ZANGGESLAAGD Maar samen gaat 't veel plezieriger" DE IN DE KOMENDE WEEK Licht vermaak voor de massa maar... zonder banaliteiten Recept voor de Rob de Nijs-show: ZATERDAG 17 APRIL 1965 Erbij PAGINA ZES 99 Pas wijze raad HET INMIDDELS MET een gouden plaat bekroonde „Dagboek" van Wille- ke Alberti werd in het Engels vertaald als „My diary of love". We mogen hier bij wel aantekenen dat Willeke het lief je in behoorlijk Engels zingt, iets wat menig Nederlands zanger of zangeresje nu eenmaal niet altijd kan opbrengen. De enkele schoonheidsfoutjes bij de uit spraak vergeven we Willeke graag. Keerzijde: I dream of you (Philips PF 318.948). ZOALS WE WILLEKE de Engelse uit spraakfoutjes vergeven, zo doen we dat ook bij Chubby Checker die met een onverbetelijk enthousiastme „Cato from Volendam" in zijn Nederlands bezingt. Hij wordt begeleid door ZZ en de Mas kers. Misschien bij een volgende va kantie van Chubby bij zijn Haarlemse schoonouders kan er nog eens een (Hollands) plaatje worden gemaakt? Keerzijde: Stoppin' in Las Vegas. De combinatie van deze Amerikaanse twist- zanger en de Nederlandse beat-band is een succes. (Cameo-Parkway CP 26.425). NATUURLIJK KWAM er van het be kroonde Eurovisie Songfestival liedje „Poupée de cire, poupée de son" door France Gall, een plaatje uit. Er is ook een e.p. waarop behalve dit liedje staan: Un prince charmant, Dis a ton captaine, Le coeur qui jazze (een compositie van de vader van France). De drie eerstge noemde liedjes zijn weer lief. Het laat ste, wat uit de titel al blijkt: jazzy, niet geslaagd. France moet zich voorlopig maar bij het pretentieloze lieve-meis- jes-genre houden en pas daarna het gro te vedette-pad opgaan. (Philips Medium 437.032). DE SUPREMES WEER met een nieuw plaatje van precies hetzelfde patroon als de andere liedjes en succesnummers die al van hen verschenen. Maar goed, het ziet er naar uit dat ze nog wel even „in" blijven. (Motown GO 42.594). Henny Schoute (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) ZO VADER zo dochter", zei een van de gasten die vorige week aanwezig was bij het uitreiken van de tweede gouden plaat aan Willeke Alberti. „Ze zijn allebei erg muzikaal, spontaan en gezellig. Ik weet precies hoe Willy is: hij is even trots op die plaat als zijn dochter. Nou het is ze van harte gegund hoor!", en de man nam nog een slokje. Vader en dochter Alberti, ze horen bij elkaar. Acht jaar werken ze nu al samen. „Als ik alleen werk, wat gelukkig niet zo vaak gebeurt", zegt vader Willij, „dan vind ik het eigenlijk niet leuk meer. Zij trou wens ook niet. Dat weet ik. Samen doen we het beter en voelen we ons fijner. Onze duetjes slaan trouwens ook erg goed in". Geeft dat nu nooit strubbelingen, dat samen werken met je dochter. „Och", zegt Willy, „wij hebben hetzelfde karakter en daardoor botsen we wel eens maar toch vinden we elkaar steeds weer terug". WILLEKE zit al vanaf 1956 in het vak. Toen maakte zij haar eerste grammofoonplaat: „Zeg Pappie". Haar eerste radio-optreden vond plaats in 1959 bij de wereldomroep. Ook haar eerste televisie-optreden viel in hetzelfde jaar: zij was toen gaste bij Corrie Brokken. Vorig jaar kreeg zij haar eer ste gouden plaat voor „Spie gelbeeld", nu is „Mijn Dag beek" bekroond. „Die dochter van ons is on afhankelijk van mij bekend geworden, al heeft ze het wel een stuk gemakkelijker gehad dan anderen die niet uit een artiestenfamilie komen," zegt Willy Alberti. „Maar goed, ook zij heeft toch moeten waar maken dat ze kon zingen. Na tuurlijk heb ik er ook wel 't een en ander aan gedaan. Ik houd haar een beetje in toom en zeg haar hoeveel grammo foonplaten ze wel of niet moet maken. Haar coach ben ik niet: dat is Jackie Bulter- man". Hoe vindt Willeke het idee om straks naar Amerika te gaan? „Geweldig; dat is de kans van mijn leven. En dat optreden in de „Perry Como- show" is helemaal fantas tisch." Gaat er iemand met haar mee? Ze lacht en kijkt naar pa, die ogenblikkelijk zegt: „Ik geloof dat ik als op passer mee ga; per slot (met een knipoog naar ons) is mijn dochter nog minderjarig! HOE BEVALLEN die 14- daagse televisie-shows? „Pri ma, Prima," zeggen vader en dochter in koor. Ze slaan ook leuk aan bij het publiek. We krijgen er veel brieven op. Niet alleen een verdienste van ons, begrijp me goed: wij vor men de helft. De andere helft (dat zijn Lucille de Mul voor de regie en Tony Schifferstein voor de muzikale leiding) doet evenveel voor het welslagen. Die twee werken geweldig en met z'n vieren vormen we een goed kloppende combinatie." En hoe staat het met de trouwplannen van Willeke? „Dat weten we nog niet pre cies. We moeten eerst een huis hebben en zo." Maar va der Alberti zegt alweer: „Hé- hé. kalm aan. Er valt - nog niets te trouwen. Leer elkaar eerst maar eens grondig ken nen. Hups-trouwen en hups- scheiden. dat zijn grapjes waar ik niet van houd. Kind je bent nog jong genoeg." En Willeke Alberti met haar twee de gouden plaat en de attentie van de bollenstreek: de Wil leke Alberti-tulp die zij tijdens de uitreiking van deze plaat kreeg van de Hïllegomse kwe ker Frans Roozen. dat kan Willy weten: per slot telt hij 38 jaren en heeft hij een dochter van 20 lentes. ZATERDAG Nederland I. (NTS/VARA). Het pro gramma gaat vanmiddag om vier uur van start met de Mickey Rooney- show. Mickey doet pogingen een le ning te sluiten maar zijn zoons Tim en Buddy maken het hem wat lastig. Dieren op de heide werden „Be spied" door een camera: om half vijf kunt u zien wat die camera regi streerde. Daana nog een half uurtje op reis met dr. Van Egeraat en ten slotte „Rats, Repel en Lollipop", waar mee het programma voor vanmiddag om half zes is afgelopen. Om zeven uur gaat het verder met het nieuws, waarna de vaste programma's: Ba rend de Beer, Rawhide, de kunstagen da, het journaal, en „Kronkel" van en door Simon Carmiggelt en om negen uur de april-aflevering van het Rob de Nijs-magazine. Na deze show komt Mies Bouwman met „Anders dan an deren: wie het „slachtoffer" voor van avond is zal weer blijken op het aller laatste moment. Na het laatste nieuws om 22.40 uur volgt nog een uitzending van de plechtigheden van de wijding van het nieuwe vuur, de hernieuwing van de doopbeloften en de viering van de eucharistie in de kapel van het Al- bertinum in Nijmegen. Deze paasnacht- wake eindigt om één uur. Nederland 2. (NTS/NCRV). Na het nieuws van acht uur komt weer een aflevering van het Duitse detectivebu reau „Lynx". Om half negen een do cumentaire van het NCRV-team Jan van Hillo-Didier van Koekenberg- Jan Huyskens over de kerk in Ethiopië. Met de camera werden twee massa le kerkdiensten vastgelegd. Om 21.15 uur de „Mattheus Passie" van Hein- rich Schütz, een aanmerkelijke realis tischer stuk dan de „Mattheus" van Bach. Om 21.45 uur Attentie en ten slotte het laatste deel van de serie afleveringen over het leven van Chris tus, zoals Rembrandt dat schilderde. ZONDAG Nederland I. (NTS). Eerste paasdag. Om half elf is er een kerkdienst van uit de Kloosterkerk in Den Haag, voor ganger is ds G. F. W. Hemgreen. De paus geeft via een Eurovisie-uit zending om twaalf uur het „Urbl et or- bi" vanaf het St. Pietersplein in Ro me. Voor de middag staan er twee uitzendingen op het programma: om drie uur een documentaire over de Ja panse kraanvogels en om 15.40 uur een reportage over het optreden van het Duitse Nationale circus in Manilla. Om zeven uur 's avonds gaat het program ma weer verder met „Woord voor woord" waarna Kentucky Jones, paas- liederen gezongen door koren in kathe draal van New York, het journaal en de Undine von Medveyshow. Met o.a. Louis Neefs en The Douglas Squire Dancers. Om negen uur een vrije en moderne versie van het paasgebeuren, dat door de Canadese televisie werd sa mengesteld, onder de titel „The open grave". Om tien uur concerteert het kunstmaandorkest o.l.v. Henri Krips. Om half elf volgt de paasepiloog en daarna het laatste nieuws. Nederland 2 (NTS). Om half acht een aflevering van „Robinson Crusoë", daarna het nieuws en „Mijn vrouw Su zanne". Om half negen wordt het nog steeds populaire, tragische zeemansstuk „Op hoop van zegen" van Herman Heijermans uitgezonden. De Nederland se Comedie, die het spel in december 1953 in première liet gaan, zorgt voor deze voorstelling. MAANDAG Nederland I. (NTS/AVRO) Twee de paasdag. Ook op deze paasdag een middagprogramma: om drie uur een tekenfilm en daarna de western „De transactie" uit de serie „The Virgini ans". Om zes uur begint een directe reportage jeugdschermkampioenschap- Johnny Nash: een bekend Amerikaans zanger donderdag pen uit Rotterdam. Vanaf zeven uur achtereenvolgens het nieuws, Barend de Beer, een comedy caper, openbaar kunstbezit (Henry Moore), sport in beeld, het journaal en om 20.20 uur het AVRO-tienerfeest vanuit Bokker. Daar treden o.m. op: The pretty Things, Hughues Aufray, Die Geschwister Ja cob, Edwin Rutten. Om negen uur „De Saint en de dreigbrieven". De Saint helpt een vooraanstaande lord, die re gelmatig met dreigbrieven wordt be laagd. Om 21.50 uur komt Domino op het scherm met als gast de Franse zanger Marcel Amont. Na hem nog het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VARA) Na het acht uur-nieuws „Premier Theatre" met de avonturen van een Califomi- sche visser, gevolgd door „voorstel ling" waarin jonge, pas beginnende kunstenaars worden geïntroduceerd. Vanavond 2 operazangeressen: Chris tine Cünne en Henriëtte Klanz. Om 21.40 uur nog een aflevering van „Co- médie et Nouvelles" en daarna het laatste sportnieuws. DINSDAG Nederland I. (NTS). Vanaf zeven uur de gebruikelijke programma's: het nieuws, Barend de Beer, het journaal voor gehoorgestoorden, de Engelse les sen 28 en 29, het journaal en de politie ke zendtijd. Om half negen de hoofd film; een Amerikaanse rolprent van Al Jolson: „Al Jolson sings again". Om tien uur een aflevering van „The green war" en om half elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/KRO). Na het nieuws van acht uur een aflevering van „Survival", getiteld „De bronnen van de Nijl". Om half negen de Bill Dana- show en daarna „Film '65", gericht op de verschijningsvorm van de mens in de film van vandaag. Candid-came ra en cinema-vérité trachten de gehei men te onthullen. In het „solistencon cert" dat om half tien volgt treden op de harpist E. Witsenburg en de pianist Herman Kruyt. Na „Onze man in Washington" komt tot slot nog „Op spraak". WOENSDAG Nederland I. (NTS/VARA). Voor de kinderen wordt 's middags om vijf uur het boek van de maand besproken. Om kwart over vijf dan „Het verhalenkas- teel van meneer Minstreel", 's Avonds om zeven uur begint het programma met het nieuws, daarna Barend de Beer, een film over Indianen in Cana da, Top of Flop vanuit de nieuwe tele visiestudio „Bellevue", het journaal en achter het nieuws. Om 20.45 uur een show door Adamo met bekende succes nummers; na hem „Zo is het toeval lig ook nog eens een keer". Om tien uur een door Gabri de Wagt gemaak te documentaire over de universiteiten in Nederland. Om half elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/NCRV). Na het nieuws van acht uur een B.B.C.-toneel- produktie: „Wrede noodzaak" van de toneelschrijver-politicus David Lytton. In zijn stuk behandelt hij de menselij ke en staatkundige aspecten van het proces dat Cromwell liet voeren tegen koning Karei I van Engeland. Het lit terair Kijkschrift komt om 21.20 uur op het scherm. Daarin laat Ed Hoomik ze ven Nederlandse schrijvers nog eens „teruggaan" naar Dachau waar zij evenals hij twintig jaar geleden wer den bevrijd. Het laatste programma is Attentie. DONDERDAG Nederland I. (NTS/VPRO). De mid dag wordt om drie uur gevuld met een programma over Aat Veldhoen, wiens werken onlangs vooral in Dordrecht werden bekritiseerd. Het avondpro- (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) HARRY GEELEN is een van de tekstschrijvers die zich van maand tot maand inspannend bezighouden met het samenstellen van VARA's „Rob de Nijs- show". Zijn aandeel, zeggen insiders, geeft dat zo'n beetje studentikoze tintje aan de show. Zelf is hij er wat be scheidener over. H(j noemt zijn aandeel alleen maar visueel en verklaart daar bij dat hij behalve draaiboekschrijver ook tekenaar is bij Joop Geesinks „Dollywood". Student is hij overigens ook geweest. Vier jaar studeerde hij aan de Amsterdamse Gemeente Uni versiteit Nederlands, maar hij deed er te veel bij. Hij was o.a. oprichter van het studentencabaret „Sing Sing', trouwde daarna en hield maar op met studeren. „Weet je wat zo fijn is", zegt hjj „mij wordt nooit gevraagd bepaalde teksten te schrijven. We doen allemaal precies dat, waar we zin in hebben. Regisseur Ben de Jong is een geweldige man om mee samen te wer ken. Een van de charmes van de Rob de Nijs-show is wel, dat alle lied jes in het Nederlands gezongen wor den. Je moet kunnen verstaan wat er gezongen wordt," zegt Harry Geelen. DE RECENCIES zijn over het alge meen goed. Harry Geelen is er blij mee. „We doen ons best om spranke lend te blijven en natuurlijk begrijpe lijk voor iedereen. Het is met zo'n show de kunst, om op simpele manier niet banaal te zijn. Het mag ook geen aangekleed hoorspel worden. Want geen van allen houden we van overbodig ge praat." Harry Geelen kijkt zelden tele visie. „Ik heb niet eens een toestel. Ik vind het een voordeel; ik kan nog met frisse moed aan iets ouds begin nen, omdat ik niet weet dat het oud is. Maar ik vind dat je beter iets ouds goed kan doen, dan iets nieuws slecht. Overvloeiers bijvoorbeeld zijn een oud foefje, maar als het nodig'is dan doe gramma wordt om 7 uur geopend met het nieuws, waarna Barend de Beer, de Verrekijker, het regionaal journaal, de Lucille Ball-show en het journaal. Om 20.20 uur een documentaire over de bevrijding van een groot aantal ge vangen uit Duitse concentratiekampen dankzij de bemiddeling van de Zweedse graad Folke Bernadette. Het toneelstuk begint om 20.45 uur; het is „Andorra" van de Zwitser Max Frisch. Hij si tueerde „Andorra" aan de grens van een groot land waar het anti-semitis- me wordt beleden als een godsdienst. De hoofdpersoon is Adri, een jongen met een Joods uiterlijk, die uit dat land vlucht naar Andorra. De rust is over ais het grote land het kleine An dorra bedreigt. Het wordt overvallen wat het einde van de Joods-lij-kende Adri betekent. Hierna speelt het Danzi- kwartet werken van o.a. Haydn, Van Beethoven, Mozart. Met het laatste nieuws eindigt de zendtijd. Nederland 2. (NTS/AVRO). Na het ik het rustig. Niet overvloeien is na melijk veel ouder. Alles gaat bij ons tussen neus en lippen door. Al is er dan ook ontzettend veel werk te ver zetten voor een dergelijke forse produk- tie. We kunnen bijvoorbeeld niet na een liedje wachten, want we hebben geen applaus. De critiek vind ik soms onheus. We besteden vaak meer aan dacht aan onze show dan anderen. Na tuurlijk, soms is inderdaad iets niet goed, maar alleen al het feit dat wij al de teksten vertalen, dat is toch iets wat niemand doet. Onze show zegt Harry Geelen vol vuur staat, of valt met die kleine puntjes, 't is gewoon het zout in het eten. Daar praat niemand over, maar je merkt wel degelijk als je het weglaat". Harry Gee len vindt de show „zalig" om te doen. De meewerkende artiesten vindt hij geweldig. Ze kunnen alles doen, schie ten misschien dramatisch wat te kort, maar kunnen wel hun tekst gewoon overbrengen. Ze kunnen handelen, op nieuws van acht uur zingt de Ameri kaanse country en westemzanger John ny Nash. Om 20.15 uur de serie „Scho ne heks"; daarna „Hoofdstuk 3" dat meedong naar Montreux te gaan. Me dewerkers hierin: het kwartet van Mi- scha Mengelberg, Edwin Rutten, Rita Reys, Herman Schoonderwalt. De cho reografie wordt verzorgd door Robert Kaessen, die met acht dansers en 21 mannequins op muziek van Ruud Bos twee jazzballetten uitvoert. Om half tien tenslotte een programma van mr. Hiltermann over de vaststelling van da Nederlands-Franse taalgrens in België. VRIJDAG Nederland I. (NTS/NCRV). Om ze ven uur het nieuws, daarna Barend da Beer, een Nederlandse Hootenanny met The Shepherds, het trio Paul Kolling, het trio Hellenique e.a. Om half acht de Beverley Hillbillies, waarna het journaal en Attentie. „Memorandum van een dokter" volgt om 20.45 uur. Hoofdpersoon is een soldate van het Leger des Heils die ten strijde trekt tegen drankmisbruik. Jazz-muziek in „Djes zien" door Rita Reys en haar trio en het Amerikaanse jazztrio van Bill Evans. Het NCRV-reisteam maak te een tweede documentaire in Ethio pië; om tien uur een verslag van de geestelijke verzorging daar. Om 22.15 uur „Een (Nederlands) liedje met Ca roline", daarna Socutera en vervolgens het laatste nieuws. Nederland 2 (NTS/VARA). Na het nieuws van ach. uur komt de Spaanse dansgroep Fiesta Gitana op het scherm. Vervolgens leest Simon Carmiggelt voor; daarna de film „Haakjes en oog jes" naar het scenario van Yacov Lind. In de ziekenhuis-serie „In ver trouwde handen" wordt de keizersnede behandeld. Het slotprogramma is Ach ter het Nieuws. Harry Geelen de camera's letten en daarom gaat er zelden iets mis. Studenten zeggen wei eens tegen mij, jij bent voor het grote botte publiek gaan werken. Onzin, die botheid zit bij de tekstschrijvers, het publiek heeft wel een bepaalde intelli gentie en snapt toch heus wel iets meer dan 3-keer achter elkaar. „Ik houd van jou". Alleen de mensen vergissen zich weieens tussen zinnen en showmuziek. „Och", zegt hij, „je moet er niet zo zwaar aan tillen. Als je het maar niet presenteert als diepgang, dan is opper vlakkigheid niet zo erg. Het is met on ze show niet als met een paperclip: die kun je gebruiken als jarretel. Maar een echte jarretel is een paperclip met diepgang.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 20