Nieuwe spanning in Amerika over situatie in Zuidoost-Azië 4 d Conferentie over Cambodja nu het gesprek van de dag Jiam. r> Vermoedelijke moordenaar van 6-jarig jongetje Haringrace begint op 26 mei Man verdacht van moord op zijn vrouw Paasdrukte is behoorlijk groot, maar intocht was meer gespreid HET WEER Meeste toeristen bezoeken de bollenstreek en de kust UITGERUST! Hlaranka /(Meubelen U ST GGGRRR Dr. J. G. H. Tans wordt voorzitter van de P.v.d.A. Drie kwart miljoen buitenlanders verwacht mum Uitgeslapen? néén... MERCEDES-BENZ TELSTAR-FORTUNA CHRISTIAANSE 50e JAARGANG NUMMER 139 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Tel. redactie 5389, na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. DAGBLAD VOOR VELSEN -IJ MUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN HEEMSKERK ZATERDAG 17 APRIL 1965 Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement per week 75 cent, per kwartaal 9,75, franco per post 11,—. - Losse nummers, afgehaald aan ons bureau, 20 cent. Girorekening IJmuider Courant no. 129288. Directeur: Mr. H. C. van der Mije Adjunct Hoofdredacteur: E. Koning Hoofdredacteur: Simon Koster -FORTE ST MATRASSEN VAN WIJK-OVERVEEN Verdergaan MEUBELSHOW 2e PAASDAG Vlaggetjesdagen op 22 en 23 mei Het woord is aan Grietje Grapendaal weer thuis pagina In de krant van heden: W eerrapporten 1, 2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Uit het binnenland 2. 9 Beeldverhalen 2, 27 Op de Praatstoel - 3 Buitenlands nieuws3 Topsy 4 Uit stad en omgeving5, 7, 9 In de Vishal en op zee7 Schrijvende lezers9 Economisch nieuws 11 Effecten en Geldmarkt 11 Scheepsberichten 11 Beurs 11 Sport 13 Erbij 15 t/m 23 Radio en t.v25 Kunst 25 Feuilleton 27 Ktnderkrant 27 Luidsprekers 4 Dit nummer bestaat uit achtentwintig pagina's waarin opgenomen „Erbif Als u vandaag, morgen of over morgen bent uitgekeken en/of uit gegeten op al die gevulde, versier de of gewoon-maar-hardgekookte paaseieren, dan kunt u opnieuw aan de slag.in ERBIJ van deze week. Op pagina 3 van ons weke lijks bijvoegsel staat ditmaal een gezellige paaspuzzel met gedeco reerde eitjes, die u stellig aange naam zal bezighouden en waar aan bovendien een aantal geld prijzen te verdienen valt. Puzzelt u prettig! N.V. CARROSSERIEFABRIEK UITDEUKEN REPAREREN Fris paasweer feilt Druk bij Arnhem Bollenstreek ,r„ COIFFURES DE VRIES Tel. 8166 IJmuider Courant ■HmiINHÉBf In Noord-Vietnam recruteren de communisten nu ook vrouwen in de strijd tegen Zuid-Vietnam. Er zijn overal in het land bureaus ingericht •vaar de vrouwelijke vrijwilligers zich kunnen melden. ITeleioto WASHINGTON (AFP, AP, Reuter) Bij de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi wordt een lanceerinstallatie voor luchtdoel raketten gebouwd. Dit is meegedeeld door het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken. In Honoloeloe gaan de Amerikaanse be velhebbers in het gebied van de Stille Oceaan vergaderen over de luchtaanvallen op Noord-Vietnam. Generaal Wheeler, de voorzitter van de commissie van Ameri kaanse stafchefs is reeds naar Honoloeloe onderweg. President Johnson zal voorlopig geen buitenlandse reizen maken in verband met de internationale toestand. Hij zal ook de ontvangst van buitenlandse staatshoofden aanzienlijk beperken. Onze correspondent in Washington seint hierover dat men in Advertentie vort Diepvriezers als de pool met 6 vrieswanden Koelkasten met enorm vriesvak op kastbreedte. vorstelijke Fortest produktenl Top Service! Overall Altijd. in alle goede zaken Bloemendaalseweg/hoek Zijlweg Telefoon 11926 Maandag (2e paasdag) 2.30 uur Sportpark Schoonenberg - IJmuiden ERE-DIVISIE de Amerikaanse hoofdstad wel bezorgd is over het bericht, dat de Russen bezig zijn de Noord-Vietnamezen te voorzien van luchtdoelraketten, maar onverwacht komt het niet en dramatische confrontaties tus sen de Russen en Amerikanen ziet men niet in het onmiddellijk verschiet. De Rus sische raketten gaan voorlopig een gebied bestrijken, aldus de Amerikaanse inlichtin gendienst, dat nog helemaal niet is aange vallen, namelijk het industriecentrum rond om Hanoi. De bombardementen door Amerikaanse en Zuidvietnamese vliegtuigen, die de af gelopen weken zijn uitgevoerd, hadden steeds bruggen en militaire stellingen in het zuiden van Noord-Vietnam tot doel. Zo lang dit zo blijft is er geen reden bang te zijn voor de in het noorden opgestelde raketten, aldus woordvoerders van de re gering in Washington. ooft men niet dat de Russen zoveel ra- ;etten naar Vietnam zullen verschepen dat 'en werkelijk afdoende luchtafweer door le communisten zal kunnen worden opge bouwd. Om die eventuele verliezen onder hun bommenwerpers meer te beperken zouden de Amerikanen natuurlijk kunnen pogen de lanceerbases van de luchtdoelraketten uit te schakelen met speciale, op vijandige radar reagerende raketten, waarover zij be schikken. Maar men beseft in Washington, dat in dat geval regelrecht op Russische militairen zal moeten worden geschoten, namelijk op de technici die Moskou samen met de raketten wel aan Noord-Vietnam zal hebben moeten leveren voor bediening van de ultra-moderne projectielen. Overigens maken de Amerikanen zich op dit "moment niet zozeer zorgen over een dergelijke Amerikaans-Russische con frontatie, die volgens velen voorlopig niet zal plaatsvinden, als wel over berichten uit Vietnam, die steeds hardnekkiger mel den dat de Zuidvietnamese regeringstroe pen op het punt staan definitief door de communisten verslagen te worden. Aan die ontwikkeling blijken ook die bombarde menten op Noord-Vietnam, die volgens al lerlei onafhankelijke waarnemers met veel grotere verliezen gepaard schijnen te gaan dan de officiële Amerikaanse perscommu niqués zeggen, niets te kunnen veranderen. (Vervolg op pagina 3) Daarentegen hangt al sinds lange tijd in de lucht, dat de Amerikanen en Zuid-Viet- namezen verder naar het noorden willen gaan om via bombardementen op de in dustrie- en bevolkingscentra rondom Hanoi te proberen de communisten murw te krij gen. In dat geval zouden de Russische ra ketten wel flinke schade kunnen aanrich ten onder de bommenwerpers, ook al ge- Advertentie van 10—17 uur ANEGANG 39, HAARLEM. TEL. 16340 Vrijdagochtend was er een toenemen de drukte waar te nemen bij de grenspost Babberich. De marechaus see en de douane lieten de auto's uit Duitsland over 6 banen binnenkomen De politie in Eindhoven heeft eer portret laten tekenen aan de hand van verklaringen van twee mensen die de vermoedelijke moordenaar van het 6-jarig jongetje Hofman hebber gezien. Een inwoner van Eindhoven die volgens twee getuigen zeer sterl op de gezochte man lijkt, heeft bi de politie voor een tekenaar gepo seerd. Eén van deze getuigen heeft op de avond van de zesde april de man bij de kinderen zien staan. Hij meende in hem een kennis te zien. Deze kennis heeft nu model voor de tekening gestaan. De andere getuige die een aandeel heeft gehad in de samenstelling van de tekening, heeft de kinderen gezien en ook een man. die naar de kinderen keek. Deze ge tuige is van de fiets gestapt, waarna de onbekende wegliep. De jacht op nieuwe haring zal dit jaar op woensdag 26 mei beginnen en niet op 17 mei zoals eerst was bepaald. Dit heeft het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten in Den Haag op voorstel van de Stichting van de Nederlandse Visserij besloten. Op 26 mei zullen niet alle schepen mogen uitvaren. Dan zijn aan de beurt alle vissersvaartuigen met drijf net en een deel van de trawlers. De rest van de trawlers mag een week later, op 2 juni, uitvaren. De eerste haring mag niet vóór zondag 30 mei worden aangevoerd. De eerste ver koop zal dan geschieden op de maandag daarop. Het zwaartepunt van de Vlaggetjesdag viering ligt dit jaar in Scheveningen. waar op zaterdag 22 mei de dag van de Neder landse visserij zal worden gevierd. In de andere vissershavens zullen op zondag 23 mei de haringschepen gepavoiseerd liggen. In Hengelo is vrijdagmiddag een 40-jari ge huisvrouw levenloos in de keuken van haar woning aangetroffen. Zij was met een hard en scherp voorwerp op het hoofd ge slagen, waardoor de dood was ingetreden. De politie heeft de echtgenoot, een 45-jari- ge metaalarbeider, gearresteerd. De man ontkent zijn vrouw te hebben vermoord. Een van de vier kinderen van het slacht offer vond het levenloze lichaam van zijn moeder. De verdenking van de politie viel direct op de man, daar zij reeds enige keren bemiddeling had moeten verlenen bij huiselijke moeilijkheden. De politie was net begonnen met naar de echtgenoot te zoeken toen er een tele fonische mededeling uit 't Juliana-zieken- huis kwam, dat de man daar was opgeno men omdat hij zich vreemd had gedragen in een hotel in Delden, waar hij drijfnat was komen binnenlopen. Bij onderzoek bleek dat de man langs het Twenteka naal naar Delden was gefietst en in de nabijheid van hotel „De Groene Brug" in het water was gesprongen. Drijfnat kwam hij daarna in het hotel, waar hij zich vreemd gedroeg en zei dat hij vergif had ingenomen. Een dokter en de politie wer den gewaarschuwd, waarna de man naar het ziekenhuis in Hengelo werd gebracht. Bij het eerste verhoor heeft hij ontkend dat hij zijn echtgenote van het leven heeft beroofd. Hij zegt zich niets meer te her inneren. Rabindranath Tagore: Als bloemen achter vlinders willen jagen, vallen zij in het stof. Het bestuur van de Partij van de Ar beid heeft besloten als kandidaat voor het voorzitterschap voor te dragen dr. J. G. H. Tans, eerste ondervoorzitter van de partij. Óp 12 juni zal een vergadering worden gehouden van de partijraad, die be voegd is om in de vacature, welke is ont staan door de benoeming van partijvoor zitter J. G. Suurhoff tot minister van Ver keer en Waterstaat, te voorzien. De heer Tans is 53 jaar. Hij is doctor in de Nederlandse taal en letterkunde en ruim tien jaar lid van de Tweede Kamer. Hij woont in zijn geboortestad Maastricht, was lid van de R.K. Staatspartij, maar sloot zich na de oprichting van de Partij van de Arbeid terstond bij deze partij aan als lid van de Katholieke Werkgemeen schap. Hij is lid van de gemeenteraad van Maastricht en voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Provinciale Staten van Lim burg. Lange Herenstr. 36 - 38 - Haarlem Telefoon 14371 Verwachting tot morgenavond: Aanvankelijk nog enige regen Morgen overdag wisselende be wolking met enkele plaatselijke buien. Matige tot krachtige en aan de kust tijdelijk harde wind tussen zuidwest en noordwest. Iets lagere middagtemperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. utM 4 l r*w. wH s hm?. Ji -«L .m»" - rmtf (Van onze verslaggevers) Het Europese toeristenleger is aan zijn jaarlijkse grote voorjaarsinvasie begonnen. In de loop van donderdagavond passeerden duizenden en nog eens duizenden per sonenwagens onze grenzen. Duitsers, Noren, Denen en Zweden uit noordelijke en oostelijke richting en Belgen, Fransen en Engelsen uit zuidelijke richting. Zoals ieder voorjaar bestaat er een duidelijke toeristische voorkeur voor de bloembollenstreken van Noord- en Zuid-Holland en de badplaatsen. De hotels en pensions In de kust plaatsen zijn nagenoeg volgeboekt. Ook in de loop van vrijdag bewoog de stoet zich nog langzaam in de richting van onze kust. Toch lijkt de drukte in vergelijking met andere jaren aanzienlijk minder. Exacte cijfers hierover zijn nog niet beschikbaar. De A.N.V.V. verwacht lat het record van 1962 toen driekwart miljoen toeristen ons land bezochten dit jaar wordt geëvenaard. Het heeft er ech ter alle schijn van dat er dit jaar een grotere natuurlijke spreiding is ontstaan, waardoor de indruk van een massale in tocht wat verloren is gegaan. De bezettingsgraad van de hotels in ons and is hoger dan in 1964. Men schrijft iat toe aan het feit dat Pasen later valt dan het vorige jaar. Mede van invloed is natuurlijk dat verwacht wordt dat met de ze paasdagen de bollenvelden het mooist zullen zijn. De enige grenspost die het overstelpend druk gehad heeft is die van Bergh-auto- weg, waar de meeste Duitse toeristen ons land binnenkomen. De Arnhemse VW, die daar een bijkantoor heeft, moest assistem tie aanvragen. De top viel donderdag avond om zes uur. Omstreeks dat tijdstip passeerden er gemiddeld achthonderd auto's en bussen de grens. Met ingang van gisteren zijn honderdze venendertig takel- en bergingsbedrijven in geheel Nederland paraat. Deze actie is het initiatief van de BOVAG. Met name be strijkt de takelsdienst de routes Elten-Den Haag-Rotterdam Wezel-Rotterdam-Am sterdam, Glanerbrug-Deventer-Amsterdam Den Bosch-Utrecht en Utrecht-Amsterdam, Zowel de Wegenwacht als de rijkspolitie zijn hiervan op de hoogte gesteld. In de bollenstreek en langs de noord- zeekust is het wel vol, maar ook niet over stelpend druk. De hotels en pensions heb ben 't er echter wel drukker dan voorgaan de jaren. In Hillegom, Noordwijkerhout, Lisse en Sassenheim is geen bed meer vrij. Noordwijk en Katwijk hebben nog een bescheiden aantal plaatsen. Op de Keukenhof wordt een zeer grote drukte verwacht. Onze nationale voorjaars- tuin is op zijn mooist. Tot nu toe hebben ruim zestigduizend mensen de Keukenhof bezocht. Het is niet uitgesloten dat bij mooi weer dit aantal op een dag bereikt wordt. (Vervolg op pagina 2). Advertentie Lange Nieuwstraat 497 - Tel. 7302 Adviezen omtrent haar- en huidbehandeling Dépositaire LANCOME artikelen DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Advertentie P"\ A Ijf Apri I DE „HARDE' MATRAS MET ALLE I Jl 1 rtrX Mv COMFORT VAN EEN ZACHTE

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 1