William Tyler ambassadeur van de V.S. in Den Haag NIEUW! f1- m Jongeman ko grondwerkers en wegenbouwers PATRONEN- SNIJDER Nieuwe functie voor onderminister van Buitenlandse Zaken Weg door noordelijk Aerdenhout niet meer in streekplan Geen „heil" voor koningin Elizabeth n.v. haar mode is Voss-mode: voor elke leeftijd apart en niet duur! Tekenaar-Technicus zelfstandige kok PLASTIC PACKING N.V. VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT DINSDAG 20 APRIL 1965 Akkoord over aanleg van weg-De Ranitz Kerkelijk nieuws TYPISTE/CORRESPONDENTE NEDERL. 13.75 9.75-15.75 12.75-16.75 3-13 jaar 15.75-25.75 12.75-16.75 4.90-6.90 9.75-14.75 25.75-29.75 Geslaagde melange van uitgelezen Kentucky en geurige Virginia tabakken Eindelijk de ideale halfzware voorde overtuigde shagroker Mild en toch pittig: VAN NELLE KWALITEITl Mangelsters en Perssters GROEN Co Centrale Verwarming De krant kunt U niet missen! (Van onze correspondent) WASHINGTON. William Royall Tylor, Amerikaans onderminister van Buitenlandse Zaken voor Europese aan gelegenheden, is benoemd tot ambassa deur in Den Haag, als opvolger van John S. Rice, die reeds midden vorig jaar Nederland verliet. William Tyler werd in 1910 geboren in Frankrijk. Zijn vader was een bekend his toricus. die veel heeft gepubliceerd over Byzantijnse kunst. Zijn moeder was een Italiaanse. William Tyler studeerde in Engeland aan de universiteit van Oxford, werkte daarna enige tijd bij een bank in New York en ging vandaar naar de Harvard- universiteit, waar hij in 1941 afstudeerde. Tijdens de tweede wereldoorlog was hij officieel bij de inlichtingendienst van het leger, eerst in Noord-Afrika, daarna in Frankrijk. In 1946 kreeg hij een functie bij het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken. In 1948 ging hij naai' Parijs als persattaché. Zes jaar later werd William Tyler chef van de afdeling West-Europa op het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Washington. Van 1958 tot 1961 was hij ambassade-raad op de Amerikaanse ambassade in Bonn. President Kennedy benoemde hem in 1961 tot onderminister voor Europese Za ken. „Ik ben zeer belangstellend naar mijn nieuwe post en hoop zo spoedig mogelijk naar Den Haag te vertrekken", zo ver telde de nieuwe Amerikaanse ambassa deur mij in een exclusief interview. De heer Tyler kent ons land van enige korte bezoeken. Vorige zomer was hij in Den Haag tijdens de NAVO-conferentie. In zijn functie van chef van de directie Europa heeft hij veel met Nederland te maken gehad. „Minister Luns ken ik al sinds 1956. zei hij. „Vooral tijdens de vergade ringen van de Verenigde Naties ten tijde van het Nieuw Guinea-probleem had ik uitgebreide en nauwe contacten met hem. Trouwens, ook uw nieuwe minister van Financien, dr. Vondeling, ken ik. In no vember heb ik lang met hem gepraat toen hij in Washington was". William Tyler heeft de eerste 22 jaren van zijn leven niet in Amerika gewoond. Hij vertelde mij graag in West Europa te wonen en te werken. De nieuwe ambassadeur heeft dan ook meer oude banden met Europa dan zijn Amerikaanse collega's. Zijn familie stamt uit Devonshire, Engeland, al is het drie eeuwen geleden dat de eerste Tyler zich in Massachusetts vestigde. Zijn vader woonde het grootste deel van zijn leven ip Europa. Zijn moeder was een Floren tijnse. Zijn vrouw werd geboren in Lon den, dochter van een luitenant-kolonel der grenadiers, die in de eerste wereldoorlog sneuvelde. Zelf woonde William Tyler in Engeland, Frankrijk en Duitsland. Frans en Duits spreekt hij dan ook vloeiend. Het heeft enige verwondering gewekt dat Tyler ambassadeur in Nederland wordt vooral ook omdat hij in zijn huidige func tie van chef Directie Europa tot de onver- vangbaarste ambtenaren behoort en be trokken is bij het Amerikaanse beleid op het hoogste niveau. Zelf zei hij hierover: „Nederland is voor ons bijzonder belang rijk, omdat het een atlantische traditie en politiek heeft, waardoor het een eigen ge luid laat horen in de E.E.G. En wij ver geten ook niet dat op dit moment Neder land betere relaties met Indonesië onder houdt dan welke westelijke natie ook. Ook daarom is Den Haag voor ons van groot belang". Een andere Amerikaanse diplo maat zei mij dan ook: „Tylers benoeming is een van de grootste complimenten, die onze regering Nederland maken kon." De nieuwe ambassadeur en zijn vrouw, Bettine Mary Fischer-Rowe, hebben beiden grote belangstelling voor kunst. Zij hebben een getrouwde dochter en een zoon, die aan de Columbia-universiteit in New York Japans studeert. Het provinciaal bestuur van Noord-Hol land heeft besloten de weg door noordelijk Aedenhout uit 't streekplan Zuid-Kenne- merland te schrappen. Dit heeft de bur gemeester van Bloemendaal vanmorgen tijdens het behandelen van de begroting 1965 aan de raad meegedeeld. Deze be slissing van Gedeputeerde Staten houdt in feite in, dat men zich nu verenigd heeft met het aanleggen van de zogenoemde weg-De Ranitz, met dien verstande dat men zich nog niet heeft uitgesproken over de randwegen om Zandvoort. Dit pro bleem zal nog nader worden bekeken. Wat deze beslissing betekent voor het aanleggen van een zuidelijke randweg voor Haarlem werd vandaag niet exact duidelijk. Men mag echter wel aannemen dat deze weg, die een verbinding zal vor men tussen de Westelijke Randweg en de Schipholweg nu verwezenlijkt kan wor den. Deze weg zal vanaf de Wagenweg langs het HFC-terrein lopen, en via de Spaarnelaan en een aan te leggen nieuw- we brug over het Spaarne een verbinding vormen met de Schipholweg. In hoeverre een en ander betekent dat vanaf de Westelijke Randweg een verbin ding met de Zandvoortselaan zal worden geschapen ter ontlasting van het verkeer zolang de weg-De Ranitz niet gereed is, kon vanmorgen ook niet worden achter haald. Men mag echter wel aannemen dat het besluit van Gedeputeerde Staten ook hierop betrekking heeft. De heer William R. Tyler, de Ame rikaanse onderminister van Buiten landse Zakenis benoemd tot ambas sadeur in Den Haaa. (Van onze correspondent) BONN Koningin Elizabeth II van Groot-Brittannië zal bij haar bezoek aan de Westduitse hoofdstad Bonn eerst een bezoek brengen aan het graf van Ludwig van Beethoven. Negentien mei zal de ko ningin, die vergezeld wordt door prins Philip, een krans leggen aan de voet van het standbeeld van de componist. Het „Beethoven gedenkteken" moest in 1963 worden weggehaald in verband met ver bouwingen in het stadscentrum. Bij het bezoek van de Engelse vorstin zal het weer op zijn plaats staan. Het monument werd in 1845 ingewijd in tegenwoordigheid van koningin Victoria en prins Albert. Het stond toen bij de onthulling tot grote schrik van de officiële persoonlijkheden met de rug naar het Britse vorstenpaar gekeerd. Het publiek was toen weinig enthousiast, omdat het anderhalf uur op de komst van het hoge bezoek had moeten wachten. Koningin Elizabeth en prins Philip zul len, evenals Elizabeth's overgrootmoeder, op het slot Brühl buiten Bonn ontvangen worden. Het koninklijk'paar logeert even wel in hotel Peterburg tegenover Bad Godesberg. Hier logeerde ook de Britse premier Chamberlain, toen deze onder handelingen met Adolf Hitler voerde om het uitbreken van de tweede wereldoor log te voorkomen. Het Britse koningspaar is 27 mei in Berlijn. De koningin heeft geweigerd op een van de schavotjes achter de Berlijnse muur te klimmen, om vandaar zoals men van zijn officiële gasten verwacht met meewarige blik naar het oostelijke stadsdeel te staren. Wel zal het konings paar per auto een route kiezen die langs de muur voert. Zijn afsluiting vindt het Britse statie bezoek op 28 mei. De koningin en de prins varen dan op het koninklijke jacht Britannia naar Engeland terug. In de Westduitse pers verschijnen richt lijnen over de manier waarop men de koningin moet aanspreken of begroeten. Inmiddels is meegedeeld dat de koningin bij een rijtoer graag met het woord „queen, queen" wil worden bejubeld. Een nieuwslezer van het tweede Westduitse televisieprogramma voegde er de raad aan toe om de koningin „uit begrijpelijke overwegingen", niet het befaamde „heil heil" toe te roepen. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Utrecht-C. P. E. v. Staveren te Oude Bildtzijl. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Barneveld (vac. B. Eysen- ga) J. den Besten te Huizen (N.H.) te Bruchem-Kerkwijk P. de Jong te Veenen- daal te Hardegarijp (toez.) J. C. Delbeek te Scherpenzeel (Fr.). Aangenomen naar Maria-Horebeke (Bel gië) (Prot. Evang. Kerk) J. G. Mees, voor heen zendingspred. te Buenos Aires, woon achtig te Lunteren. Bedankt voor Huizen (N.H.) (vac. G. Boer) J. van 't Ende te Onstwedde. Geref. Kerken Vrjjgem. Aangenomen naar Emmeloord (N.O.P.) G. v. Keulen te Waardhuizen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Veenendaal W. Hage te Klaaswaal. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Vianen M. S. Roos te s-Gravenzande; te Schiedam B. Bijleveld te Bussum. Geref. Kerken Benoemd tot hulppred. te Rotterdam- Kralingen ds. H. de Bruin, a.s. emeritus- pred. te Rotterdam-Heyplaat, die dit heeft aangenomen. atelier voor Overhemden - Blouses en Japonnen vraagt voor haar afdeling CORRESPONDENTIE Leeftijd omstreeks 18 jaar. Wij bieden een prettige werkkring met goede ontplooiingsmogelijkheden. Uitstekende salaris- en premiespaarregeling Sollicitatiebrieven Postbus 25, Haarlem. Genopt jurkje broekje; popeline katoen 1-4 jaar Nieuwe kleuter-lijn! 100% katoen. 3-9 jaar Katoenen ruitje in Sportieve, rose, bleu en zwart, stevige deniml 3-8 jaar Streep uni. Snoezig nopje In satijn katoen. 4-10 jaar Katoenen streeppullover. 7-15 jaar Katoen gabardine; mét ceintuurtje. 5-15 jaar Tienerjurk in zomerse pastele 12-16 jaar V -*v Vv Jmixt HZ 4 Aannemersbedrijf VAN VEMDE EN TE BEEST vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden: Kantoor Herenweg 183, Heemstede. Telefoon 81402. In ons modern bedrijf hebben wij plaats voor enige Meisjes die hiervoor wepsen te worden op geleid. kunnen zich ook aanmelden. Wasserij BEELEN. Blekersvaartweg 20-21, Heemstede. Tel. 80661. OP HET BUREAU JULIANALAAN 33 - OVERVEEN - TEL. 54855 kan worden geplaatst een met belangstelling voor de nieuwste systemen heeft op korte termijn plaats voor een Sollicitaties dagelijks bij de chef van de keuken, 5e etage. vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd tot 20 jaar; in bezit van MULO- diploma; voor diverse administratieve werkzaamheden. 5-daagse werkweek. Schriftelijke sollicitaties gaarne aan JAGERSTRAAT 4 - IJMUIDEN. VERMANDE ZONEN N.V. Bij onze afdeling DEBITEUREN-ADMINI STRATIE aan een geplaatst worden. Haar taak zal bestaan uit afboeken van de dagelijkse binnenkomende girobe talingen. Sollicitaties te richten aan: Frögerstraat 47, IJmuiden. Telefoon 8541 - toestel 35. De N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD zoekt op korte termijn, voor haar pa- tronensnij-afdeling een accurate man nelijke kracht die opgeleid wenst te worden tot Als minimum leeftijd stellen wij 25 jaar. Sollicitaties met vermelding van leeftijd, genoten op leiding, vroegere werkkring etc. te richten aan de afdeling personeelszaken, Nassaulaan 51, Haarlem

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6