Oscar Smit's Bank kon kosten goed de baas Ir. Philips wil niets weten van arbeiderscommissarissen 10 EIEREN no. 3 1.50 Extra Paasaanb Vishandelaren vergaderden in „De Vuurbaak" in Katwijk woensdag 1.60 donderdag 2.00 FOUNDATION-MODE MET HET ACCENT OP Klimr.ïai'ft: of 2,50 GROENTE of FRUIT ROOMBOTER 1.19 fyffes BANANEN VLEES- GEHAKT DOORREGEN RUNDERLAPPEN Winst steeg tot 87.100 Weer NZH-rondritten door Amsterdam Streven van commissie Verdam hoogst gevaarlijk" IJmuidense vrouw viel uit auto Bestelauto uit een autobox verdwenen DINSDAG 13 APRIL 1965 Fransen en Schouten in Warschau-Berlijn-Praag PRIMA VERSE EIEREN PER 10 STUKS BREUKVRItl VERPAKT Bij elke aankoop van een pak KOFFIE elk merk of 500 gram VERS VLEES of een fles WIJN of een zakje KOEKJES en SNOEPJES of 10 EIEREN no. 2 1.59 eerste soort, kilo 1.09 VERSE CHAMPIGNONS, 100 gr. 39 EXTRA SLA, 2 kroppen39 Diefjes bleken meer op hun kerfstok te hebben F. Bismeijer 40 jaar bij Raad van Arbeid Jf' A X' 500 gram 500 gram modellen. Elegant, romantisch, modieus. Maar nooit zal Wala de kwaliteit vergeten! Wala-foundations zijn niet alleen mooi-op-de-hand, ze zijn ook goed en flatteus voor uw figuur, prachtig van materiaal. Zelfs na vele malen wassen blijven ze hun vorm behouden. Daarom: let op het ingenaaide Wala-etiket en laat u geduldig adviseren in een Wala-speciaalzaak (te vinden in de telefoongids). foundations Voor Oscar Smit's Bank N.V. in Haar lem heeft 1964, blijkens het verslag, be vredigende resultaten opgeleverd. De toe neming van de baten heeft de stijging van de kosten belangrijk overtroffen. Tot deze ontwikkeling heeft vooral de interestreke ning bijgedragen. Volgens de verlies- en winstrekening werd aan interest, provisie enz. f 259.700 (v.j. 195.200) ontvangen. De onkosten stegen tot 172.600 140.400), zodat een winst resteert van 98.100 54.800) Voorgesteld wordt, zoals ge meld. het dividend te verhogen tot acht (zeven) procent. Het geplaatste aandelen kapitaal bedraagt onveranderd 200.000. De directie ziet de resultaten over 1965 met vertrouwen tegemoet. De onvermijde lijke kostenstijging zal nog worden geac centueerd door noodzakelijke personeels uitbreiding wegens de groei \*m het be drijf, waarvan anderzijds een inkomsten vermeerdering wordt verwacht, die voor voldoende compensatie zal zorgen. In 1964 werd een belangrijk deel van de derden-gelden aangewend voor de financie ring van de sterk toegenomen vraag naar bouwkredieten bij de dochteronderneming, de Nederlandse Bouwbank N.V. De expan- Op zondag 18 april, eerste paasdag, her vat-de N.Z.H. haar jaarlijkse rondritten in Amsterdam, welke in samenwerking met de gemeentelijke dienst van Stadsont wikkeling en de V.V.V. worden georgani seerd. Nieuw is dat de routes van de Tuinste- denrondrit en van de zogenoemde Interna tionale rondrit zijn samengevoegd tot een excursie van niet te lange duur. Tijdens een tocht van twee uur komt men langs de belangrijkste bezienswaardigheden van oud en nieuw Amsterdam met als inter mezzo een bezoek aan de korenmolen De Bloem aan de Haarlemmerweg. De rondritten van de N.Z.H. komen dit jaar voor het eerst voor in het vakantie- dagtochtenboekje van de Nederlandse Spoorwegen. Ten gerieve van buitenland se toeristen worden zij begeleid door hos tesses van de V.V.V. Tot en met 19 <:<- ber wordt dagelijks een middagrit uitge- 1 voerd; van 14 juni tot en met i8 st ber heeft bovendien alleen op werkdagen een ochtendrit plaats. sie van dit bedrijf overtrof de verwach tingen. De omzetstijgingen bij alle afdelin gen van de bank hadden een gunstige in vloed op de provisie-rekening. In decem ber 1964 werd de afdeling onroerende za ken, die opnieuw belangrijk tot de resul taten bijdroeg, in een n.v. omgezet. De re sultaten van de dochtermaatschappijen, die zich bezighouden met de exploitatie van onroerend goed bleven onveranderd gun stig. Aan de etappewedstrijd Warschau-Ber- lijn-Praag nemen dit jaar weer zes Ne derlandse wieleramateurs deel. Het zijn: Jan Fransen (Halfweg) Hennie Schouten (Badhoevedorp), André van Middelkoop (Rotterdam), Nico Lute ('s-Graveland) Hans den Hartog (Utrecht) en Piet Dee- nen (Oploo). Ploegleider is Mik Snijder. De etappekoers wordt gehouden van 8-24 mei. TENNIS Na Rusland heeft ook Monaco zich teruggetrokken uit het ten nistoernooi om de Davis Cup. Het prins dom lootte in de eerste ronde tegen Tsje- choslowakije, maar heeft momenteel geen spelers van enige allure. De laatste jaren is Monaco slechts eenmaal door de eerste ronde gekomen: tegen Luxemburg. 0 Dr. ir. F. J. Philips, president-directeur van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken in Eindhoven, heeft in een rede voor de Commerciële Club te Groningen over „De taak van de onderneming in de wereld van heden en morgen" het streven van de commissie-Verdam om de onderneming te legaliseren, hoogst gevaarlijk genoemd. De onderneming heeft haar ontstaan te danken aan één of twee mensen, die van plan zijn iets te ondernemen. Al die plan nen en verhoudingen die ontstaan, kunnen onmogelijk in een bepaald schema wor den ondergebracht. We moeten onze taak breder zien dan alleen het kleine vier hoekje, waarop wij dagelijks ons werk doen. We zijn alleen tot grote dingen in staat, als we zien dat dat deel waaraan wij werken, onderdeel is van een groter geheel, zo meent hij. Dr. ir. Philips vindt het gepraat over een meer uitgebreide taak van commis sarissen „nonsens". De directie is verant woordelijk ook voor een goede verstand houding met de ondernemingsraad. Het aanstellen van arbeiderscommissarissen vond ir. Philips een bewijs van onvermo gen van elke gezonde bedrijfsvoering. „Als in een bedrijf de arbeiders het moeten hebben van een arbeiderscommissaris schrijft dan het bedrijf maar af." Hij beklemtoonde dat hij de werkne mers heus wel een goed hart toe draagt, maar hij vond dat men de zaken moet zien zoals ze zijn en dat men zich niet op sleeptouw moest laten nemen door een groepje professoren. „Heel de huidige ont wikkeling is tot stand gekomen onder de wet op de naamloze vennootschappen, zo als die wet nu is, en ongelukken komen verhoudingsgewijs heel weinig voor", zo besloot de heer Philips. Een veertigjarige inwoonster van IJmui- den is maandagavond op de Planetenweg in IJmuiden uit een rijdende bestelauto op straat gevallen. Zij is met een zware hersenschudding naar 't Antonius-zieken- huis gebracht. De vrouw zat naast haar man die de bestelauto bestuurde. Tijdens het nemen van de bocht bij het Pleiaden- plantsoen sloeg het portier aan de zijde waar zij zat open. Uit het onderzoek bleek dat het portierslot goed functioneerde. Vermoedelijk heeft de vrouw in de bocht het portier vastgepakt en daarbij de slui ting ontgrendeld. Een IJmuidense winkelier kwam in het afgelopen weekeinde tot de ontdekking dat zijn bestelauto uit een autobox aan het Plein 1945 was verdwenen. De box was niet afgesloten. Maandagmorgen werd de wagen in de Heidestraat in IJmuiden-Oost teruggevonden. Er was ongeveer zestig ki lometer mee gereden. Uit de auto wordt niets vermist. De twee jongens die dezer dagen door de Velsense politie zijn aangehouden op verdenking van het plegen van enkele in- braakjes blijken meer op hun kerfstok te hebben. Zij bekenden onder meer ingebro ken te hebben in een oliehandel aan de Zuidzijde te IJmuiden, bij een conserven- fabriek en in een motorenfabriek aan de Haringkade. Een van de knapen is in een observatiehuis opgenomen. In de afslagzaal van de redersvereni ging De Vuurbaak in Katwijk aan Zee, is gisteren de tiende bijeenkomst van de vereniging voor detailhandel in vis gehou den. Een groot aantal vishandelaren uit alle delen van ons land woonde deze in structieve dag bij. De heer W Ros, chef van de econo mische afdeling van het produktschap voor Vis en Visprodukten, belichtte de vraag „Waar blijft de vis?" Hij wees erop dat het te koop aange boden assortiment van vis geheel afhan kelijk is van de streek van het land. Ook scheelt het of men woont in een stad of in een klein dorp. Er is eveneens een merkbaar verschil tussen de vissoorten welke men consumeert Verder herinnerde de heer Ros eraan dat de kleinhandel in vis sterk gespeciali seerd is. Hij was ervan overtuigd dat door Morgen, woensdag 14 april, zal het veer tig jaar geleden zijn dat de heer F. Bis meijer uit IJmuiden op veertienjarige leef tijd als schrijver bij de raad van arbeid in Haarlem werd aangesteld. Dit was voor hem het begin van een mooie ambtelijke loopbaan, want in de loop der jaren steeg de jubilaris in rang. Tenslotte werd hij benoemd tot kommies A in de buiten dienst. Tien jaar geleden kwam de heer Bismeijer naar IJmuiden, waar hij tevens werd belast met de leiding van het bij kantoor van de raad van arbeid aan het Velserduinplein. De heer Bismeijer zal des morgens wegens dit jubileum in intieme kring worden gehuldigd. een wijziging van het assortiment de ver schillen voor een deel zijn te beïnvloeden alsmede door een verfijndere presentatie van de vis in de winkels. De omzet kan er door vergroot worden. Ir. J. van Mameren, directeur van het in stituut voor visserijprodukten T.N.O. be handelde het onderwerp praktische resul taten van het visbak-bedrijf. Hij stelde dat ongeveer zestig percent van de in ons land verkochte vis in gebakken vorm aan de consument wordt geleverd. Wil men de visafzet in ons land opvoeren, dan moet er naar zijn mening bi.izondere aandacht aan het gebakken produkt worden ge schonken. In het laboratorium van het in stituut in IJmuiden heeft men een uitvoe rig onderzoek ingesteld naar de technolo gische en bedrijfs-economische problemen van het visbakbedrijf. Vele praktijkmonsters zijn onderzocht en honderden kilo's vis gebakken om de opti male bakcondities te kunnen vaststellen om ongewenste chemische veranderingen in de bakolie te kunnen bestuderen. Uit dit onderzoek is komen vast te staan dat de voor de vishandel goedkoopste bak- techniek een produkt brengt dat niet alleen het smakelijkst maar ook het gezondst is. Ook heeft men aandacht geschonken aan de verpakking en de houdbaarheid van de gebakken vis, waarbij duidelijk is komen vast te staan dat een krant wel technolo gische voordelen biedt maar uit hygië nische oogpunt niet acceptabel is, hetgeen de vishandelaren wel hebben ingezien. Verder is gebleken dat het heel moeilijk is tegen redelijke kosten de hinder van bakdampen voor de omwonenden te ver mijden. Daardoor is er in vele gemeenten voor visbakkers geen gelegenheid zich t* vestigen in de nieuwe woonwijken. -i»?'' Hij i1 h- 6jOi)i t/07isss'v_ afc nr -4-- ttêv T&yvtii Voorgevormd Cups A, B f9.95 Moderne kantelastieken panty Geweldig «*pdi f26.50 Frans nylon-kant. Cups C, D en Ef 13.50 Nylon tule elastiek, f20.90. Model in de taille f 16.90 Nylonkant. Cups A, B en C voorgevormd f 8.95 Niet voorgevormd. Cups B, C en t>. f9.75 Ook in zwart,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4