PELLENAARS-PUPIL WON RONDE VAN VLAANDEREN Jo de Roo bekroonde ontsnapping met een formidabele eindsprint '-/Sm album sigaren Ward Seis de grote verliezer Geel Wit promoveert na 11-0 zege op Vliegende Vogels Voorronde-wedstrijden voor wereldkampioenschap voetbal Nederlandse voetbaltieners in kwartfinale van UEFA-cup Manchester United terug als leider van de Engelse League Imhoff verraste in Loosdrecht Ferry Beringen weer terug van Amerikaanse trip Weinig hoop voor Spaarnevogels Hugens eerste in Dortmund Zege van Deenen in Duitse ronde Telstar-speler Cleeren in de tweede wedstrijd vervangen door Pansier Leeds en Chelsea verloren tweemaal Belg André Nelis ruilt finjol voor zeewaardig jacht Geesink niet naar Madrid Ti 1 fa DINSDAG 20 APRIL 1965 13 Frankrijk geslagen Doelpunt van Eusebio Italië-Polen 0-0 Modern voetbal Grote klasse Real kampioen Kopenhagen veroverde de Europa-cup zaalhandbal Advertentie Senoritas 16ct Corona 20ct-Bolknak25-30ct met prachtige sigarenbandjes! ROZEN - PADDESTOELEN TULPEN - ZEILJACHTEN In Gentbrugge werden weddenschappen afgesloten op de overwinning in de Ronde van Vlaanderen. Ward Seis stond daarbij hoog genoteerd. Kwam hij niet in gezelschap met de Nederlander Jo de Roo naar de finish? Een De Roo, die niet meer de grote vorm zou hebben van de jaren 1962 en 1963, toen hij de „dubbels" behaalde van Parijs—Tours en de Ronde van Lombardije. Natuurlijk zou Ward je, de opvolger van Van Looy, gaan winnen. Hij was de snelste. Maar wat viel dat tegen voor de Belgen, want tien meter voor de eindstreep was het al duidelijk: De Roo, lid van Pellenaars ploeg, zou winnen. Seis voerde later als verontschuldiging aan, dat er een kabel gebroken was van zijn versnellingsappa raat. Voor De Roo was het een grote triomf. De Nederlander was in feite door de Franse ploegleider Louviot op straat gezet na zijn wat minder geslaagde seizoen van 1964. Dat was een extra reden voor De Roo om er flink tegenaan te gaan. Aan Pellenaars was het wel toevertrouwd het vuurtje aan te wakkeren. De Roo bewees zondag in het Franse stadje Bourcefrance dat zijn zege geen uitschieter was. Hij won daar een wedstrijd door de sprint te winnen voor de Fransen Bodin, Stablinski en Chappe. De Roo heeft zich als stoere Zeeuw niet veel aangetrokken van de barre omstan digheden, waaronder werd gereden. De ge hele koers verliep in stromende regen met soms hevige windstoten en toen de strijd zijn einde naderde waren grote favorieten als Anquetil en Rudi Altig al in geen vel den of wegen meer te bekennen. De voch tige koude werkte ook niet bepaald stimu lerend op de strijdlijst en pas in Desmonts, na ongeveer 155 km. kwam er leven in de groep. Seis, de ijverige en leergierige pu pil van grootmeester Rik van Looy, gooi de na 188 km., bij de Valkenberg de knup pel in het hoenderhok terwijl Van Looy, tevreden over het initiatief van Ward Seis, zich tot het afstoppen van de anderen be perkte. Twaalf renners maakten zich boven op de Kwaremont (157 km.'i los van de hoofd macht: Van Looy, Seis, Planckaert, Van Aerde, Poulidor, Delberghe, Lelangue, Sta blinski, Foré, Vannitsen, Huysman en Al tig. Door een geslaagde poging van Sta blinski, die alles deed om het tempo te drukken, kwam er na 180 km. een einde aan deze ontsnapping. Toen kwam de vlucht van Seis, die dadelijk De Roo aan zijn wiel kreeg. Zij verschaften zich een kleine voorsprong op een tweede groep en die voorsprong groeide tot een minuut. Weer kwamen de anderen dichterbij, maar Van Looy deed geen serieuze pogin gen naar de kop te springen, zeker als hij was dat Ward Seis zou winnen. Met Van Coningslo, Vannitsen en Stablinski bleef hij op afstand van het jagende tweetal, 'dat in Gentbrugge in een formidabele sprint het eindgevecht leverde, waaruit Jo de Roo met anderhalve lengte voorsprong te voor schijn kwam. Ferry Beringen zit weer thuis te blokken. De Schoten-honkballer die zaterdag precies op tijd op Schiphol arriveerde na een ver blijf van drie weken in de Verenigde Sta ten, waar hij een onvergetelijke trip heeft gemaakt, zit weer over de boeken gebo gen die hem naar de tweede klasse der HTS moeten brengen. Beringen diep ge bruind werd op Schiphol verwelkomd door KNHB-voorzitter dr. Posthuma, KNHB-bestuurders Boer en Hartog, fami lieleden en clubgenoten en natuurlijk door Ferry Beringen, terug uit Amerika. Leo van der Kar die zijn pupil weer da nig uithoorde over zijn ervaringen. De trip die Beringen dank zij het sport fonds Van der Kar kon maken, was tot in de puntjes georganiseerd en leverde de jon ge Haarlemmer naast een grote dosis algemene ontwikkeling een enorme trai ning op. Hij maakte kennis met het beste honkbal ter wereld en woonde de ope ningswedstrijd van de National League bij: wereldkampioen St. Louis Cardinals- Chicago Cubs. Deze wedstrijd eindigde na 11 innings in een 10-10 gelijkspel, omdat er gestopt moest worden wegens invallende duisternis. Op dat moment moest Berin gen even denken aan het Haarlems honk balstadion met zijn prachtige verlichting. Tijdens de training die Beringen bij de Detroit Tigers kreeg, speelde hij meer wedstrijden dan hij dit jaar in de Neder landse competitie zal spelen I Vóór de start van de Ronde van Vlaan deren hebben talrijke renners geprotes teerd tegen de z.g. anti-doping test van de Belgen. De Belgische autoriteiten niet de wielerbond hebben bepaald dat na elke grote wedstrijd de eerste tien ren ners zullen worden onderzocht op gebruik van ongeoorloofde stimulerende middelen. Een aantal renners, onder wie Anquetil en Altig verklaarden, dat zij een dergelijk onderzoek zouden weigeren. De organisa toren vreesden incidenten, maar nóch An quetil, nóch Altig plaatste zich bij de eer ste tien, zodat alles met een sisser afliep. Onder de deelnemers circuleerde het niet bevestigde verhaal, dat de auto's van de ploegleiders Geminiani, Louviot en Magne al bij aankomst in Gent op vrijdagavond door de Belgische gendarmes waren onder zocht. De uitslag luidt: 1. Jo de Roo (Ned.) 235 km. in 5 uur 47 min. 29 sec., 2. Ward Seis (Belg.) op anderhalve lengte, 3. Van Coningsloo (Belg.) op 33 sec., 4. Vannit sen (Belg.) z.t., 5. Stablinsky (Fr.) z.t., 6. Van Looy (Belg.) z.t., 7. Preziosi (It.) op 58 sec., 8. Gustave Desmet (Belg.), 9. Decabooter (Belg.), 10. Van Schils (Belg.) 11. Van Espen (Ned.), 31. Gerben Karsten (Ned.), 35. Arie den Hartog (Ned.). Na de Ronde van Vlaanderen is het klas sement voor de super prestige Are en Ciel Pernod als volgt: 1. Ward Seis (België) 85 pnt., 2. Rik van Looy (Belg.) 75 pnt., 3. Vannitsen (Belg.) 70 pnt., 4. Arie den Hartog en Jo de Roo (Beiden Nederland) 60 pnt., 6. Anquetil (Fr.), Adomi (It.) en Bahamontes (Sp.) allen 55 pnt., 9. Van Coningsloo (Belg.) en Jan Janssen (Ned.) beiden 50 pnt. De uitslag van de Ronde van Vlaan deren voor B-professionals, die reden van Herzele naar Gentbrugge over een afstand van 207 km., luidt: 1. Auguste Verhaegen (Belg.) 5 uur 20 min., 2. Kunde (did.) FJfeto De Roo kan de hand opsteken. Hii heeft de ronde van Vlaanderen ge wonnen. z.t., 3. Mathy (Belg.) op 2 min., 4. Van den Neste (Belg.), 5. Vandenbossche (Belg.), 13. Piel van Est (Ned.) z.t., Cees Snepvangers (Ned.), 28. Jacq van der Klundert (Ned.). In de HVB-competitie. die vanwege de hevige regenval nog ernstig gestagneerd werd, heeft Geel Wit definitief de tweede plaats bereikt in de tweede klasse en pro moveert dus naar de eerste klasse. Dit gebeurde in de wedstrijd tegen Vliegende Vogels, die Geel Wit met niet minder dan 11-0 won. De eerste beslissingswedstrijd om de tweede plaats in de eerste klasse tussen DCO en DSS eindigde in een 1-1 gelijkspel waarmee vooral Kinheim ge baat is. DCO en DSS gaven elkaar op het Bloe- mendaal terrein niets toe en na een zeer spannende, sportieve strijd eindigde de ze wedstrijd in een gelijk spel. Nadat de rust met 0-0 was ingegaan, nam DCO door Burghout de leiding, maar onmiddellijk daarna scoorde Nieuwenhuizen voor DSS de gelijkmaker en bij 1-1 is het daarna gebleven. In de tweede klasse viel dus de beslis sing ten gunste van Geel Wit dat Vliegen de Vogels (rust 3-0) op verre afstand hield. DIOS kon daardoor het puntenaan- tal van Geel Wit niet meer overtreffen. Deze club verloor bovendien nog van Al liance met 2-1 en zou dus toch kansloos zijn geweest. Onderaan spant het nu ge ducht. Spaarnevogels verloor zijn laatste wedstrijd met 8-1 van SVY en blijft nu De Limburgse renner Jan Hugens heeft zaterdag in Dortmund een internationale wegwedstrijd over 129 kilometer gewonnen. Bij stromende regen zegevierde Hugens na zes ronden van elk 21.5 km in 3 uur 29 min. 54 sec. De Belg Lauwers voerde 19 sec. later een groepje van zeven achter volgers over de eindstreep. De beslissing viel in de voorlaatste ronde, toen zich ne gen renners van het veld afscheidden. Uit dit groepje viel bij de laatste doorkomst de Zwitser Maurer af. De Belg Rik van Looy vormde het onderwerp van verhitte discus sies. Hij zou deelnemen en was zelfs naar Dortmund gereisd, maar liet bij de start verstek gaan. De ex-wereldkampioen en zijn ploegmakker Sorgeloos vonden het be ter zich na de slopende ronde van Vlaan deren niet weer bloot te stellen aan de re genbuien. De uitslag was: 1. Jan Hugens (Ned.) de 129 km. in 3.29.54; 2. Lauwers (Belg) op 19 sec.; 3. De Jager (Ned.); 4. Willy Altig (Did.); 5. De Pauwe (Belg); 6. Knops (Ned.); 7. Simpson (GB.); 8. Junkermann (Did.) op 1 min. 25 sec. 9 Brands (Belg); 10. Mau rer (Zwits.). op een totaal van 16 punten staan. DSB, de laatste tijd enorm op dreef, won ook gisteren. Met 3-1 werd Heemstede versla gen en omdat ook Spaamestad zegevier de met 3-2 over TZB is er nu nog van alles mogelijk. DSB moet de resterende twee wedstrij den winnen om gelijk te komen met Spaamestad. Spaamestad heeft nog twee puntjes nodig om veilig te zijn, Alliance en Vogelenzang elk nog een puntje. WH deed zijn naam als kampioen alle eer, want het klopte Nieuw Vennep met 8-2 waarvan valt te vermelden dat VVH's doelman Wesseling, toen hij zijn hand blesseerde, veldspeler werd en.het laatste doelpunt voor WH scoorde. De stand luidt: VVH 25 44 SHS 24 23 Geel Wit 25 38 Nw Vennep 24 17 DIOS 25 33 Vog.zang 21 16 SVIJ 23 29 Alliance 24 16 TZB 24 29 Sp. vogels 26 16 Heemstede 24 24 Sp.stad 23 15 VI. Vogels 24 24 DSB 24 12 De Vlijmenaar Piet Deenen heeft op eerste paasdag een prachtige overwinning behaald. In een zeer sterk veld van 97 renners, onder wie de volledige nationale teams van o.a. Denemarken, Tsjecho-Slo- wakije en West-Duitsland, zegevierde Dee nen na 112 bijzonder zware kilometers in Braunschweig in de spurt voor de jongg Belg Jos Stegmans, de winnaar van het vorig jaar. De Amersfoorter Peter Kisner completeerde het Nederlands succes met een vierde plaats, achter de Belg Claessen, waardoor Nederland eerste werd in de lan denrangschikking. De belangrijkste wedstrijd in groep 3 voor de voorronden van het wereldkam pioenschap voetbal, JoegoslaviëFrankrijk is zondag in Belgrado met 1-0 door Joego slavië gewonnen. Juist in een periode dat de Fransen ge vaarlijke aanvallen opzetten, nadat ze in de eerste helft van de wedstrijd zich voort durend hadden moeten verdedigen, viel aan de andere kant een doelpunt. Galic scoorde in de 59ste minuut op acrobatische wijze. Joegoslavië heeft hiermee de leiding in groep 3 overgenomen. De stand in de groep is: Joegoslavië 2 2 0 0 4 4-1 Frankrijk 3 2 0 1 4 3-1 Noorwegen2 1 0 1 2 2-1 Luxemburg 3 0 0 3 0 1-7 In een wedstrijd voor groep 4 heeft Por tugal in Istanboel met 1-0 gewonnen van Turkije. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gescoord door Eusebio. De eerste ontmoeting won Portugal met 5-0. Het voetbalprestige van Italië heeft zon dag in Warschau een knauw gekregen, doordat het nationale elftal slechts met moeite de wedstrijd voor de voorbonden van het wereldkampioenschap tegen Polen op 0-0 kon houden. Italië en Polen zijn met Schotland en Finland ingedeeld in groep 8. Italië en Schotland hebben beide van Finland gewonnen: respectievelijk met 6-1 en 3-1. De ontmoeting PolenItalië was de derde wedstrijd voor deze groep. De re turnwedstrijd zal op 1 november aanstaan de in Napels worden gespeeld. De stand in groep 8 is: Italië 2 110 6-1 Schotland2 1 1 0 3-1 Polen 1 0 1 0 0-0 Finland 2 0 0 2 2-9 Acht landen, waaronder Nederland, hebben zich geplaatst voor de kwart finales van het jaarlijkse UEFA-jeugdvoetbaltoemooi. De zeven overige fina listen zijn Italië, Ierland, West- en Oost-Duitsland, Tsjechoslowakije, Engeland en Hongarije. De wedstrijden van de kwartfinales zullen woensdag worden ge speeld. Nederland zal dan uitkomen tegen het sterke jeugdelftal (jongens van 16 tot 18 jaar) van Oost-Duitsland, dat met 7—0 Oostenrijk verpletterde. Het Nederlands jeugdelftal heeft zich tegen Turkije tweemaal de sterkste getoond. Gisteren wonnen de jonge Nederlanders in Feudenheim ten aanschouwe van 4.000 toeschouwers, onder wie de Turkse ambassadeur met 4—2 van Turkije, na een 2—0 voorsprong bij de rust. Omdat Nederland donderdag in Baden-Baden met 3—2 had gezegevierd was dit resultaat voldoende voor een plaats bij de laatste acht. DE TWEEDE wedstrijd tegen Turkije, die onder leiding stond van de bekende Franse arbiter Schwinte, is vooral een tak- tische zege geworden. Met snel, modern voetbal beheerste Nederland de strijd vol komen. Wel waren de technisch bekwame Turken tenminste evenveel in de aanval, maar het de doorzichtige en te lang door gevoerde korte spel hield voor de soliede Nederlandse defensie weinig gevaar in. Aan de andere kant liet de aanval van Nederland bijzonder aantrekkelijk spel zien. Onder aanvoering van Willy van der Kuilen ditmaal linksbuiten en Ajacied Johan Cruyff was bijna elke aanval ge vaarlijk. Van der Kuilen drukte dit in de 12de minuut binnen zestig seconden in twee gave treffers uit. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Cruyff besliste de strijd in de 48-ste minuut, waarna hij drie minuten later zelfs voor 4-0 zorgde. De Turksen bleven doorzetten, verkleinden de achterstand tot 4-1 en stel den kort voor het einde de stand op 4-2 vast. Nederland had in de tweede wed strijd de Xerxes-midvoor Pansier opgesteld in plaats van de Telstar-rechtsbuiten Clee ren. VAN DE 24.000 toeschouwers, die zater dag van hun belangstelling blijk gaven bij de zeven wedstrijden in het UEFA-jeugd- toernooi, waren veruit de meesten in Heil- bronn bij de wedstrijd tussen de winnaar van het vorige jaar, Engeland en Spanje. Negenduizend toeschouwers zijn getuigen geweest van een voortreffelijke wedstrijd, waarin beide ploegen spel van hoge kwa liteit te zien gaven. Technisch waren de Engelsen superieur en de opbouw van hun aanvallen verraadde hun grote klas se. De Spanjaarden speelden met meer temperament en boden prachtig tegen stand. Het gelijke spel (0-0) gaf de ver houding volkomen weer. Een waar schuttersfeest was het in Worms, waar West-Duitsland met 11-0 Luxemburg versloeg. De uitslagen van gisteren waren: groep 1: Italië-Joegoslavië 2-0, groep 2: Ierland- Zwitserland 3-1, groep 3: West-Duitsland- Griekenland 4-1, groep 4 Tsjechoslowakije- Frankrijk 5-0, groep 5: Roemenië-Zweden 3-3, groep 6: België-Spanje 3-2, groep 7: Oost-Duitsland-Oostenrijk 7-0, groep 8: Ne derland-Turkije 4-2. Italië komt woensdag in Bochum uit te gen Ierland, West-Duitsland speelt in Ha gen tegen Tsjechoslowakije, Hongarije te gen Engeland in Wuppertal en Oost-Duits land tegen Nederland in Rheydt. Manchester United is de grote overwin naar geworden van het omvangrijke paas- programma van de Engelse league. De Mancunians versloegen zaterdag ranglijst aanvoerder Leeds United en boekten maan dag een ruime overwinning op Sheffield Wednesday. Leeds verspeelde op tweede paasdag opnieuw beide punten. Chelsea, dat ook goede kansen op de titel had, ver loor zowel zaterdag als maandag. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Manchester United de leiding in de eerste divisie. De ploeg heeft een punt voorsprong op Leeds United en op Chelsea. De laatste club heeft echter een wedstrijd meer ge speeld. De eerste beslissingen in de hoog ste afdeling zijn inmiddels gevallen. Wol verhampton Wanderers en Birmingham City degradeerden maandag namelijk uit de eerste divisie. In de tweede divisie stelde Northampton Town zijn promotie naar de eerste divisie zeker samen met Newcastle United door een overwinning met 41 bij Bury. Het is de eerste keer, dat Northampton (vier jaar geleden nog in de vierde divisie) tot de eerste divisie doordringt. De Paas-zeilregatta, welke gedurende het lange weekeinde ter opening van het zeilseizoen op de Loosdrechtse plassen werd gehouden, heeft niettegenstaande re gen, hagel, sneeuw en bijzonder veel wind, toch voor hartverwarmende momen ten gezorgd. Wellicht de grootste verras sing van de Hagenaar Fred Imhoff in de Flying Dutchmanklasse, maar evenzeer overtuigend was de race van de Belg André Nelis, die maandag afscheid nam van Loosdrecht om binnenkort zijn nieti ge finjol te verruilen voor een machtig zeewaardig jacht. Met grote overmacht triomfeerde André Nelis, de man die in 1960 in Napels het Olympisch brons in de finjollenklasse won. Drie races bracht hij op zijn naam en toen hij maandagmorgen startte stond reeds vast dat de eerste plaats in het to taal hem niet meer kon ontgaan. Nelis had echter een matige start en een Ne derlandse zege lag in het verschiet toen Van der Rest de kop nam. Hij werd echter in de laatste kruisrak door de ge routineerde Saffery Cooper uit Engeland gepasseerd. Nelis werd zesde, maar bleef in het totaal op de eerste plaats. Verraderlijke stormvlagen hebben zon dag de illusie van de Britse Flying Duch- WÈÉÈ&mmm ■WUWi («■■I sa*»®;- manzeiler Jardine verstoord, toen bij het passeren van de boei in de derde race zijn boot werd vernield en hij met behulp van volgboten ternauwernood naar de haven kon worden gesleept. Zijn twee eerste plaatsen in voorgaande races en zijn der de plaats in de laatste, toen hij na een provisorische reparatie toch deelnam, wa ren niet voldoende voor een eerste plaats in de eindklassering. Die kwam toe aan de Nederlander Imhoff, die achtereenvol gens als achtste, derde, tweede en nog Er zijn heel wat boten omgeslagen tijdens de zeilwedstrijden op de Loosdrechtse plassen. Hier probeert F. Weller zijn Devil's Hairpin weer recht te krijgen. eens tweede over de finishlijn ging. Bij zonder regelmatig voer Bart Kraan met twee vierde en twee vijfde plaatsen, waardoor hij uiteindelijk de vijfde plaats bezette. De uitslagen van zaterdag waren: Aston VillaSheffield United 21, Blackpool Stoke City 11, ChelseaWest Bromwich Albion 22, Leeds UnitedManchester United 01, Leicester CityWest Ham United 10, LiverpoolBurnley 11, Shef field WednesdayTottenham Hotspur 10, Sunderland—Birmingham City 2—1, Wol verhampton WanderersEverton 2—4. Uitslagen maandag: ArsenalBlackpool 3—1, Birmingham City—Manchester United 24, Blackburn RoversTottenham Hot spur 3l,FulhamEverton 1—1, Leicester City—Aston Villa 1—1, Liverpool—Chelsea 20, Sheffield WednesdayLeeds United 30, Stoke CityBurnley 20, West Brom wich Albion—West Ham United 4—2, Nottingham ForestSheffield United 00. Real Madrid werd zondag voor de vijfde achtereenvolgende maal kampioen van Spanje. De club won de beslissende wed strijd tegen Sevilla met 0-1 na een nek aan nek-race met stadgenoot Atletico. Deze laatste club verloor met 2-3 van Zaragoza, dat als nummer drie in de competitie ein digde. Coruna en Oviedo degraderen. Hun plaatsen worden ingenomen door Monte- vedra en Mallorca. Anton Geesink gaat niet naar de Euro pese judo-kampioenschappen in Madrid. Deze uitspraak kwam vanmorgen nadat de Utrechtse Olympische en wereldkam pioen in eerste instantie zaterdag het ul timatum van de Nederlandse judo- en Jiu jitsu-Bond had aanvaard. Geesink zei van morgen niet akkoord te gaan met de door de judobond gestelde voorwaarden. De 24- jarige Leidenaar Joop de Wolf, die twe« jaar geleden het Nederlands kampioen schap in de wacht sleepte, zal nu de plaats van Geesink innemen. Het meningsverschil tussen Geesink en de FNJJB vloeit voort uit het feit dat Geesink wel bereid was in de persoonlijke wedstrijden uit te komen en niet in het landenteam. De judobond stelt zich op het standpunt, dat deelname aan de landen- wedstrijd voor haar belangrijker is dan de persoonlijke wedstrijden en was zodoende alleen bereid Geesink uit te zenden indien hij uit wilde komen in het Nederlandse team. Daarbij, komt nog dat de Utrechter enkele eisen stelde wat betreft de samen stelling van het team en de verzorger. Voor de eerste maal is de Europese be ker zaalhandbal voor dames naar Dene marken gegaan. Weliswaar verloor de Deense kampioen HG Kopenhaven vrijdag in het 65 kilometer van Boedapest gelegen Tata van Hongarije's kampioen Spartacus Boedapest met 10-7 (5-3), maar de Deen se dames hadden in de eerste wedstrijd van de finale (14-6) al zoveel voorsprong veroverd, dat de overwinning geen mo ment in gevaar geweest is.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13