Hélène Medische verzorging tijdens het weekeinde VELO J m, Schepen, rederijen en werven KOELKASTEN Wegverkeer over sluizen in IJmuiden gestremd Kort IJmondnieuws ederland Honderden sigaretten gestolen uit KW 96 in IJmuidense haven Havenberichten FILM EN FILMWERELD WONINGINRICHTING UIT THUIS VRIJDAG 23 APRIL 1965 qrote*maten-corner grote maten (t/m 56) in jeugdige stijl Kerkelijk nieuws li® ^*u6anetta - EUROPA MEUBEL0 Uit onze internationale collectie: eetkamer in rijk warmkleurig palissanderhout. De tafel, bladmaat 135 x 80 cm. heeft een tuimclblad van 40 cm. dat automatisch omhoog komt. f 210.-. De stoelen zijn met zwart leerdoek bekleed en kosten f 90.- per stuk. Het bijzonder luxueuze dressoir valt op door de strakke en nobele lijn. Prijs f 495.-. EUROPA IJmuiden - liarlrtnloin 9Q Tolofnnn 7KA1 en tóch (Stadsschouwburg). „Hogeschool der onderwereld" is de Nederlandse titel voor de verfilming van één van Hemmingway's meesterlijke en keiharde korte verhalen „The Killers", van welk resultaat eens door een Amerikaanse criticus werd opgemerkt dat hij de indruk kreeg, alsof het verhaal aan een De Sade was ontleend Waarschijnlijk kent men nog wel zo ongeveer de gang van zaken in e Killers Twee gehuurde moordenaars doden in koelen bloede het hun aangewezen slachtoffer, een leraar aan een blindenschool en zij verbazen zich dan achteraf over diens gedragingen in het aangezicht van de dood, waar hij zich aan overgaf alsof deze een uitkomst voor hem betekende. Argwanend geworden door deze houding gaat het tweetal het verleden van hun slachtoffer na, zoeken de mensen op die een rol in het leven van deze Johnny North hebben gespeeld en ontdekken daarbij dat hij destijds betrokken is geweest bij een roof overval op een postauto, maar werd bedrogen door de vrouw die hem tot deze misdaad heeft aangezet. Een en ander leidt tot een bloedige uiteenzetting tussen de killers" en hun opdrachtgever die, naar later blijkt, de andere belang hebbende bij de roofoverval is geweest. „HOGESCHOOL DER ONDERWE RELD" is een aaneenschakeling van mis daad, moord en geweldpleging en regis seur Siegel is niet teruggedeinsd voor Grand Guignol-achtige effecten zie de openingsscène in het blindengesticht van eigen vinding. Wie echter meent te gen dergelijke aanslagen op de zenuwen bestand te zijn, kan zaterdag en zondag in de Stadsschouwburg een onsentimentele en uiterst spannende misdaadfilm gaan be kijken met John Cassavetes in de rol van de tragische Johnny North, een intrigeren de nieuwelinge Angie Dickinson als de fa tale vrouw, die tenslotte haar verdiende loon moet incasseren en Lee Marvin en Clu Gulager als de twee sinistere beroeps moordenaars. Zondagmiddag wordt dan weer eens een soldatenklucht gedraaid, namelijk „Willie en Joe in Tokio", de dol le avonturen van twee Amerikaanse mili tairen in de Japanse onderwereld. (City). Woensdag en donderdag wordt in dit theater „Vroeg rijp" vertoond, de tragische geschiedenis van een leraar aan een volksschool in een Noordengelse industriestad, een gewetensvol man, die nagenoeg aan zijn principes ten onder gaat Door dienstweigering in de oorlog heeft hij alle kansen op een carrière bij het onderwijs verspeeld en zijn onbaat zuchtige belangstelling voor een begaafd meisje in zijn klas wordt hem bijna nood lottig, als het hysterische kind hem later van oneerbare handelingen beschuldigt tij dens een schoolreisje naar het continent. Een en ander is uiteraard niet bevorder lijk voor een harmonieus huwelijksleven en zo stapelt zich de misère rond deze mislukte Graham Weird op, die tenslotte met een leugen moet voorkomen dat zijn vrouw hem verlaat. REGISSEUR GLENVILLE heeft ge tracht deze enigszins overladen inhoud zo sober mogelijk in beeld te brengen, waar bij hij in de sfeertekening van de school en van de trieste industriestad dikwijls suggestieve momenten heeft vastgelegd. Verder ontleent de film haar kracht aan het voortreffelijke spel der hoofdpersonen, zoals Laurence Olivier als Graham Weird Simone Signoret als diens vrouw en Sa rah Miles als de vroegrijpe leerlinge. DE SENSATIONELE ONTDEKKING van een vrouwenstaat in de jungle van Brazilië vormt het motief van „Blanke Venus in het oerwoud," in welke film eni ge goudzoekers in handen vallen van krijgshaftige Indiaanse vrouwen. Getuige de hierbij afgedrukte illustratie van Ca- tharina von Schell als Lana, een der aan voersters van deze Amazonen, hadden zij het slechter kunnen treffen. Het geheel is opgenomen in „Ultrascope Eastmancolor" en wat dit dan ook mag betekenen, de film kan tot en met zondag worden beke ken. Met als intermezzo voor de zondag middag „De hel van het Smokkeleiland," in welke sensatiefilm door zwaarden en geweren de traditionele grimmige taal wordt gesproken. Beverwijk L u x o rNadat hier tot en met zon dag de traditionele oorlogsfilm „Gevechts- klaar" is vertoond, volgen tot en met woensdag de reprises van Sam Wood's „Voor wie de klok luidt", naar de beroem de roman van Ernest Hemingway, met Cary Cooper en Ingrid Bergman. Deze episode uit de Spaanse burgeroorlog, zal ondanks het feit dat de film twintig jaar geleden werd vervaardigd, nog wel een behoorlijke belangstelling trekken. De held van „De vluchteling van de Alamo" (voor zondagmiddag) lijkt een lafaard, maar hij Advertentie In onze aparte vindt u 'n enorme keus in j'aponnen - deux-pièces - rokken en blouses MODEHUIS Zeestraat 9 (bushalte) Telefoon 25683 Beverwijk ^altij altijd apart en exclusief Een blanke Venus in het oerwoud. is het niet. Dat hij zulks niet zo een twee drie geloofwaardig kan maken is het thema van de film, die een bloedig stukje Amerikaanse historie in beeld brengt en wel de strijd om een fort, dat is gedoemd ten onder te gaan. Vandaar de opzienba rende vlucht van een man en de myste ries rond zijn „desertie." (Kennemer theater). De ener verende titel „Hyena's van een wereld stad" is gebaseerd op een eenvoudig ge geven: een autodiefstal in een grote stad. Op het verkeerde pad geraakte jongelui hebben een auto gestolen van een verte genwoordiger, die hierdoor ernstig wordt gedupeerd omdat het aantal van zijn or ders beduidend terugloopt. Zijn haat tegen de dieven gaat daarom zover dat hij op eigen gelegenheid een Onderzoek instelt, verzeild raakt in de stamkroeg der auto dieven en op onprettige wijze kennismaakt met de alles behalve bonafide garagehou der Meadows, die de bende jongelingen ter roriseert. DE VERTEGENWOORDIGER ontrafelt de zaak, maar hindert hierdoor de poli tie, die wat traag te werk lijkt te gaan. Desondanks toont hij een bewonderens waardige vasthoudendheid, welke tenslotte in de arrestatie van Meadows resulteert. De spanning bereikt haar hoogtepunt te gen het einde van de film, wanneer het net langzaam om de boef wordt dichtge trokken. Voorts kenmerkt het verhaal zich door voortreffelijk camerawerk, geladen muziek en uitstekende vertolkingen, alle maal redenén om de nachtvoorstelling van zaterdag hier eens te gaan bezoeken. Zon dagmiddag wordt dan „De schat in het Zilvermeer" nog eens vertoond, met de klucht „Warenhuis op stelten" van vrijdag tot en met maandag en „De vrouw die hij begeerde" met welke film het program ma voor deze week tot en met woensdag wordt rondgemaakt. W. B. - t h eater). De sensatiefilm ,Met het pistool in de vuist" voor vrijdag en zaterdag wordt direct daarop gevolgd door de klucht .jFernandel als moordboek- houder" (zondag en maandag), met on derwijl een nieuwe portie spanning door „Onder vreemde vlag", welke film voor zondagmiddag is bestemd. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Klundert P. Sneep, kand. te Vlaardingen. Bedankt voor Nieuwe Pekela G. J. Buijs te Murmerwoude; voor Urk J. Brons te Bunschoten. Geref. Kerken Beroepen te Sassenheim J. D. te Winkel te Vorden; te Leeuwarden-Huizum (vac. wijlen W. v. d. Heide) G. J. v. Pol te Oude- mirdum. Aangenomen naar Doetinchem (2de pred.pl.) P. H. Steenhuis te Gent (Bel gië). Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Harderwijk H. Mos- tert te Wetsinge-Sauwerd; naar Maassluis H. v. Tongeren te Grand Rapids (USA), die bedankte voor Vollenhove-Cadoelen. Advertentie Klein spaaroffer groot vakantie-genot I Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Blijkens mededelingen van Rijkswater staat aan de directies van verschillende bedrijven in de IJmond zal, ten behoeve van het uitvoeren van heiwerk aan de noordzijde van de sluis, het auto- en scoo terverkeer over het buitenhoofd van de Noordersluis te IJmuiden gestremd zijn tot en met 28 mei. Het bromfiets- rijwiel- en voetgangerverkeer blijft echter mogelijk indien de toegangsweg aan de oostzijde van het buitenhoofd wordt gevolgd. B.S.C.R. De Beverwijkse Sociaal- Culturele Raad houdt op maandag 26 april, aanvang 20 uur; in Huize Terpsichoré aan de Beverwijkse Zeestraat, zijn jaarlijkse algemene bestuursvergadering. Gepensioneerden. Dinsdag 27 april houdt de afdeling Velsen-IJmuiden van de Algemene Nederlandse Bond van Gepen sioneerden in de zaal van de Petrakerk aan de IJmuidense Spaarnestraat, haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De vergadering begint te 14.30 uur. De heer K. P. Olthoff, lid van het hoofdbestuur, zal na de pauze spreken over het ontwerp van de nieuwe pensioenwet. Mantelfabriek. De N.V. Mantelfabriek M. Stibbe opent een nieuw bedrijf te Be verwijk aan de Parallelweg (nummer 100). De officiële opening is op 7 mei te 10.30 uur. door mevrouw F. M. J. P. Bruinsma— Schilte, echtgenote van Beverwijks burge meester, die eveneens aanwezig zal zijn IJmondvissers. De hengelsportvereni- ging De IJmond Vissers heeft gisteravond haar jaarvergadering gehouden in Hotel Parkzicht te Beverwijk. Het ledental is van 213 tot 252 gestegen. Er werden in het verslagjaar 3000 pootvissen uitgezet: 1000 in de Stationsvijver, 1400 in het tweede en 600 in het derde Fortgat. In de Sportweek of in september, wil men een wedstrijd organiseren rond de Stationsvijver. De af tredende bestuursleden, de heren J. van der Ham, J. Verseveld en Th. Adrichem werden herkozen. Wonderbloem. In het KSA-gebouw, aan de Peperstraat te Beverwijk, wordt woensdag 28 april, aanvang 20 uur, de kinderoperette „Wonderbloem" van Jo Mulder opgevoerd. Advertentie MODE VAN NU,.. In haar collectie „mode van nu" biedt Hollandia een charmante serie soe pel krimpvrij trico van voortreffelijke pasvorm en weergaloze afwerking. Hier Kersebloesem prin- cesseiijn, hemdje wit v.a. 2.75, zwart v.a. 3.-, broekje met (leuke!) strook entre- deux kant v.a. 2.05. TEXTIELSPECI AALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden Advertentie If NIH een TjTT'1"Til iiijl X.I, iihiTiï Behalve al haar produkten heeft de Europa-Meubel groep een organisatie „op potengezet die haar weerga niet kent: ruim 375 detaillisten in dertien Europese landen hebben zich verenigd om hun cliënten méér te bieden. Méér keus, méér service, méér kwaliteit, méér waar voor hun geld. Wij zijn lid van deze groep en een bezoek aan onze zaak zal u ervan overtuigen dat wij geen woord teveel hebben gezegd. u e m e ederland De motorkotter Magda IJM.272, die de vorige week uit IJmuiden is vertrokken naar Katwijk, is verkocht aan Joh. Hoek aldaar, die reeds de trawllogger André KW.12 in de vaart heeft. Met deze ver koop is de laatste kotter van de Neder landse Visserij Mij. van de hand gedaan. Vlak na de oorlog begon deze rederij met een 5-tal nieuwe kotters, elk 40 ton: de Nevima I IJM.79, Nevima II IJM.80, Ne vima III IJM.81, Alice IJM.270 en Huiber- dina IJM.271. Daarbij kwam nog de hou ten kotter Cornelis IJM.248. In 1948 werd de Magda IJM.272 nieuw in de vaart ge bracht als grootste kotter van de rederij. Deze is ook het langst voor de Nederland se Visserij Mij. in bedrijf geweest, Want de andere vaartuigen werden in 1949 ver kocht aan eigenaren in Urk, Goedereede en Den Helder. De Franse motortrawler Colombier SPM.196, groot 237 bruto reg. ton, die heeft toebehoord aan de Societe de Peche et de Congelation te Saint Pierre, is verkocht aan Booth Fisheries Canadian Co Ltd te St. John's in Newfounland. Het vaartuig is in IJmuiden geen onbekende, daar het in 1955 is gebouwd in Alphen aan de Rijn voor de N.V. Visserij Mij. Batavia in IJmuiden. Bij de tewaterlating op 5 okto ber 1955 kreeg het schip de naam Cura sao, maar het werd, nog in aanbouw zijnde verkocht aan de Franse maatschappij en kreeg de naam Colombier. Onder die naam arriveerde het op 21 november 1955 in IJmuiden en vertrok 30 november van deze haven met bestemming Saint Pièrre. Het schip heet nu „Alfred Booth". De N.V. Rederij v.h. Frank Vrolijk te Scheveningen heeft haar motorloggers Margaretha Maria SCH.73, Jo SCH.89, Maarten SCH.102, Dr. C. Lely SCH.103 en Geertruida SCH.134 voor de sloop ver kocht. Eerstgenoemde logger behoorde se dert 1923 aan genoemde rederij en is de Uit een verzegelde kast ln de stuurhut van de KW 96 liggende in de IJmuidense ha - inghaven zijn vijfhonderd sigaretten sr 'cos verdwenen. De kast was open- grl- nken De inbraak moet gepleegd zijn tussen 13 en 21 april. IJMUIDEN: Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, teL 5675; P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, teL 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel 8969j mejuf frouw G. yan Eandvoor^ Poolsterstraat no. M, tel, B070, Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster H. Bijnen, Stol- straat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188; voor IJmuiden-oost, Velsen-zuid en Velsen- noord, zuster L. Maris, Stolstraat no. 4, IJmuiden, tel. 02550-4183; voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid, zus ter G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem noord, tel. 02500-62044. SANTPOORT: Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, telefoon 02560-8284. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen) K. T, Tjiook, Plesmanweg 49, Beverwijk, tek 02510-27559, BEVERWIJK, VELSEN-NOORD en HEEMSKERK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Verséwel de Wit Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340; zondag van 9 tot 24: dr. C. Versélewel de Witt Hamer, Vondel laan 29, Beverwijk, tel. 02510-23969. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Hommes, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 22 uur: J. Zeijlmans, Van der Hoop- straat 187, Beverwijk, tel. 02510-25666. Tandarts: voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoed gevallen) zaterdag en zondag 17-17.30 u.: K, Tjook, Plesmanweg 49, Beverwijk, tel. 02510-27559. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 1 mei, 12.30 uur (ook voor nachtdienst), alleen voor spoedgevallen: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. vroegere Hendrik IJM.209. De overige vier werden in 1958 gekocht van de firma C. van Toor Hzn te Vlaardingen. De Jo was voorheen de Jo VL.61, De Maarten de Neeltje VL. 166, de dr. C. Lely de Marie VL.71 en de Geertruida heette voorheen de Cornelis VL.83. De Rederij fa. B. van Leeuwen Szn heeft eveneens twee loggers voor de sloop ver kocht en wel de Petronella SCH.36 en de Bernhard SCH.105. De Petronella is de vroegere Java KW. 159, die in 1920 door de Mij. Insulinde te Katwijk nieuw in de vaart werd gebracht, en de Bernard heet te voorheen Karei Doorman KW.227, een vroegere Vlaardingse stoomlogger, die na de oorlog een verbouwing onderging en enige jaren gevaren heeft onder die naam voor de Rederij van Leeuwen in Katwijk. Met deze verkoop zijn dus een 7-tal be kende schepen van de visserijvloot afge voerd. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Pioneer, van Rouaan; Köln, Hamburg; Deborah, Londen; River Afton, Pepel, voor IJmuiden; vliestroom, Londen; Swift, Londen; Harnis, Belfast; Berkel- stroom, Grimsby; Quo Vadis, Briton Ferry; Hontestroom, Huil; Lutetia, Londen; Carl Julius, Albany; Laarderkerk, Antwerpen; Tideo, Bahia Blanca; Atlas, Santander; Hinde, Londen; Jean Guiteon, Le Havre; Naviero, Hamburg; Trans- pacific, Montreal; Armar, Le Havre; Depen dence, Londen; Gronitas, Huil; Dongeborg, Poole, IJmuiden. 8 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: The Mar chioness, van Londen; Tilla Doris, Hamburg- Havbra, Noordzee, voor IJmuiden; Bruse, Hal den; Amstelstroom, Grangemouth; Batavier 3, Rotterdam; Daje Boehmer, Rotterdam; Nordpol Antwerpen; Norfolk Trader, Felixtowe; Setas Sheerness; Iron Ore, Pepel, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ladon, naar Rotterdam; Kiptan Castello, Kotka; Peper kust, Hamburg; Vechtborg, Klintehamn, van IJmuiden; Isis, Porto Cabello; Marathon, Ham burg; Ulefoss, Rotterdam; Potomac, Philadel phia; Lizard, Lelxoes, IJmuiden; Louise, Sche veningen, Wormerveer; Keizersveer, Avon- mouth; Bram, Dagenham; Alfonso, Antwerpen; Theano, Rotterdam; Rhea, Rotterdam; Vlistborg, Delfzijl, Zaandam; Texelstroom, Huil; Zeeburgh Rotterdam; Swlft, Harllngen; Ltberiakust, Ant werpen; Stad Maastricht, Hampton Roads. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Berkel- stroom, naar Rotterdam; Peter Meyer, Rotter dam, van Westzaan; Marieborg, Isle of Grain; Ostara, Solvesborg, IJmuiden; Köln, Antwerpen; Socrates, Funchal; Undine, Philadelphia, IJ muiden, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming, geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Weduwen. De vereniging „Weduwen- steun", die in 1927 door en voor de perso neelsleden van de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen N.V. te Velsen is opgericht, zal op woensdag 28 april in gebouw Concordia haar jaarlijkse leden vergadering houden. Behalve de gebruike lijke verslagen is er een bestuursverkie zing. waarbij de aftredende leden de heren P. Snijders, secretaris, J. Wartenhorst en P. J. B. Bakker herkiesbaar zijn. Advertentie GEWELDIGE SORTERING in luxe uitvoering BOSCH - ERRES - PHILIPS - IGNIS - MARIJNEN e.a. vanaf 298.— Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Bet. in overleg. Eerder vakantie. B. en w. van Amsterdam hebben besloten volgend jaar het begin van de zomervakantie voor de openbare scholen te vervroegen. Voor de nijver heidsscholen voor meisjes begint de va kantie op 12 juli, voor alle overige scho len op 9 juli. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 Vo service PHILIPS DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4