VIMER Muzikale opening van Super-Co-op IJmuiden eenSTERK m 9.95 13.95 IN DE VISHAL EN OP ZEE LANGS SLUIZEN EN HAVENS Het gaat om 40.000 kinderen Eerste zege van Gé v. d. Winden Kort IJmondnieuws ROMANTISCH SLAPEN DCIJ verzorgde damtoernooi om Velser schooltitel Junioren van Suomi verbeterden clubrecords ll - pp!!Bill WOENSDAG 21 APRIL 1965 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY DE FRANSE scheepvaartmaatschap pij Compagnie Sud Atlantique leed aan het begin van het jaar 1933 een ernstig verlies toen haar passagiersschip, L'At- lantique, dat slechts enkele jaren oud was, in brand raakte en onherstelbaar werd vernield. WASAUTOMATEN mmm HAVENBERICHTEN Arte van der Veer Van Manen (B'wijk) schaakt goed in jeugdtoernooi Originele ouverture van The Shepherds Op een bijzonder oorspronkelijke ma nier is dinsdagavond aan de Planeten- weg in IJmuiden de nieuwe supermarkt van Co-op Haarlem, Superco-op geheten, officieel geopend. In een prozaïsch decor van blikken sperziebonen, braadkippen, flessen wijn en vleeswaren zorgde het succesrijke ljmuidense zangtrio The Shepherds voor een poëtische „ouver ture" die klonk als een klok. Deze ver rassende bijdrage van de Shepherds aan het coöperatieve feest ontlokte de tal rijke genodigden terecht veel bijval. De vier door het drietal gezongen liedjes hadden in de mooiste zaal niet beter kunnen klinken. COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN Zaterdag finalewedstrijden Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 Het schip was in 1928 besteld bij de Chantiers et Ateliers de St. Nazaire: een dubbelschroef stoomschip van ruim 42.000 bruto reg. ton en bestemd voor de snel- dienst op Zuid-Amerika. Een lang gewens te droom van de Comp. Sud Atlantique werd werkelijkheid, mede dank zij het feit dat de Franse regering een bouwkrediet verleende. Op 28 november 1928 werd de eerste kielplaat gelegd voor het schip, dat voor lopig met de werfnaam „P 6" werd aan geduid. Bij de tewaterlating, die op 15 april 1930 plaats had, waren vele autori teiten aanwezig. Op dat moment werd ook de naam bekend, die l'Atlantique luidde. De afbouw duurde nog 16 maanden; op 16 augustus 1931 had de technische proef vaart plaats en hierbij bereikte het nieuwe passagiersschip op de gemeten mijl een snelheid van omstreeks 23 mijl. De bruto inhoud bedroeg 42512 reg. ton, de lengte 217,46 m., breedte 28,04 m. en de holte 17,52 m. De machine-installatie bestond uit 4 sets stoomturbines, die een vermogen konden ontwikkelen van 61.000 pk. voor een dienstvaart van 21 knoop. Op de lie de France na was de l'Atlan tique het grootste Franse schip en het grootste schip dat ooit in de vaart was gebracht op Zuid-Amerika. Het had plaats voor 488 passagiers in de eerste, 88 in de tweede en 662 in de derde klasse bij een bemanning van 663 koppen. De rederij kon terecht trots zijn toen het schip op 29 september 1931 voor de eerste maal van Bordeaux naar Buenos Aires vertrok. Met de beste verwachtingen werd het schip ln dienst gesteld, maar het is slechts korte tijd in de vaart geweest. Op 4 janu ari 1933, terwijl het schip zich op weg be vond van Pauillac naar Le Havre om te dokken, brak aan boord van l'Atlantique brand uit. Mede door de krachtige wind breidde deze zich zo snel uit, dat aan blussen niet viel te denken. Een deel van de 220 koppen tellende bemanning, die zich aan boord bevond, werd gered door het Duitse motorschip Ruhr en het Neder landse stoomschip Achilles. De stoomsleepboot Roode Zee had juist een Zweeds stoomschip in Falmouth bin nengebracht, nadat zij dit schip van uit haar station St. John's op Newfoundland In het midden van de Atlantic had opge pikt. De orders, die de Roode Zee in Fal mouth vond, luidden: „te Falmouth kolen laden en dan weer terug naar het station." Nog maar nauwelijks op weg naar St. John's, kwam het bericht van de brand aan boord van de l'Atlantique. Behalve de Roode Zee werden ook de Witte Zee en de Lauwerzee naar het bran dends passagiersschip gedirigeerd. Stuk voor stuk hebben deze sleepboten zich bijzonder onderscheiden. Zij waren niet de enige vaartuigen die ter plaatse kwamen. Aanvankelijk was er geen spra ke van iets aan de brandende vuurzee te doen. Toen het mailschip de wal beden kelijk begon te naderen, begreep men dat er nu toch eens iets moest gebeuren. Het is een zware strijd geworden, want de Franse sleepboten lieten deze job niet zo maar aan de Hollanders over. Maar het waren toch de Nederlanders die het wrak uiteindelijk in Cherbourg binnenbrachten. Daarna ontstond er een verschil van mening tussen de eigenaars en de assura deuren. Eerstgenoemden beweerden, dat het schip totaal verloren was. terwijl de assuradeuren het schip herstelbaar acht- Advertentie AEG - ZANUSSI IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 SigvMiii Met meer dan gewone aandrang wordt uw aandacht gevraagd voor het zo uiterst noodzakelijke en zeer omvangrijke werk der kinderbescherming! Ook u kunt niet zonder meer voorbij gaan aan de proble men, waarvoor de verenigingen voor kin derbescherming zich gesteld zien. Proble men, die het „wel en wee" raken van ruim 40.000 kinderen, voor wie de band tussen hen en hun ouders dreigde verbro ken te worden, of zelfs verbroken werd. Het lot van deze ruim 40.000 kinderen zal u niet onberoerd laten. U zult zich af vragen: „Wat willen die verenigingen en instellingen voor kinderbescherming doen om deze duizenden kinderen te behoeden voor de grootste tragiek, waarmede hun jonge levens worden bedreigd?" Zij willen voorkomen dat deze duizenden kinderen volledig „het kind van de reke ning" worden! Zij trachten te komen tot herstel van de meest natuurlijke band: die van vader/ moeder en het kind! De band, die het kind dat veilige gevoel geeft van geborgenheid! De band, die onmisbaar is voor het leven naar hun bestemming: „Naar dat plekje van de maatschappij, waar zij krachtens gaven van hoofd en hand recht op heb ben!" Deze verenigingen en instellingen, beho rend tot leden van de Nationale Federatie voor Kinderbescherming, hebben zich ver enigd in de Stichting Sakor(Samenwer kende Kinderbescherming Organisaties). De Stichting „Sakor" stelt zich tot doel te komen tot fondsenverwerving ten behoe ve van volledige ontplooiing van alle taken die behoren tot het werk der kinderbe scherming. Zeker, op ruime subsidie van overheids wege mag worden gerekend. Subsidiëring noodzaakt echter de ontvan gers om uit te zien naar de verwerving van eigen middelen", zonder welke voortzet ting van het werk uitermate moeilijk wordt! Een niet geringe opgave voor de Sakor- partners, die zich verantwoordelijk weten voor het levensgeluk van ruim 40.000 kin deren! Van harte hopen wij u te mogen begroe ten als medebeschermerals „medewer ker" aan de Nationale collecte Kinderbe scherming, die zal worden gehouden in de week van 25 april tot 2 mei aanstaande. Het Sakor Comité Velsen, M. A. A. Bührmann-Klopper (Presidente). De jonge Beverwijkse wieleramateur Gé v. d. Winden heeft de Ronde van Hoven in zijn voordeel beslist. Hij behaalde daar mee zijn eerste overwinning als debute rend amateur in open koers. Van der Win den was in de slotfase van de strijd uit een vier man sterk kopgroepje ontsnapt en snelde onbedreigd als eerste over de eindstreep. De Velsenaar Cees Borre deed het ook heel best en legde beslag op de tweede plaats. In de Ronde van Steenber gen ^bevestigde Gé v. d. Winden zijn goe de vorm door in een massasprint de der de prijs te veroveren. Jan Serpenti uit Wijk aan Zee legde in Geldrop beslag op de derde plaats. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ladon, van Paramaribo; Reestborg, Tunadal; Ubbergen, Klaipeda; Gaasterkerk, Antwerpen; Vibeke, Rouaan; Draco, La Pallice: Friesland, Stettin; Treuburg, Gothenburg, voor Velsen; Waterland, Hamburg; Texelstroom, Rotterdam; Schieborg, Mantyluoto, Zaandam; Amrum, Hamburg; So crates, Rotterdam; Lutjenburg, Rotterdam; Mare Liberum, Dagenham; Ammon, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Lolde Ni caragua. naar Bremen; Strabo, Aarhus; No blesse, Huil; Llreco, Norwich; Deo Gratias, Sheerness; Bern, Glasgow; Balduin, Antwerpen; Ardetta, Rotterdam; Magula, Aarhus; Minos, Kopenhagen; Beninkust, Hamburg; Anneliese Oltmann, Antwerpen; Joost, Antwerpen; Jans, Londen; Els Teekman, Montrose, van IJmuiden; Nordstern, Goole; Heriot, Leith; Gazelle, Rochester, Koog a. d. Zaan; Tramp, Rotterdam; Jason, Rotterdam; Jean E., Londen; Hoe Vinces, Londen; Diligentia, Antwerpen; Rondo, Ant werpen; Mario, Vlissingen; Bamburgh Castle, Monrovia, IJmuiden; Kaete Hamm, Stockholm; Gosport, Tyne. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tromaas naar Mena el Almanl; Crescendo, Antwerpen Hoogkerk. Rotterdam: British Seafarer, Duin kerken; Hedwig Lunstedt, Rotterdam; Daphnis, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De brandende „L'Atlantique". ten. Het kwam tot een rechtsgeding, waarbij ten gunste van de rederij werd beslist. De assuradeuren tekenden hoger beroep aan en het resultaat was eveneens ten gunste van de rederij. Deze onder handelingen brachten met zich mede, dat het wrak pas drie jaar later voor' de sloop werd verkocht aan een sloopwerf in Port Glasgow. De sleepboten Witte Zee, Indus, Ganges en Noordzee vertrokken er op 6 maart 1936 mee vanuit de haven van Cherbourg en dat is de laatste reis van de l'Atlantique geweest. Erelid. Ir. A. Drijver, lid van de raad van bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden, is ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van The Iron and Steel Insti tute of Japan, benoemd tot erelid van deze organisatie. De benoeming geschiedde in Japan, welk land de heer Drijver het begin van deze maand bezocht op uitnodiging van bovengenoemde organisatie. Hij is de eerste Nederlander, die deze onderscheiding ten deel valt. In 1963 heeft ir. Drijver met en kele medewerkers een werkbezoek ge bracht aan verscheidene grote ijzer- en staalbedrijven in Japan. Anderzijds be zochten verscheidene Japanse vakspecia listen sinds een aantal jaren van tijd tot tijd de fabriek te IJmuiden. Concert. De IJmuider Harmonie geeft op vrijdag 23 en zaterdag 24 april in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een concert. Aan het programma werken mee het jeugdorkest en het tamboer- en trom petterkorps van genoemde harmonie. Het jeugdorkest, onder leiding van de heer P. Lamars, zal een viertal nummers ten ge hore brengen. Dirigent van de IJmuider Harmonie is de heer J. Ros; uitgevoerd worden: Castell Coch van Powell-de Rooy, Sinfonia van Joh. Chr. Bach, Symphonie in C van Cossec-Molenaar, Tableaux des Vosges van Meindert Boekei en Rhapsodie over Zeemansliedjes van H. C. van Lijn schoten. De aanvang op beide dagen is 20 uur. P.v.d.A. IJmuiden. De afdeling IJ muiden van de Partij van de Arbeid heeft de heer C. Egas uit Heiloo, lid der Tweede Kamer, bereid gevonden om op vrijdag avond, aanvang 20 uur, in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtslaan te IJmuiden-Oost, een lezing te houden over het afgetreden en het nieuwe kabinet. Er zal gelegenheid tot het stellen van vragen zijn. Donderdag 29 april zal er een „Vrou wenavond" zijn voor de P.v.d.A.-vrouwen- groepen uit de IJmond, aanvangende te 20 uur, in de Vergaderzaal aan de Abeelen- straat. De Stem des Volks uit Santpoort zal liederen ten gehore brengen. De Fede ratie Beverwijk van de P.v.d.A. houdt haar jaarvergadering op vrijdag 23 april om 20 uur in gebouw „De Opgang", Flora- straat 1. In deze bijeenkomst zal ook het verslag van de raadsfractie worden be sproken. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Mirjam C., d. van S. Fol- kersma en E. C. Bakker; Johannes M., z, van J. N. H. Rijs en W. van Duivenvoor de; Jan J., z. van M. J. Koper en J. A. H. Overes; Ernstjan, z. van J. F. Tiemeijer en J. de Baan; Alida C. M., d. van B. Fatels en M. A. Maas; Jacobus E., z. van G. C Goedhart en U. C. Bruins; Monica M„ d. van F. J. G. van Schagen en J. Pronk; In- grid, d. van S. Th. J. Nuijens en C. de Baar; Robertus H. M., z. van J. C. M. Berk hout en A. A. A. Doesburg; Paulina M., d. van J. H. van Tunen en A. M. Henneman; Geesien, d. van B. de Jonge en G. Jonker; Mathilda A. A., d. van A. N. Terluin en A. Q. Hilbers; Louise G., d. van H. van der Wel en J. H. Docter; Yvonne G. J., d. van E. J. K. Pot en T. Th. Hiemstra; Jeanne G. M., d. van F. J. Jansen en M. V. J. G. van Sonsbeek; Monique, d. van H. Grapen- daal en M. W. Koster. ONDERTROUWD: A. van Bragt en M, C. M. van Zanten; W. B. Koelman en W. M. Altena. Het Nederlandse jeugdkampioenschap schaken, dat in Vlissingeh wordt gehou den, is dinsdag voortgezet met de afge broken partijen uit de eerste ronde en de partijen uit de tweede ronde. De uitslagen luiden: Afgebroken partijen eerste ronde: Van de Herik (Rotterdam)Lenstra (Aalten) 10, Greben (Leeuwarden)Hartoch (Am sterdam) remise. Tweede ronde: Damen (Middelburg) Van de Herik 01, HartochSchouten (Vreeswijk) 10, Willemsen (Den Haag) Greben 1—0, De Ridder (Axel)Lodewe- ges (Hengelo) remise, Van Laan (Alphen a. d. Rijn)Van Manen (Beverwijk) 01, LenstraDe Vries (Eindhoven) 10, Simon (Sittard)Abels (Ter Apel) remise. De stand na twee ronden: 1. Van de He rik 2 pnt., 2./3./4. Hartoch, Willemsen en Van Manen, allen lVi pnt. De nieuwe supermarkt de vijfde van Co-op Haarlem is ontstaan na een in grijpende verbouwing van de voormalige zelfbedieningswinkel van deze verbruiks- vereniging. De winkelruimte is bijna dub bel zo groot geworden. Achter het pand bevindt zich een gebouwtje, waarin de ambachtelijke slagerij en 't groentebedrijf zijn ondergebracht. In de kelder van de supermarkt is het magazijn. In zijn openingswoord roemde de voor zitter van Co-op Haarlem, de heer S. P. Doek de ijver van het eigen personeel bij het inrichten van de winkel. Dag en nacht is er gewerkt om de zaak tijdig voor elkaar te krijgen. Hij dankte ook de plaat selijke districts-commissie voor haar ac tiviteiten. De heer Doek zei het volste vertrouwen in winkelchef Bakker en zijn personeel te hebben dat zij deze vijfde su permarkt van Co-op Haarlem naar bevre digende bedrijfsresultaten zullen voeren. De heer K. Faber, directeur van Co-op Haarlem, bracht na het winkelpersoneel eveneens een pluim op de hoed te hebben gestoken dank aan aannemer Koning en de onderaannemers voor de snelle en goe de wijze waarop zij de verbouwing en in richting tot stand hebben gebracht. Wat de ontwikkeling van het grootwinkelbedrijf betreft geloofde de heer Faber niet in de rendabiliteit van zeer grote zelfbedienings winkels. Naar zijn mening blijven winkels met een oppervlakte van 300 tot 600 m2 ook voor het publiek het aantrekkelijkst. Het zelfbedieningssysteem heeft volgens de heer Faber het pleit wel gewonnen al zullen in de kruideniersbranche hier en daar altijd nog wel toonbankwinkels blij ven bestaan. Co-op Haarlem telt momen teel nog tien van deze toonbankwinkels. In de loop van de komende drie jaar zullen ze echter óf verbouwd worden tot zelfbe dieningswinkels óf tot supermarkt. Over twee a drie jaar zal Co-op Haarlem be schikken over totaal negen supermarkten Eind volgende jaar hoopt men te kunnen beginnen aan de bouw van het hoofdkan toor en de broodfabriek in de Veerpolder te Haarlem. De heer Faber uitte tenslot te zijn erkentelijkheid over de medewer king die van gemeentezijde was verkregen bij de verwezenlijking van het verbou wingsplan aan de Planetenweg. Advertentie Bedgarnituur, bedrukt met een rand van kleurrijke roosjes. 1 pers. 150x240 cm met bijpassende sloop 2 pers. 180x240 cm met bijpassende sloop e sloop CENTRUM GALERIJ CORNER Lange Nieuwstraat/Marktpleir IJmuiden - Tel. 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ OE VAKMAN De heer K. Faber, directeur van Co-op Haarlem (links) wenst winkel chef Bakker veel succes in de nieuwe supermarkt aan de ljmuidense Pla netenweg. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: W. J. van der Veen-Buis man, z., Geelvinckstraat 84, Velsen-Noord; E. de Vries-Koek, d., Eksterlaan 13, IJmui den-Oost; J. N. Vossen-ten Broeke, z., Ju- lianalaan 316, Haarlem; S. van den Nieu- wendijk-Polak, z., Lierstraat 71, IJmuiden; M. J. Kok-Vreeken, d., Marsstraat 8, Haar lem; M. T. Karel-Wigchert, d., Kortenaer- straat 34, IJmuiden-Oost; M. M. van Kaam- van Campenhout, d., Marconistraat 3, IJ muiden; M. de Velde Harsenhorst-Rensen, z., Hunzestraat 44, IJmuiden; J. A. van Eerden-Gerrits, z., Guldenwagenplantsoen 10, Velsen-Noord; G. Molenaar-Vermeer, z., Terrasweg 2a, Santpoort; W. Corva- Polderman, z., L. de Colignylaan 18, Sant poort. OVERLEDEN: T. Bentum, 78 j., wed. van P. Jonker, Gasthuislaan 161 rd., Haar lem; F. Wesselman, 76 j., e. van C. H. Oudendijk, Kerkweg 16, Santpoort; A. Spies, 82 j., wed. van H, Bosman, Noorder dorpstraat 17, Velsen-Zuid; H. van Zuile- kom, 75 j„ e. van W. T. Meijers, Parama- ribostraat 56, Santpoort; C. Harder, 83 j„ wedn. van C. J. Hakvoort, Wijnoldy Da- niëlslaan 19, Santpoort. Advertentie te Santpoo-rt, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4. tel. 2556 Bankgiro l'/i V» Spaarrente tot Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor Zestig leerlingen van vijftien scholen hebben deelgenomen aan het schooldam- toernooi in Velsen. Het DCIJ-bestuur kon hen in de Moerbergschool welkom heten- Er werd in drie groepen gespeeld. Na een spannende en fraaie strijd kwa men de volgende kwartetten als overwin naars te voorschijn: Creutzbergschool, Moerbergschool, Jan Campertschool, Theo Thijssenschool, Insingerschool, Clara Sternschool. Het zijn deze zes viertallen die zaterdag in de Moerbergschool zullen uitmaken welke school de damtitel van Velsen verovert en tevens de fraaie wis selbeker tot het volgend seizoen in de klas mag laten pronken. De uitslagen van de voorwedstrijden luiden: groep 1: Da CostaschoolCreutz bergschool 17, MoerbergschoolTheo Thijssenschool 8—0, Creutzbergschool A Theo Thijssenschool A 80, Moerberg schoolDa Costaschool 53, Creutzberg schoolMoerberg 80, Da Costaschool Theo Thijssenschool A 62. Groep 2: Theo Thijssenschool BJan Campertschool 62, Prof. v. d. Leeuw- schoolH. Hartschool 08, Creutzberg school B-Theo Thijssenschool 26, Jan CampertschoolH. Hartschool 62, Prof. v. d. LeeuwschoolTheo Thijssenschool B 17, Jan CamperschoolCreutzbergschool 26, Jan CampertschoolProf. v- d. Leeuwschool 80, H. HartschoolCreutz bergschool B 26, Theo Thijssenschool B H. Hartschool 62, Prof. v. d. Leeuw schoolCreutzbergschool 44. Groep 3: Jan LigthartschoolTheo Thijssenschool C 35, Clara Sternschool Insingerschool 35, Theo Thijssenschool CInsingerschool 26, Clara Sternschool Jan Ligthartschool 6—2, Theo Thijssen school CClara Sternschool 08, Jan LigthartschoolInsingerschool 08. Bij de opening dankte de voorzitter van DCIJ, de heer B. Dukel, voor de medewer king van de Velser Sportstichting en de onderwijzers voor het tot stand komen van dit toernooi. Tijdens te Leiden gehouden Trial-meet tussen de junioren van Suomi uit Velsen, Sparta uit Den Haag en Holland-Sportief uit Leiden een atletiekontmoeting dia elk jaar op tweede paasdag wordt gehou den zijn door een aantal Suomi-atleten voortreffelijke resultaten geleverd. Suomi was gehandicapt door het niet kunnen deelnemen van H. v. d. Ree (kogel, discus), K. v. d. Oord en R. Sligting (100- 800 m), Gea Blok 100 m en vèrspringen bij de meisjes. Wim v. d. Werff verbeterde het 13 jaar oude clubrecord van zijn vader op het vèrspringen: 6,46 m (serie: 6,19 m-6,30 m, 6,46 m). Hij sprong 1,75 m hoog en stootte de kogel 10,90 m ver. Lydia v. d. Werff ver beterde het clubrecord vèrspringen meisjes D: 4,32 m. Cees Klugt bracht het 14 jaar oude club record kogelstoten jongens M om zeep: 12,75 m. Een verbetering van maar liefst 1,25 m. Goede prestaties waren er op de 100 m bij de dames: Ilja Laman 13 sec, Tinek® Blok 13,4 sec., Ida Helbers en Mia van Vuuren 13,9 sec. Rob Dekker sprong 6,14 m ver (vorig jaar beste prestatie: 5,30 m). Ton Blank verbeterde het persoonlijk record op de 600 m met 3 seconden: 1 mi nuut 30,2 sec. Eindstand Trialmeet: meisjes:le Sparta 107 pnt, Suomi 70 pnt, Sportief 45 pnt; jongens: 1ste Holland 128 pnt, Sparta 118 pnt, Suomi 80 pnt. Dinsdag Dinsdag werden in IJmuiden 12.000 kis ten vis aangevoerd, waarvan: 977 kisten tong en tarbot, 9 heilbot, 9 griet, 4 tong schar en schartong, 2.820 schol, 75 schar, I.300 haring, 560 makreel, 1.800 schelvis, 970 wijting, 1.560 kabeljauw en gul, 6 leng, 2 haai, 2 ham, 8 poon, 560 koolvis en 1.338 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,502,70, grote tong 5,70 5,54, grootmiddel tong 5,615,46, kleinmid- del tong 6,436,05, kleine tong I 8,65—8,11, kleine tong II 8,758,15, tarbot I 5,805, zalm 5,70. Per 50 kilogram: tarbot IV 200, grote griet 130122, kleine haai 41, kleine griet 72, ham 122, kleine tongschar 90, lommen 3330, kleine koolvis zwart 3320, kleine koolvis wit 3735, kleinmiddel schol 47 42, kleine schol I 4840, kleine schol II 5118, schar 1710,50, poontjes 1712, verse haring 21,4012,50, makreel 42 II,60, grote schelvis 5852, grootmiddel schelvis 5537, kleinmiddel schelvis 46 33, kleine schelvis I 4126, kleine schelvis II 3110, wijting 2110, grote gul 4835, middel gul 3224, kleine gul 2015, Per 125 kilogram: grote kabeljauw 240 92, grote koolvis zwart 8463. grote kool vis wit 10694. grote leng 80 66. In IJmuiden werden din-dag de volgende besommingen, in guldens, gemaakt: KW KW 114—3.900, KW 125—5.190, KW 126— 3.440, KW 226—4.830, KW 225—8.390, KW 124—4.660, KW 217—5.700, KW 29—3.490, KW 90—4.690, KW 128—3.670, KW 145— 5.110, KW 34—5.830, KW 137—3.970, KW 52—2.790, KW 195—4.300, KW 146—10.750, KW 166—4.270, KW 26—4.660, KW 164— 5.470, KW 12—3.870, KW 197—11.470, KW 84—4.790, KW 193—4.120, KW 136—4.510, KW 98—4.220, KW 200—4.890, KW 172— 3.670, KW 148—2.750, KW 190—3.090, KW 94—4.700, KW 103 2.110, KW 131—4.180, KW 113—3.260, KW 162—2.560, KW 91— 2.620, KW 97—2.980, KW 186—3.600, KW 108—3.480, KW 107—3.120, KW 102—1.340, KW 92—2.190, KW 160—3.890, KW 79— 1.590, KW 24—2.900, KW 63—4.190, KW 141—4.180, KW 173 3.590, KW 178—5.290, KW 17—3.870, KW 116—2.710, KW 105— 2.530, KW 213—1.470, KW 57—3.950, KW 156—2.750, IJM 54—4.410, IJM 73—3.930, IJM 46—6.380, IJM 60—1.520, IJM 56— 840, IJM 45—3.100, IJM 64—3.490, IJM 66— 3.370, IJM 7—3.760, IJM 67—3.260. IJM 4— 2.950, IJM 81—2.180, IJM 62—4.070. Aanvoer van woensdag Woensdagmorgen losten 25 vaartuigen ln IJmuiden: 7.590 kisten vis, 6.000 kilogram tong eh 1.850 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1,550 kisten schelvis 789 radio, 640 wijting, 950 gul er, ka! r'iauw. 250 koolvis, 1.150 haring, 550 kleine kistjes 1 1833.770, KW 93—4.280, KW 152—3.550,1 haring, 1.000 makreel, 140 kleine kistjes makreel, 280 schol, 17 tarbot, 13 wolf, 600 roodbaars en 210 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5,10 2,50, tarbot 5,70—4,80, grote tong 5,705,57, grootmiddel tong 5,605,48. kleinmiddel tong 6,386,20, tong I 8,908,63, tong II 8,80—8,52. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120 90, middel kabeljauw 11890, witte kool vis 136120, grote koolvis 9480, middel koolvis 8272, grote leng 8170, grote wolf 100—88. Per tien stuks: grote kabeljauw 14280, middel kabeljauw 6850. Per hoop: vleet 94. Per 50 kilogram: jumbo's 7166, grot® schelvis 5836, middel schelvis 3318, kleinmiddel schelvis 3716, schelvis I 41 15, schelvis II 2815, schelvis III 1510, witte koolvis 4640, koolvis I 3633, kool vis II (wit) 30, koolvis II 2622, gul I 43 38, gul II 3835, gul III 2115, grote en middel schol 4235, kleinmiddel en schol I 6550, schol II 5742, schol III 3317, schar 3110, poon 2717, gestripte wijting 3215, dichte wijting 1210, haring 22 12,50, makreel 23, tarbot 238164. griet 142—130, roodbaars 27—21, ham 132, lom 22, kleine wolf 4437, kleine heilbot 112 100. Schevenlngen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit 600 kriten scbe'.vis, 1 000 radio, 299 v iiting, 309 gul en kabel.<auw, 150 koolvis. 800 haring. 1.200 makreel, 150 varia en 300 stijve kabeljauwen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5