AS VA vraagt wettelijk verbod van ontgroeningsexcessen AGENDA PAASMEUBELSHOW de ruyter BRAMMETJE FOK POLLE» PELLI EN PINGO Kort en bondig u verwarming Driekwart miljoen buitenlanders Nederlandse slepers blussen brand op Liberiaan Riskante studentengrap ASVA contra de burgemeester van Amsterdam Kraandrijver voorkwam onheil toen kraan omsloeg Rotterdamse wethouders krijgen nu 37.000 Doden in het verkeer Tweede veerboot Texel-Den Helder r Fris en winderig paasweer ZATERDAG 17 APRIL 1965 2 Afvoer drukte Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk U merkt niets anderen merken niets! tampons Scherpe critiek op het vertoningsverbod van „Lala Quema" Bezoekt 2e PAASDAG onze grote ntermeubel geopend van 10—5 uur MARKTPLEIN 30 - IJMUIDEN as (Vervolg van pagina 1). Haarlem maakte gisteren geenszins de Indruk een door paastoeristen bezochte stad te zijn. Het leven ging er ogenschijn lijk zijn gewone gang. Winkelende mensen in de binnenstad, zoekende auto's in de smalle straten en nu en dan kleine op stoppingen op de kruispunten. Een behoor lijk aantal politie-agenten stond gereed om in te grijpen indien nodig, maar zelfs de belangrijke kruispunten hadden nauwelijk enige regeling nodig. De Westelijke Randweg en de toevoer wegen uit het oosten konden het verkeer gemakkelijk aan. Ook in Heemstede was het niet uitzonderlijk druk. Op de kruising van de Herenweg met de Zandvoortselaan stroomde het verkeer vlot door. De rijkspolitie van de groep Leiden heeft zich terdege voorbereid op de grote druk te. Ook bij de politie is men van mening dat de afvloeiing van de toeristen meer complicaties zal opleveren dan de intocht. In de bollenstreek heeft de kapitein J. Vermeulen de leiding van de rijkspolitie. Er zijn daar honderdzevenenvijftig politie mannen bij de verkeersregeling betrokken. Men heeft de beschikking over een spe ciaal mobilofoonnet en ook zal de Cessna Skyhawk van de rijkspolitie te lucht wor den ingeschakeld. De politie heeft specia le maatregelen getroffen om het verkeer bij de Haagse Schouw en onder Noordwij- kerhout, waar de wegen opgebroken zijn, vlot te doen doorstromen. De ledenraad van de Algemene Studen ten Vereniging Amsterdam (ASVA) heeft zich in een motie uitgesproken voor een wettelijk verbod van abnormale ontgroe ning. In de motie wordt o.m. gezegd dat de ASVA met grote ontsteltenis heeft ken nis genomen van het overlijden van een kandidaatlid van het gezelschap „Tres Faciunt Collegium" in Utrecht. Zij is van mening, dat lichamelijke ontgroening en dergelijke gewoonten bij dit soort tradi- tionale en besloten groepen een veel te De sleepboten „Barentzszee" en „Schel de" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst hebben het brandende Libe riaanse vrachtschip „Capetan Vassilis" be reikt. Het schip, dat op 14 april in de Mid dellandse Zee, ongeveer 60 mijl ten zuid oosten van Kreta, in brand vloog, was door de bemanning verlaten. De machinekamer bleek reeds te zijn uitgebrand en zowel de voor- als achtersteven van het schip brandden nog. De beide Nederlandse sleep boten sleepten het brandende schip in de richting van Kreta. Het schip zal aan de grond worden gezet om de brand te blus sen. Daarna zal het wrak losgetrokken en naar een haven gesleept worden. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ank v. d. Moer, Han Bentz v. d. Berg e.a. Zondag 20 u.: „Een afgehouwen hoofd" van Iris Murdoch en J. B. Priestley. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ellen Vogel, Guus Oster e.a. Maandag 20 u.: „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Hans Boswinkel e.a. Dinsdag 20 u.: „Omzien in wrok". Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondag en maanaag 14, 16-30, 19 en 21.15 u.: „IJsco- toeristen", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15-u., zondag en maan dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kissin' cou sins", a.l. Zondag 23.30 u.: „Tokio in de nacht", 18 j. Maandag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vreem de bedgezellen", 14 j. Minerva, 14.30 u., zondag en maandag 14 en 16.15 u.: „Dik Trom en het circus", a.l.; vandaag, zondag en maandag 19 en 21.15 u.: en van dinsdag af 20-15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Rembrandt, vandaag en dinsdag 10.30 u.: ,.De jongen uit het Wilde Westen", a.l.; 14, 19 en 21.15 u. en van zondag af ook 16.15 u.r „Angélique", 18 j. Maandag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u., en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De scherp schutter", 14 j. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de drie stooges de wereld rond", a.l. Studio, 10.30 u.: „De Robinsons", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u., zondag en maandag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het dagboek van een kamermeisje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- itelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Tot 27 april: Expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks geopend van 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) vandaag, zondag en maandag van 2001 u.: Jaap van de Merwe, Bozena, Robert- Robert, Frits Lambrechts en Dick Poons. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde en maandag 's middags en *s avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 15 april). ZATERDAG 17 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Lemmy Caution incognito". Stadsschouwburg, 20 u.: „Perseus de on overwinnelijke". ZONDAG 18 APRIL City, 14.30 u.: „Revolvers kennen geen genade"; 19 en 21.15 u.: „Lemmy Caution incognito". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"; 20 u.: „Perseus de onoverwinnelijke". Cultureel Centrum, 10.30 u-: bijeenkomst van de Humanistische Gemeenschap Vel sen. „Du Commerce", Marktplein, 20 uur: Dansavond ontspanningsvereniging „ArO' sa", met muziek van „The Bandits". MAANDAG 19 APRIL City, 14.30 u.: „Tarzans verborgen schat", 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes". Stadsschouwburg, 15 en 20 uur: „Laurel en Hardy als zoetwatermatrozen". „Du Commerce", Marktplein, 20 uur: Dansavond ontspanningsvereniging „Aro- sa", met muziek van „The Bandits". DINSDAG 20 APRIL City, 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Patronaatsgebouw, 20 u.: toneelopvoe ring „De stormbal hangt uit", door KZOS. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan Sant poort (ook voor r.k.-bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. ZATERDAG 17 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Feest in Acapulco"; 23.30 u.: „Enkele reis naar de hel". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Mc Lin- tock, de Geweldige". W.B. Theater, 20 uur: „John Slaughter schiet weer raak". Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend va 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. ZONDAG 18 APRIL (Eerste Paasdag) Kennemer Theater, 14.30 u.: „Avontuur- in Tanger"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Feest in Tanger". Luxor Theater, 14.15 u.: „Operatie Apenkolder"; 16.15 u.: „Mc. Lintock de Geweldige"; 19 en 21.30 u-: „De rose pan ter" W.B. Theater, 14.30 u.: „De gemaskerde vleermuis"; 16.30 u.: „John Slaughter schiet weer raak"; 20 u.: „Helden Com mando". MAANDAG 19 APRIL (Tweede Paasdag) Kennemer Theater, 14.30 u.: „Hey Let's Twist"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Dokter weet het beter". Luxor Theater, 14.15 u.: „Operatie Apen- kolder"; 16.15 u-: „Mc Lintock, de Ge weldige"; 19 en 21.15 u.: „De rose panter". W.B. Theater, 14.30 u.: „De gemaskerde vleermuis"; 16-30 uur: John Slaughter schiet weer raak"; 20 u.: „Helden Com mando". DINSDAG 20 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dok ter weet het beter". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De rose panter". Gebouw I.O.O.F., Prinsessenlaan, 20 u.: Lezing voor Ned. Huisvrouwen. Gemeentelijke Huishoudschool, Moens- plein, 19 u.: Stichting huishoudelijke en Gezinsvoorlichting: naaicursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 u.: „Hoedjescursus" Stichtng Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Bloemschikcursus, Stichting Huishou delijke en Gezinsvoorlichting. „De Opgang", 20 u.: Materiaalavond Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Stadskantoor: Expositie moderne kunst uit het Frans Halsmuseum te Haarlem, ge opend van 9 tot 12 u., van 14 tot 17 u. en van 18.30 tot 22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal, geopend van 1421 uur; r.k. leeszaal geopend van 1421 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19—21 uur. groot risico meebrengen van misdadige en rampzalige excessen, hetgeen nu en in het verleden reeds vele malen gebleken is. Zij meent tevens, dat dergelijke antieke gewoonten, die heersen in kleine conserva tieve groepen studenten, de goede naam van alle studenten ernstig schaden. Zij neemt aan, dat de betrokkenen op de zelfde wijze berecht zullen worden als niet-studenten en dat bij het bepalen van een strafmaat voor schuldigen hun stu dent-zijn niet als verzachtende omstandig heid zal worden aangerekend. De ASVA is van oordeel dat elke vorm van lichamelijke ontgroening en van ini tiatierite, waarbij groenen of initiandi on der andere dan normale lichamelijke om standigheden gebracht worden, ten streng ste af te keuren is en dringt er bij de minister van Justitie op aan dit bij de wet te verbieden. Ook de senaat van de rijksuniversiteit in Utrecht heeft kenbaar gemaakt, dat naar zijn oordeel installatiemethoden, die ge paard gaan met aantasting van het li chaam van degene, die geïnstalleerd wordt, in de universitaire gemeenschap onduldbaar zijn. Advertentie W Miljoenen moderne vrouwen I voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overal! Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tampons tekenen zich niet af onder nauwsluitende kleding of bad pak en u kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele West Europese landen heeft aangetoond.dat de o.b. methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiëne voldoet. de moderne maand hygiene Per pakje van 10 tampons (voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.15, Speciaal f 1.40 De politierechter in Amsterdam heeft vijf studenten van de Vrije Universiteit wegens erfvredebreuk veroordeeld tot een boete van dertig gulden. De studenten wa ren op 27 november vorig jaar om drie uur 's nachts over de 3V« meter hoge muur van het Huis van Bewaring geklommen en op de binnenplaats gekomen. Zij had den van het bestuur van hun dispuut op dracht gekregen uit het Huis van Bewaring een nachtspiegel mee te nemen. Als het gelukte zou ieder een fles jenever krijgen. Op de binnenplaats .werden zij ontdekt. Er vielen bij hun aanhopding zelfs enige schoten. De officier van justitie was ontstemd over de opschudding die deze studenten grap teweeg had gebracht onder de sur veillerende agenten, die met verscheide ne wagens uit de binnenstad naar het Huis van Bewaring waren gereden omdat er gedacht werd aan een uitbraakpoging. De studenten hadden zich moeten realise ren dat er geschoten zou kunnen worden, aldus de rechter. De ledenraad van de Algemene Studen ten Vereniging Amsterdam (ASVA) heeft het besluit van burgemeester Van Hall, de vertoning van een film over Portugees Guinee te verbieden, omdat deze niet door de Centrale Filmkeuring was gekeurd, gecritiseerd. Het betrof de film „Als de grote moerasvlakte vlam vat" (Lala Que ma) over de onafhankelijkheidsstrijd in Portugees Guinee. (Een gedeelte van de film is inmiddels door de televisie uitge zonden.) In een motie zegt de ASVA, dat deze burgemeester in het verleden reeds meer malen demonstratieleuzen heeft verboden die door burgemeesters van andere steden wel waren goedgekeurd. Zij meent dat het verbod tot vertoning is gebaseerd op for malistische argumenten, die in geen ver houding staan tot het onderwerp van de film. namelijk de Guineese onafhankelijk heidsstrijd tegen het dictatoriale kolonia listische regime van Salazar. De ASVA spreekt haar scherpe afkeuring uit over dit verbod, dat zij een aantasting noemt van de rechtszekerheid van de vrijheid van meningsuiting. Zij dringt er bij de burgemeester van Amsterdam op aan in de toekomst „een moediger beleid" ter zake te voeren. Op het terrein in Amsterdam waar de nieuwe Vijzelflat wordt gebouwd is vrij dagmorgen om halfacht de bijna tien me ter hoge kraan van een dragline door het knappen van de giekdraad omgeslagen. De kabel sloeg met grote kracht door de bo venleiding van de tram in de Vijzelstraat. Door een snelle reactie wist de 39-jarige kraandrijver J. W. Pauwiel de kraan nog tijdig een zwaai naar links te doen maken, waardoor hij waarschijnlijk het leven van twee arbeiders heeft gered De verhoging van de jaarwedde van de Rotterdamse wethouders tot ruim 37.000 is in de gemeenteraad met 45 tegen 5 stemmen goedgekeurd. De loco-burge meester, mej. mr. J. Zeelenberg had er tevoren op gewezen dat de salarissen van de wethouders nog altijd liggen beneden die van de top-ambtenaren. Nabij Drachten is de 3-jarige Sietske de Vries door een achteruit rijdende melk auto overreden. Zij werd ernstig aan het hoofd gewond en is later in een ziekenhuis in Groningen overleden. In Vlodorp is het zevenjarig zoontje van de familie Van der Beek door een bestelauto aangereden toen het per fiets de weg wilde oversteken. Het kind over leed enkele ogenblikken na het ongeluk, In Brunssum gebeurde een dergelijk on geluk. Daar werd de 7-jarige Rudy Dah- men aangereden door een bestelauto, toen hij plotseling de rijweg opliep. De jon gen was op slag dood. Ook in Oostzaan is een kind, de 3-jari ge Marja Dral, dat plotseling de weg over stak, aangereden door een vrachtauto. Het kind was op slag dood. In een ziekenhuis in Amsterdam is de 19 jarige student J. Schol overleden, nadat hij met zijn motor onder het viaduct op het Prins Bernhardplein op de natte tram rails was geslipt en gevallen. In een ziekenhuis in Amersfoort is overleden de 54-jarige heer G. J. Dijk- kamp uit Bilthoven. Hij werd zeer ern stig gewond, toen hij op de weg Amers- foort-Apeldoorn bij Voorthuizen met zijn auto in botsing kwam met een tegenlig ger, die bij het remmen op de verkeerde rijbaan was geraakt. -Na de botsing reed de auto van de heer Dijkkamp tegen een boom. De N.V. Teso (Texels Eigen Stoomboot Onderneming) krijgt er een tweede schip bij. De scheepswerf Piet Smit jr. te Rot terdam zal voor 6,4 miljoen gulden een veerboot bouwen met diesel-elektrische voortstuwing. Het schip, dat 70 auto's zal kunnen vervoeren en 750 passagiers, zal identiek zijn aan de „Marsdiep", die vo rig jaar tussen Texel en Den Helder in dienst kwam. Door de aankoop van een tweede boot zal een halfuurdienst kunnen worden ingevoerd. Het schip zal in april 1966 worden opgeleverd. Advertentie [C WONINGINRICHTING Dinsdag 20-4 gehele dag gesloten. Met open mond keek Brammetje de pro fessor aan. „Kan die vliegmachine niet vliegen? Maar wat hebben we er dan aan?" vroeg hij verbaasd en een tikje veront waardigd, omdat hij dacht, dat de hoogge leerde heer een loopje met hem nam. De professor legde het snel uit. „Kijk eens, die machine moet met de hand in beweging worden gebracht. En nu is er in het hele land geen man, die sterk genoeg is om die machine in beweging te brengen. Zou u het kunnen?" „Ik niet," zei Brammetje eerlijk. „Maar mijn poes wel." Nu was het de beurt van de professor om te kijken, of hij het in Keulen hoorde donderen. Maar hij begreep het beter, toen Karo door Bram werd veranderd in de ge weldige Orak, de bootsman. En Orak was sterker dan tien mannen bij elkaar. Hij draaide aan het wiel, er begon van alles te ratelen en te klapperen... en spoedig ver hief het toestel zich in de lucht, nage wuifd door honderden mensen, die met vlaggetjes zwaaiden en hun puntmutsen in de lucht wierpen van plezier. Nu zou het geheim van de vreemde wol ken worden opgelost... ze WILLEN ONS ZEKER PLA66N 1 y WAAROM STAAN ZE ALLEMAAL OP HUN HOOFD, AIS ZE DE NAAM VAN ONS SCHIP WtttEN LEZEN? DAT tsTOCH ONZIN, DE NAAM STAAT ER ZEER DUIDELIJK.1 JA, DAAR HOEFJE NIET VOOR OP JE HOOFD TE 6AAN STAAN „Zingende toren". Op zaterdag 24 april zal de gerestaureerde toren van de Ne derlands hervormde kerk van Bergam bacht aan de gemeente worden overge dragen. Ook zal dan een carillon, waar voor de gelden bijeengebracht zijn door de inwoners van Bergambacht, het Anjerfonds en de gemeente Den Haag, in het bezit van de gemeente komen en officieel in gebruik worden gesteld. Te Iaat. De Europese Federalistische Partij Nederland, die op 28 maart in Amsterdam werd opgericht zal niet deelnemen aan de verkiezing voor het openbaar lichaam Rijnmond op 2 juni, zoals aanvankelijk de bedoeling was geweest. Registratie van de naam kon niet meer geschieden omdat dit zes weken voor de kandidaat stelling moet gebeuren. De partij zou dan naamloos, alleen onder nummer, op de stembiljetten zijn vermeld. Jubileumgeschenk. De burgemeester van Amstelveen, de heer D. Rijnders, heeft van de directie van een groot in Amstel veen gevestigd bedrijf zestigduizend gul den gekregen om te gebruiken in het be lang van de gemeente. De heer Rijnders, die 25 jaar burgemeester is, maakte dit bekend tijdens een huldigingsbijeen komst. Hem en zijn vrouw werd namens de burgerij een buitenlandse reis naar keuze aangeboden. Eerste prijs. De heer en mevrouw Weenink en Jan F. Eekhoutte uit Eibergen hebben eerste prijzen gewonnen voor hun inzen dingen op de 14de internationale bloe mententoonstelling In Haifa. De drl« Nederlandse deelnemers werden boven dien bijzonder geprezen voor hun werk bij het artistiek rangschikken van 10.000 bloemen, 500 vazen en 2.500 potplanten. Op de tentoonstelling staat een Neder landse windmolen, die speciaal voor de gelegenheid is gemaakt. Advertentie CENTRALE *WWW<AII<t<VWt,WWWWWMWWIHA»WVIAiW^fAA«WW Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van vrijdag op zaterdag be reikte een vrij actieve depressie de Schot se kust. Deze depressie verplaatst zich In een snel tempo over het Skagerak naar Zuid-Zweden. Het frontensysteem en de daarbij behorende regenzone bereikten za terdagochtend vroeg de Nederlandse kust. Het koufront zal vanavond het hele land passeren. Daarna stroomt drogere maar ook enigszins onstabiele polaire lucht bin nen. Het weer op eerste paasdag zal daar door gekenmerkt zijn door perioden met zonneschijn afgewisseld door enkele buien. Verder zal het tamelijk fris weer zijn met een matige en aanvankelijk nog krachtige wind tussen west en noordwest. Als de koude polaire lucht verder terrein wint in Europa zal het weerbeeld op tweede paas dag ongeveer gelijk zijn aan dat van eerste paasdag, maar de buien kunnen dan wat intensiever zijn dan op eerste paasdag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland a £2 BS Den Helder regen zzw 10 6 Ypenburg regen zw 12 6 Vlissingen geheel bew. zw 12 8 Eelde regen zzw 10 0 De Bilt regen z 12 4 Twente regen zzw 12 2 Eindhoven regen zzw 13 3 Z.-Limburg regen zzw 12 4 Helsinki zwaar bew. zzo 8 3 Stockholm geheel bew. zzo 9 2 Oslo mist w.stil 5 -1 Kopenhagen zwaar bew. w 5 3 Aberdeen regen wzw 12 5 Londen regen w 16 11 Amsterdam geheel bew. zzw 11 4 Parijs geheel bew. wzw 16 9 Bordeaux geheel bew. wzw 14 9 Grenoble licht bew. nno 12 5 Berlijn zwaar bew. wnw 10 3 Frankfort geheel bew. zzw 12 0 München half bew. wzw 9 3 Zürich zwaar bew. zzo 10 3 Genève zwaar bew. w.stil 12 4 Locamo onbewolkt O 19 8 Wenen regen nw 13 5 Innsbruck regenbui ono 6 3 Belgrado geheel bew. no 8 6 Athene zwaar bew. w.stil 10 10 Rome half bew. w.stil 17 8 Barcelona half bew. nnw 18 9 Madrid licht bew. nnw 22 7 Mallorca zwaar bew. w.stil 22 7 Lissabon licht bew. n 26 18 Zondag 18 april Zon op 5.37 uur, onder 19.42 uur. Maan op 22.53 uur, onder 6.54 uur. Maandag 19 april Zon op 5.35 uur, onder 19.44 uur. Maan op uur, onder 7.18 uur. Dinsdag 20 april Zon op 5.33 uur, onder 19.46 uur. Maan op 0-04 uur, onder 7.50 uur. Maanstanden 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 17 april Hoog water 4.41 uur en 16.59 uur. Laag water 0.23 uur en 12.45 uur. Zondag 18 april Hoog water 5.16 uur en 17.33 uur. Laag water 0.58 uur en 13.23 uur. Maandag 19 april Hoog water 5.49 uur en 18.09 uur. Laag water 1.32 uur en 13.56 uur. Dinsdag 20 april Hoog water 6.24 uur en 18.47 uur. Laag water 2 04 uur en 14.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 3t 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2