Café-eigenaar lost noodlottig schot op zijn barjuffrouw Grapje" wordt tragedie in Haagse Oporto-bar AGENDA Drie fabrieken in Dongen door brand verwoest MORGEN RIPOLIN Kort en bondig KRAMMETJE FOK POLLE» PELLI EN PINGO //H - TRESLONG-HILLEGOM Stroom uitgevallen na explosie in Eindhoven H. Aronson tijdens bezoek aan Israel verdronken MET Hengelose vrouw door slagen en schoppen gedood TV-torens Roermond en Markelo zijn al aan herstel toe Vliegtuigenbeurs op Eelde Motorschip „Union" aan de grond Minder koud SPALT SCHILDEREN Haarlems matrassenhuis p DINSDAG 20 APRIL 1965 99 Vliegen? Haarlem V elsen-IJ muiden dinsdag 2o April City, 20 }i.: „Slaapkamergeheimpjes". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling Patronaatsgebouw, 20 u.: toneelopvoe ring „De stormbal hangt uit", door KZOS. Beverwijk werkt binnen 10 minuten Directeur van American High School in Den Haag Motten? Sectie wijst uit: Muggen? - V --1 - moeiujk! uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant WEERRAPPORTEN ■és Se sa sa ea (Van onze correspondent) Zondagmorgen óm tien minuten over drie dreunde de knal van een geweer schot door de vrijwel verlaten Oporto-bar in de Haagse Korte Houtstraat. De café eigenaar staarde verwezen naar de klei ne vuurbuks in zijn handen. Nauwelijks drie meter van hem af, aan het eind van de tapkast, zakte de 27-jarige Tine van Leurs dodelijk getroffen van haar kruk. De café-exploitant had zijn barjuffrouw midden in het voorhoofd geraakt, nadat hij het lichte jachtgeweer bij wijze van grap op haar had gericht. Een half uur later overleed zij in de Ursula-kliniek. Ze was het slachtoffer geworden van de bra voure van haar baas, die niet had be dacht dat hij het wapen zelf had geladen. „Ik moet de trekker hebben overgehaald", was het enige dat de man geruime tijd lang kon uitbrengen. Een gesprek na sluitingstijd over jagen en schietwapens was de aanleiding tot de noodlottige gebeurtenis. Vijf mannen de 39-jarige eigenaar van de bar, zijn 21-ja- rige barkeeper, de portier (24 jaar) en ver der twee nagebleven klanten hadden ge zellig aan een tafeltje over dat onderwerp zitten praten. Aan het uiterste einde van de bar zaten de 23-jarige echtgenote van de eigenaar en de barjuffrouw Tine. Tij dens net jachtverhaal liep de eigenaar even weg. Hij kwam terug met een cilin derrevolver en een klein model vuurbuks, kennelijk om zijn beweringen te illustre ren. De wapens waarvoor de man overi gens geen vergunning had gingen van hand tot hand en werden vol bewondering bekeken, nadat de trotse eigenaar ze zorg vuldig had ontladen. Even later, toen het gesprek wat minder interessant werd, liep Advertentie OMYL f 3.65 - f4.95 EEN ORGANON PRODUKT een van de klanten, een 21-jarige magazijn meester, met het geweer naar een hoek van de bar om het mechanisme te probe ren. Hij schoof de grendel van het half. automatische wapen naar achteren, haalde de trekker over en hoorde slechts de klik van de slagpin op de rand van de lege ka mer, het bewijs dat er geen patroon meer in de buks zal. De magazijnmeester legde het geweer voldaan op de juke-box, op enkele meters afstand van de pratende vrouwen aan de bar. Op dat ogenblik liep de eigenaar naar de juke-box, drukte de patroonhouder on der in de buks en haalde de grendel weer naar achteren. Met die beweging bracht hij een patroon in de kamer, waardoor het wapen geladen was. De eigenaar kon dat weten, want hij had al tientallen scho ten met het geweer gelost. Maar toch richtte hij de buks op zijn barjuffrouw, die met haar gezicht naar hem toegekeerd zat. Tine van Leurs keek recht in de loop. speelde het spelletje nog mee, en toen knalde het schot in de stille Oporto-bar. Zelfs toen de barjuffrouw van haar kruk gleed dacht het handjevol mensen in het café nog aan een grap. Alleen de eigenaar stond versuft bij de juke-box, het geweer in de handen. De café-eigenaar is in verzekering ge steld. Hij is nog steeds zo geschokt, dat zijn verklaringen slechts moeizaam kun nen worden verkregen. Hij wordt verdacht van doodslag, tijdens het onderzoek is tot nu toe niets van opzet gebleken. Mijnwerker aangeschoten In één van de vele nachtcafé's in de Belgisch-Limburgse grensstreek heeft in de nacht van zondag op maandag een klei ne oorlog gewoed, waarbij de café-houder ijverig gebruik maakte van zijn pasge- koente sportgeweer. Van de acht schoten uit het geweer, die hij in twee salvo's in het café afvuurde, troffen er twee de 34 jarige mijnwerker M. Vouncks uit het grenspiaatsje Mechelen aan de Maas Voor het leven van de man, die in de on derbuik en in de lever werd getroffen, werd maandagavond nog gevreesd. De eigenaar was alleen met vier ruzie makers in het café achtergebleven, nadat c Stadsschouwburg, tot en met donderdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Om zien in wrok" van John Osbome. Regie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Lo van Hensbergen e.a. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon eert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „IJsco touristen", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.l „Kissin' Cou- tins", a-1. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bed- gezellen", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Dik Tom en het cir cus", a.l.; 20.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Angélique", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de drie Stooges de wereld rond", a.l. Studio, 10.30 u.: „De Robinsons", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het dagboek van een kamermeisje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Tot 27 april: Expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks geopend van 14-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 15 april). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16 uur. WOENSDAG 21 APRIL Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 14 u.: VARA, filmmiddag voor de jeugd. City, 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes". Stadsschouwburg, 20 u.: showavond win keliersvereniging. Cultureel Centrum, 20 u.: verenigings avond aquariumvereniging Velsen. Patronaatsgebouw, 20 u.: toneelopvoe ring „De stormbal hangt uit", door KZOS Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan Sant poort (ook voor r.k.-bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 20 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dok ter weet het beter". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De rose panter". WOENSDAG 21 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dok ter weet het beter". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De rose panter". Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten ƒ7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 Op eerste paasdag heeft zich in het schakelstation van de P.N.E.M. aan de Urkhovensestraat te Eindhoven een explo sie met een begin van brand voorgedaan. Als gevolg daarvan viel van zes uur tot kwart over zeven in de binnenstad en de stadsdelen Stratum en Tongelre de elek trische stroom uit. De ahob's van de spoor- wegen sloten zich automatisch. In het treinverkeer trad ernstige stagnatie op. Al le verkeersinstallaties in de stad, voorna melijk binnen- en buitenringbaan, vielen uit. De ontstane vertraging in de treinen loop was nog urenlang nadat de storing was opgeheven, merkbaar. Oorzaak is waarschijnlijk kortsluiting. de andere bezoekers op zijn bevel al wa ren vertrokken. Toen de vier aanstalten maakten met stoelen en flessen te gaan smijten greep hij naar het geweer achter de tapkast. Hij loste eerst een salvo van drie schoten over de vloer. Ijlings namen de mannen daarop de vlucht. Na vijf mi nuten de kastelein had juist zijn wapen opnieuw geladen sprongen de mannen opnieuw door een venster naar binnen. Opnieuw schoot de kastelein driemaal over de vloer De laatste twee schoten richtte hij op de mijnwerker, die getrof fen op de vloer neerviel. De anderen vluchtten weer in paniek het café uit. Een broer van de aangeschoten mijnwerker sneed zijn polsslagader en twee spieren door aan glasscherven van de ruit. Ook hij was maandagavond we gens het ernstige bloedverlies nog in le vensgevaar. De kastelein is door de po litie van Mechelen aan de Maas aangehou den en ingesloten. Schietpartij in Dongen Bij een hevige ruzie tussen woonwagen bewoners in Dongen zijn de gebroeders F. gewond geraakt door geweerschoten, van een derde woonwagenbewoner, die na de schietpartij de benen nam en tot op heden nog niet is opgespoord. De oorzaak van de vechtpartij is onduidelijk. Een van de door kogels getroffen broers mocht na be handeling in het ziekenhuis weer naar huis, de tweede moest worden opgenomen. Steekpartij Een ruzie in een café aan de Hilledijk in Rotterdam heeft het afgelopen paas weekeinde geleid tot een steekpartij tus sen twee cafébezoekers, waarbij een van hen, een 27-jarige sjouwer uit de Maas stad. ernstige verwondingen opliep. De sjouwer werd door zijn tegenstander en kele malen in de borst en in de zij ge stoken. Onmiddellijke overbrenging naar het Zuiderziekenhuis bleek noodzakelijk. De politie heeft de dader nog niet kun nen grijpen. Advertentie 1.05 - 1.90 bij apoth. en drogisten Bij het zwemmen in zee nabij Tel Aviv in Israel is de heer Henry Aronson, direc teur van de American High School in Den Haag, verdronken. De heer Aronson maak te met een groep leerlingen en enkele le raren een reis door Israel en Griekenland Volgens de politie ging de groep in zee op een plaats waar dat verboden is en waar geen reddingsbrigades zijn. De heer Aronson werd in 1922 in Boston (V.S.) geboren. Hij studeerde kunstgeschie denis aan het Harvard College en aan de universiteit van Columbia. Van 1942 tot 1945 diende hij in het Ame rikaanse leger, o.m. bij de Intelligence Ser vice. Hij kreeg vijf Amerikaanse onver scheidingen. Na de oorlog was hij verbonden aan het Museum of Modern Art in New York. Met het Fulbright Scholarship kwam de heer Aronson in 1960 naar ons land. Na een jaar bij het christelijk lyceum in Arn hem werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1961 directeur van de American High School in Den Haag. Advertentie OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Zesenveertig uur lang zijn de brand weerkorpsen van Dongen en Tilburg in touw geweest voor een felle fabrieksbrand, die door nog onbekende oorzaak op eerste paasdag 's morgens om half twee was ont staan in het centrum van de Brabantse industrieplaats Dongen. Het vuur laaide op in een kapitaal pand, waar drie fabrie ken gevestigd waren. De schoen- en leder- warenfabriek Embrechts en Van der Geyn N.V., de sandalenfabriek van de heer Rik sen en een opslagruimte van dames schoenfabriek fa. gebr. C. en W. Jacobs werden totaal vernield. sH JXBBrrrvrv ®o aw nil tytfsriin A rDiprtentip Kort nadat de vlammen uit de enorme fabrieksruimte te voorschijn waren geko men waarschuwde een der omwonenden via de politie de brandweer, die spoedig ter plaatse was. De Dongense brandweer lieden stonden voor een hopeloze taak. Het door een krachtige noordwestenwind aan gewakkerde vuur greep zo snel om zich heen dat het gebouwencomplex niet meer te redden viel. De Tilburgse brandweer werd ter assistentie geroepen omdat de hoog opspattende vonken groot gevaar op leverden voor de vele huizen en villa's, die de fabrieken omsluiten. Een koestal bij de boerderij van landbouwer Van Loon werd ook nog een prooi der vlammen. De overi ge panden konden met de grootste moeite behouden blijven, maar liepen wel veel waterschade op. De brand, die kort na het einde van de paasnachtdienst in de katholieke kerk was ontstaan, bracht ondanks het nachtelijk uur nog honderden kijkers op de been. Rond vijf uur 's morgens was het gevaar van uitbreiding bezworen. De brandweer lieden hadden echter nog de hele eerste paasdag en de morgen van paas-maandag nodig voor nablussingswerkzaamheden. De drie fabrieken gingen met de hele inven taris en de kostbare voorraden verloren. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, valt momenteel nog niet bij bena dering te schatten. De op Goede Vrijdag in haar woning te Hengelo gedode huisvrouw is, zo is uit de sectie door dokter J. Zeldenrust komen vast te staan, om het leven gebracht door slagen en schoppen. Vermoedelijk is zij bewusteloos op de keukenvloer gevallen en daarna in haar gezicht getrapt. De echtgenoot, die van doodslag op zijn vrouw wordt verdacht heeft toegegeven bij een ruzie zijn echtgenote te hebben beet gegrepen. Van wat er verder is gebeurd zegt hij zich niets te herinneren. De televisietorens in Markelo en Roer mond, die nauwelijks zeven jaar oud zijn, zijn nu reeds dringend aan een restaura tie toe. De kosten worden geraamd op 600.000 per toren. De noodzaak van het herstel moet wor den gezocht in de destijds nog onvoldoen de ervaring op het gebied van het bouwen van dit soort hoge betonconstructies met vrij geringe wanddikte. De kwaliteit van het indertijd gebruikte beton voldeed aan de daaraan gestelde eisen. De bouw van de torens werd niet verzorgd door de Rijksgebouwendienst, maar door een par ticulier bouw- en adviesbureau, in op dracht van P.T.T. Aan dit bureau zijn de torens door de aannemer opgeleverd. De n.v. Luchthaven Eelde houdt in samenwerking met de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart van vrijdag 30 april tot en met zondag 2 mei een internationale beurs voor privé- en zakenvliegtuigen op het vliegveld Eelde. Er zullen nieuwe en gebruikte toestellen te koop zijn, onder andere een Sikorsky S-58 b-helikopter die 18 personen kan ver voeren. Het Nederlandse motorschip- „Union (315 ton) uit Groninèèn is bij Vastervik aan de Zweedse oostkust aan de grond gelopen. A'llë bè'fnannirifèledëti'. éfe vrouw en zes mannen, zijn door de loodsboot van Idoe opgepikt. De 300 ton metende Noorse kustvaarder Blaana is in het Skagerak vergaan. De be manning is aan boord genomen door het Noorse schip Astrea. Geen panterjong. Het panterjong, dat zes weken geleden in Burgers dierenpark in Arnhem is geboren, is door zijn moeder gedood en opgegeten. Er moet iets ge beurd zijn, waardoor de moeder onrustig is geworden. Het was de bedoeling dat het panterjong tijdens de paasdagen voor het eerst in de buitenkooi zou worden gelaten. Ereburger. Aan Ir. F. J. Philips is ter gelegenheid van zijn 60ste verjaardag de gouden erepenning van Eindhoven uitgereikt waardoor hij ereburger van de stad is geworden. Hij is de tiende in de rij der Eindhovense ereburgers, waarvan wijlen zijn vader, dr. A. F. Phi lips, de eerste was. Het ereburgerschap is ir. Philips verleend „uit waardering voor zijn uitzonderlijke bijdrage voor de ontwikkeling der stad en voor de wel vaart harer inwoners". Vrouw komt om bij brand. De 91-jarige mevrouw J. E. Buthver uit Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in haar woning aan de Zieseniskade. Oor zaak van de brand is vermoedelijk het omstoten van een petroleumkachel. Greep van 1000. Een onbekende man die om werk kwam vragen bij het kantoor van een fabriek in Rotterdam, deed, na dat hij te horen gekregen had dat er geen werk was, een greep in een stapel bank biljetten, die de boekhoudster voor zich had liggen. Hij ging er snel vandoor. Bij het natellen bleek dat de man ongeveer duizend gulden had meegenomen. Advertentie Advertentie OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT 217. DOOR DE KRACHT van Oraks ar men steeg de kleine vliegmachine, totdat er van de aarde nog maar weinig was te zien. Bij de eerste de beste wolk besloot de professor om eerst het wolkenveld te ver kennen. Zij stapten voorzichtig op een wol kenmassa, die er nogal stevig uitzag. Bram zette de kijker voor ogen en tuurde in de verte. „Zie je wat?" vroeg professor Li-Ko-Ko nieuwsgierig. „Tja... ik weet het niet zeker..." zei Bram voorzichtig. „Het is allemaal even wit en dan kun je je vergissen. Maar het lijkt er op, alsof de wolken ver voor ons uit tevoorschijn komen uit een soort tun nel..." „Mooi zo", zei de professor tevreden. „Dan gaan we meteen verder." Bij het grote wiel, dat de vliegmachine op gang hield, zuchtte bootsman Orak diep. Hij was reusachtig sterk, maar hij was toch bang, dat hij het niet lang meer zou volhouden. Hartelijk verlangde hij naar het einde van de tocht. Want als hij niet meer draaien kon, zou het vliegtuig om laag storten! Dat zou jammer zijn voor de professor, en jammer voor Bram en Tutu en vooral jammer voor Orak zelf...! IK SNAP HET NIET - VAN HIERUIT STAAT HIJ WERKEMJK OP ZIJN KOP/ EN VAN HIER AFSTAAT HET60ED 7CJ 6EWOON NEEN, ER IS IETS MET HET SCHI^ WE MOETEN HET OMDRAAIEN r- DAT WORDT h. de graaff ftJIAfWWWWMWWMIJMWklWMifiJMWWMWMMMMMMMMWMIJWMMWWMt VWWWWWMWVWWWWMWWWWWWWWWWVWtfWWVWWIWWWWW Het K.N.M.I. deelt mee: Zaterdag en de beide paasdagen is er in ons land een hoeveelheid neerslag geval len tussen de 25 en 45 mm. De tempera turen daalden daarbij elke dag een paar graden. Op tweede paasdag was de lucht temperatuur ongeveer 6 graden beneden de normale waarde. Het koude weer werd veroorzaakt door het binnenstromen van Onstabiele polaire lucht. In de nacht van maandag op dinsdag kwam het in het zui den en zuidoosten van het land tot nacht vorst. De laagste temperatuur, drie gra den onder nul, werd uit Woensdrecht ge meld. Het depressiegebied heeft zich vannacht van de Noordzee naar het Alpengebied en Noord-Italië verplaatst. Daar is het nu bij zonder slecht weer. Boven de Noordzee na dert een rug van hoge luchtdruk, waardoor de wind in ons land uit richtingen tus sen noord en noordoost gaat waaien. Er zullen wolkenvelden uit Noord-Duitsland binnendrijven, waarin ook zonnige perio den voorkomen. De neerslagkansen zijn voor morgen te verwaarlozen. In het bin nenland kan de komende nacht opnieuw nachtvorst verwacht worden. Morgen overdag zullen de temperaturen iets ho ger worden dan vandaag. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland te U j a Den Helder regenbui n 8 4 Ypenburg regenbui w.stil 7 2 Vlissingen half bew. nw 7 2 Eelde zwaar bew. nno 7 3 De Bilt geheel bew. wnw 9 1 Twente geheel bew. w.stil 7 3 Eindhoven licht bew. w.stil 8 -2 Z.-Limburg mist wzw 6 -2 Helsinki half bew. O 10 3 Stockholm no 10 3 Oslo licht bew. w.stil 7 -1 Kopenhagen geheel bew. n 8 3 Aberdeen zwaar bew. n 9 3 Londen regen n 10 4 Amsterdam regenbui wnw 7 0 Brussel onbewolkt w.stil 9 -1 -2 Luxemburg half bew. n 4 Parijs sneeuw nw 10 1 Bordeaux half bew. n 12 2 Grenoble sneeuw no 9 1 Nice half bew. ono 17 3 Berlijn zwaar bew. nno 12 6 Frankfort geheel bew. nnw 9 3 München sneeuw wnw 10 1 Zürich geheel bew. wzw 8 1 Genève sneeuwbui zzw 6 0 Locarno zwaar bew. wnw 15 3 Wenen geheel bew. nw 11 3 Innsbruck sneeuw wzw 11 2 Belgrado half bew. w.stil 15 6 Athene zwaar bew. w.stil 18 12 Rome geheel bew. wzw 18 9 Barcelona licht bew. nnw 17 7 Madrid onbewolkt nuno 19 7 Mallorca zwaar bew. nnw 16 11 Lissabon onbewolkt n 20 10 Woensdag 21 april Zon op 5.31 uur, onder 19.48 uur. Maan op 1.08 uur, onder 8.29 uur. Maanstanden 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 april Hoog water 6.24 uur en 18.47 uur. Laag water 2.04 uur en 14.26 uur. Woensdag 21 april Hoog water 7.01 uur en 19.23 uur. Laag water 2.37 uur en 14.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2