illcx Tennismeisjes met prijzen beladen uit Ver. Staten terug Kuitbeenbreuk maakt voor Moulijn eind aan seizoen Sportclub Enschede en Enschedese Boys gaan een fusie aan TOTO-PROGNOSE - Trudy Groenman Betty Stöve Elly Krocké Straf van 100 voor een klap Fortuna verliest van Monaco (0-1) Zaterdagelftal speelt gelijk tegen Velox Roger Magnusson naar Juventus „Stuy viel als een steen op me Kennemerland moet Nedloyd verlies bezorgen Boksnederlaag (6-14) tegen Roemenië Basketbalbeker voor Real Madrid Opening van zeilseizoen in Loosdrecht Bill Clements leidt de cupfinal A. Wedemeijer J. Brantsma WOENSDAG 14 APRIL 1965 19 neem de blinddoek proef «1 is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Telstar contracteerde twee jeugdspelers Zaterdagvoetbal PECH VOOR INTER: Domenghini uitgeschakeld - enorm, plezier vanuit Leeuwarden Nederlands studententeam tegen Britse collega's De drie Nederlandse tennismeisjes Tru dy Groenman, Betty Stöve en Elly Krocké zijn dinsdag aan boord van de Maasdam in Rotterdam teruggekeerd met net zo weinig pretenties, als toen zij vier maanden geleden naar de Verenigde Sta ten vertrokken. Het antwoord op de eerste de beste vraag, die werd afgevuurd, was zelfs een beetje onthutsend voor de pers. De vraag luidde: „Wat vonden jullie nu eigenlijk je beste prestaties?" Trudy en Elly antwoordden: „Nou eigenlijk hebben we geen echte prestaties," en Betty fluis terde aarzelend: „Ach die zege op Karen Susman." Dat grensde aan valse beschei denheid. Karen Susman is nota bene de Wimbledonkampioene van enkele jaren ge leden en nog lang niet op haar retour. Trudy Groenman won onder meer van Nancy Reed, Alice Tym, Carol Prosen, Raymonde Jones en Stefanie de Fina, al len Amerikaanse ranglijstspeelsters en verder van onder meer de Duitse Heidi Schildknecht en de Argentijnse Norma Baylon. Elly Krocké kwam na een aarze lend begin steeds beter op dreef en ver sloeg achtereenvolgens Stefanie de Fina, Monique Salfati, Eva Lundquist en Karen Footman. De zilveren bekers, schalen en andere trofeeën, die de meisjes wonnen, konden met moeite in een flinke hutkoffer en een handtas worden gepropt. Het drietal nam tijdens de trip deel aan negen toernooien, vijf daarvan werden door hen gewonnen, na soms geheel Ne derlandse finales. Trudy Groenman won in Orlando, Fort Lauerdale en Willemstad, Advertentie Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor -7 r- maar Q ct Elly Krocké, Trudy Groenman en Betty Stöve (v.l.n.r.) na hun terug keer uit de Verenigde Staten met de „Maasdam". Betty Stöve in West Palm Beach en Mia mi. Daarbij dienen nog te worden gevoegd de diverse titels behaald in de dubbels, waarbij de meisjes waarschijnlijk nog be ter voor de dag kwamen dan in de sin gles. Geen wonder dat Amerikaanse toernooi- organisators soms met gemengde gevoe lens de komst van de Nederlandse prij- zenjaagsters tegemoet zagen. Afgezien nog van de overtocht naar Amerika hebben de drie meisjes van het ene toernooi naar het andere vaak duizen den kilometers moeten afleggen. Ze begon nen met het winnen van vier toernooien in Florida, reisden daarna naar de over dekte Amerikaanse kampioenschappen in Brookline (Massachusetts) waar Betty Stö ve de halve finales bereikte zakten weer af naar Florida en maakten de laat ste weken een gedeelte mee van het Ca- raïbische toernooiencircuit. Daar was de tegenstand uiteraard het zwaarst met te genstandsters als de Australische Lesley Turner en Margaret Smith. Van laatstge noemde verloren de meisjes. Maar de te genstand, die zij boden was duidelijk be ter dan een jaar geleden. Het is lang niet uitgesloten dat de drie meisjes het volgend jaar het gehele Ca- raïbische circuit zullen afreizen. Op uitno diging wel te verstaan. Zoveel indruk heb ben ze daarginds wel gemaakt. Ook bij de plannen voor de naaste toekomst komt tennis voor de drie meisjes op de eerste plaats. Zeer waarschijnlijk gaat het drie tal omstreeks half mei naar de kampioen schappen van Parijs om daarna over te steken naar Engeland voor de voorberei ding op Wimbledon. De meisjes hebben zich nu ruim een jaar uitsluitend met ten nis beziggehouden. In die betrekkelijk kor te periode werkten zij zich op tot dicht aan de Europese top. Het Nederlandse ten nis mag nog veel van hen verwachten. Een zestienjarige supporter van Man chester United is maandag tot tien pond 100) boete veroordeeld omdat hij de scheidsrechter heeft aangevallen nadat zijn ploeg was verslagen in de halve finale van het toernooi om de Engelse cup. Na het eindsignaal zwermden de suppor ters het veld op. Scheidsrechter Dick Windle kreeg een klap in zijn nek en ging neer. Hij moest naar de kleedkamer worden gedragen. De zaak is behandeld door de jeugdrech ter van Nottingham. Monaco heeft dinsdagavond in een goed gespeelde wedstrijd een 1-0 zege behaald op Fortuna '54. 't Enige doelpunt van de wed strijd viel in de 28ste minuut van de twee de helft, toen rechtsbinnen Douis op de rand van het strafschopgebied een pass van rechtshalf Hidalgo opving en in de uiterste hoek langs doelman Vogels schoot. Daarmee kreeg Monaco gezien het overwicht van Fortuna gedurende bijna de gehele wedstrijd iets teveel. Het voorlopige Nederlands zaterdagelftal heeft dinsdagavond in Utrecht in een wei nig interessante wedstrijd tegen een Ve- lox-combinatie met 3-3 gelijk gespeeld. Bij de rust leidde het zaterdagelftal met 2-1. Kiel van Go Ahead Kampen en Ved- der van IJsselmeervogels scoorden respec tievelijk tweemaal en eenmaal voor het zaterdagelftal. Telstar heeft twee van zijn talentrijke jonge voetballers gecontracteerd. Het zijn Cleeren en Galis, die beiden uitkomen in Nederlands UEFA-team. Eén van de meestbelovende voetbalspe lers van Zweden, de twintig jaar oude Roger Magnusson, rechtsbuiten van de nationale ploeg, heeft een prof-contract met F. C. Juventus uit Turijn getekend. Hij zal op 1 augustus overgaan naar de Italiaanse ploeg. rr Voor eigen publiek moet Kennemerland ln de derde klasse van het zaterdagvoetbal de strijd aanbinden met hekkesluiter Ned loyd. Als de Haarlemmers in deze ont moeting de volle winst weten te behalen het eerste treffen tussen beide elftallen leverde een 2-2 gelijkspel op dan zijn de degradatiezorgen bijna van de baan. IJmuiden gaat op bezoek bij KMVZ, waarvan thuis met 2-0 werd gewonnen, en kan met een nieuwe zege vooral streekge noot Kennemerland een grote dienst be wijzen. Als IJmuiden en Kennemerland namelijk allebei tot een overwinning ko men, dan is de Haarlemse club reeds be houden voor de derde klasse, want het komt daardoor buiten bereik van Nedloyd en KMVZ. Ook ADM is nog gegadigde voor degradatie en heeft zaterdag een uit wedstrijd tegen VRC (0-1). Alle overige ontmoetingen zijn nu De Geuzen kam pioen is van alle belang ontbloot. Angelo Domenghini, de midvoor van In- ternazionale, heeft een fractuur aan de elleboog en verschillende verwondingen op gelopen toen zijn auto betrokken raakte in •en ongeluk op de weg. De doktoren vrezen dat hij niet kan meespelen voor de Europa-cup. Dit zou •en harde klap voor Internazionale zijn, dat ook nog een spannend duel uitvecht met Milan voor het Italiaanse kampioen schap. Er moeten in de competitie nog zes wedstrijden gespeeld worden. Milan heeft de leiding met 44 punten. Inter is twee de met 43. Domenghini was ook gekozen ln het Italiaanse elftal dat op 18 april in Warschau tegen Polen uitkomt. ROTTERDAM. Daar lag Coen Moulijn, op de bank in zijn huiskamer, met het linkerbeen in het gips. De lieve ling van het Rotterdamse publiek geveld door een kuitbeenbreuk, niet meer bij machte om Feijenoord aan het zo fel begeerde landskampioenschap te helpen. Het was een naar gezicht. Gelukkig, dat Moulijn zijn lot tamelijk monter droeg. De röntgenfoto in het ziekenhuis heeft uitgewezen, dat het om met de woor den van de dokter te spreken een „mooie breuk" was. Maar drie of vier weken is Moulijn er toch mooi mee, het geen betekent dat hij dit seizoen niet meer meespeelt. Hij zal op paasmaandag wel in Amster dam kunnen zijn, want over drie dagen mag hij alweer op het been staan. De dokter heeft er nu al rekening mee ge houden en gezorgd voor loopgips. Maar om samen naast Kreijermaat met wie het nog helemaal niet best gaat op de tri bune te moeten zitten, terwijl zijn mak kers voor hem de „goaltjes" uit het vuur halen, is toch geen prettige gedachte, en omgekeerd ook niet voor zijn makkers. De laatste loodjes wegen toch al zwaar ge noeg. Geen verwijt Over de man, di^hem dit gipsbeen heeft bezorgd, Heinz Stuy, de keeper van Tel star, geen woord van verwijt. Het enige, wat Moulijn van hem zegt, is: „Stuy viel als een steen op me. Ik voelde mijn been omzwikken en ik dacht al meteen, dat is mis. Maar ja, het is een sterke jongen, die ergens gebruik maakt van zijn kracht." Is er onmiddellijk een dokter bij geweest? „Neen, onze verzorger, Gerard Meijer heeft me behandeld. Met een ijs- Een door vier invallers verzwakt Neder lands boksteam heeft in Amsterdam met 146 verloren tegen een Roemeense selec tie. De uitslagen waren: Vliegigewicht: Jan Huppen wint door k.o. in de 2e ronde van Constantin Ciuca. Bantamgewicht: Gerrie te Paske verliest op punten van Nicolai Giju. Vedergewicht: Charles Gans verliest op punten van Costage Bazuliuc. Lichtgewicht: Tommy Deckers verliest op punten van Vasile Antionu. Lichtweltergewicht: Wim Gerlach ver liest op punten van Ion Dinu. Weltergewicht: Herman Schregardus wint door interventie in de le ronde van Gheorge Vlad. Zwaarweltergewicht: Bob Bouhuizen verliest op punten van Janos Covaci. Middengewicht: Joop Steenbergen ver liest op punten van lion Olteanu. Halfzwaargewicht: Rudi Lubbers wint op punten van Vasile Trandafu. Zwaargewicht: Eddy Kiks verliest op punten van Mihai Gheorghoiu. staaf om een bloeduitstorting tegen te gaan. Desalniettemin had ik 's avonds een olifantsbeen. Maandag is hij nog een paar keer bij me teruggeweest, maar gisteren vond ik het toch wel raadzaam naar een ziekenhuis te gaan." Coen Moulijn vertelt dit alles „sans ran cune". Mevrouw Moulijn vat het enigszins anders op. „Net voor de paasdrukte," zegt ze, „ik wou, dat je maar een tennisser was." Waarop Coen: „Dan had ik mis schien een tennisarm." Mevrouw Moulijn: „Met een tennisarm kun je lopen. Wie moet je nu straks naar bed dragen?" Coen: „Jij...." De blessure, die Coen Moulijn zondag tijdens de wedstrijd F'eijenoord-Tel- star heeft opgelopen, is ernstiger dan men aanvankelijk dacht: hij blijkt een kuitbeen te hebben gebroken. Coen ligt nu thuis met zijn kostbare been in het gips. Voor hem is het seizoen voorbij. De Madrileense basketbal club Real Ma drid is dinsdag winnaar geworden van de Europese beker voor landskampioenen voor heren. Real versloeg in de finale van dit toernooi de Russische ploeg TSKA Moskou met 76-62, na bij rust met 36-29 te hebben voorgestaan. De eerste ontmoe ting in Moskou eindigde in een 88-81 over winning voor TSKA. De wedstrijd werd door ongeveer zevenduizend toeschouwers bijgewoond. Een kleine honderd deelnemers uit ze ven landen hebben zich aangemeld voor de internationale zeilwedstrijden waarmee de koninklijke watersport vereeniging „Loosdrecht" volgens de traditie geduren de het paasweekeinde op de Loosdrecht- seplassen het Nederlandse zeilseizoen zal openen. De Finjollenklasse telt ongeveer 60 deelnemers, de FD-klasse een kleine veertig. In beide klassen zullen de winnaars van de laatste twee jaren uitkomen. Bij de Finjollen zijn de Belg André Nelis en de Brit Saffery Cooper de voornaamste kans hebbers. Het veld telt naast vrijwel alle prominente Nederlanders een drietal Bel gen, vijf Duitsers en drie Britten. Captain Stuart Jardine, die in 1963 en 1964 ongenaakbaar was op Loosdrecht, kan in de FS-klasse voor een „hat-trick" zorgen. Zijn landgenoot John Truett zou hem echter wel eens voor problemen kun nen stellen. Nederland is bij de FD's bij zonder sterk vertegenwoordigd. Onder meer zullen Coen Gulcher, Heike Blok, Jan Schoonevelt en Ferry Laagwater aan de paaswedstrijden deelnemen. Zaterdagmiddag is de start voor de eer ste wedstrijd, 's Zondags komen de zeilers twee maal in actie en op de morgen van paasmaandag volgt de vierde en laatste race. Bill Clements, de 45-jarige arbiter uit West Bromwich, die zo'n uitstekende in druk achterliet tijdens de kwalificatiewed strijd NederlandNoord-Ierland in Rot terdam, zal op 1 mei de Engelse cupfinale leiden. 1322321211233132232121123112331322321211233132232121X23 1322321211233132232121123112331322321211233132232121123 (Van onze sportredacteur) Deze week worden er belangrijke voetbalwedstrijden gespeeld in geheel Neder land. En dan hebben we niet het oog op de wedstrijden in het betaalde voetbal, wel op de paasvoetbaltoernooien voor scholieren. De jongens, die zondags hun idolen bezig zien in de stadions, gaan nu zelf aan de slag en met grote overgave. En vaak hebben die jongens semi-profs als toeschouwers, zoals onder andere op het sportpark Schoonenberg het geval was, waar de trainende Telstar-spelers even naar de piepjonge collega's kwamen kijken. Deze week hebben wij de toto prognoses in handen gelegd van de leiders van het schoolvoetbal in Haarlem en Velsen. de heren Brandsma en Wedemeijer. De heer A. Wedemeijer heeft er enorm plezier in om het schoolvoetbal in d? gemeente Velsen te organiseren. Ten eerste, omdat hij zich nog goed zijn eigen jongenstijd herinnert- „wat een belevenis was het om in de finale te komen" -en ten tweede omdat hij nu eenmaal graag organiseert- „hoe dikwijls mislukt een evenement niet omdat het van te voren niet goed is opgezet?" De heer Wedemeijer, sedert 1958 ge meentelijk consulent voor de lichame lijke opvoeding, heeft een enthousiast team mensen rond zich: H. Smit (komt elk jaar speciaal uit Zaandam over), A. Blum, A. de Graaf en J. Kleve, allemaal mensen uit het onderwijs. Ze hebben dit jaar de zorg voor zestig elftallen, die in poules uitkomen op het sportpark Schoonenberg. De halve fi nales en finales worden gespeeld op het wat intiemere terrein van Waterloo. Zelf heeft de heer Wedemeijer volop in de sport gezeten. Hij was zelfs in ternationaal, niet bij de voetballers maar bij het korfbal. Hij speelde in het sterke Dordtse Detos. In 1955 kwam hij als leraar L.O. naar Velsen. Natuurlijk ging hij weer korfballen en trok naar Watervliet, maar hij wilde ook wel eens iets anders en „ontdek te" honkbal. Dat stal zijn hart. Hij ging in Rooswijk spelen en later in Terrasvogels. Tussendoor was hij be trokken bij de oprichting van de bas ketbalvereniging Excercitia en de roei vereniging De Stem. Verder speelde hij nog een jaar in de volleybalcom petitie met een team van leraren. En al weer vijf jaar hockeyt de heer Wedemeijer in Strawberries. Dit sei zoen hoopt hij zijn debuut te maken als scheidsrechter in de hoogste honk balafdeling. Van de winter gaat hij ar- bitreren bij de hockeyers. En nog ver zucht hij „was ik maar twintig jaar jonger, dan zou ik nog wat meer kun nen doen." Vol lof is hij over de leiders en scheidsrechters, die onmisbaar zijn bij het schoolvoetbal. „Er is een leuke teamgeest. De mensen nemen snipper dagen nog zonder dat wij het gevraagd hebben. Er zijn er verscheidenen, die bij de Hoogovens werken en dan snel om twee uur naar de voetbalvelden komen". De prognoses van de heer Wedemeijer treft men in het tweede rijtje, die van de heer Brantsma in het eerste. Acht jaar lang is de heer J. Brants ma reeds als secretaris aan het school voetbal in Haarlem verbonden en dat werk het vergt ongeveer 400 uur van zijn vrije tijd doet hij met veel plezier. Momenteel moet de heer Brantsma zijn zaken voor het Haar lems schoolvoetbal vanuit de Friese hoofdstad Leeuwarden regelen, waar hij sinds half oktober verbonden is aan de Vijverschool (V.G.L.O.). Daarvoor was leraar Brantsma werkzaam aan de Theo Thijssenschool in Haarlem west. Voor het schoolvoetbal in de Spaamestad is hij echter nog steeds de spil waar alles omdraait. „Ik doe het voor de jeugd", is zijn commen taar, „hoewel het nu wel wat moeilij ker is geworden en te meer omdat de vakanties in Leeuwarden later begin nen". Zolang er echter nog geen ge schikte opvolger is om zijn taak over te nemen, zal hij de belangen van het schoolvoetbal in z'n vroegere woon plaats Haarlem blijven behartigen. Zelf heeft de heer Brantsma bijna 29 jaar lang als linksbinnen de voetbal sport actief beoefend in Bergum, DVB, Schellingwoude en APGS. Zijn mooiste voetbaltijd ligt bij Bergum, waarmee eens het kampioenschap van de derde klas werd behaald. Tegenwoordig gaat hij haast niet meer naar voetballen kijken: „ik ben natuurlijk wel naar de wedstrijden van Cambuur tegen EDO en RCH geweest." Voor het overige heeft de heer Brantsma belangstelling voor alle mogelijke sporten en in het bijzonder de paardesport trekt hem aan. Door het lezen van sport- en dag bladen blijft hij van de ontwikkelingen in de sport volledig op de hoogte. Aan de toto heeft hij vroeger wel meegedaan, maar is met het invullen van de kruisjes gestopt. „In de toe komst ga ik wel weer meespelen", ver trouwde hij ons toe, alvorens zijn prog noses voor tweede paasdag kenbaar te maken. DOS—MVV 1 1 Sparta—DWS 3 2 NAC—ADO 1 1 HeraclesGo Ahead1 3 SittardiaEnschede 1 1 TelstarFortuna '541 1 AjaxFeijenoord 2 2 GVAV—PSV 2 3 ExcelsiorVolewijkers 1 1 VolendamWillem II 3 1 VeloxElinkwijk 3 3 Helmondia '55DFC1 2 Roda JCXerxes 2 1 Sportclub Enschede en Enschedese Boys, twee bekende Twentse voetbalclubs, zullen verdwijnen uit het Nederlandse betaalde voetbal. De leden van beide verenigingen, in afzonderlijke vergadering bijeen, hebben dinsdagavond laat de voorstellen aanvaard tot het afstoten van hun afdelingen betaald voetbal naar een nieuw te vormen stich ting, die het volgende seizoen als FC Twente '65 in de eredivisie zal uitkomen. Enschedese Boys en Sportclub Enschede keren terug naar het amateurvoetbal en zullen, gezien de huidige indeling van hun hoogst geplaatste amateurploegen, in de derde klasse worden geplaatst. Aan de voorbereiding van de plannen tot een fusie aan de top heeft een coördinatie commissie vele maanden gewerkt. In de ze commissie hadden drie afgevaardigden van Sportclub Enschede zitting, drie van de Enschedese Boys, alsmede drie verte genwoordigers van de gemeente. De heer J. W. van Marle uit Zwolle, lid van het sectiebestuur amateurvoetbal van de K.N.V.B., was er voorzitter van. De financiële positie van beide vereni gingen was al geruime tijd moeilijk. De clubs zagen hun schulden stijgen en er was geen uitzicht op financiële steun. Zo wel de gemeente Enschede als de plaat selijke industrie waren namelijk alleen be reid te helpen wanneer er een concentratie plaats zou hebben. Sportclub Enschede en Enschedese Boys zullen in de nieuwe stichting al hun contractspelers inbrengen. Voor de Sport club wordt de waarde van de spelers ge steld op 625.000 gulden, voor die van En schedese Boys op 250.000 gulden. Het bestuur van FC Twente '65 zal wor den samengesteld uit vier leden van En schedese Boys, vier van de Sportclub, een Het Nederlands studentenvoetbalteam dat Goede Vrijdag in Den Haag tegen d« Britse studs uitkomt, is als volgt samen gesteld Doel: Van Laer (HVV). Achter: Van Tol (Quick H.) en E. Thol» (KHFC). Midden: Zunnebeld (Victoria), Rossing (Emmen) en P. Thole (KHFC). Voor: Janssen (De Valk), Keete (Quick A.), B. Hainje (HBS), Strieker (RKAVIC) en H. Hainje (Heerenveen). neutrale voorzitter en eventueel een gede legeerde van de geldschieters. Bij SC Enschede werden de voorstellen aanvaard met 97 tegen 68 stemmen bij twee onthoudingen. Bij Enschedese Boys stemden 227 leden voor en 146 tegen. Ne gen leden onthielden zich van stemming. De stichting zal, conform de bepalingen in het reglement betaald voetbal, de be schikking krijgen over drie elftallen, waar van een jeugdteam. Het eerste en tweede elftal zullen in het Diekman-stadion gaan spelen, de jeugd in het G. J. van Heekpark.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19