Franz Joseph Strauss verliest in CSU steeds meer aanhangers Proces tegen „Der Spiegel' breekt zijn politieke image Secretaris-generaal Thant is niet welkom in Peking Luther King moet rusten WERELDNIEUWS blijfjong, blijf fit: Gratie gevraagd voor Ait Ahmed dodenherdenking in concentratiekampen Nuchtere Truman Portugese studenten veroordeeld Proteststaking van Italiaanse artsen Soekarno vraagt om bezuinigingen Pools-Russische vriendschap met 20 jaar verlengd Treinbotsing eist doden in Brazilië ^Praatótoel STENOTYP MAANDAG 12 APRIL 1965 3 Veel moeite Bewering voor tij'delijke steno-typistes Genoeg maandag 12 april 1965 567ste STAATSLOTERIJ Q EERSTE KLASSE Radar-vliegtuigen naar strijdperk Vietnam Agressie beantwoorden Op de Nog meer bezuinigingen voor Britse defensie "Hoe gaat het er mee?" "Best, ik fiets immers weer (Van onze correspondent) BONN Het gaat niet goed met Franz Joseph Strauss. Terwijl zondag op de laat ste partijdag van de CSU in München vóór de algemene verkiezingen van negen tien september, Strauss opnieuw voor twee jaar tot voorzitter gekozen werd, waren de gedachten van de meeste partijgetrouwen bij de zaak „Strauss contra Augste'n". Vorige week vond de tweede zitting in net proces plaats. Hoewel de rechter op een vergelijk heeft aangedrongen, zijn de par tijen er niet op in gegaan. Augstein, de hoofdredacteur-eigenaar van „Der Spiegel" had zijn aartsvijand Strauss ervan beschuldigd, dat deze zich met steekpenningen verrijkt had. Strauss liet dit onverstandig genoeg niet op zich zitten en klaagde Augstein aan. De daar uit voortgekomen rechtszaak dreigt zich tot in den treuic te zullen vportslepen. Het zal er daarbij voor Strauss steeds somberder uit gaan zien. Dit gebeurt on danks het feit dat tal van beschuldigingen van Augstein waarschijnlijk niet geheel te bewijzen zullen zijn. Ook uit de beruchte „Fibag"-affaire is men nooit gekomen, waarbij Strauss onder ernstige verdenking stond als minister van Defensie steekpen ningen te hebben aangenomen. Ook de Spiegel-affaire, die Strauss zijn ministerszetel kostte, sleept zich nog steeds voort. De vijanden van Strauss en de schrijvers van Westduitslands jongste ge schiedenis hebben de vage hoop, dat het nu lopende proces over veel duistere zaken licht zal brengen. advocaat van Augstein af en bijt hem toe: „u zult hier nog spijt van krijgen". De advocaat antwoordt kalm: „wilt u mij bedreigen, meneer Strauss? Ik ben in het derde rijk" niet bang geweest en ik zal in het „vierde rijk" ook niet bang zijn". Voor dit decor begon vrijdag het partij congres van de C.S.U. Ook hier galmde het strijdgewoel nog na dat Strauss er heeft opgeroepen. In een poging de macht ste vig in handen te krijgen, probeerde hij de secretaris-generaal Jaumann buiten spel te zetten en er zijn vazal Oberhorner voor in de plaats te stellen. Nadat dit gedeeltelijk mislukte, kreeg Strauss gedaan dat Ober horner „hoofdafdelingsleider voor publici- teitswerk" werd. Kort daarna was Oberhorner verplicht met stille trom te vertrekken, nadat be kend geworden was dat hij in een door hem zelf opgestelde levensbeschrijving had gepronkt met veren die hem niet toekwa men. „Der Spiegel" greep de gelegenheid aan nog eens te releveren dat Strauss zichzelf hardnekkig „dr. Strauss" had ge noemd, totdat „Die Zeit" in 1956 openbaar had gemaakt dat Strauss alleen een ere doctoraat bezat. Sindsdien noemt Strauss zich „doctor honorus causa". In 1963 had Die Zeit" er nog op gewezen dat Strauss volgens de burgerlijke stand alleen de voornaam Franz draagt. Het zal Augsteins advocaten echter veel moeite kosten de zaak in juiste banen te houden, zo dicht voor de hand ligt het ge vaar dat men zich in nauwelijks ter zake doende details verliest. Heeft Franz Jo seph Strauss een intieme relatie gehad met de sexbom Jayne Mansfield tijdens een van zijn spectaculaire bezoeken aan de Verenigde Staten? Heeft hij zich een ge kleurde prostituée verschaft bij zijn over nachting in het Newyorkse Waldorf Asto ria? Jayne Mansfield ontkent en de „gebra- den-kippenkoning" die Strauss aan de ge kleurde prostituée zou hebben geholpen ontkent ook. Ook de Münchener burgemees ter ontkent. Hij zou hebben beweerd dat Strauss zich 5.000 mark onkosten in de maand zou hebben laten uitbetalen als secretaris-generaal van de C.S.U. Ook de makelaar, die Strauss' vrouw Mariandl zou hebben geadviseerd bij de aankoop van een miljoenenvilla in Ascona, ontkent. Getuige „Onkel" Brandenstein laat zich ziek melden. Hij is de man die rijk gewor den zou zijn met de steun van Strauss en de minister daarvoor als dank koffers vol biljetten van 50 mark thuis zou hebben be zorgd. Natuurlijk schittert ook Strauss' duistere vriend, de Passauer krantenuitge ver/evangelist Kapsinger door afwezigheid. Zijn naam is onverbrekelijk met de „Fi- bag"-affaire verbonden. Een jeugdig journalist die er door Strauss' advocaat van wordt beschuldigd wegens homosexualiteit te zijn gechan teerd, beweert voor de rechter door de ge heime politie te zijn gevolgd, verhoord en de raad te hebben gekregen zich niet tegen Kapsinger of Strauss te keren. Vorige week verscheen Strauss voor het eerst zelf op de zitting. Aan de andere kant van de tafel zat Rudolf Augstein. De aartsvijanden keurden elkaar geen blik waardig. Bij het einde van de zitting speel de zich de volgende boekdelen spre kende scène af. Strauss vliegt op de Advertentie HAARLEM, Kfoderhulssingel 44 TcUfoon (02500)-18342 ALGIERS (DPA-Reuter-AFP) De ver dedigers van de Algerijnse oppositieleider Ait Ahmed, die zaterdag voor zijn contra revolutionaire activiteit ter dood werd ver oordeeld, hebben president Ben Bella om gratie voor hun cliënt en voor de andere terdoodveroordeelde, Mohammed Ben Ah med, verzocht. Tegelijk werd een vermin dering van straf gevraagd voor degenen die tot langere vrijheidsstraffen werden veroordeeld. De Italiaanse katholieke missionaris pa ter Jean Defalco en Mohamed Chala, een van de naaste medewerkers van Ait Ah med, werden beiden tot twintig jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Twee verdach ten werd respectievelijk vijf en tien jaar gevangenisstraf opgelegd. Tot degenen die bij verstek ter dood ver oordeeld werien behoorden: Mohammed Khider, Mohamed Boudiaf, Dehiles Slima- ne Alias kolonel Sadok, Abdoelkader Ben- toumi, Hachemi Achour, Chala Achour, Amirat Slimane en Mohammed Akli Ben Younes. De C.S.U.-partijleden krijgen langzamer hand genoeg van al deze onrust. Ze begin nen steeds meer de partij boven de per soon van zijn turbulente voorzitter te stel len. Niemand twijfelde er overigens aan dat Strauss op het nu geëindigde partij congres opnieuw voor twee jaar tot voor zitter zou worden gekozen. Maar op de ach tergrond doemt de naam van de plaats vervangend voorzitter van de C.S.U., de mi nister voor Culturele Zaken in het Beier se kabinet, de jeugdige Ludwig Huber, op. Terwijl men nog applaudisseert voor Strauss, hebben vele partijleden zich al van Strauss afgewend en zijn hun blikken op Huber gericht. Hoe de afloop van de bizarre zaak Strauss contra Augstein" ook mag zijn, het totaalbeeld dat er van Strauss aan de openbaarheid wordt prijsgegeven wekt de zwartste vermoedens voor zijn kansen op een succesvolle terugkeer naar Bonn. In de boezem van de C.S.U. rekent men met de mogelijkheid dat Strauss' komeet wellicht zal zijn opgebrand, voor ze het Rijnlandse zenith weer zal hebben bereikt. Mocht dit opwindende natuurverschijnsel zich voordoen, dan heeft Augstein zijn doel bereikt, maar zal „Der Spiegel" in een situatie komen te verkeren, waarin het Franse linkse weekblad „l'Express" zich bevond na de onafhankelijkheid van Algerije: het verlies van eij van zijn voornaamste redenen van bestaan. Advertentie Prijzen van 5 zijn 50 zijn i 400 zijn nummers eindigend op 2 nummers eindigend op 682 nummers eindigend op 545 nummers eindigend op 030 nummers eindigend op 908 nummers eindigend op 1994 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer De prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer AUSCHWITZ (AFP) In Auschwitz en Buchenwald is zondag het feit herdacht dat twintig jaar geleden deze Duitse ver nietigingskampen werden bevrijd. In Auschwitz, in de Poolse provincie Krakow, waren duizenden voormalige ge deporteerden uit alle landen van Europa samengekomen om de tallozen te herden ken die daar het leven hebben gelaten. De overlevenden, van wie enkele het gestreep te kamppak weer hadden aangetrokken luisterden in een indrukwekkende stilte naar het dodenappel van Stanislaw Turs- ki, de rector-magnificus van de universi teit van Warschau die ook in Auschwits ge vangen heeft gezeten. Premier Cyrankiewicz van Polen, ook een voormalige gevangene, herinnerde in een rede aan de gruwelen welke in „deze reusachtige fabriek des doods" zijn ge schied. Hij was van oordeel dat een groot deel van de nieuwe generatie in Duitsland breken wil met het verleden. Naar Buchenwald bij de Oostduitse stad Weimar waren 30.000 mensen gekomen voor de herdenking van de 56.000 slachtoffers die hier zijn gevallen sinds het kamp in 1937 in gebruik werd genomen. De plech tigheid werd rechtstreeks door de Oost- europese televisie uitgezonden. Op het terrein van het vroegere concen tratiekamp Dachau bij München, waar in de oorlog 30.000 mensen uit achtendertig landen zijn vermoord hebben voormalige kampgevangenen uit het buitenland ter ge legenheid van het feit dat ze twintig jaar geleden bevrijd werden, zaterdag kransen gelegd. Ook Beierse jongelui legden er kransen. De voorzitter van het internationale Da- chaucomité, de Belgische generaal Albert Guerisse, zei in een toespraak dat de ge vangenen van het concentratiekamp had den geleden en gestreden om de volgende generaties in vrede te laten leven. Zich speciaal richtend tot de jongeren sprak hij de hoop uit dat dezen „nooit een concen tratiekamp Dachau zouden leren kennen". Harry Truman, die vandaag voor 20 jaar president van de Verenigde Sta ten werd, is in zijn geboortestad In dependence geëerd als „een levend voorbeeld van plicht en eer voor zijn land". Hij luisterde aandachtig toen de ene spreker na de andere zijn deugden prees en zei toen tegen de menigte die zich voor de Truman bibliotheek verzameld had: ..Weet u wat ik zou willen, eens de man tegen komen waarover zij het hebben". LISSABON (AP) Een uit drie rech ters bestaande politieke rechtbank heeft zaterdag zes Portugese studenten schuldig bevonden aan het lidmaatschap van de verboden communistische partij en hen veroordeeld tot gevangenisstraffen van een jaar tot zeventien maanden. De zes studenten van de technische ho geschool, die allen nauwelijk twintig jaar zijn, hadden elk verbinding met de com munistische partij- ontkend. Hun verdedi gers hadden aangevoerd dat het wettig en overtuigend bewijs niet was geleverd en dat het enige bezwarende dokument een bekentenis is, die de studenten tijdens een verhoor door de politieke politie gedu rende hetwelk zij zouden zijn gefolterd hadden ondertekend. ROME (AP) 20.000 artsen, die in Ita- lië's ziekenhuizen werken, hebben zondag middernacht het werk neergelegd. In Ro me zal de staking vijf dagen duren. Over al elders drie dagen. De artsen staken om kracht bij te zetten aan hun eisen voor ho gere salarissen voor hun ziekenhuiswerk, om aan te dringen op betere normen voor de verschillende stafcategorieën en om aan te dringen op meer voortvarendheid bij de invoering van een nieuw programma tot modernisering van de ziekenhuizen. Vele chirurgen blijven werken, omdat zij van mening zijn, dat de staking op het ver keerde ogenblik is begonnen en nadelig kan zijn voor het begin van de uitvoering van het programma van ziekenhuishervor mingen. BANDOENG (Reuter). President Soe karno van Indonesië heeft bij de Indojne- sische leiders aangedrongen op grote schaal te bezuinigen op de openbare uit gaven en maatregelen te nemen tegen in flatie en corruptie. De Indonesische president deed ook een aanval op de E.E.G. „die de groei van de economie van de minder ontwikkelde landen verhindert". Volgens Soekarno zal Indonesië econo misch niet ineenstorten. Het moet wel vechten om zijn economische toestand te verbeteren. De Indonesische president wil, dat de begroting voor de ontwikkeling van Indonesië samengevoegd en onder zijn be heer komt. Hij is van plan een economi sche beheersraad in te stellen. Een luchtopname van het Nederland se vrachtschip „Hermes", dat zater dag op het meer van Sint Pierre een verwijding van de St. Laurens- rivier met het Duitse vrachtschip „Transatlantic" in aanvaring is ge komen. Aan boord van het Neder landse schip vielen geen slachtoffers. Aan boord van 't Duitse schip, waar een urenlange brand ontstond, zijn een dode, twee vermisten en elf ge wonden te betreuren. WARSCHAU (AP) De leider van de Russische communistische partij, Leonid Brezjnev en premier Alexei Kosygin zijn gisteravond per trein naar Moskou ver trokken na het vriendschapsverdrag van twintig jaar met Polen hernieuwd te heb ben. In een gezamenlijk communiqué wordt meegedeeld, dat de twee landen het over alle kwesties volmaakt eens zijn. Er wer den drie belangrijke vraagstukken ge noemd: 1. Westduitsland: de twee landen „zijn het volmaakt eens over maatregelen die ten doel hebben de gevaren te weren voor de vrede in Europa in het leven geroepen door de agressieve daden van het West- duitse imperialisme met steun van zekere westelijke mogendheden in het bijzonder de plannen die voor West-Duitsland de weg zouden openen naar atoombewape ning". 2. Vietnam: „De gewapende agressie van de V.S. tegen Noord-Vietnam heeft een ernstige toestand voor de wereldvrede in het leven geroepen". Rusland en Polen hebben opnieuw hun volledige solidariteit met Noord-Vietnam bevestigd. 3. Onenigheid in het communistische kamp: „De nadruk wordt gelegd op de dringende noodzaak om de eenheid van de gehele gemeenschap van socialistische landen te versterken". Een regeringswoordvoerder in Bonn heeft, naar aanleiding van de redevoering van de Russische premier Kosygin in Warschau, gezegd dat de Westduitse rege ring aan het standpunt vasthoudt dat aan de kwestie van de Oder-Neisse-grens niets veranderd kan worden en dat deze kwes tie slechts op vreedzame manier kan wor den geregeld. In Bonn gaat men uit van artikel negen van het verdrag van Pots dam, dat zegt dat de gebieden voorbij de Oder-Neisse-grens tot aan een te sluiten vredesverdrag slechts onder Pools be stuur staan, aldus de woordvoerder. Moord. Takeo Koeratsji uitgever van een weekblad dat bekend is om zijn bericht geving over conservatieve politieke krin gen in Japan die kortgeleden critiek heeft geleverd op de nieuw-boeddhistische organisatie Soka Gakkai en onthullingen had gedaan over beweerde knoeierijen bij het gunnen van een bouwwerk, is dood in een Tokiose woning aangetrof fen, met messteken vermoord. TOKIO (AP) Communistisch China heeft vandaag meegedeeld dat de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, niet verwelkomd zal worden als hij probeert Peking er toe te brengen hem te laten bemiddelen in de kwestie-Viet- nam. Zinspelend op berichten dat Thant een bezoek aan Peking en Hanoi zal bren gen en proberen vrede in het onrustige gebied tot stand te brengen, schreef het „Volksdagblad" van Peking vandaag, dat de VN „geen recht" heeft zich te mengen in de zaken van Vietnam en Indochina. Het schreef, dat het conflict alleen opge lost kan worden door landen die deelge nomen hebben aan de conferentie van 1954 in Genève inzake Vietnam. „De heer Thant wil naar China en Noord-Vietnam komen om een oplossing tot stand te brengen in de Vietnamese kwestie. Hij klopt duidelijk aan de ver keerde deur." Het blad schreef verder, dat Thant in de plaats daarvan het Ameri kaanse optreden in Vietnam moet veroor delen en eisen dat Washington „onmiddel lijk zijn agressie tegen Zuid-Vietnam en het bombarderen van Noord-Vietnam moet stopzetten." Peking herhaalde zijn standpunt dat het niets te maken wil hebben met de Ver enigde Naties voordat communistisch Chi na een 'zetel heeft in de Volkenorganisa tie en nationalistisch China er uit is gezet. Radio-Peking heeft vandaag toegegeven dat het Chinese Migs waren die vrijdag bij het Chinese eiland Hainan straalvlieg- NEW YORK (Reuter) De Ameri kaanse negerleider dr. Martin Luther King moet op medisch advies enige tijd rust houden. Negentien april zal hij zijn acties in Alabama, waar hij sinds het be gin van dit jaar vrijwel onafgebroken de monstraties voor het verkrijgen van bur gerrechten voor de negerbevolking heeft ge leid, hervatten. RIO DE JANEIRO (AFP) Op het sta tion van Mage in de Braziliaanse staat Rio de Janeiro zijn zondag twee treinen op elkaar gereden. Meer dan twintig mensen kwamen om het leven, zeventig werden gewond. 45 gewonden zijn naar een zieken huis gebracht. tuigen van de Amerikaanse marine heb ben onderschept. De Verenigde Staten zullen met radar uitgeruste vliegtuigen naar het Verre Oos ten sturen. Ze moeten waken tegen ver rassingsaanvallen door communistische Migs, zoals vorige week is gebeurd. De betrokken vliegtuigen zijn EC-121 „War ning Stars". Deze hebben jarenlang boven de Atlantische en Stille Oceaan gekruist, op wacht om te waarschuwen wanneer een vijandelijk vliegtuig de Verenigde Sta ten zou naderen. De „warning stars" zou den buiten Vietnam hun basis krijgen. Tot uitbreiding van de bescherming die Amerikaanse vliegtuigen die aanvallen op Noord-Vietnam uitvoeren zullen voorts „F4c-Phantom" straaljagers en F-104 vliegtuigen naar Zuidoost-Azië worden ge stuurd. De Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken George Ball heeft giste ren in een televisiegesprek opnieuw ge zegd dat de Verenigde Staten zullen voort gaan met het „beantwoorden van de Noordvietnamese agressie zolang deze voortduurt" en dat de Amerikaanse rege ring weigert te spreken met de Vietcong Richard Nixon, voormalig vice-president van de V.S. onder Eisenhover heeft zon dagmiddag op doorreis uit Moskou naar Londen op Schiphol gezegd, dat hij het in grote lijnen eens is met de politiek, die president Johnson volgt in Vietnam. Nixon toonde zich een voorstander van wat hij „een krachtige politiek" in Zuid oost-Azië noemde. Stadsmensen Toen ik mijn vriend de filosoof ont moette, zei ik: „Hoe gaat het, wijsgeer?" „Onwijzer dan ooit", zei hij kordaat. Soms zou ik willen dat ik weer enthou siast kon zijn of anders onder de groe ne zoden liggen." jDat is niet mogelijk!" riep ik. „Er zijn er haast geen. Alles is beton en as falt. Als je eronder gaat liggen komt de brandweer, haalt je er uit en maakt je heel. Je raakt in een ziekenhuis, je raakt overbrugd, je fyrijgt een baan en ze houden je een jaar onder controle. Zet je zonne bril af" (de caféruit is zwaar beslagen) en zoek de zon, in alles wat leeft." „Je bent kinderlijk. Hoe walgelijk! Ik denk critisch." „Je lijkt honderdtachtig jaar, bromtol! Ga in de natuur!" „De natuur," begint hij ijzig- en werkt zich dan op naar het delirium. „Vind ik een vierkante meter, dan is die afgezet met prikkeldraad. Op 't vrije decimeter- tje riekt het barbaars naar brandkuiltjes, kinderluiers en vieze papiertjes. Gaat U zitten in de natuur, mijneer! Wilt U een consumptie, mijneer? Vreet U die afgera- votte pokdalige eik maar op! Keer in tot U zelf mijneer! Zoek het hogere diep binnen U mijneer, ach kom mijneer, vindt U het niet? Onze wereld is een blok beton mijneer en de mensenziel is een eelt- knobbel." „Luister", zeg ik „jij wordt van erger nis zo mager als een verroeste snaphaan. Je kleren slobberen. Je ziel slobbert. Ben jij een pekinees of een herdershond? Pak het Spartaans aan, hup! Ga eerst eens in de stilte. Ontdek jezelf!" Hoe komik in de stilte?", fluistert de bebrilde ongelukkige. „In de stad is het een oorverdovend apenkabaal. Aan 't strand krijg ik een longontsteking, twee graden boven nul. In de flat thuis word je schizofreen. Als mijn bovenburen hard niezen, valt het dochtertje van mijn on derburen uit bed. Renaissance-bouw heet dat, met een soort ajour-muren. Mijn bu ren rechts zijn hardhorend, radio Veroni ca krijg ik gratis op tafel en pompt het laatste vermogen tot opname van mooie muziek weg. Mijn buurdame links is een zenuwbundel die altijd wat laat vallen vanmorgen de asemmer, de hele trap af. Ik dacht dat het huis verging. Aardbeving. Permitteert U, dat ik even lach?" Het kannibalisme van zijn denken heeft hem opgevreten. Hij bestaat alleen als een rest. Nou ik nee, hij hoort niets, ziet niets, hij raast dóór: „De natuur, ha- ha! De mensen gingen vroeger in het woud. Er is geen woud. De hoogovens gra ven het af. De sardineblikjes en snoep- zakjes schieten wortel. De zwerfkatten plassen het groen dood. De natuur lijkt op de gootsteen van mijn vrouw. Ze laat alle afval dagen erin liggen sedertdien geloof ik aan de ondergang van Atlantis. Dat ging via gootstenen. De natuur, wel wel! Geef mijn portie maar aan Fikkie. So long!" Ik staar de jongeman van honderddui zend jaar na. De dag daarna zei de werkster„Uw vriend is gearresteerd. Hij lag haveloos in de tuin van een villa in het gras en snurkte. Een lege wijnfles lag naast hem. Ik werk bij die mensen. Rijke gosers. Hij zei dat hij van U in de natuur most en in de stilte. Nou moe! Ze hebben hem ontnuchterd op 't politiebu reau met zwarte koffie. Mijneer, maak U zo'n man niet op hol, ze leggen 't anders uit en doen zo vreemd. Denk U maar aan Uw eigen werk, dat lijkt mij gek genoeg, met die pen." André Petera Een werkster is een geheimzinnig wezen, dat helpt in de huishouding. Wij betrekken haar via het Brits museum. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE D Vlucht. Drie Joegoslavische mannen en een vrouw zijn na vijf dagen in een verze gelde spoorwagon te hebben gezeten half verhongerd in Neurenberg aangekomen. LONDEN (AFP) Groot-Brittannië's minister van Economische Zaken, George Brown, heeft zondagavond in een rede ver klaard, dat de Britse regering zich, na de annulering van de „TSR-2" en andere vliegtuigtypen, voorbereidt op nieuwe be zuinigingen op het gebied van de defensie, in het bijzonder wat de verplichtingen be treft die zij overzee heeft aangegaan. Engeland, aldus minister Brown, draagt op de V.S. na een zwaarder deel van de militaire lasten van de vrije wereld dan welk ander land ook. Verscheidene van de ze verplichtingen betreffen niet de veilig- hied van Groot-Brittannië zelf, maar die van Engelands bondgenoten. Advertentie Sleep. De Nederlandse sleepboot „Zwart» Zee" gaat een booreiland van New Or leans naar Engeland slepen. De reis be gint vandaag en zal begin juni volbracht moeten zijn. Failliet. De luxueuze „Mount Kenya-safari- club". die alleen „heren" als leden aan nam, is zondag ontbonden. Niet wegens gebrek aan „heren" maar aan geld. De club leed een verlies van 500.000 per jaar. Een van de leden was prins Bem- hard. Pelgrims. Gevreesd wordt dat ongeveer ze ventig pelgrims zijn verdronken in de Sarjoerivier in de Indische staat Uuttar Pradesj, toen een pontonbrug het begaf tijdens een hindoefeest. Koeriers. In Venezuela zijn drie koeriers gearresteerd die 330.000 dollar van de Italiaanse communistische partij naar Caracas overgebrachten voor de Vene zolaanse guerrillastrijders. Moeder. De elfjarige Angela Frassin uit Sicilië heeft in Aciseale het leven ge schonken aan een dochter. Moeder en Teresa, die drie kilo weegt, maken het goed. Lab. Joseph Cesari, hoofdbeklaagde in het in Marseille gevoerde proces tegen zes mensen die beschuldigd werden van het exploiteren van een onwettig laborato rium voor verdovende middelen in een boerderij, is tot zeven jaar gevangenis straf veroordeeld. De anderen kregen straffen van acht maanden voorwaarde lijk tot drie jaar.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3