Velsen besloot het Internationale toernooien bij Strawberries en Eechtrop seizoen met draw Wijk aan Zee redde op het nippertje: 1- zich weer 1 bij OG Koninginnedag in IJmuiden-W. ADO '20 tegen West Frisia niet verder dan gelijkspel Eindsprint OSV: 0-1 zege op Beverwijk versloeg Egmondia met 2-1 Aristos behaalde kampioenschap Helderse botter bij executie verkocht Koninginnedag in Santpoort-Noord Grondverkoop in Santpoort-Noord Kleine zege van Telstar-reserves De Spartaan DINSDAG 20 APRIL 1965 15 NASVSV 1-3 Voetbalclub Velsen naar Duitsland Kinderspelen Avondprogramma In de tweede klasse werd de ontmoeting Quick (A)-DEM een week uitgesteld en moest Celeritudo-UVV worden afgelast, zo dat de competitie der tweedeklassers nog niet werd afgerond. Velsen speelde wel en besloot het seizoen met een 1-1 gelijkspel tegen HBC. Het reeds gedegradeerde Zand- voortmeeuwen nam afscheid van de twee de klasse met een 2-0 zege op Ultrajectum. HBC-Velsen was een wedstrijd waarin voor beide ploegen niets meer op het spel stond en dat was te merken. Bij beide ploegen ontbrak de bezieling die hun spel tijdens het afgelopen seizoen karakteriseer de, maar men heeft ervan gemaakt wat ervan te maken viel. Bij HB Chad men „good-old" Van Duivenvoorde weer eens opgesteld, maar dat bleek maandagmid dag geen versterking. Toch nam HBC in de eerste helft de leiding: Van der Dob belsteen schoot uit een voorzet van Kemp langs doelman Tromp. De rust kwam met 1-0. Na de hervatting schoot Hoogzaad de De HBC-er Dobbelman was vele keren gevaarlijk in de wedstrijd tegen Velsen. Hier wordt hem de pas afgesneden. stand naar 1-1 en Velsen kreeg vijf minu ten voor het eindsignaal nog een mooie kans op de overwinning: Van der Pieter man mocht een penalty wegens hands ne> men! De Santpoortenaar schoot de bal ech ter recht op de HBC-doelman af, zodag het 1-1 bleef. De stand in de tweede klasse luidt nu: UW 21 32 DEM 21 19 HFC 22 28 Celeritudo 21 19 Quick 21 25 HBC 22 19 BVC 22 25 Ultrajectum 22 18 De Ken'mers 22 23 Zandv.m'n 22 17 Velsen 22 21 TYBB 22 14 In de derde klasse A is de spanning erin gebleven: ADO'20 kwam op eigen veld te gen West Frisia niet verder dan tot een doel puntloos gelijkspel, terwijl Always For ward zijn thuiswedstrijd in winst omzette. Met nog één wedstrijd voor de boeg heeft ADO'20 dus nog een punt voorsprong en de uitwedstrijd tegen CSV zal aanstaan de zondag de beslissing moeten brengen. Beverwijk zette de thuiswedstrijd tegen Egmondia in winst om: 2-1. In de derde klasse O kwam Stormvogels niet in het veld. Onderaan in deze afdeling is de span ning bijzonder groot geworden dank zij ze ges van Meerboys en Uithoorn. Er zijn nu vijf degradatiekandidaten. ADO '20West Frisia 0-0 De laatste loodjes wegen het zwaarst. Het was maandagmiddag op het bomvol le ADO-terrein in Heemskerk duidelijk te zien. De blauwwitten die daar aan het werk waren tegen West Frisia, hadden het zwaar. In de aanval wilde een ieder zich onsterfelijk maken en dat ging ten koste van het tempo. In de achterhoede werd soms bijzonder slordig weggewerkt. Nee, een kampioensploeg in topvorm zagen de 1700 bezoekers in het sportpark „De Vlot ter" niet. In de eerste helft waren de zenuwen aanvankelijk de baas. ADO'20 combineer de niet zoals de supporters het gewend waren en de West Frisia-verdediging met spil Kort aan het hoofd had weinig moeite met de Heemskerkse aanvallen. De West Op de laatste competitiedag van de vierdeklassers zijn alle beslissingen geval len. De Amsterdamse favoriet Aristos ver overde in zijn laatste wedstrijd het kam pioenschap en de daaraan verbonden pro motie door met 2-0 de thuiswedstrijd tegen Hoofddorp Boys te winnen. De Vliegende Hollanders verloor op eigen terrein met 2-S van Bloemendaal en verdwijnt weer naar de Amsterdamse Voetbalbond. Wijk aan Zee nam het zekere voor het onzekere en speelde gelijk tegen Onze Gezellen (1- 1). IEV eindigde op de derde plaats door Waterloo met 5-1 te verslaan en VSV be sloot het seizoen met een 3-1 zege op NAS. OGWijk aan Zee 1-1 Wijk aan Zee heeft het in Haarlem- Noord bij Onze Gezellen moeilijk gehad. De Wijk aan Zee-ploeg moest tegen de jongere en technisch veel betere Gezellen ten koste van alles een puntje verdienen. Dan waren de kustbewoners veilig en zou Vliegende Hollanders degraderen. In de eerste helft zag het er niet best uit voor de bezoekers, want OG nam via Geels de leiding. Na de hervatting bracht De Boer zijn ploeg echter op 1-1 en met de grootste inspanning bleef Wijk aan Zee overeind. De bezoekers kropen kort voor het einde door het oog van de naald, toen een vrije trap wegens hands op de rand van het strafschopgebied bijzonder hard op het doel van De Blok werd geschoten, maar de Wijk aan Zee-doelman redde ten koste van een hoekschop die niets oplever de. NAS en VSV speelden een genoeglijk partijtje voetbal en dat was maar goed ook, want de scheidsrechter had niet zijn beste dag en nam de vreemdste beslis singen. Beide ploegen hadden echter niets te verliezen en de stemming bleef prima. VSV nam in de derde minuut al de lei ding dank zij een schot van Huider. Drie minuten later was het weer een VSV-er dié scoorde. 1-1, want Minks schoot in eigen doel. VSV kon toch met een voor sprong gaan rusten, want een solo van junior Van Dongen leverde een treffer op (1-2) De tweede helft was maar net be gonnen of Nat bracht de bezoekers op 1- 3 en daarna kreeg NAS nog wel enkele kansen op een beter resultaat, maar de VSV-ers die na de hervatting tegen wind in speelden, bleven minstens even gevaar lijk, zodat de 1-3 zege die de Velsenaren in Halfweg behaalden, een verdiende over winning was. WaterlooIEV 1-5 Waterloo speelde de laatste wedstrijd van het seizoen met met minder dan vijf invallers en zo kon het gebeuren dat Wa terloo een half uur nodig had om de juis te combinaties te vinden. In dat eerste half uur was het plaatsen bij Waterloo zeer zwak en IEV maakte na twaalf mi nuten al goed gebruik van het overwicht dat de club uit Velsen-Noord zich had ver worven (0-1). Tien minuten later onder nam Jan de Reus een solo en het was 0-2. Na een half uur spelen werd de bal hoog voor net Waterloo-doel geplaatst en doelman Kok en verdediger Bruisschaart trachtten de bal te onderscheppen. De zon hinderde beide spelers en de bal ver dween via het achterhoofd van Bruis- Door een misverstand in de defensie van Onze Gezellen weet Wijk aan Zee de gelijkmaker te produceren. schaart in het doel (0-3). Toen kwam de thuisclub wat los en na een mooie aan val, waarin de gehele Waterloo-voorhoede betrokken was, scoorde Oldenburg 1-3. Een minuut voor rust verhoogde John Korver de score tot 1-4. In de tweede helft was Waterloo aan merkelijk sterker dan voor de rust en dat de IJmuidenaren geen doelpunten scoorden was eigenlijk een wonder. Doelman Vink van IEV was echter in grootse vorm en verrichtte bij schoten van Van de Zwan Broek (2x) en Vrouwe (2x) mooie saves. Binnen een kwartier bracht John Korver zijn ploeg met 5-1 voor doorzijn tegenstan der Plug in de sprint te verslaan en het zou nog 6-1 zijn geworden, indien Beentjes twee minuten voor tijd geen penalty had gemist. De eindstand in de vierde klasse C luidt: Aristos 20 29 Bloemendaal 20 20 Hoofdd. B. 20 19 Renova 20 28 OG 20 19 IEV 20 24 NAS 20 15 Waterloo 20 23 Wijk a. Zee 20 13 VSV 20 20 VI. Holland. 20 10 Frisia-aanvallen waren niet ongevaarlijk en het doel van Burger kwam nogal eens in gevaar. Halverwege de eerste helft kwam ADO'20 er beter in en de laatste twintig minuten voor rust was de thuis club flink in de meerderheid zonder overi gens tot een geldige treffer te kunnen ko men. Wel werd de bal eenmaal in het West Frisia-doel gedeponeerd, maar de uit stekend leidende scheidsrechter keurde dit doelpunt af wegens buitenspel. Na de rust begon de thuisclub meteen met een hevig offensief, dat echter abrupt werd afgebroken: Henneman raakte ge blesseerd en moest na korte tijd uitvallen. Putter viel voor hem in, had een tiental minuten nodig om zich in te spelen en West Frisia kwam weer in de aanval. Overigens ook zonder resultaat, al kwa men de bezoekers enkele malen bijzonder dicht bij een treffer. Toen invaller Putter was warmgedraaid kwam ADO weer wat in de aanval en de Heemskerkers mochten enkele corners nemen. Linksbuiten Van de Berghe was echter weinig succesvol met het nemen van hoekschoppen. Eén'van die corners kostte ADO bijna een tegendoel punt: spil Welboren was naar voren geko men om een doelpunt te forceren. De bal kwam echter niet goed voor het doel en werd meteen naar voren gedirigeerd, waar Welborens directe tegenstander vrij voor doelman Burger kwam, maar op onbegrij pelijke wijze miste. Dat het uiteindelijk 0-0 bleef, wag gezien het spelverloop in de tweede helft, een meevaller voor ADO'20 dat nu aanstaande zondag in Castricum va CSV moet winnen om zeker te kunnen zijn van het kampioenschap. BeverwijkEgmondia 2-1 Beverwijk en Egmondia speelden een vriendelijke partij voetbal, waarin voor beide partijen weinig op het spel stond. In vakantiestemming maakten beide ploe gen er toch nog wel een aantrekkelijke wedstrijd van, die door Beverwijk werd gewonnen. In de eerste helft namen de be zoekers de leiding en met 0-1 kwam de rust. Na de hervatting kwam Bevertvijk via Schelvis op 1-1 en doelman Van de Does bracht zijn ploeg naar een 2-1 zege door na een lange wandeling een straf schop langs zijn collega uit Egmond te werken. De standen in de derde klassen luiden nu: Derde klasse A Derde klasse C ADO '20 21 31 ETO 19 27 Alw. Forw. 21 30 TOG 19 24 Beverwijk 20 24 Donar 18 22 Alc. Victrix 21 23 Aalsmeer 20 22 DTS 20 21 NFC 20 21 HSV 20 19 Stormvogels 20 20 Egmondia 21 18 Ripperda 17 18 CSV 21 17 RODA 19 16 VIOS 21 17 Uithoorn 19 16 West Frisia 20 16 Schoten 19 15 Kolping B. 21 16 Meerboys 20 15 Flevo 21 16 Swift 20 14 Er was veel publiek bij de wedstrijd ADO '20West-Frisia in Heemskerk. Het was een felle wedstrijd. Hier is ADO in de aanval. De Santpoortse voetbalvereniging „Vel sen" dat met de Duitse vereniging „Jan Wellen" uit Bergisch-Gladbach sport-con- tacten onderhoudt, heeft gedurende het paasweekeinde een bezoek gebracht aan Bergisch-Gladbach. Vrijdag vertrok de Velsenploeg naar Duitsland, waar zaterdag een aantal jeugdwedstrijden werd ge speeld. De Velsen-junioren versloegen hun tegenstanders met 9-0, terwijl de Santpoor ter adspiranten met 6-0 verloren. Een tweetal welpen-wedstrijden leverde succes op voor Velsen. Zondag werd het gezel schap op het gemeentehuis van Bergisch Gladbach ontvangen, waarna een rondrit werd gemaakt. Op tweede paasdag keer de het Santpoorter gezelschap weer terug. Met Pinksteren zullen de Duitsers een te genbezoek brengen. Het programma dat door de oranjever eniging „IJmuiden-West" voor de viering van koninginnedag op vrijdag 30 april Is georganiseerd, begint des morgens om 7.15 uur met een fietsenrally voor de leerlin gen uit de vijfde en zesde klassen van al le scholen uil dit deel van de gemeente. Zowel de start als de finish vindt plaats bij het hervormd wijkgebouw aan de Ra darstraat. Voor de leerlingen van de eer ste drie klassen zijn er vervolgens om 8.30, 9.45 en 11 uur filmvoorstellingen in gebouw „De Rank" aan de Wilhelmina- kade en in de zaal onder de r.k.-Petrus- kerk. Ook voor de leerlingen van de vier de, vijfde en zesde klassen zijn er film voorstellingen en wel om 9, 10.30 en 11.30 uur in de Velsense Stadsschouwburg. Vertoond wordt de klucht „Stad op stel ten", met in de hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Onderwijl worden van 10 tot 17 uur door de Volendammer straat muzikanten op diverse punten in IJmulden- West straatconcerten gegeven. Vervolgens wordt om twee uur op het terrein aan het eind van de Planetenweg een begin gemaakt met de traditionele kinderspelen, die tot ongeveer 16 uur zul len voortduren. Het programma hiervoor bestaat uit mastklimmen voor jongens van 12 jaar en ouder; boegsprietvecbten en touwtrekken in ploegverband voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar en pop- aankleden en netkruipen voor meisjes van 10 tot 13 jaar. Voor deze wedstrijden is een aantal bijzonder fraaie prijzen beschik baar gesteld. Gegadigden dienen zich voor 25 april te laten inschrijven bij de heren C. van der Meer, Kennemerlaan 131 en J. Schaf- stall (drogisterij), Lange Nieuwstraat 6. 1 Voor de leden van de oranjevereniging begint des avonds om 19.30 uur in het City theater een filmvoorstelling, waar behal ve de kleurenfilm „Koninklijk bezoek aan Mexico' als hoofdnummer „Zeven broers zoeken zeven meisjes" zal worden ver toond. Ook dit is een kleurenfilm. Na af loop van deze voorstelling is er dan op het plein van de Moerbergschool aan de Kerkstraat nog gelegenheid tot dansen, voor welk Oranjebal de dansmuziek wordt verzorgd door het orkest „Het Broadway Quartet". Voorts heeft het bestuur ervoor gezorgd dat de kleuters uit IJmuiden-Oost in hun scholen een feestje krijgen aangeboden, terwijl in de voormiddag nog enige mu ziekkorpsen ook dit deel van de gemeen te in hun route zullen opnemen. Op verzoek van de Rotterdamsche en de Nationale Scheepshypotheekbank te Rot terdam heeft voor de arrondissements rechtbank te Alkmaar de executoriale ver koop plaatsgehad van de 35 jaar oude bot ter HD 26 van de Helderse schipper Geert Bais, v n wie de executanten een hypothe caire schuld te vorderen hadden van ruim 18.000 gulden. De 61-jarige schipper Bais, die enkele Jaren geleden nog een bod van 35.000 gulden op zijn botter kreeg maar er niet van kon scheiden omdat hij eigen baas wilde blijven, zag zich genoodzaakt als knecht bij andere vissers te gaan va> ren. Hij kon geen personeel meer krij gen, omdat dit op de grotere, beter uit geruste en meer accommodatie biedende schepen meer kon verdienen. Daardoor kon hij zijn schuld niet aflossen. Zijn bot ter, die destijds op de werf van Amels in Makkum voor 20.000 gulden gebouwd werd, werd in de Helderse binnenhaven aan de ketting gelegd. De botter bracht 11.000 gulden op. Ook de Oranjevereniging „Santpoort- Noord" heeft nu haar programma voor ko ninginnedag samengesteld. De feestelijkheden op 30 april aanstaan de beginnen om negen uur 's morgens met het luiden van de kerkklokken. Tege lijkertijd vangt een muzikale rondgang van het tamboerkorps door het dorp aan. Van tien tot half elf is er muziek op de vijfsprong Terrasweg-Burgemeester En- schedelaan. Alle kinderen van de lagere scholen nemen deel aan een gecostumeer- de optocht en voor de fraaist versierde autoped, fiets, groep etcetera zijn mooie prijzen beschikbaar. De beoordeling ge schiedt op de schoolpleinen van 9.45 tot 10.15 uur. Te kwart over tien vertrek naar de kruising Terrasweg-Burgemeester En- schedelaan-Schipbroekenweg. Om half elf heeft bij deze kruising een vlaggenparade plaats. Burgemeester en mevrouw Bührmann hopen hierbij aanwe zig te kunnen zijn. De heer J. R. Madiol, voorzitter van de Oranjevereniging Sant poort-Noord, zal een korte toespraak hou den. De gecostum eerde optocht, opgeluisterd door plaatselijke muziekkorpsen start te 10.40 uur en volgt de route: Burg. Ensche- delaan, Kerkweg, Burg. Weertplantsoen, Westehoevelaan, Bialosterskilaan, Cremer- laan, Antillenstraat, Curagaostraat, Suri- namestraat, Hoofdstraat. In Zomerlust worden kindervoorstellin gen gegeven om 14 en 15.30 uur. Te 14 uur begint het ringsteken op de fiets voor jongens en meisjes, die zich moeten mel den op het Paramariboplein. Te 14 uur start een puzzelrit op de fiets voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. Kinderen van zes en ouder kunnen meedoen aan een behendigheidswedstrijd op rolschaatsen, die te 15.30 begint op het basketbalveld aan de Crijnsstraat. Voor Jongelui van 16 en ouder is er om 16 uur een hinderniswedstrijd op brom mers op het Paramariboplein. De prijsuitreiking van alle wedstrijden is te 17.30 uur in het gebouw De Haven, aan de Schipbroekenweg. Voor al deze wedstrijden kan men zich opgeven bij Foto Schutte, Hoofdstraat 148. Het Amstelcabaret geeft om 20 uur een voorstelling voor de leden in de grote zaal van Zomerlust Het provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland heeft Velsen verzocht om, ten behoeve van de bouw van een trans formatorstation, aan de Provincie Noord- Holland te verkopen, een perceel grond, dat is gelegen nabij de Valckenhoeflaan te Santpoort (noord), ter grootte van 102 vier kante meter. De plaats welke voor het gebouw is ge kozen, ligt in een gebied, dat in het uit breidingsplan Santpoort-onoord is bestemd voor actieve recreatie. Naar het college meent bestaat er geen bezwaar tegen de oprichting van een transformatorstation ter plaatse na de benodigde aanpassing van het uitbreidingsplan. Naar het oordeel van B. en W kan het verzoek worden ingewilligd en dient de prijs te worden gesteld op f 25 per vier kante meter. Het Provinciaal Electriciteits bedrijf heeft met deze prijs ingestemd. Zandvoort was het gelukkigst en verwierf de beker. Deze werd zondagavond door voorzitter J. Wensink uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Kenne- mertheater in Beverwijk. In datzelfde theater kwamen zaterdag de gasten van Eechtrop bijeen voor een gezellige ontmoeting, 's Middags waren de buitenlandse deelnemers aan dit toernooi reeds op het stadhuis van Beverwijk ont vangen. Daar werden zij in aanwezigheid van loco-burgemeester W. J. Vessies, toe- gesprpken door wethouder F. R. W. Kae- bisch. Winnaar van het damestoernooi werd Eechtrop, gevolgd door Oosterbeek en Troglodites. Bij de heren ging de eerste prijs, een beker, naar Troglodites, nadat dit elftal door het nemen van de noodzakelijke straf- pushes van Metropolitan Police had ge wonnen. Derde werd Satellites. De Metro politan werd tevens winnaar van het vete- ranentoernooi. Een aardig tintje aan het toernooi gaf de wedstrijd tussen twee teams van vroegere damesleden. De officiële ontmoeting tussen Strawber ries en Enfield moest zaterdag wegens ter reinafkeuring worden uitgesteld tot dins dagavond half zeven. Vrijdag wordt nog een wedstrijd Strawberries tegen Enfield 2 gespeeld. De officiële dameswedstrijd tussen Strawberries en Latymer is vast gesteld voor donderdagavond half zeven. Die om de In memoriam Margaret Davie trofee op vrijdagavond half zeven. Zondag keren de gasten weer naar Engeland terug, rug. De Telstar-reserves behaalden zaterdag tegen het tweede elftal van Willem II wel iswaar de overwinning maar hun spel schonk allerminst bevrediging. Alleen de verdediging met Hendrikse en André aan het hoofd en Jensen als betrouwbaar sluit stuk kan op een goede prestatie terug zien. Maar van de voorhoede ging weinig uit hetgeen het best bewezen wordt door het feit dat men het tegen de Tilburgse verdediging die in de voorgaande wedstrij den niet minder dan 127 maal gepasseerd werd slechts tot een doelpunt kon brengen. Deze goal werd gescoord door Van Woo ning. In de eerste klasse A werd slechts één wedstrijd gespeeld. De wedstrijd De Spar taanOSV die indertijd na 58 minuten spelen werd afgebroken wegens een been breuk van de OSV-doelman, werd uitge speeld en in de resterende minuten slaag de OSV erin met 0-1 te winnen, hetgeen weer een aanzienlijke stap in de goede richting betekent voor de OSV-ers die nu drie ploegen'achter zich hebben. De stand in de eerste klasse A luidt nu: JOS 20 29 Alkm. Boys 20 19 Hillegom 20 25 Purmersteijn 20 19 AFC 20 25 OSV 20 17 De Spartaan 20 23 HRC 20 16 VVB 20 20 Hollandia 20 15 DCG 20 19 RKAVIC 20 13 Op twee van de drie hoekeycomplexen in de IJmond werden gedurende de af gelopen dagen internationale hockeytoer- nooien gehouden. Bij Eechtrop was dit een voorproefje voor het dit najaar te vieren 25-jarig bestaan, terwijl Strawberries dit maal gastheer was in de jaarlijkse uitwis seling met de heren van Enfield en de dameshockeyclub Latymer, belde afkom stig uit Engeland. Het toernooi op Schoonenberg werd bij de dames gewonnen door Ever Swift, welk team in de finale met 1-0 won van het Heemsteedse Rood Wit. Bij de heren won tegen de eigen verwachtingen in de B- ploeg van Strawberries door in de finale de A-ploeg te verslaan. Omdat de organi serende vereniging de eer aan de gasten gunde werd een finale gespeeld tussen de hieropvolgende elftallen, te weten Upward en Zandvoort. Toen men ook na verlenging niet aan doelpunten was gekomen, moest door het nemen van strafpushes beslist worden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15