terruwe hebben hun afsluiting gevonden." Het Heilig Officie heeft erop gewezen, dat het bij de destijds ingestelde onderzoe kingen primair ging om opvattingen en methoden, die aan het Heilig Officie zorg berokkenden, niet om personen. Daarom heeft het Heilig Officie er van afgezien na de vroegere onderzoekingen bepaal de personen opnieuw te ondervragen. Evenzo heeft het Heilig Officie de bedoe ling gehad te vermijden dat in dit ver band namen werden genoemd. Wanneer aan de goede naam van dr. Terruwe scha de is berokkend, verklaart het Heilig Of ficie dit te betreuren. Overtuigd van de katholieke mentaliteit van dr. Terruwe heeft het Heilig Officie het vertrouwen, dat haar publikaties, gefundeerd op gezonde en juiste beginselen, voor priesters en voor anderen van groot nut kunnen zijn." Dr. Terruwe verklaarde tegenover het A.N.P. dat deze beslissing haar bijzonder verheugt en dat zij grote bewondering c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Het tweede schot van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Ann Hasekamp, Peter Aryans e.a Zondag 20 u.: „De polyester polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. M.m.v. Karin Haage, Sara Heyblom, Wim van den Heuvel, Piet Römer e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Haarlems P.T.T. Mannenkoor en Spoorwegmannenkoor. Maandag 19.30 u.: Matthaus Passion van J. S. Bach door de Chr. Oratorium Vereniging o.l.v. George Robert. M.m.v. Jongenskoor Koorschool St. Bavo, N.Ph.O. en Klaas Bolt (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Mondo caldo di notte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Eddie in volle vaart", 14 j. Van daag 23.30 u.: „Onstuimige driften", 18 j. Zondag llu.: „Op het altaar der liefde", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Vreemde bedgezellen", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Tom en Jerry festival", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maan dag 20.15 u.: „Zoeloe", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Kasteel in Zweden", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Huur lingen van de dood", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het duivelshuis", 18 j. Studio, 14 en 20 u. en zondag 14, 17 en 20 u.: „De kardinaal", 14 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot en met 13 juni. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 17 mei elke avond ook van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon- itelling van voorj aars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchtentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Tot 25 april: Expositie van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Dagelijks van 14-17 u. Tot 25 april. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Van daag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gast: Het Labberdoedas Cabaret. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. ZATERDAG 10 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Het geheime com mando". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jerry, hou je roer recht". ZONDAG 11 APRIL City, 14.30 u.: „De wet van het zwaard"; 19 en 21.15 u.: „Het geheime commando". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Jerry, hou je roer recht". MAANDAG 12 APRIL City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; fi liaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Teen agers in de zon"; 23.30 u.: „S.S. Sadisme". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie zet zich schrap". W.B. Theater, 20 u.: „Het jaar 79, de vernietiging van Herculaneum". Kennemer Theater, 20 u.: Toneeluitvoe ring Gemeentelijk Lyceum, „De getemde feeks'. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Toneelavond „Toi Toi": „Kleine kinderen worden groot". Herv. Kerk, Wijk aan Zee, 20 u.: Paas spel door de schooljeugd. De Opgang, 20.15 u.: Lentebal Jongeren- sociëteit. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oos ter wijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. ZONDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: „Vogelvrij verklaard"; 16.30 u.: „Teenagers in de zon"; 19 en 21.15 u.: „De dief van Damascus". Luxor Theater, 14.15 u.: „De schaduw van Zorro"; 16.30 u.: „Eddie zet zich schrap"; 19 en 21.15 u.: „Les amants". W.B. Theater, 14.30 u.: „De duurste man van het leger"; 16.30 u.: „Het jaar 79, de vernietiging van Herculaneum"; 10 u.: „De valstrik". Herv. Kerk, Wijk aan Zee, Paasspel door de schooljeugd. MAANDAG 12 APRIL „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: dief van Damascus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Les Amants". W.B. Theater, 20 u.: „De valstrik". Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9 tot 12 u„ van 14 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 1921 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. heeft voor deze daad van het Heilig Offi cie. Dr. A. Terruwe, zenuwarts te Nijmegen, werd sinds 1950 ervan verdacht zedelijk on geoorloofde theorieën te huldigen en toe te passen. Deswege is zij reeds in 1950 aangeklaagd bij het Heilig Officie te Rome. Na onder zoekingen van verschillende aard, waarbij de Nederlandse bisschoppen geen grond voor de beschuldigingen konden ontdekken verscheen in 1956 vanwege het Heilig Of ficie een waarschuwing aan de Nederland se priesters. Deze waarschuwing veroor deelde in acht punten stellingen, waarvan dr. Terruwe zelf zegt, dat zij deze niet verkondigde. Zij is dan ook steeds door gegaan op de ingeslagen weg. Daarop volgde de verplichting aan alle seminaristen, priesters en kloosterlingen via speciale oekases uit Rome, geen ge bruik te maken van de hulp van vrouwe lijke psychiaters. Tegelijkertijd werd de Nijmeegse prof. Duynstee, redemptorist, die dr. Terruwe als moraal-theoloog ter zij de stond, van zijn ambt ontheven en naar Rome overgeplaatst. Kardinaal Alfrink heeft getracht namens de Nederlandse bisschoppen in Rome de intrekking van de waarschuwing en reha bilitatie der betrokkenen te verkrijgen. Enkele jaren geleden is dat gelukt ten aanzien van prof. Duynstee, die naar Ne derland terugkeerde. Thans heeft de be middeling van de kardinaal ook effect ge had voor dr. A. Terruwe. In de Britse week in Amsterdam zullen twee Londense dubbeldekkers naar Am sterdam komen. Op 11 mei komen ze per boot in de Rottedamse haven aan. Amster dams burgemeester, mr. Van Hall, die gisteren van een bezoek aan Londen is teruggekeerd, zei dat het Britse ministerie van handel moeilijkheden verwachte, om dat de bussen niet onder de tramdraden door zouden kunnen. In het kantoor van de Britse week zei men dat de bussen wel degelijk onder de tramdraden door kunnen rijden en de te lage viaducten zullen ver mijden. Het ligt in de bedoeling dat de twee bussen, ieder met een Nederlandse conductrice, tijdens de Britse week op 3 routes in Amsterdam zullen rijden, alle 3 met beginpunt Museumplein, en wel van dit plein naar de Dam, naar Amstelveen en naar de nieuwe Hemweg in Amster dams verre westen. De oud-burgemeester van Enschede, de heer Thomassen, die op 22 april wordt ge ïnstalleerd als burgemeester van Rotter dam, zal die dag met zijn gezin van de vliegbasis Twente naar Rotterdam vliegen. Het vliegtuig vertrekt om twaalf uur des middags en zal ongeveer drie kwartier later landen op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam, waar het burgemeesters gezin wordt begroet door een deputatie Rotterdammers. Het Twents Vliegsyndi- caat heeft de heer Thomassen dit uitge leide aangeboden en de burgemeester heeft het aanbod aangenomen. Advertentie In de R.A.I. Ruim 300 stands met demonstraties. Alleen geopend van 10-17 uur.Toegangsprijs f2.50 (incl.bel.l. Voor bezoeksters van bulten Amsterdam gere duceerde reisbiljetten. Inlichtingen stations N.S. De 83-jarige wielrijder J. G. B. uit Co- lijnsplaat is vrijdagmiddag verongelukt. De man werd in Kortgene aangereden door een bestelauto. Hij was op slag dood. In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg is de 72-jarige Marie Wilhelmien Anna Stultiens-Verhagen uit Eindhoven overleden aan de gevolgen van een aan rijding. Zij was vorige week woensdag na bij haar woning aan de Hertogstraat in Eindhoven door een bromfietser aange reden. De 29-jarige G. van Erp uit Gorinchem is met zijn bromfiets in volle vaart tegen de afsluitboom van de brug over het Mer- wedekanaal gereden. De man werd zo ern stig gewond, dat hij kort na aankomst in het streekziekenhuis in Gorinchem is over leden. Gisteravond om half zes is een personen auto, bestuurd door de 23-jarige straat maker J. D. Bos uit Enschede, op de weg van Schoeppingen naar Ahaus tegen twee bomen gebotst. De bijrijder, de 32-jarige gehuwde straatmaker J. Barelds uit En schede, werd uit de wagen geslingerd. De man is kort na het ongeval overleden. De heer Bos werd ernstig gewond. De 59-jarige W. van Laar uit Rhenen is vrijdagavond op de Cuneraweg in Veenen- daal om het leven gekomen, toen hij met zijn brommer in botsing kwam met een stadgenoot, die plotseling het fietspad overstak. In het Nederlands tijdschrift voor ge neeskunde heeft dokter C. Zegveld uit Alkmaar critiek op een recente televisie uitzending, waarin de kijkers werd ge leerd hoe de mond-op-mond-beademing behoort te worden toegepast. Dokter Zeg veld zegt geen moment te kunnen geloven dat de arts die het commentaar verzorg de de gedemonstreerde manier van beade ming ooit in de praktijk heeft geprobeerd. „Hij had dan kunnen constateren dat bij een mens van vlees en bloed de tho- rax gaan millimeter uitzet. Wanneer men namelijk de hand op de keel van de pa tiënt legt, zoals dat op het scherm was te zien, wordt de mondbodem met de tong zo ver naar achter gedrukt dat er geen in- of uitademing meer mogelijk is. Bij de oefenpop kan dit ongestraft gebeuren; die ademt op die manier toch wel, en geeft aan de cursist de valse illusie dat hij de ze techniek beheerst. Zo gemakkelijk is dit echter niet", aldus dokter Zegveld, die be sluit: „wil men het goed doen dan be hoort slechts het benige gedeelte van de kin, dus alleen het uiterste puntje opge drukt te worden en dan nog liefst met de toppen van één of twee vingers. Maar dit wordt nergens onderwezen, terwijl het een van de essentiele punten is". Over de eeuwenoude sage van „De Vlie gende Hollander" heeft de Amsterdamse journalist-publicist Jacques Vréke een berijmde vertelling geschreven, die door Eppo Doeve is geïllustreerd en bij een Haarlemse uitgeverij is verschenen (n.v. uitgeversmij Swart I.O.). De netto-op brengst van dit boekwerk, getiteld „De Vliegende Hollander van de duivelshoek verlost veilig thuisgevaren", komt ten goede aan de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddingmaatschappij. In deze symbolische ballade, waarvan de strek king op alle tijden toepasselijk is, verzin nebeeldt het schip: het sohip van staat, de schipper: de soms ontredderde ziel van ons volk, diens vrouw: het geloof en de bak- zeun: onze jonge trouwhartige generatie zo schrijft de auteur in zijn voorwoord. Het boek (kost 17,50) heeft dubbelbla dige pagina's zodat die met d-e illustraties er desgewenst uitgehaald kunnen worden zonder dat dan tekstpagina's verloren gaan. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft tijdens de behan deling van een zaak tegen een Engelsman critiek geoefend op de verstrekking van Britse „visitor's passports", een docu ment te vergelijken met een persoonbe- wijs. „Deze „visitor's passports" worden te lichtvaardig afgegeven en daardoor krijgen wij ongewenste Engelsen hier" zei hij. De verdachte in deze zaak, een 34- jarige koopman, bleek bij zijn aanhouding niet minder dan twaalf van dergelijke „vi sitor's passports" op verschillende na men in zijn bezit te hebben. Hij gebruikte deze legitimatiebewijzen bij zijn pogingen om reisbureaus en ban ken in Nederland te bewegen vergoedin gen te geven voor zogenaamd verloren ge- gane reischeques. Bij een reisbureau en een bank in Rotterdam slaagde hij Hij kreeg daar 200 dollar en 65 Engelse ponden los. Bij het hoofdkantoor van het reisbureau in Amsterdam viel hij echter door de mand. De rechtbank in Amster dam had hëm veroofdefeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens oplichting. De pro cureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Op 23 april wijst het gerechtshof arrest. De burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck, heeft gistermiddag jonk vrouwe A. H. Ph. J. baronesse van Heem stra en ir. W. F. Tuininiga in de echt ver bonden De plechtigheid werd bijgewoond door de prinsessen Margriet en Christina. 211 De professor was direct bereid om de angstige mensen te vertellen, wat er aan de hand was. In zijn woning rolde hij een grote kaart uit, waarop allerlei wolken stonden aangegeven. „Kijk eens," zei de geleerde vriendelijk, de wetenschap kent vele soorten. Dik ke wolken en dunne wolken, hoge wolken en lage wolken, natte wolken en droge wolken, de zogenaamde stofwolken". Ze luisterden allemaal beleefd, maar toen de professor nog een tijdje doorging zei één der bezoekers zachtjes: „Dat is erg belangrijk professor. Maar hoe komt het nu, dat er ineens vierkante wolken en driehoekige wolken en ronde wolken zijn gekomen?" Peinzend bracht de professor een vin ger aan het hoofd. „Een uitstekende vraag," zei hij waar derend. „Ik had het niet beter kunnen stellen. Welnu.in geen enkel boekwerk komen deze verschijnselen voor. Dus is er maar één oplossing". „Welke, professor?" vroegen de bezoe kers ademloos. „We moeten zelf de oorzaak zoeken,' zei de profesoor en iedereen werd stil van eerbied voor de knapheid van de ge leerde. V|,U6, JON66NS, WE MOETEN HET VAN66M, VOORDAT HET WEGVAART 1 HET 6AAT BESLIST VEEL ÓEMAKKEI/UKER ALS WE WAT ZAND WE66RAVEN HE, WAT IS DAT, HET SCHIP 61UDT VAN- ZELF IN HET WATER 1752-D Meisje verdronken. Een dochtertje van zes jaar van de familie De Kruyf in Doode- waard is met de fiets van de dijk af in het water gereden en verdronken. Bergingsdienst. Het landelijke alarmnum mer van de rijkspolitie 070-180095 zal ook kunnen worden gebruikt voor alar mering van de door de Bovag opgezette bergingsdienst. De verkeerscentrale van de rijkspolitie heeft besloten haar num mer ter beschikking te stellen teneinde een snelle en doeltreffende alarmering van kraanwagens in het belang van de verkeersveiligheid te garanderen. Jeugdluchtvaartdag. Op woensdag 21 april zullen bijna achttienhonderd leerlingen van de hoogste twee klassen van scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs op de vliegbasis Soesterberg de nationale jeugdluchtvaartdag mee maken. Tezamen met de Koninklijke Luchtmacht heeft de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart deze dag georganiseerd. Hoogleraar. Dr. R. Wentholt, hoofd van de hoofdafdeling algemene sociale aange legenheden van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid, is met ingang van 1 september 1965 benoemd tot gewoon hoogleraar voor de sociale psychologie in de faculteit der sociale wetenschappen aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Giraffebaby dood. Giraffe-baby Rudolf, tien maanden oud, is gestorven in het dierenpark Wassenaar. Een ongelukje tijdens de autorit van zijn geboorteplaats Blij dorp naar Wassenaar is Rudolf fa taal geworden. In de nacht van donderdag op vrijdag is een 21-jarige woonwagenbewoner uit Heerde uit het Deventer politiebureau ont snapt, waar hij in een cel op de eerste ver dieping was ingesloten pp beschuldiging van kabeldiefstallen bij het Deventer over slagbedrijf. Hij wist enige tralies te verbuigen en kwam daarna op een binnenplaatsje te recht, na een ongeveer vijf meter hoge sprong te hebben gemaakt. Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl zich boven Finland en het wes ten van Rusland een krachtig gebied van hoge luchtdruk handhaaft, is in het zee gebied tussen Schotland en IJsland een tamelijk diepe depressie aangekomen. Deze beweegt zich nu in ongeveer noordnoord- oostelijke richting en verwijdert zich dus van ons land. Aan de zuidflank van de depressie stu ren zuidwestelijke winden zachte, voch tige oceaanlucht in de richting van de Noordzee. In deze luchtmassa is het over wegend zwaar bewolkt en af en toe valt uit deze bewolking wat lichte regen. Het koufront van de depressie, waar achter zich polaire lucht bevindt, bereikte vanmorgen de Ierse zee. Het zal waar schijnlijk in de nanacht in Nederland ar riveren om daarna het gehele land te pas seren. Morgen stroomt dus van het westen uit weer koudere lucht over Nederland. Hierin komen opklaringen voor, die plaat selijk door enkele buien zullen worden af gewisseld. Maximum- en mlnlnum- w 15 temperaturen binnen- en buitenland SB u SS ES Den Helder regen z 6 4 Ypenburg regen zzw 9 4 Vlissingen geheel bew. z 10 7 Eelde geheel bew. z 11 3 De Bilt regen z 10 2 Twente geheel bew. z 11 3 Eindhoven geheel bew. z 11 2 Z.-Limburg zwaar bew. z 10 3 Helsinki licht bew. ozo 1 -10 Stockholm geheel bew. zo 3 -1 Oslo sneeuw zo 2 -2 Kopenhagen geheel bew. ozo 2 0 Aberdeen licht bew. z 9 4 Londen regen zzw 14 7 Amsterdam regen z 10 5 Brussel geheel bew. z 11 6 Luxemburg licht bew. zzo 9 1 Parijs geheel bew. z 14 7 Bordeaux zwaar bew. wzw 15 11 Grenoble licht bew. n 12. 7 Nice onbewolkt n 18 9 Berlijn geheel bew. O 6 Frankfort onbewolkt w.stil 14 -1 München half bew. zw 8 3 Zürich geheel bew. w.stil 10 4 Genève onbewolkt w.stil 12 1 Locarno onbewolkt OZO 19 6 Wenen regen n 11 4 Innsbruck geheel bew. w.stil 6 5 Belgrado regen zzw 18 10 Rome half bew. w.stil 18 7 Barcelona zwaar bew. n 17 3 Madrid half bew. w.stil 21 7 Mallorca zwaar bew. w.stil 19 8 Lissabon zwaar bew. nnw 17 11 Zondag 11 april Zon op 5.53 uur, onder 19.31 uur. Maan op 13.40 ur, onder 4.42 uur. Maandag 12 april Zon op 5.51 uur, onder 19.32 uur. Maan op 15.03 ur, onder 5.07 uur. Maanstanden 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 april Hoog water 10.24 uur en 23.23 uur. Laag water 5-21 uur en 18.25 uur. Zondag 11 april Hoog water 12.11 uur en uur. Laag water 7.06 uur en 20.15 uur. Maandag 12 april Hoog water 0.56 uur en 13.25 uur. Laag water 8.40 uur en 21.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2