VAN DAG TOT DAG GIVE A MAN A LUCKY Terroristen beheersen steeds meer de situatie op Cyprus Levensgevaar die zvil gaan Da Nang in Zuid-Vietnam is één groot artilleriebolwerk voor iedereen samenwerken Spoorwegstaking dreigt Italië lam te leggen Chefarine 4" WERELDNIEUWS (^Pr Haarlems matrassenhuis Brits stafsergeant spion voor Irak raatótoel 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! DINSDAG 13 APRIL 1965 3 Dubbele wacht Gordon Walker mag niet in Peking spreken uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant V redesoffensief Op de Vier middelen in één tablet helpen elkaar en doen wonderent De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eénderbestanddelenishet betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Zolang het nu informeel voltooide kabi- net-Cals zijn regeringsprogram nog niet bekend heeft gemaakt is het te vroeg om al een mening uit te spreken over het geen van deze nieuwe ministersploeg kan worden verwacht. Maar wel kan reeds worden vastgesteld dat mr. Cals tijdens zijn formatiewerk opnieuw heeft getoond een zeer bekwaam politicus te zijn, een man die weet (en ook dikwijls weet te bereiken) wat hij wil, en die bovendien capabele medewerkers weet te kiezen. Hij heeft daardoor het vertrouwen gewekt dat hij wel eens een minister-president van formaat zou kunnen worden ;en aan pre miers van formaat heeft het Nederland in het jongste verleden maar al te zeer ontbroken. Het kabinet-Cals ook dat kan reeds worden geconstateerd zal voor een veel groter deel dan het vorige bestaan uit mannen die in de politiek hun sporen heb ben verdiend en goed op de hoogte zijn van het zo essentiële samenspel tussen regering en parlement. De „nieuwe aan winsten" onder hen weten dus merendeels bepaald wel waar zij aan beginnen door een ministeriële portefeuille te aanvaar den. En door hun politiek verleden weet bij hen ook het publiek althans eniger mate waar het aan toe is. Bij het eerste optreden van het kabinet-Marijnen was dat heel anders. Vooral de jeugdige mi nisters, die daar deel van uitmaakten, waren buiten hun eigen kring tamelijk on bekende grootheden; daarmee is natuurlijk niets ten nadele van deze bewindslieden gezegd, maar uiteraard was die betrekke lijke onbekendheid niet bevorderlijk voor een efficiënt optreden, hetzij op hun eigen departement, hetzij in de regeringsban- ken van het Binnenhof. Mannen als Vondeling, Samkalden en Suurhoff zullen in dit opzicht heel wat ge makkelijker hebben; de heren Smallen- broek, Diepenhorst, Vrolijk en Den Uijl hebben ook al langere of kortere tijd in de parlementaire arena meegestreden. Over de „oudjes" als Luns, Veldkamp en Cals zelf hoeven we helemaal niet te spreken. Een ander voordeel, dat dit kabinet heeft boven het vorige, is dat het nu een maal altijd gemakkelijker is voor drie partijen om tot onderlinge overeenstem ming te komen dan voor vijf. Daarbij is het wel opmerkelijk dat de vervanging van de V.V.D. door de P.v.d.A. als lid van de coalitie (om het vertrek der Christe- lijk-Historischen even buiten beschouwing te laten) tot gevolg heeft dat de samen werking van K.V.P. en A.R. met de coali tie partner nu links-gericht wordt in plaats van rechts-gericht en dat dit in ons brave landje zo zonder pijn kan gebeuren. Ove rigens hebben enige na-oorlogse regeringen al bewezen dat een vlotte rooms-rode sa menwerking best mogelijk is. Er is dus wel reden om, althans op basis van de samenstelling van dit kabinet, enig optimisme te koesteren ten aanzien van de prestaties die men ervan mag ver wachten. Maar de kwaliteit van prestaties is in de politiek niet altijd doorslaggevend. Er zullen door dit nieuwe gezelschap heel wat moeilijke problemen moeten worden opgelost en die oplossingen zullen niet al leen kwalitatief goed maar ook politiek realiseerbaar moeten zijn. Daaromtrent zullen we wel wat meer weten wanneer het regeringsprogram gepubliceerd is; tot zolang blijven we, mèt ons gematigd opti misme, in spanning. HMVWMWWVWWWVWWWVWWyVWWVWVVVVWVVVM mwMWNMWVVWVVWVWWWNVWWNVWWWWWVW Het Institut de France heeft koningin Elisabeth van België benoemd tot buitenlands erelid van de Akademie van Schone Kunsten. Tijdens een plechtigheid op Kasteel Stuyvenberg werd haar, in aanwezigheid van ko ningin Fabiola, de oorkonde aange boden door Albert Lap rade, president van het instituut. Op de achtergrond de Franse ambassadeur. De ramp, waaraan de Verenigde Staten in 1960 als door een wonder ontsnapten een presidentschap van Robert Nixon heeft in 1964 opnieuw gedreigd toen Goldwater zich als republikeins kandidaat aandiende. Welke ramp groter zou zijn ge weest in haar gevolgen. Nixon of Goldwa ter, is moeilijk uit te maken. Wel lijkt het verantwoord om te constateren dat de ne derlaag van de republikeinen zich in meer definitieve vorm voltrok door de zege van de volkomen voor zijn taak berekende Kennedy, dan hun nederlaag in 1964 door de overwinning van Johnson. Merkwaardig genoeg wordt dat thans gedemonstreerd door Nixon zelf. Hij heeft een reis gemaakt naar Moskou en is via Amsterdam naar Londen gegaan, maar hij heeft zijn kans om ons duidelijk te maken hoezeer John son bezig is te falen, niet gemist. Want met grote voldoening heeft Nixon via de Nederlandse televisie verklaard, dat hij het met Johnsons politiek volkomen eens is. Het is misschien niet zo belangrijk wat Nixon heeft gezegd, omdat Nixon geen belangrijke man is en nooit iets gezegd heeft dat van grote intelligentie blijk gaf. Maar wanneer we even terugdenken aan de verkiezingsstrijd van 1960, toen Nixon tegenover de onverschrokken en zelfver zekerde Kennedy in het krijt trad, dan doet zich de pijnlijke zekerheid gelden dat Johnson op wel zeer teleurstellende wijze met de erfenis van wijlen John Ken nedy is omgesprongen. Juist op het punt van de bestrijding der ondemocratische doctrines bleek Kennedy een politiek voor te staan, die volkomen tegengesteld was aan alles wat Nixon kon bedenken. Johnson heeft in de kwestie Vietnam op nieuw een politiek geïntroduceerd, die mensen als Goldwater, Nixon en wijlen MacCarthy welgevallig moet zijn, omdat het een verouderde politiek van uitroeiing en onwaarachtigheid is. De bijval van Nixon zegt méér dan welke critiek op de Vietnamese oorlog ook. Hij betekent, dat de kortzichtige sla-dood-metftode van Eisenhowers conservatieve raadgever John Foster Dulles weer in de mode is gekomen, ondanks alles wat Kennedy aan nieuwe, betere en doeltreffende opvattin gen heeft verkondigd. Johnson moet bijzonder weinig ingeno men zijn met de lof van Nixon, tenzij hij deze aanwijzing van republikeinse steun verwelkomt als een vergemakkelijking van zijn politieke positie. Als dat laatste het geval is, wordt het betreurenswaardige verschil tussen hem en zijn grote voor ganger zó duidelijk)- dat, zijn ambtsperiode als een aaneenschakeling van compromis sen zal eindigen in een postume neder laag van Kennedy en van diens verlich te, heilzame denkbeelden. WMVWWWWWWVWWVWWWWWWWVWWWW «WWWW*/WWW\A/WVWW%fWWVWWWWWWVW%A/WV% Advertentie (Van onze correspondent) ATHENE Zelden zal de uitwerking van een moordaanslag op Cyprus zo be klemmend zijn geweest als die van het afgelopen weekeinde. De Griek Kostas Misiaoulis en de Turk Derwis Kavazoglu stierven in eikaars armen onder een ko gelregen, nadat men hun auto had doen stoppen op de weg Nikosia-Larnaka, niet ver van het Turkse bastion Louroutzina. Dat hier Turkse terroristen aan het werk zijn geweest is de conclusie voor ieder die weet dat het hier twee vak bondsleiders betrof, warme voorstanders van de Grieks-Turkse samenwerking op het eiland. Beiden waren communist en hoewel het theoretisch ook mogelijk is dat hier Griekse rechts-extremisten aan het werk zijn geweest, vestigt het voorval in ieder geval weer eens de aandacht op het feit dat er op Cyprus ontegenzeggelijk ook een Turkse terreurorganisatie werkt, de T.M.T., die het vooral begrepen heeft op verdachte pro-Griekse Turken. Twee eveneens links Turks-Cyprische jpurnaiisten Gurkas en Hikmet, die enige jaren geleden dus voor het uitbreken van de troebelen - grotere samenwerking met de Grieken bepleitten, werden even eens uit de weg geruimd en hun krant, de „Cumhuryet", hield toen op te verschij nen. De laatst overgebleven Turks-Cyprische DA NANG (Reuter en AP) Ter ver sterking van de luchtmachtbasis Da Nang zijn gisteren weer artillerie en tanks van de Amerikaanse mariniers aan land ge bracht. Volgens een zegsman van de ma riniers is in Da Nang nu een van de sterk ste artillerie-concentraties opgebouwd on der een enkele bevelhebber sinds de twee de wereldoorlog. Een afdeling zware houwitsers en een batterij van 105 mm artillerie zijn aan land gebracht. Beide wapens kunnen kern projectielen afvuren, maar van gezag heb bende zijde wordt vernomen, dat dit soort wapens niet in Zuid-Vietnam aanwezig is en dat ook niel wordt overwogen zulke wa pens hierheen te zenden. Hoewel de Amerikaanse militaire autori- teiten een massale aanval van de Vietcong op Da Nang voor onwaarschijnlijk hou den, sluiten zij de mogelijkheid niet uit, dat kleine eenheden tot bij de basis zul len trachten te komen voor mortieraan vallen op de vliegtuigen en op het lucht afweergeschut. Het Amerikaanse militaire hoofdkwar tier in Quang Tri is vanochtend getroffen door een 25-tal granaten uit mortieren. Volgens een woordvoerder zouden hierbij twee Amerikaanse militairen zijn gewond. Dertig Zuidvietnamese burgers werden ge dood. „Wij zijn ervan overtuigd dat de Ver enigde Staten China zullen bombarderen. Wij hebben reeds alle maatregelen geno men om deze agressie het hoofd te bie den", heeft premier Tsjoe En Lai gezegd tegen president Ben Bella volgens het Tunesische weekblad „Jeune Afrique". Tsjoe En Lai zou gezegd hebben dat de Amerikanen van plan zijn de oorlog tot 't uiterste noorden van Noord-Vietnam uit te breiden en dan, onder het voorwendsel van „het recht op achtervolging" zich te gen China zouden keren. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren in een nota het Brit se regeringsvoorstel, de oud-minister Pa trick Gordon Walker in Peking over de Vietnamese kwestie te laten spreken, ver worpen „Engeland heeft de uitbreiding van de Amerikaanse oorlog in Vietnam en het gebruik van gas niet veroordeeld, maar gesteund. De Britse regering heeft daarmee de grondslagen van de overeen komst van Genève inzake Indo-China van 1954 en zijn plicht als mede-voorzitter van de conferentie van Genève geschonden", aldus de nota. Advertentie h. de graaff politicus, die openlijk de apartheidsideeën van Kutschuk en Denktash durft te be strijden, dokter Ihsan Ali, zal nu onge twijfeld wel een dubbele Grieks-Cyprische wacht voor zijn deur krijgen, evenals trouwens de Turks-Cyprioot Moustafa Ibarim, die zich dezer dagen orthodox liet omdopen tot Christakis Psarras, omdat Turks-Cypriotische terroristen zijn vader zouden hebben vermoord en zijn twee jonge zusters verkracht. In juli heb ik de inderdaad hoogst on behaaglijke Turkse enclave Louroutzina, midden op Cyprus, bezocht. Je loopt dan, door een bange Grieks-Cyprische taxi chauffeur uitgeladen, eenzaam een kilo meter over een open weg met aan weers kanten allerlei Turkse wapenen op je ge richt. Gelukkig waren deze Turkse posten gewaarschuwd door de Zweedse V.N.-post, dat er een buitenlands journalist in aan tocht was. Louroutzina heet in Turkse ter minologie de uitwijkplaats voor Turks- Cyprioten uit vele nabij liggende dorpen maar in Griekse terminologie heet het „gevangenenkamp". Wie naar zijn dorp terugkeert, krijgt met de TMT te doen. In Louroutzina be schreef men mij figuren als Ihsan Ali en Kavazoglu afwisselend als gekken, com munisten, verraders en niet-Turken, wat natuurlijk niet allemaal kan samengaan. Ook voor het nabijliggende dorp Dhali, waar Kavazoglu toen juist een rede had gehouden voor de gemengd Grieks-Turkse bevolking, had men slechts minachtende woorden. De moord van zondag zal ertoe leiden dat de pressie op Makarios om aan hatelijke bastions als Louroutzina een eind te maken, zal toenemen. De president wil echter juist deze week een vredesoffensief beginnen met onder handeling over de rechten van de Turkse minderheid, overeenkomstig het rapport van bemiddelaar Plaza, die echter door de Turken vrijwel is gedesavoueerd. Te vrezen valt dat het gebeurde aan Turkse zijde de onwil onderstreept om dit diplomatiek contact te beginnen. De ge luiden uit Ankara zijn weer veel agressie ver en ook anti-Westers. In Athene en Nikosia ziet men aanko men dat omstreeks het Griekse Pasen, 25 april, de zenuwenoorlog weer in volle gang zal zijn. De dode Griek en de dode Turk, wier verminjete gezichten het stadsbeeld van Nikosia vanaf alle voorpagina's be heersen en die vandaag .werden begraven, na samen te zijn opgebaard, vormen een even onheilspèliend als treffend symbool van de impasse waarin de kwestie-Cyprus meer dan ooit is geraakt. (Van onze correspondent) ROME Een dreigende algemene spoor wegstaking zal in Italië heel wat veran dering brengen in de vakantieplannen, als ze in alle hevigheid doorgaat. Van dins dagnacht tot woensdagnacht 24.00 uur zal in geheel Italië het gehele personeel van de spoorwegen gedurende 24 uur in sta king zijn. Het reizend personeel evenals het administratieve, de wegwerkers, de be wakers van overwegen, de mensen van de bagagedepots, de bedienden van de sta tionrestaurants en wat dies meer zij. Voor het eerst is de staking algemeen. Alle vakbonden van welke kleur ook geven er hun medewerking aan. Ge woonlijk wordt een staking in Italië gerui me tijd te voren aangekondigd. Maar de ze staking is zeer onverwacht gekomen. Zaterdag ging het ministerie van Ver keerswegen er toe over aan meer dan twee duizend personen, alle hoge functionarissen een gratificatie uit te keren in verband met bijzondere prestaties in het kader van het tienjarenplan ter modernisering van de spoorwegen. Aan dat plan werkt men vier jaren en reeds is tachtig percent van de opzet verwezenlijkt, zodat er inderdaad bijzonder verdienstelijk werk is gedaan. Toen wilde het gehele personeel van de spoorwegen een soortgelijke gratificatie ontvangen. Daarvoor is er niet genoeg geld in het speciale fonds, dat voor dit doel is gevormd. Er heerste al ontevredenheid over ande re zaken. Deze premieuitkering is de drup pel geweest die emmer deed overlopen. Zodrahet besluit bekend werd zater- (Van onze correspondent) LONDEN Maandag is de 33-jarige stafsergeant Percy Sidney Allen van de leger-afdeling van het Britse departement van Defensie in Londen officieel in staat van beschuldiging gesteld voor spionage. Allen verkeerde in het begin van het jaar in financiële moeilijkheden door de ziekte van zijn vrouw. Hij besloot toen ge heime dokumenten uit te leveren aan de assistent-militaire attaché van Irak in Lon den, majoor Abdoel al Abbasi. Beiden werden door de recherche op he terdaad betrapt en gearresteerd, doch de attaché werd op grond van zijn diploma tieke onschendbaarheid vrijgelaten. Hij zal binnen enkele weken naar Irak terug keren. Allen's zaak werd naar de centrale strafrechtbank verwezen. Kortgeleden werd in Londen een andere spion gepakt, namelijk de ambtenaar Bos- sard die geheime inlichtingen over geleide projectielen aan de Russen had verkocht. Deze Bossard zou vroeger een nazi-sym pathisant geweest zijn die ondanks zijn twijfelachtig verleden vertrouwensposities in het Britse regeringsapparaat had be kleed. Tijdens de oorlog was hij officier bij de Royal Air Force en later was hij ver bonden aan de Britse geheime dienst in Bonn. Daarna klom hij als ambtenaar hoog op, dagochtend hebben 600 man van het mi nisterie van Verkeerswegen het gebouw verlaten en zijn een sit-downstaking be gonnen met het gevolg dat alle verkeer in een bijzonder druk gedeelte van de stad Rome, drie uren lang werd lam gelegd. De politie slaagde er in, na langdurige schermutselingen, waarbij acht politie agenten werden verwond, de betogers te verdrijven. Maandag was er een solidari- teitsstaking van acht uur 's morgens tot één uur 's middags van Romeinse auto busbestuurders en tramconducteurs. Die staking kwam bijzonder ongelegen, omdat er een zware wolkbreuk boven de stad was losgebarsten die gepaard ging met een zwaar onweer. Het was onmogelijk op straat te lopen. Natuurlijk doet het ministerie al het mo gelijke om de vakbonden te bewegen de staking af te gelasten of uit te stellen. Een staking op woensdag voor Pasen is niet minder dan een ramp en noodzaakt honderdduizend vreemdelingen en Ita lianen hun vakantieplannen te wijzigen. Bovendien komt ze buitengewoon ongele gen voor hotel- en pensionhouders die alle getroffen regelingen zullen moeten herzien. In Italië is het niet ongewoon dat stakin gen op het allerlaatste ogenblik nog wor den voorkomen. Ivlaar op dit moment is daarvan nog geen sprake en houden de vakbonden voet bij stuk. Rapportcijfers We hebben 't al eens gehad over rap porten. We moeten het er nu weer over hebben maa/r ditmaal over dat speciaal soort rapportgeheimtaal, ingevuld en uit gereikt door middelbare scholen, waa.r maar liefst drie cijfers hun stem verhef fen om de stand van één vak te melden. Vlijt zegt wat, Vorderingen zegt wat en tot slot zegt het Vak zélf ook nog wat. Ouders denken zo dat waar vlijt is ook vorderingen zijn en waar vorderingen zijn kan toenemende wijsheid en kennis niet uit blijven, dat die drie één en ondeelbaar zijn. Als bij het vak Nederlands in de taaie brij der ontleedkunde de tanden zijn gezet door zo'n vlijtige 7 en de vorderingen waarmee bijwoordelijke bijzinnen en mee werkende voorwerpzinnen zijn verhalen en verwerkt, verdienen ook al het predicaat 7, hoe ter wereld kan dan toch het vak Nederlands met een 6 beloond worden?! Er zijn tw eetmanieren om uit de doolhof te geraken. A. de leerling om opheldering vragen, B. naar de ouderavond gaan en de leerkracht om uitlevering van de sleu tel tot de geheimtaal verzoeken. Methode A. is nogal heilloos. De leerling komt en, nadat Ouders, tikkend op de drie onderscheidene cijfers informeren hoe hier de vork in de steel en de vlijt in de vor deringen past, wuift-ie dat sierlijkjes weg. „Oóó!" zegt ie „Da's nou eenmaal zo'n halve gare, die van Nederlands.Die zé ven, daar moet je op letten! Dals héél be langrijk! Vlijt, zie je, dat is hoe je óplet bij de les en d'r bij bent en zo, hè? En vooral natuurlijk hoe je je huiswerk maakt altijd keurig af en op tijd natuurlijk, hè?" en die mededeling vaart onder convooi van een door leergierigheid en ijver doortrok ken hoofd, een eng braaf hoofd. „Zo," mompelen de ouders, „zo". Maar omdat ze zich herinneren, iets anders te gengekomen te zijn op hun speurtocht, iets dat nu weer dringend om uitleg vraagt, kappen ze zich snel een weg door het woud van cijfers en staan weldra stil bij de Natuurkunde. „En dit dan? Hoe zit dat dan? Natuurkunde 7, vlijt 5, vorderingen 6?!" „Waar? Laassien?" zegt de leerling, als of hij deze combinatie nu pas en voor het eerst onder ogen krijgt en de ontdekking hem oprecht en smartelijk verbaast. „VijfzeszevennatuurkundeNatuur kunde!" Hij lacht volkomen gerustgesteld. „Ja natuurkunde, nee, maar da's logisch, hoor, dat 's die halve gare, nou ja, een hele leuke vent, maar wel een beetje gek, zie je, en die doet maar wat, die kan dat allemaal niks schelen, die kijkt alleen naar de cijfers voor schriftelijk werk en dat is die zéven, begrijp je? Dat is écht wat je kan en presteert.die zeven. „Maar vlijt, zei je niet net dat vlijt...." NeeejHiér niet! Vlijt is natuurlijk wel belangrijk, vaak tenminste, maar niet al tijd en hier niet, hoor, hier is dat echt niet zo belangrijk want deze die let alleen op „Maar waarom staat die vijf er dan!" „O ja, nee, nou 'k geloof dat dat was toen met dat gepraat.Toen zouwe we een miss klas kiezen, maar 't kwam door Margie. Margie zei toen tegen mij. - We kunnen echt het beste methode B. nemen om het raadsel der drie, cijfers te ontsluieren, ontsluierd te zien door dege nen die het hebben uitgedacht. Cri Stellweg Advertentie BEROEMDE MIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN! J Marine. Het Westduitse ministerie van De fensie heeft bekendgemaakt, dat de strijdkrachten van de Westduitse mari ne meer dan 33.000 man omvatten. De Westduitse marine heeft meer dan 250 vaartuigen en 170 vliegtuigen. Bankroof. Bij een bank in Montreal in Ca nada is het afgelopen weekeinde inge broken. De dieven hebben 400 safe-lo ketten leeggeplunderd en zich vermoe delijk met een grote buit uit de voeten gemaakt. Aardschok. Een vrij krachtige aardschok is geregistreerd in het noordelijk deel van Chili maandagavond. De schok ver oorzaakte geen schade. Het epicentrum was gelegen bij de stad Copiapo 800 ki lometer ten noorden van Santiago. Achttiende. Malta zal op 29 april het acht tiende lid worden van de Raad van Europa. Westward-ho Burgemeester Wily Brandt van West-Berlijn verblijft in de VS voor besprekingen met president Johnson en andere hoge Amerikaanse regerings functionarissen. Hij blijft tot na Pasen in de VS en gaat dan naar Groot-Brit- tannië. Hagelschade. Een zeer hevige hagelbui, die slechts vijf minuten duurde, heeft gisteren in de namiddag voor vele tien duizenden guldens schade aangericht op de tulpenkwekerijen in de omgeving van de Friese dorpen Oosternijkerk, Ned en Wierum, Zoon. Valeri Bykovsky, de piloot van het Russische ruimtevoertuig „Wostok-5" dat in juni 1963 82 omwentelingen om de aarde maakte, is maandag vader ge worden van een zoon. Het kind werd ge boren op de dag waarop de Sovjet-Unia .,de dag van de ruimtevaart" vierde. Bykovsky had reeds een zoon. Kilometers. Het Westduitse industrieinsti tuut in Keulen heeft vastgesteld, dat de Westduitse autobezitters in 1964 met 18.600 kilometer gemiddeld het meeste aantal autokilometers in West-Europa hebben afgelegd. De Nederlanders kwa men met 18.400 kilometer op de tweede plaats, gevolgd door Denemarken met 15.500 kilometer, Zweden en Italië, bei de met 15.000 kilometer, België met 13.700 kilometer, Engeland met 11.600 kilometer en Noorwegen met 11.500 ki lometer. Frankrijk kwam met 9.500 ki lometer op de laatste plaats. Breder. De Joegoslavische regering heeft bij het parlement een voorstel ingediend om de breedte van de territoriale wate ren uit te breiden van zes tot tien mijl. Mishandeling. In de Amerikaanse stad Salisbury hebben artsen na een onder zoek verklaard, dat een neger die als verdachte bij een bomaanslag in hech tenis was genomen, in de gevangenis is overleden aan de gevolgen van zware mishandeling. De artsen menen dat de inwendige bloedingen die bij de overle dene werden geconstateerd, waarschijn lijk zijn veroorzaakt door slagen met een gummistok.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3