Aspirin helpt elke dag overal ter wereld mensen vlug en feilloos van hun pijn af. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. ASPIRIN ft) BAYER Groter presidium voor de Tweede Kamer AGENDA 3 BRAMMETJE FOK W POLLE, PELLI EN PINGO u Kort en bondig TRIUMPH DEALER Koningin opent jeugdcentrum Nederlandse mariniers naar Engeland Trapezewerkster neergestort bij Boltini Anderhalf jaar voor verduistering van melkpoeder Meer vondsten van explosieven Duitser smokkelde 1200 tv's naar ons land Grote wapenschouw op bevrijdingsdag Tewaterlating van reddingboot Begrafenis van dr. Paul Rijkens V.V.D. spreekt vrijdag over terugkeer van mr. Toxopeus Iets minder koud 1 VERWARMING r WOENSDAG 21 APRIL 1965 2 Hoofdpijn Verkouden Kiespijn Neem snel Aspirin. Daar knapt u van op I DAAR STAAT ACHTER Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Zakelijker I 't - 218 varen wee! fi HARRY OOMEN WEERRAPPORTEN De koningin heeft vandaag een van de twee „jongeren-ontmoetingscentra" ge opend, waarvoor koningin en prins bij hun zilveren huwelijksfeest de terreinen be schikbaar hebben gesteld, alsmede een aanvangskapitaal, later aangevuld met het in geld bijeengebrachte „nationale ge schenk". Het centrum staat op het ter rein „De Hunneschans" bij het Uddeler- meer op de Veluwe. Morgen zal de eerste steen gelegd wor den voor het ontmoetingscentrum „Het Zil veren Schor" aan het Veerse Meer op Wal cheren. De terreinen zijn in beheer bij de stichting „Zilveren Jeugdcentra". Jongeren in de leeftijd van vijftien tot dertig jaar uit binnen- en buitenland, validen en inva liden, zullen elkaar in deze centra kunnen ontmoeten in bijeenkomsten, sport en spel en culturele uitingen. De voorzitter van de raad van advies van de stichting Zilveren Jeugdcentra, mr. M. B. van de Werk, zei in een korte toe spraak onder meer, dat de stichting de ruimte en de activiteit wil aanbieden en mogelijk maken die bevorderlijk zijn voor het zichzelf worden, de groei naar volwas senheid van de jongeren. Al voor en tijdens de bouw van het dag verblijf zijn op „De Hunneschans" ver schillende ontmoetingskampen georgani seerd. Bij al deze ontmoetingen gaat het om het kweken van wederzijds begrip en onderlinge waardering en het doorbreken en zo mogelijk opheffen van wanbegrip en vooroordelen. Een Q.P.O.-compagnie van het Korps Mariniers zal in mei naar Groot-Brittan- nië gaan om tezamen met de Engelse ma riniers te oefenen. Het Nederlandse Korps Mariniers heeft drie Q P.O.-compagnieën twee in Nederland en één in de West. Eén van de bovengenoemde onderdelen is altijd gereed om binnen 24 uur te wor den uitgezonden teneinde Nederlandse on derdanen en belangen te beschermen. Het onderdeel, dat naar Groot-Brittannië gaat is Q.P.O. compagnie no. 1. De Latijnse spreuk „Qua Patet Orbis" betekent „Zo wijd de wereld strekt". Slechts lichtgewond Na een misgreep in de nok van het cir cus Toni Boltini is gisteren tijdens de mid dagvoorstelling in Den Haag de 28-jarige Mary Wincklein uit de trapeze gevallen. Het ongeluk gebeurde tijdens de zoge naamde driedubbele passage. De Duitse artieste viel van tien meter hoogte op de kant van het veiligheidsnet. Zij kreeg een wond boven het linkeroog en enkele schaafwonden aan de linkerknie. De gewonde knie werd wat stijf en dik maar desondanks maakte Mary gister avond weer deel uit van „De Saltas", een groep van vijf waaghalzen aan de vliegen de trapeze. Al eerder is Mary Wincklein op precies hetzelfde ogenblik uit de nok gevallen. Dat was verleden jaar, bij een circusvoor stelling in Israel. Bij dat ongeluk bescha digde zij 'n halswervel en bleef zij bewus teloos liggen. Met een rekverband om het hoofd heeft zij daarna een maand in een ziekenhuis moeten doorbrengen. Advertentie Het is fijn weer te leven zonder pijnl 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. (Vervolg van pagina 1). Volgens het nieuwe Reglement van Or de zal het presidium van de Tweede Ka mer van 3 op tenminste 5 leden worden gebracht, zodat elke grote partij er in vertegenwoordigd zal zijn. De „afdelingen" zullen vervallen. Het wa ren groepen waarin de Kamer zichzelf ver deelt voor het vooronderzoek van bepaalde wetsontwerpen. Door het steeds groeiende specialisme onder de Kamerleden waren zij al vrijwel ter ziele. Het stelsel van vaste commissies, bestaande uit de specia listen van de fracties, wordt, weer het enig geldende. Slechts voor de bestudering van c Stadsschouwburg, vandaag en donder dag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Re gie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Hans Boswinkel e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: 't Is 'n gek ke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vapdaag 14, 19 en 21.15 u.: „IJsco toeristen a.l. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hongkong", 18 j- Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Kissin Cousins", a.l. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.*15 u.: „Vreemde bedgezellen", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „De bruid is niet van gisteren", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Dik Trom en het circus", a.l.; 20.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Van donderdag af 14.30 u.: „Pietje Bell", a.l.; 20.15 u.: „De zeven hoofdzonden", 18 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Angélique", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: ..De trein", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de drie Stooges de wereld rond", a.l. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul van Venetië", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 2115 u.: ,Het dagboek van een kamermeisje", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met de Camelia's", 14 j. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Sp'aarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10—17 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- ■telling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Tot 27 april: Expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks geopend van 14-17 u. Van donderdag tot maandag van 20-01 u.: Cabaret Jaap van de Merwe met chanson- nière Bozena, Robert-Robert, Frits Lam- brechts e.a. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 15 april). WOENSDAG 21 APRIL City, 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes". Stadsschouwburg, 20 u.: Showavond winkeliersvereniging. Cultureel Centrum, 20 u.: Verenigings avond aquariumvereniging Velsen. Patronaatsgebouw, 20 u.: Toneelopvoe ring „De stormbal hangt uit", door KZOS. DONDERDAG 22 APRIL City, 20 u.: „Orfeu Negro". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneel door „Ta- vido"; opgevoerd wordt „Ik ken je niet meer". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. WOENSDAG 21 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dok ter weet het beter". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De rose panter". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. Statenhuis, Velserweg, 14 u.: Snelschaak wedstrijd voor de jeugd. Galerie Boumans: Expositie van werken van Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 DONDERDAG 22 APRIL Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De rose panter". Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond Rederijkerskamer Kenpemerland. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. De rechtbank in Alkmaar heeft een 52- jarige bedrijfsleider uit Amersfoort we gens verduistering veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De man heeft ten nadele van een ver pakkingsbedrijf in Woudenberg over een periode van tien jaar 50.000 kg melkpoe der verduisterd ter waarde van onge veer 100.000. Een fouragehandelaar uit Spanbroek aan wie hij 35.000 kg had verkocht werd wegens schuldheling veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en een geldboete van 3000. Een 37-jarige man uit Hoogwoud, die 15.000 kg melkpoeder had gekocht, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd .van drie jaar, en een boete yan 400. het nieuwe Reglement van Orde zal de Kamer nog eenmaal in afdelingen te werk gaan. De begrotingsbehandelingen in de open bare commissies zullen zakelijker worden. De ministers zullen het verzoek krijgen hun memories van toelichting bij de be groting zo uitvoerig mogelijk te maken, zo dat de Kamer niet meer behoeft te vragen naar allerlei politiek minder belangrijke gegevens. Als de Kamer er mee instemt zal het volledige woordelijke verslag van de ver gaderingen verdwijnen. De invoering van een verslag in hoofdlijnen wordt dan mo gelijk. De Kamervoorzitter zal niet meer ver plicht zijn aan het begin van een verga dering een volledige opsomming te geven van alle ingekomen stukken. Er pleegt niemand naar te luisteren. De termijn waarbinnen de minister ant woord moet geven op schriftelijke vragen van een Kameriid wordt van 30 dagen te ruggebracht op 3 weken. Het nieuwe reglement voorziet in nog heel wat meer veranderingen. De meeste daarvan hebben echter betrekking op de werkzaamheden waar het publiek niet bij betrokken is. Met het nieuwe reglement wil de Kamer vooral bereiken dat de werkzaamheden efficiënter verlopen, dat de debatten le vendiger worden en dat het absenteïsme zal verminderen. Vooruitstrevende Ka merleden waren er allang van overtuigd, dat de uit de vorige eeuw daterende werk wijze niet langer meer bruikbaar was, vooral sinds de nieuwe publiciteitsmedia, vooral de televisie, de tekortkomingen in de werking van het parlement voor het grote publiek duidelijk zichtbaar hebben gemaakt. Advertentie CENTRALE De hulpverleningsdienst van.het minis terie van Binnenlandse Zaken heeft in het afgelopen jaar 2366 meldingen over de vondst van explosieven ontvangen. Het aantal meldingen in het jaar 1963 bedroeg 1825. De toeneming is veroorzaakt door de toenemende bouwactiviteiten. Tot de in 1964 onschadelijk gemaakte hoeveelheden explosieven en oorlogstuig behoren onder meer 8572 granaten, vijf torpedo's, V I's en dergelijke,, 225 bom men, 114 landmijnen en 5832 kilo buskruit, springstoffen en kleine munitie. In het verslagjaar vonden ten gevolge van achtergebleven oorlogstuig verschei dene ongelukken plaats, waarvan enkele met dodelijke afloop. In het bijzonder het ongeluk bij Zaltbommel, waarbij door het aanraken van een zogenoemde richelmijn een jonge man werd gedood en zijn vrouw zwaar gewond, vestigde de publieke aan dacht op het gevaar, dat achtergebleven oorlogstuig nog steeds oplevert. Eeh 23-jarige inwoner van Hamburg heeft voor de rechtbank in Almelo bekend dat hij ongeveer twaalfhonderd t.v.-toestel- len in ons land heeft binnengesmokkeld. De officier van justitie eiste tegen hem negen maanden, waarvan drie voorwaar delijk, en verbeurdverklaring van de t.v.- toestellen en een vrachtauto. Ruim vierduizend militairen, 445 voer- tqigen en 96 vliegtuigen zullen op 5 mei ter viering van de bevrijdingsdag op het terrein De Vlasakkers nabij Amersfoort defileren voor koningin Juliana, prins Bern- hard, honderd tachtig burgerlijke en mili taire autoriteiten en naar men hoopt tweehonderdduizend „gewone" toeschou wers. Een parade wil men dit voorbij trekken van vertegenwoordigers uit de drie krijgs machtdelen niet noemen. „Het is een show om hare majesteit, de prins en de belastingbetalers te laten zien wat Defen sie doet met de enorme sommen gelds die voor onze verdediging worden uitgegeven" aldus de algemeen leider van de wapen schouw, generaal-majoor F. E. Lagerwerff. Dinsdag 27 april zal op de werf gebr. Niestem te Delfzijl de motorreddingboot „Bernard van Leer", te water worden ge laten. Deze 54-ton grote motor-reddingboot is de K.N.Z.H.R.M. geschonken door Van Leer's vatenfabrieken n.v. Mevrouw Wein- berg-Van Leer, zuster van wijlen Bernard van Leer, zal de tewaterlating verrichten. Dit is een portret van de 23-jarige Leidse student Pim Lanting, die se dert 29 maart spoorloos is. Willem Johannes Lanting is lang 1.90 meter, heeft een slank postuur, glad gekamd blond haar, blauwe ogen en smal ge zicht. Toen hij zijn ouderlijk huis in Wassenaar verliet was hij gekleed in een camelkleurige jas, bruin kostuum en zwarte schoenen. Hun, die inlich tingen kunnen verschaffen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie in Wasenaar, telefoon 01751 - 3333. De begrafenis van dr. Paul Rijkens is bepaald op vrijdag 23 april om 11-30 uur op de begraafplaats in Driehuis-Wester- veld. 218. HOEWEL HET HOE langer hoe moeilijker ging wist bootsman Orak toch het wiel in beweging te houden. Langzaam naderde de vliegmachine van professor Li- Ko-Ko het geheimzinnige bouwsel in de wolken. „Dat is vlot gegaan", zei de professor tevreden. Daar er geen klacht over de lip pen van Orak was gekomen, had hij e* geen vermoeden van, dat de grote man aan het eind van zijn krachten was. „Wat nu?" vroeg Tutu. De professor wees op een soort schoor steen. „Ik denk, dat daar die rare vierkante en ronde wolken uitkomen." „Dan gaan we daar naar binnen," be sliste Brammetje en hij liet zich reeds langs het touwladdertje zakken, gevolgd door de professor en de fladderende Tutu. „O, ja", riep Bram Orak nog toe. „Jij houdt het toestel wel zo lang in de lucht, hè?" Want je kunt op deze wolken niet landen dan zak je er dwars doorheen." Orak beet zijn tanden op elkaar en zei niets. Maar hij wist, dat het maar kort zou duren of hij zou met draaien moeten stoppen. Niemand kon voorspellen, wat er dan zou gebpuren... MAAR DAN STAAT HET VAN HIERUIT OP XUN KOP WE HOEVEN HET SCHIP HELEMAAL NIET OM TE DRAAIEN - WC MOET ALLEEN VAN HIERUIT SCHHOEREN HO, HO - 4ULL1E Aanbesteding. Rijkswaterstaat heeft .n- besteed de aanleg van rijksweg 15 met bijkomende werken in de gemeenten Echteld, Kesteren, Dodewaard en Val burg over een lengte van 10,9 km. Hoog ste inschrijver was Boelen en Paans te Rotterdam voor 7.196.000,zowel met als zonder verrekening van de loonstij ging; laagste inschrijfster was N.V. Ge broeders Schals te Leiden voor 5.340.000 met verrekening van de loonstijging en 5.460.000 zonder verrekening. (Van onze parlementaire redactie Vrijdag komt de Tweede Kamerfractie van de V.V.D. in zijn geheel bijeen om de terugkeer van mr. E. H. Toxopeus in de Kamer te bespreken. De oud-minister zal hierbij persoonlijk aanwezig zijn. De heer Toxopeus heeft in 1963 zijn Ka merlidmaatschap laten vallen om zijn plaats in het kabinet-Marijnen in te ne men. De heer C. A. Kammeraad uit Mid delburg volgde hem op. Nu mr. Toxopeus zijn ministerszetel weer heeft moeten af staan gaan er in de V.V.V.-fractie steeds meer stemmen op om hem niet de plaats van mr. Geertsema te laten innemen deze heeft zich voor één Kamerperiode be schikbaar gesteld en de oud-minister zou in dat geval tot 1967 moeten wachten maar de zetel van de heer Kammeraad. Volgens het dagblad „De Stem" in Bre da zou de V.V.D. de heer Kammeraad voor zijn vroegtijdige heengaan een scha devergoeding van 40.000 hebben aange boden, omdat deze zijn bedrijf een graanoverslagbedrijf heeft moeten ver kopen om het Kamerlidmaatschap op zich te pemen. Deze berichten worden echter heftig ontkend. Overigens zou de heer Kammeraad niet zonder inkomsten komen, want hij zou gedurende de twee resteren de jaren een wachtgeld van tachtig per cent van de normale vergoeding van 20.000 per jaar ontvangen en in 1967 65 percent van dit bedrag. Of het fractieberaad er toe zal leiden dat de heer Kammeraad aftreedt of dat een ander fractielid zijn zetel beschikbaar stelt moet nog worden afgewacht. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 WVWWIWWWWSAIUWWVWWWVWWWIMWVMVWVVWWWWVVWWMI Het KNMI deelt mee: Boven zuid-Europa handhaafde zich een lagedrukgebied dat er plaatselijk veel re gen heeft gebracht. Aan de noordflank er van bewoog vandaag een kleine storing over Duitsland naar het zuidwesten. Deze storing veroorzaakte in ons land veel be wolking en plaatselijk regen. Boven het noordelijke deel van de Noordzee bevindt zich een rug van hoge luchtdruk, die een verbinding vormt tussen een hogedrukge- bied bij de Azoren en een maximum boven noord-Rusland. De genoemde rug van hoge druk beweegt langzaam naar het zuidoos ten, maar neemt in betekenis af. Het ko mende etmaal zal met noordoostelijke win den iets minder koude lucht uit Duitsland naar Nederland stromen. De regenkansen nemen daarbij af. Maximum-tcmpL'ra turen c binnen- en buitenland. t)£ a Neerslag: laatste 24 uur. £o SB a at 2 a Cfl - d D s. e Den Helder regen n 9 6 Ypenburg motregen n 11 6 Vlissingen zwaar bew. nnw 9 5 Eelde regen nno 10 6 De Bilt motregen nnw 12 6 Twente motregen n 12 5 Eindhoven motregen nnw 11 5 Z.-Limburg motregen nnw 9 4 Helsinki onbewolkt O 13 2 Stockholm licht bew. ono 11 5 Oslo regen nnw 10 6 Kopenhagen zwaar bew. no 10 5 Aberdeen zwaar bew. w.stil 7 0 Londen half bew. nnw 9 4 Amsterdam regen n 12 5 Brussel zwaar bew. nnw 10 4 Luxemburg regen n 6 3 Parijs licht bew. nnw 9 4 Bordeaux onbewolkt nw 12 1 Grenoble regen nnw 8 4 Nice half bew. n 14 7 Berlijn zwaar bew. ono 8 6 Frankfort geheel bew. nnw 10 5 München regen n 4 2 Zürich regen w.stil 3 0 Genève motregen n 5 2 Locarno zwaar bew. nno 11 2 Wenen regen nno 9 7 Innsbruck sneeuw w 5 0 Belgrado zwaar bew. zo 15 8 Athene half bew. zzo 19 15 Rome half bew. w.stil 14 4 Barcelona onbewolkt nw 19 4 Madrid licht bew. w.stil 15 3 Mallorca licht bew. nw 15 9 Lissabon onbewolkt nnw 21 10 Donderdag 22 april Zon op 5.29 uur, onder 19.49 uur. Maan op 2 03 uur, onder 9.19 uur- Maanstanden 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 21 april Hoog water 7.01 uur en 19.23 uur. Laag water 2.37 uur en 14.56 uur. Donderdag 22 april Hoog water 7.39 uur en 20.07 uur. Laag water 3.13 uur en 15.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2