Rassenproblemen in Afrika moeten langs vreedzame weg opgelost worden UW PRIVÉ „MEUBEL RALLY" NAAR WADDINXVEEN FQRMU FORMU FOIRMU DE NIEUWE SK0DA1000 MB f 5450 alles kan met celalniaBr «UITGAAN IN HAARLEM- NABRANDER Boekenhoekje SKODA 1/ ii i n p r i 1/ n n nnirüLLnnn Als het Westen tijdig begrip toont kan wapengeweld vermeden worden3 Vermiste Zwitserse padvinders terecht Raad voor territoriale decentralisatie 1 1000 MB f VRIJDAG 23 APRIL 1965 13 PRESIDENT VAN TANZANIA: Centraal in de Randstad Holland - 3 km van de g rote weg naar Utrecht Rotterdam en Den Haag ligt Waddinxveen. Rij erheen met uw vrouw De simpelste „rally" die u ooit reed met één van de aardigste be stemmingen: de riante showrooms van Formule Meubelen Kastenwanden, slaapkamers, eetkamers, salons. Ingericht door architecten. In normale kamerverhoudingen. Een openbaring I Ook op zaterdag bent u welkom Amsterdammers, attentie! Ook in de hoofdstad is een Formule showroom: Oudeschans 73-77. Voor Brabant en Limburg is onlangs een Formule-showroom geopend in het centrum van Weert, Maaspoort 26 Welkom Zuiderlingen Regeringsdiner modern e'n degelijk royaal én zuinig luxueus én praktisch sportief én veilig SK0DA-DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, telefoon 52301 TENTOONSTELLINGEN TONEEL MUZIEK CABARET DIVERSEN JAZZ President Nyerère van Tanzania heeft gisteren tijdens een hem door de Neder landse regering in Den Haag aangeboden diner als doeleinden van zijn buiten landse politiek genoemd het zich teweer stellen tegen iedere inmenging van buiten, het bevorderen der Afrikaanse eenheid, het werken voor de wereldvrede en het beëindigen van het kolonialisme en racisme. Het is dan ook niet mogelijk voor zijn land onverschillig te staan tegenover de door Zuid-Afrika en door Portugal gevoerde politiek. Hij hoopte dat bevriende landen zouden meewerken om langs vreedzame weg tot een oplossing te komen van deze problemen in Afrika. Blijkt een dergelijke oplossing echter niet mogelijk, dan zal naar de wapens gegrepen moeten worden, zei hij. Het is dan onwaarschijnlijk dat het Westen te hulp komt, een hulp die dan elders gezocht zal worden. Zover is het nog niet en zover behoeft het niet te komen wanneer het Westen tijdig vol doende begrip opbrengt, aldus de president. De tweede dag van het verblijf van pre- j sident Nyerere van Tanzania in ons land was grotendeeld gewijd aan een bezoek aan Eindhoven, waar hij de gast was van de N.V. Philips en van het gemeentebe stuur. Daarbij kreeg de president gele genheid zich een idee te vormen van de ultramoderne fabricage van radioappara- ten, maar ook van de manier waarop ge pensioneerden zich fit houden in de werk plaats „Sterk door Werk", welke enige ja ren geleden op instigatie van prof. ir. F. M. Roeterink tot stand is gekomen. In de fabrieksgebouwen werd president Nyerère de fabricage van electronische apparaten getoond. Ir. F. J. Philips bood zijn gast een röntgenapparaat aan als een bijdrage voor de bevordering der volksge zondheid in Tanzania. Ook de leden van het presidentiële gezelschap ontvingen een geschenk. Advertentie Des middags reed president Nyerère begeleid door burgemeester Witte, naar de werkplaats voor gepensioneerden Sterk door Werk", waarna een autorit door de stad werd gemaakt. Vervolgens werd de president officieel ontvangen in de raadszaal, waar de president een in leer gebonden fotoboek van Eindhoven en een glasservies aanbood. President Nyerère keerde hierna naar Den Haag terug. De ambassadeur van Tanzania, de heer C. Pastor Ngaiza, hield in kasteel Oud-Wassenaar een ontvangst voor vertegenwoordigers van het bedrijfs leven. De receptie werd ook bezocht door vice-premier mr. B. W. Biesheuvel, de minister zonder portefeuille, mr. Th. H. Bot, en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp. Voorts waren er mr. F. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer, mr. G. van Hall, burgemeester van Amsterdam en mr. W. J. Geertsema, burgemeester van Wassenaar. FORMULE meubelen...., een KEMPKES product. BRISTEN (Reuter) De acht Zwitser se padvinders die sinds vorige week wer den vermist zijn donderdag door een red- dingploeg aangetroffen in een schuilhut op 2350 meter hoogte in de Etzlipas na bij Bristen, in oost-Zwitserland. De uit zes leden bestaande reddingploeg was per helikopter naar de pas gebracht en op ongeveer zeven kilometer van de hut neergezet. Door twee meter hoge sneeuw baanden zij zich een weg naar de hut en troffen daar de vermisten zes jongens en twee meisjes in blakende welstand aan. Het gezelschap zal in de hut blijven tot het weer opklaart, waarna de terugreis per helikopter zal worden ge maakt. Om kwart over acht begon in hotel De Witte Brug een diner dat door de Neder landse regering werd aangeboden. Minis ter-president mr. Cals verwelkomde pre sident Nyerère namens de Nederlandse re gering. Hij vergeleek de rol, die dr. Nye rère bij het onafhankelijk worden van zijn land heeft gespeeld met die van Willem van Oranje en sprak de hoop uit dat hij met een voldaan gevoel van zijn bezoek aan ons land naar Tanzania zal terugkeren. President Nyerère zei in zijn dankwoord dat de ontwikkeling van de welvaart in zijn land de hoogste voorrang heeft. On danks grote inspanningen van eigen volk en hulp van buiten wordt echter pas in 1980 een verdubbeling van het inkomen per hoofd verwacht. Dit bedraagt thans ongeveer twee honderd gulden per jaar. Ondanks de bestaande moeilijkheden met de voedselvoorziening, de huisvesting, het onderwijs en de gezondheidszorg in Tan. zania echter niet bereid de pas verwor ven vrijheid te verkopen. De Raad voor de Territoriale Decentra lisatie, ingesteld bij de wet van 25 juni 1964, is door de minister van Buitenlandse Zaken geïnstalleerd. In zijn installatierede herinnerde minis ter Smallenbroek eraan, dat de directe aanleiding voor de totstandkoming van de ze wet gevormd werd door een suggestie in het rapport van de in 1964 ingestelde Commissie Territeriale Decentralisatie. Deze sprak als haar oordeel uit, dat zij een reële taak aanwezig zag voor een vast col lege, bestaande uit vertegenwoordigers van de centrale overheid en van de lage re organen. Dit college zou de daarvoor in aanmerking komende wetsontwerpen, vóór zij bij de Staten-Generaal aanhangig worden gemaakt bezien vanuit de gezichts hoek van de territoriale decentralisatie. In zijn antwoord zei de voorzitter van de raad, mr. H. W. Bloemers, Commissa ris der Koningin in de provincie Gelder land, dat hij zich niet kon onttrekken aan de indruk, dat het beginsel van de terri toriale decentralisatie door velen meer er varen wordt als een algemeen vaag gevoe len, dan als een indringend, ons staatkun dig handelen bepalend, richtsnoer. De sterk doorgevoerde specialisatie in ons openbaar bestuur werkt dit in de hand. MOLT'S GEÏLLUSTREERDE WE RELDGESCHIEDENIS door J. Moer man (voortgezet door dr. G. Pikkemaat), 4de druk. (Uitg. Van Holkema en Waren- dorf, 517 pag., geïll.) 14,90. Een levendig, vlot geschreven feitelijk geschiedverhaal, dat vooral de staat kundige en militaire gebeurtenissen aan eenrijgt. In zijn soort een zeer aan vaardbaar werk, waarbij de auteur zich op verbluffende wijze gekweten heeft van zijn moeilijke opgave in zulk een kort bestek het verhaal-in-hoofdpunten te geven van het naspeurbare menselijke leven op aarde. Hij moest daarbij voor- bijgaan aan het schetsen van de voor naamste geestelijke en politieke stro mingen en kon slechts hier en daar even raken aan de cultuurscheppende activiteiten van de mens. Zulk een werkwijze heeft zijn grote bezwaren. Een gemis, bijvoorbeeld, vin. den wij het ontbreken van enkele zin nen waarin iets wordt onthuld over de doelstellingen van het socialisme, het fascisme, het nationaal-socialisme om maar enkele stromingen te noemen. Wat vreemd is het ook dat wel de naam van de Nederlandse industrieel Van Marken wordt genoemd, maar dat Marx en En gels niet de moeite van het vermelden waard zijn gevonden. Een boek dat noodzakelijkerwijze de nodige hiaten heeft, maar dat zeker in veel gevallen voorziet in een behoefte. J. W. L. Advertentie EEM VEILIGE KEUZE Nu de nieuwe regering tot stand is ge komen richt de aandacht zich meer op een .nabrander", het probleem van de vervul ling van het fractie-leiderschap bij de VVD. DE STEM heeft het een en ander over deze zaak verteld. Het r.k. dagblad voor Brabant en Zeeland zei, dat de heer C. A. Kammeraad uit Middelburg, die mr. Toxo- peus in de fractie is opgevolgd, zijn Kamerzetel aan deze laatste wil verkopen voor 40.000, welk bedrag uit de partijkas zou moeten worden betaald. Dit schreef het blad onder meer: „De heer Kammeraad is volgens de VVD de eerst aangewezene om plaats te maken voor mr. Toxopeus. De heer Kam meraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noordzee land, lid van de Provinciale Staten en lid van de gemeenteraad van Middelburg, is na de verkiezingen in '63 Tweede-Kamer lid geworden. Hij kreeg toen de zetel die was opengevallen doordat VVD-lijstaan- voerder mr. Toxopeus minis ter van bin nenlandse zaken werd in het kabinet- Marijnen. Toen de heer Kammeraad in de lands- politiek stapte deed hij zijn bedrijf een graanmaalderij van de hand. Dat be tekende voor hem een derving van inkom sten. Deze inkomstenvermindering werd echter weer gecompenseerd door de scha deloosstelling van f 20.000 per jaar die hij als Kamerlid ontving. Het standpunt van de heer Kammeraad schijnt nu te zijn: Terwïlle van de VVD heb ik mijn bedrijf aan de kant gedaan. Ik had gerekend op een Kamerlidmaat schap van vier jaar. Dat zou vier maal f 20.000 is f 80.000 hebben opgebracht. De helft daarvan heb ik gekregen. Als ik nu weg moet, hoort de VVD mij de resterende f 40.000 te betalen." Fractievoorzitter Geertsema noemde dit van A tot Z gelogen, de heer Kammeraad zei zelf dat er geen woord van waar was. In de VOLKSKRANT schrijft Wandel- ganger, dat de liberale pers in de acties voor mr. Toxopeus als VVD-leider alle remmen heeft losgegooid. Als voorbeeld geeft hij een citaat uit HET VADER LAND: „Voor de VVD-fractie zou het geen groot verlies zijn als zij het voortaan zonder de heer Kammeraad moest doen. Men-heeft van hem als Kamerlid bitter weinig ge merkt. Zelf beschouwt hij het als prestige verlies indien hij thans zijn Kamerzetel ter beschikking zou stellen. Een ander ar gument van hem is, dat hij zijn graan- malerij in Middelburg heeft verkocht om dat hij de leiding van dit bedrijf niet kon combineren met het Kamerlidmaatschap. Bovendien meent hij, dat mr. Portheine uit Leiden eerder in aanmerking komt om het veld te ruimen, omdat deze bij de jongste verkiezingen de achttiende plaats op de kandidatenlijst innam, terwijl hijzelf nummer zeventien was. „In de VVD- fractie wil men echter niet graag mr. Portheine, die men als een waardevol Kamerlid beschouwt, missen." En het ALGEMEEN HANDELSBLAD vindt dat „de liberale fractie, nu het kabi net ook niet bepaald uit lichtgewichten be staat, best een paar leden van zwaar kali ber kan gebruiken." Advertentie Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Tentoonstelling van beelden, schilderijen en grafiek van de Limburgse kunste naar Géne Eggen. Tot 26 april. Perma nent!- expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (Kamperlaan): K.Z.O.D.- groepsexpositie. Werk van Nel Bakema, Els Boven, Mies Deinum, Jan van Geem, Jos Hoogwout, Gerard Huysser, Roelof Klein, Kees Lans, Miek Otto, Michel van Overbeeke, Josef Santen, Freek Souwer en Leo de Winter. (Tot en met 24 mei, dagelijks van 10-5 uur, zondags van 2-5 u.). In 't Goede Uur, Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein: In de maand april tekeningen van Oey Tjeng Sit (dagelijks 10-18 u. en 20-24 u.). Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10-17 u., zon en feestdagen 13-17 u. Avondopenstel ling tot en met 16 mei, dagelijks van 20.30-22.30 uur). Prentenkabinet: Expo sitie van poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter (tot en met 13 juni). Vishal, Grote Markt: Van 31 maart t./m. 28 april werken van Kees Verwey, Mari Andriessen, H. F. Boot, Jan van Borssum Buisman, Johan Buning, Anneke Höfte, Theo Mulder, Charlotte van Pallandt, Coba Ritsema e.a. Dagelijks van 10-17 u„ zondag van 13-17 u. Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over. zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.; zondags van 10 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16 Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u„ de eerste zon dag van de maand 13-17 u.). Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. (Zaterdag 14-17 u. of na afspraak, telefoon 43644). Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103 Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. De Waag, Damstraat (hoek Spaarne) Expositie van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots (tot en met 26 april, dagelijks van 2 tot 5 uur). Wandelgangen Stadsschouwburg: In de maand april exposeert de Heemsteedse tekenaar Piet Wiegman. Zaterdag 24 april, Stadsschouwburg, 20 u.: De Haagse Comedie met „Candida" van Shaw. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Lies Franken, Ingeborg Elzevier, Bob de Lan ge, Pim Dikkers, Jules Royaards en Wim van Rooy. Zondag 25 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie met „De methode Ribadier" van Feydeau. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Do van Stek, Anne-Wil Blankers, Bob de Lange, Bas ten Baten burg, Carl van der Plas en Gaston van Erven. Maandag 26 april, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Omzien in wrok" van Osborne. Regie: Hans Bos winkel. M.m.v. Petra Laseur, Hetty Ver hoogt, Lo van Hensbergen, Hans Bos winkel, Cor Witschge. Dinsdag 27 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Pasen" en ,,De Sterkste" van Strindberg. Regie: Elise Hoomans. M.m.v. Loudi Nijhoff, Mia Goossen, Elise Hoomans, Martine Crefcoeur, Hans Tiemeijer, Hans Croiset en Joop Keesmaat. Donderdag 29 april. Stadsschouwburg. 20 uur: Nieuw P- sessie" van Philip Levene. Regie: Lue Lutz. M.m.v. Ida .ous, v. Thera Verheugen, Steye van Branden berg e.v.a. Donderdag 29 april, Minerva Theater, 20.15 uur: Werkgroep Nederlands Toneel met de éénakters „De Beer" van Tsjechov en „Als een Phoenix" van Christopher Fry. (Onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring). Vrijdag 23 april, Concertgebouw, 20 uur: Symphonie-orkest Haerlem o.l.v. Mari- nus Adam met als solist de pianist Al- win Bar. Programma: Mendelssohn, Si belius, Chopin (pianoconcert in E kl. t.) en Bizet. Maandag 26 april, Minerva Theater, 20 u.: Zandvoortse Operette Vereniging met „Christel, de houtvestersdochter". Dinsdag 27 april, Minerva Theater, 20 uur: Z.O.V. (zie 26 april). Dinsdag 27 april, Grote of St. Bavokerk, 20 uur: orgelbespeling door Klaas Bolt. Woensdag 28 april. Stadsschouwburg, 20 u.: Johez Operette Vereniging met ..Maske im Blau". Donderdag 29 april, Concertgebouw (Tuin- zaal), 20 uur: Concert door het Vrouwen koor Z.I.G.E.A. o.l.Vv Olga Ongena, m.m.v. Victor Bouguenon (cello) en Alex van Amerongen (piano). Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat): donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag, aanvang acht uur: Het cabaret Jaap van de Merwe met de Pools-Tartaarse chan- sonnière Bozena, de Parijse fantaisiste Robert-Robert en de Nederlandse lied jeszangers Frits Lambrechts en Dick Poons. Als gasten treden incidenteel op Rinus Ferdinandusse, de accordeonist Harry Mooten, de legerpredikant „N.N.", de karikaturist Frits Behrendt en „Drs. P.". Vrijdag 23 april, Concertgebouw, 20 uur Films over o.a. Marokko en nationale parken van Noord-West Amerika (Kon Ver. Oost en West). Vrijdag 23 april, café-restaurant Oud Berg en Dal, Bennebroek, 20 uur: Henri van Leeuwen spreekt over „Zwerver in Parijs". (Culturele Kring Bennebroek). Vrijdag 23 april, café-restaurant Brink mann, Grote Markt, 20.15 u.: Mejuffrouw dr. G. H. Kurtz over „Het archiefwezen in het algemeen en het Haarlemse ge meentearchief in het bijzonder". (Ned Genealogische Vereniging). Vrijdag 23 april, Hildebrandzaal, Smede straat, 20 uur: Slotavond Jong Haarlem vooruit! Zaterdag 24 april, Hildebrandzaal, Smede- straat, 20 uur: Slotavond Jong Haarlem vooruit! (Laatste avond). Zaterdag 24 april, café-restaurant Brink- mann, Grote Markt, 20 u-: Jongerenclub De Twintigers. M.m.v. The Wanderers (V olksuniversiteit) Maandag 26 april, Kennemerlyceum, 20 u. De heer A. de Looze spreekt over Kame roen. (Buurtvereniging Overveen). Woensdag 28 april, Lange Veerstraat 16 20 uur: De heer C. Hoek spreekt over „De ontwikkeling van het middeleeuwse kasteel in Nederland". (Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland). Hotel Bouwes, Zandvoort: In de week einden muziek met internationaal ca baret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 uur: Iede re zondag dansen op muziek van The Sunbeams. Zaterdag 24 april, jazz-sociëteit Ekestos Stationsplein 2, 20 u.: Rob Hoeke Boogie Woogie Kwartet met Rob Hoeke (piano) Wim Bitter (gitaar), Kees Kuypers (bas gitaar) en Paul Hoeke (drums). Zondag 25 april, jazz-sociëteit Ekestos, Sta tionsplein 2, 20 uur: Kwartet The Deals Beat met Rob Boot (zang), Albert Lot (basgitaar), Kees Siekerman (slaggitaar) en Rink van Santen (drums). Er moeten er dus een paar weg: „Toch zhl het hun, naar wij hopen, dui delijk zijn, dat partijbelangen zwaarder moeten wegen dan persoonlijke ambities Onverkwikkelijk WANDELGANGER oordeelt: „Het is allemaal nogal onverkwikkelijk geschrijf. Het zou de liberale pers gesierd hebben wanneer zij de heren Geertsema en Kammeraad gekraakt had toen het nog uitsluitend om de beoordeling van hun be leid ging. Er is voldoende gelegenheid toe geweest, maar we hebben er nooit iets van gemerkt. Integendeel, voor de lezers van de liberale kranten leek het alsof de VVD-fractie uitsluitend uit engelachtige supermensen bestond. Dit beeld wordt pas verscheurd nu Witteveen en Toxopeus in de Kamer moeten. Nu moeten ineens de kleine mannetjes die zich niet verdedigen kunnen, aan de schandpaal: de jongens, die zo dom waren hun bedrijf te verkopen om de liberale beginselen te kunnen dienen. Niet Haya van Someren moet weg, niet Geertsema zelf. Neen, meneer Kammeraad. Hij is het volgend slachtoffer, dat wordt gegooid naast de weg van het opportunisme, die het Nederlandse liberalisme gaat. Stikker, Visser, Korthals en reeksen anderen zijn hem voorgegaan. Maar strales bij de ver kiezingen zullen we het toch weer horen: de VVD, dat is de partij van het recht, van de vrijheid, van het humanisme en van de menselijke waardigheid. Net Rusland In „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" liet men de heer Kammeraad zeg gen, dat hij het jammer vindt er uit te moeten „Al die tijd, dat ik in de Kamer heb gezeten, wist niemand van me af, maar nu ben ik bekend, en dan wil ik niet in de vergetelheid terugzakken. Het lijkt Rus land wel. Marijnen boft, die KVP-fractie is zo groot, daar gaat altijd wel iemand dood. En dat ik nu juist de VVD heb uit gekozen, omdat ze zo vaak leiders weg doen.' Kon ik nu weten, dat ze nu van onder af zouden beginnen?" Als mensen Het VRIJE VOLK vindt dat er in enkele kranten niet bij name genoemd -barre en boze berichten zijn verschenen over de heer Kammeraad. De VVD is terecht, dunkt ons zeer verontwaardigd over deze berichten; de heer Kammeraad wellicht het meest. De juiste gang van zaken is als volgt: De kamerfractie van de VVD wil mr. Toxopeus weer graag in haar midden heb ben en hem ook met het voorzitterschap van de fractie belasten. Mr. Geertsema heeft onmiddellijk en geheel uit eigen be weging aangeboden daartoe van zijn voor- zittersstoel op te staan. Zijn redenering: Ik heb me altijd slechts beschouwd als waarnemend fractievoorzitter Toxopeus." Voor de terugkeer van mr. Toxopeus zal evenwel een zittend kamerlid moeten be danken een beslissing, waarbij persoon lijke belangen en gevoelens zeker niet ver onachtzaamd mogen worden. Op voorstel van mr. Geertsema heeft de tweede voorzitter van de VVD-fractie de heer R. Zegering Hadders zich belast met de voorbereiding van mr. Toxopeus' terug keer. Hij vertelde ons daarover: „Wij zijn net te mensen. Wij willen deze zaak prettig regelen. Dat wil ook mr. Toxopeus, die stellig niet terug zou willen komen als iemand tegen zijn zin voor hem plaats zou moeten maken. De naam van de heer Kammeraad is in publikaties opgedoken omdat hij in de Kamer kwam toen mr. Toxopeus minister werd, zoals de heer Portheine kwam voor prof. Witteveen. Maar het is helemaal niet gezegd, dat- ons fractieberaad tot de conclusie zal lei den dat de heer Kammeraad nu moet op staan. Bedenk maar eens, dat van enkele van onze fractieleden al bekend is, dat zij na de volgende verkiezingen niet meer in de Kamer willen terugkeren. Wij hebben besloten, dat wij vrijdag met elkaar om de tafel gaan zitten met de heer Toxopeus in ons midden. Dan komt ook de vraag aan de orde wat het ge schiktste moment voor diens terugkeer zal zijn. Er zijn namelijk drie mogelijkheden: hij komt direct terug en wordt direct fractie voorzitter; hij komt direct terug en wordt pas op een later ogenblik fractievoorzitter; hij komt later terug en wordt dan pas fractievoorzitter. Wij moeten ons dus ook afvragen of het wel wenselijk is, dat een oud-minister on middellijk in de Kamer optreedt als de belangrijkste woordvoerder van onze frac tie. Maar bovenal: wij moeten de zaak voor alle betrokkenen prettig regelen. Het gaat om ménsen Vandaag valt dus de beslissing. Terwijl we daarop wachten nog wat andere onder werpen. Tegen de achtergrond van een echt Hollands pierement toont de dochter van de Nederlandse ambassadeur in Frankrijk, baron Bentinck van Schoonbeten, een manteltje van Hol landse bodem. Zij was een van de mannequins, die woensdagavond in de Nederlandse ambassade in Parijs, een collectie van vaderlandse creaties showde. Fijnproever In de TELEGRAAF geeft Leonhard Hui- zinga een voorbeeld van een hoogcultureel programma, zoals dr. Vondeling dat zo graag op de TV ziet: HET HILVERSUMS SYMFONIEORKEST. Gebouw voor politieke Kunsten en We tenschappen te 's-Gravenhage. EERSTE FIJNPROEVERSCONCERT Dirigent JO CALS Solist A. Vondeling. Wolfgang Amadeus Krozart 1906-1967, Ouverture „De TV ov erf luit" Ludwig von Beethebben 1902-1967, Opus O Concert voor piano en orkest in D grote scherts, Opus-1, Adagio radiota, Andante molto varate, Scherzo formazione, Finale antirivoluzionata. PAUZE. Igor Hofstrakowitsj 1901-1967, Verolme Suite, in D ividend. Opus 25 °/o, Valse des florins, Salaire pathétique, Lac des cen times, Clair de tantième. Spijtoptant Een uitspraak van Gerda Brautigam in het radioforum „Bij nader inzien." „Voor mij is de KVP de spijtoptant van 1963, omdat zij toen voor samenwerking met de VVD koos." Een grappige verschrijving in het weer bericht van het ALGEMEEN HANDELS BLAD: Zondag opklaringen maar koude westen winst.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13