Het uitleveringsrecht zal worden gemoderniseerd AGENDA J leuwvoor Nederland! pantalons Staking in de strokarton breidt zich uit Kort en bondig BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Oude wet uit 1876 wordt vervangen TRESLONG-HILLEGOM Moordaanslag in donker Den Haag Eén inbraak per nacht Miljoenen guldens schade bij twee fabrieksbranden Opklaringen met lanoline VRIJDAG 23 APRIL 1965 Smartegeld Haarlem Velsen-IJ muiden Europese mode met Franse elegance; modieuze, plooi- vaste Eural Tergal pantalons. J. G. Bresser geridderd Twee weken voor „bevrijdster" VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. zonwering 't binnenhuis Nieuw Beverwijk - WMM. ca vergeten, beetje Advertentie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Ter vervanging van de thans nog geldende Uitleveringswet, die uit 1876 dateert, is bij de Tweede Kamer een ontwerp voor een nieuwe Uitleveringswet ingediend. Het is voor bereid onder verantwoordelijkheid van de ministers Scholten en Luns. Hoewel mr. Scholten als minister van Justitie is vervangen door prof. Samkalden, staat zijn naam nog onder de memorie van toelichting. Het wetsontwerp regelt de voorwaarden, die voor uitlevering zullen gelden en de procedure, die bij uitleve ring behoort te worden gevolgd. Volgens het ontwerp kan uitlevering aan een vreemde staat alleen geschieden op grond van een verdrag. Nederlanders wor den niet uitgeleverd. Een vreemdeling kan slechts worden uitgeleverd voor feiten, waarop zowel naar het recht van de ver zoekende staat als naar Nederlands recht tenminste een jaar vrijheidsstraf staat. Wanneer reeds een veroordeling is uitge sproken, moet tenminste een straf van vier maanden zijn opgelegd. Deze minima gel den niet in Benelux-verband. Op deze regels kunnen uitzonderingen ge maakt worden, wanneer er reëel gevaar voor toepassing van de doodstraf bestaat, Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 wanneer de uitlevering onverenigbaar is met het rechtsbeginsel dat niemand voor de tweede keer berecht mag worden voor hetzelfde feit, of met de Nederlandse strafrechtelijke bepalingen over verjaring, en voorts indien er gegronde vrees be staat, dat de vervolgde na uitlevering ook I in moeilijkheden komt wegens zijn gods dienstige of politieke overtuiging, of we gens de nationaliteit, het ras of de bevol- kingsgroep waartoe hij behoort. In gevallen, waarin het gaat om bepaal- I de delicten (politieke, zuiver militaire en fiscale) wordt alleen uitgeleverd voorzover de bevoegdheid daartoe uitdrukkelijk bij verdrag is geregeld. Uitlevering geschiedt onder het algemene beding, dat de uit geleverde in het verzoekende land alleen zal worden vervolgd voor het feit, waar voor hij is uitgeleverd en niet voor ande re feiten, die hij vóór de uitlevering heeft begaan. De minister van Justitie behoudt de be- I voegdheid te beslissen op een verzoek tot uitlevering. In tegenstelling tot de huidige praktijk zal onder de nieuwe regeling ech ter eerst de rechter hebben te beslissen over de toelaatbaarheid van de uitlevering. Een verkorte uitleveringsprocedure is mo- I gelijk, indien de betrokkene met zijn uit- levering instemt. In het ontwerp is de mogelijkheid ge opend dat in gevallen, waarin de rechter de uitlevering ontoelaatbaar verklaart, aan de betrokkene een geldelijke tegemoetko- ming kan worden verleend in de schade, die hij ten gevolge van de vrijheidsbene- ming heeft geleden. In samenhang met dit ontwerp-Uitleve- I ringswet is ingediend een aanvulling van het Wetboek van Strafvordering, welke de zo genoemde kleine rechtshulp door Ne- derlandse organen ten behoeve van buiten landse gerechtelijke of politiële instanties I regelt. Voorts is ingediend een wetsont- werp tot goedkeuring van 't Europees uit leveringsverdrag (Parijs 1957), het Euro-1 pese rechthulpverdrag (Brussel 1962). Het Europese uitleveringsverdrag bevat een uitleveringsregeling, die op enkele uitzon- deringen na bindend is voor de verdrag sluitende partijen. Bij het van kracht wor- I den van het verdrag voor Nederland zul len de bestaande uitleveringsverdragen met de andere landen van Europa, die het verdrag reeds hebben bekrachtigd, verval len. Het ingediende ontwerp-Uitleverings- wet is aangepast aan de Europese verdra- gen. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Symfonie-orkest Haerlem o.l.v. Marinus Adam. Solist: Alwin Bar (piano). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Candida" van G. B. Shaw. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Lies Franken, Bob de Lange e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gek ke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag 14, 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hong Kong", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De bruid is niet van gisteren", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell', a.l.; vandaag 20.15 u. en zater dag 19 en 21.15 u.: „De zeven hoofdzon den", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „De jongen uit het wilde westen", a.l.; 14, 19 en 21.30 u.: „De trein", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul van Venetië", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De Robinsons", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met de ca melia's", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen van J. van der Gaag en W. Piersma. Tot 24 april. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Tot 26 april: tentoon stelling van beelden, schilderijen en gra fiek van Géne Eggen. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- •n zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Tot 27 april: Expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks geopend van 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van vandaag tot en met zondag van 20-01 u.: Cabaret Jaap van der Merwe m.m.v. Bo- zena, Robert-Robert, Frits Lambrechts, Dick Poons, e.a. VRIJDAG 23 APRIL City, 20 u.: „Blanke Venus in het oer woud". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het dagboek van een gek", door Toneelgroep Studio voor de Velser Kunstkring. Patronaatsgebouw, 20 u.: Concert door IJmuider Harmonie. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: P.v.d.A.- bijeenkomst; C. Egas, lid Tweede Kamer, spreekt over afgetreden en nieuwe kabinet. ZATERDAG 24 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Blanke Venus in het oerwoud êüral HAARLEM - Anegang 44a NOORDWIJK A/Z. - Vuurtorenplein 35 ZANDVOORT - Kerkplein 3 Concertmeester C oncertgebouw-Orkest Tot ridder in de orde van Oranje Nas- sau is benoemd de heer J. G. Bresser Stadsschouwburg, 20 u.: „Hogeschool der I (Amsterdam), eerste concertmeester van onderwereld". het Concertgebouw-Orkest te Amsterdam. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: De bij deze onderscheiding behorende Concert IJmuider Harmonie. versierselen zijn de heer Bresser, die de Hotel Royal, Kennemerlaan, IJmuiden, pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt van 15 tot 17 u.: Receptie ter gelegenheid gisteravond uitgereikt in de Kleine Zaal van 50-jarig bestaan N.V.V.-bestuurders- van het Concertgebouw door mr. H. J. bond IJmuiden. Reinink, directeur-generaal voor de Kun- Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel sten en voor Buitenlandse Culturele Be- Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 trekkingen van het ministerie voor Cul tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ituur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; I filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. In Den Haag is een 45-jarige man, die volgens de politie als souteneur bekend staat, even na middernacht het slachtoffer geworden van een moordaanslag. Op de hoek van de Geleenstraat en de Wetering kade in de donkere buurt van Den Haag werd op hem geschoten. De kogel raakte hem in zijn nek, drong door de hals heen en doorboorde vervolgens de voorruit van een personenauto, waarvan de bestuurder juist was uitgestapt. De dader, die volgens getuigen een klei ne man was die een lichte regenjas droeg, kon niet worden aangehouden. Zijn slacht offer was nog in staat om luidkeels te roe pen: „Houd de moordenaar!" en „Bel de G.GD., want ik bloed dood!" De getroffene geldt in zijn kringen als een vermogend man. Enkele maanden ge leden kwam hij in het nieuws toen hij in Gretna Green in Schotland trouwde met een minderjarig Haags meisje. Haar va der wilde geen toestemming voor het hu welijk geven, tenzij haar toekomstige echt genoot hem 10.000 betaalde. De getroffene kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld naar huis terugkeren. De kogel was aan de linkerkant in zijn nek gedrongen, kwam in zijn mond en doorboorde zijn linkerwang. Tegenover de recherche heeft hij verklaard, niet te weten wie de aanslag pleegde. „Wij zijn het wachten moe. Als we nu de fabriek weer in gaan dan is er maan dag nog geen arbeidsovereenkomst," w de mening van honderden stro-kartonar beiders in Oude Pekela toen ze gisteren morgen door het afdelingsbestuur van de algemene bedrjjfscentrale (ABC) er in kennis van werden gesteld dat de bonden niet achter de staking wilden gaan staan en ze tegelijkertijd werden geadviseerd om met de volgende ploeg naar de fabrie ken te gaan. Meer dan 500 arbeiders waren er teza men gekomen om te luisteren naar de woorden van afdelingsvoorzitter K. Orsel. Hij kon echter niet meer doen dan mee delen dat het wachten is op het resultaat van de bedrijfsconferentie maandag in Groningen. Het bleek dat velen van de stakers geen genoegen namen met de uit eenzetting en nadat het afdelingsbestuur de zaal had verlaten bleven er nog velen bijeen. Toen viel het besluit zeker tot vandaag door te staken. Een 25-jarige Amsterdamse vrouw heeft twee keer minderjarigen die in de Rek- kense inrichtingen waren ondergebracht, onttrokken aan het over hen gestelde ge zag. Voor de eerste keer, dat zij dit feit pleegde had zij op 9 november een voor waardelijke gevangenisstraf gekregen. Op 18 januari was zij met de man van wie zij niet gescheiden is, een 48-jarige meu belmaker, en een 40-jarige pompbediende naar de Rekkense inrichtingen gereden om haar twintigjarige zuster te „bevrij den". Toen het gezelschap bij de inrichting kwam bleek ook een vriendin van dit meisje mee te willen. Dat gebeurde. On derweg naar de hoofdstad werd het vijftal echter aangehouden. De politierechter in Amsterdam heeft de vrouw nu veroordeeld tot twee weken, haar ex-man tot vijf dagen en de pomp bediende tot twee weken voorwaardelijk. Advertentie Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een leeftijd 17 tot en met 21 jaar. ULO-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen. Vrij vervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal u gaarne alle inlichtingen verstrekken. LEIDSEVAART 396 - HAARLEM - TELEFOON 18460 Een 22-jarige jongeman in Rotterdam, die op 7 maart uit de gevangenis werd ontslagen en die precies een maand la ter op heterdaad werd betrapt bij een po ging tot inbraak in een bonthandel heeft de recherche verteld dat hij tijdens deze maand van vrijheid dertig inbraken in Rotterdam en omgeving had gepleegd, hetgeen op een gemiddelde van één in braak per nacht neerkomt. De totale buit bedroeg ongeveer 10.000.-, die hij sa men met vrienden en vriendinnen geheel opmaakte in café's. Hij bekende inbra ken in drie winkels, waarbij hij 4.000.- wegnam. Een bezoek aan een bar lever de hem 1300 op. Voorts stal hij geld en goederen uit andere winkels en café's. Uit een woonhuis verdwenen door zijn toedoen sieraden ter waarde van 700.- en uit een textielwinkel twintig suèdejasjes. De brandweerkorpsen van Koog aan de Zaan en Zaandijk wisten gistermiddag te voorkomen dat de wasfabriek Jonk N.V. aan de Wezelstraat in Koog aan de Zaan voor de tweede keer in enkele jaren tijds tot de grond toe afbrandde. De zuidkant van het fabriekspand, waarin de raffina derij is ondergebracht, brandde geheel uit, maar de verdere fabrieksafdelingen kon den behouden blijven. De schade wordt op ongeveer 150.000.gulden geschat. Tijdens werkzaamheden met een snij brander waren vonken in de wassilo van de raffinaderij geraakt. In de silo was on geveer vijftig ton was opgeslagen. De raf finaderij stond in een ommezien in lichter laaie. In Halsteren heeft een brand in het be drijf van de Zuid-Nederlandse Metaalwa- renfabriek Plametha een schade van naar schatting twee miljoen gulden aangericht. De brand ontstond in een lakcabine, waar in bussen met zeer brandbare verf ston den. Twee produktiehallen, elk met een vloeroppervlak van 2500 vierkante meter werden met de daarin opgestelde kostbare produktiemachines door het vuur vernield. De brandweren van Halsteren en Ber gen op Zoom, wisten de opslagplaatsen voor de emballage te behouden. Nieuwe burgemeesters. De heer E. J. M. Kolfschoten (K.V.P.) is met ingang van 16 mei benoemd tot burgemeester van de gemeente Leidschendam. Tegelijker tijd is hem eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Alke made, van welke gemeente hij sinds 16 mei 1954 burgemeester is geweest. Tot burgemeester van Oterleek is benoemd de heer S. Schagen te Beemster. De heer Schagen, die 58 jaar is, is wethouder van Beemster. Hij is Nederlands Hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. Jongen verdronken. De elfjarige René van Loenen uit Alblasserdam is spelender wijs in het water van de Noord in zijn woonplaats gevallen en verdronken. Vertraging b(j Gouda. De verkeersgroep van de rijkspolitie waarschuwt dat er op het ogenblik flinke files ontstaan op de rijkswegen Rotterdam-Gouda (rijks weg 3) en Den HaagUtrecht (rijksweg 12). Dit is het gevolg van werkzaam heden aan de brug over de Gouwe, waarvan het wegdek wordt vernieuwd. In verband hiermee wordt ter plaatse het verkeer over één rijbaan geleid en met verkeerslichten geregeld. Er doen zich vertragingen voor van een half uur. De stagnatie zal duren tot pinksteren. Advertentie sunway en luxaflex vrijblijvend prijsopgaaf julianapark 58-62 tel. 54530 - 57713 Advertentie ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT Lodaline groen ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT „Wa- VRIJDAG 23 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: renhuis op stelten". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Gevechts- klaar". W.B. Theater, 20 u.: „Met het pistool in de vuist". Galerie Boumans: Expositie werken van de Haarlemse Schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. De Opgang", 20 u.: Jaarvergadering federatie Beverwijk van de P.v.d.A. „Promenade", Meerstraat: Lezing door H. B. Boumeester uit Amsterdam voor de Aquariumvereniging. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger, straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 220 Behoedzaam opende Bram een deur. 14 tot 21 u Met de professor liep hij door een lange Meerestein, openbare leeszaal geopend gang' ,dle, al ^n verlaten was als de van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van !ferfcp,aats' waar zi* >uist door waren ®e" 19 tot 21 u. 1 Komen ZATERDAG 24 APRIL p Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wa- Een ^rsend en zoemend geluid trok „r, óo on TT..™-'! zijn aandacht. Hoewel Tutu het allemaal "Kyenasvan\bedenkem angstig ging vinden, stapte een wereldstad Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Gevechts- klaar". W.B. Theater, 20 u.: „Met het pistool in de vuist". Gebouw K.S.A., 20 u.: Dansavond A.B.C.- sociëteit. De Opgang", 14.30 u.: Receptie ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan Christe lijk Jongeren Verbond „IJmond-Noord". Galerie Boumans: Expositie werken van Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Plantage, eerste openbare uloschool: Ex positie handenarbeid, vrije expressie en handwerken van alle Beverwijkse open bare scholen, van 14 tot 17 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterw(jk, openbare leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. Bram zonder bedenken voort. De anderen moesten hem wel volgen. „Pas d'rrr op" kraste Tutu nog, toen Bram ergens een deur opende, maar de zeeman luisterde niet. Het geluid van ra telende en steunende machines was eens klaps veel duidelijker geworden. Nieuws gierig keek Bram om het hoekje van de deur. Wat hij zag verschilde wel heel veel van de werkplaats van de beeldhouwers. Hier waren alleen maar machines aan het werk, en die maakten uit bakken vol wol kenmassa niets anders dan wolken in de zelfde vorm. Vierkant of rond of rechthoe kig of driekant, dat kon met een schake laartje aan de muur worden geregeld. „Ik geloof, dat we nu het geheim zul len kennen" zei Brammetje opgetogen tot professor Li Ko-Ko.en toen veerde hij op van schrik, want achter hem zei een snijdende stem: „Dat geloof ik ook, maar veel plezier zul je er niet van hebben. "wwwwwwwwiiwimwwiiiiwiwiwiiiwiwwiiiwwmwwwiiiiwiii Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelo pen nacht en ochtend is een regengebied, afkomstig uit Duitsland en Denemarken, over ons land getrokken. Het werd gevolgd door een gebied met opklaringen.D e op klaringen zullen het komende etmaal voortduren, maar hier en daar worden af gewisseld door een bui. Vannacht daalt de temperatuur tot iets lagere waarden dan in de afgelopen nacht. Morgenmiddag zal de temperatuur echter dezelfde zijn als vandaag of iets hoger. De wind blijft uit noordelijke richtingen waaien, maar zal slechts zwak of matig zijn. WEERRAPPORTEN 00 Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. "Ots Neerslag: laatste 24 uur. CU IX HE88EW HELEMAAL VISSER NATE I I I BLUF AAM HET ROER, PIN60, ik.HELP PEUtE BU'T OITKUKEN ZEILEN HEERLUK WUIVEN tTKI-A Den Helder regen n 12 7 Ypenburg geheel bew. n 14 7 Vlissingen regen nnw 11 6 Eelde half bew. n 13 7 De Bilt regen n 14 7 Twente geheel bew. nno 13 7 Eindhoven regen nnw 13 6 Z.-Limburg regen wnw 12 6 Helsinki zwaar bew. ono 13 1 Stockholm half bew. ono 10 1 Oslo regenbui w 15 6 Kopenhagen licht bew. nno 11 5 Aberdeen regen w.stil 11 4 Londen geheel bew. w.stil 14 8 Amsterdam regen n 14 7 Brussel motregen nw 14 4 Luxemburg geheel bew. wnw 10 4 Parijs geheel bew. nw 13 7 Bordeaux zwaar bew. nw 14 7 Grenoble zwaar bew. no 10 7 Nice zwaar bew. n 16 8 Berlijn half bew. n 10 6 Frankfort zwaar bew. wzw 13 7 München zwaar bew. w 7 3 Zürich regen zzo 5 4 Genève regen w.stil 11 5 Locarno onbewolkt 0 19 2 Wenen zwaar bew. wnw 9 7 Innsbruck geheel bew. O 9 4 Belgrado zwaar bew. wzw 15 5 Athene onbewolkt w.stil 19 12 Romp zwaar bew. w.stil 14 6 Barcelona onbewolkt nnw 15 6 Madrid licht bew. nno 14 4 Mallorca onbewolkt w.stil 17 3 Lissabon zwaar bew. n 17 Zaterdag 24 april Zon op 5.25 uur, onder 19.53 uur. Maan op 3.21 uur, onder 11.23 uur. Maanstanden 23 april 22.07 uur laatste kwartier. Hoog en laag water In IJmuiden Vrjjdag 23 april Hoog water 8.31 uur en 21.07 uur. Laag water 3.46 uur en 16.14 uur. Zaterdag 24 april Hoog water 9.34 uur en 22.18 uur. Laag water 4.36 uur en 17.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2