Wijziging Alg. Politieverordening beoogt onder meer voorkoming van ernstige vervuiling in Velsen IN DE VISHAL EN OP ZEE I Gerstenmaier in Marokko HAVENBERICHTEN Straatnamen in Santpoort-Noord Bloemenveiling in Beverwijk Marsmuziekwedstrijden in Limmen Tweede openbare kleuterschool in Santpoort-Noord Plaatwellerij werkt ook 28 mei niet Woonwagen in Velsen uitgebrand Kraandrijver kreeg scherf staal tegen de borst Ds. Hugo van Dalen rooms-katholiek Zomerdienstregeling NZH bevat slechts kleine wijzigingen Tweede openbare lagere school in Santpoort-Noord Paassamenzang op IJmuidens Marktplein Japans diplomatiek offensief in Azië DINSDAG 20 APRIL 1965 5 Vuil Woonwagens Aflevering van motorbrandstof Gevaarlijke concentratie Haarlems echtpaar kreeg motor-ongeluk in Velsen-Noord Chauffeur onder invloed maakte IJmuiden onveilig Paard gaf bestelauto een trap Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben de gemeenteraad een ontwerp verordening tot wtfziging van de Algemene Politieverordening aangeboden. Onder meer is een nieuw artikel ingevoegd, dat luidt als volgt: 1. Het is verboden gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen te verspreiden aan de huizen tussen 23.00 en 5.00 uur; 2. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet ten aanzien van het verspreiden van propagandamateriaal in verband met by de wet voorgeschreven verkiezingen; S. Burgemeester en Wethouders kunnen van het in het eerste lid vervatte verbod ontheffing verlenen. In een toelichting hierop zeggen B. en W., dat het college de laatste tijd klach ten heeft ontvangen pver stoornis van de nachtrust door het in de brievenbussen werpen van (reclame) drukwerken in de late avond- en nachturen. In verband hier mede is een bepaling ontworpen, waarin het verspreiden van drukwerken in de voor de nachtrust bestemde tijd is verboden. De bepaling verdraagt zich met artikel 7 van de Grondwet, dat de vrijheid van druk pers regelt. Doordat het verbod eerst om 23.00 uur ingaat, wordt door de bepaling de mogelijkheid om het verspreiden van druk werken als nevenberoep uit te oefenen, niet weggenomen. Aldus de toelichting. Een ander nieuw artikel luidt: Het is verboden binnen de bebouwde kom op balkons, op veranda's of elders ln de open lucht binnen een afstand van 15 meter van woningen, dekens, karpet ten, kleden, lopers, matten of andere voor werpen, die veel stof verspreiden, uit te kloppen, uit te slaan of uit te borstelen op andere tijdstippen dan tussen 8.00 tot 10.00 en 13.00 tot 14.00 uur. Klachten omtrent hinder, die wordt on dervonden door het uitkloppen van kle den enzovoort hebben het college doen be sluiten de raad voor te stellen in de al gemene politieverordening een strafbepa ling dienaangaande op te nemen. Welis waar is deze materie voor een groot aan tal woningen in de gemeente reeds gere geld, doordat een bepaling daaromtrent in het huurcontract van de Woningstichting Velsen voorkomt, doch B. en W. zijn er niet zeker van dat dit ook in de particu liere sector het geval is en bovendien is het de vraag of op de naleving daarvan wordt toegezien. In dit artikel is de gebruikelijke oplos sing gekozen, namelijk vaststelling van be paalde uren, waarin de bovenbedoelde han delingen wel geoorloofd zijn. Men kan dan weten op welke tijden bijvoorbeeld bij het buiten hangen van wasgoed gevaar voor verontreiniging bestaat. Volgens het volgende nieuwe artikel, is het verboden kranten, tuinvuil, vuilnis en afgedankte voorwerpen anders dan in een vuilnisemmer op of aan de weg te bren gen of te hebben ter afvoering door de gemeentelijke reinigingsdienst, tenzij deze afval, voor zover deze zich daarvoor leent, zodanig is gebundeld, samengevoegd of verpakt, dat verspreiding over de weg wordt tegengegaan. Het aanzien van de gemeente heeft zeer te lijden door de grote hoeveelheden pa pier, die op de weg worden achtergelaten. Een van de belangrijkste bronnen van deze vorm van vervuiling zijn de stapels ongebundelde kranten, die bij de vuilnis emmers worden neergezet. De wind heeft met deze kranten vrij spel en voorts vor men deze stapels papierafval vaak een speelobject voor de jeugd. Hoewel in de Verordening op het verwij deren van huis- er bedrijfsvuil en het le digen van beerputten (een tariefs- maar geen strafverordening) bepaald wordt, dat het grove huisvuil, dat voor afvoering door de reinigingsdienst gereed wordt gezet, be hoorlijk gebundeld moet zijn, kan aan de hand van deze bepaling niet dwingend ge noeg worden opgetreden. Het verdient daarom aanbeveling een bepaling dienaan gaande in de Algemene Politieverordening op te nemen. Volgens een gewijzigd artikel (22) van de Algemene Politieverordening Is het de hoofdbewoner van een woonwagen of ingeval de wagen niet bewoond is de eigenaar van een woonwagen verboden deze binnen de gemeente standplaats te doen innemen buiten een overeenkomstig het bepaalde in artikel 31 van de Wet op Woonwagens en Woonschepen (Stb. 1918, no. 492) aangewezen plaats. Het bestaande artikel 22 verbiedt het in nemen van een standplaats met een woon wagen op een ander dan daarvoor door de raad aangewezen terrein. De redactie van dit verbod is sedert de totstandkoming In verband met ontvangen klachten in- zake namen van wegen in de omgeving van het zwembad Velserend te Santpoort, achten B. en W. het gewenst, dat de be naming van die wegen, welke gezien het karakter, de breedte en de verharding, in derdaad onbevredigend is te noemen, wordt gewijzigd. B. en W. stellen de raad voor de naam aanduiding van een gedeelte Middendui- nerweg te wijzigen in Bergweg en een ge deelte Middenduinerweg in Velserender- laan. De commissie voor openbare werken «temt hiermede in. Op tweede paasdag heeft de Beverwijkse bloemenveiling een vrij behoorlijke aan voer gehad. Ook de kooplust was heel goed. De tulpen gingen tot twee gulden per bos, al zag men er ook wel voor een gul den gaan. Alle bloemen waren duur. Zo als steeds op deze dagen, was ook de publieke belangstelling zeer groot: er wa ren heel wat buitenlanders die de Bever wijkse bloemenveiling eens kwamen be zoeken. van de gemeenschappelijke regeling tot vorming van een rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam, genaamd „Woonwagen kamp IJmond", niet geheel juist meer, omdat de plaatsen, waar met woonwagens standplaats moet worden ingenomen, bij die regeling zijn aangewezen door de raden der samenwerkende gemeenten gezamen lijk. In verband hiermede is wijziging van de bepaling noodzakelijk. Voor Velsen wijst de regeling tot het tijdstip van ingebruikne ming van het regionale woonwagenkamp te Heemskerk het bestaande kamp te Vel sen (zuid) aan. Artikel 226 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: 1. Het is verboden zonder vergunning van burgemeester en wethouders op de weg of op een aan de weg belendend perceel een inrichting tot het afleveren van motor brandstof op te richten, te hebben of te wijzigen. 2. Het in het eerste lid vervatte verbod geldt niet ten aanzien van een inrichting, welke uitsluitend zal dienen voor de voor ziening met motorbrandstof van in eigen bedrijf in gebruik zijnde voer- en werktui gen. 3. De vergunning wordt niet verleend: a. indien reeds een inrichting, als in het eerste lid bedoeld, aanwezig is binnen een afstand van 150 meter van het perceel, waarop de vergunningsaanvrage betrek king heeft, gemeten langs de as van de weg of, indien de weg door bomenrijen, bermen of verhoogde afscheidingen in meer rijbanen is gescheiden, langs de as van de weggedeelten, die voor voertuigen de kortste verbinding tussen beide inrich tingen zouden vormen; b. indien de in het eerste lid bedoelde inrichting niet wordt of is geplaatst voor een garage van een door burgemeester en wethouders te beoordelen grootte, een zaak waarin motorvoertuigen worden ver handeld of hersteld of een service-station voor motorvoertuigen; c. indien tegen de aanwezigheid van de in het eerste lid bedoelde inrichting naar het oordeel van burgemeester en wethou ders bezwaar bestaat uit een oogpunt van vrijheid of veiligheid van het verkeer of van welstand. 4. Voor inrichtingen, als in het eerste lid bedoeld, welke reeds geplaatst zijn op 1 januari 1963, wordt zolang zij ongewij zigd blijven, geacht een vergunning, als be doeld in het eerste lid, te zijn verleend. 5. De vergunning, bedoeld in het eerste lid, kan worden ingetrokken: a. indien wordt gehandeld in strijd met de voorwaarden dier vergunning; b. indien de inrichting wegens wijziging van het wegbeloop of wegens wijziging in ander opzicht van de verkeerssituatie ter plaatse niet langer kan worden gehand haafd; c. indien de inrichting ianger dan zes maanden buiten werking is gehouden. De bestaande redactie van artikel 226 voldoet in de praktijk niet geheel. Met name wordt het als een bezwaar gevoeld, dat de vergunning ook vereist is, wanneer het betreft een inrichting, die uitsluitend voor het eigen bedrijf wordt gebruikt. Zoals uit de bepaling zelf en uit haar plaats in de verordening blijkt (het arti kel maakt deel uit van het hoofdstuk Ver keer en Vervoer) heeft het artikel hoofd zakelijk ten doei te voorkomen, dat door een te grote concentratie motorrijtuigen bij benzinepompen de vrijheid en veilig heid van het verkeer in gevaar worden ge bracht. Een dergelijke concentratie van voertuigen zal zich echter niet of althans niet in zo sterke mate voordoen bij de voor eigen gebruik bestemde installaties. Bovendien bevindt de installatie zich in veel van dergelijke gevallen niet aan de weg doch op het terrein van het bedrijf. Het wil B. en W. daarom voorkomen, dat tegen het opnemen van een uitzondering voor de voor het eigen bedrijf gebruikte installaties geen bezwaar behoeft te be staan. Wanneer de installatie op openba re gemeentegrond is geprojecteerd, is uit anderen hoofde vergunning nodig op grond van artikel 24. Verder is in het bepaalde in het derde lid, sub a, van artikel 226 rekening gehou den met de mogelijkheid, dat een weg in twee of meer rijbanen gescheiden is en de inrichtingen niet aan dezelfde rijbaan lig gen. In dat geval levert de bestaande re dactie bezwaren op. Een 27-jarige beambte uit Haarlem en zijn even oude vrouw zijn op tweede paasdag in Velsen-Noord met hun motor fiets frontaal tegen een personenauto ge botst. De beambte, die de motor bestuurde, kreeg een hersenschudding. Zijn vrouw brak een bovenbeen. Beiden zijn in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De motorrijder nam op het verkeers plein Noord bij de Velser tunnel een bocht te ruim. Toen hij dit wilde corrigeren slip te de motorfiets en botste tegen een tege moetkomende personenauto. Verschillende muziek- en drumkorpsen hebben op tweede paasdag meegedaan aan de nationale marswedstrijden, die in Lim men werden gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Harmonie Ex celsior aldaar. In de afdeling uitmuntendheid behaalde het drumkorps van de Beverwijkse Har- moniekapel met 180,5 punten het hoogste aantal punten, een eerste prijs en ook een eerste prijs voor de tambour-maitre. Het drumkorps van de BHK kreeg bovendien de ereprijs voor het hoogste aantal punten van het gehele concours. In dezelfde afdeling behaalde het drum korps St. Caecilia uit Heemskerk met 161,5 punten een eerste prijs. In de tweede af deling voor drumbands en harmoniekorp sen behaalde de Castricumse Fanfare met 151,5 punten een tweede prijs; de r.-k. Fan fare St. Caecilia uit Heemskerk met 159,5 punten een tweede prijs; tamboerkorps Arion Wijk aan Zee 155,5 punten, tweede prijs; Voorwaarts IJmuiden 159 punten, tweede prijs. De tambour-maitre bereikte met 17 Vè punt. een eervolle tweede plaats. De belangrijke uitbreiding van Santpoort- (noord) welke de laatste jaren tot stand is gekomen, heeft ook het aantal kleuters, dat de openbare Spaambergkleuterschool aan de Wüstelaan aldaar bezoekt, aanzienlijk doen toenemen. Deze school, welke twee lokalen en een speellokaal van bescheiden afmetingen omvat, wordt momenteel bezocht door 104 kleuters. Volgens de officiële richtlijnen zouden, er van uitgaande dat een kleuter school de beschikking moet hebben over een speellokaal, maar ten hoogste 80 kleu ters mogen worden toegelaten. In het begin van dit jaar is ter ontlasting van de school een dependance geopend in de voormalige christelijke lagere school aan de Irissenstraat. Deze afdeling wordt thans reeds bezocht door 27 kleuters. Op grond van het vorenstaande achten B. en W. van Velsen het noodzakelijk, dat wordt overgegaan tot het oprichten van een tweede openbare kleuterschool in ge noemd deel van de gemeente. Voor de bouw van deze school is beschikbaar het in 1964 aangekochte terrein ten noorden van de Santpoortse Dreef en ten westen van de Hagelingerweg. Ten einde de voorbereiding van de bouw ten spoedigste ter hand te kunnen nemen, is het gewenst, dat de raad zich uitspreekt ten aanzien van de noodzaak tot stichting van deze tweede kleuterschool in Sant- poort(noord) en de plaats, waar deze zal worden gebouwd. B. en W. stellen de raad derhalve voor te besluiten tot het oprichten van een twee de openbare kleuterschool te Santpoort- (noord) en als plaats van stichting aan te wijzen, het terrein gelegen ten noorden van de Santpoortse Dreef. De commissie voor het onderwijs stemt hiermede in. Aanvoer van dinsdag Dinsdagmorgen zijn in IJmuiden door 105 vaartuigen aangevoerd: 10.790 kisten vis, 45.000 kilogram tong en 3560 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 2050 kis ten schelvis, 780 wijting, 1280 gul en ka beljauw, 320 koolvis, 1050 haring, 380 klei ne kistjes haring, 750 makreel, 1000 rood- baars, 2050 schol, 110 tarbot, 680 varia. Prjjzen van dinsdag Per kilogram in guldens: heilbot 52.70, tarbot 5.805, grote tong 5.595.51, groot middel tong 5.595.56, kleinmiddel tong 6.39—6.18, tong I 8.48—8.11, tong II 8.45— 813. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 134 92, middel kabeljauw 12090, grote kool- vis 9280, middel koolvis 8278, grote leng 9468. In een mededeling van de directie van de N.V. De Plaatwellerij te Velsen-Noord wordt bekend gemaakt, dat naast de be- drijfsvrije dagen op koninginnedag (30 april) en bevrijdingsdag (5 mei) ook de dag na Hemelvaartsdag (vrijdag 28 mei) de werkzaamheden aan de fabriek stil lig gen. Voor deze dag heeft de directie, in over leg met de ondernemingsraad, een ver plichte vakantie-snipperdag vastgesteld. In verband met mutaties onder de jon gere werknemers aan de Plaatwellerij, wegens het overschrijden van de jeugd- leeftijdsgrens, militaire verplichtingen en andere bijkomstigheden, is het noodzake lijk gebleken voor de het vorig jaar bij dit bedrijf ingestelde jeugdondernemings- raad nieuwe verkiezingen te houden, dit ter aanvulling van reserve-leden voor de jeugdondernemingsraad. Deze verkiezing zal plaats vinden op maandag 26 april onder de volgende kan didaten: A. Andernach, W. Brandenburg, G. H. Brasser, E. van Bugnum, J. Cas- tricum, C. van Nieuwenhuizen, H. Roos, J. van Someren en J. Veeger. Voor de leden van de personeelsvereni ging zijn 21 mei en 26 juni belangrijke da ta. Op 21 mei wordt door de eigen toneel groep onder regie van de heer R. de Ko ning in gebouw Concordia te Velsen-Noord opgevoerd het blijspel „Cupido in een speelse bui," gevolgd door het traditioneel geworden „bal na". Het jaarlijkse zomeruitstapje van de le den met hun dames, dat als gewoonlijk door de directie wordt mogelijk gemaakt, zal op 26 juni worden gehouden naar De Kampen, waarbij de tocht zal gaan over de „IJzeren Man" bij Vught, het „Euro- strand" bij Eindhoven voor een langer ver blijf en terug over Tilburg, de Moerdijk en Van Brienenoordburg naar Rijswijk voor de gezamenlijke maaltijd. In de ochtend van eerste paasdag brak brand uit in een woonwagen in het woon wagenkamp te Velsen. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was kon zij niet voorkomen dat de wagen vrijwel geheel uitbrandde en een deel van de inboedel verloren ging. De schade bedraagt naar schatting f 2000. De brand is ontstaan door oververhitting van een kachelpijp. Het deel van de pijp dat door het dak van de woonwagen stak heeft het houtwerk vlam doen vatten. De bewoners van de woonwagen, een wedu we en haar zoon, waren op het ogenblik van het uitbreken van de brand naar de kerk. Kort tevoren had de weudwe kolen in de potkachel gegooid. Omdat de kachel niet goed trok had zij de klep open laten staan. Een 24-jarige chauffeur uit Aalsmeer bracht zondagmiddag de veiligheid van het verkeer in de Paulus Potterstraat in IJmui- den-Oost zozeer in gevaar dat de politie de man voor alle zekerheid aanhield en naar het hoofdbureau van politie bracht. Daar bleek dat de Aalsmeerder te diep in het glaasje had gekeken. Ter ontnuchtering is hij opgesloten. Zijn rijbewijs werd inge houden. Toen een bestelauto maandagmiddag op de Duin- en Kruidbergerweg in Santpoort een ruiter passeerde schrok het paard zo danig dat het achteruit sloeg, waar door het rechterportier van de bestelauto een flinke deuk opliep. Het paard werd be reden door een 27-jarige analiste uit Rot terdam. Een Amsterdamse rondvaartrederij organiseert sinds kort, als onderdeel van haar havenbezichtigingen, ook excursies op de 26.800 ton metende walvisvaarder „Willem Barendsz", die tijdelijk aan Japan is verkocht en al maandenlang in een van de dok havens van de NDSM laa. Velen maken van de gelegenheid gebruik om de walvisvaarder eens rustig te bekijken. Bij werkzaamheden met een rijdende kraan op het terrein van Hoogovens is een 53-jarige kraandrijver uit IJmuiden- Oost maandagochtend getroffen door een wegspringende scherf staal. Het vijf kilo gram wegende „projectiel" vloog dwars door het veiligheidsglas van de kraanka- bine en verwondde de kraandrijver ern stig. Met drie gebroken ribben, een her senschudding en wonden in gezicht en han den is hij in het Rode Kruisziekenhuis op genomen. De kraandrijver was bezig geweest met het zo genoemde „beulen" waarbij met een zware stalen kogel afvalmateriaal wordt stukgeslagen. SIMMERN (Duitsland) (AP) De voor zitter van het Westduitse parlement, Eugen Gerstenmaier, is per vliegtuig in Rabat aangekomen voor besprekingen met koning Hassan II en andere Marokkaanse autori teiten. De besprekingen gaan voornamelijk over de moeilijkheden van West-Duitsland met de Arabische wereld, die zijn voort gevloeid uit de beslissing van de Bonds regering om diplomatieke betrekkingen met Israel aan te knopen. Per tien stuks: grote kabeljauw 12075, middel kabeljauw 6136. Per hoop: rog 6550. Per 50 kilogram: jumbo's 67, grote schel vis 6256, middel schelvis 4728, klein middel schelvis 4226, schelvis I 3318, schelvis II 3115, schelvis III 13.5010, gul I 42—28, gul II 32—26, gul III 23—15, koolvis I 3633, koolvis II 3228, grote en middel schol 4036, kleinmiddel schol en schol I 4336, schol II 4233, schol III 3123, schar 1810, poon 12.50, gestripte wijting 26—16, dichte wijting 12—10, ha ring 22—12.50, makreel 30—14.40 tarbot 264—178, griet 148—104, lom 28—19, leng I 36, haai 41, wolf II 45, roodbaars 2618. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 500 kisten schelvis, 1200 radio, 220 wijting, 300 gul en kabeljauw, 110 koolvis, 350 haring, 110 schol, 800 stijve kabeljauwen en 5000 kilogram tong en tarbot. De Nederlands hervormde predikant ds. W. S. Hugo van Dalen is in de r.k. kerk opgenomen, zo meldt de Volkskrant (r.k.). De predikant heeft vorig jaar ontslag ge vraagd, omdat hij in zijn standplaats Oostburg (Zeeuws-Vlaanderen) te kampen had met een georganiseerde roddelactie. Ds. Van Dalen is altijd zeer actief geweest op het gebied van vredeswerk. Hij maakte verschillende reizen naar de Sovjet-Unie. De climax in de actie tegen hem bestond vorig jaar in het ophangen van een plak kaat op de kerkdeur, waarin hij onder meer een negervriend werd genoemd. Met ingang van zondag 2 mei zal de zomerdienstregeling van de N.Z.H. van kracht worden. Dan zullen op de Haarlem se stadslijnen een aantal slecht bezette rit ten op zaterdag- en zondagmorgen verval len. Op lijn 5 zal het aantal bussen van tien op elf worden gebracht, omdat door de toenemende vertragingen in de binnen stad de rijtijden moesten worden verlengd. Lijn 71 zal een kleine routewijziging on dergaan. In Overveen wordt via de Ceara- laan en Julianalaan gereden, waardoor het gemeentehuis beter bereikbaar wordt. Aan de Cremerlaan zal een betere aanslui ting op lijn 70 worden verwezenlijkt, ter wijl ook de aansluiting op de treinen bij het station Heemstede-Aerdenhout wordt verbeterd. Lijn 90 zal in de zomerdienstregeling niet meer zijn opgenomen. Verleden zomer is gebleken dat deze lijn van Spaamdam via station Haarlem naar Bloemendaal aan Zee en verder naar Zandvoort niet ren dabel is. De bussen van lijn 91 zullen zor gen voor vervoer tussen Haarlem en Bloe mendaal aan zee. Als gevolg van de uitbreiding van Sant poort (noord) is het aantal leerlingen van de openbare lagere Adolf van Nassau- school aldaar de laatste jaren regelmatig toegenomen. Aangezien deze uitbreiding hoofdzakelijk haar beslag kreeg op bouw terreinen in het noordelijke gedeelte van de plaats, is een niet onbelangrijk aantal leerlingen toegelaten tot de Jan Cam- pertschool te Driehuis. Naar het zich laat aanzien zal, mede als gevolg van de woningbouw ten zuiden van de P. C. Hooftlaan te Driehuis en de verlaging van de leerlingenschaal, de op namecapaciteit van beide scholen binnen afzienbare tijd zijn bereikt. In verband hiermede is het noodzakelijk dat in Santpoort(noord) een tweede open bare school voor gewoon lager onderwijs wordt opgericht, welke enerzijds de Adolf van Nassauschool kan ontlasten en ander zijds de leerlingen kan opnemen voor wie geen plaats is op de Jan Campertschool. Het is gewenst, bij de situering van de ze school met deze oogmerken rekening tè houden. De mogelijkheid hiertoe is aan wezig, omdat ruimte voor de bouw van een lagere school beschikbaar is ten noor den van de Santpoortse Dreef. Voor de bouw van de school is inmid dels een urgentieverklaring door de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen afgegeven, zodat, behoudens in stemming van de raad met de voorgeno men stichting en de aanwijzing van de plaats, direct met de voorbereiding van de bouw kan worden begonnen. B. en W. stellen de raad voor te beslui ten tot het oprichten van een tweede open bare school voor g.l.o. te Santpoort (noord) en als plaats van stichting aan te wijzen, een terrein gelegen ten noorden van de Santpoortse Dreef. De commissie voor het onderwijs stemt hiermede in. Omstreeks drie 's middags op eerste paasdag pakten de wolken boven het IJmuidense Marktplein zich samen en kwam er uit de hemel een stevige hagel slag, gepaard gaande met hevige rukwin den. Even later ging deze hagel over in regen, die miezerig neer kwam op de bij eengekomen menigte voor de traditionele samenzang. De organisatoren van deze paassamenkomst groepten samen onder het uitstekende dak van de het verkeers- huis van de VW op het Marktplein, maar zij besloten toch door te zetten. Een klein halfuur later brak de zon door en hield de regen op. De muziekkapel van het IJmuidense Leger des Heils, die deze paassamenkomst muzikaal omlijstte, opende deze paasjubel met het spelen van enkele geestelijke liederen, die door de aanwezigen werden meegezongen. De echtgenote van de IJmuidense bevel voerder van het Leger des Heils, mevrouw A. Jaspers-Miedema, ging voor in het ge bed; pater Antimus Bosdriesz van het IJmuidense Capucijnërskloosters hield de schriftlezing. Voordat de muziekkapel de bijeenkomst besloot, hield de heer E. J. Musch een kleine toespraak naar aanleiding van de schriftlezing. Deze traditionele paaszang werd, on danks de ongunstige weersomstandighe den, door een honderdtal Velsenaren van verschillende gezindten bijgewoond. TOKIO (AFP) Japan zal premier Tsjoe En-Lai van communistisch China voorstellen wederzijds het beginsel van niet-inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden te erkennen. Dat i» maandag in Tokio bekendgemaakt. Presi dent Soekamo heeft een ontmoeting ge organiseerd tussen de Chinese eerste-mi- nister die op het ogenblik in Djakarta is en een speciale Japanse afgezant, de vice-voorzitter van de Liberale regerings partij, Sjojiro Kawasjima. Kawasjima zou van de regering in Tokio blanco volmacht gekregen hebben voor zijn gedachtenwis- sellng met Tsjoe En-Lai. Kawashima poogt ook president Soekar- no te bewegen tot een ontmoeting met premier Abdoel Rahman van Maleisië, volgende maand in Tokio. Het Indonesi sche staatshoofd heeft hem gezegd te ho pen, dat het geschil met Maleisië vreed zaam kan worden opgelost. De eerste minister van Maleisië is de tweede week van mei in Tokio als voor zitter van de Aziatische voetbalfederatie. President Soekamo wordt vijf mei voor een particulier bezoek, op uitnodiging van de Japanse regering, in Tokio verwacht. Premier Sato van Japan zou de twee staatslieden willen bewegen, het Japanse vredesplan te bespreken. Dat voorziet onder andere in de vorming van een commissie van vier Afrikaans-Aziatische landen die Indonesië en Maleisië met el kaar zou moeten verzoenen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Peter Meyer, van Sornaes, voor Westzaan; Pial, Antwerpen, Zaandam: Hada 2, Par, Velsen: Kei- zersveer, Par; Foxfield, Swansea: Pereira, Carnelro, Rotterdam; Alstertal, Antwerpen; Lukas M„ Par; Calchas, Le Havre; Marie Louise, Runcorn, IJmuiden; Ruhr, Fuer: Des patch, Antwerpen, Zaandam; Ulefoss, Bremen; Ank T„ Hudiksvall, Zaandam; British Seafarer, Ravenna; Amazone, Sundsvall. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Joost, van Swansea; Hoogkerk, Antwerpen; Ledaroe, Gefle, voor IJmuiden; Lindos, Bremerhaven; Nether lands Coast, Grangemouth; Els Teekman, Aber deen, IJmuiden; Bontekoe, Hamburg, IJmuiden; Irish Rose, Brest, IJmuiden; Havjarl, Baton Rouge: Kaetehamn, Hamburg; Kapetan Georgis, Bale Comeau: Rhea, Kotka; Peperkust, Le Havre; Vlistborg, Koeping, Zaandam: Viking, Vigo; Lizard, Leixoes, Zaandam; Falaba, Ham burg; Marieborg, Isle of Grain; Arlstos, Sa- gunto, IJmuiden; Crescendo, Swansea; Tramp, Britton Ferry; Herlot, Grangemouth. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Vega, van Stockholm; Blschofstein, Antwerpen; Elldon, Terneuzen; Hedwig Luenstedt, Stockholm; Maarit, Mantyluoto; Daphnis, Kopenhagen; Walma, Sunllla, voor Velsen; Potomac, Phila delphia; Balduin, Halden; Loudima, Le Havre; Stegsvig, Oxelosund; Anneliese Oltmann, Vaner- see; Stad Maastricht, Bona; Barlind, Porsgrun; Egret, Liverpool. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ibadan Palm, naar Hamburg; Aegir, Hull; Servaaskerk, Bremerhaven; Swindregt, Newport; Stokkfjord, Toensberg, van IJmuiden; Dellan, Leto (Oregon); Schokland, Goole, van IJmuiden; Favoriet, Bilbao, IJmuiden; Fischbek, Bremen; Amstel- stroom, Leith; Anna Katrin Fritzen, Hamilton, IJmuiden; Aeneas, Leixoes; Aquitaine, Mexico; Memnon, Kopenhagen; Palamedes, St. Thomas: Illas, Vigo. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Pioneer, naar Rouaan; Ceres, Trinidad; Francesca, Hamburg; Malmanger, New York; Isis, Antwerpen; Her man Buisman, Belfast, van Zaandam; Deborah, Londen; Patria, Rotterdam; Lutetia, Boston, Zaandam; Bontekoe, Boston, IJmuiden; Hinde, Londen; Frieda Buss, Londen, IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Lenne, naar Hull; Mare Llberum, Dagenham; Vlie- stroom, Londen; Vechtstroom, Shoreham: Bram, Dagenham; Marie Louise, Karskar, van IJmui den; Neuenfelde, Neustadt, IJmuiden; Roepat, Londen; Togokust, Antwerpen; Forel, Londen, IJmuiden: Hontestroom, Hull; Emsland, Felix stowe; Temar, Londen; Temar, Londen; Nether lands Coast, Rotterdam; Alstertal, Cristobal; Plancius, Oskarshamn, IJmuiden; Lindos, Ham burg. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ardetta, van Liverpool; Isis, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Evagge- listra, naar Stettin; Twebro, Trolhattan, van IJmuiden; Fivelborg, Halmstad, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5