Politieke actualiteiten in partijbijeenkomsten besproken AGENDA Signalement is bekend van kindermoordenaar KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO V Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG album sigaren V.V.D.: Men kan van de heren Vondeling en Suurhoff van alles verwachten Belg betaalde met verkiezingsbiljet Baby stikt in bed „Alfonso Tercero" weer naar zee Eindhovense politie vordert „Moleneiland" geopend door prins Bernhard Koningin bij inzegening van huwelijk Jongen dwingt trein tot stoppen Amerikaan leefde van verliezen van reischeques *7*1 Man dood gevonden in een duinpan Wind en regen MAANDAG 12 APRIL 1965 2 C.H. Unieraad: Geen binding vooraf A.R.-probleem: fractievoorzitter Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „FESTO" SCHUURMACHINES C.P.N.-eisen oS ,.V„ -Hv 1 Mi WEERRAPPORTEN SS De recente politieke ontwikkelingen rond de kabinetsformatie zijn dit week' einde besproken in een congres van de V.V.D. in Zwolle, in de Unieraad van de Christelijk-Historische Unie in Utrecht, in een bijeenkomst van de A.R.-Tweede- Kamerfractie in Den Haag en in een openbare C.P.N.-vergadering in Rotter dam. „Men kan van de tactiek van de heren Vondeling en Suurhoff van alles verwach ten, maar niet dat zij het sociaal-econo misch beleid van het kabinet-Marijnen zul len voortzetten. Dat zou teveel gevraagd zijn." Dit zei zaterdagmiddag mr. H. van Riel tijdens het V.V.D.-congres, waar het beleid der beide V.V.D-Kamerfracties aan de orde kwam. Deze bespreking leidde tot een politiek college, waarvan de onderwerpen varieer den van o.m. verkeersvraagstukken, ont wikkelingshulp, het vreemdelingenbeleid en geboortebeperking tot het radio- en tele- visiebe'eid. Over de ontwikkelingshulp merkte de heer Van Riel o.m. op, dat een te scherpe behartiging van de Nederlandse industriële belangen de hulp aan de ontwikkelingslan den weinig ten goede zal komen. Over het vraagstuk van de geboortebeperking zei hij. dat men het belang hiervan voor ons land niet mag overschatten en dat men het wereldbelang hierbij zeker niet mag onderschatten. Het Tweede Kamerlid mr. Berkhouwer zei dat de fractie zal blijven ijveren voor „een niet bureaucratisch, maar een warm, ruimhartig, echt menselijk beleid" inzake het vreemdelingenvraagstuk. Zijn collega mr. Joekes noemde de Breedband-affaire een goede zaak en zei o.m. dat deze aan gelegenheid zijns inziens staatsrechtelijk een volkomen correct uitgevoerde transac tie was. Mevrouw Van Someren-Downer uitte critiek op het omroepplan-Cals en zei „Als het plan van minister Cals openheid is, is Lutjebroek een wereldstad." Zij noemde het betreurenswaardig, dat juist minister Cals op dit terrein volgens haar „een reuzezwaai" heeft gemaakt. De leider van de Tweede Kamerfractie, mr. Geertsema, kwam nogmaals terug op de recente politieke ontwikkelingen. Hij zei dat de fractie voor zware beslissingen heeft gestaan, beslissingen waarvan het voortbestaan van het kabinet-Marijnen me de afhankelijk was. De gevraagde prijs was een volledige capitulatie. „Een begin selpartij als de V.V.D. mag en kan die prijs niet betalen," zei mr. Geertsema. Hij noemde het „angstig om te zien, met hoeveel gemak de A.R.-fractie en de K.V.P.-fractie hun samenwerking met li beralen en christelijk historischen hebben verwisseld voor die met de socialisten." Hij was van oordeel dat hetgeen thans is gebeurd, een grote stimulans zal kunnen worden voor de groei van het liberalisme. De vergadering nam een motie aan, waarin solidariteit wordt uitgesproken met de Spaanse en Portugese bevolking, die strijden voor verwerving van de burger lijke grondrechten. Tot voorzitter van de V.V.D. werd her kozen ir. K. van de Pols uit Rotterdam. Ir. L. Korver te Waalre werd hoofdbe stuurslid. In Utrecht kwam de Unieraad van de C.H.U. bijeen onder voorzitterschap van jhr. mr. L. de Geer van Oudegein. Be sproken werd de aanvankelijke deelneming van de C.H.U. aan het overleg omtrent de kabinetsformatie, de wijze waarop daar aan een einde kwam en de huidige pos! tie van de C.H.U. De Unieraad stelde zich vrijwel unaniem achter de bezwaren van de C.H.-Tweede Kamerfractie tegen de door formateur Cals aangegeven procedu re inzake de kabinetsformatie, namelijk de binding vóór de bespreking van de rest van het regeringsprogramma aan het eer ste toen voorgelegde voorstel-Cals inzake het toekomstig omroepbestel. Nadrukkelijk zegt de Unieraad dat van een terugkomen op vroegere toezeggingen of uitspraken door de fractie of de fractievoorzitter geen sprake is geweest. Ten slotte spreekt de Unieraad het volste vertrouwen uit in de C.H.-Tweede Kamerfractie in de ver wachting, dat zij een eigen constructieve oppositie zal voeren. Dinsdagavond zal de Anti-Revolutionaire fractie in de Tweede Kamer een belang- c Concertgebouw, vandaag en dinsdag 19.30 u.: Matthaus Passion van J. S. Bach door de Chr. Oratorium Vereniging o.l.v. Geor ge Robert. M.m.v. het N.Ph.O. en het jon genskoor van de Koorschool St. Bavo. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Mondo caldo di notte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bed' gezellen", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Zoeloe", 14 j. Dinsdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kasteel in Zweden", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het duivels- huis", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „De kardinaal", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaame/Damstraat) Tot 27 april: Expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks van 14-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de le krant van vrijdag 9 april). MAANDAG 12 APRIL City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 13 APRIL City, 19.30 uur: „Exodus". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: dr. W. F. Storm spreekt over orale anti-conceptie. Zaal Petrakerk, 20 u.: vergadering af deling IJmuiden-Oost van de N.C.V.B. Briniostraat no. 12, 20.45 u.: ledenver gadering Vereniging voor nijverheids onderwijs in Kennemerland. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De dief van Damascus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Les amants". W.B. Theater, 20 u.: „De valstrik". Stadskantoor, expositie moderne kunst uit het Frans Hals museum te Haarlem, geopend van 912 uur, 13.3016.30 uur en van 19.30—22 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 118 uur. De Opgang, 20 uur: Paasavond voor de Ned. Christen Vrouwenbond. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Klaverjasavond voor de K.A.B. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend va: 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. DINSDAG 13 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dief van Damascus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Les amants". Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9 tot 12 u., van 14 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 1921 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, r.k. leeszaal geopend van 14 21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.k. leeszaal geopend van 1921 uux. Advertentie Doelslraat - Haarlem - Tel. 1J252 rijk besluit moeten nemen door het kiezen van een nieuwe fractievoorzitter, nu de heer J. Smallenbroek minister van Binnen landse Zaken wordt. De heer B. Roolvink is vice-voorzitter. Daar bekend is dat de heer Roolvink niet veel voelt voor samen werking met de Partij van de Arbeid, wordt de heer P. C. Elfferich als kandi daat voor het voorzitterschap van de frac tie genoemd. De keuze van een voorzitter zou, naar het A.N.P. uit welingelichte bron heeft vernomen, afhangen van een thans nog weifelende stem. Dit is voor de heer D. Vreugdenhil uit Utrecht, oud-voorzitter van de groep A.R.-bezwaarden, aanleiding, zich tot alle organen van de Anti-Revolu tionaire Partij te wenden met het verzoek de kandidatuur-Roolvink te steunen. In een openbare vergadering van de Communistische Partij Nederland in Rot terdam heeft de secretaris, het Tweede Kamerlid de heer Hoekstra gezegd: „Wij zullen ons niet bewegen in speculaties of een regering met of zonder socialisten be ter zal zijn. Als er P.v.d.A.-ministers ko men die werkelijk niets willen veranderen, zal dit in dé lonen merkbaar moeten zijn. In geen geval mag aan een door de on dernemers gewenste politiek van beste dingsbeperking. loonstop en prijsverhoging tegemoet gekomen worden." Volgens de heer Hoekstra moet van de komende regering geëist worden: geen en kele steun aan kernbewapening van West- Duitsland, geen steun aan de vorming van een Europese Unie en een begin van de verlaging van de oorlogsbegroting. Het lid van het dagelijks bestuur van de C.P.N. de heer W. Hartog sprak zich uit voor één grote Nederlandse vakbewe ging, het N.V.V., waarin plaats zou zijn voor ieder, ongeacht zijn levensovertui ging. Een garagehouder te Bergen op Zoom heeft bij de politie aangifte gedaan van oplichting door een Belg, die bij hem ben zine had getankt. De man betaalde met een biljet van duizend Belgische franken, zoals de garagehouder aanvankelijk meende. Hij kwam echter later tot de conclusie dat het een verkiezingsbiljet was van een van de Belgische politieke partijen, dat aan de voorzijde veel overeenkomst met een echt bankbiljet van duizend franken vertoont. Een bijna vier weken oude baby, Mar cel van Zanten, is zaterdag in de Amster damse tuinstad Slotermeer gestikt in het bed van zijn ouders. -De-moeder-had het kind in de ochtenduren gevoed en daar na tussen haar en haar echtgenoot laten liggen. Toen het echtpaar wakker werd bleek de baby te zijn overleden. Het Spaanse 700 ton metende schip „Al fonso Tercero", dat enkele dagen geleden in IJmuiden aan de ketting werd gelegd wegens een niet betaalde schuld aan een Groningse rederij, is weer naar zee ver trokken, nadat de reder van het schip te Bilbao het verschuldigde bedrag had vol daan. De politie te Eindhoven heeft het vermoedelijke signalement verstrekt van de dader van de ontvoerings- en moord zaak te Eindhoven: Leeftijd 20 tot 30 jaar, lengte 1.80, normaal postuur. Rossig tot bruin haar, vol en aan de voorzijde vermoedelijk krullend. Ovaal gelaat, gelaatskleur gebruind. Spreekt algemeen beschaafd Nederlands, beslist geen dialect. Bruinachtige driekwart regenjas. Donkerbruine of zwarte schoe- Het „moleneiland" in Holland, Michigan, dat door prins Bernhard is geopend, be looft een toeristische attractie van for maat te worden. Een miljoen bezoekers per jaar lijkt geen overdreven verwach ting. Het eiland is „een stukje Nederland in Amerika" passend bij de stad Holland, welker 24.916 inwoners goeddeels van Ne derlandse afkomst zijn. Het pronkstuk is een echte draaiende Nederlandse windmolen, die meer dan twee eeuwen geleden in Nederland werd gebouwd, enige tijd geleden werd ontman teld en nu in Holland is opgebouwd. Het moleneiland is ontstaan door het graven van een duizend meter lang kanaal, com pleet met dijken en een ophaalbrug. De molen, veertien meter hoog, heeft een drie meter brede galerij, vanwaar men uitkijkt op 150.000 tulpen, die in volle bloei zullen zijn voor het tulpenfeest van 12 tot 15 mei. Op dit feest vertoont Neder land nog 750.000 andere tulpen, die de laatste 35 jaar duizenden naar de stad Holland hebben doen trekken. Zijn de tul pen uitgebloeid dan wordt de molen om> ringd door andere bloemen en gewassen. De koningin, de prinsessen Margriet en Christina en de verloofde van prinses Mar griet, de heer Pieter van Vollenhoven, heb ben in de kapel van kasteel Staverden in Elspeet de kerkelijke inzegening bijgewoond van het huwelijk van ir. W. F. Tuininga met jonkvrouwe A. H. P. J. baronesse van Heemstra. Een zestienjarige jongen is dit weekein de door de Rotterdamse politie aangehou den, omdat hij zaterdagavond een bestuur der van een personentrein in de richting Gouda heeft gedwongen tot een noodrem- ming. De jongen was in de buurt van het viaduct over rijksweg 3 naar hij later be kende uit baldadigheid op de rails gaan staan, juist voordat de trein zou passeren. Terwijl de trein sterk afremde rende de jongen van de rails af en verdween in het donker. De trein had zes minuten vertra ging. nen. Maakt verzorgde indruk. Rookt middel-zware shag, vermoedelijk Sam son. Is in het bezit van een rijwiel, zwart gelakt met chroom-nikkelen stuur, ver' moedelijk merk Combi, met standaarc ter linkerzijde. Zondagavond heeft een man de politie telefonisch gemeld dat hij woensdagavond omstreeks zeven uur op het Leender fiets pad een man met een jongetje op de fiets had ontmoet. Op dit moment wordt de zaak verder on derzocht. Verschillende rechercheurs uit het personeel van honderd man, dat dit weekeinde aan deze zaak heeft doorgewerkt zijn op dit nieuwe spoor gezet. Uit de bin nengekomen mededelingen is de politie tot de samenstelling van het genoemde signa lement kunnen komen. Een dertienjarige jongen heeft woensdag avond op de Achterbeekseweg een man ontmoet, die hem een shag-sigaretje, merk Samson, aanbood. Hij heeft waarschijnlijk de moordenaar gesproken. Onafhankelijk van elkaar hebben de jongeman en Mi chel van Happel, het vriendje van Corrie Hofman, een foto van een man, gelijkend op het signalement, aangewezen. Zij meen den hem als de dader te herkennen. De politie werkt thans aan de samen stelling van een montagefoto, waarin alle gegevens zijn verwerkt. De politie doet voorts een oproep aan een man en een vrouw, die woensdagavond op het tijdstip van de misdaad in de nabijheid van de hut van Mie Peels zijn geweest. Zij zijn het zandpad overgestoken en zouden de moordenaar gezien moeten hebben. Man en vrouw zijn door een persoon, die voor bij fietste opgemerkt. De vrouw was onge veer vijftig jaar en had grijzend haar. De man wordt op twintig jaar geschat en droeg een donker jack. Corrie Hofman is vanmorgen begraven De straten waren door politieagenten afge zet, tientallen rechercheurs bevonden zich in burger onder de duizenden toeschou wers, en cameramensen legden de hagen belangstellenden op films vast. In de St. Josefskerk droeg rector Nijens de engelenmis op, een uitvaartdienst, die door de katholieke kerk voor kinderen, die nog niet tot de jaren van verstand zijn gekomen, in liturgisch witte gewaden wordt verricht. Na de engelenmis volgde de tocht naar het r.k. kerkhof aan de Leeuwenstraat. In het kantoor van de American Express Company aan de Meent te Rotterdam is een 35-jarige Amerikaan gearresteerd, die ervan wordt verdacht oplichtingen te heb ben gepleegd. De man vertelde dat hij zijn reischeques had verloren, hetgeen hij onder ede be vestigde. Het is de gewoonte dat in zo'n geval, na het inwinnen van allerlei inlich tingen uiteraard, nieuwe cheques worden verstrekt. De man zou dezelfde truc ook hebben uitgehaald in Singapore, Madrid en Parijs. Advertentie Senoritas 16ct Corona 20 ct - Bolknak 25- 30 ct met prachtige sigarenbandjes ROZEN - PADDESTOELEN TULPEN - ZEILJACHTEN 4, T 0.s r q 7 \YV. 212. Het duurde een hele tiid, voordat iemand de professor durfde vragen: „U hebt natuurlijk gelijk, we moeten de oor zaak zoeken van die ronde, vierkante, langwerpige en driehoekige wolken. Maar hoe doen we dat?" Juist wilde de hooggeleerde heer weer een uitvoerige rede gaan houden, toen ie mand bij het raam plotseling riep'; ,Nee maar, kom nóu eens kijken dat is verschrikkelijk!" Ze renden allemaal naar het raam en zagen meteen, wat hij bedoelde. Het was gaan regenen, maar uit de rare wolken kwam een heel andere regen, dan ze ge woon waren. Alle druppels hadden de vorm gekregen van de wolk, waaruit ze gekomen waren. E r waren ronde, vierkan te, langwerpige en driehoekige druppels, en juist die laatste veroorzaakten veel schade. Met hun scherpe punten sloe gen zij de ruiten stuk, en nog veel erger was het, dat zij de regentonnen lek stoot ten, zodat het water en nog harder uit stroomde dan het naar binnen was gegaan. Als het zo doorging zou de bewolking al heel spoedig niets meer te drinken hebben. Nu begreep ook de professir, dat de tijd van praten voorbij was en het uur van handelen was aangebroken. „Ik ga er meteen op af!" riep hij uit. HOE KAN HET SCHIP NO OP EIGEN KRACHT WEGVAREN? NU MOETEN WE ALLEEN N06 EEN BEETJE WIND IN DE TEILEN AHA, WALUE RUS HEEFT GETROKKEN J753-E Surinaams bezoek. De minister van Land bouw van Suriname, de heer Rada Kis- hun, heeft een bezoek gebracht aan de Koninklijke Nederlandsche Heide Maat schappij te Arnhem. Val van trap. Na een bezoek aan haar buren om naar de t.v. te kijken is gis teravond de 77-jarige mevrouw C. van Oeveren uit Amsterdam door een val van een trap om het leven gekomen. Spaarbankboekjes gestolen. Uit een af gesloten kamerkast in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam zijn een geldkis- je met vijf spaarbankboekjes, waarop totaal circa 33 mile staat, enige siera den en een bedrag van achthonderd gul den in contanten gestolen. De spaarre keningen zijn onmiddellijk geblokkeerd. Kleuter verdronken. Bij de jachthaven „De Opbouw" aan de Scheendijk te Breukelen is zondagmiddag tegen vijf uur de vierjarige Jacoba Pietemella van Ginkel, dochtertje van de familie Van Ginkel, uit de Krijtstraat te Utrecht spelend te water geraakt en verdronken. Geen misdrijf. Bij de zaterdag verrichte sectie op het stoffelijk Overschot van de 57-jarige vertegenwoordiger H. M. Rijn uit Maarn, dat vrijdagavond uit de Am- stel in Amsterdam werd opgehaald, is geen spoor van misdrijf gevonden. De man werd sedert 26 maart vermist toen hij Maarn in zijn auto verliet om naar zijn werkgever in Amsterdam te gaan, met wie hij een onderhoud zou hebben. Acht arrestaties. Al acht arrestaties heeft de recherche van het burau Singel d« afgelopen week verricht in de omvang rijke fraude bij het restaurant De Vijff Vlieghen van Nicolaas Kroese in de Spuistraat te Amsterdam, waarvan vijf tien personeelsleden worden verdacht. Duitse monteur verdronken. In de Ooster haven te Groningen is het stoffelijk overschot opgehaald van de 28-jarige Duitse monteur Winfrid Steffen uit Hut- tersdorf, die al negen dagen werd ver mist. Zondagmiddag omstreeks drie uur is in een duinpan nabij het waterleidingbedrijf in de duinen te Schoorl het stoffelijk over schot aangetroffen van de 41-jarige W. Popma, metaalbewerker uit Alkmaar. De man had op 5 april het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar in overspannen toestand verlaten. Aangenomen wordt dat de man door ontbering is omgekomen. Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van zaterdag op zondag werd de zachte en vochtige lucht verdreven door het kou front van een diepe depressie, waarvan de kern tussen IJsland en de Faroer lag. Dro ge polaire lucht stroomde daarna met wes telijke winden over ons land, zodat zon dag langdurige zonnige perioden voorkwa men en er vrijwel nergens buien vielen. Tussen de diepe depressie bij de Faroer, die thans langzaam naar het noorden trekt en een hogedrukgebied ten westen van Portugal bestaat vooral in de hogere lucht lagen een krachtige westelijke stroming. Een storing trekt in deze stroming met grote snelheid over Engeland en de Noord zee naar onze omgeving. Verwacht wordt dat deze storing, die buiigheid en wind tij delijk flink doet toenemen, vanavond het grootste deel van het land reeds gepas seerd zal zijn. Daarna zullen weer opkla ringen voorkomen. De buiigheid zal gelei delijk verminderen. Na het passeren van de storing wordt de wind westelijk en voert iets koudere lucht aan. Maar omdat er ook van tijd tot tijd zon zal zijn, gaat de temperatuur ten opzichte van vandaag nauwelijks omlaag. Maximum- en minimum uu .5 temperaturen j d 5 c i d n binnen- en buitenland a o SE «J c S«j B c H Den Helder zwaar bew. zw 9 6 Ypenburg zwaar bew. wzw 11 6 Vlissingen regenbui zzw 10 7 Eelde zwaar bew. zzw 12 5 De Bilt zwaar bew. zzw 11 6 Twente zwaar bew. zw 14 6 Eindhoven regen zw 13 7 Z.-Limburg regen zw 13 6 Helsinki licht bew. zzo 5 -2 Stockholm motregen z 7 2 Oslo geheel bew. z 5 1 Kopenhagen licht bew. zzo 5 1 Aberdeen regen z 2 Londen half bew. zw 13 6 Amsterdam zwaar bew. zzw 11 6 Brussel zwaar bew. zw 13 7 Luxemburg zwaar bew. zzw 11 4 Parijs regen zw 14 8 Bordeaux regenbui w 14 5 Grenoble licht bew. nno 10 4 Nice zwaar bew. n 7 11 Berlijn zwaar bew. zzw 11 7 Frankfort regen zzw 11 3 München regen wzw 12 4 Zürich mist zzo 10 4 Genève zwaar bew. w 12 1 Locarno half bew. ozo 16 8 Wenen regen wnw 8 5 Innsbruck regen w.stil 13 5 Belgrado geheel bew. zo 15 Athene half bew. w.stil 15 Rome regen zzo 19 12 Barcelona half bew. nw 17 9 Madrid licht bew. w 17 3 Mallorca zwaar bew. w.stil 19 9 Lissabon licht bew. nnw 17 10 Dinsdag 13 april Zon op 5.48 uur, onder 19.34 uur. Maan op 16.26 uur, onder 5.27 uur. Maanstanden 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 12 april Hoog water 0.56 uur en 13.25 uur. Laag water 8.40 uur en 21.27 uur. Dinsdag 13 april Hoog water 1.56 uur en 14.19 uur. Laag water 9.44 uur en 22.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2