„Steel" bijna van de Pijp wordt dubbel zo breed Beslissende fase in competitie van Noordhollandse schaakbond 1 t Schoolvoetbal in Velsen met veel doelpunten begonnen Truusje van Wijnen en Chris Helder winnen bekers bij SSH Vaarweg naar Beverwijk komt open voor grote kustvaarders Vrijspraak in TV- huur-koop-zaak Rij jij of rij ik. FRIESE EN ZAANSE KLOKKEN Patiënt was het om morfine te doen WOENSDAG 14 APRIL 19 6 5 ISMii- i I ft JUWELIER R. DE BOER Speciaal adres voor Drs. Lemmens uit Beverwijk burgemeester van Blokker BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Faillissementen Gemeentelijke diensten Beverwijk fm-ijw- Met man en macht wordt tussen Beverwijk en het Noordzeekanaal ge werkt aan de verbreding van het zij kanaal A. Deze toegang naar het haven- en industriegebied De Pijp krijgt een breedte van 80 meter. In een cyclus van drie avonden, die vo rige week dinsdag begon en gisteravond eindigde, heeft de Kennemerstaten gym nastiekvereniging „S.S.H." onder leiding van de heer H. van Wijnen in het gym nastieklokaal van de Watervlietschool aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse on derlinge wedstrijden voor de leden gehou den, die zich nu bepaalden tot de jeugd. Vorige week dinsdag en vrijdag streden de meisjesafdelingen van 8 tot 9 jaar en 10 tot 11 jaar en de jongensgroep van 8 tot 11 jaar, waarbij het hoogste aantal punten en het gemiddelde beslissend wa ren voor de Miep Michel-wisselbeker. Truusje van Wijnen, de bekerhoudster, wist dankzij een beter gemiddelde dan de jongen A. v. d. Niet (8,86 punten) met 9.15 punten de beker te behouden. De uitslagen waren: Meisjes 8-9 jaar: le gelid: 1. G. J. van Wijnen 36,6(e)-9,15 gem. kampioene) 2. O v. d. Niet 35,8(e); 3. C. Sminia 33.8(e). 2e gelid: 1. R. Hartman 33.8(e); 2. I. Post 32.6(e); 3. C. Stoker 31.8(1). 3e gelid- 1 J. v. d. Linde 34.7(e); 2. C. Hoogendorp 30,7(1); 3. J. v. d. Veen 30,5(1). 4e gelid- 1. M. Duineveld 33.9(e); 2. M. Haasnoot 32.8(e); 3. M. Dingerdis 31,5(1). Meisjes 10-11 jaar: le gelid: 1. I. v. d. Veen 35.1(e) 2. S. Wisman 34.1(e); 3. M. Ouwerkerk 33.6(e). 2e gelid: 1. M. Vinke 33.4(e); 2 I. Bax 33(e); 3. A. de Breet 32(1). 3e gelid: 1. J. Roos 34(e); 2. L. Severein 31,3(1); 3. I. Hegman 31,1(1). 4e gelid: 1. W. Schuurman 30,6(1); 2. A. Wesse- ling 29,9(2); 3. D. Jasperse 29,6(2). Jongens: 8-11 jaar: le gelid: 1. A. v d Niet 44,3(e)-8,86 gem. 2. J. Hartman 34,81 (3); 3. A. Moerkerken 34,2(3). 2e gelid: 1. Fr. van Eekelen 42.6(e); 2. H. de Vries 40.7(e); 3. J. Vonk 38,1(1). 3e gelid: 1. J. Carton 38,7(1); 2. B. de Vries 36,4(2); 3 J. Beumer 36,3(2). Gisteravond ontspon zich opnieuw een l felle strijd om de hoogste titel onder de oudste aspiranten, van wie Corrie Jansen van de meisjes vorig jaar de Statenwissel- beker won en de oud-jeugdkampioene An neke van Wijnen thans beneden haar oude prestaties bleef en zelfs een minder goed resultaat behaalde dan het meisje M. de Jong van het derde gelid, dat met totaal 34,6 punten een gemiddelde bereikte van 8,65 punten. Corrie Jansen bracht het tot gemiddeld 8,75 punten. Bij de jongens-aspi ranten spande Chris Helder in het eerste gelid de kroon mtt gemiddeld 8,78 punten. Met slechts driehonderdste punt verschil won hij de Statenwisselbeker, die na veel jaren voor het eerst weer aan een jongen toeviel. De uitslagen waren dinsdagavond: Meis jes 12-15 jaar: le gelid: 1. C. Jansen 35(e); 2. A. G. van Wijnen 34.1(e); 3. W. Jas- perse34 (e); 4. C. Dijkstra 32.8(e). 2e ge-, lid: 1. M. Antonijsen 30,8(1)2. E. de Vries 30,3(1). 3e gelid: 1. M. de Jong 34,6(e)-gem. 8,65; 2. C. Huisman 34.4(e); 3. I. Hollander 34.3(e). Jongens 12-15 jaar: le gelid: 1. Chr. Helder 52,7(e)-gem. 8,78; 2. H. Steenbak- ker 49.7(e); 3. J. Moerkerken 48.5(e); 2e gelid: 1. K. Goudswaard en K. Kok (47,5 (1); 3e gelid: 1. P. Aspers 51,6(e)-gem. 8,60; 2. H. van Dongen 49.9(e). De letter e en de cijfers achter de naam geplaatst geven het behaalde prijsdiploma ere, le 2e of 3e prijs aan. Na afloop deelde de heer Van Wijnen nog mede, dat de SSH-jeugd zich zal op maken om deel te nemen aan demonstra ties voor de 5 mei-viering voor te hou- den sportweek van de Velser Sportstich ting in mei. Advertentie De verbetering van het havencomplex van Beverwijk is in volle gang. Over een lengte van ruim negenhonderd meter wordt het zijkanaal A tussen het Noord zeekanaal en de binnenhaven de Pijp verbreed van 45 tot 80 meter. Later zal het kanaal ook worden uitgediept van Het Haagse gerechtshof ziet in het ver huren van T.V.-apparaten met recht op koop geen ontduiking van de Wet op Af betalingsstelsels. Het bevestigde het vrij sprekende vonnis van de Haagse rechtbank tegen de directie van een Haagse detail handel in radio- en t.v.-apparaten, van wie overtreding van de Wet op het Af betalingsstelsel was ten laste gelegd. De firma sloot met haar klanten huurcontrac ten voor zes maanden 33 gulden per maand, met de mondelinge toezegging dat de klant na elk half jaar telkens een nieuw huurcontract kan aangaan met een maximum van twee jaar en dat hij daar na het recht heelt op koop, waarbij 70 percent van het betaalde huurbedrag in mindering zal worden gebracht op de koopsom. Waarschijnlijk zal de procureur-generaal tegen het arrest cassatie aantekenen. 3,5 meter -N.A.P. tot 7 meter -N.A.P. Daardoor zal de Beverwijkse haven en het industriegebied De Pijp ook bereik baar zijn voor grote kustvaarders. De verbredingswerkzaamheden van het zij kanaal A zullen naar wordt verwacht in de loop van de volgende maand vol tooid zijn. Bijna een half miljoen ku bieke meter grond en bagger moet wor den verplaatst. Aan de oostzijde van het zijkanaal zal verder een nieuwe dijk ter lengte van 700 meter worden opge worpen. Vier kampioenen, één degradant en een groot aantal beslissingswedstrijden kwa men uit de bus in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond. Wat het negatieve gedeelte aangaat moeten wij in de tweede klasse A zijn, waar Magnus (Schagen) recht had op be slissingswedstrijden met Caïssa 2 (Hoorn) en MSC 2 (Den Helder) om de laatste plaats te ontlopen. Magnus besloot echter vrijwillig te degraderen. Tot nu toe zijn er nog geen protesten van Caïssa 2 en MSC 2 binnen gekomenIn groep B staan Weenink 2 (Beverwijk) en De Pion (Wormerveer) voor een beslissingswedstrijd met als inzet de degradatieplaats. Welis waar heeft De Pion deze competitie twee punten meer behaald, maar heeft deze ver speeld door eerder in deze competitie tegen Weenink 2 niet op te komen. De C-afdeling verwerkte een nederlaag van Driehuis tegen Het Oosten 4 en dat wijst in de richting van een beslissings wedstrijd tussen Driehuis en Bloemen- daal 2. Ook hier met als inzet de laatste plaats. Voor een extra wedstrijd zullen in de 3e klasse B De Pion 2 en Aris de Heer (Beemster) aantreden. De Pion 2 won ver rassend haar laatste wedstrijd van ZSC 3 en heeft nu nog een kans zich te hand haven. Voor de tweede maal dit seizoen toonde Pat Mat 3 (Beverwijk) zich de meerdere van VHS 3 (Haarlem) in de derde klasse C. Ditmaal betrof het de be slissingswedstrijd om het afdelingskam pioenschap. Pat Mat 3 promoveert nu, ter wijl VHS 3 in de na-competitie van de nummers twee komt. Voor de wedstrijd leider van de NHSB pakken zich boven de 3e klasse D donkere wolken samen. De Uil (Hillegom) staat hier tegen Aalsmeer 3 met 45 voor en heeft nog een halve punt Met zijn vrouw naast zich reed eeh 66- jarige Haarlemmer dinsdagmiddag in zijn auto over de Groeneweg in IJmuiden-Oost. Bij het kruispunt Groeneweg-Meidoorn- straat gekomen meende mevrouw haar man attent te moeten maken op uit laatst genoemde straat komende verkeer. Haar voor automobilisten niet onbekend in de oren klinkende kreet „Kijk uit" had ech ter een falikante uitwerking. Geschrokken en afgeleid trapte de bestuurder in plaats van op de rem op het gaspedaal. De auto botste tegen een geparkeerde personen auto, schoot vervolgens dwars de weg over en kwam met een hevige klap tegen een boom tot stilstand. De zeventigjarige echt genote moest haar goedbedoelde waar schuwing bekopen met een hoofdwond waarvoor zij in het Antoniusziekenhuis is behandeld. Beide auto's liepen ernstige schade op. Zoals wij gisteren al meldden, is P. Post momenteel onder behandeling in het St. Jozef-ziekenhuis te Heems kerk. De foto toont hem met rechts zijn vrouw en dokter Rolink. Hi.;.1!*! L C":ii KENNEMERLAAN 60-62 - IJMUIDEN BEZOEKT ONZE SHOWROOM Met ingang van 1 mei is drs. W. B. J. Lemmens uit Beverwijk benoemd tot bur gemeester van de gemeente Blokker en Westwoud. De heer Lemmens is werkzaam op de gemeentesecretarie in Beverwijk als hoofdcommies A op de afdeling Algemene Zaken. GEBORENFernardina C., d. van A. Mie dema en G. Minnes; Jean-Pierre R., z. van J. M. J. Clauwaert en J. Th. Jansen; Ceci lia, d. van J. R. H. Linssen en E. Nobel; Elisabeth, d. van J. M. Breems en H. M. Wijtkamp; Jozef H. C., z. van N. J. Dulle- mans en H. M. Sprengers; Ronaldus P., z. van H. de Jong en E. M. Binkhorst; An- tonius N. M., z. van A. J. M. Schumacher en M. M. Lageweg; Eric H., z. van H. W. Heesen en G. M. B. C. Buskens; Maria C., d. van P. de Jong en C. Oosterbaan; Robert M., z. van S. F. Zoontjes en A. C. Val- kering; Susanna A. P., d. van J. J. M. Rumphorst en G. A. S. Schuijt; Johanna A. F., d. van J. J. M. Rumphorst en G. A. S. Schuijt; Marc, z. van H. H. Altena en J. Blei; Ellen, d. van S. Zwart en M. J. van Keulen; Marcus J. M„ z. van C. A. J. Stam en M. K. Bruin; Maria W. J., d. van J. S. Appel en J. C. M. Beentjes; Ilona, d. van L. J. J. J. Holst en G. M. Verhuist; René, z. van T. Rijnbergen en G. T. Bal- sters; Marjan, d. van J. J. Mulder en T. Dijkstra; Eugenie W., d. van L. F. Peters en E. A. IJlstra; Linda, d. van T. van Wijngaarden en M. Meesters; Margaretha T. M., d. van C. J. van der Linden en J. P. A. Sannen; Ronald D., z. van J. Hoitsma en B. L. Stallinga; Adrianus A. H., z. van H. P. Wester en M. A. de Boer. ONDERTROUWD: F. J. C. Cassee en J. G. M. Denneman; H. Roggen en A. M. de Ruijter. OVERLEDEN: G. van Hooff, 84 J.; N Vendel, 69 j.; C. Kuijl, 88 j.; J. C. Koelman, 39 j. De politie in Gouda heeft een 43-jarige kantoorbediende zonder vaste woon- of verblijfplaats, die zich begin maart in het Van Itersonziekenhuis te Gouda heeft la ten opnemen omdat hij een zware hersen schudding zou hebben, gearresteerd. In werkelijkheid was het de man, die ver klaarde morfinist te zijn, om een morfine- spuitje te doen. In ziekenhuizen te Nijme gen en Utrecht had hij met succes het zelfde spelletje gespeeld. Tegenover de po litie in Gouda gaf de man zich uit voor de tenor Fritz Wunderlioh uit Wenen. Hij werd al geruime tijd gezocht wegens het gebruiken van morfine, oplichting en diefstal. In zijn portefeuille zaten rekenin gen van ziekenhuizen, die In de duizenden guldens liepen. Hij zal worden overgegeven aan de politie in Nijmegen. nodig om De Uil, Aalsmeer 3, Heemstede 3 en Het Oosten 5 voor een extra competitie aan het werk te zetten. Inzet vormt dan het kampioenschap en de op promotiewed strijden recht gevende tweede plaats. En dan te bedenken dat enkele jaren geleden op een NHSB-ledenvergadering werd be sloten de promotiewedstrijden af te schaf fen. Maar in de tweede klasse trok een vereniging zich uit de competitie terug en kwam dus een extra plaats vrij. De een voudigste oplossing was hier trouwens ge weest voor de betreffende afdeling geen degradatie toe te passen. Zoals de zaken nu staan zal de als nummer twee eindigen de ploeg uit de 3e klasse D nog 6 wed strijden moeten spelen, net zoveel als in de gewone competitie In de vierde klasse kwamen de kam pioenen los. DOS (Alkmaar) triomfeerde in groep A; Excelsior 1 (Beverwijk) in groep C en de reserves van Excelsior in de D-afdeling. Het eerste optreden van de Hoogovenschakers in de NHSB-competitie is wel een succes geworden. Oppositie 3 (Heiloo) en Assendelft gaan een nieuwe wedstrijd spelen om de buit in groep B te verdelen. KTV 3, MSC 3 en VW 4 doen dat in groep A met als inzet de tweede plaats. Driehuis 2 in groep C en VHS 4 in groep D zijn reeds zeker van een plaats in de na-competitie. De uitslagen in de competitie van de NHSB zijn: 2e klasse, afd, B: Weenink 2—De Pion 3—7: Westzaan—Weenink 2 5'/i4'/r, Weenink 2—ZSC 2 31/!—6'/». Afd. C: Pat Mat 2—HWP 6—4; Drie huis—Het Oosten 4 3>/«61/»; HWP—Bloemen- daal 2 45 (voorl., na alsnog aangevraagde arbitrage). 3e klasse, afd. B: De Pion 2—ZSC 3 8—2. Afd. C: beslissingswedstrijd Pat Mat 3—VHS 3 6—4 (Pat Mat 3 kampioen). Afd. D: Aalsmeer 3—De Uil 4—5 voorl.: Bloemendaal 3—Zandvoort 2 V/t—2'/i; Hoofddorp 2—Heemstede 3 3'/i6'/i. 4e klasse, afd. A: VVV 4—Caïssa 3 6Vs3»/»: MSC 3DOS 46 (DOS kampioen). Afd. B: Drie huis 3—Witte Paard 3 2'/i71/!; Castricum 3— Oppositie 3 6—4. Afd. C: Excelsior—Castricum 4 7—3 (Excelsior kampioen); Assendelft 2—VHS 5 5'/i4'/i; Weenink 4—Driehuis 2 3—7; Het Oos ten 7—Heemskerk 6—4. Afd. D: De Uil 2—Het Oosten 6 10—0 regl.; HWP 2—VHS 4 4—6; Rol land 3—Excelsior 2 3—7 (Excelsior 2 kampioen); De Vier TorensAalsmeer 4 6'/i3'h. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 13 april in staat van faillissement ver klaard: Comelis Christiaan Piet, wonende in Zaandam, Jasykoff straat 22. Rechter-Com missaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cura tor: mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en pro cureur in Zaandam. M. de Reuver, handelende onder de naam Restauratiebedrijf M. de Reuver, wonend» in Beverwijk, Groenelaan 32. Rechter commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cu rator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur in Beverwijk. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. Vestdijk-Dienaar, i., Linnaeusstraat 103, IJmuiden; W. Baas- Schipper, z., Trompstraat 165, IJmuiden- Oost; H. J. Tromp-Bruggemans, d., Dokter de Grootlaan 19, Santpoort; R. H. M. We- lagen-van Elmpt, d., W. Barendszstraat 14, IJmuiden; E. P. Braaksma-Roggeveen, d., Ant. Fokkerlaan 22 II, Haarlem; A. C. M. de Vries-Schouws, d., IJsselstraat 71, IJ muiden; T. M. Mol-de Heer, d., Lange Nieuwstraat 261, IJmuiden; E. Bom-Bone- kamp, z., Jan Kostelijklaan 18, Velsen- Zuid. OVERLEDEN: M. Kwaak, 33 j., e. van C. W. van Stein, Bellatrixstraat 53, IJmui den; L. Westerman, 45 j., wed. van J. J. Voorting, Voorplaats 1, Santpoort; G. de Boer, 56 j., e. van P. A. Bijl, Schelde- straat 4, IJmuiden; J. Smit, 77 j., e. van B. Kleijn, Van Galenstraat 4, IJmuiden- Oost; G. van Karsbergen, 73 j., e. van A, E. Brilman, Hofdijklaan 5, Driehuis; H. C. Lindenberg, 76 j., wed. van W. Hazewinkel, Rijnstraat 4, IJmuiden; G. A. Rijkers, 63 j., e. van W. van der Kammen, Van der Helststraat 20, IJmuiden-Oost; E. KooiJ, 71 j., e. van C. D. Korporaal, Kerkerink- laan 63, Santpoort; J. P. Dingerdis, 74 j., wed. van J. W. Pleijte, Voorplaats 28, Santpoort. De gemeentelijke diensten te Bever wijk zullen op Goede Vrijdag gesloten zijn. De burgerlijke stand is zaterdag ge opend van halfnegen tot halftien 's mor gens. Op de bijvelden van het sportpark Schoonenberg" is dinsdagmiddag een be scheiden begin gemaakt met het school- voetbaltoernooi in Velsen. Zowel in groep C als D werden twee partijen gespeeld en daarbij kwam de Prins Bernhard HBS met twee overwinningen heel goed uit de slag. Vooral het tweede team bleek met negen doelpunten bijzonder schotvaardig. Voor dit eerste treffen van de voetbal lende scholieren uit Velsen en IJmuiden bestond een redelijke belangstelling. Onder de toeschouwers bevonden zich niet alleen vrienden en klasgenoten, maar ook de ko mende tegenstanders van andere scholen. Zelfs de trainende semi-profs van Telstar keken soms toe en zij zullen ongetwijfeld wel jaloers geweest zijn op de schotvaar digheid van de Prins Bernhard HBS 2, waarvan de voorwaartsen negen keer de met het tweed» roos troffen in het duel van de Visserijschool. Ook de schutters van de W. de Zwijger- school wisten van wanten met schieten en schoten zes keer raak in de ontmoeting met Creutzberg 1. De uitslagen in de af deling C waren: poule K: W. de Zwijger 2—Creutzberg 1 6-1. Poule B; visserij- school 2—Pr. Bernhard HBS 2 1-9. Minder groot was het krachtsverschil in de afdeling D, waarvan de uitslagen wa ren: Poule X: Pr. Bernhard HBS 3—H. d» Groot 3 3-0. Poule IJSt. Joannes 3 H. de Groot 2 1-1. De grote schrifting van de lagere school elftallen vindt vandaag en donderdag plaats, wanneer de 31 deelnemende ploe gen in groep 3 elkaar in twee dagen dri» keer zullen ontmoeten. De acht poulewin naars worden in twee nieuwe afdelingen geplaatst en zetten dan volgende week d» strijd voort. mMM 'fiirtlfciiiiL .1 De spelers van Telstar namen tussen de training door de tijd om even naar de jongere voetbalbroeders van het schoolvoetbaltoernooi te gaan kijken. Een moment uit de wedstrijd tussen het tweede team van de Hugo de Groot-school en het derde elftal van de St. Joannes-school. fciH.' vi i awisSiSiS

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6