HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I ANWB breidt wegenwacht uit tot drie honderd man AGENDA KRAMMETJE FOK m POLLE, PELLI EN PINGO 1 'v; Broei in lading van Liberiaan Oudste houder van Willemsorde naar Nederland TRESLONG-HILLEGOM Hulp op 3500 kilometer beschikbaar Minister De Jong laat generaal order intrekken „Gebruik van auto als wapen neemt toe" Nieuwe nachtclubs in Amsterdam Verdeling van het continentaal plat Nederlandse getuigen in Auschwitz-proces Kamercommissie vraagt naar verlaging van aantal dienstplichtigen Papier voor kranten en boeken komt vrij van omzetbelasting 'STENOTYP" Minder buien SPALT •èf P DINSDAG 13 APRIL 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws Geen dienst op 30 april en 5 mei voor militairen in Duitsland Officier van justitie: werkt binnen 10 minuten v\ Q ,,fV .«'fc \s>\' •Jri* '-''v inzicht, pettier Y* 7 fig De Rotterdamse brandweer is maandag aan boord van het Liberiaanse vrachtschip „Sokorri" (ruim 5300 brt.) geruime tijd bezig geweest met het bestrijden van broei in een lading vismeel. Toen het schip zon dagavond de haven van Rotterdam binnen liep hadden zich de verschijnselen van broei al voorgedaan. In verband daarmee had de bemanning al een gedeelte van de lading uit ruim 1, van waaruit de groot ste bedreiging kwam, aan dek gebracht. De brandweer slaagde er vanmiddag in het gevaar te keren door het ruim geheel vol te pompen met water. Een 91-jarige Canadese kippenfokker zal deze maand naar Nederland gaan als gast van de Nederlandse regering. Het is Fre- derik Staverman, de oudste houder van de militaire Willemsorde die nog in leven is. Hij zal deelnemen aan plechtigheden in Den Haag en een ontmoeting hebben met koningin Juliana. Staverman ontving de Willemsorde in 1901, toen hij dienst deed bij de Koninklij ke Marine in het toenmalige Nederlands Oost-Indië. De onderscheiding werd hem verleend wegens uitzonderlijke moed onder vijan delijk vuur tijdens een verkenningstocht. Journalisten. De federatieraad van de Federatie van Nederlandse Journalisten heeft in zijn op 10 april gehouden jaar lijkse vergadering de heer N. G. Schra- ma. voorzitter van de Katholieke Neder landse Journalistenkring, tot federatie voorzitter benoemd. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 Paas-diner-dansant met Milly Scott Advertentie DRUM O) 1 Met ingang van 20 april zal de ANWB door middel van een ingrijpen de uitbreiding van zijn wegenwacht de hulpverlening aan weggebruikers met Dech verder vervolmaken. Van die datum af namelijk zal op 3500 kilometer van de belangrijkste verkeerswegen van ons land dag en nacht wegenwachthulp be schikbaar zijn. Bovendien zal de wegen wacht in die uren dat garages gesloten zijn op alle overige Nederlandse wegen ïulpverlening bij pech verzorgen. In de uren dat de garages wel open zijn be middelt voor die wegen de ANWB bij de hulpverlening. Een en ander gaat mogelijk worden doordat de bond op 20 april de beschik king zal hebben over acht in plaats van vier wegenwachtstations en doordat hij op grote schaal gebruik gaat maken van se mafoons, een door de P.T.T. ontwikkelde apparatuur met behulp waarvan zes van tevoren afgesproken boodschappen vanuit een bepaalde post aan wegenwachten doorgegeven kunnen worden. Behalve over de wegenwachtstations bij Delft, Burgerveen, Houten en 't Harde kan de A.N.W.B. deze maand ook gaan beschik ken over wegenwachtstations bij Gronin gen. Joure, Heeze en Arnhem. Het wegen wachtstation in Brabant is ingericht in een speciaal daarvoor geconstrueerde bureau wagen. Te zijner tijd zal die wagen ver vangen worden door een gebouwtje. Het station Joure bevindt zich tijdelijk in het A.N.W.B.-bijkantoor in Leeuwarden. De c D Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: De „Matthaus Passion" van J. S. Bach door de Chr. Oratoriumvereniging o-l.v. George Robert. M.m.v. het N.Ph. O. en het jon genskoor van de Koorschool St. Bavo. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Groot. Minervatheater (Heemstede): woensdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Hans Henkemans (piano) en Henri Gouder de Beauregard (hobo). (Mozartcyclus). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Mondo caldo di notte" 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bed- gezellen", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Woensdag 14.30 u.: „Tom en Jerry festival", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kasteel ln Zweden", 18 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Het duivels huis", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „De kardinaal", 14 j TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve zondag en maandag, ge opend van 1017 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- •n zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Expositie van werken van Jan Loots. Da gelijks geopend van 14-17 u. Tot 25 april. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de de krant van vrijdag 9 april). DINSDAG 13 APRIL City, 19.30 uur: „Exodus". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: dr. W F. Storm spreekt over orale anti-conceptie. Zaal Petrakerk, 20 u.: vergadering af deling IJmuiden-Oost van de N.C.V.B. Briniostraat no. 12, 20.45 u.: ledenver gadering Vereniging voor nijverheids onderwijs in Kennemerland. WOENSDAG 14 APRIL City, 19.30 u.: „Exodus". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan Sant poort (ook voor r.k.-bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 13 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dief van Damascus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Les amants". Kennemer Theater, 20 u.: Maatschappij tot Nut v. h. Algemeen, lezing door een Amsterdamse boswachter. Stadskantoor: Expositie moderne kunsi uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9 tot 12 u., van 14 tot 17 u. en van 19.30 tot 22 u. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30—21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 71), geopend var. 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, r.-k. leeszaal, geopend van I 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. WOENSDAG 14 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De dief van Damascus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Les amants". Het Groene Huis, Kruisweg, 20 u.: Feest avond voor ouders en andere volwassenen. Gemeentelijk Vergaderlokaal, Van Die penstraat, 1415 uur en 15.3016.30 uur: Filmmiddag var kinderen; 20 u.: Film voorstelling „Sinaia". Harmonie, Groenelaan, 14 u.: Bijeen komst gepensioneerden en hun vrouwen. KSA-gebouw, 20 u.: Feestavond Alge mene Bond voor Bejaarden. „Parkzicht", Zeestraat, 14 u.: Jaarver gadering Algemene Bond van Gepensio neerden. Stadskantoor, expositie moderne kunst uit het Frans Hals museum te Haarlem, geopend van 9—12, 14—17 en 19.30—22 u. Galerie Boumans, expositie van werken van Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30—21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. 1 bond wil op den duur over zestien vaste stations beschikken. Medio 1968 of zoveel eerder als mogelijk is, komen er nog sta tions in Abbekerk (Noord-Holland), Hooge- veen, Goes, ten oosten van Breda, St. Joost (in Limburg), ten noordoosten van Hilversum, bij Hengelo en bij Bergen op Zoom. Het korps wegenwachten zal worden uit gebreid van ruim 250 tot ruim 300 man. In totaal gaat de A.N.W.B. 64 semafoon installaties gebruiken. In de toekomst (als alle zestien stations in gebruik zijn) zul len alle wegenwachten met mobilofoons worden uitgerust. De A.N.W.B. heeft nu reeds 1500 geel-zwarte telefoonborden uit- gereikt aan pariculieren en bedrijven die in de onmiddellijke nabijheid van een autoweg wonen en er geen bezwaar tegen hebben dat gestrande automobilisten van hun telefoon gebruik maken. Ook de acht- honderd telefoonposten van de A.N.W.B., die zijn aangegeven met blauwe telefoon borden (vaak in combinatie met het Rode Kruisbord) zullen bij het nieuwe hulpver leningssysteem worden ingeschakeld. In het kort zal de nieuwe dienstverle ning zich als volgt afspelen: op wegen waar de wegenwacht nu reeds dag en nacht patrouilleert kan men hulp verkrij gen van patrouillerende wegenwachten door het dichtstbijzijnde wegenwachtsta tion te bellen. Weet men het nummer van dit station niet dan kan men de A.N.W.B.- alarmcentrale in Den Haag draaien (070- 814381), die daartoe dag en nacht bezet is. Op wegen waar de wegenwacht niet pa trouilleert moet men 's nachts pech even eens aan een wegenwachtstation (of aan de alarmcentrale) melden. Vanuit het sta tion wordt dan de dichtstbij wonende we genwacht gewaarschuwd die de gestrande automobilist gaat opzoeken. Overdag be middelt de A.N.W.B. alleen voor het ver krijgen van garagehulp. De A.N.W.B. heeft de P.T.T. te kennen gegeven grote belangstelling te hebben voor een eventueel landelijk „pechnummer" dat zonder ken getal gedraaid kan worden. Melkkoeien in Indonesië. Vijfhonderd Ne derlandse melkkoeien, die een gezamen lijke waarde van anderhalf miljoen gul den vertegenwoordigen, zijn dezer dagen in blakende gezondheid in Indonesië aangekomen. Haagse wethouders. De Haagse gemeente raad heeft de salarissen van de wethou ders verhoogd tot 37.500 per jaar. Drie leden (C.P.N., P.S.P. en Vrije Burgers) waren tegen. De minister van Defensie, de heer De •long, zal de commandant van de eerste divisie „7 december", generaal-majoor F. A. Palm, een order laten intrekken waarin de in Duitsland gelegerde onder delen van die divisie was meegedeeld, dat op 30 april na een buitengewone vlag- genparade en op 5 mei de oefeningen nor maal zouden doorgaan, maar dat op 1 mei niet geoefend zou worden, omdat die dag in Duitsland een nationale feestdag is. De minister deelt dit mee in antwoord op vragen die het Tweede-Kamerlid de heer Walburg (A.R.), hierover had ge steld. De minister vindt het onjuist dat op de verjaardag van de koningin en op be vrijdingsdag diensten worden verricht welke vermeden kunnen worden, met uit zondering van parades of soortgelijke plechtigheden. Generaal-majoor Palm had op 30 april de in Duitsland gelegerde Nederlandse militairen schietoefeningen willen laten houden. „Ieder jaar komen er duizenden automo bilisten bij en met deze toename groeit ook het aantal misdrijven waarbij een auto wordt gebruikt als wapen." Dit zei de officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr. P. van Mierlo, voordat hij zes maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf eiste tegen een 28-jarige in Hoensbroek wonende Italiaanse mijnwer ker. Deze stond terecht omdat hij op 31 januari om één uur 's nachts op de Dem- straat te Hoensbroek was ingereden op een Marokkaan. Deze had zich slechts door een sprong over een prikkeldraadafraste ring in veiligheid kunnen brengen. De verdachte verklaarde dat de Marok kaan met- zijn vuist op zijn stilstaande auto had geslagen en dat hij toen met vol licht in' de richting van de man was ge reden om te zien met wie hij te doen had. De Italiaan ontkende dat hij de Ma rokkaan zelfs maar had willen bedreigen. De officier van justitie dacht er echter anders over en achtte poging tot doodslag subsidiair zware mishandeling bewe zen. Uitspraak op 26 april. Adv"~*'>ntie 1.05 - 1.90 bi] apoth. en drogisten Het beperkte aantal van vijf nachtclubs te Amsterdam, dat tot 4 uur 's nachts ge opend mag blijven, zal met ingang van 1 mei met drie worden vergroot. B. en W. van Amsterdam hebben besloten de heer K. Manders een nachtvergunning te ver lenen voor drie van diens op het Thor- beckeplein gevestigde bedrijven. De bestaande „Moulin Rouge" zal wor den heropend als een mondain nachtcaba ret, de „Cave Toulouse Lautrec" wordt verbouwd en heropend als het Israëlische cabaret „De Kibboets", terwijl op de eer ste etage een Hongaarse bar wordt inge richt. De drie nachtclubs krijgen elk hun eigen orkest. Het ligt in de bedoeling iedere tien minuten een cabaretnummer te brengen. In „De Kibboets" zal onder an deren Rika Jansen met haar Jiddische re pertoire optreden. Minister Luns van Buitenlandse Zaken heeft in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Oele (P.v.d.A.) meegedeeld dat er bij de onderhandelin gen met de regering van de Duitse bonds republiek over het verdere verloop van de grenslijn tussen het Nederlandse en het Duitse deel van het continentale plat ten noorden van de 54ste breedtegraad geen toezeggingen van Nederlandse zijde zijn gedaan, die de vrijheid van concessiever lening door de Nederlandse staat in het noordelijk deel van de Noordzee zouden kunnen beperken. Het standpunt van de regering is dat er geen enkele aanleiding bestaat om ten op zichte van de Duitse Bondsrepubliek af te wijken van hel door Nederland voorgesta ne beginsel van een verdeling van het con tinentaal plat in de Noordzee op de grond slag van gelijke-afstandlijnen. Twee Nederlandse getuigen, de dames Celine van der Hoek-de Vries en Roosje Corpers-Blik, hebben maandag in het Auschwitz-proces verklaringen afgelegd, die belastend zijn voor de vroegere Duitse kamparts dr. Franz-Bernhard Lucas. Getuige Corpers-Blik uit Amsterdam verklaarde dat zij Lucas verscheidene ma len gevangenen had zien selecteren en dat zij later de door hem afgezonderde gevan genen dood voor het crematorium had zien liggen. Zij beschreef hem zeer nauwkeurig en wist hem uit de rij beklaagden aan te wijzen. Doodsbleek hoorde dr. Lucas de beschuldigingen aan. De eveneens uit Amsterdam afkomstige zangeres Celine van der Hoek beschreef vervolgens hoe Lucas een groep van drie honderd vrouwen had geselecteerd. Onge kleed moesten de vrouwen langs dr. Lucas lopen, waarna hij de selectie voor de gas kamers verrichtte. De twee vrouwen zijn inmiddels weer in Nederland teruggekeerd. Verscheidene leden van de Defensiecom- I missie uit de Tweede Kamer vragen de regering of het mogelijk is om op korte termijn een uiteenzetting te geven over de I mogelijkheden tot vermindering van het totaal aantal dienstplichtigen in een meer gemechaniseerde en in sterkere mate met vrijwilligers bemande landmacht. Zij doen dit verzoek in het voorlopig verslag, dat de commissie heeft uitgebracht op het wetsontwerp tot wijziging van de Dienst- plichtwet en van de wet gewetensbezwaar den Militairen. Veie leden vragen wanneer de Commissie Dienstplichtvoorzieningen haar adviezen gereed zal hebben over maatregelen, welke het surplus aan dienst plichtigen verder zullen beperken. Zij dringen in het voorlopig verslag ook nog eens aan op verbetering van de be loning van dienstplichtigen. In dit opzicht vragen zij of het rapport van de Commis sie Dienstplichtaangelegenheden van de Stichting van de Arbeid al is uitgebracht. Verder informeren zij naar de zienswijze van de regering over vrijstelling van dienstplicht voor die jongeren, die zich ge durende anderhalf tot twee jaar beschik baar stellen voor het verlenen van dien sten in ontwikkelingslanden. De reeds aangekondigde vrijstelling van omzetbelasting voor de levering en de in voer van papier, bestemd voor het maken van dag- en nieuwsbladen, andere perio dieken en boeken, is thans opgenomen in een wetsontwerp dat thans bij de Tweede Kamer is ingediend. De fabrikant of importeur zal op de ge wone wijze de omzetbelasting betalen, maar deze wordt teruggegeven aan de uit gevers van kranten, andere periodieken en boeken. Het wetsontwerp stelt tevens voor een algehele vrijstelling van omzetbelas ting voor de prestaties van schrijvers, journalisten en persfotografen. Dezen val len thans onder de omzetbelasting als hun jaarlijkse omzet boven een bepaald bedrag uitgaat. Advertentie voor tijdelijke steno-typistes HAARLEM, Kinderhuissingel 44 Telefoon (02500)-1 8342 'W^V M'VJTI Het K.N.M.I. deelt mee: Rondom een depressie in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen is in de af gelopen dagen voortdurend tamelijk kou de en onstabiele polaire lucht naar onze omgeving gestroomd. Het lagedrukgebied wordt nu geleidelijk minder diep. Tegelij kertijd nadert er via de Britse eilanden een zwakke rug van hoge luchtdruk. In verband hiermee wordt de polaire luchtstroming zwakker en neemt de buiïg- heid verder af. Tijdens opklaringen is in de komende nacht in het binnenland plaat selijk nachtvorst mogelijk. Morgenmiddag zal de temperatuur oplopen tot dezelfde waarde als vandaag of tot een iets hogere. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland 60 U 213. Intussen was Brammetje Fok door de hevige bui van vierkantjes en rondjes en puntjes overvallen toen hij nog maar net aan land was gestapt. Tevergeefs pro beerde hij zich tegen de regen te ver weren; vooral de puntjes striemden hem zo gemeen in het gezicht, dat hij besloot zo gauw mogelijk ergens te gaan schuilen. Het toeval wilde, dat hij dat precies bij de woning van professor LiKo-Ko deed. De hooggeleerde man had een scheeps roeper gepakt en daar riep hij nu luid doorheen: „Ja, beste mensen, ik ga onderzoeken hoe die vreemde wolken aan de hemel zijn gekomen. Maar alleen kan ik 't niet. Ik heb vrijwilligers nodig, die met me mee willen gaan. Geld kan ik er niet voor geven, maar ik kan wél veel gevaren beloven en een heleboel hard werk. Wie wil er mee?" „Ik!" riep Brammetje meteen, maar de\ professor had zijn aandacht zó gericht op de mensen in het dorp dat hij het niet eens hoorde. „Nou, wie biedt zich aan als vrijwilli ger?" schreeuwde de hooggeleerde heer. „Ik," riep Brammetje, maar wéér hoor de de professor hem niet. we 1UU6N HET "MARY* NOEMEN. DAT IS 66MAKK6I.uk 16 SCHRIJVEN OOK IS ER NIET WAT WIND FOLIE, HET SCHIP HEEFT HELEMAAL 6EEN NAAM Al, DA1HE8 BEN WE VER- 6ETEN EN HET IS EEN DEFTI6E NAAM! 1754-A. Den Helder zwaar bew. w Ypenburg onbewolkt nw Vlissingen licht bew. wnw Eelde half bew. w De Bilt licht bew. w Twente zwaar bew. wzw Eindhoven licht bew. wzw Z.-Limburg half bew. wzw Helsinki geheel bew. zzo Stockholm geheel bew. ozo Oslo regen ozo Kopenhagen zwaar bew. zzo Aberdeen zwaar bew. w Londen onbewolkt w Amsterdam zwaar bew. w Brussel half bew. zw Luxemburg zwaar bew. wzw Parijs onbewolkt w Bordeaux regen w Grenoble regen n Nice onbewolkt n Berlijn zwaar bew. z Frankfort licht bew. zzw München regen wzw Zürich half bew. wnw Genève licht bew. wzw Locarno regenbui wnw Wenen zwaar bew. w.stil Innsbruck zwaar bew. w Belgrado zwaar bew. zo Rome zwaar bew. w.stil Barcelona zwaar bew. nnw Madrid geheel bew. w.stil Mallorca half bew. w.stil Lissabon licht bew. veran. Woensdag 14 april j a 6 Eü 10 12 11 12 12 12 12 12 5 5 5 7 9 13 12 11 9 14 14 15 17 13 12 11 13 19 9 11 14 15 17 5 4 6 2 4 3 3 4 1 1 4 4 2 3 4 2 2 4 10 7 9 4 4 4 3 4 7 4 1 5 9 8 3 5 10 Zon op 5.46 uur, onder 19.36 uur. Maan op 17.46 uur, onder 5.44 uur. Maanstanden 16 april 0.02 uur volle maan. 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 13 april Hoog water 1.56 uur en 14.19 uur. Laag water 9.44 uur en 22.18 uur. Woensdag 14 april Hoog water 2.44 uur en 15.04 uur. Laag water 10.37 uur en 23.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2